marcelaStanakova
31.01.05,13:52
Mám otázku.Prvý raz odovzdávam účtovnú závierku v PÚ a neviem koľkokrát sa odovzdáva súvaha a výkaz ziskov a strát na daňový úrad k DP pre PO.
A či sa tiež odovzdávajú aj poznámky k účtovnej závierke na DÚ, alebo tie zostávajú v účtovníctve firmy.
Neviem postup odovzdávania týchto výkazov a počet kópii riadnej účtovnej závierke a tak isto potom schválenej účtovnej závierke.
babenko1
31.01.05,13:45
Súvaha a výsledovka 2x a poznámky 1x
rosemary
31.01.05,13:51
Už minulý rok chceli po mne Výkaz ZaS a Súvahu 1x
anina
31.01.05,14:27
Súvaha 1x, Výkaz 1x,poznámky 1x Ak sa niečo zmení pri schvaĺovani tak sa opravené
súvaha VZS, pozn. pošlú opäť 1x. Ak zostanú v pôvodných číslach, tak sa nič neposiela.
ingi
31.01.05,15:33
Súhlas s Aninou, bola novela "Opatrenia o ÚZ č. 4 455/2003-92", menil sa aj §1 ods. 6.
marcelaStanakova
31.01.05,17:41
Ešte mám otázku k tým poznámkam.Kúpila som poznámky k účtovnej závierke a sú dosť hrubé sú dostať aj nejaké iné?
Ďakujem za predošlé odpovede.
Marcela
babenko1
31.01.05,17:45
poznámky.. treba asi pobehať po viacerých obchodoch.. ševt, elita, každý má iný vzor...
ik-a
31.01.05,17:49
Ešte mám otázku k tým poznámkam.Kúpila som poznámky k účtovnej závierke a sú dosť hrubé sú dostať aj nejaké iné?
Ďakujem za predošlé odpovede.
Marcela
Poznamky boli aj tu na porade. Skus pohladat.
tamara
01.02.05,08:38
prosim Vas, kde by som tu nasla tie poznámky? veeeeeeelmi by mi to pomohlo

Dakujem
ZuzanaA
01.02.05,08:44
prosim Vas, kde by som tu nasla tie poznámky? veeeeeeelmi by mi to pomohlo

DakujemTamarka, treba trošku hľadať, ale OK, pomôžem ti :D:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2725&highlight=pozn%E1mky
Majka
03.02.05,13:27
po 1x + 1x poznamky



Prosim Vas, chcem sa spytat taky detial, je mozne vy vykazoch /danove priznanie,suvaha..../prepisovat cisla tak ze zabielim bieliacou paskou tamcek v kt.je chybne cisielko a napisem spravne?
Luna
03.02.05,13:55
Do konca to robia aj na DÚ.
Majka
03.02.05,14:13
ano to som videla preto ma zaujima ci je problem ked to urobim aj ja, davnejsie ma na to upozornili na DU /mozno pred 5r/ ze mi take tlacivo -vykaz nemozu zobrat.
Enka
03.02.05,14:55
Poznámky nemusia byť na tlačivách. Stačí z počítača v skrátenej verzii
Majka
03.02.05,15:09
poznamky ta hruba zalozka predpisana na vyplnenie k vykazom? vypisujem tak asi 5 stran, je to poriadna hlupost. nechapem preco je to povinnostou prepisovat vypisovat z vykazov,obchod.reg.....ved vo vykazoch je vidiet majetok,imanie,v OR je statutarny organ a pod.... tak preco... je to na hlavu
Luna
03.02.05,15:17
Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?
babenko1
04.02.05,07:12
Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?a nemôžeš sem prilepiť ten vzor? :-) myslím, že viacerí by to ocenili :-)
Majka
04.02.05,07:15
luna, ak je to v sulade zo zakonom tak by to bolo uzasne, poznamky stoja 38sk z toho ked sa seknem musim kupit celu zlozku, a podla mna je to moc neprehladne. Mam firmu kt. ma ZI 200 ziaden majetok ziadneho zamestnanca ....


luna nepodelis sa so svojim tlacivkom,listom....
dakujem
anka1
04.02.05,07:31
Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?
Pripájam sa k ostatním. Moc by nám to pomohlo. Luna, prosííím... :)
Luna
04.02.05,09:39
Ja to sem neviem prilepiť,už som to skúšala.Lebo aj ja som s tým tiež mala problém.V zákone nikde nie je napísané že akú formu maju mať poznámky,iba čo majú poznámky obsahovať.
Napíšte mi ako to mám urobiť.Mám to v PC na obrazovke.
Ináč nie je to vôbec zložité.Ona mi povedala,vlastne mi to napísala čo tam má byť.
anka1
04.02.05,11:29
Ja to sem neviem prilepiť,už som to skúšala.Lebo aj ja som s tým tiež mala problém.V zákone nikde nie je napísané že akú formu maju mať poznámky,iba čo majú poznámky obsahovať.
Napíšte mi ako to mám urobiť.Mám to v PC na obrazovke.
Ináč nie je to vôbec zložité.Ona mi povedala,vlastne mi to napísala čo tam má byť.
Skús to takto:

Ak zvolíž možnosť odpovedať tak v dolnej časti príspevku máš Dodatočné možnosti. Tam stlačíš ikonku "Prílohy" zobrazí sa Ti okno, kde stlačíš "Prochádzet" vyhľadáš si v tvojom počitači daný súbor ktorý chceš prilepiť, potom stlačiš ikonku "stiahnuť", zatvoríš okno. Potom už len odošleš príspevok.
Držím palce :)
Luna
04.02.05,12:21
Ďakujem za pomoc. Vidíš je to úplne jednoduché,tá príloha.Ja tam tiež nemám čo písať.
marcelaStanakova
04.02.05,12:24
No toto je to pravé orechové a nie tá hrubá tzv. "biblia"
Si zlatá , že si dala k dispozícii.
Luna
04.02.05,12:28
Ja som si kúpila tento rok orginál poznámky,ale nemala som tam čo písať to isté je aj v týchto poznámkach.
anka1
04.02.05,12:44
Ďakujem za pomoc. Vidíš je to úplne jednoduché,tá príloha.Ja tam tiež nemám čo písať.
Ďakujem LUNA :)
babenko1
04.02.05,19:55
Luna dakujemeeee... supeer... už netreba tie strašné listiská čítať a ešte ich aj vyplňovať
Kači
04.02.05,21:49
Ja mám skúsenosť s DU, že aj keď sa nič nezmení, treba do 30 dní po schválení odovzdať ešte raz 1x súvahu a 1x výsledovku.
sway
04.02.05,21:49
Prikladám moje poznámky čo som použila za rok 2003 - auditorke sa páčili. ;) - skúste, je to trochu viac strán (15), ale rozhodne netreba nič kupovať, len stiahnúť a poprepisovať. :o
sway
04.02.05,21:52
Ja mám skúsenosť s DU, že aj keď sa nič nezmení, treba do 30 dní po schválení odovzdať ešte raz 1x súvahu a 1x výsledovku.

U nás robíme tak, že tak 20.3.ju vytlačím, schválime ju a už odovzdávam schválenú s DP a finito! Aj SW OMEGA umožňuje voľbu pri jej tlačení, len 1."zostavená" a 2."schválená". Tak tlačím.2. :o
ingi
05.02.05,19:29
Prikladám moje poznámky čo som použila za rok 2003 - auditorke sa páčili. ;) - skúste, je to trochu viac strán (15), ale rozhodne netreba nič kupovať, len stiahnúť a poprepisovať. :o
Sway, veľká vďaka.:)
Tvoje Poznámky vyzerajú výborne, určite uľahčia mnohým prácu v tomto rušnom období...
sway
05.02.05,20:45
teším sa !!
ajacik
05.02.05,22:20
určite sa máš prečo tešiť. fakt si pomohla veľa ľuďom.
ingi
05.02.05,22:27
...a je za nimi kopec práce, je to vidieť, preto je obdivuhodné, že si ich poskytla.
ajacik
05.02.05,22:54
a ešte by som sa chcela opýtať jednu vec: ak ide len o živnostníka, ktorý nikoho nezamestnáva, musí taktiež prikladať tieto poznámky?
sway
06.02.05,08:42
a ešte by som sa chcela opýtať jednu vec: ak ide len o živnostníka, ktorý nikoho nezamestnáva, musí taktiež prikladať tieto poznámky?

Ak účtuje v PÚ bohužiaľ áno. Ale to vyplníš veľmi rýchlo. :p
sway
06.02.05,08:46
...a je za nimi kopec práce, je to vidieť, preto je obdivuhodné, že si ich poskytla.

O to vic mi to urobilo dobrú náladu, sedím sama v kancli - mám túto robotku rada, ale niekedy mi z nej už šibe - mám veľa robotky, lebo korunky treba a tak som moc rada, že mám túto Poradičku a môžem sa tu trochu odreagovať a nájsť rady, keď si neviem rady. Takže viem ako je fajn, keď mi niekto pomôže a nie som v tom sama.... :o :p
Paula
06.02.05,09:10
Účtujem jednoho živnostníka "podvojne" mnoho rokov. Ešte nikdy nechcel jeho DÚ k jeho DP poznámky :) a dúfam, že ani nebude chcieť.
dom
06.02.05,10:33
Paula, ja mám presne opačnú skusenosť, živnostník vedie podvojné účto a myslím v roku 2000 som našťastie odovzdávala DP len o nejaké 3 dni skôr ako bol posledný termín a na DÚ pýtali vtedy ešte prílohu k DP , ja som bola asi 100 km od DÚ, na druhý deň si živnostník prišiel po prilohu a späť na DÚ. Hoci v tých poznámkach živnostník nemá skoro nič vyplnené, keď sa použijú tie predávané. Poznámky posielam aj keď robím PU nečinných s.r.o., tam len na jednu stranu napíšem identifikačné údaje a prehlásenie, že nepodnikal .
Aj pri daňových kontrolách, pri PÚ, si overovali niektoré veci, s tým, že v poznámkach je to takto.
sway
06.02.05,10:42
Účtujem jednoho živnostníka "podvojne" mnoho rokov. Ešte nikdy nechcel jeho DÚ k jeho DP poznámky :) a dúfam, že ani nebude chcieť.

Zistím u auditorky, ale aj mne sa zdá že je to treba aj pri FO, ak vedie PÚ, nemám čas hrabať sa v tejto chvíli v §. Dám vedieť čo som zistila. ;)
Viera
11.02.05,12:55
Zmenili sa nejako výkazy pre PÚ oproti roku 2003 ?
Mám jednu šablonu ešte z minulého roku, ale neviem či sa nezmenili niektoré riadky.

Ďakujem .
ingi
11.02.05,13:36
Vierka, výkazy sa nezmenili.
Viera
11.02.05,15:11
Dík, Ingi.

Viera
Paula
16.02.05,09:56
Platí naďalej, že Prehľad peňažných tokov v Prílohe sú povinné robiť len organizácie, ktoré musia mať zo zákona audit?
ZuzanaA
16.02.05,10:01
Platí naďalej, že Prehľad peňažných tokov v Prílohe sú povinné robiť len organizácie, ktoré musia mať zo zákona audit?
Našťastie áno.:p
Iveta
16.02.05,10:28
Včera som bola na školení k ÚZ a tam bolo povedané, že okrem DÚ a Zbierky listín treba VZaS a Súvahu odovzdať do 1 mesiaca odo dňa schválenia aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu) - je tam vraj za to poplatok 3.000,-.
Viete o tom niečo????
McMarti
16.02.05,10:48
Včera som bola na školení k ÚZ a tam bolo povedané, že okrem DÚ a Zbierky listín treba VZaS a Súvahu odovzdať do 1 mesiaca odo dňa schválenia aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu) - je tam vraj za to poplatok 3.000,-.
Viete o tom niečo????
Ivet to už platilo aj minulý rok.. a ten poplatok je 3000Sk
petra:-)
16.02.05,11:05
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Iveta
aj do Obchodného vestníka (nezachytila som, či to musia všetci alebo len podliehajúci auditu)

Aj tie spoločnosti čo nemajú povinnosť auditu? :eek:
Ak majú povinnosť tak musím zvýšiť o ten poplatok 3000 rezervu!!!
Viete niekto prosím odpovedať, či aj spoločnosti bez povinného auditu?
Ďakujem
ingi
16.02.05,11:15
Spoločnosti bez povinného auditu túto povinnosť (zverejnenia ÚZ v Obch. vestníku) nemajú, pozri si § 21 ods.2 zákona o účtovníctve.
Iveta
16.02.05,11:19
Petra, pozri § 21 ods. 2 Zákona o účtovníctve. Práve čítam, že len spoločnosti, ktoré majú povinnosť auditu.
petra:-)
16.02.05,11:42
o.k. ďakujem, už som sa zľakla, že som nepostrehla nejakú novelu. :D :D
dr.kuko
12.03.05,19:42
Dakujem za vsetko co som tu nasiel, klobuk dole pred Vami damy aj pani.
Iveta
24.03.05,15:22
Nemáte niekto v počítači tlačivo Prehľad peňažných tokov - nepriama metóda. Prosím, dajte ako prílohu. Súrne to potrebujem.
M0NIKA
24.03.05,19:18
Ak by nieko z vás zaujímali aj poznámky, príp, výkazy pre neziskovky, jedna dobrá víla mi odporučila toto:

celkom dobry je casopis efekt www.casopisefekt.sk (http://www.casopisefekt.sk) venuje sa vyslovene neziskovkam, tam su aj tie poznamky a vykazy: http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&Ind=21 (http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&Ind=21)

Poznámky majú tri strany a na DÚ mi dnes povedali, že sú OK.
Ozaj, ale k DP PO chcela teta výkazy po 2x!!!!
ondrejvla
24.03.05,21:49
Ak by nieko z vás zaujímali aj poznámky, príp, výkazy pre neziskovky, jedna dobrá víla mi odporučila toto:

celkom dobry je casopis efekt www.casopisefekt.sk (http://www.casopisefekt.sk/) venuje sa vyslovene neziskovkam, tam su aj tie poznamky a vykazy: http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&Ind=21 (http://www.casopisefekt.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=9&P=index,sl,&Ind=21)

Poznámky majú tri strany a na DÚ mi dnes povedali, že sú OK.
Ozaj, ale k DP PO chcela teta výkazy po 2x!!!!

A teta čo zaspala dobu? Veď už výkazy nejdú na štatistiku a DÚ si ich skenuje!
Ja som dávala za všetky PO - sročky aj akc.s. len po jednom kuse, aj pre FO, účtujúce v PÚ taktiež!
Možno len chcela byť dôležitá, tak chcela mať do zberu!
ondrejvla
24.03.05,21:57
Nemáte niekto v počítači tlačivo Prehľad peňažných tokov - nepriama metóda. Prosím, dajte ako prílohu. Súrne to potrebujem.Pokúsim sa to pripojiť, dúfam že sa to podarí :

Vidím, že sa mi to nepodarilo!
Ja som si kúpila program Formik, a tam sú všetky tlačivá, myslela som, že sa mi to podarí ti ho pridať, ale Bohužiaľ! Pravdepodobne je to chránené proti takémuto priliepaniu, alebo to neviem.
Inak, odporúčam ten program, to je niečo senzačné! Skús is stiahnuť demoverziu!
mv66
24.03.05,22:56
sway, cim skor to schvalis, tym skor to budes musiet odniest na register, a tam to nenavidim, este ani raz to nepreslo bez problemov: raz neboli kolky, potom nebol sprievodny list, potom bol sprievodny list ale neprisiel konatel osobne ani nedal splnomocnenie ... :(((
sway
25.03.05,07:20
sway, cim skor to schvalis, tym skor to budes musiet odniest na register, a tam to nenavidim, este ani raz to nepreslo bez problemov: raz neboli kolky, potom nebol sprievodny list, potom bol sprievodny list ale neprisiel konatel osobne ani nedal splnomocnenie ... :(((
vieš ja mám odložené z minula, podľa toho to robím a bez problémov to podávam a nič sa mi zatiaľ našťastie nevrátilo...:o
A poznám aj auditorky čo to robia - presne povedia čo treba, napíšu pokecy a podajú za teba - ale stojí to korunky....:)