Melnick
01.04.08,21:17
A to čo pred chvíľou dávali na J.. v Črepinách je 1. apríl alebo čo?
Vraj Mórová v Činžiaku dostala vyhadzov, lebo hrá negatívnu postavu (inak neviem, nepozerám) a že televízia dostala veľa negatívnych ohlasov na jej rolu, takže sa rozhodli jej postavu zrušiť
???
Ivka, takže aj Ty si sa nechala nachytať???? :D:D:D
Ivana Š
01.04.08,19:22
Ja Ti neviem, ja som telku pozerala naposledy asi v minulom storočí, takže by ma nachytali aj na tom, že je tam najkladnejšia postava
len dcéra mi zakričala, že mamííí, poď sem, zrušili Mórovej .... atď
a potom vidím - ona chúďa vyzerala zrútená, niečo tam trhala ....
brm
02.04.08,04:24
Sme na tom rovnako. Tak som si to vysvetlila tým, že máme inteligentné počítače a vidia, že my nemáme čo robiť na stránke pre starších a pokročilých. Inak mi už na tej stránke dvakrát "zamrzol" počítač a musela som ho reštartovať, takže zostávam pri mojom obľúbenom countryradio.cz :rolleyes:
ja mám countryradio.cz naladené už asi tri roky...nemá chybu...najprv pustím rádio, potom poradu a potom sa začnem venovať robote...
VladoaKatka
02.04.08,04:56
Cez víkend som sa začala venovať novej veci, čo som zatial nikdy nerobila -
Tvorbe a úprave web-stránky. Môj webdesigner nemá čas (syn ) viete ako to chodí, tak som si to nechala vysvetliť. Naučila som sa dopĺňať, upravovať text, prikládať fotografie - zatiaľ som úplne spokojná, jedine sa bojím už hotovú stránku uložiť na web ale verím, že aj to bude.

Tak toto ma potešilo, nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že raz budem robiť aj niečo také. Je to supeeeeeer. Teším sa ako malé dieťa.:):---:) a cítím sa :cool::cool::cool:
ZDENIELA
02.04.08,05:02
Cez víkend som sa začala venovať novej veci, čo som zatial nikdy nerobila -
Tvorbe a úprave web-stránky. Môj webdesigner nemá čas (syn ) viete ako to chodí, tak som si to nechala vysvetliť. Naučila som sa dopĺňať, upravovať text, prikládať fotografie - zatiaľ som úplne spokojná, jedine sa bojím už hotovú stránku uložiť na web ale verím, že aj to bude.

Tak toto ma potešilo, nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že raz budem robiť aj niečo také. Je to supeeeeeer. Teším sa ako malé dieťa.:):---:) a cítím sa :cool::cool::cool:

Niet nad dobrý pocit z vlastnej vykonanej práce .... A to si človek celý život hovorí, že mňa už nič neprekvapí a čuduj sa svete dokáže prekvapiť aj sám seba a to ešte pozitívne ... ;)
Blahoželám
Kazu
02.04.08,05:05
Cez víkend som sa začala venovať novej veci, čo som zatial nikdy nerobila -
Tvorbe a úprave web-stránky. Môj webdesigner nemá čas (syn ) viete ako to chodí, tak som si to nechala vysvetliť. Naučila som sa dopĺňať, upravovať text, prikládať fotografie - zatiaľ som úplne spokojná, jedine sa bojím už hotovú stránku uložiť na web ale verím, že aj to bude.

Tak toto ma potešilo, nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že raz budem robiť aj niečo také. Je to supeeeeeer. Teším sa ako malé dieťa.:):---:) a cítím sa :cool::cool::cool:

Blahoželám!!! Si šikuľka. :--- Ak boh dá, zajtra máš u mňa kávu. Vo veľkom plastikovom pohári. Prííídeš? :)
Maruška54
02.04.08,05:22
To je super Katka. Je také slovenské porekadlo "Ako bieda naučila..." ďalej to neviem. Môj brat sa tiež nestačí diviť čo som sa za štyri roky naučila s počítačom stvárať.
pepsikova
02.04.08,05:24
..myslela som,že ma trafí šlak a veru smrťka ma len tak lízla včera večer...
Bola som vonku so psom asi 2 hodiny,prídeme domov,v byte syn s policajtom,po počítači,cedečkách a veži ani stopa a oni dvaja sedia za stolom a pijú bechera...ledva som vyjachtala,čo sa stalo? Pozerali na mňa hodnú chvíľu obidvaja s údivom,že mi nedochádza,že mám vyplienený byt...takú polhodinku som sa dusila..
..potom synáčik odniekiaľ vytiahol ružu,priznal prvoaprílový žart aj s ponaučením,že hádam ma už konečne prinúti zamykať na dva zámky,keď idem ""len von so psom""...
...mám ho zabiť a kúpiť si iného syna alebo sa poučiť?...
willma
02.04.08,05:29
..myslela som,že ma trafí šlak a veru smrťka ma len tak lízla včera večer...
Bola som vonku so psom asi 2 hodiny,prídeme domov,v byte syn s policajtom,po počítači,cedečkách a veži ani stopa a oni dvaja sedia za stolom a pijú bechera...ledva som vyjachtala,čo sa stalo? Pozerali na mňa hodnú chvíľu obidvaja s údivom,že mi nedochádza,že mám vyplienený byt...takú polhodinku som sa dusila..
..potom synáčik odniekiaľ vytiahol ružu,priznal prvoaprílový žart aj s ponaučením,že hádam ma už konečne prinúti zamykať na dva zámky,keď idem ""len von so psom""...
...mám ho zabiť a kúpiť si iného syna alebo sa poučiť?... No ja by som bola za to "poučiť" a dokonca syna pochváliť za kreativitu. PS. kde zohnal toho policajta? :D:D:D
lorelei
02.04.08,05:31
..myslela som,že ma trafí šlak a veru smrťka ma len tak lízla včera večer...
Bola som vonku so psom asi 2 hodiny,prídeme domov,v byte syn s policajtom,po počítači,cedečkách a veži ani stopa a oni dvaja sedia za stolom a pijú bechera...ledva som vyjachtala,čo sa stalo? Pozerali na mňa hodnú chvíľu obidvaja s údivom,že mi nedochádza,že mám vyplienený byt...takú polhodinku som sa dusila..
..potom synáčik odniekiaľ vytiahol ružu,priznal prvoaprílový žart aj s ponaučením,že hádam ma už konečne prinúti zamykať na dva zámky,keď idem ""len von so psom""...
...mám ho zabiť a kúpiť si iného syna alebo sa poučiť?...

Dobra ale tvrda skola teda:D:D:D. Ale snad sa poucis, lebo dobre hovoril.;)
tuta
02.04.08,05:33
Len ho nezabíjaj, ani nepredávaj, asi je najlepšie sa z toho poučiť. Ináč musím uznať, že to bol originálny nápad. Ktovie aké prekvapenie Ti pripraví 1. apríla o rok, keď je taký šikovný.
účtovník 007
02.04.08,05:43
Kým som to vyslovila zauzlovatil sa mi jazyk a sliny urobili 4 bubliny. Kto to slovo vymyslel?? :D Ani sa nedivím, že si dostala horúčku. To máš "pretáhuý" jazyk :---

Ak prídeš na stretko do TN v piatok, tak Ti Mudr. Antibiotikologovú z antibiotikologickej poradne predstavím:D a zeber si servitek na sliny:D
VladoaKatka
02.04.08,05:45
Blahoželám!!! Si šikuľka. :--- Ak boh dá, zajtra máš u mňa kávu. Vo veľkom plastikovom pohári. Prííídeš? :)
Ďakujem!!!!
Samozrejme, teším sa na Teba, dúfam, že sa aj stretneme.:)
Kazu
02.04.08,05:47
..myslela som,že ma trafí šlak a veru smrťka ma len tak lízla včera večer...
Bola som vonku so psom asi 2 hodiny,prídeme domov,v byte syn s policajtom,po počítači,cedečkách a veži ani stopa a oni dvaja sedia za stolom a pijú bechera...ledva som vyjachtala,čo sa stalo? Pozerali na mňa hodnú chvíľu obidvaja s údivom,že mi nedochádza,že mám vyplienený byt...takú polhodinku som sa dusila..
..potom synáčik odniekiaľ vytiahol ružu,priznal prvoaprílový žart aj s ponaučením,že hádam ma už konečne prinúti zamykať na dva zámky,keď idem ""len von so psom""...
...mám ho zabiť a kúpiť si iného syna alebo sa poučiť?...

Tak tomu sa povie "škola hrou". Ťažko sa to predýcháva ale treba uznať, budeš si to dlho pamätať :--- Len pes sa bude čudovať, prečo chodíš stále kľučku ochytávať :D
Kazu
02.04.08,05:59
Ďakujem!!!!
Samozrejme, teším sa na Teba, dúfam, že sa aj stretneme.:)

Si pííííš:--- že sa stretneme. Veď ja tam mám kopu času. Len mi ešte povedz v ktorom "abteilungu" ťa nájdem. Alebo ťa dám vyhlásiť? :D
VladoaKatka
02.04.08,06:01
..myslela som,že ma trafí šlak a veru smrťka ma len tak lízla včera večer...
Bola som vonku so psom asi 2 hodiny,prídeme domov,v byte syn s policajtom,po počítači,cedečkách a veži ani stopa a oni dvaja sedia za stolom a pijú bechera...ledva som vyjachtala,čo sa stalo? Pozerali na mňa hodnú chvíľu obidvaja s údivom,že mi nedochádza,že mám vyplienený byt...takú polhodinku som sa dusila..
..potom synáčik odniekiaľ vytiahol ružu,priznal prvoaprílový žart aj s ponaučením,že hádam ma už konečne prinúti zamykať na dva zámky,keď idem ""len von so psom""...
...mám ho zabiť a kúpiť si iného syna alebo sa poučiť?...

S tým zamykaním na dva zámky mám aj ja jednu veselú príhodu. Bolo to veľmi dávno, bývali sme sme na sídlisku v bytovke, manžel robil na smeny a ja som bola doma s deťmi. Vždy som zamykala na dva zámky. On sa jedoval, že či si myslím, že ma niekto ukradne a podobné. Jedno ráno prišiel domov odomyká a nič, znova skúša a nič. Začal my vyzváňať - že čo sa deje, prečo sa nemôže dostať do bytu. Už som aj kukátko odmontovala, podávala mu šroubovák, ja som z vnútornej strany sa snažila rozobrať zárubňu, vrtala s vrtačkou ale nič, on sa jedoval , nadával až po 3/4 hodiny sa akosi zámok cvakol a podarilo sa mu otvoriť.

Zámok vymontoval - zázrak poľský - zúbok na prvé zamykanie kovový a na druhé - pricvaknutý kusok plastu, čo bolo "unavené".
Odvtedy vždy som už zamykala len na jedenkrát.
VladoaKatka
02.04.08,06:02
Si pííííš:--- že sa stretneme. Veď ja tam mám kopu času. Len mi ešte povedz v ktorom "abteilungu" ťa nájdem. Alebo ťa dám vyhlásiť? :D

Ešte to, napíšem ss-ku.
Ibaka
02.04.08,06:19
ja mám countryradio.cz naladené už asi tri roky...nemá chybu...najprv pustím rádio, potom poradu a potom sa začnem venovať robote...
Tiež som si to naladil, dobrý typ, dakujem
ALDA
02.04.08,07:23
Noo dnes, keď som otvorila Poradu a kukali na mňa 2 SS od Richarda, veru som sa ľakla. A ešte väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že sa presúvajú témy ešte z r.2005 do novej témy. Som rada, že som to zatiaľ predýchala /pretože v tom čase som to myslím si zaradila dobre/, ale poriadok na Porade ma môže stáť aj znova návšteva nemocnice, aby som predišla zdravotným problémom radšej už na Porade končím i keď to všetko chápem, ale asi som už stará na to, aby som to tu všetko pochopila správne:mee:
Gabi03
02.04.08,07:33
Noo dnes, keď som otvorila Poradu a kukali na mňa 2 SS od Richarda, veru som sa ľakla. A ešte väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že sa presúvajú témy ešte z r.2005 do novej témy. Som rada, že som to zatiaľ predýchala /pretože v tom čase som to myslím si zaradila dobre/, ale poriadok na Porade ma môže stáť aj znova návšteva nemocnice, aby som predišla zdravotným problémom radšej už na Porade končím i keď to všetko chápem, ale asi som už stará na to, aby som to tu všetko pochopila správne:mee:

:eek: Čo sa to zas deje?!
Mária27
02.04.08,09:53
Až dnes som si vydýchla - že som neozelenela na 1. apríla!
ZuzanaP
02.04.08,09:58
Gratulujem!!!
Kazu
02.04.08,15:38
Jáj, čo sa mi dnes stalo. A veru ma to potešilo. :--- Objavila som, ako mám čítať v Šuťáááku!!!:D:D:D Keď som tam nakukla prvý raz, aj som to hneď zavrela, že preboha, čo to tam tí ľudia tárajú???:eek: No jasné, veď som to čítala od hora dolu :D:D:D
Muška
02.04.08,15:51
Noo dnes, keď som otvorila Poradu a kukali na mňa 2 SS od Richarda, veru som sa ľakla. A ešte väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že sa presúvajú témy ešte z r.2005 do novej témy. Som rada, že som to zatiaľ predýchala /pretože v tom čase som to myslím si zaradila dobre/, ale poriadok na Porade ma môže stáť aj znova návšteva nemocnice, aby som predišla zdravotným problémom radšej už na Porade končím i keď to všetko chápem, ale asi som už stará na to, aby som to tu všetko pochopila správne:mee:
Aldinka,
na poslednom stretku sme Riška poprosila, aby založil do Porada témy "Poraďacka kaviareň" ...novú podtému s názvom "Stretnutia poraďákov".
A Riško nám vyhovel.....a popresúval naše stretká sem......a všetkých, ktorí založili "otázku" informoval.

Teba určite o husacinke :D
liba2
02.04.08,16:13
Aldinka,
na poslednom stretku sme Riška poprosila, aby založil do Porada témy "Poraďacka kaviareň" ...novú podtému s názvom "Stretnutia poraďákov".
A Riško nám vyhovel.....a popresúval naše stretká sem......a všetkých, ktorý založili "otázku" informoval.

Teba určite o husacinke :D
Mňa to síce nešokuje - ale prekvapkuje :eek: - a kde som bola keď sa to dohodlo ? :D
bepo
02.04.08,16:16
Aldinka,
na poslednom stretku sme Riška poprosila, aby založil do Porada témy "Poraďacka kaviareň" ...novú podtému s názvom "Stretnutia poraďákov".
A Riško nám vyhovel.....a popresúval naše stretká sem......a všetkých, ktorý založili "otázku" informoval.

Teba určite o husacinke :D
Je to zato že keď mal niekto zapnuté nezobrazovanie oddychových tém tak sa mu nezobrazovali ani témy o stretku, teraz sa to dá pekne oddeliť ;)
Muška
02.04.08,16:32
Mňa to síce nešokuje - ale prekvapkuje :eek: - a kde som bola keď sa to dohodlo ? :D
Libuška,
to sme len tak "prehodili", lebo aj ja mám vypnuté témy Hobby...a potom musím pracne hľadať či je stretko :D

A som rada, že Riško nezabudol :)
liba2
02.04.08,16:41
AHA, ja ich mám všetky (aj ako vypnuté) ako sledované témy, takže každým novým príspevkom v téme mi príde ponuka....
Orim
02.04.08,17:45
Keď sa už hovorí o stretnutiach tak trenčania robia stretko 4.4.2008 na plavárni o 16:00. (Je tam dosť miesta na parkovanie)
Pozývame všetkých poraďákov ktorí pôjdu náhodou okolo, aj tých čo nie sú z Trenčína.
:)
pepsikova
04.04.08,04:32
Potešilo ma včera,že fantázia pracuje ..hlavne u nás,obyčajných ľudí..a nie iba fantázia ale aj realita...
..a prečo?..no preto,že som bola včera na návšteve v Národnej rade,na hodine otázok a odpovedí..no a pani ministerka Kramplová sa vo svojom príspevku vyjadrila vetou:..."viem si predstaviť,že by sme chodili bosí,ale neviem si predstaviť,že by sme chodili hladní...jej fantázia je ozaj biedna a o realite ani nevie,čo to je...ale vyjadruje sa...
..nebudem sem ťahať politiku,ale tých pánov v našom parlamente by som vyhodila na sekundu z práce,lebo si nezaslúžia ani 50 halierov zo svojej mzdy,už len za to svoje chovanie,nehovorím o výsledkoch ich práce...

..čo by sa stalo,keby sme všetci boli takí,ako oni?...
Olice
04.04.08,04:40
navalím, dúfam že vám to pofrčí.
http://www.windowsmedia.com/radiotuner/findstations.asp?locale=41B&genre=OL

Je to hned prvá stanica v ponuke ..977 The oldies..klikni na názov stanice a na Prehrať
Inak tých staníc je tam viac len toto je moja oblúbená
Možno mimo témy a vždy ma poteší

Mňa potešil tento link, čo nám tu priložil Ibaka, výborná hudba. Len ešte musím prísť na to, prečo mi to doma nejde (asi treba niečo nainštalovať), ale v práci si počúvam, hneď ide tá práca lepšie od ruky :).
azla
04.04.08,05:30
Ja som sa dnes pousmiala nad "múdrosťou dňa" v jednom rádiu:

Mzda je ako manželka.
Iným ju závidíme http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif a s vlastnou si nevystačíme.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Ibaka
04.04.08,05:45
Olice, mňa potešilo že Ťa to potešilo, ale žial neviem Ti poradiť prečo to nefrčí aj doma, možno by to chcelo novšiu verziu Windows media Player, v tom nie som odborník, možno niekto zdatnejší by poradil...
Dav
04.04.08,06:10
Mne sa pred chvíľou podarilo :eek:namiesto zeleného ocenenia stlačiť červené, v téme Pozitívne myslenie , pre Tinu1. Tina1, prepáč.:mee::mee:
tina1
04.04.08,06:25
Mne sa pred chvíľou podarilo :eek:namiesto zeleného ocenenia stlačiť červené, v téme Pozitívne myslenie , pre Tinu1. Tina1, prepáč.:mee::mee:
...ze sa nehnevam na oplatku som to urobila ja tebe, ale zo zelenym tlacitkom. Som clovek mysliaci pozitivne a vsetko su malickosti. Ked nejde o zivot nejde o nic.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D
Olice
04.04.08,07:24
Mne sa pred chvíľou podarilo :eek:namiesto zeleného ocenenia stlačiť červené, v téme Pozitívne myslenie , pre Tinu1. Tina1, prepáč.:mee::mee:
Tak som to tam vyrovnala.....;)
Daniela37
04.04.08,08:50
Ahojte, dnes ráno som išla na benzínku doplniť zásobu PHM. Zrazu podišiel ku mne pán v stredných rokoch a slušne ma poprosil o láskavosť, či by som mohla zaplatiť jeho Slovnaftáckou zlatou kartou, lebo jeho kreditku mu spapal bankomat.Samozrejme chcel aby som mu dala moju hotovosť. Skutočne vyzeral dôverihodne a ani ma nenapadlo že by to tak nemohlo byť ako vraví. Keď som mu povedala že mám služobné auto a potrebujem doklad na zučtovanie a že mi ho je skutočne ľúto tak ani nemihol okom. Vravím mu že ak dostanem doklad z pokladne ktorý budem môcť zúčtovať tak mu pomôžem , ale že on mi nechce robiť starosti a odišiel. Už za nikým iným na tej benzínke nešiel. Keď som priateľovi povedala čo sa mi stalo tak mi to pekne vysvetlil o čo mu šlo. Ja by som mu dala prachy a on by zdrhol. Tak si dávajte pozor na takýchto dôverihodne vyzerajúce osoby.
Prajem pekný deň
Daniela
Ibaka
04.04.08,10:29
Mňa tiež tento týždeň rozladil, čo sa často nestáva, jeden telefonát. Volal príjemný pán so sympatickým hlasom, dlho sa mi ospravedlňoval, ale chcel aby som mu dal príspevok na operáciu jeho mamy. Je ochotný pricestovať aby som mu tie peniaze odovzdal. Všetko je vraj legálne, má založený akýsi fond a toto je zbierka do toho fondu, môže všetko vydokladovať. Najskôr som si myslel, no sto korún ma nezabije pošlem na účet, ale spýtal som sa o akú sumu by sa malo jednať - no minimálne 1000 Sk. Vtedy ma to zarazilo, veď v každej rodine vrátane mojej sú nejaké problémy, napr. operácia kĺbu v rodine, problémy so srdcom , atď , ani ma nenapadlo pýtať od niekoho peniaze na ich operáciu. Každý sa s tým snaží popasovať sám v rodine. Teda neprispel som, jeho to veľmi ani nerozhádzalo, správal sa suverénne ako profesionálny bankový úradník, keď nič tak dovidenia. Ale stále hlodá vo mne červík pochybnosti, čo ak naozaj je v takej zúfalej situácii že pomoc naozaj potreboval???
Liptáčik
04.04.08,10:35
Neviem, čo motivovalo daného pána k telefonátu, možno reálna potreba, možno ziskuchtivosť. Nechcem vynášať súdy. Viem len jedno. Zdravotné poisťovne operácie preplácajú a v prípade, že sa jedná o niečo mimo štandardu, existuje ešte revízny lekár, ktorý môže poskytnúť výnimku v prípade, že operácia je čiastočne alebo úplne bez úhrady ZP.
zanetth
04.04.08,10:51
Na margo predchádzajúcich príspevkov by som chcela pridať tiež jednu skúsenosť. V nemocnici ležal člen rodiny, tak sme ho šli navštíviť. Sedeli sme na chodbe a debatovali a zrazu k nám pristúpil chlapík a vložil nám do rúk svätý obrázok s lístkom na ktorom bolo napísané: "Som hluchý a neviem ani rozprávať, prosím kúpte si odo mňa tento obrázok". To isté sa mi stalo na druhý deň, keď som sedela u lekára v čakárni len šlo o iného muža. Najviac ma zarazilo ako všetci, čo tam sedeli začali vyťahovať peňaženky, jednalo sa prevažne o starších ľudí, ktorí zrejme tiež mali čo robiť aby vyžili z tých peňazí, čo dostanú. Ja osobne som v ani jednom z týchto prípadov žiadny obrázok nekúpila, pretože si myslím, že je to manipulácia s ľuďmi a tí naivnejší tomu uveria. V tej čakárni som bola asi jediná, ktorá tú peňaženku nevytiahla a keď ten chlap odišiel jedna babka, ktorá mu dala asi 50 Sk nahlas zauvažovala, že ktovie, či je pravda to, čo je na tom lístku napísané. Ja si myslím, že nie a tí čo prispeli dúfajú, že áno. Takže aj takýmto spôsobom sa dajú zarábať peniaze.
Liptáčik
04.04.08,11:15
Kedysi som viac cestovala vlakom smer Košice - Blava. V jedno obdobie bolo akoby pravidlom, že 5-10 minút po pristavení súpravy vstúpil do vlaku aj slušne oblečný mladý muž a ponúkal "čačky" presne s takým isým lístkom. Musím povedať, že uspel minimálne u polovici usadených. Len by ma zaujúmalo, keby niekto za jeho chrbtom vykríkol, či by nezareagoval.
ZuzanaP
04.04.08,11:28
Kedysi som viac cestovala vlakom smer Košice - Blava. V jedno obdobie bolo akoby pravidlom, že 5-10 minút po pristavení súpravy vstúpil do vlaku aj slušne oblečný mladý muž a ponúkal "čačky" presne s takým isým lístkom. Musím povedať, že uspel minimálne u polovici usadených. Len by ma zaujúmalo, keby niekto za jeho chrbtom vykríkol, či by nezareagoval.


Tiež som to zažila. Občas prispejem na onkologických pacientov, predávajú pohľadnice pre obchodmi, ale ak ich stretnete trikrát do týždňa, tak to je aj na mňa veľa....
petovsan
04.04.08,11:34
Mňa tiež tento týždeň rozladil, čo sa často nestáva, jeden telefonát. Volal príjemný pán so sympatickým hlasom, dlho sa mi ospravedlňoval, ale chcel aby som mu dal príspevok na operáciu jeho mamy. Je ochotný pricestovať aby som mu tie peniaze odovzdal. Všetko je vraj legálne, má založený akýsi fond a toto je zbierka do toho fondu, môže všetko vydokladovať. Najskôr som si myslel, no sto korún ma nezabije pošlem na účet, ale spýtal som sa o akú sumu by sa malo jednať - no minimálne 1000 Sk. Vtedy ma to zarazilo, veď v každej rodine vrátane mojej sú nejaké problémy, napr. operácia kĺbu v rodine, problémy so srdcom , atď , ani ma nenapadlo pýtať od niekoho peniaze na ich operáciu. Každý sa s tým snaží popasovať sám v rodine. Teda neprispel som, jeho to veľmi ani nerozhádzalo, správal sa suverénne ako profesionálny bankový úradník, keď nič tak dovidenia. Ale stále hlodá vo mne červík pochybnosti, čo ak naozaj je v takej zúfalej situácii že pomoc naozaj potreboval???
... tiež nechcem vynášať unáhlené závery, avšak v celkom príbehu mi akosi nepasuje, citujem: ...ale spýtal som sa o akú sumu by sa malo jednať - no minimálne 1000 Sk. ... Ak by som ja bola odkázaná na peniaze a finančnú pomoc iných, som na 100% presvedčená, že by som bola vďačná za každú korunu a určite by som si nekládla drzé podmienky, že to musí byť minimálne tisícka. Neviem ako Vám, ale mne to teda niečím smrdí :mee:.
abel
04.04.08,11:41
Mňa tiež tento týždeň rozladil, čo sa často nestáva, jeden telefonát. Volal príjemný pán so sympatickým hlasom, dlho sa mi ospravedlňoval, ale chcel aby som mu dal príspevok na operáciu jeho mamy. Je ochotný pricestovať aby som mu tie peniaze odovzdal. Všetko je vraj legálne, má založený akýsi fond a toto je zbierka do toho fondu, môže všetko vydokladovať. Najskôr som si myslel, no sto korún ma nezabije pošlem na účet, ale spýtal som sa o akú sumu by sa malo jednať - no minimálne 1000 Sk. Vtedy ma to zarazilo, veď v každej rodine vrátane mojej sú nejaké problémy, napr. operácia kĺbu v rodine, problémy so srdcom , atď , ani ma nenapadlo pýtať od niekoho peniaze na ich operáciu. Každý sa s tým snaží popasovať sám v rodine. Teda neprispel som, jeho to veľmi ani nerozhádzalo, správal sa suverénne ako profesionálny bankový úradník, keď nič tak dovidenia. Ale stále hlodá vo mne červík pochybnosti, čo ak naozaj je v takej zúfalej situácii že pomoc naozaj potreboval???
Ktovie, koľko ten pán takto pretelefonoval a prípadne aj precestoval za tými, ktorí naleteli. Možno namiesto za účet za telefón by mu vyšlo aj na nejakú tú operáciu.
Ja osobne nemám rada rôzne nadácie, kde vás na ulici zľava, sprava oslovujú, a vy máte potom zlý pocit, ak neprispejete. Je to novodobé žobranie. Ak chcem niekomu pomôcť, tak radšej konkrétnej osobe, o ktorej viem, že to potrebuje, a anonymne, bez očakávania vďaky.
Včera som si kúpila Nota bene, namiesto 30.- Sk som jej dala 50.-, a ona si hneď o 2 metre zapálila cigaretu. Dnes ma oslovila znovu... Nota bene si kupujem, ale od nej už nie.
Ibaka
04.04.08,11:41
................., keby niekto za jeho chrbtom vykríkol, či by nezareagoval.
V Nitre na križovatke pod Zoborom mladík vodičom stojacim a čakajúcim na zelenú rýchlo podá lístok, kde je napísané, že je hluchý, a pomôžeme mu, ak kúpime od neho pero za 50 Sk (asi prezenty z nedalekého výstaviska). S kolegom sme jedno kúpili ale kolega je trochu prchký, vraj vyskúšame ho a naplno zatrúbil keď išiel okolo nás. Vôbec nereagoval, tak sme boli spokojní že sme urobili dobrý skutok, čo nás veľmi potešilo (aby som splnil zadanie témy :) )
Bionda
04.04.08,11:51
trúbiaci piráti :D:D a má to pero aspoň tuhu?
Bionda
04.04.08,11:56
Mňa dnes toho veľa potešilo , rozosmialo , neviem asi je to tým piatkom.
Najprv som si prečítala jednu otázku, kde sa občan na DPN pýtal, či veľkonočný sviatok bude mať na PN- ke cez SOC.P zaplatený ako sviatok alebo len ako norm. deň, potom som sa pomýlila a klientovi som omylom napísala, že som jeho žena, štatistický úrad mi oznámil, že nevie bezo mňa žiť:D a ešte som skoro neúmyselne urazila Bastiana, lebo som presne neurčila komu je adresovaná, odpoveď.
No už dnes neviem čo so sebou :D už je piatok, pekný víkend.
pepsikova
06.04.08,05:20
...mňa dnes ráno potešilo,že všetkým nám je krásne a nič nás cez víkend ne..nerozčuľuje......no,aspoň nikto ničím neprispel....

...takže pohoda...


...krásnu nedeľu...
azla
06.04.08,14:42
V rámci dlhého dňa som si čítala v jednom týždenníku rozhovor s ekonómom , ktorý sa angažuje v príprave referenda za zrušenie koncesionárskych poplatkov.
Hneď na začiatku sa dostali k "zástrčkovému zákonu".
Absúrdnosť zákona zdôvodňoval opýtaný inou absúrdnosťou.

Citujem:
" To je, akoby mal každý, kto má "zástrčku" medzi nohami, dostať prídavky na deti."
Ospravedňujem sa za takú expresívnu vetu. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Tá len dokazuje, že vysvetlenie absurdného zákona si vyžaduje absurdné prirovnania.

(a kto by mal dostať prídavky ? muž ? žena ?)

Toto je vysvetlené nižšie:
http://slovensky.diskusneforum.sk/clanky/zastrcka-nie-je-zasuvka/
pepsikova
06.04.08,18:06
..veru ja sa nečudujem ničomu,čo u nás vypustia z úst "múdri a dôležití"..mali by sme na to urobiť špeciálnu stránku a takéto "hlody" zbierať...za ten smiech by to stálo..
ZuzanaP
07.04.08,04:14
Tak napríklad:


VEC: Žiadosť

Dňa xx.xx.2007 sme Vám nahlásili poistnú udalosť č. .................... , ktorú sme podložili všetkými dokladmi potrebnými na jej likvidáciu.

Týmto Vás žiadam o zdôvodnenie, prečo do dnešného dňa 21.02.2008 nie je naša poistná udalosť zlikvidovaná, napriek tomu, že sme si svoje povinnosti voči Vám splnili, platíme riadne a včas poistné a predložili sme Vám všetky doklady, ktoré ste od nás žiadali?

Viackrát som ju urgovala u Vašich pracovníkov na oddelení likvidácie (pred dvoma týždňami a taktiež včera xx.xx.2008) a bolo mi prisľúbené, že ............................................

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

Neuveríte, ale ani po tomto liste, odoslanom doporučene, sa nič nedeje, poistná udalosť nám stále neprišla na účet a poisťovňa tvrdí, že oni majú všetko na poriadku a pýtajú sa likvidátora... Raz tam volá drahý, raz ja a stále stále stále nič....:( Dokonca nám ani neodpovedali na list...
pepsikova
07.04.08,11:24
..veríme...veríme...
...keď som ja chcela už konečne po 5 mesiacoch dostať od poisťovne vyrovnanie,pohrozila som im trestným oznámením a zrušením poistky u nich..skús,možno zaberie,pretože potom som do týždňa dostala peniaze...
ZuzanaP
07.04.08,11:30
Oni tvrdia, že na vybavenie škodovej udalosti nemajú stanovený termín... Skúsim popátrať ako to je a budeme konať...
Jarka 1
07.04.08,11:32
Môj otec to riešil vyhrážkou, že zavolá nejakú televíziu a urobí im reklamu. Zabralo to s ospravedlnením, že doklady sa im kdesi zamotali cestou medzi pobočkou a centrálou v Bratislave.
AlaNR
08.04.08,09:56
Mňa potešil v sobotu SUPER koncert Desmodu a Chinaski a Metropolisu v Nitre...
Tak som sa už dávno nenaškriekala, doteraz ma bolí hrdlo, ale neľutujem!!!!!
ZuzanaP
08.04.08,10:05
Mňa potešil v sobotu SUPER koncert Desmodu a Chinaski a Metropolisu v Nitre...
Tak som sa už dávno nenaškriekala, doteraz ma bolí hrdlo, ale neľutujem!!!!!


Ala my ideme zajtra do Púchova, som to dala ako darček drahému k meninám. Takže sa máme na čo tešiť...:---
Eulalia
08.04.08,15:41
Ala my ideme zajtra do Púchova, som to dala ako darček drahému k meninám. Takže sa máme na čo tešiť...:---
A pozajtra nebudete rozprávať ani jedna;) Ešte dobre, že môžete aspoň na Poradu písať;)
Želám pekný zážitok.:)
ZuzanaP
08.04.08,15:52
Ďakujem!!!!
mirpo
08.04.08,17:50
:eek: Nepotešilo ma, že o chvíľu /01.05.2008/ je v platnosti nový zákon o službách zamestnanosti a v práci máme len novelu bez úplného znenia zákona. Ani žiadne metodiky k zákonu... Ako mám klientom vysvetľovať postup, keď ho ani ja nepoznám??? :confused::mad::(
Ako poznám postup..., metodiky budú niekedy v júli :mee::eek:
pepsikova
08.04.08,17:53
file:///C:/DOCUME%7E1/PC/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-38.jpghttp://www.beruska8.cz/zviratkaostatni/hudebni/15.gif..nech sa vám koncert vydarí...file:///C:/DOCUME%7E1/PC/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-37.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/PC/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-35.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/PC/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-36.jpg
pepsikova
08.04.08,17:56
..to som vám chcela popriať veselú zábavu na koncerte...
pepsikova
09.04.08,03:50
..neviem,kam pichnúť moju otázku,tak sa spýtam tu:"môže firma nútiť zamestnanca,aby si zriadil účet v banke,alebo môže vyplatiť výplatu na ruku?..




.................................................. .............

Milujem rozmanitosť života,každý deň ma nas..nahnevá niekto iný.
ludmilla
09.04.08,04:16
mimotemyTroska mimo temy - myslim si, ze nutit nemoze snad moze len odporucit.
..neviem,kam pichnúť moju otázku,tak sa spýtam tu:"môže firma nútiť zamestnanca,aby si zriadil účet v banke,alebo môže vyplatiť výplatu na ruku?..




.................................................. .............

Milujem rozmanitosť života,každý deň ma nas..nahnevá niekto iný.
liba2
09.04.08,04:23
mimotemy


..neviem,kam pichnúť moju otázku,tak sa spýtam tu:"môže firma nútiť zamestnanca,aby si zriadil účet v banke,alebo môže vyplatiť výplatu na ruku?..Ak je to dohodnuté v pracovnej zmluve, tak to treba rešpektovať.
ZuzanaP
09.04.08,09:55
Potešilo a zároveň aj nahnevalo:

objednala som si 4G internet od Tcomu. Prišli nám aktivovať zásuvku, ktorú sme však "zazdili". Mysleli sme si, že ju nebudeme potrebovať a museli sme rozbíjať obklad. Kuriér nám doniesol modem, pomyslela som si, že to pôjde hladko, veď som ho inštalovala mamine a všetko bolo OK. Ale u nás nebolo. Môj notebook mal antivírovú ochranu, ktorá nedovolila nasťahovať sa pripojeniu do PC. Aby som toto zistila, som pretelefonovala cca Sk 200 s technikom z Tcomu. Nakoniec sa nedal vypnúť tak, aby prijal pripojenie, tak som ho musela surovo odinštalovať a po zapojení znova nainštalovať, ale iný.

Všetko je už v pohode, ale nervov som si užila dostatočne....
mirpo
09.04.08,10:12
Potešilo a zároveň aj nahnevalo:

objednala som si 4G internet od Tcomu. Prišli nám aktivovať zásuvku, ktorú sme však "zazdili". Mysleli sme si, že ju nebudeme potrebovať a museli sme rozbíjať obklad. Kuriér nám doniesol modem, pomyslela som si, že to pôjde hladko, veď som ho inštalovala mamine a všetko bolo OK. Ale u nás nebolo. Môj notebook mal antivírovú ochranu, ktorá nedovolila nasťahovať sa pripojeniu do PC. Aby som toto zistila, som pretelefonovala cca Sk 200 s technikom z Tcomu. Nakoniec sa nedal vypnúť tak, aby prijal pripojenie, tak som ho musela surovo odinštalovať a po zapojení znova nainštalovať, ale iný.

Všetko je už v pohode, ale nervov som si užila dostatočne....

Žeby kvôli tomuto mi nefunguje internet na mojom notebooku? :confused: :eek:
VladoaKatka
09.04.08,10:20
Ja som asi smoliarka, čo sa týka vecí okolo nášho obecného úradu. Dnes som si našla v pošte platobný výmer na daň z nehnuteľnosti za firmu a výmer na TKO za domácnosť.
Do TKO nám zarátali aj syna, ktorý je odhlásený z trvalého pobytu a u firmy výmer vystavili na RČ.
Reakcia pracovníčky: no musíte nahlásiť, že sa odhlásil:D ... matrika je jedna kancelária a hospodárske veci druhá:eek:
ale keď sa nasťahovala druhá nevesta a do rodiny im pribudla dcéra stačilo to vybaviť ma matrike, nič nebolo treba nahlasovať v druhej kancelárii, automaticky vedeli všetko vynásobiť s vyšším počtom rod.príslušníkov.

A výmer na IČO - no jej program nemá možnosť opravy ani mena, ani DIČ vôbec nič, dnes som bola už tretia FO, ktorá to reklamovala.
Ako-tak opravila výmer, aby tam dostala IČO.
ZuzanaP
09.04.08,10:26
Žeby kvôli tomuto mi nefunguje internet na mojom notebooku? :confused: :eek:


Bolo by dobré sa informovať u poskytovateľa netu, či to môže byť tým...
Gabi03
09.04.08,11:37
A už máme stavebné povolenie aj s pečiatkou. :D Už len makať a zohnať peniaze. :rolleyes:
VladoaKatka
09.04.08,11:46
Gabi gratulujem. Mala by som dotaz na Teba: Ako je to teraz s prizývaním susedov k stavebnému konaniu, vyjadrujú sa k projektu a uloženiu stavby?
Gabi03
09.04.08,11:56
Gabi gratulujem. Mala by som dotaz na Teba: Ako je to teraz s prizývaním susedov k stavebnému konaniu, vyjadrujú sa k projektu a uloženiu stavby?

Ďakujem. :D Som fakt rada, lebo už je na čase s tým začať.

My sme od susedov potrebovali len súhlas so stavbou. Manžel bol za oboma, povedal, ako budú situované okná, v akej vzdialenosti. Keďže s oboma sú dobré vzťahy, nebol problém s týmto súhlasom. Nedávno sme dostali stavebné povolenie, ale ešte plynula nejaká doba, kedy sa mohli účastníci konania (vrátane susedov) vyjadriť. Dnes tá doba uplynula a teda stavebné povolenie je právoplatné. Iné povinnosti so susedmi nepoznám.
Kazu
09.04.08,11:58
Gabi gratulujem. Mala by som dotaz na Teba: Ako je to teraz s prizývaním susedov k stavebnému konaniu, vyjadrujú sa k projektu a uloženiu stavby?

Majiteľ susednej parcely sa prizýva k stavebnému konaniu. Ale nevyjadroval sa k ničomu. lebo sa neunúval prísť. Ale však aj to je vyjadrenie :---
katkaj
09.04.08,12:00
Ďakujem. :D Som fakt rada, lebo už je na čase s tým začať.

My sme od susedov potrebovali len súhlas so stavbou. Manžel bol za oboma, povedal, ako budú situované okná, v akej vzdialenosti. Keďže s oboma sú dobré vzťahy, nebol problém s týmto súhlasom. Nedávno sme dostali stavebné povolenie, ale ešte plynula nejaká doba, kedy sa mohli účastníci konania (vrátane susedov) vyjadriť. Dnes tá doba uplynula a teda stavebné povolenie je právoplatné. Iné povinnosti so susedmi nepoznám.

Ja len doplním, že súhlas v nejakej písomnej podobe nie je potrebný. Susedia sú účastníkmi stavebného konania a sú prizvaný k stavebnému konaniu ktoré sa zvoláva buď na obecný úrad alebo stavebný úrad. Pri tomto konaní si môžu pozrieť projekt a vzniesť prípadné pripomienky
Gabi03
09.04.08,12:11
Ja len doplním, že súhlas v nejakej písomnej podobe nie je potrebný. Susedia sú účastníkmi stavebného konania a sú prizvaný k stavebnému konaniu ktoré sa zvoláva buď na obecný úrad alebo stavebný úrad. Pri tomto konaní si môžu pozrieť projekt a vzniesť prípadné pripomienky

Tak u nás to bolo asik inak. Žiadne "stretnutie" konanie účastníkov sa nekonalo. Možno aj pre to, že každý súhlasil na papiery. :eek: Možno. :rolleyes:
katkaj
09.04.08,12:14
Tak u nás to bolo asik inak. Žiadne "stretnutie" konanie účastníkov sa nekonalo. Možno aj pre to, že každý súhlasil na papiery. :eek: Možno. :rolleyes:

hmmm tak asi si to každý stavebný úrad robí po svojom. My sme mali stavebné konanie na obci so zástupcom stavebného úradu a samozrejme susedia neprišli žiadny. Tak sme si hodinku pokecali o novinkách v obci a bolo vybavené. :D
VladoaKatka
09.04.08,12:28
No ja som už mala dve stavebné povolenia aj stavby zrealizované pred 10 rokmi,konanie bolo priamo na mieste umiestnenia stavby, ale predtým tiež sme osobne návštívili oboch susedov, vysvetlili sme im projekt a nikto nemal námietky, čo som im aj nechala podpísať, ale teraz jeden zo susedov sa chystá stavať a už mal narážky na strešné okná, na náš plot. Tak som len bola zvedavá či sa niečo zmenilo, načo sa máme pripraviť.
Bionda
09.04.08,15:10
Moja mama sa konečne rozhýbala a začala vybavovať vrátenie majetku, stále bola pasívna vybavila len to , čo bolo najjednoduchšie a povedala na ostatné " kašlať" ale dnes to prišlo, som veľmi rada, lebo prácu svojich predkov si treba vážiť, to čo komunisti zničili, treba - síce obtiažne- ale dať do poriadku- .
mirpo
09.04.08,16:44
Pozerám a divím sa, pri mene už mám "Senior Member" :eek: Ako senior veď ja som stále junior :D:---:D:):D
Rozalka
09.04.08,18:07
Prekročil si počet určitý počet príspevkov. Zato, že senior member, ešte neznamená, že si starý vekom.
A nakoniec: každý je taký starý, na koľko sa cíti.
Zoltán Kovács
09.04.08,18:29
A už máme stavebné povolenie aj s pečiatkou. :D Už len makať a zohnať peniaze. :rolleyes:
Gabiiiii no supeeeeer. Tak s elánom do toho, a nestrácať chuť a trpezlivosť. Tá ťažšia časť len teraz príde.
durisovad
09.04.08,18:58
Ale pocit z dobre vykonanej prace bude na nezaplatenie.
Ibaka
09.04.08,19:53
Práve som sa vrátil zo stretávky z vysokej školy asi po 30 rokoch, okrem výnimiek sme sa stretli vlastne úplne cudzí ludia: ...a ty si kto, koho poznáš, kde si bol,......pomaly sme da dopracovali k tomu,........... aha tak ty si ten a ten meno mi niečo hovorí aj tvár mi je známa ale kam ťa zaradiť.......ale nakoniec sa večer skončil vo veeeeľmi družnej debate, že si to zopakujeme....... a o to predsa ide...
VladoaKatka
10.04.08,04:39
Gabi03
10.04.08,05:08
Gabiiiii no supeeeeer. Tak s elánom do toho, a nestrácať chuť a trpezlivosť. Tá ťažšia časť len teraz príde.

Tak dík. :o
Inak dnes už idú kopať pivnicu a základy preň. Možno už aj kopú. :D
DanielaSL
10.04.08,05:28
Toto som dnes ráno dostala..tak na ranné pobavenie...


Šéf přijme blondýnku jako uklizečku
a hned jí uloží práci:
-"Umyjte podlahu ve výtahu!"
-"V tomhle patře, nebo ve všech?"


;):)
VladoaKatka
10.04.08,07:05
Citát bepo:"Problém by nemali byť koncesionárske poplatky ako také hoci na ne väčšina nadáva ale ako sa použijú a to už je každému šuma fuk"

Toto som tu nakopírovala z inej témy, je to tak.

Bola som na pošte, nadávajú na tieto poplatky, "však ani nepočúvam rozhlas" "ja ani nevidím na TV a hneď zaspím", "nenažranci, načo to platíme, len nás zdierajú" atď., a potom babka si vypýta 3 žreby, zoškrtá, na jednej má 20,-Sk výhru, vypýta ďalší - už je bez výhry a všetky 4 žreby po 20,- Sk hodí do koša a spokojne odkráča domov.

Hlavne, že sme sa rozčúlili
willma
10.04.08,07:39
Citát bepo:"Problém by nemali byť koncesionárske poplatky ako také hoci na ne väčšina nadáva ale ako sa použijú a to už je každému šuma fuk"

Toto som tu nakopírovala z inej témy, je to tak.

Bola som na pošte, nadávajú na tieto poplatky, "však ani nepočúvam rozhlas" "ja ani nevidím na TV a hneď zaspím", "nenažranci, načo to platíme, len nás zdierajú" atď., a potom babka si vypýta 3 žreby, zoškrtá, na jednej má 20,-Sk výhru, vypýta ďalší - už je bez výhry a všetky 4 žreby po 20,- Sk hodí do koša a spokojne odkráča domov.

Hlavne, že sme sa rozčúlili no neviem, či si použila správnu asociáciu, babka tie žreby mohla kúpiť ale aj nemusela, kým koncesionárske poplatky platiť musíš chceš nechceš aj keď telku alebo rádio nemáš vôbec. toť môj názor. ;)
VladoaKatka
10.04.08,10:10
No jazdím na tejto trase minimálne raz za týždeň, je to výstižný šlánok.
http://vongrejova.blog.sme.sk/c/141618/10-rad-ako-sa-stat-frajerom-tahu-BA-DS.html
bepo
10.04.08,10:24
no neviem, či si použila správnu asociáciu, babka tie žreby mohla kúpiť ale aj nemusela, kým koncesionárske poplatky platiť musíš chceš nechceš aj keď telku alebo rádio nemáš vôbec. toť môj názor. ;)
No je to služba verejnosti kde platíš bez rozdielu či to používaš alebo nie, ja takisto môžem protestovať že načo sa stavajú drahé diaľničné tunely a mosty keď ja jazdím po rovnej diaľnici, tých príkladov ti tu môžem dať min tisíc- jednoducho koncesionárske poplatky sa majú platiť bez debaty, debata má vzniknúť na čo a ako sa použijú ;)
Muška
10.04.08,10:31
....a ja ako ateista, mám tiež "určité" výhrady :D
a???
willma
10.04.08,10:36
tak ja neviem, nejazdím, ale viem, že to ide priamo z daní a samozrejme sa kupujú dialničné nálepky, kto nechce, dialnicu nepoužíva, teda neplatí dialničné poplatky. Koncesionársky poplatok je za nejakú službu, ale skutočne nechápem, prečo musia platiť aj tí, ktorí naozaj tú službu nevyužívajú z dôvodu nevlastnenia akého koľvek prijímača. Veď to môžme zrovna začať platiť poplatok za vstup do obchodu aj napriek tomu, že tam nič nekúpime, ale mohlii by sme. To je zas opačný príklad. Je logické, že keď som vlastník rádia, televízora prípadne auta a využívam príjem signálu, resp. dialnicu tak platím, ale z druhej strany nemám auto a budem si musieť kúpiť dialničnú nálepku, pretože dialnica je vybudovaná-veď to je blbosť. A Keby tamtí hore trošku uvažovali, tak by sa snažili koncesionárske poplatky nejako zahrnúť potichu do povinných daní, a s veľkým humbukom by poukázali na to, akí sú dobrí, že koncesie zrušili- to by sa im zvýšili preferencie :rolleyes:
Dav
10.04.08,10:56
Na koncesionárskych poplatkoch mi vadí princíp. Slovenský rozhlas nepočúvam vôbec, STV občas pozerám. Podľa tohto by sme mali platiť aj políciu, vládu, armádu, cesty, atď., osobitne a nie formou daní. Prečo naozaj nezahrnúť aj tieto dve inštitúcie do daní ? Pokiaľ ide o argument, že komerčné médiá využívajú rozvody SRo a STV - to sa dá riešiť aj prenájmom zariadení . Ešte ma napadla v tejto súvislosti anekdota, keď sa prerokúval rozpočet na 5ročnicu. Výstavba za 15 miliónov - O.K., bez poznámok. Perá pre úradníkov 2 x ročne po 6,50 korún - 50 diskusných príspevkov. Návrhy boli 1x ročne, perá po 3,- koruny, úspory toľko a toľko korún. Vysvetlenie - pero a 6,50 si vie každý predstaviť, ale kde sa stopí 15 miliónov bolo každému fuk. :rolleyes:
Barbara
10.04.08,11:01
;);) mimotemyprosím Vás nič v zlom, ale máme v mozgu zafixované, že platíme ten poplatok za TV a R, ale od 1.4.2008 to neplatíme za TV a R, ale za zásuvky, či za zástrčky???:rolleyes: teda platíme """"úhradu za službu poskytované so STV a R,""""",... a to je rozdiel:D;):--- ten moj príspevok berte nadhľadom

:Dno teraz mi napadá, že môžeme byť radi, že neplatíme za každú jednu zásuvku,hmmm,, no to by sme sa teda nedoplatili:D
VladoaKatka
10.04.08,11:17
Všetko by sme napojili na jednu zásuvku:D:D:D

Len tak mimo - viete čo znamená skratka: RTVS
Dav
10.04.08,11:20
Všetko by sme napojili na jednu zásuvku:D:D:D

Len tak mimo - viete čo znamená skratka: RTVS

Noooooooooooooooo, Rozhlasové a televízne vysielanie Slovenska, ale obávam sa, že som netrafila:---
VladoaKatka
10.04.08,11:39
Rozhlasovo-televízna vý.....cká spoločnosť - toto neni výstižnejšie, len treba doplniť:)
Barbara
10.04.08,11:51
Rozhlasovo-televízna vý.....cká spoločnosť - toto neni výstižnejšie, len treba doplniť:)


ja to vjemmmmm bébé, ale nepoviem héhé:D;)
durisovad
10.04.08,11:54
ja to vjemmmmm bébé, ale nepoviem héhé:D;)

Povedat nemusis, napis.
ALDA
10.04.08,12:03
Povedat nemusis, napis.

..palní...:D:D:D
mirpo
10.04.08,15:16
Prekročil si počet určitý počet príspevkov. Zato, že senior member, ešte neznamená, že si starý vekom.
A nakoniec: každý je taký starý, na koľko sa cíti.


Pozerám a divím sa, pri mene už mám "Senior Member" :eek: Ako senior veď ja som stále junior :D:---:D:):D

Veď ja viem, že "Senior Member" tam nemám kvôli veku. Veď som pripojila :D
Ja len, že ma to prekvapilo

:) A dnes ma potešilo krááásne počasie, vonku ešte stále svieti slniečko :)
VladoaKatka
10.04.08,16:12
:) A dnes ma potešilo krááásne počasie, vonku ešte stále svieti slniečko :)

U nás tiež ešte je krásne, práve som sa vrátila zo záhradky, ale na víkend nám sľubujú dážď, no to sa mi ale nepáči:D
Dav
10.04.08,16:27
Minule som sa trochu prešla po obchodoch :
bepo
10.04.08,17:05
tak ja neviem, nejazdím, ale viem, že to ide priamo z daní a samozrejme sa kupujú dialničné nálepky, kto nechce, dialnicu nepoužíva, teda neplatí dialničné poplatky. Koncesionársky poplatok je za nejakú službu, ale skutočne nechápem, prečo musia platiť aj tí, ktorí naozaj tú službu nevyužívajú z dôvodu nevlastnenia akého koľvek prijímača. Veď to môžme zrovna začať platiť poplatok za vstup do obchodu aj napriek tomu, že tam nič nekúpime, ale mohlii by sme. To je zas opačný príklad. Je logické, že keď som vlastník rádia, televízora prípadne auta a využívam príjem signálu, resp. dialnicu tak platím, ale z druhej strany nemám auto a budem si musieť kúpiť dialničnú nálepku, pretože dialnica je vybudovaná-veď to je blbosť. A Keby tamtí hore trošku uvažovali, tak by sa snažili koncesionárske poplatky nejako zahrnúť potichu do povinných daní, a s veľkým humbukom by poukázali na to, akí sú dobrí, že koncesie zrušili- to by sa im zvýšili preferencie :rolleyes:
Diaľničné poplatky zďaleka nestačia na výstavbu a údržbu diaľníc, ešte sa financujú aj z rozpočtu. Super nápad že ak niekto nepozerá nech neplatí. Ale prečo by to malo platiť len na verejnoprávne médiá? Z čoho sú platené súkromné? Z reklamy. Takže ako príklad si zoberme najväčších zadávateľov reklamy, telekomunikačných operátorov. Mali by urobiť paušál napr 60 minútový ktorý by zahrňoval reklamu vo všetkých médiách a potom by cena postupne klesala podľa toho že ktoré súkr média zákazník nepozerá a nepočúva. Takisto by to platilo pri všetkých výrobkoch, napr pri pracom prášku by človek nahlásil ktorú TV pozerá a podľa toho by mu vyrátali cenu. To už je trošku blbé,čo? Ale je to rovnaká požiadavka aby som neplatil za súkromné média keď ich nepozerám ;)


Na koncesionárskych poplatkoch mi vadí princíp. Slovenský rozhlas nepočúvam vôbec, STV občas pozerám. Podľa tohto by sme mali platiť aj políciu, vládu, armádu, cesty, atď., osobitne a nie formou daní. Prečo naozaj nezahrnúť aj tieto dve inštitúcie do daní ? Pokiaľ ide o argument, že komerčné médiá využívajú rozvody SRo a STV - to sa dá riešiť aj prenájmom zariadení . Ešte ma napadla v tejto súvislosti anekdota, keď sa prerokúval rozpočet na 5ročnicu. Výstavba za 15 miliónov - O.K., bez poznámok. Perá pre úradníkov 2 x ročne po 6,50 korún - 50 diskusných príspevkov. Návrhy boli 1x ročne, perá po 3,- koruny, úspory toľko a toľko korún. Vysvetlenie - pero a 6,50 si vie každý predstaviť, ale kde sa stopí 15 miliónov bolo každému fuk. :rolleyes:
Mne to zas pripomína vtip- rus a slovák nájdu hrudu zlata a rus hovorí: rozdeľme sa po bratsky. A slovák na to:nie po bratsky,pekne pol na pol :) Takže nikto tu nemá ilúziu ako sa platia dane a požiadavka platby z daní je to po bratsky ;)
Janurka
10.04.08,17:10
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?
Dav
10.04.08,19:45
Diaľničné poplatky zďaleka nestačia na výstavbu a údržbu diaľníc, ešte sa financujú aj z rozpočtu. Super nápad že ak niekto nepozerá nech neplatí. Ale prečo by to malo platiť len na verejnoprávne médiá? Z čoho sú platené súkromné? Z reklamy. Takže ako príklad si zoberme najväčších zadávateľov reklamy, telekomunikačných operátorov. Mali by urobiť paušál napr 60 minútový ktorý by zahrňoval reklamu vo všetkých médiách a potom by cena postupne klesala podľa toho že ktoré súkr média zákazník nepozerá a nepočúva. Takisto by to platilo pri všetkých výrobkoch, napr pri pracom prášku by človek nahlásil ktorú TV pozerá a podľa toho by mu vyrátali cenu. To už je trošku blbé,čo? Ale je to rovnaká požiadavka aby som neplatil za súkromné média keď ich nepozerám ;)


Mne to zas pripomína vtip- rus a slovák nájdu hrudu zlata a rus hovorí: rozdeľme sa po bratsky. A slovák na to:nie po bratsky,pekne pol na pol :) Takže nikto tu nemá ilúziu ako sa platia dane a požiadavka platby z daní je to po bratsky ;)

Len aby nám nevyrúbili podľa vzoru zástrčkového zákona plošne celoslovensky pokuty za sexuálne obťažovanie, keď predpoklady na to máme každý:D
cloe
10.04.08,20:05
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?

Tak ako to teda zorganizujeme?
bendži
10.04.08,20:53
[/B]

Tak ako to teda zorganizujeme?

Myslím si že televízia, ktorá príspevok v rámci televíznych novín vysielala, má kontakt na manželku.. ak idete organizovať zbierku, možno by sa získaná suma dala odovzdať práve ich prostredníctvom.. takže už len vybrať jedného financmajstra ;)
Olice
11.04.08,03:58
Ja som si tu reportáž o tejto pani, ktorej zomrel manžel pozrela dnes v archíve Televíznych novín.

Pani sa volá Madajová, 980 41 Dubovec, okr. Rimavská Sobota

Prípadne e-mailová adresa obce: ou.dubovec@zoznam.sk

Kto by chcel, možno by jej mohol poslať peniaze priamo na adresu.
ZuzanaP
11.04.08,04:30
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?


Poznám podobný prípad, len ide o 18 ročného chlapca. Mamina mu išla na dovolenku a tam zomrela, na prevoz potreboval cca 100 000, okrem toho vybaviť povolenia na prevoz tela a rodina sa mu otočila chrbtom....

Nechcela by som byť v jeho koži. Ale nakoniec sa našli dobrí ľudia, ktorí mu ochotne a nezištne pomohli...
Olice
11.04.08,05:53
Písala som na obecný úrad do Dubovca, upresnili mi adresu pani Madaiovej. Pre tých, ktorí majú záujem prikladám

Adresa je: Madaiová Alžbeta
Dubovec č.13
980 41 Dubovec
Mobil: 0918/562196
Janurka
11.04.08,07:13
Ďakujem všetkým za reakciu. Myslím, že najrýchlejší spôsob je poslať sumu /každý podľa možností/ priamo na adresu, ktorú priložila Olice.
Pepa
11.04.08,07:33
Ďakujem všetkým za reakciu. Myslím, že najrýchlejší spôsob je poslať sumu /každý podľa možností/ priamo na adresu, ktorú priložila Olice.
Ja by som navrhovala otvoriť novú tému - s čo najvýstižnejším názvom.
Pred chvíľou som telefonovala s pani starostkou - obecný úrad otvorí účet pre pani Madaiovú. Okolo jednej budem vedieť jeho číslo.
Každý, kto má záujem aspoň trošku pomôcť tejto nešťastnej žene - má možnosť zavolať na obecný úrad - č.t. 047/5666302.
Za seba si dovolím poprosiť - POMOŽME prosiiiiiiiim.
Gabi03
11.04.08,07:57
Ja by som navrhovala otvoriť novú tému - s čo najvýstižnejším názvom.
Pred chvíľou som telefonovala s pani starostkou - obecný úrad otvorí účet pre pani Madaiovú. Okolo jednej budem vedieť jeho číslo.
Každý, kto má záujem aspoň trošku pomôcť tejto nešťastnej žene - má možnosť zavolať na obecný úrad - č.t. 047/5666302.
Za seba si dovolím poprosiť - POMOŽME prosiiiiiiiim.

Úprimne povedané, na poštu sa mi kvôli tomu nechcelo ísť. Ale nakoľko bude možné prispieť aj na účet, v dnešnom internetovom svete to bude oveľa oveľa jednoduchšie. Ak bude ten účet, poprosím, prilepte ho. ;)
Pepa
11.04.08,08:05
Úprimne povedané, na poštu sa mi kvôli tomu nechcelo ísť. Ale nakoľko bude možné prispieť aj na účet, v dnešnom internetovom svete to bude oveľa oveľa jednoduchšie. Ak bude ten účet, poprosím, prilepte ho. ;)
Presne tak Gabi - verím, že ak sa to bude dať takto "jednoducho" nájde sa viac ochotných ľudí, ktorí prispejú - ja som už obvolala skoro všetkých mojich klientov - tiež čakajú na číslo účtu. Ja si myslím, že aj to je jeden so spôsobov, ako pomôcť pani Madaiovej. Skúste to aj vy.
Zita5
11.04.08,08:08
Presne tak Gabi - verím, že ak sa to bude dať takto "jednoducho" nájde sa viac ochotných ľudí, ktorí prispejú - ja som už obvolala skoro všetkých mojich klientov - tiež čakajú na číslo účtu. Ja si myslím, že aj to je jeden so spôsobov, ako pomôcť pani Madaiovej. Skúste to aj vy.

Erika , máš info priamo od pani starostky , čo tak , aby si otvorila moja novú tému , kde sa zhromaždia všetky informácie .To je môj návrh .
sassi
11.04.08,08:14
Včera ma potešilo, že som našla na nete túto superskú stránku..... A dnes, že mi super ľudkovia poradili s problémikom. Vďaka: Myslím, že tu budem často...... Fajn vedieť, že na problémy nie sme sami. A okrem toho, že u nás slniečko nesvieti, mám krásny, farebný dníček.... veď je PIATOK!!!!
Zita5
11.04.08,08:26
sassi
11.04.08,08:38
Včera ma potešilo, že som našla na nete túto superskú stránku.....dnes ma potešilo, že mi super ľudkovia pomohli s problémom, VĎAKA!!! Teším sa, aj keď u nás slniečko nesvieti, že mám krásny farebný dníček..... a čo ma nahnevalo???? No, zisťujem, že sa tu ešte neviem orientovať.... Toto píšem už druhý krát...... No nič, veď ja na to raz prídem....
sassi
11.04.08,08:39
Aha!!!!!! Už som tu!!! A dokonca 2 krát!!!! Veď hovorím, že na to raz prídem!!!! Všetkým prajem krásny dníček!!!!
Olice
11.04.08,09:15
Ani ma nerozčúlilo, ani nepotešilo. Ostala som smutná. Z príbehu dnešných televíznych novín, keď manžel zahynul v aute na ceste za prácou do Nemecka. Manželka s tromi deťmi žije v prenajatom byte a nemá prostriedky na prevoz manželovho tela. Tu si pomáhame radami. Čo keby sme skúsili pomôcť tej nešťastnej žene nie radou, ale "hmatateľne" - finančne. Viem, že sa to stalo v okrese Rimavská Sobota, obec si ale nepamätám. Keď by len polovica z nás poslala po 50, - Sk, nazbierala by sa slušná suma. Čo na to hovoríte?
Chcem sa poďakovať Janurke, za tento príspevok, ktorým vlastne tu na Porade poukázala, že niekto má veľký problém a potrebuje pomôcť.
A veľmi ma teši, že nie sme ľahostajní........:)
mirpo
11.04.08,10:20
Čítam nový zákon 5/2004 platný od 01.05.2008. Neviem si pomôcť, ale z tohto mi je do smiechu aj do plaču: "....... ak o tento príspevok písomne požiada najneskôr do konca prvého kalendárneho mesiaca štvrťroka nasledujúceho po štvrťroku, za ktorý príspevok žiada." :D:D:D No jednoduchšie sa to už napísať nedalo :( Celý tento zákon, ako je napísaný ma skôr rozčúlil...:mad:
andreaS
11.04.08,10:21
po tak vaznom probleme mi ten moj pride az malicherny... ale aj tak sa vyspovedam (pokusim sa aj ja prispiet, pojdeme platit ucty za byt, tak tych par korun navyse chybat nebude a posluzia dobrej veci)

Prave pred hodinou som s hruozou zistila ze mam zle danove priznanie ale co je horsie, tak v neprospech (mala sa zaplatit vacsia dan) a chvilu nato chcel majitel nejaku zostavu ale ta mu nesedela, tak sme zacali patrat.. no a z neho vyslo, ze v januari 2007 sa sklad uctoval v inom programe!!!!!!!!! Cize mam stastie v nestasti.. nakoniec ta dan vyjde mensia ako som podala... ale ide ma z toho slak trafit...

pretoze dnes som mala uctovnictvo odovzdat novej uctovnicke, a takto sa mi to zase len posunie.

Ale co je zaujimave, ze na toto neprisli ani auditori a to robili poriadny hlbkovy audit, doklad po doklade....

tak idem hladat ako na dodatocne DP z prijmu PO... este som ho totiz nerobila...
Dav
11.04.08,11:17
Včera ma potešilo, že som našla na nete túto superskú stránku.....dnes ma potešilo, že mi super ľudkovia pomohli s problémom, VĎAKA!!! Teším sa, aj keď u nás slniečko nesvieti, že mám krásny farebný dníček..... a čo ma nahnevalo???? No, zisťujem, že sa tu ešte neviem orientovať.... Toto píšem už druhý krát...... No nič, veď ja na to raz prídem....

Vitaj medzi nami!:)

Upozornenie : Navštevovanie porady spôsobuje závislosť.:D:D:D
Ibaka
11.04.08,12:11
Čítam nový zákon 5/2004 platný od 01.05.2008. Neviem si pomôcť, ale z tohto mi je do smiechu aj do plaču: "....... ak o tento príspevok písomne požiada najneskôr do konca prvého kalendárneho mesiaca štvrťroka nasledujúceho po štvrťroku, za ktorý príspevok žiada." :D:D:D No jednoduchšie sa to už napísať nedalo :( Celý tento zákon, ako je napísaný ma skôr rozčúlil...:mad:

Neviem čo je na tom komplikované, veď na piaty krát som to pochopil :D:D:D:D:D .
Ale niekedy mám pocit ze tí čo tieto zákony tvoria, asi nie sú normálny, dokonca začínam mať istotu.
JAJA11
11.04.08,12:43
Neviem čo je na tom komplikované, veď na piaty krát som to pochopil :D:D:D:D:D .
Ale niekedy mám pocit ze tí čo tieto zákony tvoria, asi nie sú normálny, dokonca začínam mať istotu.

Ale čím je to zložitejšie napísané, tým sa lepšie lavíruje a prekrúca. Jednoznačne napísané zákony nie sú dobré. ;) (aspoň pre niekoho )
Ibaka
11.04.08,15:53
Potešil ma mikropríbeh z balkóna:
Teplé jarné slniečko vytiahlo ludí na balkóny. Náš blok tvorí so susedným blokom tvar L, takže sa dobre vidíme. Ženy - susedky preberali akúsi problematiku a popri nich sa motali malé detičky, vnúčence. Videl som, ako sa moja manželka vrátila do bytu, zobrala čokoládu, vrátila sa na balkón a podala ju malému dievčatku od susedov. Dievčatko poďakovalo a čokoládu spapkalo. O päť minút som vyšiel na balkón aj ja a "nahnevaným" hlasom som sa obrátil na manželku tak, aby to počulo aj susedovie dievčatko: V šuflíku som mal jednu čokoládu a už tam nie je, niekto mi ju zjedol, nevieš náhodou kto to bol?
A to malé susedovie dievčatko sa postavilo do pozoru a zahlásilo: Ja, no a čo!
A potom že ženy nedržia spolu. :)
pepsikova
12.04.08,04:22
..už od mája musí úrad práce nezamestnaným jeden krát mesačne ponúknuť prácu..ak ju odmietnu,hrozí im vyradenie z evidencie..veru by ma zaujímalo,aké kritériá sa rešpektujú pri odmietnutí..
..vo štvrtok som bola svedkom takejto situácie: pánovi, (asi 40ročnému) ponúkla pani na úrade prácu 30km od miesta bydliska. On vyslovil námietku,že má 7 ročné dieťa a chorú manželku,tak by bolo preňho dosť obtiažne,cestovať na týždňovky,keď práca je na 12 hodín denne ,so sobotou a nedeľou. Pani povedala:"Viete,všetci sme nejako chorí a ja vás musím vyradiť,ak to neberiete."
Tak..a čo teraz?...Čo pomôže rozčuľovanie?..
Zita5
13.04.08,06:23
:---:---:--- a potom ,že ženy sú "sliepky "........ďalej bez komentára

Poslala som dnes môjho dospelého syna do obchodu a napísala som mu okrem iného na papier :
2x kryštálová sóda....

On sa vrátil domov a priniesol mi 2 kg kryštálového cukru ......z hrôzou pozerám a vravím , nie že by som ten Kryštáloví cukor neminula , ale Tebe šibe ?
Syn vraví , a čo som spravil , však toto mi dala predavačka , ja som jej to prečítal z papiera čo potrebujem .........ja pôjdem za ňou a dobre jej vynadám , čo mi to dala , tu si teraz zo mňa celá rodina bude strielať .

Vráť sa späť a prines mi Kryštálovú sódu , ja ju potrebujem ......hotovo ....
Išla s sním aj moja dcéra .....konečne priniesla to , čo potrebujem .Ale syn si neodpustil ísť za predavačkou a povedať jej svoje , akého somára z neho spravila .
Nuž to ako sa paprčil , ani nebudem písať , každá si to domyslite.

Takže aj toto prináša život .....ďalej to nerozvádzam , škoda reči .:cool::)

Predsa sme my ženy nenahraditeľné :---;)
Eulalia
13.04.08,07:09
:---:---:--- a potom ,že ženy sú "sliepky "........ďalej bez komentára

Poslala som dnes môjho dospelého syna do obchodu a napísala som mu okrem iného na papier :
2x kryštálová sóda....

On sa vrátil domov a priniesol mi 2 kg kryštálového cukru ......z hrôzou pozerám a vravím , nie že by som ten Kryštáloví cukor neminula , ale Tebe šibe ?
Syn vraví , a čo som spravil , však toto mi dala predavačka , ja som jej to prečítal z papiera čo potrebujem .........ja pôjdem za ňou a dobre jej vynadám , čo mi to dala , tu si teraz zo mňa celá rodina bude strielať .

Vráť sa späť a prines mi Kryštálovú sódu , ja ju potrebujem ......hotovo ....
Išla s sním aj moja dcéra .....konečne priniesla to , čo potrebujem .Ale syn si neodpustil ísť za predavačkou a povedať jej svoje , akého somára z neho spravila .
Nuž to ako sa paprčil , ani nebudem písať , každá si to domyslite.

Takže aj toto prináša život .....ďalej to nerozvádzam , škoda reči .:cool::)

Predsa sme my ženy nenahraditeľné :---;)

Zitka a tá nenahraditeľnosť sa týka aj tej predavačky?:---;)
liba2
13.04.08,07:17
Zitka a tá nenahraditeľnosť sa týka aj tej predavačky?:---;):D :D :D :D :D
Zita5
13.04.08,07:21
Zitka a tá nenahraditeľnosť sa týka aj tej predavačky?:---;)

To ja nebudem komentovať Evka .:D Ale priznám sa , že nechcela by som byť na jej mieste , hoci som vravela , že však vie aj on čítať , že nesie domov cukor.....;):)
omega2.0
13.04.08,08:40
Ja som bol vcera poobede az do skoreho rana na oslave 50-tky jedneho miestneho podnikatela ako kapela a stretol som tam Petra Stasaka, ktory bol ako host , ale spolu aj so osvojou kapelou toho dost pospieval.
Nikdy som nepocuval, ani som nepoznal jeho tvorbu, ale bol som prekvapeny kvalitou jeho spevu na zivo a aj piesne sa mi pacili. Takze som tam bol "pracovne", ale mal som aj hlboky umelecky zazitok.
cactus
14.04.08,16:51
Mňa pred chvíľou potešilo, že sa mi konečne prvykrát zobrazil podpis...http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Že - huráááááááá !!!
zuhl
14.04.08,16:57
Mňa dnes rozčúlila fa z O2. Mám akciu, že každý druhý mesiac za korunu a prišla mi fa na 956,-. Tak som tam volala a strašne sa mi ospravedlňovali, že to asi pokašlala pracovníčka ,ktorá neodfaxovala dodatok k zmluve a že mi to pošlú späť.
ZuzanaP
15.04.08,05:12
Potešilo ma (nesmierne za poslednú dobu), že nám výborne dopadla oslava drahého narodenín. Ešte dnes ma bolia nohy z tancovania...:DA dokonca tancovalo aj moje zlatíčko, ktorý nikdy netancuje.... Čumela som ako hrča z dosky...:D:D:D:---
LUBY
15.04.08,09:40
Mňa tento týždeň zarmútilo, pravdu povediac je to slabé slovo, som z toho na infarkt, že mi "odišiel" hard disk takým spôsobom, že sa z neho vraj nič nedalo zachrániť. Kúpila som nový, natiahli sme software, obnovovali účtovníctvo a od roku 2000 všetky boli v poriadku, ale rok 2006 - pokazená disketa! 2xživnosť, jedna eseročka:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:: mee::mee: Oči pre plač, nemám ani ťuk v elektronickej forme. Keď sa ozvú daňováci, neviem z čoho im budem robiť výstupy
pepsikova
15.04.08,10:29
Mňa tento týždeň zarmútilo, pravdu povediac je to slabé slovo, som z toho na infarkt, že mi "odišiel" hard disk takým spôsobom, že sa z neho vraj nič nedalo zachrániť. Kúpila som nový, natiahli sme software, obnovovali účtovníctvo a od roku 2000 všetky boli v poriadku, ale rok 2006 - pokazená disketa! 2xživnosť, jedna eseročka:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:: mee::mee: Oči pre plač, nemám ani ťuk v elektronickej forme. Keď sa ozvú daňováci, neviem z čoho im budem robiť výstupy


..........neplač,veď nejde o život...všetko sa dá napraviť a určite to dobre dopadne,neboj...
sadžika
15.04.08,10:47
LUBY
15.04.08,11:16
Ach jaj, vravím, že keby si toto niekto vymyslel ako výhovorku, tak mu neuverím!!!! Ako keby to bolo začarované, proste rok 2006 kompletne zmizol. Pri predstave, že mám nahadzovať opätovne /KEDY?/ všetky doklady......som ochotná asi radšej znášať neviemaké pokuty, ach jaj, až sa mi ťažko dýcha... Asi by mi naozaj pomohlo, keby som sa aj ja vyresetovala, nie len ten počítač:D:D:D
Dav
15.04.08,11:22
Ach jaj, vravím, že keby si toto niekto vymyslel ako výhovorku, tak mu neuverím!!!! Ako keby to bolo začarované, proste rok 2006 kompletne zmizol. Pri predstave, že mám nahadzovať opätovne /KEDY?/ všetky doklady......som ochotná asi radšej znášať neviemaké pokuty, ach jaj, až sa mi ťažko dýcha... Asi by mi naozaj pomohlo, keby som sa aj ja vyresetovala, nie len ten počítač:D:D:D
Tak toto ti nezávidím, ale :
Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie:eek:. Šetri si oči, pri znovunahadzovaní sa ti zídu:---.
LUBY
15.04.08,12:16
Toto mám nalepené nad stolom na tabuli:-))))Keď sa cítim ako ten somár, tak si vravím, že keď sa ten vyhrabal, tak snáď ja nebudem na tom horšie:-))) Vďaka Vám za slová povzbudenia
Príbeh o somárikovi

Kde bolo tam bolo, bol jeden dedko, ktorý mal starého somára. Somár jedného dňa spadol do studne. Chudák celé hodiny zúfalo plakal a dedko sa snažil niečo vymyslieť, aby ho odtiaľ dostal. Nakoniec sa rozhodol, že somár je už aj tak starý a studňu chcel aj tak zakopať a tak nebude ďalej rozmýšľať nad nejakým riešením, ako ho dostať von. Zavolal na pomoc susedov, aby mu pomohli. Každý sa chopil lopaty a začali hádzať hlinu do studne. Starý somár pochopil, čo sa deje a začal hrozne nariekať. Na prekvapenie každého sa po nejakom čase ukľudnil. Po niekoľkých lopatách nahádzanej hliny dedko nakukol do studne. Prekvapene videl, že somár po každej lopate hliny robí niečo fantastické. Otriasa zo seba hlinu a vždy ju zadupe pod seba a tak sa dostáva vždy vyššie a vyššie. Dedko a susedia ďalej hádzali hlinu a somár sa otriasal a dostával sa vždy vyššie. Každý sa len udivene pozeral, keď somár vykročil zo studne a šťastne odkráčal.

Život na nás bude vždy hádzať rôzne smeti a hlinu.
Trik ako sa dostať zo studne je, zo všetkého sa otriasť a urobiť krok hore.
Každý problém je len určitá možnosť/príležitosť urobiť krok ďalej.
Z každého problému je nejaké východisko, kým to nevzdáš a nezastavíš sa.
Spomeň si na tento príbeh, keď bude ťažko.
durisovad
15.04.08,13:18
Tento pribeh poznam aj ja a uz mi niekolko razy pomohol.
Ibaka
15.04.08,13:47
Pekný príbeh, ďakujem, lebo som si spomenul ako mi táto "technológia" pomohla v praxi:
Po vypílení starého stromu v záhrade zostal iba obrovský peň, ktorý sme obkopali, sekerou a krompáčom poodtínali korene. V obrovskej jame zostal velký a ťažký peň, ktorý bolo treba vytiahnuť: Úloha znela-poobede príde orať traktor záhradu, musíš vytiahnuť peň, zarovnať terén a poodnášať krovie zo záhrady. Pokúšali sme sa ho so synom-mal asi 13 rokov- rôznymi páčidlami a trikmi vykotúľať , nešlo to. Nakoniec sme použili túto technológiu, ja som dlhým brvnom peň podvážil a syn podhodil zeminu, to isté z inej strany a takto postupne sme dostali peň na povrch, stačilo ho odkotúlať na okraj záhrady, zároveň bola aj jama vyrovnaná.
Kazu
16.04.08,08:31
Ach jaj, vravím, že keby si toto niekto vymyslel ako výhovorku, tak mu neuverím!!!! Ako keby to bolo začarované, proste rok 2006 kompletne zmizol. Pri predstave, že mám nahadzovať opätovne /KEDY?/ všetky doklady......som ochotná asi radšej znášať neviemaké pokuty, ach jaj, až sa mi ťažko dýcha... Asi by mi naozaj pomohlo, keby som sa aj ja vyresetovala, nie len ten počítač:D:D:D

Nezávidím ti, tvoje pocity sú mi dôverne známe. Toto mám za sebou. Ja som robila v jednej firme v časoch, kedy bol PC novinka. A bol iba jeden - v účtarni. Majiteľov syn sa tam jeden víkend hrajkal aj s kámošmi, na moje zálohované diskety si nahral svoje hry, PC zavíril tak dokonale že účto zmizlo, systém sa celý zosypal a ja som 3 týždne pred daňovým priznaním zostala sedieť pred vytunelovaným počítačom. 1200 FV, 600 PF a 3500 zápisov bolo fuč. Takže vidíš, nič nie je také zlé, aby to nemohlo byť aj horšie :---:---:---
Nuž je pravda, ja som na tom dnes lepšie, ja už to mám za sebou a teba to ešte len čaká.
betyna8
16.04.08,10:35
Mna dnes potesilo,ze som po kratkej registracii a zucastnovani sa sutazi na www.woman.sk (http://www.woman.sk) vyhrala uz 2 krat.Raz to bola bombonierka a teraz kniha od Steelovej. Asi mam stastie v hre,ale mozte ho kludne pokusat aj vy:D.Neoberie vas to o moc casu,staci registracia a sutazit,za pokus to kazdopadne stoji.:)
Dada
16.04.08,11:25
Už pár dní ma rozčuľuje, že mi zvoní mobil a "volá" mi niekto z čísla 024955, keď príjmem hovor na druhej strane počuť hudbu z reklamy a potom naskočí obsadzovací tón. Asi 2x som to zodvihla - zo zvedavosti, ale teraz už ani nedvíham. No chápete tomu? Čo to je?
ZuzanaP
16.04.08,11:41
Už pár dní ma rozčuľuje, že mi zvoní mobil a "volá" mi niekto z čísla 024955, keď príjmem hovor na druhej strane počuť hudbu z reklamy a potom naskočí obsadzovací tón. Asi 2x som to zodvihla - zo zvedavosti, ale teraz už ani nedvíham. No chápete tomu? Čo to je?


Skús zavolať na info o číslach a povedz im to číslo, možno ti povedia, kto to je....
Dada
16.04.08,11:46
Skús zavolať na info o číslach a povedz im to číslo, možno ti povedia, kto to je....

Nechcú povedať, že ak potrebujem na niekoho konkrétneho číslo, tak to povedia, ale ak sa pýtaš na to, komu dané číslo patrí, tak to ti nepovedia.
ZuzanaP
16.04.08,11:49
To je úžas, skús ho naťukať do google?
Monika Kováčová
16.04.08,11:58
nevolala si náhodou na t-MOBILE ASISTENT? Vtedy spätne automat volá.
Zita5
16.04.08,12:02
Už pár dní ma rozčuľuje, že mi zvoní mobil a "volá" mi niekto z čísla 024955, keď príjmem hovor na druhej strane počuť hudbu z reklamy a potom naskočí obsadzovací tón. Asi 2x som to zodvihla - zo zvedavosti, ale teraz už ani nedvíham. No chápete tomu? Čo to je?


Presne to isté aj mne , od pondelku sa to opakuje . Ja som si zavolala informácie , nemôžu povedať ,kto sa za tým číslom vedie . Jedine , ak ma to obťažuje, mám sa obrátiť na Políciu .

Veľmi by to zaujímalo aj mňa .A ja ťava som tam včera volala aj naspäť . Dúfam že som si zarobila . To číslo ma volá na mobilný telefón, nie na pevnú linku .

Že vraj 02 je brána .....z ktorej niekto volá ...chápem to ako ústredňa.
Monika Kováčová
16.04.08,12:05
bude to ten t-mobile.
Bastian
16.04.08,12:28
JA som sa pred chvíľou rozčúlil pri čítaní príspevkov jedného navrátilca, ktorý tu (a aj inde) už párkrát rozdúchal vášne. V téme kde sa snažia ľudia pomôcť mal zbytočné poznámky.
Ale nakoniec, keď som si prečítal jeho blog na blog.sme, tak ma aj zlá nálada prešla.
hanelie
16.04.08,12:50
:eek:

:D:D:D
Kazu
16.04.08,14:58
Už pár dní ma rozčuľuje, že mi zvoní mobil a "volá" mi niekto z čísla 024955, keď príjmem hovor na druhej strane počuť hudbu z reklamy a potom naskočí obsadzovací tón. Asi 2x som to zodvihla - zo zvedavosti, ale teraz už ani nedvíham. No chápete tomu? Čo to je?

Z tohoto čísla mi volala nejaká pani alebo slečna a informovala ma o tom, že sa mi končí viazanosť a ponúkla mi ich nové služby. Spýtaj sa na T-mobile. Tam by ti mali vedieť povedať.
Zita5
16.04.08,15:08
Z tohoto čísla mi volala nejaká pani alebo slečna a informovala ma o tom, že sa mi končí viazanosť a ponúkla mi ich nové služby. Spýtaj sa na T-mobile. Tam by ti mali vedieť povedať.

No , môže to asi byť , lebo mne aj končí viazanosť :rolleyes:dnes som to dostala poštou a zároveň mi oznámili , akú zľavu na telefón som dostala .
Stefan2005
16.04.08,15:41
JA som sa pred chvíľou rozčúlil pri čítaní príspevkov jedného navrátilca, ktorý tu (a aj inde) už párkrát rozdúchal vášne. V téme kde sa snažia ľudia pomôcť mal zbytočné poznámky.
Ale nakoniec, keď som si prečítal jeho blog na blog.sme, tak ma aj zlá nálada prešla.

Bastian, ty si tajnostkár...
Alebo ja som taký nešikovný, ale nenašiel som tú rozpoltenú osobnosť, darmo som si pozrel i blog...
Bastian
16.04.08,15:44
Bastian, ty si tajnostkár...
Alebo ja som taký nešikovný, ale nenašiel som tú rozpoltenú osobnosť, darmo som si pozrel i blog...
http://www.porada.sk/708947-post10.html
VladoaKatka
17.04.08,04:54
Nestalo sa to dnes, ale veľmi ma to trápi. Predvčerom sme si volali s mojou švagrinou a medzi inými mi povedala, že upravili rodičovský dvojhrob, vysadili kvety, aj trvalky, aj pekne rozkvitnúté macošky .... a niekto tie kvety ukradol, jednoducho rozkopal hrob a odniesol ich...

Myslím si, že to je to posledné, čo môže človek spraviť, aby okradol mŕtvých...
Olice
17.04.08,05:02
Nestalo sa to dnes, ale veľmi ma to trápi. Predvčerom sme si volali s mojou švagrinou a medzi inými mi povedala, že upravili rodičovský dvojhrob, vysadili kvety, aj trvalky, aj pekne rozkvitnúté macošky .... a niekto tie kvety ukradol, jednoducho rozkopal hrob a odniesol ich...

Myslím si, že to je to posledné, čo môže človek spraviť, aby okradol mŕtvých...
Tak v takýchto prípadoch sa človek nemôže ani len rozčúliť, tu končí ľudské chápanie a vzniká pocit smútku, ľútosti, bezmocnosti. Prečo to človek dokáže urobiť.....toto by nemalo byť ani posledné, čo človek dokáže urobiť, pretože by to nemal urobiť nikdy.
Elena Navrátilová
17.04.08,05:32
Nestalo sa to dnes, ale veľmi ma to trápi. Predvčerom sme si volali s mojou švagrinou a medzi inými mi povedala, že upravili rodičovský dvojhrob, vysadili kvety, aj trvalky, aj pekne rozkvitnúté macošky .... a niekto tie kvety ukradol, jednoducho rozkopal hrob a odniesol ich...

Myslím si, že to je to posledné, čo môže človek spraviť, aby okradol mŕtvých...
To sa aj ťažko číta. Hrozné.
Zita5
17.04.08,05:36
Nestalo sa to dnes, ale veľmi ma to trápi. Predvčerom sme si volali s mojou švagrinou a medzi inými mi povedala, že upravili rodičovský dvojhrob, vysadili kvety, aj trvalky, aj pekne rozkvitnúté macošky .... a niekto tie kvety ukradol, jednoducho rozkopal hrob a odniesol ich...

Myslím si, že to je to posledné, čo môže človek spraviť, aby okradol mŕtvých...

Ja som mala podobnú skúsenosť pre 2 r. , zažila som ten pocit smútku a pocítila som bezmocť , keď som dala rodičom spraviť pomník k Sviatku všetkých svätých a ten istý rok na Vianoce som zistila , že niekto vytrhol z pomníka vázu a poškodil aj dosku .

Je to veľmi smutné , to ani nepotrebuje komentár .
JAJA11
17.04.08,07:08
Ja som si chcela zas vyzdobiť dom. Vždy som obdivovala krásne muškáty v oknách. Lenže bývam v dome, ktorý je v tesnej blízosti chodníka. Muž mi už dopredu hovoril, aby som ich tam nedávala, že tam dlho nevydržia, ale ja som sa rozhodla, že to skúsim. Vydržali tam týždeň. Zmizli spolu s hrantíkmi. :o Tak som presvedčila muža, aby mi tam dal tyčku, aby to nemohli zobrať. Pomohlo to, hrantíky zostali, zmizli už len muškáty. :o Jednoducho niektorí ľudia asi neznesú, keď má niekto niečo pekne spravené. Alebo som na vine ja, lebo som ho "nútila kradnúť" - dala som mu príležitosť. Dnes som už vytriezvela a mám prázdne okná, ale je mi vždy ľúto keď prídem niekde za hranice a vidím v domoch, ktoré sú rovnako ako náš pri chodníku a sú plné muškátov. :rolleyes:
betyna8
17.04.08,07:24
Mna dnes troska nahneval ale aj potesil telefonat od exekutora.Dali sme mu vymahat dlh od jedneho odberatela. Pred viac ako 1/2 rokom mu pozastavil ucty, vobec nas vsak neinformoval o priebehu.Na vasu radu, som mu poslala ziadost o zaslani aktualneho stavu a cuduj sa svete odrazu uz tie peniaze od nasho dlznika maju a posielaju nam ich na ucet.Nechcem im krivdit,ale pripada mi to,ze si tie peniazky drzali na ucte a pohli s nimi az na moju vyzvu, alebo je to nahodicka.Nech je to ako chce,tesim sa.:)
ZuzanaP
17.04.08,08:54
Prišiel za mnou mladší kolega do kanclu, že potrebuje požičať zošívačku a tlačivko na vyúčtovanie PHM, môj pohľad na neho a výkrik "do svetla", jejda aký si oholený.....:D:D:D Ešte som ho takého nevidela, vždy mal nejakú kreáciu na tvári a teraz - tvár ako detská prdelka....

Chudák, ostal v pomykove,....:---
mirpo
18.04.08,04:58
Mňa dnes ráno nahnevali moji hafani. Pozriem z okna na auto, zakryté autoplachtou a čo vidím?! :eek: Jej kúsky lietali po celom dvore. Tá plachta bola už 2 x zošívaná a tie moje potvorky ju roztrhali opäť. :mad::mee::confused::mad:
Ja som vedela, že nie je dobrý nápad auto zakrývať, lebo plachtu roztrhajú, ale aj tak ma to hnevá...:mad: No ten môj stále nevie pochopiť, že keď niečo môžu ľahko rozhrýzť, tak to aj rozhryzú, alebo roztrhajú...
PS: Sú to dve kokeršpanielky - 11 mesačná a 10 týždňová. No ja sa na ne neviem dlho hnevať.:)
Dav
18.04.08,05:04
Mňa dnes ráno nahnevali moji hafani. Pozriem z okna na auto, zakryté autoplachtou a čo vidím?! :eek: Jej kúsky lietali po celom dvore. Tá plachta bola už 2 x zošívaná a tie moje potvorky ju roztrhali opäť. :mad::mee::confused::mad:
Ja som vedela, že nie je dobrý nápad auto zakrývať, lebo plachtu roztrhajú, ale aj tak ma to hnevá...:mad: No ten môj stále nevie pochopiť, že keď niečo môžu ľahko rozhrýzť, tak to aj rozhryzú, alebo roztrhajú...
PS: Sú to dve kokeršpanielky - 11 mesačná a 10 týždňová. No ja sa na ne neviem dlho hnevať.:)
Na také zlaté havky sa nedá hnevať:).
Uvidíš, ktorý živočíšny druh sa ti skôr podarí prevychovať, či Canis familiaris, alebo Homo sapiens:---:---:---.
Gabi03
18.04.08,06:00
Tak dnes ráno ma rozčúlil kolega. Hrôza, ako ..... :mad:
Aaaa radšej nebudem ani pokračovať. :mad::(
Simonab
18.04.08,06:02
Ja som včera mala super deň, ani neviem či ma to malo nahnevať, ale rozhodne sme sa na tom večer celá rodina zasmiali. Tak najskôr sa mi papagáj okúpal v pekáči, ktorý som nechala odmočiť po pečenom kurati a potom ho náš Jorko-psík, mysliac že je to kuracie stehienko chytil a skoro nám ho spapal.:D
Našťastie som bola nablízku, ale to ste mali vidieť tie jeho očiská, že prečo na mňa kričíš, však krásne vonia, je na spapanie.:D
Dav
18.04.08,06:04
Ja som včera mala super deň, ani neviem či ma to malo nahnevať, ale rozhodne sme sa na tom večer celá rodina zasmiali. Tak najskôr sa mi papagáj okúpal v pekáči, ktorý som nechala odmočiť po pečenom kurati a potom ho náš Jorko-psík, mysliac že je to kuracie stehienko chytil a skoro nám ho spapal.:D
Našťastie som bola nablízku, ale to ste mali vidieť tie jeho očiská, že prečo na mňa kričíš, však krásne vonia, je na spapanie.:D


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D
Eugeniam
18.04.08,11:22
Je to úžasné. že si môžeme vyjadriť vlastné pocity, ja som dnes nie veľmi ok, snažila som sa opäť niekomu pomôcť a on ma vodil opäť za nos, pa
Bionda
18.04.08,11:34
Je to úžasné. že si môžeme vyjadriť vlastné pocity, ja som dnes nie veľmi ok, snažila som sa opäť niekomu pomôcť a on ma vodil opäť za nos, pa
taký "paznecht" hotová pohroma:) teba to akurát rozladí
bohužiaľ je ich takých dosť.
JAJA11
18.04.08,11:36
Mňa včera nahnevala fa z ORANGEu. Vyúčtovali mi mini WORLD ORANGE, pritom som si nič neobjednala. Išla som zisťovať do predajne čo sa stalo a tam pravdaže nevedeli nič. Tak tam volali do Blavy a sľúbili to preveriť. Ešte cestou domov mi volali z Blavy, že som si ho vo februári dala aktivovať. Spomenula som si, že som si vtedy dala aktivovať prenos minút. A ten človek pri tom aktivoval aj web. Mám si to ísť vybaviť s tým človekom. :o Keďže som podpísala zmluvu (ako vždy, nikdy ju nečítam) asi sa moc nenahádam. Dala som to len zrušiť a ORANGE zas zarobilo pár korún navyše bez akejkoľvek služby. Len viem, že si mám kontrolovať čo podpisujem. :rolleyes:
damati
18.04.08,11:47
Dnes ráno cestári vytiahli valec o 7,30 h a veselo valcovali cestu - katastrofa, no jasné, že mimo dopravnej špičky tam už neboli. Človeka by z toho trafilo, ale čo už.
VladoaKatka
19.04.08,05:32
Dnes som sa pekne rozčúlila.
Ako každý z nás to robí, išla som si pozrieť dnešnú poštu - no hrôza: medzi normálnymi až 47 "SPAM" e-mailov. :eek::D:eek: No toto som ešte v takom množstve nemala za jeden deň, ba dokonca nedávno som skonštatovala, že už asi mám blokovaných všetkých odosielateľov takýchto e-mailov, asi som to prekecla ..., no aj som sa narobila, než som všetkých zase zablokovala a vymazala.
Boli od Columbie až po Ukrajinu.

Ako to riešíte Vy?
Dav
19.04.08,05:39
Mám e-mail centrum, tam to poctivo dáva do schránky spamu. Mal by to riešiť poskytovateľ schránky anti-spamovým programom.
VladoaKatka
19.04.08,10:52
No pozrela som sa aj na druhú schránku, a tam nič. Bolo mi vysvetlené, že to je veľmi zložité, ja nemusím na tom niesť vinu aj keď som surfovala na rôznych stránkach po celom svete. Jednoducho to môže spôsobiť aj niekto taký, ktorý ma má v adresári, že si e-mailujeme a od neho neopatrením otvorená príloha z takéhoto mailu ztiahne jeho adresár a prepošle tvorcovi SPAM-u.
Dav
19.04.08,10:57
Moja adresa je meno.priezvisko, a občas mi príde spam, akoby som si ho posielala sama sebe. Ak sa s touto adresou posielajú po svete reklamy na viagru a sexshop,no zbohom:eek::mad::mee:
liba2
19.04.08,11:00
Moja adresa je meno.priezvisko, a občas mi príde spam, akoby som si ho posielala sama sebe. Ak sa s touto adresou posielajú po svete reklamy na viagru a sexshop,no zbohom:eek::mad::mee:Moje adresa má tiež toto zloženie a za minulý týždeň mi táto ponuka na viagru prišla 3x vo forme, ako by som si ju sama sebe poslala (až mi je to divnô :D ). Inak mi spamy nechodia žiadne.
Eulalia
19.04.08,11:03
Moje adresa má tiež toto zloženie a za minulý týždeň mi táto ponuka na viagru prišla 3x vo forme, ako by som si ju sama sebe poslala (až mi je to divnô :D ). Inak mi spamy nechodia žiadne.

Bóóóóže, to si tuším ten spam preventívne pošlem sama:D Tiež mám adresu meno a priezvisko. A prezraďte, čo vlastne robíte s tým množstvom viagry?:confused::eek::D
VladoaKatka
19.04.08,11:04
Moja adresa je meno.priezvisko, a občas mi príde spam, akoby som si ho posielala sama sebe. Ak sa s touto adresou posielajú po svete reklamy na viagru a sexshop,no zbohom:eek::mad::mee:

A presne takýto mail keby ste otvorili alebo klikli na web, ktorý tam ponúkajú /zo zvedavosti samozrejme/ môže spôsobiť to čo som písala vyššie.
Mail sám sebe je alebo môže byť infikovaný, iné nerobte len odstrániť okamžite.
Dav
19.04.08,11:12
Bóóóóže, to si tuším ten spam preventívne pošlem sama:D Tiež mám adresu meno a priezvisko. A prezraďte, čo vlastne robíte s tým množstvom viagry?:confused::eek::D
No predsa ponúkame ďalej, vo forme spamu:D:D:D:D:---
Eulalia
19.04.08,11:39
No predsa ponúkame ďalej, vo forme spamu:D:D:D:D:---
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
misomiso
22.04.08,17:43
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?
tina1
22.04.08,17:53
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?
misomiso, mas pravdu, prilis vela otazok:D
Timka1
22.04.08,17:56
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?


:rolleyes: Misomiso a nebol si náhodou námesačný? :o;)
Ninna
22.04.08,18:00
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?
Uvedieš že tvoj klient tam ide v máji vystavovať tak si mu šiel vybaviť podrobnosti.:D
misomiso
22.04.08,18:14
Uvedieš že tvoj klient tam ide v máji vystavovať tak si mu šiel vybaviť podrobnosti.:D

Ale ja nemam problem tych 160 km niekde napisat, ja mam problem co robit, ak nechem klamat.
Nika
22.04.08,18:18
Ale ja nemam problem tych 160 km niekde napisat, ja mam problem co robit, ak nechem klamat.

Ak máš morálne zábrany, napíš si súkromnú jazdu. No spravil si si výlet do Nitry....:)
ALDA
22.04.08,18:21
Ale ja nemam problem tych 160 km niekde napisat, ja mam problem co robit, ak nechem klamat.

Ja si myslím, že Ti to DU uzná ak to zdôvodníš úprimne a pravdivo ako v tejto téme a dodania Ti niečo úplne iné, aby Ťa nenaplašili, že si už ozaj magor.:)
misomiso
22.04.08,18:24
Ak máš morálne zábrany, napíš si súkromnú jazdu. No spravil si si výlet do Nitry....:)

Ale ja nemozem pouzivat sluzobne auto na sukromne ucely. Na to mam druhe - sukromne.

Neviem, ci mam moralne zabrany, asi nie, lebo sa stale domnievam, ze jazda ma byt sluzobna, lebo som konal v mene firmy (hoci v omyle). Ide mi len o to, ze to vo mne vyvolalo (okrem inych uvah, predovsetkym o mojom psychickom zdravi) aj uvahy o zmysle niektorych zakonov.

Teda stale sme neprisli na to, ako vykazat tuto jazdu. Nieco som tu na Porade zacul o nejakej "zmarenej investicii". To by neslo? A co DPH na palivo?
Muška
22.04.08,18:25
Ale ja nemam problem tych 160 km niekde napisat, ja mam problem co robit, ak nechem klamat.
No, ja by som si to ako zamestnávateľ tie km nechala "zosobniť" :D a strhla by som si to zo mzdy :rolleyes:
Kazu
22.04.08,19:00
Tak teraz mi vy uctovnici poradte. Nasledkom toho, ze ma uz opusta zdrava mysel, opotrebovanie mojho mozgu predbehlo cas odchodu do dochodku, ale tiez asi nasledkom toho, ze je toho na mna uz dost a veci zacinam robit povrchne, som sa dnes vypravil na Strojarsky veltrh do Nitry. Problem je v tom, ze som sa sekol o mesiac - bude v maji. (Inak super sa parkovalo.)

No - tak som si dal obed, kavu a zakusok v Nitre (kedysi sa chodievalo na kavu do Viedne) a trocha som sa nad sebou zamyslel.

Preco to sem ale pisem. Vazny problem - co s knihou jazd? Ja viem, napisem, ze som bol za obchodnym partnerom vo Viedni alebo v Brne - s tym nie je problem. Ale co ak nechcem klamat? Co ak chcem dodrzat zakon a pravdivo vyplnit kniku jazd? Co mam napisat ako ucel cesty? Obed a kavu? Uznaju mi, ze chodim na kavu do Nitry a ze to potrebujem na dosiahnutie zisku? Alebo navstevu strojarskeho veltrhu? A co ak sa ma bude DU pytat, preco som isiel aj v aprili aj v maji, ked sa kona iba v maji? Poviem, ze som si isiel omrknut plac, aby som potom v maji v tom zmatku trafil? Alebo poviem, ze som sa pomylil? Nebude na mna kontrolor pozerat, ze si z neho robim srandu? Ved nabuduce sa mozem pomylit a docestovat omylom do Pariza. Co potom s knihou jazd? Prilis vela otazok na vas?

Tak to je naozaj smola. Mohol si sa radšej seknúť v piatok 18.4. To by si si dal obed, kávu a zákusok v Malibu, medzitým by sa bol dočkal aj nás ostatných a nemusel si dnes riešiť dilemu klamať - neklamať? S kľudným svedomím si mohol napísať Nitra - stretnutie Porada. :D
tina1
22.04.08,19:01
Ja si myslím, že Ti to DU uzná ak to zdôvodníš úprimne a pravdivo ako v tejto téme a dodania Ti niečo úplne iné, aby Ťa nenaplašili, že si už ozaj magor.:)
tomu sa hovori profesionalna deformacia:D
Kazu
22.04.08,19:09
Ale ja nemozem pouzivat sluzobne auto na sukromne ucely. Na to mam druhe - sukromne.

Neviem, ci mam moralne zabrany, asi nie, lebo sa stale domnievam, ze jazda ma byt sluzobna, lebo som konal v mene firmy (hoci v omyle). Ide mi len o to, ze to vo mne vyvolalo (okrem inych uvah, predovsetkym o mojom psychickom zdravi) aj uvahy o zmysle niektorych zakonov.

Teda stale sme neprisli na to, ako vykazat tuto jazdu. Nieco som tu na Porade zacul o nejakej "zmarenej investicii". To by neslo? A co DPH na palivo?


Neboj obavy o svoje zdravie, pozri ako sme my išli na výstavu do Nitry :D
http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif 18-10-07, 08:06 PM #7715 (http://www.porada.sk/552299-post7715.html) Kazu (http://www.porada.sk/member.php?u=51895)
Poraďák

Členom od: 30-05-07
Miesto: Záhorie a CCCC
Príspevky: 907
Súhlasil: 1,594x
Získal 1,249 súhlasov
v 485 príspevkoch
PoradaBody: 22
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif


Re: Ak sa cítiš zle
Citát:
Pôvodca textu príspevku: abel http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/30550-ak-sa-citis-zle-post552286.html#post552286)
A nemali ste vy rande devätnásteho? Mne tu stále niečo uniká. Nikto ma o ničom neinformuje, ja nič neviem. Mamíííííííííííííííííí. :mee: :mee: :mee: :mee:

No my sme sa dohodli na devätnásteho, potom na nejakého ...násteho a ja som sa aj dnes vybrala na to rande. Ale išla som tak nejak "kudy, tady, tady, sem" až som zašla dolu do dediny a potom "honem spátky domu" aby nebola hanba, že sa blbý a blbší do sveta vybrali. Lebo môj mangello chcel ísť dnes na výstavu ktorá sa koná až na budúci týždeň. Teda aspoň dúfam, že sa koná. To si ešte overím. :--- :--- :---
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=552299)
http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_up.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&p=552299&t=30550&v=1&tui=51895)
misomiso
22.04.08,19:10
Tak to je naozaj smola. Mohol si sa radšej seknúť v piatok 18.4. To by si si dal obed, kávu a zákusok v Malibu, medzitým by sa bol dočkal aj nás ostatných a nemusel si dnes riešiť dilemu klamať - neklamať? S kľudným svedomím si mohol napísať Nitra - stretnutie Porada. :D

Vy ste mali stretko? Ja som sa pokusal najest v tom obchodnom centre pri vystavisku - ziadna restauracia. Potom som chcel v centre - ale kedze ziadne platene parkovisko, tak iba strata 15 min casu otacanim. Cestou do Blavy zastavil v tom centre pri kruhaci - a to bola parada. Take prazdne nakupne centra vam mozeme iba zavidiet. Chcel som si dat pizzu, ale kedze mi neboli ochotni k nej ponuknut salat, tak som si dal v KFC kura so salatom - delena strava. Potom v Coffee & Co vybornu kavu a muffin. Skratka parada, este som si aj pri tom precital noviny, co sa mi nestalo uz niekolko mesiacov. Podumal som tak o zivote, a o mojej buducnosti, lebo ma uz asi nic dobre necaka pri mojej nesvojpravnosti.

Potom som vystartoval domov, a dokonca som ani neplatil pokutu, hoci merali, lebo mali odstavenych tolko aut, ze mna uz nestihali. Takze v celku vydareny vylet.

Aha - teda pardon, "v celku" som mal asi napisat vcelku nie?
Rozalka
22.04.08,19:15
Vy ste mali stretko??
Mali, minulý piatok, a veľmi vydarené.:)
Ajuška
22.04.08,19:22
Neboj obavy o svoje zdravie, pozri ako sme my išli na výstavu do Nitry :D
http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif 18-10-07, 08:06 PM #7715 (http://www.porada.sk/552299-post7715.html) Kazu (http://www.porada.sk/member.php?u=51895)
Poraďák

Členom od: 30-05-07
Miesto: Záhorie a CCCC
Príspevky: 907
Súhlasil: 1,594x
Získal 1,249 súhlasov
v 485 príspevkoch
PoradaBody: 22
http://www.porada.sk/images/reputation/reputation_pos.gif


Re: Ak sa cítiš zle
Citát:
Pôvodca textu príspevku: abel http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/30550-ak-sa-citis-zle-post552286.html#post552286)
A nemali ste vy rande devätnásteho? Mne tu stále niečo uniká. Nikto ma o ničom neinformuje, ja nič neviem. Mamíííííííííííííííííí. :mee: :mee: :mee: :mee:

No my sme sa dohodli na devätnásteho, potom na nejakého ...násteho a ja som sa aj dnes vybrala na to rande. Ale išla som tak nejak "kudy, tady, tady, sem" až som zašla dolu do dediny a potom "honem spátky domu" aby nebola hanba, že sa blbý a blbší do sveta vybrali. Lebo môj mangello chcel ísť dnes na výstavu ktorá sa koná až na budúci týždeň. Teda aspoň dúfam, že sa koná. To si ešte overím. :--- :--- :---
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=552299)
http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_up.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&p=552299&t=30550&v=1&tui=51895)


...:eek::eek::eek:... čítam trikrát zprava... trikrát zľava...:rolleyes:...Zuziii... ja Ti fakt neviem čo si tuto týmto šla povedať....
Rozalka
22.04.08,19:23
A všimla si si dátum, kedy ten príspevok vznikol?
PS: to sa netýkalo nášho 18.!
Ajuška
22.04.08,19:26
A všimla si si dátum, kedy ten príspevok vznikol?
PS: to sa netýkalo nášho 18.!
...:---...to som si všimla. Len som sa kdesi v tom skopírovaní skopírovaného stratila...:D:D:D...
Simonab
22.04.08,19:28
No mišomišo teraz si ma rozosmial a to dneska už druhý krát aj keď nevedomky. Toľko Ťa totižto doma spomínam ( mišomišo sem mišomišo tam ), že ma dnes manžel zaskočil, keď začal rozprávať o svojom kolegovi ( volá sa tiež Mišo ) a jak mišomišo tak mišomišo. Som na neho čumela jak puk, reku ty ho poznáš? A on čo by som ho nepoznal šak je to môj kolega. Som zostala zaskočená a dosť dlho mi trvalo lež mi zaplo o kom to vlastne hovorí. Tak vraj odkiaľ má to meno, no že nevie ale zdá sa mu že ho niekde počul. Tak som mu to pekne vysvetlila a požiadala nech mi druhý krát nespôsobuje takéto šoky.:D
Katy a R
22.04.08,19:32
Vy ste mali stretko? Ja som sa pokusal najest v tom obchodnom centre pri vystavisku - ziadna restauracia. Potom som chcel v centre - ale kedze ziadne platene parkovisko, tak iba strata 15 min casu otacanim. ............
...Podumal som tak o zivote, a o mojej buducnosti......
........... Takze v celku vydareny vylet.

Aha - teda pardon, "v celku" som mal asi napisat vcelku nie?

Keby si bol prešiel pešo od N-Centra po lavici do mesta, tak by si nemal problém s parkovaním ... a podľa mňa by to mala byť pracovná cesta - veď si mal vlastne náhradný program (keď ten pôvodný nevyšiel) - relaxačno-ozdravný :);)
... cesta prospela Tvojmu psychickému zdraviu, naplánoval si budúcnosť (firmy)... a ktovie čo ešte,... možno aj nejakú novelu zákona si pripravil :confused:
Kazu
22.04.08,19:46
...:---...to som si všimla. Len som sa kdesi v tom skopírovaní skopírovaného stratila...:D:D:D...

Keď som to skopírovala vyzeralo to tak ako to malo byť.:mad: Lenže potom sa to nejako pokakalo. :--- Tým som chcela povedať, že mišomišo nemusí mať obavy o svoje zdravie. Nie je jediný čo sa na výstavu vybral o chĺpok skôr. Však aj my s manželom sme tak šli do Nitry. Lenže môj manžel mal lepšiu mušku. Mišomišo sa netrafil o celý mesiac, môj manžel iba o jeden týždeň.:D:D:D. Ja som si to našťastie všimla, tak sme až do tej Nitry nedošli, dolu v dedine sme sa otočili a pakovali sme domov. Môžem ti povedať, že tak skoro sme sa ešte nikdy zo žiadneho výletu domov nevrátili. :D:D:D
brm
23.04.08,05:27
No, ja by som si to ako zamestnávateľ tie km nechala "zosobniť" :D a strhla by som si to zo mzdy :rolleyes:
a zas by len mzdárka mala oštaru s tým...:) napíš do cesťáku marketingový prieskum trhu...chcem vidieť daňováka čo vie čo to je:D
Zita5
23.04.08,07:05
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas...:D, a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .
cactus
23.04.08,07:13
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas...:D, a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .

ja v takomto prípade zvyknem povedať:
prepáčte, asi som prepočula vaše meno,
alebo,
ja som sa predstavila, tak to očakávam aj od vás...


a komentár tvoja príhoda asi vôbec nepotrebuje... veď vieme...
Dav
23.04.08,07:13
Včera som išla ku rodičom. Cestou zo zastávky autobusu som sa, ako sa patrí na dobre vychovaného psíčkomila, prihovorila každému psovi za plotom. V jednom dvore mali šteniatka, tak som zastala a vrátila sa bližšie ku plotu. Vtom asi pol metra odo mňa vyletelo na chodník auto:eek:. Pán šofér obiehal sprava auto, odbočujúce doľava. Nech nejdem k tým psom, tak som určite majiteľkou minimálne nejakej modriny. V tom najlepšom prípade. Tak aj takto láska ku psom pomáha:).
Bastian
23.04.08,07:17
Jednoznačne treba konať. Často si myslíme, že veď to niekto iný nahlási...
Inak sa ale Slovensko nezmení. Divné fungovanie a prístup treba vždy a všade ohlásiť. Treba si otvoriť ústa a sťažovať sa.
cactus
23.04.08,07:18
Včera som išla ku rodičom. Cestou zo zastávky autobusu som sa, ako sa patrí na dobre vychovaného psíčkomila, prihovorila každému psovi za plotom. V jednom dvore mali šteniatka, tak som zastala a vrátila sa bližšie ku plotu. Vtom asi pol metra odo mňa vyletelo na chodník auto:eek:. Pán šofér obiehal sprava auto, odbočujúce doľava. Nech nejdem k tým psom, tak som určite majiteľkou minimálne nejakej modriny. V tom najlepšom prípade. Tak aj takto láska ku psom pomáha:).
to nie o tebe bola príhoda včera v zákrute?
Spomínali tam predbiehanie vpravo....

A len tak na margo - máš ty ale štastie - blahoželám.
Musel to byť poriadny šok a následný stresssss...
Zita5
23.04.08,07:19
ja v takomto prípade zvyknem povedať:
prepáčte, asi som prepočula vaše meno,
alebo,
ja som sa predstavila, tak to očakávam aj od vás...


a komentár tvoja príhoda asi vôbec nepotrebuje... veď vieme...


Však práve , som mu povedala , že som sa slušne predstavila , tak to isté očakávam aj od neho , jeho predstavenie vlastne bolo pomenovanie akej si funkcie .
Dav
23.04.08,07:23
Mňa dnes rozčúlil prístup pána Vedúceho výkonu oddelenia služby - PZ DI v NR , nakoľko už asi mesiac , čo sledujeme na nám blízkej križovatke , z ktorej odbočujeme na ulicu do firmy , nie sú dobre nastavené semafory a chceli sme policajtov na to upozorniť , pokiaľ nepríde k nejakej strašnej tragédii .

Namiesto toho , aby povedali , že sa pôjdu na danú križovatku pozrieť , sme boli sprdnutí , že máme dodržiavať dopravné predpisy a pri otázke , s kým hovorím , povedal : "Vedúci výkonu oddelenie skužby" .

Už 13 rokov 5x prechádzame danou križovatkou a kto iný by vedel , že skutočne nie sú dobre nastavené tie semafóry, to ani nepotrebuje komentár .

Zvažujem podať sťažnosť na ministerstvo , lebo toto čo už si naši páni policajti dovoľujú , je niekedy neúnosné . A veľmi veľmi ma dnes nas...:D, a aj z toho dôvodu , že nepovedal svoje meno , čo myslím že mal spraviť .
Prístup bol:eek::mee::confused:. So sťažnosťou mám lepšiu skúsenosť, aj keď je staršia. Bývali sme za obcou, a nesvietilo verejné osvetlenie.November - tma už o štvrtej. Dopátrala som sa človeka, čo to mal na starosti a predniesla som mu sťažnosť. Telefonicky. Povedal mi, že vraj nemusím nič písať, ale si to pôjde overiť. Volám mu o dva dni. A on hneď :"Panííí, akurát mi prišli svetlá, tak píšem chlapom príkaz, veď je tam tma ako v riiii..., no v rohu!".Keď som tam mala najbližšie cestu, veru som mu poďakovala aj osobne. Nie je úradník ako úradník.
cactus
23.04.08,07:24
vieš, to je podobné ako keď volajúci do rozhlasu povie napr. tu je Bardejov....:D:D:D
čo nemá meno? Hoci si aj vymyslí, keď už nechce povedať pravé? nie?
Mňa to vie vždy vytočiť. Obdivujem trpezlivosť redaktorov.
Dav
23.04.08,07:27
to nie o tebe bola príhoda včera v zákrute?
Spomínali tam predbiehanie vpravo....

A len tak na margo - máš ty ale štastie - blahoželám.
Musel to byť poriadny šok a následný stresssss...
Nie je o mne - ale asi je to bežný jav:confused:. Máme nový národný šport, jazdu na chodníku. Mohla tam byť mamička s kočíkom, deti, idúce zo školy, starší človek...
mirpo
23.04.08,11:53
Dnes som zistila, že je "nový" zákon o sociálnom poistení, t. j. aj výpočet vymeriavacieho základu. :eek::confused:
Rozhodne ma to nepotešilo, pretože v ňom vôbec nemám jasno. :(:mad::confused::mee: Kontrolujem mzdové listy jednej org. so zamestnancomi so ZPS na skrátený úväzok a netuším, čo je správne. Ich zástupca mi tvrdí, že je zrejme všetko O.K. Lenže mne nesedí HM a vymeriavací základ :confused:
pepsikova
23.04.08,16:14
Ani som sa nerozčúlila,skôr som bola pohoršená..cestovala som v autobuse a pristúpila mamička,asi 23 ročná s prekrásnym dievčatkom, takou malou všetečnicou..malá sa vrtela,aby videla z okna a aj aby mala prehľad,kto okolo nej sedí..mamička reagovala: "už ma nebavíš,aká si hnusná".
Poviem pravdu,ledva som sa udržala... nebol by to len slovný komentár, čo by bola odo mňa dostala pekná,vymaľovaná mamička.
Stina
24.04.08,03:14
Včera pred ordináciou chirurga bol kolega s krvácajúcou nohou. Lekár najprv vyšiel, že ešte neordinuje a začína až o 10,00 (ale aspoň ho poslal na rentgen). Neskôr cca hodinu pred začiatkom ordinačných hodín už bola pod nohou mláčka krvi. Konečne cca 10 minút pred začiatkom setrička pozvala kolegu dnu a všetku krv poutierala. Nuž ale div sa svete, kolega (ktorý ešte stále krvácal) vyšiel lebo ho doktor poslal von (prišla za ním jeho známa... a to bočnými dverami...) . Doteraz som si myslela, že keď pacient očividne krváca - má prednosť.
"Teraz už viem, že nie - teda aspoň v Senci na chirurgii nie".
ZuzanaP
24.04.08,03:47
Včera pred ordináciou chirurga bol kolega s krvácajúcou nohou. Lekár najprv vyšiel, že ešte neordinuje a začína až o 10,00 (ale aspoň ho poslal na rentgen). Neskôr cca hodinu pred začiatkom ordinačných hodín už bola pod nohou mláčka krvi. Konečne cca 10 minút pred začiatkom setrička pozvala kolegu dnu a všetku krv poutierala. Nuž ale div sa svete, kolega (ktorý ešte stále krvácal) vyšiel lebo ho doktor poslal von (prišla za ním jeho známa... a to bočnými dverami...) . Doteraz som si myslela, že keď pacient očividne krváca - má prednosť.
"Teraz už viem, že nie - teda aspoň v Senci na chirurgii nie".


U nás si zas jeden pacient sám zašil ruku a keď vyšiel von z chirurgie zbadal druhého na nosidlách a hovorí mu, že tu je samoobsluha... Takže sa ani nedivím:(
VladoaKatka
24.04.08,04:05
Včera pred ordináciou chirurga bol kolega s krvácajúcou nohou. Lekár najprv vyšiel, že ešte neordinuje a začína až o 10,00 (ale aspoň ho poslal na rentgen). Neskôr cca hodinu pred začiatkom ordinačných hodín už bola pod nohou mláčka krvi. Konečne cca 10 minút pred začiatkom setrička pozvala kolegu dnu a všetku krv poutierala. Nuž ale div sa svete, kolega (ktorý ešte stále krvácal) vyšiel lebo ho doktor poslal von (prišla za ním jeho známa... a to bočnými dverami...) . Doteraz som si myslela, že keď pacient očividne krváca - má prednosť.
"Teraz už viem, že nie - teda aspoň v Senci na chirurgii nie".

No vieš, nebola tam televízia, žiadna medializácia, ako je pán doktor zavalený s robotou,... a má smolu, že sa neobjednal ako platiací pacient... :eek::eek::eek: alebo, že on nemal právo ísť cez bočné dvere...:D:mee::D

Je to tak, toto som napísala, lebo súhlasím, neni si známa, nikto ťa nedoporučil ... tak čakaj... aj keď krvácaš, Tvoja smola:eek::D:eek:
michelle84
24.04.08,04:11
Včera pred ordináciou chirurga bol kolega s krvácajúcou nohou. Lekár najprv vyšiel, že ešte neordinuje a začína až o 10,00 (ale aspoň ho poslal na rentgen). Neskôr cca hodinu pred začiatkom ordinačných hodín už bola pod nohou mláčka krvi. Konečne cca 10 minút pred začiatkom setrička pozvala kolegu dnu a všetku krv poutierala. Nuž ale div sa svete, kolega (ktorý ešte stále krvácal) vyšiel lebo ho doktor poslal von (prišla za ním jeho známa... a to bočnými dverami...) . Doteraz som si myslela, že keď pacient očividne krváca - má prednosť.
"Teraz už viem, že nie - teda aspoň v Senci na chirurgii nie".


Tiež som bola tento týždeň na chirurgii u nás. Bolo tam 3-mesačné dievčatko s popálenou ručičkou. Naštastie sú na jednej chodbe dvaja chirurgovia. Sestrička u toho jedného surovo povedala, že oni majú veľa, nech ide k tomu druhému. A ešte tam minimálne hodinu s tou malinkou museli čakať v čakárni, aby ich poslali k druhému chirurgovi. U toho druhého ich vybavili za 5 minút.
A nehovorím o tom, že ja som sa išla len objednať. Na dverách nemali žiadne telefónne číslo, tak som vyše hodiny tam čakala, aby som sa vôbec objednala.
pepsikova
24.04.08,04:15
No vieš, nebola tam televízia, žiadna medializácia, ako je pán doktor zavalený s robotou,... a má smolu, že sa neobjednal ako platiací pacient... :eek::eek::eek: alebo, že on nemal právo ísť cez bočné dvere...:D:mee::D

Je to tak, toto som napísala, lebo súhlasím, neni si známa, nikto ťa nedoporučil ... tak čakaj... aj keď krvácaš, Tvoja smola:eek::D:eek:..



..súhlasím 2x...ja sa vždy v čakárni ,kde sedím aj 4 hodiny (na Hajdukovej) modlím,aby preboha doktorovi nezazvonil mobil,pretože vtedy ho už vôbec nezaujímam a neodpovie ani na základné otázky...

..raz som si ,len tak,z recesie,pýtala jeho číslo,ale odkázal ma na ústredňu..
pepsikova
24.04.08,04:19
..práve počúvam v rádiu,že vraj podľa nejakého nového zákona,čo sa ešte len chystá,sa bude mladým na diskotékach vyberať hudba,pri ktorej sa budú musieť baviť...komentár môjho syna ani nenapíšem..radšej...


..nejako podozrivo krásne sa nám ide žiť na Slovensku...
Zuzka10
24.04.08,04:36
Dnes ráno ma potešil môj kolega, keď mi dosniesol do kancelárie orgovány. Dnes budem mať pekný deň s kvetinami.:)
carolain
24.04.08,05:19
Myslím si mladý ľudia budú aj tak robiť čo robia, zákon ich nezastaví.
VladoaKatka
24.04.08,05:21
Dnes ráno ma potešil môj kolega, keď mi dosniesol do kancelárie orgovány. Dnes budem mať pekný deň s kvetinami.:)

...kolega...budem žalovať:):---:)
Zuzka10
24.04.08,05:46
...kolega...budem žalovať:):---:)
Kľudne, bol tu keď som to dostala....
ZuzanaP
24.04.08,06:05
Som na seba trošku pyšná.... :rolleyes:Včera mi volal klientov brat, že by pre neho potreboval daňové priznanie, ktoré je ešte stále u mňa a dotyčný pán mi ho ešte nezaplatil. Povedala som si dosť, aj keď sme kamaráti, nenechám zo seba robiť blázna. Tak som mu povedala, že mu ho nedám... Nech sa zastaví brat a donesie aj to, čo mi dlží. Človek sa fakt učí na vlastných chybách...
Kathryn
24.04.08,06:45
Dnes ráno ma potešil môj kolega, keď mi dosniesol do kancelárie orgovány. Dnes budem mať pekný deň s kvetinami.:)

Už aby som tú DPH dokončila, ani netuším, že už kvitnu orgovány a ja ich mám tak rada. :)
Zuzka10
24.04.08,06:48
Už aby som tú DPH dokončila, ani netuším, že už kvitnu orgovány a ja ich mám tak rada. :)
Ani ja som nevedela že už kvitnú, preto som sa im tak veľmi potešila.:)
VladoaKatka
25.04.08,07:24
Ani ja som nevedela že už kvitnú, preto som sa im tak veľmi potešila.:)

Ja som tiež dostala včera poobede kyticu, dedko a Andrejka boli na prechádzke, plnú náruč orgovánu doniesli ...:--- malá obtrhala celý krík, aby bolo aj pre babku aj pre mamu:)
betyna8
25.04.08,07:44
Ja som sa prave velmi rozculila,ked som otvorila doporucenu postu od VZP. Poslali mi vyzvu na uhradenie nedoplatku 15 000,za obdobie 2 rokov ako samoplatcovi.Ocividne maju v tom prehlad, pretoze prave od uvedeneho obdobia odvadza za mna odvody zamestnavatel a to som si 100% ista, pretoze tie uhrady robim ja.Volala som s tetuskou z poistovne, vraj nevie preco to nemaju v evidencii.,vraj prezisti a da na poriadok.Slovko prepacte vsak nevyslovila.Vsak naco, aj na buduce mi moze privodit infarktovy stav:mad: Nechcem im skodit,ale v tej nasej pobocke je to katastrofa. Mam este jeden zazitok,ktory by bol vhodny na umiestnenie sa v tv lamparni,ale nastastie veselsi.Mojmu krsniatku,ked mal asi 3 tyzdne prisiel z poistovne postou preukaz poistenca, doporucene ,do vlastnych ruk a na jeho meno.Je sice sikovny,ale az taky genius aby sa v tom veku vedel podpisat veru nie ............:D:D
robin78
25.04.08,07:54
no ohladom tych poistovni tiez viem jednu perlicku, kamaratovi mzdarka cele dva roky posielala platby za zdravotne poistenie do nespravnej zdravotnej poistovne, ked sa to dozvedel, tak isiel si zistit stav do svojej vlastnej poistovne, oznamili mu, ze nema voci poistovni ziadne dlhy, takze jednej poistovni nevadilo, ze sa jej posielali platby navyse a v druhej zas peniaze nechybali :D
betyna8
25.04.08,08:01
Je to fakt bordel. Je dobre mat od vsetkeho doklady,lebo oni su schopni ta upozornovat na nedoplatky aj po 10 rokoch.
Kazu
25.04.08,08:13
..práve počúvam v rádiu,že vraj podľa nejakého nového zákona,čo sa ešte len chystá,sa bude mladým na diskotékach vyberať hudba,pri ktorej sa budú musieť baviť...komentár môjho syna ani nenapíšem..radšej...


..nejako podozrivo krásne sa nám ide žiť na Slovensku...


No veď treba, čo myslíš že chcem počúvať tie búchanice? :eek: Ja už som predsa len postaršia osoba a keď budem musieť podľa iného zákona doprevádzať vnučku na diskotéku nechcem prísť o uši aj o rozum :D:D:D Ja som za, aby hrali na "dýdžine" hity nášho mládí. :---
VladoaKatka
25.04.08,08:24
No veď treba, čo myslíš že chcem počúvať tie búchanice? :eek: Ja už som predsa len postaršia osoba a keď budem musieť podľa iného zákona doprevádzať vnučku na diskotéku nechcem prísť o uši aj o rozum :D:D:D Ja som za, aby hrali na "dýdžine" hity nášho mládí. :---

....no Zuzka, ten slovník :--- :) :--- ja Ťa nepoznávam...tuším mládneš...
Kazu
25.04.08,08:54
....no Zuzka, ten slovník :--- :) :--- ja Ťa nepoznávam...tuším mládneš...

Ááále, to vieš :--- Starýýý človek ........ hotová opica :D:D:D
Katy a R
25.04.08,09:10
Ááále, to vieš :--- Starýýý človek ........ hotová opica :D:D:D

... ja už začínam pozerať po butikoch, že čo na seba ... keď už budem musieť na tie disko, alebo párty, či ako sa to teraz volá.. :confused:
Za mojích mladých čias ... som sa dostala občas na nejaký "čaj" :D to už sme o desiatej boli doma..
tak sa vybúrime teraz:D ... asi ten zákon pripravujú spriaznené duše:D;)
Nika
25.04.08,09:16
... ja už začínam pozerať po butikoch, že čo na seba ... keď už budem musieť na tie disko, alebo párty, či ako sa to teraz volá.. :confused:
Za mojích mladých čias ... som sa dostala občas na nejaký "čaj" :D to už sme o desiatej boli doma..
tak sa vybúrime teraz:D ... asi ten zákon pripravujú spriaznené duše:D;)

Nemusíš po butikoch, stačí vytiahnuť z truhlice....na to čo bude povolené si vystačíš aj s oblečením z našich mladých čias....:D
Dav
25.04.08,09:21
Nemusíš po butikoch, stačí vytiahnuť z truhlice....na to čo bude povolené si vystačíš aj s oblečením z našich mladých čias....:D
:eek:niečo mi scenzurovali mole, niečo je amortizované,a na niečo sa iný výraz ako "väčšie prasa ako chlievec"nehodí:mee::mee::mee::D
hanelie
25.04.08,09:28
alebo.......treba si udržiavať postavu ako naše dcérky potom je výber veľký:D
dôležité je odhaliť pupík:D a ste in...
Kazu
25.04.08,10:45
alebo.......treba si udržiavať postavu ako naše dcérky potom je výber veľký:D
dôležité je odhaliť pupík:D a ste in...

Až sa na tú diskopárty vyberiem v originál veciach z môjho mládí, ver, že bude odhalený nielen pupík :D:D:D. Mojka, to už nebude "in" ale "von" :---
hanelie
25.04.08,11:00
http://www.beruska8.cz/holkygif/baby1/33.gif

Mojka, to už nebude "in" ale "von" :---
myslíš takéto niečo:D
Elena Navrátilová
25.04.08,11:00
No veď treba, čo myslíš že chcem počúvať tie búchanice? :eek: Ja už som predsa len postaršia osoba a keď budem musieť podľa iného zákona doprevádzať vnučku na diskotéku nechcem prísť o uši aj o rozum :D:D:D Ja som za, aby hrali na "dýdžine" hity nášho mládí. :---
Zuzka... nezabudni zajka. Keď sú si súdení. :D
VladoaKatka
25.04.08,13:32
Už aby som tú DPH dokončila, ani netuším, že už kvitnu orgovány a ja ich mám tak rada. :)
Aby Ti nebolo ľúto
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000082347.jpg
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000082385.jpgešte sme nechali niečo...
Eulalia
25.04.08,13:35
mimotemyMrník ako v CCCCmimotemy
Ale schuti som sa:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
cactus
26.04.08,05:11
Včera som vôbec nebola na nete, ale pobavili ste ma...
Ofélia
26.04.08,17:05
Sťažovali sa mi profesorky a nevedia ako to majú riešiť, vraj vyšiel zákon že keď sa učiteľ na žiaka a pozrie nejak inak ako obvykle, ide o sexuálne obťažovanie a môže ho žiak žalovať. No a platí to aj naopak žiak na učiteľa. To už aby všetci boli vážny lebo čo keď zahlási nejaký žiak nejakú haluz, učiteľ/ka sa na neho pousmeje, zdvihne obočie a čo už je sexuálne žiak obťažovaní :confused:

V kabinete profesorov sa vedú vážne debaty na túto tému a už sa stalo že sa hneď pýtajú pri obyčajných :) príhodách žiakov či ich nezažalujú. Človek nevie či sa má nad týmto smiať, alebo krútiť hlavou.
kikoza
26.04.08,17:39
Dnes ma rozčúľuje počítač. Písal som na porade niekoľko príspevkov a nakoniec vidím len jeden a dokonca sa mi ani neukážu v téme tie po mne /vidím na hlavnej stránke , že ktosi písal/ aj ma vyhadzuje, keď sa prihlásim. A možno ani toto nebude vidieť.
Petra Nová
27.04.08,15:01
Pred chvíľou som si vypočula rozhovor dvoch malých filozofov a jeho koniec. Jeden malý špunt hovoril druhému... ale ja som väčší... už chodím do školy..., ten druhý mu odpovedá ... ty, že už chodíš do školy..., no, ale na to si dosť hlúpy ...., a bolo po rozhovore. Ten školák stĺkol malého filozofa. Samozrejme , že som sa pobavila, ale aj som si položila otázku. Čo je lepšie ? Mať viac rozumu alebo viac sily. Napadlo ma jediné. Asi z každého trochu. Aby ten silnejší vedel primerane odpovedať tomu múdrejšiemu a ten menší, aby sa vedel ubrániť tomu bitkárovi.
Takže nič ma nerozčúlilo, ale ani nepotešilo. Pekný večer.
kukurička
27.04.08,20:36
Mňa dnes rozčúlilo, že sa v parkoch, kde si majú ľudia oddýchnuť nachádzajú lavičky v takých dezolátnych stavoch, že sa to nedá ani opísať. Všade okolo nás sa pohadzujú PET fľaše a nemá ich kto zbierať a vlastne vymeniť za dosky, ktoré sa v súčastnosti vyrábajú na lavičky a sú trvácne /myslím na opotrebovanie/. Ďalej sú lavičky už súčasťou prírody, normálne zarástli do stromov a kríkov, skoro ako samorasty. Čo už vážne tí predstavitelia mesta nechodia do parkov, aby si to všimli...?
pepsikova
28.04.08,08:42
Mňa dnes rozčúlilo, že sa v parkoch, kde si majú ľudia oddýchnuť nachádzajú lavičky v takých dezolátnych stavoch, že sa to nedá ani opísať. Všade okolo nás sa pohadzujú PET fľaše a nemá ich kto zbierať a vlastne vymeniť za dosky, ktoré sa v súčastnosti vyrábajú na lavičky a sú trvácne /myslím na opotrebovanie/. Ďalej sú lavičky už súčasťou prírody, normálne zarástli do stromov a kríkov, skoro ako samorasty. Čo už vážne tí predstavitelia mesta nechodia do parkov, aby si to všimli...?


..no,problém je stále rovnaký..nie sú peniaze..na drevo,na opravu,na zaplatenie ľudí,čo by to opravili..klasika,poznám to z vlastnej skúsenosti,keď som chodila na obecný úrad pýtať piesok do pieskovísk..nech sa detičky hrajú v prachu a mamičky si môžu položiť deku na zem,ak chcú sedieť..načo by sme investovali do detí?..


jeden čas som bola chvíľu vo Viedni..tam majú ešte aj pre psov ohradené ihriská a deti tam nepustia kvoli hygiene..u nás deti pieskoviská nemajú,lebo na to nemáme,nieže by ešte mohli byť aj špeciálne ohradené.....asi tak..všetko tu stojí a padá na peniazoch a preto nič nemáme...

..odhliadnuc od toho,že aj to málo,čo sa tu urobí, sme schopní si sami zničiť..kde žijeme?..