Dav
28.04.08,10:47
...a keď aj peniaze a ochota sú, preženie sa tlupa Homo sapiens likvidans a sú lavičky dorezané, koše poprevracané, smeti porozhadzované...
Timka1
28.04.08,08:50
Ja som dnes ráno bola na daňovom úrade ohľadom kontroly a kým som s jednou správkyňou hodinu preberala účto, jej kolegyňa celú celučičkú hodinu pila kávičku a zývala, vyzerala ako po preflákanej noci. Nebola schopná sa prebrať a začať pracovať. Doslova ma rozčúlila, vôbec si asi neuvedomuje, že je platená z našich daní. A to už nehovorím, že som sa tam cítila ako na krížovom výsluchu aj keď všetko dobre dopadlo. Odchádzala som a nebola schopná ani odpovedať dovidenia. Takže našim skvelým daňovým pracovníčkam želám veľa zdaru v ich práci.
Dav
28.04.08,08:58
K inej téme - Hanelie, vodu kážeš, vodu piješ. 100 bodov.:):):):):)
http://www.sirmi.ic.cz/pes/107.gif
Aňuška
28.04.08,11:47
Ja som dnes zostala v nemom úžase. Na parkovisku do môjho stojaceho
auta zacúval jeden vodič. Ako sme to tak riešili (našťastie to schytal iba
nárazník), prišla k nám jedna neznáma mladá pani a prehovorila na vodiča.
Ja vám dosvedčím, že ste do nej nenarazili a nič sa nestalo:eek:
Keď som sa ohradila, tak zavalila nasledovné: no a čo, aj tak máte
staré auto! Môj fordík má síce 10 rokov, ale zostala som z toho :mad:
Chápete to? Lebo ja nie.
betyna8
28.04.08,11:54
Ja som dnes zostala v nemom úžase. Na parkovisku do môjho stojaceho
auta zacúval jeden vodič. Ako sme to tak riešili (našťastie to schytal iba
nárazník), prišla k nám jedna neznáma mladá pani a prehovorila na vodiča.
Ja vám dosvedčím, že ste do nej nenarazili a nič sa nestalo:eek:
Keď som sa ohradila, tak zavalila nasledovné: no a čo, aj tak máte
staré auto! Môj fordík má síce 10 rokov, ale zostala som z toho :mad:
Chápete to? Lebo ja nie.

Tak to sa pochopit neda,ale ako sa hovori asi sa nedostala do rady ked pan Boh rozum rozdaval......Dufam,ze ten pan si jej komentar nevsimal a dohodli ste sa v pohode.O co jej vlastne -nezainteresovanej osobe islo????
kukurička
28.04.08,12:03
Ja som dnes zostala v nemom úžase. Na parkovisku do môjho stojaceho
auta zacúval jeden vodič. Ako sme to tak riešili (našťastie to schytal iba
nárazník), prišla k nám jedna neznáma mladá pani a prehovorila na vodiča.
Ja vám dosvedčím, že ste do nej nenarazili a nič sa nestalo:eek:
Keď som sa ohradila, tak zavalila nasledovné: no a čo, aj tak máte
staré auto! Môj fordík má síce 10 rokov, ale zostala som z toho :mad:
Chápete to? Lebo ja nie.
...no to je sila, ale mám pocit, že si milá pani myslela, že jej ten pán za to niečo hádam hodí do vrecka, alebo ho poznala, lebo inak tomu nerozumiem, čo sa do toho vôbec starala. Ja by som jej asi niečo na to milé povedala...
Aňuška
28.04.08,13:05
Samozrejme, že som jej povedala, aby sa do toho nestarala.
A pán tiež. Tak neviem, na prvý pohľad nevyzerala šibnutá.:cool:
Zoltán Kovács
28.04.08,13:20
Samozrejme, že som jej povedala, aby sa do toho nestarala.
A pán tiež. Tak neviem, na prvý pohľad nevyzerala šibnutá.:cool:

Ťažko odhadnúť výšku inteligencie, resp. IQ podľa výzoru. :D
Halli
28.04.08,13:42
A pán tiež. Tak neviem, na prvý pohľad nevyzerala šibnutá.:cool:

Asi si myslela, že je "prešibaná", ale nevyšlo jej to :D
abel
28.04.08,13:48
Ťažko odhadnúť výšku inteligencie, resp. IQ podľa výzoru. :D
S týmto môžem len súhlasiť. Keď sa pozriem do zrkadla, vždy mám nutkanie prispieť osobe v zrkadle aspoň na teplú polievku a pritom dobre viem, čo za kvalitu sa mi to tam odráža :D:D:D.
A už dlho nehodnotím človeka podľa výzoru, ale podľa toho, čo vypustí z úst. Najväčším zadosťučinením pre mňa zostane pocit, ktorý som zažila na vlastnej koži, keď som zastupovala firmu môjho manžela v jednej kauze. Nemenovaná s.r.o., ktorá mala pevnú oporu vo vládnej strane, dĺžila môjmu manželovi nemalú čiastku, ktorú samozrejme odmietali zaplatiť. Zaneprázdnený manžel ma tam poslal ako svoju účtovníčku a tak rovno zo stavby domu, v teniskách, rifliach a pohodlnom tričku som sa ocitla zoči - voči pani ekonómke, ktorá aj pri mojej výške 175 cm na mňa pozerala pohŕdavo asi z 2-metrovej výšky. V tip-top kancelárii, v značkovom kostýme, snažila sa nájsť vhodné slová, aby som jej ja, analfabet, porozumela. A skutočne najväčším zadosťučinením v mojom živote zostal pohľad na jej otvorené ústa a padnutú sánku, keď som jej s kľudom angličana vysvetlila zmluvne dohodnuté podmienky s odvolaním na §§ Obchodného zákonníka. Aj keď nakoniec tá ich vytunelovaná firma išla do konkurzu a peniaze sme nikdy nevideli, ja na ten okamih nikdy nezabudnem.:)
cactus
28.04.08,15:17
Aj ja mám čertvú skúsenosť s inteligenciou vodiča. a just napíšem ŠPZ. Opel Corza HE 172 AT, ak by som ho náhodou niekeedy zabudla.
Išla som na nákup do Hypernovy, zaparkovala medzi dvoma autami a v kľude som si nakúpila, ale keď som prišla k autu, ako sa hovorí, spadla mi sánka.
spomínaná Corza cca 15 cm od mojich dverí. Nič iné mi neostalo, iba ísť na informácie a požiadať paniu, aby rozhlasom vyvolala dotyčného vodiča. Čakala som a čakala a nič. Tak sme sa obidve zhodli na tom, že pravdepodobne zaparkoval a odišiel do mesta.
Vrátila som sa k autu a...
Milý pán vodič kľudne sedel v aute jedol, popíjal dvere roztvorené...
Pozdravím a prosím ho, aby vycúval, aby som ja mohla nastúpiť. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi odsekol, že vraj on zaparkoval presne podľa červených vyznačených pásov. Zbytočne som mu vysvetľovala, že ja som zaparkovala tak, ako som mala možnosť a tiež to nebolo medzi dvoma miestami, ale trocha k okraju vyznačeného pásu (obidve autá, medzi ktoré som zaparkovala, tam už neboli). Znova som ho poprosila, aby vycúval, tak mi povedal, aby som si nastúpila druhou stranou. A potom sa zase začal oháňať vyhláškou ... A povedal mi, že žena za volantom... a tie blboviny okolo toho, šak viete...
Po dlhšom čase vycúval, ale doteraz ma mám zlý pocit z toh, že namieto toho, aby povedal prepáčte alebo chvíľku strpenia alebo neuvedomil som si to, tak tam nezmyselne rozprával a rozprával...
kukurička
28.04.08,17:14
Aj ja mám čertvú skúsenosť s inteligenciou vodiča. a just napíšem ŠPZ. Opel Corza HE 172 AT, ak by som ho náhodou niekeedy zabudla.
Išla som na nákup do Hypernovy, zaparkovala medzi dvoma autami a v kľude som si nakúpila, ale keď som prišla k autu, ako sa hovorí, spadla mi sánka.
spomínaná Corza cca 15 cm od mojich dverí. Nič iné mi neostalo, iba ísť na informácie a požiadať paniu, aby rozhlasom vyvolala dotyčného vodiča. Čakala som a čakala a nič. Tak sme sa obidve zhodli na tom, že pravdepodobne zaparkoval a odišiel do mesta.
Vrátila som sa k autu a...
Milý pán vodič kľudne sedel v aute jedol, popíjal dvere roztvorené...
Pozdravím a prosím ho, aby vycúval, aby som ja mohla nastúpiť. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi odsekol, že vraj on zaparkoval presne podľa červených vyznačených pásov. Zbytočne som mu vysvetľovala, že ja som zaparkovala tak, ako som mala možnosť a tiež to nebolo medzi dvoma miestami, ale trocha k okraju vyznačeného pásu (obidve autá, medzi ktoré som zaparkovala, tam už neboli). Znova som ho poprosila, aby vycúval, tak mi povedal, aby som si nastúpila druhou stranou. A potom sa zase začal oháňať vyhláškou ... A povedal mi, že žena za volantom... a tie blboviny okolo toho, šak viete...
Po dlhšom čase vycúval, ale doteraz ma mám zlý pocit z toh, že namieto toho, aby povedal prepáčte alebo chvíľku strpenia alebo neuvedomil som si to, tak tam nezmyselne rozprával a rozprával...

Normálne si to viem predstaviť naživo ako je poloprázdne parkovisko a na jednom mieste sú autá nasúkané jedno vedľa druhého, hoci plocha na parkovanie je dosť veľká /ale môžem sa aj mýliť, ale u nás to tak poväčšine býva/. Neviem pochopiť šoféra Corzy, prečo robí ľuďom naprotiveň. Zrazu sa niekto drží čiar, ale na to, že má dodržiavať odstup od auta tak, aby vedľa šofér nemusel chodiť cez iné dvere to ho iste nezaujímalo. Jaj, ale ma to napálilo, keď chlap podceňuje ženu ako šoféruje alebo parkuje...:mad:
pepsikova
28.04.08,17:20
S týmto môžem len súhlasiť. Keď sa pozriem do zrkadla, vždy mám nutkanie prispieť osobe v zrkadle aspoň na teplú polievku a pritom dobre viem, čo za kvalitu sa mi to tam odráža :D:D:D.
A už dlho nehodnotím človeka podľa výzoru, ale podľa toho, čo vypustí z úst. Najväčším zadosťučinením pre mňa zostane pocit, ktorý som zažila na vlastnej koži, keď som zastupovala firmu môjho manžela v jednej kauze. Nemenovaná s.r.o., ktorá mala pevnú oporu vo vládnej strane, dĺžila môjmu manželovi nemalú čiastku, ktorú samozrejme odmietali zaplatiť. Zaneprázdnený manžel ma tam poslal ako svoju účtovníčku a tak rovno zo stavby domu, v teniskách, rifliach a pohodlnom tričku som sa ocitla zoči - voči pani ekonómke, ktorá aj pri mojej výške 175 cm na mňa pozerala pohŕdavo asi z 2-metrovej výšky. V tip-top kancelárii, v značkovom kostýme, snažila sa nájsť vhodné slová, aby som jej ja, analfabet, porozumela. A skutočne najväčším zadosťučinením v mojom živote zostal pohľad na jej otvorené ústa a padnutú sánku, keď som jej s kľudom angličana vysvetlila zmluvne dohodnuté podmienky s odvolaním na §§ Obchodného zákonníka. Aj keď nakoniec tá ich vytunelovaná firma išla do konkurzu a peniaze sme nikdy nevideli, ja na ten okamih nikdy nezabudnem.:)...


..ten pocit naozaj stojí za to..a mňa hreje dodnes,i keď mne sa to stalo s notárkou z TO...šik a šlang dievčina, z jej 20minútovej reči neviem dodnes nič, vytočila ma záverom : a máte 30 sekúnd na rozmyslenie..akú len mala smolu,som videla v jej očiach a dodnes to vidím..ten úžas,že ženská v rifliach bez makeupu a prsteňov vie z hlavy,ktorý paragraf sa jej dotýka a čo môže...a odvtedy zásadne chodím na úrady "ošúchaná"..a darí sa mi...podobne pani sudkyňa, reakcie skoro rovnaké..
...bude to asi nejaká choroba kancelárií....

..prečo si "dámy" v kanceláriách myslia,že všetka múdrosť sveta im spadla do hlavy sama a už z príchodu ignorujú ľudí,ktorí na "pohľad nie sú im roveň?..
Rozalka
28.04.08,17:57
... lebo keď je hov.. na polici, myslí si, že je torta!
Zita5
28.04.08,18:00
... lebo keď je hov.. na polici, myslí si, že je torta!

:rolleyes::---
Zoltán Kovács
28.04.08,18:02
Aj ja mám čertvú skúsenosť s inteligenciou vodiča. a just napíšem ŠPZ. Opel Corza HE 172 AT, ak by som ho náhodou niekeedy zabudla.
Išla som na nákup do Hypernovy, zaparkovala medzi dvoma autami a v kľude som si nakúpila, ale keď som prišla k autu, ako sa hovorí, spadla mi sánka.
spomínaná Corza cca 15 cm od mojich dverí. Nič iné mi neostalo, iba ísť na informácie a požiadať paniu, aby rozhlasom vyvolala dotyčného vodiča. Čakala som a čakala a nič. Tak sme sa obidve zhodli na tom, že pravdepodobne zaparkoval a odišiel do mesta.
Vrátila som sa k autu a...
Milý pán vodič kľudne sedel v aute jedol, popíjal dvere roztvorené...
Pozdravím a prosím ho, aby vycúval, aby som ja mohla nastúpiť. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi odsekol, že vraj on zaparkoval presne podľa červených vyznačených pásov. Zbytočne som mu vysvetľovala, že ja som zaparkovala tak, ako som mala možnosť a tiež to nebolo medzi dvoma miestami, ale trocha k okraju vyznačeného pásu (obidve autá, medzi ktoré som zaparkovala, tam už neboli). Znova som ho poprosila, aby vycúval, tak mi povedal, aby som si nastúpila druhou stranou. A potom sa zase začal oháňať vyhláškou ... A povedal mi, že žena za volantom... a tie blboviny okolo toho, šak viete...
Po dlhšom čase vycúval, ale doteraz ma mám zlý pocit z toh, že namieto toho, aby povedal prepáčte alebo chvíľku strpenia alebo neuvedomil som si to, tak tam nezmyselne rozprával a rozprával...

To akože pred Hypernovou v HE? Tak to je sila. Totiž poznám HE (priateľka je odtiaľ) a tam je naozaj dosť veľké parkovisko na to aby sa tam zmestilo dostatočné množstvo áut.
cactus
28.04.08,18:42
To akože pred Hypernovou v HE? Tak to je sila. Totiž poznám HE (priateľka je odtiaľ) a tam je naozaj dosť veľké parkovisko na to aby sa tam zmestilo dostatočné množstvo áut.
Nie Zolee, bolo to v BJ a auto bolo z HE
Simonab
28.04.08,18:44
Mňa dnes rozčúlilo toto:http://www.gymlm.sk/page/documents/200708/InformaciePS08.pdf

Čítal niekto z vás už väčšiu blbosť? Musela som to prečítať niekoľkokrát, kým som pochopila( aj keď priznávam nechápem stále ). Ide o to že tie decká, ktoré splnili kritérium ale žiaľ sa nedostali do počtu 73 nemajú šancu sa na tú školu dostať, iba v tom prípade ak by z tých 73 niekto nenastúpil. Podotýkam skúšky robiť nemôžu.
Ibaka
28.04.08,19:32
Čítal niekto z vás už väčšiu blbosť? Musela som to prečítať niekoľkokrát, kým som pochopila( aj keď priznávam nechápem stále ).
Nie už dávno som nečítal väčšiu volovinu. Mňa by zaujímalo, na akej škole to študovali tie múdre hlavy, čo niečo také dokážu vypotiť. Chudáci rodičia.
VladoaKatka
29.04.08,03:45
No ja tiež mám niečo s autami... v sobotu sme boli nakupovať v našom okresnom mestečku PK.Boli sme v meste, na trhovisku a potom v Tescu. Keď sme prichádzali, pri Tescu k autu som zbadala ... no vodič hráškovozeleného auta si nechal podpis na mojom nárazníku ... asi pri cúvaní nacúval do môjho a odišiel.:D:eek::D Našťastie len farba, ktorá sa dala odstrániť...ale nasrdí ťa to...
kukurička
29.04.08,05:47
Ja mám tiež príhodu z parkoviska pred Kauflandom. Tam ľudia asi nevedia, že keď nie je cesta označená, že platí pravidlo pravej ruky- t.j. má prednosť vodič idúci po ceste sprava. Stalo sa nám, že istá pani na "veľkom aute" na nás normálne trúbila, keď išla po "hlavnej ceste" na takomto parkovisku. To ma rozčúlilo...
Katy a R
29.04.08,06:18
Mňa dnes rozčúlilo toto:http://www.gymlm.sk/page/documents/200708/InformaciePS08.pdf

Čítal niekto z vás už väčšiu blbosť? Musela som to prečítať niekoľkokrát, kým som pochopila( aj keď priznávam nechápem stále ). Ide o to že tie decká, ktoré splnili kritérium ale žiaľ sa nedostali do počtu 73 nemajú šancu sa na tú školu dostať, iba v tom prípade ak by z tých 73 niekto nenastúpil. Podotýkam skúšky robiť nemôžu.

Ja som to pochopila tak, že budú robiť nový poradovník po prijímacích skúškach, kde zaradia aj tých čo prijímačky robili aj tých, ktorí nerobili a nedostali sa do 73. miesta.
Zrejme to nejako bodujú.:confused:
.. asi aby dali šancu aj tým, ktorí museli robiť prijímačky - a nemajú až tak dobré známky, ale výborne zvládnu prijímacie skúšky a takto môžu predbehnúť tých, ktorí prijímačky nemuseli robiť.
Katy a R
29.04.08,06:20
...:):):):) daňový úrad poslal peniažky :):):):) Idem podať športku:D:D
ZuzanaP
29.04.08,06:33
Ja mám tiež príhodu z parkoviska pred Kauflandom. Tam ľudia asi nevedia, že keď nie je cesta označená, že platí pravidlo pravej ruky- t.j. má prednosť vodič idúci po ceste sprava. Stalo sa nám, že istá pani na "veľkom aute" na nás normálne trúbila, keď išla po "hlavnej ceste" na takomto parkovisku. To ma rozčúlilo...

Zistila som, že toto vie máloktorý vodič...:)
Simonab
29.04.08,06:36
Ja som to pochopila tak, že budú robiť nový poradovník po prijímacích skúškach, kde zaradia aj tých čo prijímačky robili aj tých, ktorí nerobili a nedostali sa do 73. miesta.
Zrejme to nejako bodujú.:confused:
.. asi aby dali šancu aj tým, ktorí museli robiť prijímačky - a nemajú až tak dobré známky, ale výborne zvládnu prijímacie skúšky a takto môžu predbehnúť tých, ktorí prijímačky nemuseli robiť.

To by bolo všetko OK. Ja som tiež za aby dostali všetci šancu, dokonca som za aby robili prijímačky všetky deti, lebo čo škola to iné hodnotenie. Aspoň by sa zistilo, ktoré deti sú naozaj šikovné. Ale žiaľ tie decká, ktoré síce splnili kritériá na to aby nemuseli robiť prijímačky, ale bohužiaľ je ich veľa, by tiež možno radi ukázali, že na to majú a na tie skúšky by šli. Nemyslím, že sa po skúškach bude robiť poradovník a porovnávať tie deti, ktoré robili skúšku a ktoré nerobili neviem ako by to dopadlo a priznám sa ani si to neviem predstaviť. Ešte je tu možnosť, že ak niektoré dieťa skúšku neurobí nahradia ho tými deťmi, ktoré spĺňali podmienky ale nedostali sa do 73. Je to celé moc komplikované.
Ofélia
29.04.08,06:39
Mňa včera pobavila naša menšina. Prišli na benzínovú pumpu, natrieskané auto, pozerám či dobre vidím, všetci vonku z auta a tankujú a na stojane 50 SK, počet litrov nejako 1,2L:confused:, podávajú si bankomatovú kartu. Rozmýšľala som čo idú s ňou robiť hádam nie platiť:confused:, prišli pri pokladňu, hneď si volali vedúceho predajne a požadovali od neho zaplatiť za benzín zaplatiť kartou a ešte chceli aj vedieť akí majú zostatok na účte:D
cactus
29.04.08,06:43
Mňa včera pobavila naša menšina. Prišli na benzínovú pumpu, natrieskané auto, pozerám či dobre vidím, všetci vonku z auta a tankujú a na stojane 50 SK, počet litrov nejako 1,2L:confused:, podávajú si bankomatovú kartu. Rozmýšľala som čo idú s ňou robiť hádam nie platiť:confused:, prišli pri pokladňu, hneď si volali vedúceho predajne a požadovali od neho zaplatiť za benzín zaplatiť kartou a ešte chceli aj vedieť akí majú zostatok na účte:D
no, to je sila...!!!
Bastian
29.04.08,06:46
Mňa včera pobavila naša menšina. Prišli na benzínovú pumpu, natrieskané auto, pozerám či dobre vidím, všetci vonku z auta a tankujú a na stojane 50 SK, počet litrov nejako 1,2L:confused:, podávajú si bankomatovú kartu. Rozmýšľala som čo idú s ňou robiť hádam nie platiť:confused:, prišli pri pokladňu, hneď si volali vedúceho predajne a požadovali od neho zaplatiť za benzín zaplatiť kartou a ešte chceli aj vedieť akí majú zostatok na účte:D
...pôvodne asi chceli zobrať len za 30 Sk (len to prešvihli:D) a preto potom chceli vedieť, či im ešte zostalo na účte na pivo:D
Bastian
29.04.08,06:50
No ja tiež mám niečo s autami... v sobotu sme boli nakupovať v našom okresnom mestečku PK.Boli sme v meste, na trhovisku a potom v Tescu. Keď sme prichádzali, pri Tescu k autu som zbadala ... no vodič hráškovozeleného auta si nechal podpis na mojom nárazníku ... asi pri cúvaní nacúval do môjho a odišiel.:D:eek::D Našťastie len farba, ktorá sa dala odstrániť...ale nasrdí ťa to...
Ja som čakal na syna v aute... medzi mňa a predo mnou stojace auto išla nacúvať pani šoférka. Keď som si všimol jej divoké divoké krútenie volantom, tak som rýchlo naštartoval a ešte pár centimetrov zacúval dozadšie, aby mala viac miesta - bolo ho tam dosť – ale nie pre ňu. Napriek môjmu „ústupu“ sa jej podarilo do mňa vraziť (až som nadskočil:D). Zrazu si všimla že je 20 m odtiaľ viac miesta, tak prudko vyletela a zaparkovala tam. Ja som akurát vystúpil a obzeral som si jej autogram na mojom nárazníku, keď ona kráčala vedľa mňa a bez jediného slova ma míňala. Nedalo mi a spýtal som sa jej, či ju vôbec nezaujíma či mi nespôsobila škodu. Drzým tónom mi oznámila, že sa nič nestalo a ani sa neunúvala si pozrieť krásnu pečiatku čo mi capla na nárazník. Len pokrčila plecami a išla ďalej ako keby sa naozaj vôbec nič nestalo. Pritom by stačilo jedno slovo...

Keďže jazdím dosť veľa, tak takýchto prípadov zažívam dosť pravidelne. Už som sa aj ukľudnil a drzé správanie beriem z rezervou, ale aj tak mi niekedy nedá a na arogantných šoférov zatrúbim. Ešte vám poviem ako mi jeden „šofér“ vletel max. drzým spôsobom do cesty tak, že ak by som včas nedupol na brzdu (keby sme neboli pripútaný, tak letíme cez čelné sklo), tak by sme sa nádherne zrazili... Bol som tak vytočený, že som išiel za tým drzáňom. Keď som ho chcel predbehnúť, tak ma začal vytláčať z cesty (tak ako vo filmoch). Bol som z jeho správania fakt nahnevaný a preto keď zastavil pred školou, som ho vytiahol z auta a som s ním riadne zakmásal. Jeho prvé slová keď som mu otvoril dvere: „Neohrozil som vás, ja som vás iba obmedzil a nič sa nestalo.“ a: „Prestante s tým, mám v aute dve postihnuté deti a aj vaše dieťa sa na nás pozerá...“ Na záver len dodám, že sme si ho so ženou už predtým všimli, že to robí pravidelne. Tak nezodpovedné správanie od človeka, ktorý vezie v aute postihnuté deti... A jeho vyjadrenie, že veď sa nič nestalo... To sú ľudia, ktorí sa zobudia a uvedomia si veci až keď je neskoro.
Bionda
29.04.08,11:28
My sme nedávno zažili incident, kedy vodič mal na kolenách dieťa vo veku cca 2,5r. - dobre čítate- na diaľnici Bratislava - Trnava, šoféroval s malým deckom na kolenách a išiel systémom, vytlačiť každého z cesty, plné diaľkové svetlá s hmlovkami a robiť myšičky zprava a keď sme ho chceli upozorniť , aby si tie hmlovky vypol - krátkym zapnutím našich zadných - nepomohlo, nechali sme ho nás predbehnúť, následne išiel tak divo, aby nás zablokoval - vtedy sme si všimli to decko na jeho kolenách a vystrčil stredný prst... nuž veci sa dejú, pri toľkých odjazdených kilometroch si zvyknete na všeličo, ale dokazovať malému decku , že je macho, nuž to ešte som nezažila, keď chce byť dobrovoľný darca orgánov, môže to riešiť aj inak, ale horšie ak zabije iných, nevinných.
Myslím, že napriek tomu, že nás jazdí stále viac, mali by sme byť ohľaduplnejší voči sebe, prirovnanie k zvieratám tu nie je na mieste, náhlime sa ale za čím, kde chceme byť prvý- na cintoríne?
Lepšie je stratiť minútu v živote, ako pre minútu stratiť život.
kukurička
29.04.08,11:55
My sme nedávno zažili incident, kedy vodič mal na kolenách dieťa vo veku cca 2,5r. - dobre čítate- na diaľnici Bratislava - Trnava, šoféroval s malým deckom na kolenách a išiel systémom, vytlačiť každého z cesty, plné diaľkové svetlá s hmlovkami a robiť myšičky zprava a keď sme ho chceli upozorniť , aby si tie hmlovky vypol - krátkym zapnutím našich zadných - nepomohlo, nechali sme ho nás predbehnúť, následne išiel tak divo, aby nás zablokoval - vtedy sme si všimli to decko na jeho kolenách a vystrčil stredný prst... nuž veci sa dejú, pri toľkých odjazdených kilometroch si zvyknete na všeličo, ale dokazovať malému decku , že je macho, nuž to ešte som nezažila, keď chce byť dobrovoľný darca orgánov, môže to riešiť aj inak, ale horšie ak zabije iných, nevinných.
Myslím, že napriek tomu, že nás jazdí stále viac, mali by sme byť ohľaduplnejší voči sebe, prirovnanie k zvieratám tu nie je na mieste, náhlime sa ale za čím, kde chceme byť prvý- na cintoríne?
Lepšie je stratiť minútu v živote, ako pre minútu stratiť život.
Ten citát je výstižný a úplne presný k tejto príhode. Hrozné, čo ľudia dokážu len aby boli zaujímaví. Ja už kvôli haváriam na cestách nemôžem pozerať ani správy. Najviac mi je ale ľúto, keď poriadny šofér, ktorý dodržiava predpisy na to doplatí a aj tak sa vinník nepoučí, čo je smutné.:mee:
bepo
29.04.08,17:51
Ja mám tiež príhodu z parkoviska pred Kauflandom. Tam ľudia asi nevedia, že keď nie je cesta označená, že platí pravidlo pravej ruky- t.j. má prednosť vodič idúci po ceste sprava. Stalo sa nám, že istá pani na "veľkom aute" na nás normálne trúbila, keď išla po "hlavnej ceste" na takomto parkovisku. To ma rozčúlilo...
No neviem ale Zákon o premávke na pozemných komunikáciách neplatí automaticky všade, parkovisko je väčšinou súkromný majetok a platí to ako si to zariadi majiteľ, pri vstupe by mala byť tabuľka že na parkovisku platí Zákon o premávke
kukurička
29.04.08,19:08
No neviem ale Zákon o premávke na pozemných komunikáciách neplatí automaticky všade, parkovisko je väčšinou súkromný majetok a platí to ako si to zariadi majiteľ, pri vstupe by mala byť tabuľka že na parkovisku platí Zákon o premávke
Ja som si nevšimla, žeby tam boli také tabule, ale popozerám...Je mi jasné,že sú aj označené parkoviská, ale toto nebolo.
VladoaKatka
30.04.08,03:22
No neviem ale Zákon o premávke na pozemných komunikáciách neplatí automaticky všade, parkovisko je väčšinou súkromný majetok a platí to ako si to zariadi majiteľ, pri vstupe by mala byť tabuľka že na parkovisku platí Zákon o premávke

Bohužial niekedy to neplatí ani na komunikáciach, na ktorých by platiť mal.
ZuzanaP
30.04.08,06:37
:mad::mad::mad:Jedného nášho zamestnanca uznali spätne "plne" invalidného od 01.08.2006 :eek:, úplná nádhera...
brm
30.04.08,07:15
:mad::mad::mad:Jedného nášho zamestnanca uznali spätne "plne" invalidného od 01.08.2006 :eek:, úplná nádhera...
fuj
ZuzanaP
30.04.08,07:29
fuj
a potom, že tam majú bordel, keď robia takéto prechvaty:mad:
Kazu
30.04.08,07:46
:mad::mad::mad:Jedného nášho zamestnanca uznali spätne "plne" invalidného od 01.08.2006 :eek:, úplná nádhera...
Len aby mu ho zase spätne nevzali, lebo pracoval :---
lorelei
30.04.08,07:48
Len aby mu ho zase spätne nevzali, lebo pracoval :---

Ja sa tesiiim,ze tu zase vidim KAZU. AHOOOOOOOOOOJ.:)
Viera Klimentová
30.04.08,07:56
Tak toto sa ani nedá nazvať rozčúlením, ale v tejto chvíli ma chytá ma priam zúfalstvo. Pokúšam sa už tretí krát otvoriť stránku podateľne SP, ale bezúspešne. Od pondelka prihlasujem postupne zamestnancov ( mám ich tri desiatky). Počítala som s touto situáciou, lebo je koniec mesiaca. Ráno o pol šiestej mi to išlo vždy jedna malina. Teraz mám ešte dodatočne jedného a veru nemám šancu. Asi budem musieť prísť v noci (prihlasujem totiž od 1.mája). Stalo sa Vám to už niekomu?. "Šľak ma ide trafiť"
Gabi03
30.04.08,08:03
Tak toto sa ani nedá nazvať rozčúlením, ale v tejto chvíli ma chytá ma priam zúfalstvo. Pokúšam sa už tretí krát otvoriť stránku podateľne SP, ale bezúspešne. Od pondelka prihlasujem postupne zamestnancov ( mám ich tri desiatky). Počítala som s touto situáciou, lebo je koniec mesiaca. Ráno o pol šiestej mi to išlo vždy jedna malina. Teraz mám ešte dodatočne jedného a veru nemám šancu. Asi budem musieť prísť v noci (prihlasujem totiž od 1.mája). Stalo sa Vám to už niekomu?. "Šľak ma ide trafiť"

Prihlás SMS-kou a následne pošleš cez podateľňu. ;)
JAJA11
30.04.08,08:08
:mad::mad::mad:Jedného nášho zamestnanca uznali spätne "plne" invalidného od 01.08.2006 :eek:, úplná nádhera...

No nezávidim to prepočítavanie odvodov, snáď by pomohol excel. :rolleyes:
Viera Klimentová
30.04.08,08:17
Ďakujem.
mirpo
30.04.08,12:00
Už zase ma maximálne nas...hnevali naši "zákonodarcovia". V novele zákona o službách zamestnanosti nemysleli na niektoré prechodné a záverečné ustanovenia - jednoducho na ne zabudli.:mad::eek::mee::mad::confused: A my sa tu na úradoch môžeme aj roztrhnúť, aby sme niečo zistili. A zase ľudia budú nám nadávať. :mee::mee::mee: Zákon je od zajtra v platnosti, vyhlášky skoro žiadne. Ako máme postupovať ich vôbec nezaujíma :mad::eek::mee::mad::confused:
Snažím sa ako viem, ale si nepomôžem...:confused::mee:
Hanka28
30.04.08,18:17
Kazdy sa uci. Dôlezita je cesta...... to, ze sa chce ucit. Je uplne jedno ci to je bank.karta, alebo suhvezdie Orion...... , či nie ?
Hanka28
30.04.08,18:22
Už zase ma maximálne nas...hnevali naši "zákonodarcovia". V novele zákona o službách zamestnanosti nemysleli na niektoré prechodné a záverečné ustanovenia - jednoducho na ne zabudli.:mad::eek::mee::mad::confused: A my sa tu na úradoch môžeme aj roztrhnúť, aby sme niečo zistili. A zase ľudia budú nám nadávať. :mee::mee::mee: Zákon je od zajtra v platnosti, vyhlášky skoro žiadne. Ako máme postupovať ich vôbec nezaujíma :mad::eek::mee::mad::confused:
Snažím sa ako viem, ale si nepomôžem...:confused::mee:
Preco sa zlostis pre veci ktore nemozes zmenit? Zakonodarcovia vedia preco to tak robia. Ved paragraf je preto pokruteny, ci nie?
Radsej si chod uzit zivot.............. .
Ajuška
01.05.08,08:19
...:rolleyes:...potešilo ma, že som práve dnes dospela na "poraďáka"...:---...
Zita5
01.05.08,08:25
...:rolleyes:...potešilo ma, že som práve dnes dospela na "poraďáka"...:---...
Tešíme sa s Tebou a gratulujeme :);) hmmm.........3.poraďácke narodeniny a k tomu Poraďák .....ojoj ....to bude :D:rolleyes:
Ajuška
01.05.08,08:31
Tešíme sa s Tebou a gratulujeme :);) hmmm.........3.poraďácke narodeniny a k tomu Poraďák .....ojoj ....to bude :D:rolleyes:

To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...
Excise Duty
01.05.08,09:34
To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...

A prečo by to nezvládol? Len ho nezabudnite poriadne "preočkovať" a dúfam že očkovacie látky už máte dobre vychladené...
cactus
01.05.08,10:48
To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...

tak to budú pekné narodeniny - 1. mája... potom sa pochváľ

http://www.gify-deny.ic.cz/images/153louhsf.gif
Monika Kováčová
01.05.08,11:29
To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...

jééééj Ajuška, to budeme oslavovať spolu !!!!

:):):):)

Držím mu palce. Aj mamine. Aj tebe. Nie je ľahké byť babkou, budeš sa to musieť učiť...
Ale prvý máj je nádherný deň. Želám vám všetkým očakávajúcim, aby vám to dobre dopadlo... a tešili ste sa takto každý rok. :)
Pepa
01.05.08,11:53
Naša Viktorka to "stihla" včera - posledný deň aprílový - bláznivý apríl bláznivá celá rodina :D Vlasaté bábenko 3340 g 48 cm - tak som oficiálne teta, neoficiálne "polobabka" šak brat vyrastal s mojim synom.
Veľmi sa tešíme - už nech sú doma a môžem si ju aspoň na chvíľu pritulkať - voňavučký, maličký uzlíček.
Peterika
01.05.08,12:13
Naša Viktorka to "stihla" včera - posledný deň aprílový - bláznivý apríl bláznivá celá rodina :D Vlasaté bábenko 3340 g 48 cm - tak som oficiálne teta, neoficiálne "polobabka" šak brat vyrastal s mojim synom.
Veľmi sa tešíme - už nech sú doma a môžem si ju aspoň na chvíľu pritulkať - voňavučký, maličký uzlíček.


- gratulujem, hlavne nech sú zdravé a šťastné..............:---
a aké bude nech ti napovie - deň narodenia.........ale určite vesélá.........:D:D
Dav
01.05.08,13:26
http://www.sirmi.ic.cz/deti/53.gif
Pre balíčky veľa lásky, zdravia a šťastia:)
Pepa
01.05.08,13:37
Ná a prečo ja revem?
Olice
01.05.08,13:38
Ná a prečo ja revem?
Od šťastia, radosti a dojatia :);)
VladoaKatka
01.05.08,14:44
Ná a prečo ja revem?

http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000073559.gifpre takúto nádheru...
pre tú lásku a šťastie, ktoré Vás obklopuje...
VladoaKatka
01.05.08,14:47
Naša Viktorka to "stihla" včera - posledný deň aprílový - bláznivý apríl bláznivá celá rodina :D Vlasaté bábenko 3340 g 48 cm - tak som oficiálne teta, neoficiálne "polobabka" šak brat vyrastal s mojim synom.
Veľmi sa tešíme - už nech sú doma a môžem si ju aspoň na chvíľu pritulkať - voňavučký, maličký uzlíček.

Erika - toto je pre Teba "polobabka" ...:):):)
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000006189.jpg
VladoaKatka
01.05.08,14:51
To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...

Ajuška - aby sa Ti príjemnejšie čakalo na nový titul - BABKA

http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000070890.gif
Pepa
01.05.08,14:54
Erika - toto je pre Teba "polobabka" ...:):):)
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000006189.jpg
Cmuk Katka :)
Dav
01.05.08,15:50
Teším sa už od prvého apríla, keď mi prišlo oznámenie, že som vyhrala konkurz. Nechcela som to urieknuť, tak som sa ani nechválila.:) Zajtra nastupujem na nové miesto, včera som podpísala všetky vstupné lajstre.
TOKY
01.05.08,16:02
Teším sa už od prvého apríla, keď mi prišlo oznámenie, že som vyhrala konkurz. Nechcela som to urieknuť, tak som sa ani nechválila.:) Zajtra nastupujem na nové miesto, včera som podpísala všetky vstupné lajstre. Gratulujem, veľa úspechov v novej práci;):)
arizona
01.05.08,18:09
Teším sa už od prvého apríla, keď mi prišlo oznámenie, že som vyhrala konkurz. Nechcela som to urieknuť, tak som sa ani nechválila.:) Zajtra nastupujem na nové miesto, včera som podpísala všetky vstupné lajstre.
Veľa šťastia a úspechov!:):):)
Melnick
02.05.08,05:47
Dnes som poslala 540.-sk 560 .-Sk- mesačný koncesionársky poplatok a podotýkam ,že ani rádio ani TV na pracovisku nie je.

Už si iba hoďte kocku , aby ste zistili či ma to potešilo , alebo vytočilo.
Melnick
02.05.08,05:53
Teším sa už od prvého apríla, keď mi prišlo oznámenie, že som vyhrala konkurz. Nechcela som to urieknuť, tak som sa ani nechválila.:) Zajtra nastupujem na nové miesto, včera som podpísala všetky vstupné lajstre.

Dav , myslím,že krajší darček k narodeninám /samozrejme okrem našich gratulácií :D/ si si ani nemohla želať. :) Blahoželám Ti, nech sa Ti na novom pracovisku darí minimálne tak dobre, ako na Porade.:)
katkaj
02.05.08,06:01
Dnes som poslala 540.-sk - mesačný koncesionársky poplatok a podotýkam ,že ani rádio ani TV na pracovisku nie je.

Už si iba hoďte kocku , aby ste zistili či ma to potešilo , alebo vytočilo.


Majka určite si s radosťou prispela do štátnej kasy ;)
Melnick
02.05.08,06:09
Majka určite si s radosťou prispela do štátnej kasy ;)
Katka, poslednú dobu ani po ničom inom netúžim.:D:D:D:D
katkaj
02.05.08,06:48
Katka, poslednú dobu ani po ničom inom netúžim.:D:D:D:D


Majuška a nie je ten koncesionársky poplatok náhodou 560,- ?? :rolleyes:
Melnick
02.05.08,06:53
Samozrejme ,že áno od zlosti ani nevidím čo píšem , ale v príkaze na úhradu je tá suma správna ;). Neboj neukrátila som štátnu kasičku .:D:D:D
Modroocko
02.05.08,06:59
Mňa potešil výsledok daňovej kontroly. Dopadlo to celkom dobre.:)
mirpo
02.05.08,08:25
V nedeľu sú rybárske preteky, tak môj drahý už dnes šiel "chytiť" miesto. Ale prekvapilo ma, že si zobral aj spoločnosť - nášho havinka /havinku:D/. Vraj aby mu nebolo smutno. Ešte s ňou nikdy nebol sám ani na prechádzke a teraz si ju berie na pár dní :eek::confused::D
PS: Teší ma to, aspoň ho bude viac poslúchať /dúfam/:---
kukurička
02.05.08,08:50
Mňa dnes rozčúlilo, že som mala aktivačné práce podpísané na 2 mesiace a jeden mesiac som už odrobila a dnes mi prišli oznámiť, že ďalší mesiac nemusím už chodiť, lebo to už neplatí /pre mňa/, lebo som neni dlhodobo nezamestnaná. Takže som sa prezliekla a išla so slzičkou v očiach domov. To zas naša vláda múdro rozhodla na poslednú chvíľu, lebo ešte tento týždeň mi prišla zmluva o aktivačných prácach a na konci týždňa to už neplatí...:(
mirpo
02.05.08,09:02
Mňa dnes rozčúlilo, že som mala aktivačné práce podpísané na 2 mesiace a jeden mesiac som už odrobila a dnes mi prišli oznámiť, že ďalší mesiac nemusím už chodiť, lebo to už neplatí /pre mňa/, lebo som neni dlhodobo nezamestnaná. Takže som sa prezliekla a išla so slzičkou v očiach domov. To zas naša vláda múdro rozhodla na poslednú chvíľu, lebo ešte tento týždeň mi prišla zmluva o aktivačných prácach a na konci týždňa to už neplatí...:(
Aj to sú tie veci čo ma nahnevali v rámci novely zákona, čo som už písala.
kukurička
02.05.08,09:57
Aj to sú tie veci čo ma nahnevali v rámci novely zákona, čo som už písala.

...no a neuveriteľné, pred chvíľou mi oznámili, že sa stala chyba, že ja tam už nespadám a že mi aktivačné práce naďalej platia. Ja som z toho de..l:rolleyes:. Tak sa idem dohodnúť ako ďalej, no nie?:)
Dav
02.05.08,14:12
Dav , myslím,že krajší darček k narodeninám /samozrejme okrem našich gratulácií :D/ si si ani nemohla želať. :) Blahoželám Ti, nech sa Ti na novom pracovisku darí minimálne tak dobre, ako na Porade.:)
Trafila si - tiež som si povedala, že mám darček k narodeninám. A nad gratuláciami som si poctivo utierala slzičky, tak ste ma potešili.:) Keby dali hlasovať, komu udeliť Nobelovu cenu za spolupatričnosť a tímovosť, navrhnem Richarda, že vymyslel Poradu.:)Spája ľudí pri odborných problémoch, aj pri súkromnom svetabôli či naopak, šťastí.
wagner
02.05.08,15:29
Dnes ma rozčúlilo, keď mi na ozname zo SIPO prišlo, že mám zaplatiť 140 Sk koncesionársky poplatok, hoci som 4.apríla písomne na pošte u nás podpísala doklad že som ŤZP. Tak som volala na SIPO do Prievidze a informovala som sa, prečo to mám platiť. Odpoveď bola, že oni ( rozumej tá výpalnícka firma) to ešte asi nemajú a aby som zaplatila a že keď mi to príde zaplatiť ešte aj v júni, aby som ich písomne informovala a žiadala vrátiť peniaze. Tak som sa poďakovala za radu a milú pani som informovala, že já zruším platenie SIPO cez účet a kto chce odo mňa peniaze, nech si pýta. Výpalnícka firma sa nebude priživovať na mojich peniazoch. Cez SIPO platím už len vodu a to si cez StVak vybavím v pondelok telefonicky. Tak som hneď cez internet zrušila platbu na inkaso a výpalníci ma môžu mať radi. Len ako vidím, doplatí na to veľa ľudí, ktorí sa budú rozčuľovať a domáhať sa vrátenia svojich peňazí naspäť. A zase sa s prispením vlády niekto na nás poriadne vyvŕši.:mad:
cactus
03.05.08,06:01
a ja som potešená tým, že mám nový PC a zvykám si na nové nastavenia a snažím sa ponastavovať si to tak, ako som bola zvyknutá. Len monitor sa mi nepozdáva. Budem ho musieť vrátiť.
danushka
03.05.08,12:35
A ja dnes pozerám v banke a čo tam nevidím...preplatok na dani a daňový bonus za rok 2007 z DÚ. Ja sa v obchode s tými peniazmi asi rozbijem:D:D:D...
Monika Kováčová
04.05.08,11:41
To teda bude...:D:D:D... ja dúúúfam že dnes stihnem dospieť aj na "babku"...:---...ak túžobne očakávaný prvý vnúčik dnes zvládne príchod na svet...:rolleyes:...

Ajuška, ako ste dopadli? Máš už vnúčika? Ako sa volá? A koľko váži, koľko meria?
Ešte sa spamätávaš??? Už si pestovala?

No .... som zvedavá.;)
berry
05.05.08,08:04
Mňa dnes nahnevalo to, že práve teraz prišiel nahnevaný šéf ,že jednému zamestnancovi došla nafta v aute a že akoto , že som mu nedala peniaze na naftu (pritom žiadne nepýtal) . Tak okrem toho , že tu robím od upratovačky, cez vrátničku , účtovníčku , mám na starosti rôzne evidencie a ešte aj robím cenové ponuky , a sekretárku , tak dnes mi pribudla nová funkcia "kontrolór plnosti nádrží v autách" . Dúfam, že sa mi to odrazí aj na plate.
arizona
05.05.08,08:32
Ja som od rána tiež "na infarkt". Našim susedom doviezli za tatrovku dreva. Nakoľko oni majú okolo domu kvetinky,skladajú ho asi 1m od našich múrov. Duní, trieska celý dom,občas trafia plyn.potrubie, tak podskacuje nielen nábytok, ale aj hrnce. Teraz ho budú asi 2 mesiace rúbať. Niekedy cez deň, niekedy o 22hod v noci,ale stáva sa , že aj o 01hod alebo o 05 ráno:mad::mad::mad:.
O 2 mesiace im asi príde ďaľšie a stále dookola.
Nepamätám si , kedy sme mali celý týždeň bez rámusu.
Nikdy nekupujte dom, ktorý stojí tesne na hranici so susedmi:mee:
JAJA11
05.05.08,09:19
Mňa dnes nahnevalo to, že práve teraz prišiel nahnevaný šéf ,že jednému zamestnancovi došla nafta v aute a že akoto , že som mu nedala peniaze na naftu (pritom žiadne nepýtal) . Tak okrem toho , že tu robím od upratovačky, cez vrátničku , účtovníčku , mám na starosti rôzne evidencie a ešte aj robím cenové ponuky , a sekretárku , tak dnes mi pribudla nová funkcia "kontrolór plnosti nádrží v autách" . Dúfam, že sa mi to odrazí aj na plate.

Len čo budeš robiť s toľkými peniazmi :D (pri Tvojich funkciách - keď to počítam - že za každú máš minimálnu mzdu :D - tak to Ti je už hej !! :)
berry
05.05.08,09:29
Len čo budeš robiť s toľkými peniazmi :D (pri Tvojich funkciách - keď to počítam - že za každú máš minimálnu mzdu :D - tak to Ti je už hej !! :)

Bodaj by:):):):):):):):D
Ajuška
05.05.08,17:58
Ajuška, ako ste dopadli? Máš už vnúčika? Ako sa volá? A koľko váži, koľko meria?
Ešte sa spamätávaš??? Už si pestovala?

No .... som zvedavá.;)

V klube zvedavých som ešte stále aj ja...:D:D:D... vnúčikovi je zatiaľ dobre u maminky...:---...preberá si v dátumoch... :rolleyes: ... neboooj pofffaaajim sa...:D...
Soňurka
07.05.08,06:27
Len čo budeš robiť s toľkými peniazmi :D (pri Tvojich funkciách - keď to počítam - že za každú máš minimálnu mzdu :D - tak to Ti je už hej !! :)




Ak by si nevedela, koľko zarábaš :D http://www.naseplaty.sk/ :D
ZuzanaP
07.05.08,07:18
Potešilo ma, že môjmu klientovi dopadla na výbornú kontrola z ÚPSVaR. :):):)

Priznám sa, že sme na poslednú chvíľu dorábali zmluvy o dielo medzi živnostníkmi, ale všetko prebehlo OK.:D
Ofélia
07.05.08,12:29
Ja som mala dnes ako sa hovorí " dramatikuš" deň. Z dôvodu že mám po chirurgickom zákroku medzerník na dvoch predných zuboch (to aby som nebola štrbavá :) ) som navštívila zubnú laborantku, lebo ako sa ´ďasna zoceľujú tak medzerník nedrží. A tu to začalo, aby mi nemuseli robiť odtlačok zubov, tak mi na protézu naniesla tu ružovú hmotu, potom som si medzerník musela dať do úst dobre potlačiť a počkať pokiaľ to trochu stvrdne. povedala do 3 minút. Ja som si to teda dala do úst, poriadne pritlačila (ako kázala), ružova hmota sa v ústnej dutine vyformovala....... a čakala som.
pýta sa ma
- ešte to štípe, keď vás to štípe tak je to mäkké, ešte to nebude
hovorím
- ešte štípe
Trošku ako baby sme sa zarozprávali a bolo to zrazu 5 minút:eek:

Hovorí
- dajte to dolu, dám to variť
A ja
- to nejde :confused:
Ono sa to v ústach to ružovkasté dostalo medzi moje zuby a tým pádom to nechcelo ísť von. Jeden háčik dole, druhý dola a zuby držali :mad:. Začala mi to páčiť, skúšala brúsiť no bála sa aby mi nepoškodila moje zuby.
Hovorí budete to mať asi až do smrti :---
Rozmýšľala čo ďalej, ja nervózna, začala som mať strach ale ani jej nebolo všetko jedno.
Hovorí
- poďte sadajte so mnou do auta, musíme s tým ísť zubárovi. A tak sme išli, očakávala že zubár bude nadávať keď zisti čo sa stalo. (Mal plnú čakáreň.)
Zubár kukol na to, nič nepovedal a hovorí, keď to išlo do úst, tak to musí ísť aj von:confused:. Začal páčiť, háky, pilníky, už som bola zúfalá. Laborantka mu hovorí, zlomte jej to a ja jej to zlepím, no on stále to páčil a brúsil. Po 10 minútach ja mokrý chrbát, zubár tiež, hurá vybral medzerník , celý :)
Keď mi ho uvarila a vyleštila dala som si to do úst a od šťastia že všetko dobre dopadlo sme sa :D. Poviem vám že také dramatické 2 hodiny som už dávno nezažila. teraz mi je to smiešne:D, ale vtedy nebolo.
Patrícia5
08.05.08,06:57
pre berry - tak na to sa veľmi nespoliehaj... u nás je to rovnako a na plate sa neodráža nič...
Nika
08.05.08,15:16
tak toto ma dnes pobavilo:
centrum.cz dnes je 8.5. 2008, je Den osvobození od fašismu, svátek má Osvobození od fašismu :D
pepsikova
08.05.08,16:48
..práve hlásili v správach,že ak kŕmime svojich psích miláčikov rôznymi jedlami z reklamy,tak tie vôbec nemusia obsahovať to,čo hlásajú,ba môžu psíkom a mačičkám skôr uškodiť,pretože sú tam namiesto mäsa rôzne iné prísady...presne tak aj v granuliach nemusí byť to,čo psíky potrebujú,a aj farbivo nemusí vždy znamenať zeleninu,mrkvu a podobne..
..a tak vážne môžeme poškodiť zdravie zvieratka a ani nevieme,ako a čím..a celkom dobre to môže byť" kvalitné "krmivo...
VladoaKatka
08.05.08,16:57
...pepsíková ... a Ty si myslíš, že len to je nezdravé čo ponúkajú pre naších psích miláčikov?:)
pepsikova
08.05.08,17:24
...pepsíková ... a Ty si myslíš, že len to je nezdravé čo ponúkajú pre naších psích miláčikov?:).

..vieš,nedám moc na reklamy,ale keď kupujem granule,a predavač mi povie ba prečíta z obalu,čo všetko obsahujú a aké sú dobré a potom počujem toto,tak ma ide šlafiťtrak""..pes si totiž,na rozdiel od pána,nemôže vybrať v chladničke,čo mu chutí,ale musí to,čo mu pán dá...asi tak som to myslela..
Monika Kováčová
08.05.08,17:51
.

..vieš,nedám moc na reklamy,ale keď kupujem granule,a predavač mi povie ba prečíta z obalu,čo všetko obsahujú a aké sú dobré a potom počujem toto,tak ma ide šlafiťtrak""..pes si totiž,na rozdiel od pána,nemôže vybrať v chladničke,čo mu chutí,ale musí to,čo mu pán dá...asi tak som to myslela..

no tak mňa ide oveľa skôr šlaktrafiť, ak sa v správach objaví info o tej a tej hračke, ktorá obsahuje toxíny, o jedle určenom deťom, ktoré obsahuje rakovinotvorné látky, o cukríkoch, ktoré sú plné jedov a pod. Pretože dieťa si na rozdiel od rodiča nemôže vybrať čo bude jesť, musí to čo mu rodič dá. S hračkami je to rovnako... :mad:
arizona
08.05.08,18:17
..práve hlásili v správach,že ak kŕmime svojich psích miláčikov rôznymi jedlami z reklamy,tak tie vôbec nemusia obsahovať to,čo hlásajú,ba môžu psíkom a mačičkám skôr uškodiť,pretože sú tam namiesto mäsa rôzne iné prísady...presne tak aj v granuliach nemusí byť to,čo psíky potrebujú,a aj farbivo nemusí vždy znamenať zeleninu,mrkvu a podobne..
..a tak vážne môžeme poškodiť zdravie zvieratka a ani nevieme,ako a čím..a celkom dobre to môže byť" kvalitné "krmivo...
Zase nejaká "mediálna bomba"...
Viem, že krmivá dovážané zo zahraničia (nechcem menovať firmu-jedna z najv.potrav. na SK) podliehajú prísnej veter.kontrole.Pokým sa všetky vzorky nevrátia z testov, nesmie to zo skladu! :)Niekedy si myslím, že ani jedlo pre ľudí tak prísne netestujú.:mad:
Ale ja tiež kupujem radšej tie nefarbené granule.
pepsikova
08.05.08,19:06
no tak mňa ide oveľa skôr šlaktrafiť, ak sa v správach objaví info o tej a tej hračke, ktorá obsahuje toxíny, o jedle určenom deťom, ktoré obsahuje rakovinotvorné látky, o cukríkoch, ktoré sú plné jedov a pod. Pretože dieťa si na rozdiel od rodiča nemôže vybrať čo bude jesť, musí to čo mu rodič dá. S hračkami je to rovnako... :mad:..

..no tak pri takýchto správach sa už vo mne budia vraždiace pudy..a už aby sme ochránili naše detičky,nesmieme im kupovať ružové z Číny,hnedé a modré vyprať aj 10x...kľudne by som vraždila...
VladoaKatka
09.05.08,09:56
Ale ja tiež kupujem radšej tie nefarbené granule.

No naši miláčikovia granule majú len na spestrenie, aby videli, že aj také niečo existuje. Už dlhé roky im kupujeme mäso z bitúnku - vnútornosti, uši, paprčky, často je tam aj mäso udreté, teda podliatinou. Je to vždy čerstvé, doma to naporcujeme, miláčikovia majú privátnu mrazničku kde to majú uskladnené a potom už len po balíčkoch im uvaríme, občas zahustíme s ryžou, so šrótom, oblizujú sa ešte aj poobede:).
Tá správa zabrala aj na môjho manžela, lebo dnes im doplnil zásoby mäsa.
Ajuška
09.05.08,17:53
...dnees... o 14.12 hod. som okrem hlasu svojho syna v telefóne začula aj naaadherný prenikavý hlások, ktorým sa na svet prihlásil v celej svojej kráse (51 cm a 3300 gr) - Radovanko - môj prvorodený vnúčik... a ja som onemela od úžasu...:---... iba ten, kto zažil - vie ako mi je....................................
Rozalka
09.05.08,17:55
Gratulujééééééééém, babka



Nech vám v zdraví, láske rastie, nech vám dáva iba šťastie. Vo dne, v noci, skrátka stále nech Vás teší chlapča malé.
Najväčšie sú tie zisky, čo život vkladá do kolísky. V jednej z nich už sladko dýcha Vaše šťastie Vaša pýcha. Všetko najlepšie!
Zita5
09.05.08,17:59
...dnees... o 14.12 hod. som okrem hlasu svojho syna v telefóne začula aj naaadherný prenikavý hlások, ktorým sa na svet prihlásil v celej svojej kráse (51 cm a 3300 gr) - Radovanko - môj prvorodený vnúčik... a ja som onemela od úžasu...:---... iba ten, kto zažil - vie ako mi je....................................

Vítaj babinka medzi nami .:rolleyes::---:);)G r a t u l u j e m a želám všetko dobré , drobčekovi hlavne veľa zdravíčka .
Ajuška
09.05.08,18:04
Vítaj babinka medzi nami .:rolleyes::---:);)G r a t u l u j e m a želám všetko dobré , drobčekovi hlavne veľa zdravíčka .

ďakujeeemeee ...som ani netušila čo všetko som Vám doteraz mohla záááávidieť... :rolleyes::---:);)...
VladoaKatka
09.05.08,18:14
...dnees... o 14.12 hod. som okrem hlasu svojho syna v telefóne začula aj naaadherný prenikavý hlások, ktorým sa na svet prihlásil v celej svojej kráse (51 cm a 3300 gr) - Radovanko - môj prvorodený vnúčik... a ja som onemela od úžasu...:---... iba ten, kto zažil - vie ako mi je....................................

Ajuška, viem, zažila som to aj ja, to je neopísateľný pocit,
... až vtedy som si uvedomila, že už aj môj syn je rodič,... že naozaj už mám dospelého syna.

Prajem, aby aj mladá mamička aj malý vnúčik boli v poriadku, aby si ho mohla držať čo najskôr v náručí,... nech Vám rastie do krásy, do múdrosti,... aby ste z neho mali, len a len radosť.
Ajuška
09.05.08,18:21
... aby si ho mohla držať čo najskôr v náručí,...

...dnes ho hrdý tatko zo svojích rúk nepustil...:mee:... rada si počkám na to svoje objatie... :--- ...som nesmierne šťastná že to v zdravíčku obstáli... to je asi najväčšia moja úľava..............
tuta
09.05.08,19:08
Nádherné foto.Veľa zdravia drobčekovi, rodičom i starým rodičom.
Dav
10.05.08,04:31
Akoby to bolo pred pár dňami, čo som si také doniesla domov, a dnes to má 190cm/92 kg a 19 rokov. A jeho o rok staršia sestra sa dnes zasnubuje. Máme dvojitú oslavu, a ja si tu utieram slzičky a spomínam, aké to bolo, keď bábätká rástli, štebotali, tmolili sa...Kde sa dá zohnať prihláška za starkú?
TOKY
10.05.08,04:35
Akoby to bolo pred pár dňami, čo som si také doniesla domov, a dnes to má 190cm/92 kg a 19 rokov. A jeho o rok staršia sestra sa dnes zasnubuje. Máme dvojitú oslavu, a ja si tu utieram slzičky a spomínam, aké to bolo, keď bábätká rástli, štebotali, tmolili sa...Kde sa dá zohnať prihláška za starkú?

Dav, keď zoženieš, prezraď aj mne....aj ja už chcem vnúčika, alebo vnučku:mee:
KEJKA
10.05.08,04:37
aj ja chcem................ ale tie moje ratolesti nie a nie.....
Tweety
10.05.08,06:59
aj ja chcem................ ale tie moje ratolesti nie a nie.....
Neboj , ako sa hovorí, keď budeš dobrá, dočkáš sa:)
VladoaKatka
10.05.08,08:29
Akoby to bolo pred pár dňami, čo som si také doniesla domov, a dnes to má 190cm/92 kg a 19 rokov. A jeho o rok staršia sestra sa dnes zasnubuje. Máme dvojitú oslavu, a ja si tu utieram slzičky a spomínam, aké to bolo, keď bábätká rástli, štebotali, tmolili sa...Kde sa dá zohnať prihláška za starkú?

Aj ja si utieram slzy, aj sa hanbím ísť medzi ostatných na záhradu...

...ale dnes si budem spomínať aj ja, síce na iné... dnes máme pomaturitné stretnutie a to po ...35-tich rokoch. Účasť sľúbili všetci až na jedného, ale môžno,že nás prekvapí.
cactus
10.05.08,08:32
Aj ja si utieram slzy, aj sa hanbím ísť medzi ostatných na záhradu...

...ale dnes si budem spomínať aj ja, síce na iné... dnes máme pomaturitné stretnutie a to po ...35-tich rokoch. Účasť sľúbili všetci až na jedného, ale môžno,že nás prekvapí.
ale si ma prekvapila, Katka. My máme tiež dnes stretnutie, ale po 40-tich rokoch. Už sa vytešujeme skoro pol roka. Hlavne my, tí organizátori.
A nech nám to dobre dopadne... si prajem a aj vám.
VladoaKatka
10.05.08,08:48
Gabriela to je náhoda, prajem aj Vám aj nám aby to dobre dopadlo a zajtra si tu popíšeme ako bolo - stretnutie deduškov a babičiek...:)
kukurička
10.05.08,10:04
...dnees... o 14.12 hod. som okrem hlasu svojho syna v telefóne začula aj naaadherný prenikavý hlások, ktorým sa na svet prihlásil v celej svojej kráse (51 cm a 3300 gr) - Radovanko - môj prvorodený vnúčik... a ja som onemela od úžasu...:---... iba ten, kto zažil - vie ako mi je....................................
...toto keď som čítala, tak som mala chlpy na rukách v pozore a slzy v očiach, určite je to krásny pocit /ja osobne ešte nemám také skúsenosti, hoci by som si už priala/. Gratulujem a želám veľa zdravia všetkým:)
tinaM
10.05.08,11:35
:mee: ..... aj ja si musím dieťa na relax požičať...... . Snáď sa aj ja budem môcť niekedy pochváliť:o:). Ale kedy............? :confused:


... Aj my budeme mať 35-ročné pomaturitné stretnutie, tak už aj babičkou by som chcela byť.
Zita5
10.05.08,13:25
:mee: ..... aj ja si musím dieťa na relax požičať...... . Snáď sa aj ja budem môcť niekedy pochváliť:o:). Ale kedy............? :confused:


... Aj my budeme mať 35-ročné pomaturitné stretnutie, tak už aj babičkou by som chcela byť.


Nebojte sa baby , aj to príde , ak to bude mať prísť . Želám Vám to zo srdca , len sa to nedá urýchliť , je to vecou našich potomkov . :)
liba2
10.05.08,20:47
...dnees... o 14.12 hod. som okrem hlasu svojho syna v telefóne začula aj naaadherný prenikavý hlások, ktorým sa na svet prihlásil v celej svojej kráse (51 cm a 3300 gr) - Radovanko - môj prvorodený vnúčik... a ja som onemela od úžasu...:---... iba ten, kto zažil - vie ako mi je.......
Ajuška, blahoželám !!!!!
http://www.beruska8.cz/deti/miminka1/59.gif
cactus
11.05.08,09:34
Gabriela to je náhoda, prajem aj Vám aj nám aby to dobre dopadlo a zajtra si tu popíšeme ako bolo - stretnutie deduškov a babičiek...:)

Bolo to celkom fajn, čo fajn, priam úžasné.
Až tak veľmi sme sa po piatich rokoch nezmenili (my sa totiž schádzame každých 5 rokov).
Končili sme SVŠ v r. 1968 dvadsiatiôsmi. Pred pár rokmi jeden spolužiak "odišiel". A zišli sme sa v počte 22. Myslím si, že je to priam rekord...

Na Mestskom úrade to bolo ozaj sviatočné a priam veľkolepé. Príhovor magistrátu prebehol s výňatkami z nášho almanachu vydaného v r. 1993 našim spolužiakom (ako ho zástupca primátora označil - veršotepcom) za roky 1965 - 1968. Sú to zveršované rôzne situácie, ktorých sme boli autormi počas strednej školy.
Aj sme si zaspievali, vypili pohár šampusu a nakoniec Gaudeamus...

Fotili sme sa tradičme ako každých 5 rokoch od maturity na pôvodných miestach pred školou vedľa Jiráska v tých istých pozíciách. Tak aspoň vidíme ako postupne sme sa menili.

A nakoniec sme sa dohodli, že sa stretneme v r. 2010, pretože nevieme ako sa ešte v takom hojnom počte budeme schádzať. Ale prebehne to už neformálne, niekde v prírode pri opekačke - v teniskách a rifliach.....

A ešte nakoniec: máme stránku na www.spoluziaci.sk a myslím si, že je celkom zaujímavá a v najbližšom čase tam pribudnú ďalšie materiály do zbierky....


Takže také bolo naše stretnutie po 40-tich rokoch.
A čo je hlavné, je to, že počasie vydržalo. Bolo síce chladnejšie, ale pekne.

Toť vsjo.
VladoaKatka
11.05.08,10:20
Tak už som tu aj ja po našom stretnutí po 35-tich rokoch - schádzame sa bez životných partnerov - len spolužiaci a triedna.
My sme to tak oficiálnejšie robili po 20-tich rokoch, keď sme si všetci sadli do tých lavíc, odkiaľ sme odišli... no a teraz sme mali zraz v reštaurácií, ale náš spolužiak organizátor to zvládol na výbornú - pustil Čajkovského ako na stúžkovej, Gaudeamus a potom prípitok, každej žene - spolužiačke odovzdal krásnu červenú ružu a naša triedna - tá je stále rovnaká dostala od nás Knihu - Dejiny umenia.
Nás sa zišlo 20,Zatial sa tešíme zo života celá trieda. Bolo mi ľúto, že dvaja spolužiaci, súčasne manželia sa vyhovorili na návštevu mamičky - čo sme nepochopili,nakoľko mamičku návštevujú pravidelne v sobotu a určite by pochopila, že tentokrát to presunú a s tým skôr, že aj sviatok bol..., slobodná spolužiačka sa vyhovorila - ona by sa medzi nami necítila dobre,:D traja mali akceptovateľné dôvody. Inak boli 3 baby teraz prvýkrát a zabávali sa super, tiež sa tešia na ďalšie stretnutie.

Potom voľná debata, zábava, kto ako a kde žije, koľko detí, vnúčencov, koho kde pychá, bolí ... no bola sranda. Fotenie krížom krážom. Teraz už len čakať na e-mail s fotkami, komu čo sa podarí rozposlať.
Ja som tiež na Gabrielin podnet vytvorila triedy na spolužiaci.sk stránke, teraz som im to oznámila, nech sa tam pozrú a pripíšu aktuálne údaje. Už sa mi dnes dvaja ozvali :ako si zadala meno triednej? :)

Bola sranda: no ja som nespoznala dve spolužiačky a naviac jedna z nich bola z rodnej dediny, na základnú školu sme chodili spolu, no mali sme si toľko povedať, asi neuveríte, ale videli sme sa od maturity prvý krát.

Popri všetkých debatách mi hovorí spolužiak:
No samozrejmé, že sa mi musí kaziť aj zrak, však tú vráskavú ženu by som už nemohol tak milovať, ako ju milujem, keby som videl ako vyzerá...

No jednoducho už sme trochu zostárli, humor nás neopustil, bolo smiechu až na popukanie a rozišli sme sa o polnoci...
tuta
11.05.08,12:16
No samozrejmé, že sa mi musí kaziť aj zrak, však tú vráskavú ženu by som už nemohol tak milovať, ako ju miľujem, keby som videl ako vyzerá...

:D:D:D:D:D Toto by sa hodilo i do témy srandičky.
kukurička
11.05.08,16:55
Tak už som tu aj ja po našom stretnutí po 35-tich rokoch - schádzame sa bez životných partnerov - len spolužiaci a triedna.
My sme to tak oficiálnejšie robili po 20-tich rokoch, keď sme si všetci sadli do tých ľavíc, odkiaľ sme odišli... no a teraz sme mali zraz v reštaurácií, ale náš spolužiak organizátor to zvládol na výbornú - pustil Čajkovského ako na stúžkovej, Gaudeamus a potom prípitok, každej žene - spolužiačke odovzdal krásnu červenú ružu a naša triedna - tá je stále rovnaká dostala od nás Knihu - Dejiny umenia.
Nás sa zišlo 20,Zatial sa tešíme zo života celá trieda. Bolo mi ľúto, že dvaja spolužiaci, súčasne manželia sa vyhovorili na návštevu mamičky - čo sme nepochopili,nakoľko mamičku návštevujú pravidelne v sobotu a určite by pochopila, že tentokrát to presunú a s tým skôr, že aj sviatok bol..., slobodná spolužiačka sa vyhovorila - ona by sa medzi nami necítila dobre,:D traja mali akceptovateľné dôvody. Inak boli 3 baby teraz prvýkrát a zabávali sa super, tiež sa tešia na ďalšie tretnutie.

Potom voľná debata, zábava, kto ako a kde žije, koľko detí, vnúčencov, koho kde pychá, bolí ... no bola sranda. Fotenie krížom krážom. Teraz už len čakať na e-mail s fotkami, komu čo sa podarí rozposlať.
Ja som tiež na Gabrielin podnet vytvorila triedy na spolužiaky.sk stránke, teraz som im to oznámila, nech sa tam pozrú a pripíšu aktuálne údaje. Už sa mi dnes dvaja ozvali :ako si zadala meno triednej? :)

Bola sranda: no ja som nespoznala dve spolužiačky a naviac jedna z nich bola z rodnej dediny, na základnú školu sme chodili spolu, no mali sme si toľko povedať, asi neuveríte, ale videli sme sa od maturity prvý krát.

Popri všetkých debatách mi hovorí spolužiak:
No samozrejmé, že sa mi musí kaziť aj zrak, však tú vráskavú ženu by som už nemohol tak milovať, ako ju miľujem, keby som videl ako vyzerá...

No jednoducho už sme trochu zostárli, humor nás neopustil, bolo smiechu až na popukanie a rozišli sme sa o polnoci...

Krásne zážitky, viem si to normálne predstaviť naživo, pretože aj my keď sme mali predminulý rok stretnutie po 25 rokoch, tak som veľa spolužiakov nespoznala, ale postupne sa to znovu vrátilo- spomienky a už sme boli zase ako za mladi.
Vypichla som pár slovíčok, ktoré by sa hodili do témy "Preklepy" - sú zlaté, fajn ma rozosmiali. Verím, že to sa v rýchlosti písania a spomínania stane. Ale mne sa to páčilo...
VladoaKatka
12.05.08,03:49
Kukurička budem Ti posielať príspevky pred uverejnením:):---:)
Vieš včera bolo tak krásne, chcela som byť aj so svojou rodinou na záhrade, aj s rodinou "poraďákov" pri PC... no je tam toho, trochu preklepov...
...našťastie ešte som neni v tom stave závislosti, že by som brala so sebou notebook všade, aj do záhrady:eek: ... alebo by to vyzeralo ešte horšie:D:D:D
kukurička
12.05.08,18:33
Kukurička budem Ti posielať príspevky pred uverejnením:):---:)
Vieš včera bolo tak krásne, chcela som byť aj so svojou rodinou na záhrade, aj s rodinou "poraďákov" pri PC... no je tam toho, trochu preklepov...
...našťastie ešte som neni v tom stave závislosti, že by som brala so sebou notebook všade, aj do záhrady:eek: ... alebo by to vyzeralo ešte horšie:D:D:D
No to teda nesúhlasím, lebo potom by nebola žiadna sranda;). To je tak, keď chceme byť všade, tak vtedy sa podaria super veci, alebo naopak niekedy sa nepodaria. Tak len píš naostro, bude to tak lepšie:D
Ajuška
12.05.08,19:40
Akoby to bolo pred pár dňami, čo som si také doniesla domov, a dnes to má 190cm/92 kg a 19 rokov. A jeho o rok staršia sestra sa dnes zasnubuje. Máme dvojitú oslavu, a ja si tu utieram slzičky a spomínam, aké to bolo, keď bábätká rástli, štebotali, tmolili sa...Kde sa dá zohnať prihláška za starkú?

...prihlášku na starkú nám deti vypisujú (ani netušíme kedy :---:D:D a ako často)... len tá čakacia lehota je neovplyvniteľná (nami??)...:rolleyes:... mám deti o desať (a viac) rokov staršie od Tvojích - leeen Ty buď ešte trpezlivá...:cool:... máme (bohužiaľ) aj skúsenosti, že chcieť a môcť nie je vždy "totéž"... bezmocnosť z pozície rodiča sa vtedy znásobuje xxxx-krát...
Aňuška
13.05.08,08:07
Moja mamina bola nešťastná, že je stále len babka-čakateľka.
A potom to prišlo. Sestra mala za 15 mesiacov 3 deti :)
VladoaKatka
14.05.08,04:58
cactus
14.05.08,05:03
Vedeli ste, od kedy máme 5-dňový pracovný týždeň?

http://spravy.pravda.sk/dubcekova-volna-sobota-ma-40-rokov-dq0-/sk_zaujima.asp?c=A080513_185127_sk_domace_P04
áno, pamätám. Veď my sme chodili do školy ešte aj v sobotu a to celý môj školský vek.
Olice
14.05.08,06:39
Veru ma dnes potešila jedna moja virtuálna kamarátka. Človek nemá vždy tie najlepšie a najpríjemnejšie chvíle v živote. Ona to zrejme vycítila a stačí jeden telefonát, aby som takpovediac ožila. Naozaj ma to veľmi potešilo, pohladilo a už je ten pohľad na veci ružovší. Ďakujem ;).
Gabi03
14.05.08,12:46
Už som to raz písala, ale zopakovalo sa to. :D Tak dobre som si pokecala so "svojím" kvetinárom.... Len škoda, že som sa musela ponáhľať. :o :rolleyes: Vidíte ten úsmev od ucha k uchu? :D:D:D Ako to tu niekto už písal: keby nemám uši, tak sa mi smeje celá hlava. :D:D:D
Dav
14.05.08,16:38
áno, pamätám. Veď my sme chodili do školy ešte aj v sobotu a to celý môj školský vek. Môj celý školský vek už nie, ale zato sme si nadrábali všetky sviatky a všeličo možné, dobre že nie aj 30-ročnú vojnu, a mali sme soboty pracovnej cti, a jarné upratovanie, jesenné upratovanie. Ale prežili sme, lebo sme boli mladí:) .
VladoaKatka
15.05.08,03:16
No veď treba, čo myslíš že chcem počúvať tie búchanice? :eek: Ja už som predsa len postaršia osoba a keď budem musieť podľa iného zákona doprevádzať vnučku na diskotéku nechcem prísť o uši aj o rozum :D:D:D Ja som za, aby hrali na "dýdžine" hity nášho mládí. :---

...Zuzka, tak Ťa to neobišlo...na "dýdžine" budeš musieť...ale asi aj my ostatné babičky...:):---:) už aby sme začali s tréningom...

... a viete, že pani poslankyňa Katarína T., to navrhla z vlastnej skúsenosti, stále písali, že ju sprevádzala 16-ročná vnúčka, figu borovú, ona sprevádzala vnúčku... teraz aby tá vnúčka nevyzerala medzi ostatnými mladými ako, nejaká chudera, tak na to aj zákon spravili:D:eek::D

...tak 17-ky ideme do toho, predsa nenecháme Kazu samú, samučičkú ...
Dav
15.05.08,13:57
...Zuzka, tak Ťa to neobišlo...na "dýdžine" budeš musieť...ale asi aj my ostatné babičky...:):---:) už aby sme začali s tréningom...


...tak 17-ky ideme do toho, predsa nenecháme Kazu samú, samučičkú ...

:eek::mee::rolleyes: A keď budeme hovoriť dve, že :"Nemám si čo obliecť!":D:D:D, to bude pohroma:---. Alebo "V tomto :eek: chceš ísť!??":)
Nika
16.05.08,04:43
Mňa včera cestou z práce potešil rozkvitnutý agát. Milujem tú vôňu........:)
Olice
16.05.08,07:11
Mňa včera cestou z práce potešil rozkvitnutý agát. Milujem tú vôňu........:)

Aj ja....... :)
Hansa
16.05.08,07:56
Čo ma dnes potešilo?

Neznášam na svojej osobe ležiacu zlú nálada, depku, pesimistické pocity. Dnes ránom mi tak bolo - čo mi bolo vytknuté už doma /citujem moju polovičku: "Hundreš už od rána"/.
Zle naladená som bola aj v práci. Ale!!!
Cestou do banky som stála na červenú a niekto mi opodiaľ "detským mávaním" kýva z auta - a to môj šéf! Usmiala som sa, hneď sa mi zdvihla nálada, kúpila som si niečo pekné na seba.... a je to fajn. Veď pracovný piatok ujde ako voda.

/Musela som sa zdôveriť aspoň Porade/.

Prajem Vám všetkým krásny deň!
Ibaka
16.05.08,14:44
Čo ma dnes potešilo?

Cestou do banky som stála na červenú a niekto mi opodiaľ "detským mávaním" kýva z auta - a to môj šéf! Usmiala som sa, hneď sa mi zdvihla nálada, kúpila som si niečo pekné na seba.... a je to fajn. Veď pracovný piatok ujde ako voda.
Hansa, podľa nového sa to môže považovať za sexuálne obťažovanie :):)
VladoaKatka
16.05.08,16:25
Celý týždeň ako je takto krásne, chodíme s manželom na večernú prechádzku po správach a samozrejme, že berieme so sebou aj našich dvoch chlpáčov-miláčikov...

My sa trochu prejdeme, psy sa vybehajú ... je to taká májová prechádzka, kvitol orgován, teraz už začína baza...je to balzám na dušu... skúste aj Vy :)
mirpo
16.05.08,16:52
Celý týždeň ako je takto krásne, chodíme s manželom na večernú prechádzku po správach a samozrejme, že berieme so sebou aj našich dvoch chlpáčov-miláčikov...

My sa trochu prejdeme, psy sa vybehajú ... je to taká májová prechádzka, kvitol orgován, teraz už začína baza...je to balzám na dušu... skúste aj Vy :)
Pre mňa je to najlepší relax po celom dni. Tiež mám dvoch chlpáčikov. Len niekedy neviem, či potrebujem vyvenčiť seba alebo ich :D

Dnes ma nepotešila kamarátka, odriekla stretko v BA. Mali sme ísť cez víkend na výstavu psov. Tak som sa tešila, že pokecáme a nakoniec tam pôjdem sama :mee:
Eulalia
17.05.08,05:24
:eek::mee::rolleyes: A keď budeme hovoriť dve, že :"Nemám si čo obliecť!":D:D:D, to bude pohroma:---. Alebo "V tomto :eek: chceš ísť!??":)
Babičky, skutočne si musíte obnoviť šatník, ak chcete s vnúčatami chodiť na dydžinu;) Predsa nebudete strapňovať svojich potomkov:confused::eek: Môže sa Vám stať, že "v takom oblečení" s vami nikam nepôjdu:D Skrátka, musíte byť "in":D
VladoaKatka
17.05.08,06:17
Rozčúlilo a každý deň ma aj rozčuluje, že len čo sa pozriem na web hociktorých našich denníkov, prvý titulok je buď Fico alebo ako sa má všetko zdražiť o 9,13 alebo 15 %. Však už teraz sa potichúčky všetko zdražuje...
Ceny budú také, koľko bude tento národ ochotný zaplatiť, predsa je to ponuka-dopyt... načo ten hon na čerodejnice ..., vyhrážanie sa pokutami, súdmi atď.
Na druhej strane zase sa píše, že Slovensko má obrovský ekonomický rast, vzýšujú sa platy, ekonomika rastie ...kde, komu? veľkým kolosom, ale drobný živnostník - remeselník len živorí a to vo všetkých odvetviach hospodárstva a bez rozdielu ...

Dôkaz: http://tvojepeniaze.pravda.sk/potraviny-nezlacneju-ceny-porastu-duz-/sk-psporteb.asp?c=A080517_053721_sk-psporteb_p01
http://www.pravda.sk/
http://ekonomika.sme.sk/

Alebo toto tvrdenie pani ministerky ... tomu zamestnávateľovi je úplne ale úplne jedno, ako naloží SP s jeho odvodmi, bol by radšej keby boli nižšie...

http://ekonomika.sme.sk/c/3881033/Tomanova-Vydieraju-ludi.html
bepo
17.05.08,08:10
To čo píšu SMEťári treba brať s dosť veľkou rezervou, minule o normálnej vojenskej lodi napísali že je ponorka ktorá sa môže potopiť do 40 m hĺbky, tí mariňáci by sa nepotešili keby sa potopila hoci len o 2m :)
VladoaKatka
17.05.08,10:12
To čo píšu SMEťári treba brať s dosť veľkou rezervou, minule o normálnej vojenskej lodi napísali že je ponorka ktorá sa môže potopiť do 40 m hĺbky, tí mariňáci by sa nepotešili keby sa potopila hoci len o 2m :)

To chápe len niekoľko % ľudí, že niekedy napíšu bludy, ale čo ten zvýšok národa, čo nič iné nevie len nariekať...so svojími dvomi ľavými rukami, ten tomu aj uverí, že ten zamestnávateľ je s..ňa, že im chce škodiť.
valunka00
17.05.08,13:48
Dnes bola pre mňa naozaj pekný deň pretože sa na nás celučičký deň usmievalo slniečko a nič ma dnes nerozhodilo.
VladoaKatka
17.05.08,15:06
Dnes bola pre mňa naozaj pekný deň pretože sa na nás celučyčký deň usmievalo slniečko a nič ma dnes nerozhodilo.

celučyčky :eek: - asi nerozhodilo, si v pohode

Ale mňa zato rozhodilo:D:D:D už som tu písala, že susedové mačky mi žerú nervy. No dnes to aj okorenili, hneď ráno ako som otvorila okno na spálni ...
:eek::D:eek: ... čo som uvidela , už sa im ani neráčilo medzi kvety, ale rovno na prostriedku dvora nechali kôpku na pozdrav:D:D:D
valunka00
18.05.08,05:35
celučyčky :eek: - asi nerozhodilo, si v pohode

Ale mňa zato rozhodilo:D:D:D už som tu písala, že susedové mačky mi žerú nervy. No dnes to aj okorenili, hneď ráno ako som otvorila okno na spálni ...
:eek::D:eek: ... čo som uvidela , už sa im ani neráčilo medzi kvety, ale rovno na prostriedku dvora nechali kôpku na pozdrav:D:D:D

Áno viem bohužiaľ som si to všimla až teraz.:o:o .... pardón.
Eulalia
18.05.08,06:10
Áno viem bohužiaľ som si to všimla až teraz.:o:o .... pardón.
Nič sa nedeje, veď je tu aj téma Preklepy:---
VladoaKatka
18.05.08,06:47
Áno viem bohužiaľ som si to všimla až teraz.:o:o .... pardón.

Valunka, nič si z toho nerob. Ty si včera naozaj bola v pohode, mala si fajn deň...:) ale ja som bola od rána nasr..., nasrdená a to sa so mno vlieklo až do večera, bola som ako ježko. Trochu som Ti aj závidela :---, keď som to čítala, reku mne sa to teraz stane od jedu, takýto preklep. Mávam aj ja prekplepy, aj ma na to kolegyne upozrňujú rovnakým spôsobom ale ja sa tiež nehnevám, no čo však sme ľudia a mýliť sa je ľudské.

Ja si pamätám, ešte to bolo za socíku, jeden náš Ing.XY -vedúci oddelenia napísal referát a chodil z kancelárie do kancelárie kto mu to prepíše na
stroji až nakoniec riaditeľová sekretárka to dostala príkazom - prečo to nikto nechcel - on poznal len "i" pre neho "y" neexistovalo.:eek::D:eek:
Melnick
18.05.08,09:43
Mňa ide :mad: poraziť , je 18. mája a môj super soft Oberon ešte nedisponuje v mzdovom programe novými tlačivami : Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné za rok 2007. :mad::mad::mad:
Rozalka
18.05.08,10:02
Majka, je to ozaj smutné, ale rozčuľovať sa za blbosť iných znamená ničiť si vlastné zdravie, tak si sadni a "mel palcami rúk". Nepomôže, ale ukľudní.
Melnick
18.05.08,10:25
Rozálko moudrá , milá , ale já už ty doklady vytlačila.......:):):)
Až neskôr som zistila pri vlastnom RZZP ,že je to paškvil.

mimotemy mne sa totiž stále pri Tvojom nicku vybaví rozprávková Rozálka .:)preto ten český text.:D
Melnick
18.05.08,10:31
A ešte niečo,keď sa pýtam: Rozálko kde jsi - cítim sa ako princezná , alebo ,žeby ušmudlaná Popoluša???:D:D:D:D
Rozalka
18.05.08,11:02
Len doplním: Rozarka je sova z rozprávky Tři oříšky ...
Vieš aj o inej Rozálke?
Melnick
18.05.08,11:15
Myslím presne na tú istú čo Ty , ten Tvoj nick mi ju stále pripomína. No nechcela som Ťa premenovať . :)
Rozalka
18.05.08,12:44
To neva, Rozárka/Rozálka, je to úplne jedno, zvyknutá som na obe.
jozka56
18.05.08,18:26
Pre pár minútami mi dala vnučka požiadavku, čo chce za dobré vysvedčenie. Moja tvár zbledla, a ona "nové dosky na zošity", teraz je 4-čka.. Ja, že neblbni, v 5-tej triede sa to nenosí, ale keby si chcela, mám jedny odložené, nepoužité. Ukázala som jej ich a ona na to" baby ty si štýlová, veď sú grafiťácke!!!" j:---:D
pepsikova
19.05.08,17:16
Pre pár minútami mi dala vnučka požiadavku, čo chce za dobré vysvedčenie. Moja tvár zbledla, a ona "nové dosky na zošity", teraz je 4-čka.. Ja, že neblbni, v 5-tej triede sa to nenosí, ale keby si chcela, mám jedny odložené, nepoužité. Ukázala som jej ich a ona na to" baby ty si štýlová, veď sú grafiťácke!!!" j:---:D.


...Jožka,Jožka a ty si to nevedela,že si "štýlová" ???...som sa zasmiala,keď som si predstavila,ako ti toto malá hovorí...veď si možno ani nevedela,aké sú to "grafiťácke"""...:):):)
pepsikova
19.05.08,17:36
..nevie mi niekto vysvetliť,prečo ma po 20 minútach systém sám od seba odhlási z Porady?..toto sa mi stáva už 2 týždne..je možné,že mu idem na nervy?..alebo prečo?...
Olice
19.05.08,17:55
..nevie mi niekto vysvetliť,prečo ma po 20 minútach systém sám od seba odhlási z Porady?..toto sa mi stáva už 2 týždne..je možné,že mu idem na nervy?..alebo prečo?...
:D:D:D všetko je možné, ale inak neviem ;)
jozka56
19.05.08,18:03
Ale Pepsi, to si mi dalahttp://thumbnail029.mylivepage.com/chunk29/639559/422/small_10442152-4298793.jpg.jpgja sa :D:D:D:D, mala som si kúpiť detské, veď som už asi veľká /stará/ j:---:D:D nemvadí.
Dav
19.05.08,18:32
Pre pár minútami mi dala vnučka požiadavku, čo chce za dobré vysvedčenie. Moja tvár zbledla, a ona "nové dosky na zošity", teraz je 4-čka.. Ja, že neblbni, v 5-tej triede sa to nenosí, ale keby si chcela, mám jedny odložené, nepoužité. Ukázala som jej ich a ona na to" baby ty si štýlová, veď sú grafiťácke!!!" j:---:D
Jožka, keď sa budete chystať s vnučkou na diskotéku, máš o problém menej, aký štýl nahodiť, aby Ťa mladá nesfúkla, že vyzeráš predpotopne:---:D.
jozka56
19.05.08,18:40
Joooj na diskotéku;):cool::rolleyes:, iba tak do baru j:D:D:Dhttp://www.bestpage.cz/gif/G330002.gif
Katy a R
20.05.08,17:56
Ja už mám rzzp z krku :);):D:D samozrejme aj vďaka porade ;)
ZuzanaP
21.05.08,04:45
Tento týždeň je celý na h...o:( V pondelok nám odišla jazvečíčka do psieho nebíčka:mee:, včera mi volala sestra, že ju vylúčili z braneckého (na školách OČAP) kvôli spolužiačke, ktorá ju napadla a aj to priznala, ale žiaľ sestra má 18, tak išla pekne krásne na vlastné náklady domov. A to je ešte len stred týždňa, dúfam, že dnes už žiadne zlé správy....
mirpo
21.05.08,05:27
Tento týždeň je celý na h...o:( V pondelok nám odišla jazvečíčka do psieho nebíčka:mee:, včera mi volala sestra, že ju vylúčili z braneckého (na školách OČAP) kvôli spolužiačke, ktorá ju napadla a aj to priznala, ale žiaľ sestra má 18, tak išla pekne krásne na vlastné náklady domov. A to je ešte len stred týždňa, dúfam, že dnes už žiadne zlé správy....
To mi je vážne ľúto. :mee: Cítim s Tebou...
ZuzanaP
21.05.08,05:58
To mi je vážne ľúto. :mee: Cítim s Tebou...


Ďakujem, bolo to hrozné... Stále ju vidím....:mee:
mirpo
21.05.08,06:15
Ďakujem, bolo to hrozné... Stále ju vidím....:mee:
Keď som prišla o svojho prvého havina /dobermana/ videla som ho na každom kroku viac ako pol roka. Aj teraz, skoro po 6 rokoch, mám slzy na krajíčku, keď si prezerám jeho fotky. Stále mi je za ním smutno :mee:

Bolesť zo straty prejde, hlavne si uchovaj tie najkrajšie spomienky na svoju spoločníčku.
PS: Doma mám dve havinky, ktoré mi moju náladu dokážu okamžite zlepšiť :---
ZuzanaP
21.05.08,06:42
Keď som prišla o svojho prvého havina /dobermana/ videla som ho na každom kroku viac ako pol roka. Aj teraz, skoro po 6 rokoch, mám slzy na krajíčku, keď si prezerám jeho fotky. Stále mi je za ním smutno :mee:

Bolesť zo straty prejde, hlavne si uchovaj tie najkrajšie spomienky na svoju spoločníčku.
PS: Doma mám dve havinky, ktoré mi moju náladu dokážu okamžite zlepšiť :---


Ďakujem, pre našich to musí byť ešte horšie, ja s nimi už nebývam, ale vždy som sa na ňu tešila. Veď som s ňu prežila viac ako desať rokov. Hneď ako sa to stalo, moja malá sestrička volala mne, lebo maminke sa nemohla dovolať. Utekala som z práce ako o život....
abel
21.05.08,07:02
Stačí, že je uplakaný deň, tak sem pridávajte niečo pozitívne. Mňa napríklad dnes príjemne potešilo, keď som hľadala na Porade riešenie jedného problému, kde som si nebola istá s riešením, že ten príspevok, ktorý mi teraz pomohol, som pridala ja sama pred 2 rokmi :D. Ja občas žasnem aj sama nad sebou. :rolleyes: ale to už je asi diagnóza...
milagros208
21.05.08,11:04
Mňa dnes veľmi potešil mail od môjho manžela. Poslal mi pesničku, ktorá sa mi páči aj s krásnym venovaním.
VladoaKatka
21.05.08,11:43
Rozalka
21.05.08,17:14
Tak toto je potešujúca správa :D

http://ekonomika.sme.sk/c/3888002/Den-danovej-slobody-na-Slovensku-pripada-na-22-maja.html

Môj manžel tento deň pochopil takto: Od zajtra už nemusím platiť žiadnu DPH? :D:D
VladoaKatka
22.05.08,03:47
Môj manžel tento deň pochopil takto: Od zajtra už nemusím platiť žiadnu DPH? :D:D
Rozalka kludne ho nechaj v tom, ešte dobre, že zabudol na ostatné dane , ktoré analitici nezarátali do tých 53 halierov , čo nám zoberú:D:D:D z 1 Sk.
Zabudli na dane z nehnuteľností, miestne poplatky a aby sme nezabudli aj na ten "zástrčkový" poplatok :D:):D, to všetko preto, aby sme v tejto tabulke vyzerali lepšie.
http://www.sme.sk/vydania/20080522/photo/2dan.jpg (javascript:window.close();)
ZuzanaP
22.05.08,10:12
Včera sme boli s drahým v kine na film MUZIKA:). Už dlho som sa tak dobre nezasmiala....:D:D:D V kine boli viaceré generácie, čo bolo úplne úžasné a myslím, že sme sa všetci dobre bavili....:)
michelle84
22.05.08,10:15
Včera sme boli s drahým v kine na film MUZIKA:). Už dlho som sa tak dobre nezasmiala....:D:D:D V kine boli viaceré generácie, čo bolo úplne úžasné a myslím, že sme sa všetci dobre bavili....:)

Ja som bola na tomto filme pred mesiacom, ale bol to fantastický film. Naozaj, odporúčam každému si ho ísť pozrieť. Veľká sranda. A hlavne som si nevedela predstaviť Ľuba Kostelného v jeho roli. Je sa na čo pozerať :):):)
Katy a R
23.05.08,07:08
Veru, musím ísť už aj ja konečne do kina... lebo len tu ňúram po nociach, trápim sa s rzzp, aj som to mala dobre spravené (na porade overené).... ale tie baby v ZP sa ešte ani neunúvali prečítať si vyhlášku!
Žeby bolo ešte priskoro :confused:
mimotemy .. nechcela som zamrníkovať odbornú tému (tak že sa tu troška posťažujem)
evelien
23.05.08,10:44
Ja som mala dnes taky cudny telefonat. Aj som sa vytocila, aj pobavila. Volal mi nejaky chalanisko, ze by ma rad oslovil svojou ponukou. Vraj jeho spolocnost podnika s informaciami a skoleniami, ktore by mi mohli pomoct. A rad by ma pozval na kavicku a bla-bla-bla. Ziadala som od neho priamu odpoved, ze co konkretne ponuka - ake informacie a skolenia. Vyhybal sa odpovedi ako cert svatenej vode. Az ked som na neho vyrukovala, ze pokial mi neda priamu odpoved, tak sa moze stat, ze po dvoch minutach nasho stretnutia mu ukazem dvere, tak sa trosku rozhybal. Vraj mi ponuka informacie, ako dostat od statu peniaze vo vyske 6.000 rocne. Pekne som sa podakovala, rozlucila, no chlapec sa nevzdaval. Vraj: Neverim, ze by ste si so mnou nedali kavicku... A vy mate takuto dobru naladu a odmietate ma?

To si uz fakt ti obchodaci a poistovaci o nas myslia, ze sme totalni blbci? A ze flirtovanim dosiahnu to, ze cela rozzhavena si dam s nim stretko, len aby som si mohla dat kavicku s nejakym .... (ani vyraz nemozem najst) a dostat od statu 6.000 a pritom v podstate prist o niekolko desiatok tisic???!!!:mad:
cactus
24.05.08,05:27
Včera som bola v servise s novým dvojmesačným autom kvôli spojke.
Vôbec mi nezaberala a do kopca to bola doslova hrôza... bola by som nabrala auto za mnou... no čo vám budem hovoriť...
Prišla som do servisu a hovorím čo je vo veci a že by som ešte aj chcela opraviť ručnú brzdu, že je vysoko nastavená a že ako dlho to bude trvať. To mi ale povedať nevedeli a vôbec...
Asi za hodinu a pol som prišla, auto už bolo pristavené a že tú ručnú brzdu opravili, ale spojka je vraj v poriadku. To sa mi nechcelo veriť, tak sme sa išli previesť a jasné, že pravda bola na mojej strane. Tak ďalšia dobrá hodina čakania. Povedali, že ju odvzdušnili a až by to aj naďalej robila, tak ten diel vymenia...
Ale, poviem vám, mala som nervy :D:D:D
betka631
24.05.08,13:46
Ja som mala dnes taky cudny telefonat. Aj som sa vytocila, aj pobavila. Volal mi nejaky chalanisko, ze by ma rad oslovil svojou ponukou. Vraj jeho spolocnost podnika s informaciami a skoleniami, ktore by mi mohli pomoct. A rad by ma pozval na kavicku a bla-bla-bla. Ziadala som od neho priamu odpoved, ze co konkretne ponuka - ake informacie a skolenia. Vyhybal sa odpovedi ako cert svatenej vode. Az ked som na neho vyrukovala, ze pokial mi neda priamu odpoved, tak sa moze stat, ze po dvoch minutach nasho stretnutia mu ukazem dvere, tak sa trosku rozhybal. Vraj mi ponuka informacie, ako dostat od statu peniaze vo vyske 6.000 rocne. Pekne som sa podakovala, rozlucila, no chlapec sa nevzdaval. Vraj: Neverim, ze by ste si so mnou nedali kavicku... A vy mate takuto dobru naladu a odmietate ma?

To si uz fakt ti obchodaci a poistovaci o nas myslia, ze sme totalni blbci? A ze flirtovanim dosiahnu to, ze cela rozzhavena si dam s nim stretko, len aby som si mohla dat kavicku s nejakym .... (ani vyraz nemozem najst) a dostat od statu 6.000 a pritom v podstate prist o niekolko desiatok tisic???!!!:mad:

Ja mám podobnú skúsenosť a naviac ma vytáča, keď slušne poviem,že nemám záujem a ako keby ma ani nebolo počuť. Mne sa jedna poisťovačka tiež tlačila domov na kávičku s tým, že keď zaplatím 2500 Sk tak ma cez víkend na Šírave preškolia a budem celej rodine radiť ako zhodnotiť peniaze a naučia ma ako na stavebnom sporení získať od štátu štátne prémie a podobne. Len samozrejme musím založiť rôzne životné a neviem ešte aké poistky.Bola strašné dotieravá a po niekoľkých telefonátoch som to jednoducho vzdala a surovo ju odbila.Mňa takéto veci tiež vytáčajú.
betka631
24.05.08,14:15
Mňa dnes potešilo podujatie: Deň detí s ozbrojenými silami SR.Malé detí už dávno nemám, ale sama som mala radosť, keď som si mohla sadnúť do vojenského vrtuľníka a popozerať rôznu vojenskú techniku.Predviedli nám ukážky zásahu vojenskej polície, boj zblízka, výcvik služobných psov.Zaujímavé boli ukážky historických bojov - boj rusov proti nemcom.Zaspievali nám superstaristi aj Zuzka Smatanová.Bolo to zaujímavé nielen pre deti ale i pre nás dospelých.Takže sme dnes prežili veľmi pekný deň vďaka našej armáde.
klementínka
24.05.08,19:41
Neviem, či ma to potešilo, alebo nahnevalo. Chcela som sa doma na počítači zaregistrovať na poradu a ako vidím - som nováčik. Zrejme to bude len technická záležitosť, ako sa vrátiť späť. To bude však otázka na administrátora, ale už len zajtra.
Viera Klimentová
Eulalia
25.05.08,03:40
Neviem, či ma to potešilo, alebo nahnevalo. Chcela som sa doma na počítači zaregistrovať na poradu a ako vidím - som nováčik. Zrejme to bude len technická záležitosť, ako sa vrátiť späť. To bude však otázka na administrátora, ale už len zajtra.
Viera Klimentová
Vierka a nie je to tým, že si sa pomýlila a dala si zaregistrovať namiesto prihlásiť?;)
bepo
25.05.08,06:52
Mňa dnes potešilo podujatie: Deň detí s ozbrojenými silami SR.Malé detí už dávno nemám, ale sama som mala radosť, keď som si mohla sadnúť do vojenského vrtuľníka a popozerať rôznu vojenskú techniku.
A koho alebo čo ste trafili raketou? :)
valunka00
25.05.08,07:25
No čo by ma tak dnes malo rozčúliť, keď je krásny deň?:):):):):):):):):)
betka631
25.05.08,08:13
A koho alebo čo ste trafili raketou? :)



:D:D:D
Dav
25.05.08,09:25
A koho alebo čo ste trafili raketou? :)
Však zbadáme, kto bude trafený:D.
Dav
25.05.08,09:34
Mňa dnes potešilo, ako mi jedno dievčatko, rádove 5 rokov, pochválilo psíčicu, a ako sme sa dali do reči, mi porozprávala, že oni našli dvoch psíkov, z toho jeden je u jednej a druhý u druhej starkej, a že už k nim doniesli aj nájdené zatúlané mačičky.Pritom jedného zo psíkov "oco mohol aj zraziť, ale zabrzdil a zobral do auta, a odniesol k starkej, a nikomu psík nechýbal, tak tam ostal, a druhého sme našli poraneného, tak sme ho zobrali k veterinárovi, ten ho ošetril, a tiež ho nikto nechcel, tak keď sa vyliečil, ostal u druhej starkej.Ale ja chcem psíka aj domov, lebo mám psíkov veľmi rada a pôjdeme si ho vybrať do útulku..."
Viera Klimentová
26.05.08,06:52
Presne to sa mi stalo. Ďakujem za usmernenie.
suschi
26.05.08,10:37
tak nebolo to dnes, ale v piatok 23.5.2008 (bol to pre našu rodinu ten povestny "piatok trinásteho") ale jedna pikoška....
mali sme zajednanu rodinnú oslavu (dabl-peťdesiatka) aj s ubytovanim pre 40 ludí v Agropenzione Adam, Podkylava. V piatok, mesiac pred konaním oslavy, nám zavolali z penzionu-zastupcovia najvyššieho manažmentu, že mu tam prišiel kolektív z ministerstva ("vyššie postaveni") a namiesto 15 izieb nam nexava len 4....:eek::eek: takto sme sa tvarili aj my.... podotýkam bez akéhokoľvek ospravedlnenia!!!! toto je v dnešnom svete možne... teda v dnešnom slovensku, preto ak by ste tam xceli mať oslavu, nedajbože svadbu, pretože "mile" to tam je, ratajte aj s možnosťou neserioznosti! a to sa stalo ešte kopec ďalšich nexutnych veci v piatok....:mee:
ZuzanaP
26.05.08,10:37
Konečne nám ide doma internet. Vo štvrtok som nahlasovala poruchu, v piatok sa mi ozval servisák, povedala som mu o čo ide, povedal, že zavolá za hodinku, vykašlal sa na mňa. Dnes prišiel druhý a net funguje....:) Vraj bol niekde v pivnici roztrhnutý kábel, no krása....:D
Iwett
26.05.08,14:56
ja sa veľmi teším, synátor mi dnes zmaturoval....a učiť sa mu veľmi nechcelo celé 4 roky....tak som rada:)
Dav
26.05.08,15:57
ja sa dnes veľmi teším, synátor mi dnes zmaturoval....a učiť sa mu veľmi nechcelo celé 4 roky....tak som rada:)
Blahoželám a posielam kvietky. http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000083725i.jpg:)
Iwett
26.05.08,16:38
Blahoželám a posielam kvietky. http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000083725i.jpg:)
ďakujeme krásne, potešili!:)
amakov
26.05.08,17:08
práve som sa vrátila zo školy a nedá mi, aby som sa nepochválila širokej rodine poraďákov, že som dnes úspešne ukončila štátnice I. vysok. st. a od dnes som bakalár, neskutočne som šťastná a veľmi sa teším, že v mojich 49 rokoch som sa toho dožila, keďže predtým bol iba stredoškolské štúdium:):D:)
Zita5
26.05.08,17:19
práve som sa vrátila zo školy a nedá mi, aby som sa nepochválila širokej rodine poraďákov, že som dnes úspešne ukončila štátnice I. vysok. st. a od dnes som bakalár, neskutočne som šťastná a veľmi sa teším, že v mojich 49 rokoch som sa toho dožila, keďže predtým bol iba stredoškolské štúdium:):D:)

Gratulujeme :)
Dav
26.05.08,17:27
práve som sa vrátila zo školy a nedá mi, aby som sa nepochválila širokej rodine poraďákov, že som dnes úspešne ukončila štátnice I. vysok. st. a od dnes som bakalár, neskutočne som šťastná a veľmi sa teším, že v mojich 49 rokoch som sa toho dožila, keďže predtým bol iba stredoškolské štúdium:):D:)
Blahoželám aj ja http://dl5.glitter-graphics.net/pub/193/193365lv6dpdqm4h.gif (http://www.glitter-graphics.com)
amakov
26.05.08,17:49
Ďakujem vám veľmi pekne za blahoprianie:)
Eulalia
27.05.08,03:13
práve som sa vrátila zo školy a nedá mi, aby som sa nepochválila širokej rodine poraďákov, že som dnes úspešne ukončila štátnice I. vysok. st. a od dnes som bakalár, neskutočne som šťastná a veľmi sa teším, že v mojich 49 rokoch som sa toho dožila, keďže predtým bol iba stredoškolské štúdium:):D:)
Tak to Ti treba skutočne zablahoželať, je to krásny výkon. Ešte dva roky a môžeš sa nám pochváliť, že si už MAGISTER. A potom sa spolu prihlásime na Univerzitu tretieho veku;)
Ten pocit šťastia si plne zaslúžiš, tak si ho užívaj.:)
LDO
28.05.08,16:19
Mne skoro nikto nepomohol, nič ma neteší, dnešný deň je ako Vietnamská vojna. Jednoznačný melancholik.
ALDA
28.05.08,17:15
Dnes ma potešil synátor-urobil štátnice-magister:)
Rozalka
28.05.08,17:21
Blahoželám.
abel
28.05.08,18:02
Mne skoro nikto nepomohol, nič ma neteší, dnešný deň je ako Vietnamská vojna. Jednoznačný melancholik.
ale veď píšeš, že SKORO nikto, čiže niekto predsa len. A aj Vietnamská vojna sa dočkala svojho konca; a treba aj takéto dni, aspoň si budeš viac vychutnávať tie ostatné dni. ;)
Ako dobre bolo na súši, to si človek uvedomí, až keď sa loď začne potápať. Seneca
Elena Navrátilová
28.05.08,18:13
ale veď píšeš, že SKORO nikto, čiže niekto predsa len. A aj Vietnamská konca sa dočkala svojho konca; a treba aj takéto dni, aspoň si budeš viac vychutnávať tie ostané dni. ;)
Ako dobre bolo na súši, to si človek uvedomí, až keď sa loď začne potápať. Seneca

Veru... aj vo Vietname vojna skončila... ;)
misomiso
28.05.08,18:14
Dnes ma potešil synátor-urobil štátnice-magister:)

A co vystudoval?
tiny77
28.05.08,18:16
Mne/nam sa to nestalo dnes, ale asi pred dvoma tyzdnami, na ceste do ČR. Na polceste sme sa stavili na veceru vo Zvolenskej Slatine. Po prichode k autu moj mily nechal prirucnu tasticku na streche auta. My sme uz sedeli priputani, on si este jednu po veceri "zapalil". Sadol, pohli sme sa. Nieco buchlo, akoby antena narazila do konarov - poznate ten zvuk. Ale ved sme boli na sirej ceste, takze sme tomu nevenovali pozornost, pretoze buchot prestal. Presli sme zo 30 km a vtom zacujem mobil - neprijatych 8 hovorov (cez hukot motora, popri radiu a stebotani deti) :eek: volala moja mama ze sa mame vratit pretoze jej volal nejaky pan zo Zvolenskej Slatiny, ze sme stratili kapsicku... Takze aj touto cestou sa chcem podakovat panovi Š. zo Zvolenskej Slatiny, ktory bol tak čestný a tych 20 tis Sk + mobilny telefon si nenechal a nam nevznikli problemy s vybavovanim absolutne vsetkych dokladov. Takze okrem penaznej odmeny Vam este raz prostrednictvom porady D A K U J E M E. Dosli sme v stasti, zdravi, pohode, dovolenku v ČR sme si vychutnali. :)
misomiso
28.05.08,18:24
Mne/nam sa to nestalo dnes, ale asi pred dvoma tyzdnami, na ceste do ČR. Na polceste sme sa stavili na veceru vo Zvolenskej Slatine. Po prichode k autu moj mily nechal prirucnu tasticku na streche auta. My sme uz sedeli priputani, on si este jednu po veceri "zapalil". Sadol, pohli sme sa. Nieco buchlo, akoby antena narazila do konarov - poznate ten zvuk. Ale ved sme boli na sirej ceste, takze sme tomu nevenovali pozornost, pretoze buchot prestal. Presli sme zo 30 km a vtom zacujem mobil - neprijatych 8 hovorov (cez hukot motora, popri radiu a stebotani deti) :eek: ze sa mame vratit pretoze jej volal nejaky pan zo Zvolenskej Slatiny, ze sme stratili kapsicku... Takze aj touto cestou sa chcem podakovat panovi Š. zo Zvolenskej Slatiny, ktory bol tak čestný a tych 20 tis Sk + mobilny telefon si nenechal a nam nevznikli problemy s vybavovanim absolutne vsetkych dokladov. Takze okrem penaznej odmeny Vam este raz prostrednictvom porady D A K U J E M E. Dosli sme v stasti, zdravi, pohode, dovolenku v ČR sme si vychutnali. :)

Ja som nieco podobne zazil este ako student v Prahe ale nie ako obet ale ako okoloiduci. Videl som, ako sa z park. miesta pohyna auto, s tastickou na streche. Smerovalo do takej kratkej ulicky v starom meste. Pobehol som za tym autom, vedel som ze ta kabelka spadne. Chel som nejako upozornit sofera alebo ju odovzdat. Tasticka naozaj spadla asi o 1OO m dalej, ked auto odbacalo. No rychlejsi bol jeden chalan, ktory evidentne nemal v umysle ju vratit. Vbehol do takeho opusteneho dvora, skusal som ho nasledovat, ale preskocil mur a zmizol. Takze ten chlapik mal vtedy smolu...
VladoaKatka
29.05.08,08:36
Tieto vynálezy zmenili svet (http://pocitace.sme.sk/c/3897501/DARPA-50-rokov-vynalezov.html) - svet nás starších určite

Organizácia, ktorá ich vymýšľa, oslavuje 50. výročie...

http://pocitace.sme.sk/c/3897501/DARPA-50-rokov-vynalezov.html

Určite sa nám ani nesnívalo o tom pred 20-timi rokmi, že cez PC budeme telefonovať, že si budeme dopisovať, fotky posielať ... ale bohužial sú tam aj ničivé veci ...
sadžika
29.05.08,10:27
http://www.sme.sk/videoplay/4082/

:) :) :)

... a aktuálny stav:

PORADA.sk Štatistika
Témy: 80,178, Príspevky: 719,127, Členov: 88,153


SI ... pardón ... SME DOBRÍ !!! :D
(... nie sme zlí, .... :))
Kazu
29.05.08,10:45
Mne skoro nikto nepomohol, nič ma neteší, dnešný deň je ako Vietnamská vojna. Jednoznačný melancholik.

Dúfam, že dnes je to lepšie :)
hanelie
29.05.08,11:39
Po prichode k autu moj mily nechal prirucnu tasticku na streche auta

detto, - okoloidúce autá vytrubovali a ukazovali gesto - zdvihnutý palec - sme nechápali :confused: a starý že: to vieš som známa osobnosť:rolleyes:
našťastie tá taštička bola na streche až do cieľa, cca 7km sme ju viezli na streche :D
betka631
29.05.08,12:08
detto, - okoloidúce autá vytrubovali a ukazovali gesto - zdvihnutý palec - sme nechápali :confused: a starý že: to vieš som známa osobnosť:rolleyes:
našťastie tá taštička bola na streche až do cieľa, cca 7km sme ju viezli na streche :D

No chcela by som vidieť tvojho manžela ako sa tváril keď vystúpil z auta :D
učiteľka
29.05.08,16:38
Občas mi len tak z ničoho nič skape auto. No a dnes ráno tiež. Chcela som odbočiť vľavo, auto nič, za mnou ďalších 10, dcéra nervózna, ja tým dupľom. Skrátka ráno ako vyšité. No a potom som si našla chyby v účtovaní a zdá sa že závažné. Idem odovzdať učto firme. Ja len tak popri zamestnaní inom robím, ale už nevládzem. A z toho aj tie chyby. Permanentný nedostatok času. Ak vete, poraďte mi (opravné DP za rok 2006 - je to na Porade). Utešujem sa: Ak nejde o život, ide o ........
Rozalka
29.05.08,17:35
Utešujem sa: Ak nejde o život, ide o ........
Takouto vetou som sa aj ja utešovala dnes celý deň, ktorý bol ako "vyšitý": ráno, chvíľu po tom, čo som vstala, sa mi na mostíku na jednotke "odlúpila" predná fazeta, nádherný úsmev a zubárka ma prijme až zajtra:mee:. Nalačno som šla na odber krvi, nekonal sa, načo som hladovala od rána:o. No a nedávno mi zavolal kolega, že mi omylom vymazal veľmi dôležité dáta.:mad: No povedzte, nemala by som ísť už radšej spať???
cloe
29.05.08,18:24
Rozálka, ak ťa to poteší, mám pre teba jeden krásny, náhradný chrup:D

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:X6WK_fo6DMwirM:http://www.mudrkorinek.cz/images/implant5-web.jpg
Rozalka
29.05.08,19:26
Ďakujem ti, Vierka, je to od teba milé ...
jozka56
29.05.08,20:46
cloe
29.05.08,21:07
jozka56
29.05.08,21:12
Ďakujem Cloe, aspoň nemusím chodiť 1/2 roka zubárovi, a ešte k tomu zadarmo, no super. Vďaka. J:---:D:D:D
cloe
29.05.08,21:12
A ešte do tretice, moje vlastné:D

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:Zrn_HE8F1ZwCPM:http://www.zuby.cz/userimages/Image/ZubniProteza_II/ZubniProtezaII_1.jpg

Tak som snáď trošku potešila všetkých, ktorí dnes nemali práve dobrý deň;)
Verte, že zajtra slniečko zasa vyjde a urobí nám dobrú náladu:):):):):):):)
jozka56
29.05.08,21:20
A moje dám komu????? j:---:D:D:D:D Už viem, hodím ich niekomu do schránky, možno dobre poslúžia.:rolleyes::D:D
cactus
30.05.08,04:49
Baby, vy ste ale fakt srandistky.
Ale je s vami na PORADE ozaj zábava.
Až sa chce človek odreagovať, tak čo urobí?
NO...
odskočí si na PORADU a hlavne do srandičiek. No, nemám pravdu???http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Gabi03
30.05.08,05:29
Tak a už sme sa upísali dnes čertu na 30 rokov. Potešilo, zarmútilo?! :rolleyes: Asi budem hlúpa, aby som mala šťastie a vyhrala v lotérii. :D
ZuzanaP
30.05.08,05:40
Tak a už sme sa upísali dnes čertu na 30 rokov. Potešilo, zarmútilo?! :rolleyes: Asi budem hlúpa, aby som mala šťastie a vyhrala v lotérii. :D


Gabi, my už len 28,5 roka:D:D:D
azla
30.05.08,05:52
Tak a už sme sa upísali dnes čertu na 30 rokov. Potešilo, zarmútilo?! :D
:confused: http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif :confused:

... alebo sedím na vedení ?
Gabi03
30.05.08,05:53
:confused: http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif :confused:

... alebo sedím na vedení ?

Hypotekárny úver od banky. :D:D
azla
30.05.08,05:58
Gratulujem, máš "pre čo žiť". :) :D
Hepi
30.05.08,05:58
Hypotekárny úver od banky. :D:D

Hneď som vedela, čo sa tým chcelo povedať. Je to naozajstné upísanie čertovi.
Gabi03
30.05.08,06:01
Gratulujem, máš "pre čo žiť". :) :D

Presne tak.
A vieš v čom je vtip?! Že už sa mi 3-krát snívalo, že niekedy v 30-tych rokoch 21. storočia bude koniec sveta! :D Splatíme hypotéku a ani si neužijeme nejaké tie voľné peniaze. :D:D:D
ZuzanaP
30.05.08,06:30
Presne tak.
A vieš v čom je vtip?! Že už sa mi 3-krát snívalo, že niekedy v 30-tych rokoch 21. storočia bude koniec sveta! :D Splatíme hypotéku a ani si neužijeme nejaké tie voľné peniaze. :D:D:D


Ja zase zo žartu poviem, že je to lepší papier ako sobášny list....:D:D:D
Gabi03
30.05.08,06:36
Ja zase zo žartu poviem, že je to lepší papier ako sobášny list....:D:D:D

:eek: Tak to som totálne pokašlala. :D:D:D Čo teraz?!
michelle84
30.05.08,06:43
Včera som úspešne ukončila štúdium na vysokej škole :):):) nádherný pocit, že tých 5 rokov stálo za to :cool:
ZuzanaP
30.05.08,06:50
Včera som úspešne ukončila štúdium na vysokej škole :):):) nádherný pocit, že tých 5 rokov stálo za to :cool:


GRATULUJEM!!!!!:):):)
ZuzanaP
30.05.08,06:51
:eek: Tak to som totálne pokašlala. :D:D:D Čo teraz?!


Teraz už asi nič moja:D:D:D
michelle84
30.05.08,07:00
GRATULUJEM!!!!!:):):)

ďakujem ;)
azla
30.05.08,07:21
Včera som úspešne ukončila štúdium na vysokej škole :):):) nádherný pocit, že tých 5 rokov stálo za to :cool:
Michelle, srdečne blahoželám a myslím, že aj mnohí Poraďaci. Viem si predstaviť ako sa tešíš, (aj po dlhých rokoch si viem ten pocit šťastia "oživiť").
Je to zaslúžená radosť, uži si to!:)
michelle84
30.05.08,07:23
Michelle, srdečne blahoželám a myslím, že aj mnohí Poraďaci. Viem si predstaviť ako sa tešíš, (aj po dlhých rokoch si viem ten pocit šťastia "oživiť").
Je to zaslúžená radosť, uži si to!:)

Ďakujem :)
Bolo to náročné štúdium popri zamestnaní, takže preto je to pre mňa ešte vzácnejšie, že som to zvládla.
Gabi03
30.05.08,07:24
Ďakujem :)
Bolo to náročné štúdium popri zamestnaní, takže preto je to pre mňa ešte vzácnejšie, že som to zvládla.

Gratulujem. Poznám ten pocit. A nedaj si ho ničím a nikým vziať. ;)
ZuzanaP
30.05.08,08:27
Konečne mi prišiel na účet štátny príspevok, trvalo im to 5 dní. Už som myslela, že ani nepríde, lebo som na neho véééééééééľmi spoliehala.:D:D:D
ALDA
30.05.08,08:40
A co vystudoval?

FTVŠ- popri náročnom a nebezpečnom zamestnaní a pri dvojíčkach-školákoch.
A ešte ma potešil aj dnes, keď mi oznámil, že do zahraničia nejde nasadzovať život, lebo pol roka je veľa, mal ísť iba na 3 mesiace. Hneď som zdravšia.
DanielaSL
30.05.08,08:46
Čo ma rozčúlilo.......V obchodnom dome Sasanka v Poprade visia krásne dvojdielne plavky...každý diel má svoju cenu... hoci sú zavesené na jednom vešiačiku. Automaticky som predpoklada, že si môžem vybrať ,ktorá veľkosť z ktorého dielu bude na mňa pasovať. Ale čuduj sa svete...predavačka ma odbila tým, že si musím zobrať obidva diely jednej veľkosti, tak ako visia na vešiaku. Prečo má potom každý diel svoju cenu? Vidíte v tom nejakú logiku?
ZuzanaP
30.05.08,09:30
Nechala som kolegynke kľúče od pokladne (viď obrázok) a ona mi ráno volá, že my sa do nej nemôžeme dostať. Včera som jej povedala, ktorý kľúč je od pokladne.... Čuduj sa svete ona aj šéf, keď to skúšali, tam pchali kľúč od schránky....Vraj to mám na heslo:D:D:D

Už som dlho tak nepobavila .... Hovorím im, že som aspoň nepostrádateľná.....:)
judita1971
30.05.08,09:31
Čo ma rozčúlilo.......V obchodnom dome Sasanka v Poprade visia krásne dvojdielne plavky...každý diel má svoju cenu... hoci sú zavesené na jednom vešiačiku. Automaticky som predpoklada, že si môžem vybrať ,ktorá veľkosť z ktorého dielu bude na mňa pasovať. Ale čuduj sa svete...predavačka ma odbila tým, že si musím zobrať obidva diely jednej veľkosti, tak ako visia na vešiaku. Prečo má potom každý diel svoju cenu? Vidíte v tom nejakú logiku?


mali by byť samostatne predajné - keď majú osobitne cenu, najprv si kúp spodný diel :D a potom vrch /na druhý deň / aký potrebuješ.
DanielaSL
30.05.08,10:32
No práve to...nedá sa to tak...na jednom vešiačiku je vrch aj spodok jednej veľkosti...každé má síce svoju cenu...ale predavačka tvrdí, že kúpiť to treba len spolu...ináč nie... samostatne kus nepredajú.
Liptáčik
30.05.08,10:38
Určite Ti presnejšiu informáciu podá majiteľ predajne. Vysvetli mu, že tak, ako to ponúka, to nekúpiš - čiže ostane bez tržby. Ak si budeš môcť vybrať, predá a zarobí. Ale pokiaľ je len trochu obchodník - na rozdiel od zamestnankyne - dôjde mu to aj bez tejto argumentácie. Za pokus to stojí:rolleyes:
brm
30.05.08,10:39
inšie ti neostáva len na nuda pláž...aspoň ušetríš za zbytočné plavky...
Karas Milan
30.05.08,10:40
Tak tam zoberieš vhodnú (FKK ; veľkosť) kamarátku a rozdelíte sa.

Ahoj
Ka Mil
ALDA
30.05.08,10:55
Tak tam zoberieš vhodnú (FKK ; veľkosť) kamarátku a rozdelíte sa.

Ahoj
Ka Mil

Dani nezabudni na mňa:---:D
azla
30.05.08,11:15
Čo ma rozčúlilo.......V obchodnom dome Sasanka v Poprade visia krásne dvojdielne plavky...každý diel má svoju cenu... hoci sú zavesené na jednom vešiačiku. Automaticky som predpoklada, že si môžem vybrať ,ktorá veľkosť z ktorého dielu bude na mňa pasovať. Ale čuduj sa svete...predavačka ma odbila tým, že si musím zobrať obidva diely jednej veľkosti, tak ako visia na vešiaku. Prečo má potom každý diel svoju cenu? Vidíte v tom nejakú logiku?


No práve to...nedá sa to tak...na jednom vešiačiku je vrch aj spodok jednej veľkosti...každé má síce svoju cenu...ale predavačka tvrdí, že kúpiť to treba len spolu...ináč nie... samostatne kus nepredajú.

Len tak som nakukla do témy a nedalo mi.(!)
Zavolala som na SOI Prešov (tam spadá aj PP). Popísala som situáciu, ktorú som prečítala z príspevku od Teba.

Odpoveď: (dokonca sa radila aj na právnom)
Nestretli sa s tým, že sú plavky ocenené samostatne, vraj iba ako celok.
Ale,
Pokiaľ je výrobok ocenený samostatne, samostatné sa aj predáva.:)

Pracovníčka SOI sa vypýtovala podrobnosti, tak som povedala, že je to skúsenosť kamarátky v OD Sasanka Poprad. ( - nepovedala som, že virtuálnej, ale mohla som použiť pomenovanie- kamarátka?)
Máš skúsiť žiadať zdôvodnenie, prečo Ti to nechcú predať samostatne. Ak neuspeješ môžeš ich kontaktovať a oni (ich pracovníci sa tam pôjdu pozrieť).
051/7721597
(ak sú pekné - kúp aj mne; miery pošlem SS)
Gabi03
30.05.08,11:21
:rolleyes: Noooo, ja by som si možno zobrala do kabínky vyskúšať dvojo veľkostí, podľa vrchu a spodku a potom podľa toho, čo mi lepšie padne si vyberiem číslo. Chápeme sa?! ;)
DanielaSL
30.05.08,11:33
No..aby ste vedeli ako to dopadlo... tržbu jasné, že nemali...v inom obchode som natrafila tiež na samostatné ceny..mladá a veľmi zlatá predavačka sa sama takému čudovala...nosila mi do kabínky skúšať plavky, aj ma zhodnotila, odniesla som si domov dvoje. :)

A kde ma teda nakoniec potešili? Predajňa spodného prádla Skiny-Max. Ešte som aj bonusovú kartu dostala. Takže čo z toho vyplýva? Nakupujte u odborníkov. :---
Sasanke ..teda predajni na poschodí sa vyhnite..... maximálna neochota predavačky a úplne neodborný prístup.

Nakupujte v Maxe - v predajni Skiny.

P.S. Ani som už znechutená nechcela nikde ísť..ale neviem, čosi mi našepkalo...aby som ešte išla do Kauflandu.A cestou okolo Maxu som si na poslednú chvíľu rozmyslela, že ešte vojdem tam. Kaufland sa už ani nekonal...múku na chlebík oželiem, hlavne, že som odchádzala spokojná s krásnymi plavkami.
Gabi03
30.05.08,11:34
No..aby ste vedeli ako to dopadlo... tržbu jasné, že nemali...v inom obchode som natrafila tiež na samostatné ceny..mladá a veľmi zlatá predavačka sa sama takému čudovala...nosila mi do kabínky skúšať plavky, aj ma zhodnotila, odniesla som si domov dvoje. :)

A kde ma teda nakoniec potešili? Predajňa spodného prádla Skiny-Max. Ešte som aj bonusovú kartu dostala. Takže čo z toho vyplýva? Nakupujte u odborníkov. :---
Sasanke ..teda predajni na poschodí sa vyhnite..... maximálna neochota predavačky a úplne neodborný prístup.

Nakupujte v Maxe - v predajni Skiny.

P.S. Ani som už znechutená nechcela nikde ísť..ale neviem, čosi mi našepkalo...aby som ešte išla do Kauflandu.A cestou okolo Maxu som si na poslednú chvíľu rozmyslela, že ešte vojdem tam. Kaufland sa už ani nekonal...múku na chlebík oželiem, hlavne, že som odchádzala spokojná s krásnymi plavkami.

Tak aspoň že to dobre dopadlo nakoniec. ;)
azla
30.05.08,11:45
Keď v obchode nie sú ochotní, tiež odchádzam.

Ale v situácii (keď veľmi "silno" chcem, lebo sa mi niečo páči, inde to nemajú ...), tak by som si uplatňovala svoje práva spotrebiteľa a trvala by som, aby mi predali samostatné diely podľa veľkosti.

PS: Alebo si poviem (... aj tak sú kyslé ! (alebo nie až také pekné).
Pepa
30.05.08,14:09
SUPER!!!!
Sb si to žehlí :D
Cestou z roboty zozbieral lupene ruží a vykydol mi to tu na hlavu - už mi to pred pár rokmi urobil - počula som šuchotať igelitku :D ale otočím sa keď sa fučím? :D:D
Tak si tu sedím, lupene všade a čakám či si to vyžehlí úplne a uprace to :)