Olice
03.07.08,12:11
Tak mne sa tento týždeň naozaj darí a to ešte nie je koniec týždňa:
po vyhodených dochádzkových lístkoch som si zababrala nové tričko od marhule, dnes som si nohavice zababrala od náplne do tlačiarne a musela som sa ísť prezliecť domov, nohavice som dala hneď prať, drahý mi volal, že to nezišlo dole a prestali mi ísť hodinky. Áááááááááááá, chce sa mi kričať:mad:
Na fľaky zaručene vanisch, nuž a hodinky k hodinárovi, alebo drahý nemusí rozmýšľať, aký darček kúpiť k najbližšiemu Tvojmu sviatku :D.
Ale neboj, už si si svoj diel "smoly" vyčerpala, už bude len dobre ;).
cactus
03.07.08,10:15
Tak mne sa tento týždeň naozaj darí a to ešte nie je koniec týždňa:
po vyhodených dochádzkových lístkoch som si zababrala nové tričko od marhule, dnes som si nohavice zababrala od náplne do tlačiarne a musela som sa ísť prezliecť domov, nohavice som dala hneď prať, drahý mi volal, že to nezišlo dole a prestali mi ísť hodinky. Áááááááááááá, chce sa mi kričať:mad:

u nás sa hovorí:
ket še darí, tak še darí
alebo:
na posratého aj zachod spadne...
ZuzanaP
03.07.08,10:19
Na fľaky zaručene vanisch, nuž a hodinky k hodinárovi, alebo drahý nemusí rozmýšľať, aký darček kúpiť k najbližšiemu Tvojmu sviatku :D.
Ale neboj, už si si svoj diel "smoly" vyčerpala, už bude len dobre ;).


u nás sa hovorí:
ket še darí, tak še darí
alebo:
na posratého aj zachod spadne...



Dievčatá ďakujem, a tie hodinky pôjdu hneď z práce k hodinárovi, som ich dostala pred 3 rokmi k narodeninám od drahého a mám ich strašne rada. Už bude hádam lepšie.:)
hanelie
03.07.08,10:31
mňa včera ohromne potešilo vystúpenie radošincov - uuuuuuuuž som sa veru dlho tak nezabavila ako včera :D
pepsikova
04.07.08,19:36
..mňa veru nepotešil lektor,ktorý povedal,že od nálady skúšajúceho pána z ministerstva obrany záleží,či spravíme skúšky..vraj ho nesmieme nas..,no nahnevať zbytočnými pohybmi a otázkami a čo ja viem ešte čím..vraj len držať hubu a najlepšie vysypať paragrafy z rukáva,ľudská reč sa nepripúšťa ani vyjadrenie vlastnými slovami..
..no ak sa ten chudák zle vyspí,alebo nedaj bože k tomu ešte sám,tak majetok národa budú chrániť babenky s metlami a nie sbskári..veru tak,začnem šetriť na metlu..
Dav
04.07.08,19:43
..mňa veru nepotešil lektor,ktorý povedal,že od nálady skúšajúceho pána z ministerstva obrany záleží,či spravíme skúšky..vraj ho nesmieme nas..,no nahnevať zbytočnými pohybmi a otázkami a čo ja viem ešte čím..vraj len držať hubu a najlepšie vysypať paragrafy z rukáva,ľudská reč sa nepripúšťa ani vyjadrenie vlastnými slovami..
..no ak sa ten chudák zle vyspí,alebo nedaj bože k tomu ešte sám,tak majetok národa budú chrániť babenky s metlami a nie sbskári..veru tak,začnem šetriť na metlu..
Nezúfaj dopredu, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie.
http://library.dozory.ru/i/stuff/vedmechai_metla.jpg
jozka56
04.07.08,19:53
http://library.dozory.ru/i/stuff/vedmechai_metla.jpg...pepsi, v prípade potreby ju treba použiť...j:---:D
cactus
05.07.08,05:16
http://library.dozory.ru/i/stuff/vedmechai_metla.jpg...pepsi, v prípade potreby ju treba použiť...j:---:D

a určite na určitého pána z ministerstva, pretože dnes sa už nenosí, aby sa sypalo z rukáva....
willma
05.07.08,05:22
a určite na určitého pána z ministerstva, pretože dnes sa už nenosí, aby sa sypalo z rukáva.... nemáš pravdu, tiež mám skúšky za sebou (síce v inom fachu) ale len na 50% úspešnosti, ústnu si musím pre nesypanie z rukáva zopakovať.:mad:
Ibaka
05.07.08,17:55
nemáš pravdu, tiež mám skúšky za sebou (síce v inom fachu) ale len na 50% úspešnosti, ústnu si musím pre nesypanie z rukáva zopakovať.:mad:
Držím Ti palce, už za 2 roky to čaká aj mňa.
pepsikova
05.07.08,18:34
..baby moje zlaté,normálne som z toho ochorela na horúčku..ale ste zlaté,metla je úplne super kvalita,nech sa ten chlap teší,vyrobím mu veľkú noc...
..willmuš,držím palčoky na opravnej,daj vedieť,ako bolo...



...šmarjájozef a čo keď skúšajúca bude ženská???...to bude horšie...
willma
05.07.08,18:36
Držím Ti palce, už za 2 roky to čaká aj mňa.ďakujem, budem musieť začať s učením mučením, Termín sa mi neúprosne kráti a pohorieť znovu si nemôžem dovoliť:o
willma
05.07.08,18:40
..baby moje zlaté,normálne som z toho ochorela na horúčku..ale ste zlaté,metla je úplne super kvalita,nech sa ten chlap teší,vyrobím mu veľkú noc...
..willmuš,držím palčoky na opravnej,daj vedieť,ako bolo...



...šmarjájozef a čo keď skúšajúca bude ženská???...to bude horšie... tomu ver, že dám vedieť, a neboj, sprav im s metlou nie len veľkú noc ale aj vianoce a na 5 rokov dopredu :D
kukučka
06.07.08,13:39
teší ma výborný program na FFV 2008 v priamom prenose
jozka56
06.07.08,15:25
Dnes som ja a moja najbližšia rodina /spolu 12 ľudí /veľmi príjemne oslávila 94-rokov života môjho tatenka. Oslávenec je veľmi spokojný a rád, že sme sa takto pokope všetci zišli. Jožka
cactus
06.07.08,15:39
Dnes som ja a moja najbližšia rodina /spolu 12 ľudí /veľmi príjemne oslávila 94-rokov života môjho tatenka. Oslávenec je veľmi spokojný a rád, že sme sa takto pokope všetci zišli. JožkaTak to je veľmi milé. Blahoželám.
My sa takého pekného veku určite nedožijeme.
Elena Navrátilová
06.07.08,15:41
Dnes som ja a moja najbližšia rodina /spolu 12 ľudí /veľmi príjemne oslávila 94-rokov života môjho tatenka. Oslávenec je veľmi spokojný a rád, že sme sa takto pokope všetci zišli. Jožka

To je krása... gratulujem k takému krásnemu výročiu.
jozka56
06.07.08,15:54
Holčiny, keby ste vedeli. ako mi je do plaču, to sa nedá ani opísať. Som veľmi rada, že tu môj tatenko je. Jožka
Peterika
06.07.08,16:39
jožka56 - hlavne pevné zdravíčko tatenkovi prajem - a mnoho daľších rôčkov života


....a to sú pekné slzy - slzy šťastia - nech nás všetkých sprevádzajú životom čo najčastejšie!
lorelei
06.07.08,18:08
Holčiny, keby ste vedeli. ako mi je do plaču, to sa nedá ani opísať. Som veľmi rada, že tu môj tatenko je. Jožka

Je to nadherny vek, prajem este vela zdravia tatovi, aj celej rodinke. Je zaujimave,ze ludia okolo 70-ky niekedy su velmi ustati zo zivota, ale je nadherne, ked ludia nad 90 maju tolko optimizmu a sily, vitality.... Moja prababicka mala 91 rokov, ked zomrela nahle, netrpela nijakou vaznou chorobou a este stale chodila pesi aj 7-10 km ku svojej dcere cez polia a luky a potom naspat tolko isto.
A dalsiu babicku som poznala v taliansku, tento rok sa rozlucila, mala 93 rokov, ale chodila este ku kadernicke, piekla kolaciky, robila stretnutia pre celu rodinu....a este sa aj vykecavala s mladymi ludmi. Je to vazne odivuhodny a prekrasny vek, ti ludia uz toho zazili a inak si vazia kazdy den, ako my.
Vsetka cest a nech je takych stale viac, a dozivaju sa vyse sto rokov.
mirpo
07.07.08,14:50
Toto mi dnes zdvihlo náladu /hádajte či k lepšiemu/: pred obedom mi "zamrzol" PC, po všetkých pokusoch som ho reštartovala... nabehlo políčko pre heslo a po 5 sekundách sa reštartoval opäť a takto sa to stále opakovalo. Vypla som ho a zase zapla... opakovalo sa to... Odpojila som ho z elekt. siete, po pár minútach zapla a zase...:mad: Volala som IT-čkara, niečo skúšal, nedarilo sa... zobral mi PC a zatiaľ nevrátil.
Som zvedavá, či mi do rána vráti PC, lebo neviem ako budem pracovať:mad::mee::confused::eek:, práca si ma počká... len termíny mi horia:mee:
PS: Keďže už som doma, môžem sa vám tu na porade vyžalovať.
Keby sa aspoň slniečko ukázalo, hneď by som mala lepšiu náladu. Tak sa idem aspoň pomojkať s hafanmi, oni ma utešia...:D
mirpo
07.07.08,14:54
Aby som nezabudla... v sobotu ma potešila správa - sesternici sa narodila dcérka - malinká, no zdravá. Prišla na svet o 4 týždne skôr, ale teší sa životu. :---
PS: A ja stále nič:D Musím počkať po svadbe;)
wagner
07.07.08,15:12
Nemusíš počkať po svatbe. Dnes sa deti zvyknú rodiť pred svatbou, aspoň máš istotu, že ich budeš mať.:)
Karas Milan
07.07.08,15:20
sesternici sa narodila dcérka - malinká, no zdravá
PS: A ja stále nič:D Musím počkať po svadbe;)



Ahoj Mirka.

Vraj pomáha nečakať tak zhruba 9 mesiacov pred narodením a že je lepšie pri tom nemyslieť.

Ahoj
Ka Mil
lenkak
08.07.08,06:16
Elena Navrátilová
08.07.08,06:25
mňa potešila človečina v téme:
http://www.porada.sk/t85623-plasticka-hmota-na-cvicenie-ruky.html

Lenka, Ty mi čítaš myšlienky? ;)
lenkak
08.07.08,06:30
Elenka ja som to už včera chcela napísať, ale Martinko dovolil tému si len prečítať. ;)
Ajuška
08.07.08,14:17
...potešilo ma, že som tu dnes zazrela Danilu...:---:---:---... tak vitaj späť...:rolleyes:...
VladoaKatka
08.07.08,14:56
Teší ma, že už o 6 hodín odlietam na dovolenku, teším sa na nič nerobenie, na relax, na more, na slnko...:) Dúfam, že prídem oddýchnutá a plná síl, však ešte ma zastíhne DPH, a to ma veru neteší:D.
Tak ahojte za 11 dní.:---
Maruška54
08.07.08,14:59
Šťastnú cestu Katka!
Zoltán Kovács
08.07.08,15:03
Teší ma, že už o 6 hodín odlietam na dovolenku, teším sa na nič nerobenie, na relax, na more, na slnko...:) Dúfam, že prídem oddýchnutá a plná síl, však ešte ma zastíhne DPH, a to ma veru neteší:D.
Tak ahojte za 11 dní.:---

Tíško závidím (samozrejme v dobrom). Uži si to. ;)
cactus
08.07.08,15:04
Teší ma, že už o 6 hodín odlietam na dovolenku, teším sa na nič nerobenie, na relax, na more, na slnko...:) Dúfam, že prídem oddýchnutá a plná síl, však ešte ma zastíhne DPH, a to ma veru neteší:D.
Tak ahojte za 11 dní.:---

Príjemný pobyt a šťastný návrat
ZuzanaP
10.07.08,11:04
Jaj, tak som sa dobre naobedovala. Boli sme sa s kolegynkou napapať v jednom hoteli a bolo to famózne. Dobre som si pochutila, teraz už len vydržať hodinku v práci a môžem ísť spokojne domov.:):D
mirpo
10.07.08,13:36
Toto mi dnes zdvihlo náladu /hádajte či k lepšiemu/: pred obedom mi "zamrzol" PC, po všetkých pokusoch som ho reštartovala... nabehlo políčko pre heslo a po 5 sekundách sa reštartoval opäť a takto sa to stále opakovalo. Vypla som ho a zase zapla... opakovalo sa to... Odpojila som ho z elekt. siete, po pár minútach zapla a zase...:mad: Volala som IT-čkara, niečo skúšal, nedarilo sa... zobral mi PC a zatiaľ nevrátil.
Som zvedavá, či mi do rána vráti PC, lebo neviem ako budem pracovať:mad::mee::confused::eek:, práca si ma počká... len termíny mi horia:mee:

Hurráááááááá už mám zese v práci počítač:--- Síce ešte nefunguje tlač, ale to nie je taký problém:) Konečne môžem plnohodnotne pracovať....... zajtra:D
PS: Dnes už mám fajront.
cloe
10.07.08,13:49
Tak dnes ma potešilo, že sme šťastlivo prileteli domov z dovolenky.:)
Nemala chyby a cítim sa jak znovuzrodená. Ešte som ani nevybalila a prať budem asi 3 dni ale to je všetko v pohode. Som ako vo sne a ani tá nahromadená práca, čo ma čaká, ma nestraší. Energie som načerpala na rozdávanie, len sa musím ešte trošku vyspať;)
Ajuška
10.07.08,13:57
.. Ešte som ani nevybalila a prať budem asi 3 dni ale to je všetko v pohode...

...ale na poradu si si odskočiť muselaa...:D... nepostrádateľný "detail" k pohode... tak si to vychutnaj...;)...
Rozalka
10.07.08,18:13
A ja som len tak kuk na moje meno naľavo a zisťujem, že mám práve 1 (poraďácky) rôčik.
azla
10.07.08,19:28
A ja som len tak kuk na moje meno naľavo a zisťujem, že mám práve 1 (poraďácky) rôčik.

Rozalka, gratulujem :). Si "najmladšia" z najaktívnejších.:).

Dúfam, že sa s nami podelíš s narodeninovou tortou.:):rolleyes:
Zuzka10
11.07.08,03:41
A ja som len tak kuk na moje meno naľavo a zisťujem, že mám práve 1 (poraďácky) rôčik.


Rozalka všetko najlepšie k 1 poraďáckemu rôčiku :23713
janomila
12.07.08,16:49
Dnes ma potešilo slniečko. Po studených upršaných dňoch som dnes konečne mohla ísť chytať bronz. Zisťujem, že aj tak málo, ako utešený letný deň dokáže človeku zlepšiť náladu. A ešte teraz vyrážame na disko, no proste super. Pre mňa je to proste happy day.:):):)
icemonika
12.07.08,17:19
ja som sa po dlhom, dlhom čase stretla so svojim "brachom", je to kamarat, ktorého mám veľmi rada.
na druhej strane to stretnutie bola len nahoda, aj napriek tomu, že mi sľúbil, že keď bude doma, ozve sa mi. :confused::confused::confused:
na jednej strane som bola šťastná, že som ho videla, pokecali sme, ale teraz uvažujem prečo mi nedal vedieť, že bude v meste. :(
jozka56
13.07.08,19:00
Nič mimoriadne sa nestalo, iba ma štvú drôty okolo internetu/aspoň 2 týždne/, stále mi vypína internet.
Ľudka75
14.07.08,19:47
Rozčúlila ma kamoška (bývalá spolužiačka)!!! Najskôr mi sľúbila isté pracovné miesto, no a dnes, takmer s dvojtýždňovým odmlčaním mi oznámila (samozrejme až po mojom dotazovaní), že pracovné miesto obsadila inou uchádzačkou! No pekne! Teraz ma zožiera duševná nervozita!!!!
ZuzanaP
15.07.08,09:04
Potrebujeme zaregistrovať novú euro pokladňu a na našom DÚ majú stránkové dni len pondelok a stredu. Ale skúsili sme s kolegynkou tam aj dnes zájsť, pani sa na nás pozrela, že akože prečo by mala dnes a nie zajtra:rolleyes:. No mohla mať o robotu menej...Úžasné...:D
ludmilla
15.07.08,15:24
Mám neopísateľnú radosť, vrátila sa mi dcéra po roku z Nového Zélandu domov, sme opäť kompletná rodina :):):). No a ešte aby urobila skúšky v škole, keďže mala individuálne štúdium.
janomila
16.07.08,07:43
Ja som mala dnes veľmi pozitívny zážitok - stretla som slušného človeka. Možno sa vám to nezdá nejako mimoriadne, ale slušnosť a korektnosť už je pomaly výmierajúci druh. A tak keď stretnem takéhoto človeka, som veľmi šťastná.:):):)
diabol4
16.07.08,10:19
Ahojte všetci,

chcem sa s Vami podeliť o jednu smutnú udalosť, ale zároveň prosím aj o radu.
Pred dvomi týždňami mi zomrela mladá, zdravá kolegyňa. Dodnes sa neviem z toho spamätať. Nebolo by to nič nezvyčajné veď taký je život, ale........

Musím povedať čo tomu predchádzalo:

Pred štyrmi rokmi nastúpil do našej firmy mladý riaditeľ - tridsiatnik. Po čase ukázal svoju pravú tvár, tvár neľudskú, despotickú, tyranskú. Jeho prvou obeťou bola kolegyňa pred dôchodkom, ktorá sa pod jeho tlakom zrútila a bola liekoch. Do dôchodku to so zatnutými zubami vydržala. Jeho druhou obeťou bola ďalšia, ktorá to taktiež psychicky nezvládala a dala radšej výpoveď. Presne rok na to tretia jeho obeť umiera...:mee: Darmo sa sťažovala u svojej vedúcej nik ju nepočúval. Nebola silná, tak ...
Ja si teraz kladiem otázku kto bude ďalší !!! Nik sa mu nepostaví na odpor, každý sa obáva o svoju prácu. Stále ma zviera pocit že musím niečo urobiť, ale nieviem čo a ako. Skúste poradiť, budem vďačná za akúkoľvek pomoc, radu...
Tweety
16.07.08,10:23
Ahojte všetci,

chcem sa s Vami podeliť o jednu smutnú udalosť, ale zároveň prosím aj o radu.
Pred dvomi týždňami mi zomrela mladá, zdravá kolegyňa. Dodnes sa neviem z toho spamätať. Nebolo by to nič nezvyčajné veď taký je život, ale........

Musím povedať čo tomu predchádzalo:

Pred štyrmi rokmi nastúpil do našej firmy mladý riaditeľ - tridsiatnik. Po čase ukázal svoju pravú tvár, tvár neľudskú, despotickú, tyranskú. Jeho prvou obeťou bola kolegyňa pred dôchodkom, ktorá sa pod jeho tlakom zrútila a bola liekoch. Do dôchodku to so zatnutými zubami vydržala. Jeho druhou obeťou bola ďalšia, ktorá to taktiež psychicky nezvládala a dala radšej výpoveď. Presne rok na to tretia jeho obeť umiera...:mee: Darmo sa sťažovala u svojej vedúcej nik ju nepočúval. Nebola silná, tak ...
Ja si teraz kladiem otázku kto bude ďalší !!! Nik sa mu nepostaví na odpor, každý sa obáva o svoju prácu. Stále ma zviera pocit že musím niečo urobiť, ale nieviem čo a ako. Skúste poradiť, budem vďačná za akúkoľvek pomoc, radu...
Toto, čo si napísala je smutné, hrozné a neviem ešte aké. To sa nenájde nikto, kto by ho v jeho neprípustnom správaní usmernil?
ZuzanaP
16.07.08,10:28
Ahojte všetci,

chcem sa s Vami podeliť o jednu smutnú udalosť, ale zároveň prosím aj o radu.
Pred dvomi týždňami mi zomrela mladá, zdravá kolegyňa. Dodnes sa neviem z toho spamätať. Nebolo by to nič nezvyčajné veď taký je život, ale........

Musím povedať čo tomu predchádzalo:

Pred štyrmi rokmi nastúpil do našej firmy mladý riaditeľ - tridsiatnik. Po čase ukázal svoju pravú tvár, tvár neľudskú, despotickú, tyranskú. Jeho prvou obeťou bola kolegyňa pred dôchodkom, ktorá sa pod jeho tlakom zrútila a bola liekoch. Do dôchodku to so zatnutými zubami vydržala. Jeho druhou obeťou bola ďalšia, ktorá to taktiež psychicky nezvládala a dala radšej výpoveď. Presne rok na to tretia jeho obeť umiera...:mee: Darmo sa sťažovala u svojej vedúcej nik ju nepočúval. Nebola silná, tak ...
Ja si teraz kladiem otázku kto bude ďalší !!! Nik sa mu nepostaví na odpor, každý sa obáva o svoju prácu. Stále ma zviera pocit že musím niečo urobiť, ale nieviem čo a ako. Skúste poradiť, budem vďačná za akúkoľvek pomoc, radu...

Smutné, čo dnes ľudia dokážu...:mee::eek:
diabol4
16.07.08,10:28
V tom je to celé, že nikto nemá odvahu sa mu postaviť na odpor. Každého zmietne ako špinavú handru, pravdu má len on a nikto iný.
Monika V.
16.07.08,10:41
Včera som bola v lekárni, do ktorej chodím pravidelne, pretože doteraz som bola vždy spokojná. Pýtala som si sirup STODAL, ktorý mi poradili viacerí na nete.Chcela som ho pre dcéru pretože už dlhšie má kašeľ a už som nevedela čo jej dať. Predavačka v lekárni ma presviedčala,že sirup je len na vykašliavanie, tak mi dala nejaké granule STODAl.Ešte som sa pýtala, čo to znamená homeopatikum, a vysvetlenie bolo, že sa ten kašeľ najskôr zhorší a až neskôr utlmí. Dnes som zistila, že ani jedno nie je pravda. Sirup by sa mi jej dával lepšie ako tie granule (5 granúl každú hodinu) - ten mal dvojaký účinok - aj suchý aj vlhký kašeľ.Som naštvaná, pretože som zbytočne vyhodila peniaze, to aby som už študovala aj účinky všetkých liekov.
wagner
16.07.08,10:49
Zvykne sa to robiť tak, ako doporučujú distribútori - teda za čo má väčší rabat. Niekedy si aj ja pripadám ako pokusný králik. Keď poviem lekárovi, že tie lieky nemôžem brať lebo mám...., tak mi povie, že to predsa vyskúšame a keď to bude pravda, tak zmeníme liečbu. Nepomôže ani dôkaz - výsledok z odberu krvi. Jasné že tie lieky neberiem, ale také je naše zdravotníctvo.:mad: Už nabehli na tento vlak aj niektorí lekárnici, žiaľ:(
ZDENIELA
16.07.08,10:53
Po štyroch rokoch manželstva, chodenia po lekároch a márneho snaženia sa otehotnieť sa to konečne podarilo.
No po piatich týždňoch mi ten malý drobec odišiel ... prišli sme o to bábo, čo sa dalo merať ešte len v centimetroch, no pre nás bol tým najväčším zázrakom na svete a hlavne sme ho už vtedy moc ľúbili ...
Je to už mesiac, ani neviem, prečo ma to teraz napadlo...
.................................................. .................................

Zrejme si len nahováram, že to už prebolelo ...
willma
16.07.08,11:02
Po štyroch rokoch manželstva, chodenia po lekároch a márneho snaženia sa otehotnieť sa to konečne podarilo.
No po piatich týždňoch mi ten malý drobec odišiel ... prišli sme o to bábo, čo sa dalo merať ešte len v centimetroch, no pre nás bol tým najväčším zázrakom na svete a hlavne sme ho už vtedy moc ľúbili ...
Je to už mesiac, ani neviem, prečo ma to teraz napadlo...
.................................................. .................................

Zrejme si len nahováram, že to už prebolelo ... www.anjeliky.sk (http://www.anjeliky.sk) neviem, možno ti to pomôže
diabol4
16.07.08,11:06
Musíš byť silná, aj keď viem že to nie je vôbec jednoduché. Stále stretávaš niekoho s kočíkom, dieťatkom. Poznám ten pocit, keď som nemohla otehotnieť. Tá bolesť pri srdiečku...
Musíš veriť a raz sa aj ty budeš pozerať do maličkých očičiek svojho dieťatka.
DRŽÍM PALCE. Nádej nikdy nezomiera
ludmilla
16.07.08,12:28
Po štyroch rokoch manželstva, chodenia po lekároch a márneho snaženia sa otehotnieť sa to konečne podarilo.
No po piatich týždňoch mi ten malý drobec odišiel ... prišli sme o to bábo, čo sa dalo merať ešte len v centimetroch, no pre nás bol tým najväčším zázrakom na svete a hlavne sme ho už vtedy moc ľúbili ...
Je to už mesiac, ani neviem, prečo ma to teraz napadlo...
.................................................. .................................

Zrejme si len nahováram, že to už prebolelo ...

Napadlo ťa to preto pretože sa jednoducho potrebuješ podeliť so svojím smútkom a to je prirodzené. Je potrebné si otvoriť srdiečko a nedržať tú bolesť v sebe.
Najradšej by som ťa objala a poslala balík plný síl, dúfam, že máš okolo seba veľa dobrých milujúcich ľudí, ktorí Ti dokážu byť oporou.
Maruška54
16.07.08,15:15
Dnes som sa rozčúlila trikrát:
1. našla som si v schránke oznámenie o doporučenej pošte - adresát nezastihnutý - ani som sa z domu nepohla
2. išla som si na poštu zásielku vyzdvihnúť podľa pokynu po 16-tej hodine - tam mi oznámili že zásielka bola prebraná 13,18 ale nevedia kým - zistia zajtra a zavolajú mi
3. obvolalala som zákazníkov, jeden mi posielal doklady do účtovníctva na ktoré čakám
P.S pokračovanie zajtra
Modroocko
16.07.08,15:23
Dnes som sa rozčúlila trikrát:
1. našla som si v schránke oznámenie o doporučenej pošte - adresát nezastihnutý - ani som sa z domu nepohla
2. išla som si na poštu zásielku vyzdvihnúť podľa pokynu po 16-tej hodine - tam mi oznámili že zásielka bola prebraná 13,18 ale nevedia kým - zistia zajtra a zavolajú mi
3. obvolalala som zákazníkov, jeden mi posielal doklady do účtovníctva na ktoré čakám
P.S pokračovanie zajtra

To je tá naša slávna monopolná SLOVENSKÁ POŠTA
Rozalka
16.07.08,18:21
To je tá naša slávna monopolná SLOVENSKÁ POŠTA
Tak taká špecialita, ako na NAŠEJ pošte asi inde nemáte, máme tu totiž na sídlisku dve. Ak nájdem ten žltý iritujúci lístok, tak to mi dala poštárka z jednej, ale zásielku si mám ísť vyzdvihnúť na druhej.
Pred dvoma rokmi sa mi stalo, že hneď v prvý deň po odchode na dovolenku, mi nemohla byť doručená zásielka.
Po príchode domov som zamierala na poštu uvedenú na lístku, pracovníčka mi oznámila, že práve dnes je 18. deň, tak moja zásielka bola vrátená na pôvodnú poštu.
Šla som tam na druhý deň ihneď ráno, a tam zas sprcha: uplynul čas úschovy, práve dnes to bolo vrátené odosielateľovi.
(Kocúrkovo je nič oproti monopolu)

Ak z práce ide niekto na poštu a na chodbe padnú slová:
"Máte dačo na poštu?"
Mne to nedá, aby som neodpovedala: "Len ťažké srdce"
mirpo
17.07.08,04:34
Dnes som sa rozčúlila trikrát:
1. našla som si v schránke oznámenie o doporučenej pošte - adresát nezastihnutý - ani som sa z domu nepohla
2. išla som si na poštu zásielku vyzdvihnúť podľa pokynu po 16-tej hodine - tam mi oznámili že zásielka bola prebraná 13,18 ale nevedia kým - zistia zajtra a zavolajú mi
3. obvolalala som zákazníkov, jeden mi posielal doklady do účtovníctva na ktoré čakám
P.S pokračovanie zajtra
A nie si ty náhodou z Malaciek? Mne sa stalo podobné... vyčkávala som zásielku /bola som na PN, tak som ani nemohla von/... poštárka bez zazvonenia vhodila oznámenie do schránky.:eek: Ani nezisťovala, či som doma:confused:
Gabi03
17.07.08,04:46
Nebude to zo sociálky nové údaje na elektronické podávanie? Mne tiež niečo prišlo, ale nebola som doma. :D
ZuzanaP
17.07.08,04:48
Pošta je jeden veľký neporiadok, ja som im písala viackrát, vždy mi slušne odpovedali, ale takým spôsobom, že si ani neuvedomovali, čo píšu, lebo si protirečili.

U nás poštárka zazvoní a ani nečaká, či sa jej niekto ozve, lebo vie, že nie sme doma. Ale raz som bola a ten "udivený hlas" ste mali počuť. Keď sa trošku "opamatala", tak mi oznámila, že mi hodila do schránky lístok na doporučenú poštu.:D
Maruška54
17.07.08,04:51
A nie si ty náhodou z Malaciek? Mne sa stalo podobné... vyčkávala som zásielku /bola som na PN, tak som ani nemohla von/... poštárka bez zazvonenia vhodila oznámenie do schránky.:eek: Ani nezisťovala, či som doma:confused:
Ale som veru z Malaciek, toto sa nestalo prvýkrát. Potom sú nervozne lebo pri priehradkách majú veľa ľudí.
Martasch
17.07.08,05:02
V Topoľčanoch je to s poštou úplne rovnako.
michelle84
17.07.08,05:05
V Topoľčanoch je to s poštou úplne rovnako.

Predpokladám, že na celom území Slovenska je to rovnaké. Neochotné poštárky a pracovníčky za priehradkou. Vystojíme aj jamu v dlhokánskom rade a aj tak nič nevybavíme.:mad:
Gabi03
17.07.08,05:09
Predpokladám, že na celom území Slovenska je to rovnaké. Neochotné poštárky a pracovníčky za priehradkou. Vystojíme aj jamu v dlhokánskom rade a aj tak nič nevybavíme.:mad:

Niekedy mám pocit, že tie pani poštárky (aj pánov poštárov sem-tam) posielajú na školenia, ako sa nesprávať k zákazníkom. :rolleyes:
Ale uvidím, keď si pôjdem pre doporučenú, či sa to zmenilo alebo nie. :)
Maruška54
17.07.08,07:10
Dostala som vysvetlenie od pani za prepážkou že doručovateľka to urobila omylom, ale nevedela mi povedať čo vlastne, lebo pri tom koktala. Doručovateľka sa mi ospravedlňovala so slovami, no čo už stalo sa a že ona tu zastupuje atď. A tiež niečo koktavo vysvetľovala že pani za prepážkou sa pomýlila. Nejako veľa omylov na jeden deň. No a boli to tie dokumenty na ktoré čakám. Zajtra mi majú prísť ďaľšie, uvidíme či sa poučila, ale pre istotu budem mať hlavu strčenú v okne.
michelle84
18.07.08,07:36
Práve ma potešílo, že som získala 100 súhlasov. Veľa sa nevyjadrujem na porade, vždy dám súhlas niekomu, s koho názorom súhlasím. Ale som rada, že sa mi podarilo získať takéto pekné číslo :-)
Modroocko
18.07.08,07:46
Včera som si našla žltý lístok od poštárky, že mám doporučenú zásielku, tak som si dnes ráno zašla na poštu, že si to vyberiem. Vždy tak robím, lebo ráno tam nikto nie je a poobede je tam plno ľudí, čo sa vracajú z práce. Ale som sa strašne kopla - dnes je 18-eho a naši počernejší spoluobčania dostávajú sociálne dávky. Už od vstupných dverí som sa na päte otočila. A teraz premýšľam, či tam vôbec mám ísť poobede, lebo tam dnes bude celodenný smrad.:(
ALDA
18.07.08,08:41
Ja som poštou poslala balík z PK do BB v stredu a do BB prišiel v stredu budúci týždeň a to by mal prísť do 3 prac. dní. Najhoršie bolo, že ten balík čakala priateľka už v piatok, akože prvou triedou, lenže na pošte asik dobre nepočuli.
Maruška54
18.07.08,08:59
Dnes som mala zase doporučenú zásielku, pani poštárka zazvonila, prišla až ku dverám zaklopala a hovorí mi. Máte doporučenú zásielku, tuto mi to podpíšte a príjemnú nedeľu.
Monika V.
18.07.08,09:06
Dnes som sa konečne dostala po takmer roku k môjmu "novému" kuchynskému robotu. Keď som si ho kúpila, hneď pri prvom mletí mi vyletel nôž a samozrejme poškodil aj iné náhradné diely. Išla som do obchodu kde som ho kúpila a tam mi odporučili isť na servis, že to bude vybavené rýchlejšie. "To už nikdy nespravím!" Reklamáciu mi neuznali, a ešte aj namiesto týždňa opravy som čakala vyše mesiaca na náhradné diely, ktoré som si musela zaplatiť. Keď som prišla domov, hneď som ho vyskúšila a išlo ma roztrhnúť od jedu, spravilo to znova. Volala som do hlavného servisného strediskav BA, odkiaľ mi znova poslali náhradné diely s tým, že keď mi predtým v servise v TN povedali, že je to moja chyba, tak asi to tak bude. Jasné že problém sa opakoval. Obvovala som všetko možné a nakoniec som sa dostala na zástupcu západoslovenského kraja a ten bol ochotný mi robot zobrať do BA a pozrieť sa naň. Dnes mi volali, že chybu odstránili a môžem si prísť preň. Som strašne rada, ale aj hrozne naštvaná a rozmýšľam ako to poriešim so servisom, ktorý ma neustále presviedčal, že chyba je vo mne. Nejde mi o tie zaplatené náhradné diely, ale o ten prístup servisu.
Gabi03
18.07.08,09:13
Dnes som sa konečne dostala po takmer roku k môjmu "novému" kuchynskému robotu. Keď som si ho kúpila, hneď pri prvom mletí mi vyletel nôž a samozrejme poškodil aj iné náhradné diely. Išla som do obchodu kde som ho kúpila a tam mi odporučili isť na servis, že to bude vybavené rýchlejšie. "To už nikdy nespravím!" Reklamáciu mi neuznali, a ešte aj namiesto týždňa opravy som čakala vyše mesiaca na náhradné diely, ktoré som si musela zaplatiť. Keď som prišla domov, hneď som ho vyskúšila a išlo ma roztrhnúť od jedu, spravilo to znova. Volala som do hlavného servisného strediskav BA, odkiaľ mi znova poslali náhradné diely s tým, že keď mi predtým v servise v TN povedali, že je to moja chyba, tak asi to tak bude. Jasné že problém sa opakoval. Obvovala som všetko možné a nakoniec som sa dostala na zástupcu západoslovenského kraja a ten bol ochotný mi robot zobrať do BA a pozrieť sa naň. Dnes mi volali, že chybu odstránili a môžem si prísť preň. Som strašne rada, ale aj hrozne naštvaná a rozmýšľam ako to poriešim so servisom, ktorý ma neustále presviedčal, že chyba je vo mne. Nejde mi o tie zaplatené náhradné diely, ale o ten prístup servisu.

Určite o tom upovedom výrobcku robota alebo výhradného zástupcu na Slovensku.
mirpo
18.07.08,10:25
Dnes ráno mi moja "havinka" rozhrýzla 5 plastových kochlíkov, ktoré našla v šope. Tá druhá len ležala pri dverách a prizerala sa.
Nahnevalo ma to, ale keď na mňa pozrela s takým nevinným pohľadom a výrazom "stalo sa niečo?" odpustila som jej... neviem sa na ne dlho hnevať
VladoaKatka
18.07.08,16:31
Ahojte, tak už som späť,prileteli sme poobede z Turecka, práve som si vybalila kufre a a utekala som Vás pozdraviť. Dovolenka bola výborná, oddýchla som si naozaj, užila si more, slnka a čo ma teší - nepribrala som!!! a kam pôjdem najbližšie, však sa to dozviete včas:)
Kazu
18.07.08,17:56
Katka, ty si už doma? Ten čas ale neskutočne letí. Tak teda vitaj :---
jozka56
18.07.08,18:03
Vladoakatka. dúfam, že neodlietate do týždňa, veď by sme mohli závidieť. j:---:D:D:D Treba aj pracovať.
Eulalia
18.07.08,18:31
Katka, vitaj doma - teda na Porade;) Dúfam, že si si oddýchla a máš kopu pekných zážitkov.
Rozalka
18.07.08,19:00
Bóóóže, ten čas ale letí, veď len teraz si odlietala ... tak vitaj doma.
Kazu
18.07.08,19:47
Vladoakatka. dúfam, že neodlietate do týždňa, veď by sme mohli závidieť. j:---:D:D:D Treba aj pracovať.

Po jej tajuplnej predpovedi by som tipovala, že poletí už v pondelok :--- Do práce :D:D:D
VladoaKatka
19.07.08,09:58
Po jej tajuplnej predpovedi by som tipovala, že poletí už v pondelok :--- Do práce :D:D:D
Zuzka tak trochu máš pravdu, treba ešte do piatku DPH a potom už prvý augustový týždeň máme kontrakty, nové modely pripraviť atď. roboty až-až... len aby bol aj biznis:).


Vladoakatka. dúfam, že neodlietate do týždňa, veď by sme mohli závidieť. j:---:D:D:D Treba aj pracovať.
Jožka nič sa neboj, skôr ako v zime to nebude, ak vôbec :) , veď v septembri budeme mať vnúčatko, aj to si treba vychutnať:---:):---.


Katka, vitaj doma - teda na Porade Dúfam, že si si oddýchla a máš kopu pekných zážitkov.

Ďakujem za privítanie, zážitkov máme ale hlavné je, že sme si oddýchli a načerpali síl, energie, bronzu:).
S tým, že robíme doma inak sa nedá oddýchnúť, len odísť preč a nepracovať, vypnúť mobil, resp. prijímať len SMS alebo aspoň zriadiť si roaming bez prijímania hovorov alebo všetky hovory presmerovať na tých, čo zostali doma. Tento osvedčený spôsob praktizujeme počas dovoleniek a verte je to super.
Nika
19.07.08,16:48
Po dlhom čase som si dnes prečitala horoskop. Okrem iného tam bolo: "Peníze: Očekávejte den v přepychu, čeká vás klid, pohoda a plná peněženka." Pred chvíľou som z balkóna počula buchot , idem tam a na podlahe 10-koruna .... však deň ešte neskončil...... ;)
janomila
19.07.08,19:04
Dnes sme s mojimi dvojičkami oslavovali šieste narodeniny. Bola to paráda. Šampanské (malinové) torta (čokoládový ježko) jednohubky, ovocné šľahačkové poháre, opekačka. Stretli sme sa rodina, priatelia proste super. Prikladám pár fotiek. Pozn. Ten arab nie je arab, ale môj sused.:)
Kazu
19.07.08,19:09
Dnes sme s mojimi dvojičkami oslavovali šieste narodeniny. Bola to paráda. Šampanské (malinové) torta (čokoládový ježko) jednohubky, ovocné šľahačkové poháre, opekačka. Stretli sme sa rodina, priatelia proste super. Prikladám pár fotiek. Pozn. Ten arab nie je arab, ale môj sused.:)

Musela to byť poriadne veselá oslava a dvojčatám blahoželám :)
DanielaSL
19.07.08,19:25
Včera som sa narobila u svokry ...nakoľko sa tam menili okná a potom maľovalo....a tak som nestihla urobiť poriadok s vedrom uhoriek. Naplánovala som si to teda na dnes. Ako si tak v kľude robím - manžel pracoval v kancelárii , ktosi zazvonil. No ...kto asi ...môj muž s plným vedrom čučoriedok. Sľúbil mu ich jeden klient. No a práve dnes ich priniesol. A tak som nevedela..mám sa tešiť, rozčuľovať..alebo čo? V jednom vedre uhorky, v druhom čučoriedky - situácia na zaplakanie...spoločnými silami sme to však zvládli. Takže z rozčúlenia je nakoniec dobrý pocit, keď pozriem na stôl so zásobami čerstvých kompótov, džemov a nakladaných aj rýchlokvasených uhoriek. :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:aHnJvn9PGYPGCM:http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/images/articles/thumb_1184834653.jpg (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/images/articles/thumb_1184834653.jpg&imgrefurl=http://www.biorecepty.sk/bio-sirupy.htm&h=100&w=124&sz=14&hl=sk&start=15&tbnid=aHnJvn9PGYPGCM:&tbnh=73&tbnw=90&prev=/images%3Fq%3D%25C4%258Du%25C4%258Doriedky%26gbv%3D 2%26hl%3Dsk%26sa%3DG) http://tbn0.google.com/images?q=tbn:f6VnBLknJAqEjM:http://byvanie.tvojdom.sk/udata/images/images_sk/images_clanky/okurky.jpg (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://byvanie.tvojdom.sk/udata/images/images_sk/images_clanky/okurky.jpg&imgrefurl=http://byvanie.tvojdom.sk/zahrady/uzitkova-zahradka-v6657.aspx&h=98&w=150&sz=15&hl=sk&start=8&tbnid=f6VnBLknJAqEjM:&tbnh=63&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Duhorky%26gbv%3D2%26hl%3Dsk%26sa%3DG)
janomila
19.07.08,19:36
Včera som sa narobila u svokry ...nakoľko sa tam menili okná a potom maľovalo....a tak som nestihla urobiť poriadok s vedrom uhoriek. Naplánovala som si to teda na dnes. Ako si tak v kľude robím - manžel pracoval v kancelárii , ktosi zazvonil. No ...kto asi ...môj muž s plným vedrom čučoriedok. Sľúbil mu ich jeden klient. No a práve dnes ich priniesol. A tak som nevedela..mám sa tešiť, rozčuľovať..alebo čo? V jednom vedre uhorky, v druhom čučoriedky - situácia na zaplakanie...spoločnými silami sme to však zvládli. Takže z rozčúlenia je nakoniec dobrý pocit, keď pozriem na stôl so zásobami čerstvých kompótov, džemov a nakladaných aj rýchlokvasených uhoriek. :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:aHnJvn9PGYPGCM:http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/images/articles/thumb_1184834653.jpg (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://www.biorecepty.sk/ext/biorecepty/images/articles/thumb_1184834653.jpg&imgrefurl=http://www.biorecepty.sk/bio-sirupy.htm&h=100&w=124&sz=14&hl=sk&start=15&tbnid=aHnJvn9PGYPGCM:&tbnh=73&tbnw=90&prev=/images%3Fq%3D%25C4%258Du%25C4%258Doriedky%26gbv%3D 2%26hl%3Dsk%26sa%3DG) http://tbn0.google.com/images?q=tbn:f6VnBLknJAqEjM:http://byvanie.tvojdom.sk/udata/images/images_sk/images_clanky/okurky.jpg (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://byvanie.tvojdom.sk/udata/images/images_sk/images_clanky/okurky.jpg&imgrefurl=http://byvanie.tvojdom.sk/zahrady/uzitkova-zahradka-v6657.aspx&h=98&w=150&sz=15&hl=sk&start=8&tbnid=f6VnBLknJAqEjM:&tbnh=63&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Duhorky%26gbv%3D2%26hl%3Dsk%26sa%3DG)
K tomu dobrému pocitu Ti želám aj dobrú chuť. Neboj sa, v zime pri maškrtení si na tú "makačku" už ani nespomenieš. A môžeš si s kľudom povedať, že si šikovné žieňa.:):):)
Nika
19.07.08,19:41
neviem kam to vložiť, nechcem otvárať novú tému.....angličania spievajú Aká si mi krásna (http://www.sme.sk/c/3982836/pohoda-aka-si-mi-krasna-spievali-anglicania.html) ......krásne, krásna slovenčina.... nádhera
misoft
20.07.08,08:46
Tak toto bola TOTÁLNA FANTÁZIA. Naša slovenčina je nádherná, preto nepochopím,prečo ju niektorí dehonestujú a prznia. Ako keby sa hanbili, že sú Slováci. Ja vždy a všade prehlasujem, že som Slovák a vôbec sa za to nehanbím, skôr som na to hrdý!!!
VladoaKatka
20.07.08,11:49
Aha, hľa, čo som objavila
Členom od: 20-07-07 - veď je to práve rok, čo som sa stala členkou tohoto skvelého kolektívu poraďákov :)
DanielaSL
20.07.08,11:55
VladoaKatka
20.07.08,12:27
Aby ste nepovedali, že ani nepohostí:):---:)
http://www.hoxa.hu/pic/kepeslapok/0000099421.jpg
Maruška54
20.07.08,13:11
U nás zase prší...
jozka56
20.07.08,13:25
Maruška54, aj u nás prší.
icemonika
21.07.08,18:09
Maruška54, aj u nás prší.

u nas neprsi a ja by som tak potrebovala dazd, tak rada by som teraz zmokla
ALDA
21.07.08,19:33
Pred mesiacom v našom vchode menili na jednej strane stúpačky-po 33 rokoch. Sme 4-poschod. barák. Susede na samom vrchu praskol závit na teplej vode, celé schodište bolo pod vodou, nedalo sa ani von, ani dnu. Tí, čo boli vonku mi oznamovali tel. čísla, volala som hasičov a pod. Hotová kalamita.
Tí, čo stúpačku prerábali, sa vyhovárajú, že bol zlý materiál. Poisťovňa mám kázala všetko nafotiť a nikto nemal doma foťák. Elektrinu nám zapli až večer, teda som sa pustila do dorábok DPH.
Neprajem to zažiť nikomu, ale hlavne, že sa nikomu nič nestalo, lebo schod. bolo pod elektrickým prúdom. Táto porucha sa stala aj týždeň po skončení prác u susedov oproti, ale voda iba kvapkala, tak to opravili.
Našu stranu by mali vymieňať do konca roka a teraz máme strach.
tuta
21.07.08,20:09
ZuzanaP
22.07.08,04:17
Ja snáď odpadnem, dnes mi prišiel štátny príspevok pre mladých od banky k hypotéke, ešte ani raz neprišiel tak skoro. To sa to ráno pekne začína.:D:D:D
cactus
22.07.08,05:42
Dnes ma potešila táto web stránka.

http://redir.netcentrum.sk/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Eacapela%2Dgroup%2Ecom%2FGre etings%2Ffish%2D1%2D4%2Db9a6551429e58


Tuta, to nemá chybu,
a ešte tie moje vložené repliky.... no, sranda...
adi11
22.07.08,08:49
Jara
22.07.08,09:27
Skús ešte raz, teraz to šlo
ZDENIELA
22.07.08,10:25
Dnes ma potešila táto web stránka.

http://redir.netcentrum.sk/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Eacapela%2Dgroup%2Ecom%2FGre etings%2Ffish%2D1%2D4%2Db9a6551429e58

No len kým ja som prišla na to, ako to použiť ... ale už sa vytešujem aj ja :D
mamminta
22.07.08,14:03
dnes ma totálnevytočil jeden človek
dal si mobil do servisu a dnes si ho odmietol prevziat, že sme ho poškodili.....krytka na externú anténu bola o pol mm nižšie, ako pôvodne :eek:
a to sa ta krytka da vyberat, takze sa da napravit, ale on mi to zakazal....:eek: :eek: :eek:
mirpo
23.07.08,05:05
Dnes je už tretí deň, čo máme rozbúranú celú ulicu.:mad: V pondelok z cesty odstránili strojmi všetok asfalt, včera to dokončovali... dnes sú tam opäť. Všetko to robia za plnej prevádzky, ich autá a stroje stoja na chodníku. Problém je, že na našej ulici je chodník len na pravej strane, takže ísť cez niektoré úseky je problematické... po ceste zase trochu nebezpečné. Oni totiž nerobia najprv jednu stranu a potom druhú, oni robia všetko naraz:eek:

Jediné pozitívum je, že budeme mať peknú cestu /možno/. :)
ZuzanaP
23.07.08,06:46
Dnes ráno mi volala kamoška, bol za ňou jeden SZČO, ktorému prišla výzva z DÚ, aby do 15 dní odovzdal DP za rok 2007:eek:. Účtovník sa mu na to vykašlal, nemá žiadne doklady, len si vypýtal od odberateľov faktúry. Žasnem, že si neoveril, či mu ho odovzdal a čo podpis:confused:.
Monika V.
23.07.08,06:53
Dnes ma rozčúlila hneď ráno predavačka v stánku. Kupovala som si časopis za 62,-Sk. Dala som jej 2x20,2x5,5x2 a 2x0,50Sk a ona mi zahlásila, že bez tých 0,50Sk. Ja som najskôr nechápala, čo tým chce povedať. Tak som sa jej pýtala, či už nemusím platiť a ona že nie len aby som jej nedávala 0,50Sk, že ako by som sa cítila keby ona mne vydávala za 10,-Sk 50haliernikov.Hovorím,ale ja vám ich nedávam toľko, iné drobné nemám a toto sú ešte zatiaľ tiež platné peniaze.
Maruška54
23.07.08,08:01
Dnes som sa rozčúlila trikrát:
1. našla som si v schránke oznámenie o doporučenej pošte - adresát nezastihnutý - ani som sa z domu nepohla
2. išla som si na poštu zásielku vyzdvihnúť podľa pokynu po 16-tej hodine - tam mi oznámili že zásielka bola prebraná 13,18 ale nevedia kým - zistia zajtra a zavolajú mi
3. obvolalala som zákazníkov, jeden mi posielal doklady do účtovníctva na ktoré čakám
P.S pokračovanie zajtra
Dnes sa stalo to isté len trošku v opačnom poradí.

Išla som na poštu asi s 10-timi obálkami. Poštová schránka už bola plná ale som ju nevyberala, lebo prší a aj tak som mala problém aby som tú z domu priniesla suchú. Prídem domov, vyberiem schránku a tam lístok že máte doporučenú zásielku a adresát nezastihnutý atď. Potom že má človek vysoký tlak.
betyna8
23.07.08,08:19
Dnes sa stalo to isté len trošku v opačnom poradí.

Išla som na poštu asi s 10-timi obálkami. Poštová schránka už bola plná ale som ju nevyberala, lebo prší a aj tak som mala problém aby som tú z domu priniesla suchú. Prídem domov, vyberiem schránku a tam lístok že máte doporučenú zásielku a adresát nezastihnutý atď. Potom že má človek vysoký tlak.

Ano naše úrady ,inštitúcie a hlavne ochota zamestnancov je niekedy nášmu tlaku prospesna.:(

Ja mam usmevnu skusenost s poštárkou.Kancelariu máme na 1.poschodi a schranka je na prizemi, pri vchodových dverách.Keďi pride doporučena pošta, prinesie mi ju na poschodie ale zároveň všetku ostatnu poštu vhodi dole do schránky.Nuž neviem aky to ma efekt,asi je rada,ze nebeha po schodisku iba ona:).
Karas Milan
23.07.08,08:22
Dnes ma rozčúlila hneď ráno predavačka v stánku. Kupovala som si časopis za 62,-Sk. Dala som jej 2x20,2x5,5x2 a 2x0,50Sk a ona mi zahlásila, že bez tých 0,50Sk. Ja som najskôr nechápala, čo tým chce povedať. Tak som sa jej pýtala, či už nemusím platiť a ona že nie len aby som jej nedávala 0,50Sk, že ako by som sa cítila keby ona mne vydávala za 10,-Sk 50haliernikov.Hovorím,ale ja vám ich nedávam toľko, iné drobné nemám a toto sú ešte zatiaľ tiež platné peniaze.

Ahoj Monika.

2x20=40
2x 5=10
5x 2=10
2x0,5=1
Suma 61
Časopis 62,-
Bodaj by sa nerozčúlila.

Ka Mil
Viera Klimentová
23.07.08,08:50
S 50hal. mám aj ja zlú skúsenosť napr v MHD. Napriek vyvesenému oznamu " Plaťte len mincami 10.-, 5.-, 2.-, 1.-, Sk ".Snažím sa to dodržiavať a mám najradšej pripravené korunky presne. Stane sa však, že vodič mi vydá 2x 50 hal. Ale keď sa opačne výnimočne stane mne, že ak chcem dať presne musím dať aj 2x50 hal. zosype sa na mňa zo strany vodiča (aj toho, ktorý to sám vydáva) spŕška slov nepríjemného komentára.
JAJA11
23.07.08,09:38
S 50hal. mám aj ja zlú skúsenosť napr v MHD. Napriek vyvesenému oznamu " Plaťte len mincami 10.-, 5.-, 2.-, 1.-, Sk ".Snažím sa to dodržiavať a mám najradšej pripravené korunky presne. Stane sa však, že vodič mi vydá 2x 50 hal. Ale keď sa opačne výnimočne stane mne, že ak chcem dať presne musím dať aj 2x50 hal. zosype sa na mňa zo strany vodiča (aj toho, ktorý to sám vydáva) spŕška slov nepríjemného komentára.

Ja by som mu povedala, že to som si len odložila tie 50-halierniky, ktoré mi on minule vydal. A som zvedavá, ako by reagoval. :-)) (A možno by na nich bolo treba poslať kontrolu. 50-haliernik je stále platná minca a on ju je povinný prevziať, aj keby mu zaplatíte celé cestovné (tuším je tam obmedzenie maximálne 20 mincí rovnakého typu a maximálne 30 mincí v jednej platbe) :-))
jana88
23.07.08,10:57
Ja som až dnes zavítala na túto tému a veľmi ma potešilo zistenie, že dobrí ľudia s ozajstnými hodnotami ešte žijú.

Ďakujem.
janomila
23.07.08,14:05
Ja som až dnes zavítala na túto tému a veľmi ma potešilo zistenie, že dobrí ľudia s ozajstnými hodnotami ešte žijú.

Ďakujem.
Janka, neboj sa, dobrí a slušní ľudia ešte nevymreli. A keďže Porada je niečo iné ako televízne spravodajstvo, skôr sa tu preferujú tie pozitívne stránky života a nie len vraždy, podvody a pod. Prelúskala som na nete už veľa stránok, ale vždy sa vrátim na poradu a je mi, ako keby som prišla domov. Sú tu ľudia, ktorí majú veľké srdce a zdravý rozum a ja som rada, že som členka takéhoto kolektívu. Môžeš sa vyžalovať, pochváliť, poplakať si aj sa zasmiať, dokonca aj veľmi ostro polemizovať (mne dala zabrať téma Rasťa Žitného a politiky štátu). Ale všetko to stojí zato a človek vie, že v ničom nie je sám.Dúfam, že sa Ti tu bude páčiť.:):):)
mirpo
25.07.08,14:18
Pred hodinou sme sa s kamoškou dohodli, že dnes pôjdeme na T-Com Fiestu...... a už pršíííííí :mee:
Takže výlet sa ruší:mee:
cactus
26.07.08,04:54
Dnes ráno ma milo prekvapila relácia v Sloveskom rozhlase, ktorá mimochodom ešte stále beží, že po dllllllhom, dllllhom čase znova počujem už zabudnutý hlas (pre mňa) p. Kataríny Čintalovej.
Veľmi príjemný hlas a ľúbozvučná slovenčina, ktorá sa teraz, žiaľ, už "nenosí".
Zitulda
27.07.08,17:49
Zitulda
27.07.08,18:13
No len kým ja som prišla na to, ako to použiť ... ale už sa vytešujem aj ja :D

Zdenielka, pošuškaj, ako si na to prišla? Aj ja sa chcem vytešovať, lebo ma našvali ba horšie-naj.babrali - kto?! - to neviem. Bola som v pivnici pre kompót a anciáša jeho, zas si niekto spoločné priestory suterénu pred výťahmi a vchodmi po pivníc zamenil za sklad nepotrebných skriniek kuchynskej linky splu s policami a inými vecmi.
Neviem, ako nazvať niekoho :mad: (určite to nerobia obyvatelia bytov) skôr osobu-by-(feťáci a pôžitkári alkoholu) ktorí chodia na návštevu k niekomu kde môžu holdovať svojim pôžitkom. Asi z dôvodu šetrenia spotreby vody vo WC si už za posledný mesiac je to tretí krát, vykonali nielen malú, ale aj veľkú potrebu v suteréne tesne pred vstupom do malého výťahu. Viete si predstaviť, aký ozón sa šíri schodiskom a chodbami ktoré nie sú vetrateľné?!
Už sme pomýšľali dať skryté kamery, len "habe ich keine zeit, und zeit ist geld". :mad::mad::mad:
Orim
27.07.08,21:35
S 50hal. mám aj ja zlú skúsenosť napr v MHD. Napriek vyvesenému oznamu " Plaťte len mincami 10.-, 5.-, 2.-, 1.-, Sk ".Snažím sa to dodržiavať a mám najradšej pripravené korunky presne. Stane sa však, že vodič mi vydá 2x 50 hal. Ale keď sa opačne výnimočne stane mne, že ak chcem dať presne musím dať aj 2x50 hal. zosype sa na mňa zo strany vodiča (aj toho, ktorý to sám vydáva) spŕška slov nepríjemného komentára.
Nebojte sa čakajú ich 1 centovky, ktoré sú ešte menšie ako 0,50.- Sk :D
ZuzanaP
28.07.08,04:39
Krásny víkend za nami, boli sme v sobotu po sestru v ČR, síce pršalo, ale Češi majú dedinky veľmi pekné, o cestách ani nehovorím. Tak dobre sa mi už dlho nešoférovalo. Večer sme boli na country, zábava parádna, vraciame sa k autu a ... dvere, blatník nabúrané. Samozrejme bez vinníka....:mee::mee::mee:

Jaj, kam tento svet speje....:(
Gabi03
30.07.08,05:37
Možno potešilo, ale určite prekvapilo ma dnes ráno jednou auto "lepšej" značky, ktorý dodržiaval 90-tku mimo obce a nesnažil sa predbiehať autá, ktoré išli rovnakou rýchlosťou. :rolleyes:
mirpo
30.07.08,09:08
Mňa dnes veľmi potešila starostlivosť kolegýň a súdržnosť nášho kolektívu. :---
Mala som klienta, o ktorom som ani nevedela, že je problémový a niekedy agresívny.:eek: Keď už bol u mňa v zatvorenej kancelárii dlhšie, boli skontrolovať, či nerobí problémy a či som O.K., aj keď vyzeral pomerne kľudne.
Opäť sa potvrdilo, že ak by sa niečo dialo, na náš kolektív sa môžem spoľahnúť:---:)
mirpo
30.07.08,18:39
No dnes bol zase deň.:mad: Normálne veľmi milá a príjemná klientka bola dnes veľmi nahnevaná a nepríjemná:confused: a keď sa čo to vyjasnilo, prišiel večer.
Priateľ šiel do špajze niečo hľadal, posunul melón,ten praskol,vyliala sa z neho "šťava" asi za 2,5 litra:eek::mad:, ale ten smrad a bordel...
Museli sme vypratať celú špajzu, vyumývať všetky poličky, stojany, podlahu.... a konečne po 3 hod. to máme naráchané všetko späť:o
Už sa Vám niekedy stalo niečo také?

PS: Melón sme kúpili cez víkend, keď sa to stalo, bol ešte v celku a v najchladnejšej miestnosti.
betka
30.07.08,18:58
Ja som práve nasr..., neviem ,pochopiť, ani nepochopím jednu ľudskú vlastnosť, ktorou je ZAVISISŤ.
ČO vlastne popudzuje osoby, ktoré sedia v krčme, alebo doma pred telkou, hov.. robia, majú vkúrený prst v nose, vyložené nohy stále na stole, nasávajú a závidia osobám, kt. makajú dobre že nie od rána do rána, bez oddychu......, ohovárajú a kydajú, ...... ja plačem od zúrivosti, klamstiev a faloše....napokon si poviem, aspoň niečím sama seba oklamem: "NA každú opicu, má Panboh palicu."
veronikasad
30.07.08,19:12
No dnes bol zase deň.:mad: Normálne veľmi milá a príjemná klientka bola dnes veľmi nahnevaná a nepríjemná:confused: a keď sa čo to vyjasnilo, prišiel večer.
Priateľ šiel do špajze niečo hľadal, posunul melón,ten praskol,vyliala sa z neho "šťava" asi za 2,5 litra:eek::mad:, ale ten smrad a bordel...
Museli sme vypratať celú špajzu, vyumývať všetky poličky, stojany, podlahu.... a konečne po 3 hod. to máme naráchané všetko späť:o
Už sa Vám niekedy stalo niečo také?

PS: Melón sme kúpili cez víkend, keď sa to stalo, bol ešte v celku a v najchladnejšej miestnosti.

ano taký melon som už kúpila v hypermarkete aj ja. Odvtedy ho tam nekupujem
judita1971
30.07.08,19:20
Neplač, lebo to chcú tí závistliví . Nechaj ich tak, nevšímaj si ich, nech ich tá závisť zožerie samých, a nie teba. Určité vlastnosti ľudia majú odpradávna, a budú až do konca svetov. Závisť,zloba tu bude stále. Nadýchni sa, a choď vpred. Na také sa ja snažím nereagovať, ja sa často stretávam v práci u mojej kolegyni s tým, že si myslí, že ona je niečo viac ako ja, lebo .... a dáva mi to pociťovať, jemnými narážkami v témach o hocičom....o čomkoľvek sa bavím, je tam náznak, že ona je jednoducho lepšia , má lepšie veci, lepšieho muža, lepší život, lepšie deti, lepšie varí...... :D:D. Nereagujem, vlastne ani sa neoplatí reagovať, lebo aj tak je o svojej pravde presvedčená. Ona........ potom dlho, dlho nič.a asi ešte stále nič......... :D ...............a ešte stále nikto v dohľade. Takže, keď si tam chce byť tak vysoko, a sama, nech si tam bude, ja budem tam, kde som, budem kým som, a budem život v spoločnosti svojich priateľov a rodiny. .... Ona mi jednoducho neublíži, lebo ja jej to nedovolím.
betka
30.07.08,19:37
Vďaka, Judit, za podporu, pekné slová, pravdivé.
Len si želám, aby závistlivci trpeli, viac a viac, nech sa zožierajú vo svojej hnusnej vlastnosti................, len ich fakt neviem pochopiť :eek:, čo ich tak popudzuje, rada sa vymením, dám to, čo mám, ....

Odoved si dám sama: Hmmm, asi by nevydržali :D:D
betka
30.07.08,19:38
ano taký melon som už kúpila v hypermarkete aj ja. Odvtedy ho tam nekupujem

A z takého melona, sa vie pridružiť i salmonela, vedela by som rozprávať :D
milagros208
31.07.08,04:24
Vďaka, Judit, za podporu, pekné slová, pravdivé.
Len si želám, aby závistlivci trpeli, viac a viac, nech sa zožierajú vo svojej hnusnej vlastnosti................, len ich fakt neviem pochopiť :eek:, čo ich tak popudzuje, rada sa vymením, dám to, čo mám, ....

Odoved si dám sama: Hmmm, asi by nevydržali :D:D
Bohužiaľ tých závistlivcov a neprajníkov je stále okolo nás dosť. Aj v mojom
okolí je ich mnoho a fakt nerozumiem čo mi môžu také závidieť. Jediné, čo si potom poviem, je, že ja som spokojná so svojim životom a títo ľudia nikdy nebudú spokojní s tým čo majú, bude ich zožierať závisť a nikdy si nepovedia,že sú vďační za to čo od života dostali. Nikdy nezažijú pocit šťastia, pretože im stále niečo bude chýbať. A to je ich trest. Už sa nad nimi nezamýšľam. No niekedy sa ma to len predsa dotkne.
judita1971
31.07.08,04:34
Vďaka, Judit, za podporu, pekné slová, pravdivé.
Len si želám, aby závistlivci trpeli, viac a viac, nech sa zožierajú vo svojej hnusnej vlastnosti................, len ich fakt neviem pochopiť :eek:, čo ich tak popudzuje, rada sa vymením, dám to, čo mám, ....

Odoved si dám sama: Hmmm, asi by nevydržali :D:D



Len ty sa s nimi nemeň, veď ako by si vydržala v koži závistlivca ...bŕŕ. nevydržala by si to .:D:D:D
ZuzanaP
31.07.08,04:37
So závisťou sa stretávam skoro každý deň, i keď nechápem, čo si môžu ľudia závidieť. Veď každý z nás si je svojím spôsobom strojcom šťastia. Aj mňa to vie nahnevať, ale potom si poviem, že to nestojí za to a v duchu si poviem, že svet je krásny.:)
Rozalka
31.07.08,04:51
Judit, povedz si len toľko: keď je hov.. na polici, už si myslí, že je torta.
Kazu
31.07.08,06:01
Závisť tu bola, je a aj bude. :) A preto, baby, hlavu hore. Lebo, dobre mi je pokiaľ mi závidia. Beda, až ma začnú ľutovať."
linko1
31.07.08,10:49
Ja sa držím jednej vety a to : Závisť si musíš zaslúžiť
a fakt je na tom niečo pravdy budme radi , že nám závidia, veď sme sa na tom namakali...aby sme mali všetko to čo nám závidia...
takže naozaj závisť si musíš zaslúžiť
pretože neschopným nikto nezávidí...
cactus
31.07.08,11:22
Ja sa držím jednej vety a to : Závisť si musíš zaslúžiť
a fakt je na tom niečo pravdy budme radi , že nám závidia, veď sme sa na tom namakali...aby sme mali všetko to čo nám závidia...
takže naozaj závisť si musíš zaslúžiť
pretože neschopným nikto nezávidí...

zauijímavé konštatovanie, ale pravdivé
lepka
31.07.08,11:41
A ja si myslím,len nech mi závidia veď majú čo,môžem robiť do polnoci,keď oni spia,to je znak toho,že mám lepšiu výdrž a lepšie oči a môžem ich siliť aj do rána,keď sa mi chce. Nech mi závidia,že sa vadím s manžlom,to jer znak toho,že nám na sebe stále záleží a dokazujeme si to takto búrlivo a nie som sama,mám pri sebe chlapa. Nech mi závidia,že kričím na syna,to je znak toho,že ešte raz mám niekoho,na kom mne veľmi záleží a preto sa ho snažím usmerniť aj keď krikom.Nech mi závidia,že som v robote od vidím do nevidím,to je znak toho,že som obľúbená v kolektíve a nechcú byť bezo mňa ani chvíľku.Vždy je lepšie keď ti závidia, ako keď ťa majú ľutovať. A fakt ZÁVISŤ si treba zaslúžiť a my si ju zaslúžime sme ÚSPEŠNÍ, tak nech nám závidia!!!!
ola
31.07.08,12:03
Ja mám trochu skeptickejší pohľad na závisť. A to z toho dôvodu, že som zažila pred mnohými rokmi u mojej bývalej kolegyne, ako jej závisť prerástla až k nenávisti. A z tej nenávisti veľmi ubližovala druhým okolo seba. Samu seba utvrdzovala v tom, že má na to právo. Postupne vyštvala z kolektívu zopár kolegýň, ktoré jej nevládali odolávať a radšej odišli. Musím sa pochváliť, mňa nezlomila, lebo som sa časom obrnila voči jej klamstvám, urážkam a výmyslom. Ale nedá sa povedať, žeby ma to nemrzelo. Zo správnej babenky sa stala vlastnou závisťou jedna odporná, neznesiteľná ženská.
Takže závisť musí mať tiež svoje hranice, lebo od nej je len krôčik k nenávisti a tam sa už ubližuje iným spôsobom ako len planými rečami.
VladoaKatka
31.07.08,12:27
Vďaka, Judit, za podporu, pekné slová, pravdivé.
Len si želám, aby závistlivci trpeli, viac a viac, nech sa zožierajú vo svojej hnusnej vlastnosti................, len ich fakt neviem pochopiť :eek:, čo ich tak popudzuje, rada sa vymením, dám to, čo mám, ....

Odoved si dám sama: Hmmm, asi by nevydržali :D:D

Závistlivci boli, sú a budú. Trápi to každého z nás a najviac vtedy, keď aj vlastná najbližšia rodina sa zaradí medzi ne, vtedy sa už len treba nad tým povzniesť... však sa dočkajú ...
Božie mlyny melú pomaly, ale presne.
betka
31.07.08,12:32
Ahojte, sa to tu rozbehlo s tou závisťou:D
Prešlo ma to. Veď to je napokon úbohá osôbka, kt. znepríjemńuje život všetkým susedom, nak kt. neustále žaluje, udáva ich, nenávidí a neznáša dookola všetky zvieratá, sem tam nejaké zmizne, resp. podľahne bolestiam po otrave. :mee:
Život za záclonou, bez priateľov a známych, a neustále s telefonom v ruke, že nebodaj vytiekol olej niekomu z auta............ To fakt nie je život,...
Nech sa mučí ďalej.:)
azla
01.08.08,08:20
Kedysi som počula (čítala ?) také pomenovanie závisti...

Závisť je
prisvojovanie si úspechov iných, bez ohľadu na úsilie a námahu, ktoré boli na dosiahnutie tohto úspechu vynaložené.
linko1
01.08.08,08:26
treba sa povzdniesť nad tým keď nám niekto závidí
závidí nám, že sme zdraví, uspešnejší, krajší, bohatší, vzdelanejší, múdrejší, rýchlejší...? závidí nám , pretože sme lepší ako on!
takže nech nás to len teší... veď má čo závidieť....
judita1971
03.08.08,19:20
Dnes som čakala na košickom letisku na autobus : nemôžem poveďať, že meškal, lebo spoj 23, ktorý mal mať odchod o 18.20 vôbec neprišiel.:mad:: Vraj máte Košičania od 2. augusta nové trasy, nezávidím Vám, ak vodiči budú blúdiť tak ako ten náš spoj a jednoducho nepríde.
Nika
06.08.08,07:46
Je mi smutno z toho, že Porada sa zanáša vulgarizmami... aj keď je to "iba" v oddychových témach......:mee:
korduľa
06.08.08,11:41
mne je smutno z bezmocnosti nad nasou zdravotnou starostlivostou. v nedelu som mala uraz a myslela som, ze mam vyvrtnutu nohu. v pondelok som bola na Tehelnej na chirurgii, tam mi lekar vykrucal prsty a ja som revala od bolesti, cudoval sa, ze som taka citliva, po rentgene zistil, ze mam zlomene 4 priehlavkove kosti, zhrozil sa nad snimkou a poslal ma na kramare na traumatologiu, vraj by sa to hned malo operovat, lebo jedna kosti trci do chodidla. na kramere sme sa dostali len na urgentny prijem, lebo uz bolo dost hodin. mlady chirurg co tam robil sa na snimok pozrel a hodil rukou, ze to nic nie je, da sa sadra a v pohode. na vela sa dal presvedcit, aby to tak neodbil, tak povedal, ze v utorok na nejakej porade to ukaze doktorom a uvidi sa. dnes som isla na kramare znova na urazovu chirurgiu, aby som si vypocula verdikt. od 9 - do 11.45 som cakala, aby mi lekar oznamil, ze sa to da len do sadry, ze sa to snad dobre zrastie a ked nie bude sa to riesit potom. tak som chcela od neho snimok, ze pojdem este inde. dozvedela som sa, ze ho niekde zabudol ale ze pon skoci, tak som cakala este pol hodku, pan doktor si dal obed a ked prisiel povedal, ze snimok nenasiel, nech idem na rentgen u nich na kramaroch. skoro ma porazilo. na rtg mali samozrejme obed, cakala som dalsiu pol hodinu na snimok. za tych par hodin dnesneho cakania som nechapala, ako to takto moze fungovat. ved si platim zdravotne poistenie, preco nedostanem zan to co cakam. preco nie je jedna zdravotna poistovna, do ktorej si budeme odvadzat - akesi setrenie, a ked bude nejaky problem radsej si s tych usetrenych penazi radsej zaplatim. nech su vsetci sukromni lekari, nech sa chovaju a maju taky pristup ako ludia cakaju. za tie roky som tolko odviedla do ZP, ze by som si dnes toho lekara zaplatila uplne v pohode. juj strasne som napalena. musim, ale podakovat svojmu manzelovi, ze to trpezlivo znasa so mnou, vsetky cakania a vsetky nepochopitelne pristupy zo strany zdravotnictva.. aj ked nehadzem vsetkych lekarov do jedneho vreca, v poslednej dobe mam len zle skusenosti.
aj ked sme mali ist v pondelok na dovolenku a mne sa prihodilo toto, som rada, ze je to "len" zlomenina, ked som videla co sa urazy sa ludom deju tak som bola rada, ze som takto dopadla. prajem vam pekny den
JAJA11
06.08.08,12:13
mne je smutno z bezmocnosti nad nasou zdravotnou starostlivostou. v nedelu som mala uraz a myslela som, ze mam vyvrtnutu nohu. v pondelok som bola na Tehelnej na chirurgii, tam mi lekar vykrucal prsty a ja som revala od bolesti, cudoval sa, ze som taka citliva, po rentgene zistil, ze mam zlomene 4 priehlavkove kosti, zhrozil sa nad snimkou a poslal ma na kramare na traumatologiu, vraj by sa to hned malo operovat, lebo jedna kosti trci do chodidla. na kramere sme sa dostali len na urgentny prijem, lebo uz bolo dost hodin. mlady chirurg co tam robil sa na snimok pozrel a hodil rukou, ze to nic nie je, da sa sadra a v pohode. na vela sa dal presvedcit, aby to tak neodbil, tak povedal, ze v utorok na nejakej porade to ukaze doktorom a uvidi sa. dnes som isla na kramare znova na urazovu chirurgiu, aby som si vypocula verdikt. od 9 - do 11.45 som cakala, aby mi lekar oznamil, ze sa to da len do sadry, ze sa to snad dobre zrastie a ked nie bude sa to riesit potom. tak som chcela od neho snimok, ze pojdem este inde. dozvedela som sa, ze ho niekde zabudol ale ze pon skoci, tak som cakala este pol hodku, pan doktor si dal obed a ked prisiel povedal, ze snimok nenasiel, nech idem na rentgen u nich na kramaroch. skoro ma porazilo. na rtg mali samozrejme obed, cakala som dalsiu pol hodinu na snimok. za tych par hodin dnesneho cakania som nechapala, ako to takto moze fungovat. ved si platim zdravotne poistenie, preco nedostanem zan to co cakam. preco nie je jedna zdravotna poistovna, do ktorej si budeme odvadzat - akesi setrenie, a ked bude nejaky problem radsej si s tych usetrenych penazi radsej zaplatim. nech su vsetci sukromni lekari, nech sa chovaju a maju taky pristup ako ludia cakaju. za tie roky som tolko odviedla do ZP, ze by som si dnes toho lekara zaplatila uplne v pohode. juj strasne som napalena. musim, ale podakovat svojmu manzelovi, ze to trpezlivo znasa so mnou, vsetky cakania a vsetky nepochopitelne pristupy zo strany zdravotnictva.. aj ked nehadzem vsetkych lekarov do jedneho vreca, v poslednej dobe mam len zle skusenosti.
aj ked sme mali ist v pondelok na dovolenku a mne sa prihodilo toto, som rada, ze je to "len" zlomenina, ked som videla co sa urazy sa ludom deju tak som bola rada, ze som takto dopadla. prajem vam pekny den

Ja som mala zaujímavý zážitok na mamografe. Pani doktorka mi poradila, že keď tam pôjdem poobede po 13.00 hod, že tam nikoho nemajú a rýchlo sa vybavím. Tak som to vyskúšala a naozaj tam nikoho nemali. Sestrička mi síce frflala, že v takom čase sa tam nechodí, ale spravila mi snímky a celé aj s frflaním to bolo 30 minút. :) Čiže na zdravotníctvo treba len konkurenciu, aby si odvykli od socialistického prístupu, veď aj keď nič nerobia, tak to majú zaplatené.
cloe
06.08.08,12:21
Je mi smutno z toho, že Porada sa zanáša vulgarizmami... aj keď je to "iba" v oddychových témach......:mee:

Môžem ti k tomu povedať len jedno. To čo momentálne predvádzajú účastníci inkriminovaných oddychových tém značí, že majú dosť času na blbosti a že ich to baví. Doslova sa v tom vyžívajú! To mňa teda fakt neba... Prínos v tom nevidím žiadny. Nie je to o tom, že človek nevie vyjadriť svoj názor, je to úplne o niečom inom.
ola
06.08.08,12:40
Ja tiež pridám z nášho zdravotníctva perličku. Fakt je to len a len o ľuďoch. Objednala som sa na jedno špeciálne vyšetrenie. Sestrička mi do telefónu povedala termín a hodinu, kedy sa mám dostaviť. Prišla som radšej v predstihu, minimálne pol hodinku pred určeným časom. Vošla som do čakárne a skoro som sa tam nezmestila. Bolo tam asi 30 čakajúcich. Na moju otázku, že na ktorú hodinu je kto objednaný, všetci skoro jednohlasne odpovedali - na 14,00. Myslela som, že sa mi sníva, lebo aj ja, tridsiata som bola objednaná na tú istú hodinu - na 14,00. Nikto z čakajúcich sme nechápali, ako nás mohol niekto takto objednať? Však už je dávno po 1.apríli, hádam nejaký oneskorený pokus o žart?! Odišla som odtiaľ preč s tým, že sa vrátim tak za dve hodiny, že už hádam budem na rade. Do ambulancie som sa dostala o 17,45. Sestrička si prezrela moju kartičku a chcela ma vykázať, že veď nie som objednaná a že oni mi nebudú vyšetrenie robiť. Tak to už ma ozaj riadne vytočilo, mala som nábeh vyletieť ako neriadená strela, ale i napriek tomu som sa v hovorenom slove celkom ovládala. Akurát sa mi triasol hlas od zlosti, ktorú som v sebe úporne dusila. Požiadala som ju, aby sa láskavo pozrela do poznámok, kde si zaznamenáva objednaných pacientov a nech si to preverí. Ľudia fakt som sa musela zasmiať, keď som zbadala čo otvorila a do čoho pozerala. Bola to "kniha" - šalát, so samými škrtancami a mastnými fľakmi, v ktorej na každej strane boli stopy po jedle! Zrniečka od rajčín samé omrvinky a mastné fľaky. A písmo? Neznámym jazykom, snáď nejakou "jupiterčinou" zapísané mená. Po dlhom lúštení našla moje meno - schomolené a úspešné ukryté pod kúskom oravskej slaniny. Skrátka, slúžila som jej ako krájacia doska :D
babi2
06.08.08,12:54
Ja tiež pridám z nášho zdravotníctva perličku. Fakt je to len a len o ľuďoch. Objednala som sa na jedno špeciálne vyšetrenie. Sestrička mi do telefónu povedala termín a hodinu, kedy sa mám dostaviť. Prišla som radšej v predstihu, minimálne pol hodinku pred určeným časom. Vošla som do čakárne a skoro som sa tam nezmestila. Bolo tam asi 30 čakajúcich. Na moju otázku, že na ktorú hodinu je kto objednaný, všetci skoro jednohlasne odpovedali - na 14,00. Myslela som, že sa mi sníva, lebo aj ja, tridsiata som bola objednaná na tú istú hodinu - na 14,00. Nikto z čakajúcich sme nechápali, ako nás mohol niekto takto objednať? Však už je dávno po 1.apríli, hádam nejaký oneskorený pokus o žart?! Odišla som odtiaľ preč s tým, že sa vrátim tak za dve hodiny, že už hádam budem na rade. Do ambulancie som sa dostala o 17,45. Sestrička si prezrela moju kartičku a chcela ma vykázať, že veď nie som objednaná a že oni mi nebudú vyšetrenie robiť. Tak to už ma ozaj riadne vytočilo, mala som nábeh vyletieť ako neriadená strela, ale i napriek tomu som sa v hovorenom slove celkom ovládala. Akurát sa mi triasol hlas od zlosti, ktorú som v sebe úporne dusila. Požiadala som ju, aby sa láskavo pozrela do poznámok, kde si zaznamenáva objednaných pacientov a nech si to preverí. Ľudia fakt som sa musela zasmiať, keď som zbadala čo otvorila a do čoho pozerala. Bola to "kniha" - šalát, so samými škrtancami a mastnými fľakmi, v ktorej na každej strane boli stopy po jedle! Zrniečka od rajčín samé omrvinky a mastné fľaky. A písmo? Neznámym jazykom, snáď nejakou "jupiterčinou" zapísané mená. Po dlhom lúštení našla moje meno - schomolené a úspešné ukryté pod kúskom oravskej slaniny. Skrátka, slúžila som jej ako krájacia doska :D
Presne takúto skúsenosť mám aj ja, keď ma kvôli
vysokému tlaku posielali kade tade na vyšetrenia
a na jedno som bola objednaná o štyri týždne
na pol ôsmu, tiež som prišla trochu skôr a už plná
čakáreň, keď vyšla doktorka z ambulancie povedala som jej naivne, že som objednaná na pol ôsmu a ona mi na to, že veď všetky ste objednané na pol ôsmu tak mi tlak vybehol hádam na 250 a musela som odísť lebo by ma bolo porazilo a dodnes som to vyšetrenie neabsolvovala :-(
Ibaka
06.08.08,13:20
K nášmu zdravotníctvu iba toľko: často sa modlím aby som sa ja alebo niekto z rodiny nedostal do ťažkopádnej, skorumpovanej, spolitizovanej a zaostalej mašinérie nášho zdravotníctva (česť všetkým dobrým zdravotníkom -výnimkám- je ich však veľmi veľmi málo). Zažil som svoje keď som chodil s nevládnym svokrom po vyšetreniach, nikoho absolútne nezaujímalo, ako sa dostanem na 4. poschodie s vozíkom- výťah bol odstavený, lebo nemal kto platiť údržbu. Nebyť ochotných a čakajúcich pacientov na vyšetrenie ani ho tam nedostanem. Ale tým ochotným pánom v čakárňach aspoň rýchlejšie ubehol čas čakania. :) (úsmev cez slzy)
Dav
06.08.08,13:32
Aj ja mám príhodu - sono ľadvín. Čakanie 3 mesiace, konečne vytúžené vyšetrenie a papier : "...porucha prístroja, údaje majú orientačný charakter". Milé, však?
petovsan
06.08.08,14:02
Aj ja mám príhodu - sono ľadvín. Čakanie 3 mesiace, konečne vytúžené vyšetrenie a papier : "...porucha prístroja, údaje majú orientačný charakter". Milé, však?
Myslím, že príspevky na tému "čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo" v našom zdravotníctve by si zaslúžili samostatné a čestné miesto na našej PORADE v podobe novej témy... možno do nej (aj keď omylom) zablúdia aj tí, ktorí sa v tých príspevkoch spoznajú :D:D:D ... možno ich aj nejaký iniciatívny redaktor zverejní vo svojom príspevku ... ak už nebude mať o čom písať :D:D:D (viď. úspech témy "výroky detí").

... mňa dnes napr. značne rozčarovalo, keď sme sa so synom zastavili na zmrzlinu ... slečna (brigádujúca študentka) využívajúc chvíľku voľna si veselo pofajčievala pred zmrzlinovým stánkom, len čo nás zočila, vbehla dnu, chytila tou ofajčenou paprkou kornútok a nabrala "dieťaťu" zmrzlinu. Tak som ju kľudne nechala dokončiť svoje dielo a potom som jej oznámila, aby bola taká láskavá, umyla si tie ofajčené ruky a až potom mi nabrala novú dávku zmrzliny do "nekontaminovaného" kornútku. A že úplne najideálnejšie by bolo, ak by si pritom zobrala aj igelitovú rukavicu, pretože ak si nestihla všimnúť, pracuje s jedlom. ... Mali ste vidieť tie vražedné pohľady ... ale nevydala zo seba ani slovko odporu ... Idú ma čerti zobrať, keď vidím, ako tie dievčence tou istou rukou chytajú peniaze, umývajú špinavou handrou pult a podávajú ľuďom zmrzlinu. ... Kde sú v tomto čase pracovníci hygienických staníc??? ... že by dovolenkovali? :D
Gabi03
06.08.08,14:08
... mňa dnes napr. značne rozčarovalo, keď sme sa so synom zastavili na zmrzlinu ... slečna (brigádujúca študentka) využívajúc chvíľku voľna si veselo pofajčievala pred zmrzlinovým stánkom, len čo nás zočila, vbehla dnu, chytila tou ofajčenou paprkou kornútok a nabrala "dieťaťu" zmrzlinu. Tak som ju kľudne nechala dokončiť svoje dielo a potom som jej oznámila, aby bola taká láskavá, umyla si tie ofajčené ruky a až potom mi nabrala novú dávku zmrzliny do "nekontaminovaného" kornútku. A že úplne najideálnejšie by bolo, ak by si pritom zobrala aj igelitovú rukavicu, pretože ak si nestihla všimnúť, pracuje s jedlom. ... Mali ste vidieť tie vražedné pohľady ... ale nevydala zo seba ani slovko odporu ... Idú ma čerti zobrať, keď vidím, ako tie dievčence tou istou rukou chytajú peniaze, umývajú špinavou handrou pult a podávajú ľuďom zmrzlinu. ... Kde sú v tomto čase pracovníci hygienických staníc??? ... že by dovolenkovali? :D

Tak už si tak skoro nedám zmrzlinu. :) Ach, sladká nevedomosť. :D
wagner
06.08.08,14:37
Preto som zmrzlinu nejdla už pekných pár rokov. Keď mi chutí, tak iba z obchodu - balenú:D a nie kontaminovanú:mad:
veronikasad
06.08.08,14:51
mne je smutno z bezmocnosti nad nasou zdravotnou starostlivostou. v nedelu som mala uraz a myslela som, ze mam vyvrtnutu nohu. v pondelok som bola na Tehelnej na chirurgii, tam mi lekar vykrucal prsty a ja som revala od bolesti, cudoval sa, ze som taka citliva, po rentgene zistil, ze mam zlomene 4 priehlavkove kosti, zhrozil sa nad snimkou a poslal ma na kramare na traumatologiu, vraj by sa to hned malo operovat, lebo jedna kosti trci do chodidla. na kramere sme sa dostali len na urgentny prijem, lebo uz bolo dost hodin. mlady chirurg co tam robil sa na snimok pozrel a hodil rukou, ze to nic nie je, da sa sadra a v pohode. na vela sa dal presvedcit, aby to tak neodbil, tak povedal, ze v utorok na nejakej porade to ukaze doktorom a uvidi sa. dnes som isla na kramare znova na urazovu chirurgiu, aby som si vypocula verdikt. od 9 - do 11.45 som cakala, aby mi lekar oznamil, ze sa to da len do sadry, ze sa to snad dobre zrastie a ked nie bude sa to riesit potom. tak som chcela od neho snimok, ze pojdem este inde. dozvedela som sa, ze ho niekde zabudol ale ze pon skoci, tak som cakala este pol hodku, pan doktor si dal obed a ked prisiel povedal, ze snimok nenasiel, nech idem na rentgen u nich na kramaroch. skoro ma porazilo. na rtg mali samozrejme obed, cakala som dalsiu pol hodinu na snimok. za tych par hodin dnesneho cakania som nechapala, ako to takto moze fungovat. ved si platim zdravotne poistenie, preco nedostanem zan to co cakam. preco nie je jedna zdravotna poistovna, do ktorej si budeme odvadzat - akesi setrenie, a ked bude nejaky problem radsej si s tych usetrenych penazi radsej zaplatim. nech su vsetci sukromni lekari, nech sa chovaju a maju taky pristup ako ludia cakaju. za tie roky som tolko odviedla do ZP, ze by som si dnes toho lekara zaplatila uplne v pohode. juj strasne som napalena. musim, ale podakovat svojmu manzelovi, ze to trpezlivo znasa so mnou, vsetky cakania a vsetky nepochopitelne pristupy zo strany zdravotnictva.. aj ked nehadzem vsetkych lekarov do jedneho vreca, v poslednej dobe mam len zle skusenosti.
aj ked sme mali ist v pondelok na dovolenku a mne sa prihodilo toto, som rada, ze je to "len" zlomenina, ked som videla co sa urazy sa ludom deju tak som bola rada, ze som takto dopadla. prajem vam pekny den
Urgentný príjem nemusí byť vždy urgentný - len preto, že ťa neprivezie rýchlovka. V apríli som naň čakala s podozrením na emboliu plúc - ktorá sa naozaj potvrdila - 6 hodín. Včera som sa bola objednať na kontrolné sono ciev a chceli ma objednať na február 2009. Nedala som sa odbiť a tak asi po 20minútovej porade to zrazu bolo možné dnes. Nezháňala som žiadnu protekciu, čo sa však stane, ak odborné vyšetrenia budú v krátkom čase len pre vyvolených alebo za nemalé všimné ... Kam speje naše zdravotníctvo ?
cactus
06.08.08,15:04
Urgentný príjem nemusí byť vždy urgentný - len preto, že ťa neprivezie rýchlovka. V apríli som naň čakala s podozrením na emboliu plúc - ktorá sa naozaj potvrdila - 6 hodín. Včera som sa bola objednať na kontrolné sono ciev a chceli ma objednať na február 2009. Nedala som sa odbiť a tak asi po 20minútovej porade to zrazu bolo možné dnes. Nezháňala som žiadnu protekciu, čo sa však stane, ak odborné vyšetrenia budú v krátkom čase len pre vyvolených alebo za nemalé všimné ... Kam speje naše zdravotníctvo ?

ale malo by sa dať aj priplatiť, aby to urobili skôr.
U nás to robia za príplatok v sobotu.
veronikasad
06.08.08,15:09
ale malo by sa dať aj priplatiť, aby to urobili skôr.
U nás to robia za príplatok v sobotu.
Sono sa dalo za poplatok 100,-sk prednostne vybaviť aj v našej nemocnici, ale teraz to už nerobia... Najbližší termín február 2009
cactus
06.08.08,15:12
Sono sa dalo za poplatok 100,-sk prednostne vybaviť aj v našej nemocnici, ale teraz to už nerobia... Najbližší termín február 2009

možno aj u nás to už zrušili, bola som na to asi pred rokom.

Ale súcitim s tebou a drukujem, že, čo sa týka zdravotníctva, máte všetky pravdu.
Kazu
06.08.08,15:16
Myslím, že príspevky na tému "čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo" v našom zdravotníctve by si zaslúžili samostatné a čestné miesto na našej PORADE v podobe novej témy... možno do nej (aj keď omylom) zablúdia aj tí, ktorí sa v tých príspevkoch spoznajú :D:D:D ... možno ich aj nejaký iniciatívny redaktor zverejní vo svojom príspevku ... ak už nebude mať o čom písať :D:D:D (viď. úspech témy "výroky detí").

... mňa dnes napr. značne rozčarovalo, keď sme sa so synom zastavili na zmrzlinu ... slečna (brigádujúca študentka) využívajúc chvíľku voľna si veselo pofajčievala pred zmrzlinovým stánkom, len čo nás zočila, vbehla dnu, chytila tou ofajčenou paprkou kornútok a nabrala "dieťaťu" zmrzlinu. Tak som ju kľudne nechala dokončiť svoje dielo a potom som jej oznámila, aby bola taká láskavá, umyla si tie ofajčené ruky a až potom mi nabrala novú dávku zmrzliny do "nekontaminovaného" kornútku. A že úplne najideálnejšie by bolo, ak by si pritom zobrala aj igelitovú rukavicu, pretože ak si nestihla všimnúť, pracuje s jedlom. ... Mali ste vidieť tie vražedné pohľady ... ale nevydala zo seba ani slovko odporu ... Idú ma čerti zobrať, keď vidím, ako tie dievčence tou istou rukou chytajú peniaze, umývajú špinavou handrou pult a podávajú ľuďom zmrzlinu. ... Kde sú v tomto čase pracovníci hygienických staníc??? ... že by dovolenkovali? :D

Ja som bola dnes v ružinovskej nemocnici v bufete a milej slečne za pultom popadali umelohmotné lyžičky zo sáčka na zem. Bez zaváhania ich pozbierala zo zeme a ukladala do stojanka na použitie. Pravdepodobne sa nemusíme báť bacilov, však za pultom sa pohybujú len predavačky a tie majú predsa /aspoň dúfam/ zdravotný preukaz. Tak sme si nepošmákli. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Stupave a tam sme pre zmenu pozorovali ako v tejto horúčave rozvážajú "čerstvé vajíčka" v dodávke bez chladenia. Na potvoru ich vykladali aj v reštaurácii, kde sme sa chceli najesť. Dali sme si len minerálku. Vyslovene sme žiadali nechladenú. Čiašnička nám priniesla ľadovú so slovami "Však je teplo, o chvíľu sa ohreje". Jediné šťastie, že dnes nám takéto veci boli ľahostajné.
Ajuška
06.08.08,15:18
... Jediné šťastie, že dnes nám takéto veci boli ľahostajné.

Zuzkaaa prepaaaaaaaaač................................... ...... je mi to úprimne ľúto...
olybaba
06.08.08,15:25
pozdravujem,
- cely zivot pracujem s ludmi ako "uradnik", snazim sa po starom stranky - po novom klientov vybavit k ich spokojnosti
- dnes sa mi stala "krivda", musim ju opisat, lebo ma inac porazi
- syn je viac rokov v zahranici a ja mam plnomocenstvo na preberanie jeho postovych zasielok, fungovalo to viac rokov, az dnes ....
- isla som na postu prebrat jeho doporuceny uradny list a nova pani za okienkom pri kontrole dokladov zistila, ze nesedi cislo mojho obcianskeho preukazu, lebo mam mesiac novy obciansky preukaz, snazila som sa jej vysvetlit, ze ked syn pride domov, vybavime nove plnomocenstvo s novym cislom obcianskeho preukazu
- isla sa poradit s novym veducim posty a ten tiez mi vysvetlil, ze na dokladoch nesedi cislo mojho obcianskeho poreukazu, cize mi nemozu vydat list
- snazila som sa z hora dole, z lava do prava ich presviedcat, ukazala som im moje vsetky doklady, este aj doklad ze pracujem v statnej sprave, nic nepomohlo, lebo vraj dochadza k falsovaniu a co ked ...
- tolko mi boli ochotni prezradit, ze je to list z banky - neviem co v tom moze byt ? co ked nieco surne ? - jednoducho nedali mi ho a odisla som s dlhym nosom
- chapem ich postoj, na dokladoch pre nich potrebnych jeden udaj z mnohych nebol totozny, takze som nepochodila
- jednali so mnou slusne, nemozem sa stazovat, len ma velmi mrzi ich postoj a neprofesionalita, pretoze svojim zaslepenym zakonnym krokom nepomohli, ale mozno poskodili
- citim sa velmi sklamana a mozno od zajtra v praci, ked pride dedko a na dvoch dokladoch ktore mi predlozi bude rozdiel v bodke, ciarke, alebo makceni ho poslem domov s tym, ze ujo to nie ste vy, dajte si doklady do poriadku a pridte potom
- z vlastnej dlhorocnej skusenosti prehlasujem, ze pri praci s ludmi je potrebne kazdeho jedneho klienta vybavovat s pristupom jemu vlastnym a velakrat sa mi-nam stane, ze mu pomozeme aj vtedy, ked mu ta bodka na mene chyba
- mozno po precitani tychto riadkov si poviete co to su za taraniny, ale neva, aspon sa mi ulavilo a neporazilo ma
- nech zije uradnicka byrokracia
Ajuška
06.08.08,15:33
...
- cely zivot pracujem s ludmi ako "uradnik", snazim sa po starom stranky - po novom klientov vybavit k ich spokojnosti
- dnes sa mi stala "krivda"...

Chápem...:rolleyes:...aj nechápem... Tvoje pocity. Ja viem, prevládlo, že okrem nového preukazu totožnosti sa u Teba NIČ nezmenilo a jednáš férovo... Na druhej strane ak by k úradným náležitostiam všetci pristupovali tak, ako tí na druhej strane Tvojej prepážky, bolo by o veeeľa problémov u nás menej.
Hoci sa Ti to nezdá, ale postupovali správne...
Mám pocit, že ak si zájdeš na políciu (kde Ti vystavovali nový PT) pre potvrdenie že ten pôvodný (ktorý máš uvedený na splnomocnení) bol zrušený a nahradený novým... mohla by si pri preberaní zásielky uspieť...
Nechcela som byť na Teba zlá...;)...leeenže to povestné "vedieť si presadnúť do kresla oproti nám" nám ozaj šetrí zbytočné nedorozumenia.
Pekný dník a úsmev na tvári Ti prajem...
olybaba
06.08.08,15:40
ajuska,
- navrhla som veducemu posty, ze mu donesiem potvrdenie, ze moj predchadzajuci OP mal cislo ktore je na plnomocenstve - jednoducho zamietol tuto moznost,
- viem ze na poste spravne konali, ale vsetko sa da riesit ked sa chce
- s tymito slovami som postu opustila
- cestou domov som nadavala, hnevala sa, ale po vylozeni mojho hnevu a krivdy tu na nasu poradacku lamparen mi je uz fit !!!
- "ved ja svetu od zajtra ukazem" - a k o z e !!!
caute
Ajuška
06.08.08,15:47
- "ved ja svetu od zajtra ukazem" - a k o z e !!!
caute

...nebuď zbabelec (ako ja:eek:) a ozaj už svetu ukáž........;)....
lorelei
06.08.08,18:53
Neviem ci mam byt nahnevana, alebo co . Isla som k doktorovi na bezne vysetrenie, a oni si ma hned nechali v nemocnici. Tak velmi dufam,ze o nebude na dlho, a budeme v poriadku zase. Ked tak rozmyslam, tak ma to ani nepotesilo, ani nenahnevalo, strach je to spravne slovo /to v nazve temy nemame/, takze ma to vystrasilo, aby mala bambula bola v poriadku.
Dáša_
06.08.08,18:57
No tak vam poviem, co sa stalo dnes mne. Kupovala som v "hyperke" šampon. Vybrala som si jeden, kus cca 110 Sk podla cedulky. A v pokladni mi nauctovali cenu o asi 30 Sk nižšiu.
Tak toto veru nieviem, že by sa mi už niekedy stalo :D

Aj som to pokladničke povedala, ale ona. že takéto sa veru nechodí reklamovať, že mám isť domov :D
Ajuška
06.08.08,18:57
Neviem ci mam byt nahnevana, alebo co . Isla som k doktorovi na bezne vysetrenie, a oni si ma hned nechali v nemocnici. Tak velmi dufam,ze o nebude na dlho, a budeme v poriadku zase. Ked tak rozmyslam, tak ma to ani nepotesilo, ani nenahnevalo, strach je to spravne slovo /to v nazve temy nemame/, takze ma to vystrasilo, aby mala bambula bola v poriadku.

Bambulky :--- držte sa obidve....
Olice
06.08.08,18:59
Neviem ci mam byt nahnevana, alebo co . Isla som k doktorovi na bezne vysetrenie, a oni si ma hned nechali v nemocnici. Tak velmi dufam,ze o nebude na dlho, a budeme v poriadku zase. Ked tak rozmyslam, tak ma to ani nepotesilo, ani nenahnevalo, strach je to spravne slovo /to v nazve temy nemame/, takze ma to vystrasilo, aby mala bambula bola v poriadku.
Určite bude v poriadku, zrejme si Ťa nechali len pre istotu. Možno sa maličká už bude pýtať každú chvíľu na svet. Práve som si po tieto dni na Teba myslela, či ste už traja, no a dala si mi práve odpoveď. To chce všetko kľud, malinká potrebuje pokoj, tak sa pekne vyspi. Želám vám obidvom dobrú noc.
lorelei
06.08.08,19:01
Bambulky :--- držte sa obidve....

Vdaka, vynasnazim sa za nas obidve. Ale je tu nuda a to mi nerobi dobre, neviem byt v takom maximalnom klude. Ale aspon ma veru potesilo, ked som sa isla pozriet na malicke novorodeniatka - tak to bola naaaadhera, anjelici.
kukučka
08.08.08,18:20
chcem byť babkááá!
Ajuška
08.08.08,18:24
chcem byť babkááá!

U dedka márne vypisuješ objednávku...:D...
Kathryn
09.08.08,14:16
Dnes sa mi stala taká vec, ktorá ma najskôr rozčúlila ale nakoniec som sa aj potešila. U nás v meste sa dnes beží maratón a súčasťou je aj 400 m beh detí do 10 rokov. Našich dvoch mladšich sme prihlasili, vychystali sme sa a keďže ich mal pri behu sprevádzať ocinko, nahodila som sa - blúzočka, topánkočky, veď sa budem len pozerať a povzbudzovať. No a potom to prišlo, ocko patril medzi organizátorov a bežať s nimi nemohol. Najskôr som si myslela, že pobežia sami dvaja - veď v húfe to zvládnu. Dcérka bežala, ale synátor zahlásil - Mama poď. A už som frčala, absolútne nevhodne oblečená a obutá. Moji príbuzní a známi vyzerali takto :D, ja počas behu takto :mad: , ale keď sme dobehli a videla som ako sa moje deti tešia, že aj mamina bežala, tak ma zlosť prešla. Nabudúce však žiadne parádenie a tenisky so športovým oblečením sú pre mňa povinné.:)
tinaM
09.08.08,14:21
Dnes sa mi stala taká vec, ktorá ma najskôr rozčúlila ale nakoniec som sa aj potešila. U nás v meste sa dnes beží maratón a súčasťou je aj 400 m beh detí do 10 rokov. Našich dvoch mladšich sme prihlasili, vychystali sme sa a keďže ich mal pri behu sprevádzať ocinko, nahodila som sa - blúzočka, topánkočky, veď sa budem len pozerať a povzbudzovať. No a potom to prišlo, ocko patril medzi organizátorov a bežať s nimi nemohol. Najskôr som si myslela, že pobežia sami dvaja - veď v húfe to zvládnu. Dcérka bežala, ale synátor zahlásil - Mama poď. A už som frčala, absolútne nevhodne oblečená a obutá. Moji príbuzní a známi vyzerali takto :D, ja počas behu takto :mad: , ale keď sme dobehli a videla som ako sa moje deti tešia, že aj mamina bežala, tak ma zlosť prešla. Nabudúce však žiadne parádenie a tenisky so športovým oblečením sú pre mňa povinné.:)
....ako správna mamička. Čo by neurobila pre svoje deti?:D
Kathryn
09.08.08,14:27
....ako správna mamička. Čo by neurobila pre svoje deti?:D

presne tak. :)
DanielaSL
09.08.08,14:34
U dedka márne vypisuješ objednávku...:D...

No..ono ten dedko v najlepších rokoch by si to mohol vysvetliť aj inak...;):rolleyes:

Kuki, žeby sme ešte nechodili s vlastnými v kočíku...:):rolleyes::cool:
Stefan2005
09.08.08,15:01
Rozčúlilo ma to dnes a rozčúli ma to zakaždým a vždy, keď chytím do ruky a idem založit do šanónu výpis z VUB banky!:mad:!:mad:!:mad:!

O čo ide? Ide o ich iniciatívu, že klientom posielajú preddierkované výpisy, ale to tak, že medzi okrajom a dierkou je cca 2mm - párkrát otočíte takýto výpis a už sa pretrhne pojítko, musíte znova robiť dierovanie - výpis vypadá ako ementál.

Bol by som zvedavý, či takto robia aj iné pobočky, alebo len naša.
Dúfal som, že novým "imidžom" banka pristúpi "zodpovednejšie k dierovaniu výpisov, ale nie - zostalo všetko po starom. Alebo možná mi dá niekto logickú odpoveď, prečo to vlastne robia...
wagner
09.08.08,15:25
Sťažoval si sa na správnom mieste?:o Daj do banky písomnú sťažnosť na nesprávne dierované doklady, alebo žiadosť, aby Tvoje doklady nedierovali. A mal by si mať vystarané. Píšem zámerne mal, lebo človek nikdy nevie:( . A nerozčuluj sa, lebo si ničíš svoje zdravie. :mad:
cactus
09.08.08,15:27
Rozčúlilo ma to dnes a rozčúli ma to zakaždým a vždy, keď chytím do ruky a idem založit do šanónu výpis z VUB banky!:mad:!:mad:!:mad:!

O čo ide? Ide o ich iniciatívu, že klientom posielajú preddierkované výpisy, ale to tak, že medzi okrajom a dierkou je cca 2mm - párkrát otočíte takýto výpis a už sa pretrhne pojítko, musíte znova robiť dierovanie - výpis vypadá ako ementál.

Bol by som zvedavý, či takto robia aj iné pobočky, alebo len naša.
Dúfal som, že novým "imidžom" banka pristúpi "zodpovednejšie k dierovaniu výpisov, ale nie - zostalo všetko po starom. Alebo možná mi dá niekto logickú odpoveď, prečo to vlastne robia...

a ja som si myslela, že iba mňa to irituje.
Chystám sa im to napísať, ale mám zato, že sa s tým nedá niť robiť.
Ono je pravda, že až si tie diertky urobíš sám, tak tam mnohokrát je ten dátum obratu nečitateľný..., pretože tie výpisy sú dosť široké.
spojme sa a bombardujem VÚBečku, čo vy na to?
Melnick
09.08.08,15:52
Ja mám rovnaký problém vo "Vysokohorskej banke"
Rozalka
09.08.08,17:10
Ja som si tiež myslela, že len mňa to irituje...
Je to tak, už mám odložený taký výpis, kde je diera na úplne na boku, takže je zbytočná!
Už som sa chcela aj sťažovať, len som usúdila, že to nebude mať zmysel. Keby sme poslali zopár sťažností z rôznych kútov SR, hádam si to niekto všimne.
PS: netlačia sa vo VÚB, ale dodávateľsky.
tinaM
09.08.08,17:22
Keď už je reč o VÚB, tak mne zase nevyhovuje, že platby uvedené na výpise sú zoradené podľa výšky /od najnižšej sumy po najvyššiu./
Pri úhrade záväzku mám faktúry zoradené v poradí ako ich mám v knihe záväzkov a oni mi ich poprehadzujú :mad:.
Keď idem účtovať, musím si ich zoraďovať podľa nich.:mee:
Stefan2005
09.08.08,17:33
... platby uvedené na výpise sú zoradené podľa výšky /od najnižšej sumy po najvyššiu/...

... priznám sa, toto som si ešte nevšimol (ale je to tak - pozrel som sa do výpisu :) ), asi preto, že pri párovaní úhrad v mojom softe je to jedno ktorú položku účtujem... :rolleyes:
Rozalka
09.08.08,17:36
Keď už je reč o VÚB, tak mne zase nevyhovuje, že platby uvedené na výpise sú zoradené podľa výšky /od najnižšej sumy po najvyššiu./
Pri úhrade záväzku mám faktúry zoradené v poradí ako ich mám v knihe záväzkov a oni mi ich poprehadzujú :mad:.
Keď idem účtovať, musím si ich zoraďovať podľa nich.:mee:
Aj vo VolB to tak je, dokonca aj v TB, tam ale je to o to horšie, že sú zotriedené podľa súm v absolútnom vyjadrení, takže sú pomiešané prírastky a úbytky.
veronikasad
09.08.08,17:39
Keď už je reč o VÚB, tak mne zase nevyhovuje, že platby uvedené na výpise sú zoradené podľa výšky /od najnižšej sumy po najvyššiu./
Pri úhrade záväzku mám faktúry zoradené v poradí ako ich mám v knihe záväzkov a oni mi ich poprehadzujú :mad:.
Keď idem účtovať, musím si ich zoraďovať podľa nich.:mee:
U jedného klienta mám z VUB mesačný výpis, tak v priebehu mesiaca nahrávam úhrady z výpisu internetbankingu, kde sú platby v poradí ako boli zadané. Keď príde výpis, je to úplne rozhádzané...
tinaM
09.08.08,17:41
... priznám sa, toto som si ešte nevšimol (ale je to tak - pozrel som sa do výpisu :) ), asi preto, že pri párovaní úhrad v mojom softe je to jedno ktorú položku účtujem... :rolleyes:
Aj mne to je jedno, ale ak uhrádzam takých 20 faktúr, mám ich uložené tak, v akom poradí som ich zadala do prev.príkazu. Potom mi príde výpis, a musím si ich uložiť k výpisu podľa toho, ako platby nasledujú vo výpise.
V konečkom dôsledku..... ja určujem, ktorú platbu majú skôr uhradiť, a nie oni.
Eulalia
09.08.08,19:14
Aj vo VolB to tak je, dokonca aj v TB, tam ale je to o to horšie, že sú zotriedené podľa súm v absolútnom vyjadrení, takže sú pomiešané prírastky a úbytky.
A keby len to, ale na internetovom výpise z účtu mám platby do zahraničia dvakrát. Raz len samotnú úhradu a potom druhý krát, kde už mám k tomu aj poplatky:confused: Keď účtujem banku, mám preto vždy priložené svoje príkazy, na ktorých sa mi zobrazuje aj moje evidenčné číslo faktúry, aspoň to mi uľahčuje robotu.
Melnick
10.08.08,17:19
Dcére sa v BA stratila Tibetská doga. V útulkoch nie je. Poraďte, kde sa ešte obrátiť?
kukučka
10.08.08,18:18
a čo napísať na nejakú psíčkarskú stránku?
jozka56
10.08.08,19:19
Ako sa mohla stratiť? A čo nové?
Melnick
10.08.08,19:42
Ako sa mohla stratiť? A čo nové?
Otvorila sa samočinne bezp. brána , ktorá bola po oprave.:cool:
Meggi 1
10.08.08,19:45
Dcére sa v BA stratila Tibetská doga. V útulkoch nie je. Poraďte, kde sa ešte obrátiť?
Majka, to je mi ľúto. Neviem, či pomôže táto informácia. Snáď trocha nasmeruje, čo ďalej.
Dovolila som si čerpať zo zdroja: milacikovia.sk
Želám, aby sa psík našiel čo najskôr, veď to je ako keby sa stratil člen rodiny. Držím palce!
Melnick
10.08.08,19:54
Ďakujem - posúvam info dcére. Útulky už obehli, ale.......
JAJA11
11.08.08,04:46
chcem byť babkááá!

:D Aj mňa to občas chytá, svoje mať je už neskoro :D a deti ešte chodia do školy, tak by to bola len záťaž a nielen pre ne. Takže, vždy sa snažím, aby ma to rýchlo prešlo. :D :D A čo u Teba? - už sa niečo chystá ? :)
hanelie
11.08.08,08:00
Dcére sa v BA stratila Tibetská doga. V útulkoch nie je. Poraďte, kde sa ešte obrátiť?

informovať mestskú políciu - prípadne im aj priložiť foto
foto psíka vyvesiť v obchodoch / kde dovolia /
Melnick
11.08.08,11:14
:D
Dcére sa v BA stratila Tibetská doga. V útulkoch nie je. Poraďte, kde sa ešte obrátiť?


Našiel sááááááááááááááá !:D:D:D:D:D V ZOO :)

Ďakujem všetkým čo prejavili snahu pomôcť. :)
Olice
11.08.08,11:18
:D


Našiel sááááááááááááááá !:D:D:D:D:D V ZOO :)

Ďakujem všetkým čo prejavili snahu pomôcť. :)
Tešíme sa spolu s Tebou :).
Zoltán Kovács
11.08.08,11:18
:D


Našiel sááááááááááááááá !:D:D:D:D:D V ZOO :)

Ďakujem všetkým čo prejavili snahu pomôcť. :)

A ako sa tam dostal nezbedník jeden?
Melnick
11.08.08,12:47
Keď sa brána /mimochodom taká bezpečná ,že by ju nemal otvoriť ani tank:D/sama otvorila, Zidan /tak sa volá :D/vybehol von ,dosť ďaleko od domu. Našťastie sa tam objavil zamestnanec ZOO a pretože pes bol značne vystrašený , lebo veľa "majiteľov"sa k nemu hlásilo rozhodol sa naložiť ho do auta a všetkým záujemcom oznámil, že si preň môžu prísť do ZOO - ale preukázať pritom aj dôkaz ,že pes je skutočne ich . Letáky čo dcéra polepila ,nakoniec pomohli a zatelefonovala jej jedna pani ,ktorá sa náhodou dozvedela od iného pána......
No proste dosť dlhý príbeh, ale našťastie so šťastným koncom, pretože už prestali dúfať. Stratil sa totiž už v sobotu. :D:D:D

Ďakujem, že sa tešíte so mnou. :):):)
willma
11.08.08,12:53
Majka a čo tak nadôvažok osloviť výrobcu brány a spýtať sa ich ako je to možné že sa brána otvorila ????
Eulalia
11.08.08,15:18
Keď sa brána /mimochodom taká bezpečná ,že by ju nemal otvoriť ani tank:D/sama otvorila, Zidan /tak sa volá :D/vybehol von ,dosť ďaleko od domu. Našťastie sa tam objavil zamestnanec ZOO a pretože pes bol značne vystrašený , lebo veľa "majiteľov"sa k nemu hlásilo rozhodol sa naložiť ho do auta a všetkým záujemcom oznámil, že si preň môžu prísť do ZOO - ale preukázať pritom aj dôkaz ,že pes je skutočne ich . Letáky čo dcéra polepila ,nakoniec pomohli a zatelefonovala jej jedna pani ,ktorá sa náhodou dozvedela od iného pána......
No proste dosť dlhý príbeh, ale našťastie so šťastným koncom, pretože už prestali dúfať. Stratil sa totiž už v sobotu. :D:D:D

Ďakujem, že sa tešíte so mnou. :):):)
Majka, teraz sa dcéra môže vytešovať, že Zidan je silnejší ako tank:D:D:D
Ale teším sa šťastnému koncu. Čo vyvádzal Zidan, keď si pre neho prišli? Podľa reakcie psa, ak má dobrých gazdov, by sa mal jasne poznať majiteľ a netreba ani žiadne dôkazy:D:)
adi11
11.08.08,17:03
Dnes ma potešil náš bobino - trojmesačný kavalier, že vydržal dlhšie sám doma, nenarobil bordel...
Vnuk mi volá do práce, baby prídi domov, musím ísť na tréning, ale bobi ma nechce pustiť.. v telefone počujem strašný štekot..viem si to predstaviť..strašne ho ľúbi, je hravý..no ale nedalo sa, nič prídem o štvrtej, nejako ho utíšil a odišiel. Letela som domov, že aká spúšť ma čaká, a on pekne sa špacíroval po chodbe, vrtel chvostom, už len len pustiť, ale vydržal.
Melnick
11.08.08,17:08
Majka a čo tak nadôvažok osloviť výrobcu brány a spýtať sa ich ako je to možné že sa brána otvorila ????Poslednú dobu 2x opravovaná. Opravár nech sa teší!!!!!:D:D:D
Melnick
11.08.08,17:10
Dnes ma potešil náš bobino - trojmesačný kavalier, že vydržal dlhšie sám doma, nenarobil bordel...
Vnuk mi volá do práce, baby prídi domov, musím ísť na tréning, ale bobi ma nechce pustiť.. v telefone počujem strašný štekot..viem si to predstaviť..strašne ho ľúbi, je hravý..no ale nedalo sa, nič prídem o štvrtej, nejako ho utíšil a odišiel. Letela som domov, že aká spúšť ma čaká, a on pekne sa špacíroval po chodbe, vrtel chvostom, už len len pustiť, ale vydržal.
Nie nadarmo je kgavalier.:D
adi11
11.08.08,17:34
Nie nadarmo je kgavalier.:D
no veď v Anglicku má kavalier povolené aj do parlamentu..čítala som na nete...:confused:
Melnick
11.08.08,17:39
Takže už odteraz mu vštepuj dobrú výchovu, pre prípad,žeby raz bol v tom našom.......:D
Gabi03
11.08.08,17:44
Takže už odteraz mu vštepuj dobrú výchovu, pre prípad,žeby raz bol v tom našom.......:D

A to by bol hádam aj jediný tam. :D
adi11
11.08.08,17:47
Takže už odteraz mu vštepuj dobrú výchovu, pre prípad,žeby raz bol v tom našom.......:D
doma má prísnu výchovu, moja dcéra je taká sekera totižto aj musí byť...horšie je to s výchovou babkinou a dedovov, keď sa posadí a čaká čo mu hodíme, no nehodíme kúsok tukového chleba, keby dcéra vedela ..:)
adi11
11.08.08,17:54
A to by bol hádam aj jediný tam. :D
..a tuším máš aj pravdu, u nás gavalieri ???
Melnick
11.08.08,17:57
A to by bol hádam aj jediný tam. :DVeru jediný - s dobrou výchovou . To som mala na mysli Gabi.:):)
daniela554
12.08.08,03:21
Mňa veľmi potešil mail k okrúhlym narodeninám od Porada.sk. Vďaka Richard
Farks
12.08.08,08:13
Mňa práve v tejto chvíli potešilo, že Michal Martikán získal ZLATO na olympiáde....
pepsikova
13.08.08,12:19
Tak som si dnes išla vybrať do lekárne lieky..normálne ich vždy mali,no ale to už je len spomienka..v štyroch lekárňach v Prievidzi mi povedali svorne..objednáme,príďťe zajtra...no a keďže nie som priamo z mesta,bude ma to stáť kopu nervov plus cestovné..ale to je asi cieľ dnešného systému v lekárňach,pomaly budú už aj acylpirín objednávať a my,pacienti,sa vykašleme na lieky...asi vyzdraviem...alebo ma skôr trafí šľak..neviem..
Iwett
13.08.08,15:42
Tak som si dnes išla vybrať do lekárne lieky..normálne ich vždy mali,no ale to už je len spomienka..v štyroch lekárňach v Prievidzi mi povedali svorne..objednáme,príďťe zajtra...no a keďže nie som priamo z mesta,bude ma to stáť kopu nervov plus cestovné..ale to je asi cieľ dnešného systému v lekárňach,pomaly budú už aj acylpirín objednávať a my,pacienti,sa vykašleme na lieky...asi vyzdraviem...alebo ma skôr trafí šľak..neviem..
Tak to ozaj naštve! Keď je človek v otrasnej situácii, použije sa výraz "nič sa nedeje, hlavne že sme zdraví". Ale v tomto prípade sa nedá použiť ani to!:D:mee:
tiny77
15.08.08,08:16
MAME TRETIE ZLATOOOOOOOOOOOOOOO :) :) :)
(peking-olympiada-hochschornerovci, kaliska)
Pepa
15.08.08,08:39
:mee::mee::mee: z okna /odhadom 4 poschodie/ vypadol asi 4 ročný chlapček. Tie výkriky úbohého dieťaťa boli takmer neľudské. Tuhne mi krv v žilách :mee: Vrtuľník ho bral pravdepodobne do Bratislavy - veľmi si želám, aby chlapčiatko zachrámili a bolo v poriadku.
Olice
15.08.08,08:49
:mee::mee::mee: z okna /odhadom 4 poschodie/ vypadol asi 4 ročný chlapček. Tie výkriky úbohého dieťaťa boli takmer neľudské. Tuhne mi krv v žilách :mee: Vrtuľník ho bral pravdepodobne do Bratislavy - veľmi si želám, aby chlapčiatko zachrámili a bolo v poriadku.
Smutné :mee:.
ALDA
15.08.08,08:52
Je v poriadku, previezli ho iba na pozorovanie.:)
Pepa
15.08.08,08:52
Olice
15.08.08,08:58
Je v poriadku, previezli ho iba na pozorovanie.:)
A potom, že zázraky sa nedejú ????? :)
ZuzanaP
15.08.08,08:59
A rodičia čo robili :eek:
Pepa
15.08.08,09:05
A rodičia čo robili :eek:
Matka vraj odbehla do obchodu - ale toto je zo zdroja JPP. V každom prípade, nech boli kdekoľvek, či vedľa v izbe, na WC - toto sa nemalo stať. Dieťa treba mať stále na očiach.
Ja jednoducho nechápem ..........
ZuzanaP
15.08.08,09:08
Matka vraj odbehla do obchodu - ale toto je zo zdroja JPP. V každom prípade, nech boli kdekoľvek, či vedľa v izbe, na WC - toto sa nemalo stať. Dieťa treba mať stále na očiach.
Ja jednoducho nechápem ..........


Fúha, odbehnúť od 2-ročného dieťaťa do obchodu a ešte nechať otvorené okno... To je teda sila. :mee:
Gabi03
15.08.08,09:09
Fúha, odbehnúť od 2-ročného dieťaťa do obchodu a ešte nechať otvorené okno... To je teda sila. :mee:

mimotemy Tiež mi to pripadá nezodpovedné. Ale nesúďme, pretože nepoznáme vôbec okolnosti.
ZuzanaP
15.08.08,09:11
mimotemy Tiež mi to pripadá nezodpovedné. Ale nesúďme, pretože nepoznáme vôbec okolnosti.


Gabi, nesúdim, je to len konštatovanie...
Pepa
15.08.08,09:13
Hej je to sila - ale nech to bolo akokoľvek, držme palčeky chlapčekovi - aby neboli žiadne vnútorné zranenia a bol v poriadku. Rodičia sa budú zodpovedať jednak pred sebou a určite aj pred zákonom.
Bodaj by bolo takýchto prípadov čo najmenej a najlepšie žiadne.
Dav
15.08.08,09:16
mimotemyVeru, nesúďme. Poznám prípad, keď bola mama s dieťaťom v kuchyni, chystala mu jesť a dieťa, cca 3 ročné, vypadlo z okna. Zafungoval zázrak, bolo to 6. poschodie, ale na oknách pod nimi boli sušiaky na prádlo, tie stlmili pád, tak to boli modriny, vytknutý členok...
JAJA11
15.08.08,09:42
mimotemy Tiež mi to pripadá nezodpovedné. Ale nesúďme, pretože nepoznáme vôbec okolnosti.

Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu. :o:o
ALDA
15.08.08,10:23
Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu. :o:o

Veru, tiež som mala šťastie a tušenie pri tých mojich chlapcoch, že sa im nič vážnejšie nestalo a to som dávala pozor ako orlica.
VladoaKatka
15.08.08,10:52
Keď som mala 2 roky, moja mama išla vešať prádlo. Keď otvárala balkón, okno na kuchyni nebolo dobre privreté a otvorilo sa. Ja som bola pravdaže hneď hore. Našťastie sa mama pre čosi vrátila do kuchyne. Keď ma zbadala, tak ma len chytila za nohy a nebola ma ani schopná zložiť z toho okna, čo sa tak zľakla. (Vraj som už ležala prehnutá cez brucho viac von ako vnútri ). Keby sa nebola vrátila, bola by som dolu. :o:o

Opatrnosti nikdy nie je dosť... ale nech nikto nehovorí ....ja by som to nemohla, ...mne by sa to nemohlo stať...

...niečo podobné sa stalo aj mne so synom, ... a nemyslím si, že som nezodpovedná mama ...
účtovník 007
15.08.08,11:00
Máme známych a majú 5 ročného chlapčeka. Je to poriadny výmyselník, môžem povedať, že som také dieťa ešte ani nevidela. Raz ho dala mamina večer spať(majú rodinný dom) a keď zaspal ,išla dolu do obývačky pozerať TV. Zrazu jej niekto zvoní a oznamuje:"Pani máte malé dieťa na streche domu!" Skoro dostala infarkt. Malý si popodkladal veci pod strešné okno. Otvoril ho a v noci vyliezol na strechu. Všetko skončilo našťastie dobre.
Zita5
15.08.08,12:01
Tiež ma pri tomto neštastí napadlo , že nikdy nehovor nikdy .........tiež som si o sebe hovorila , že som zodpovedná mama , aj som sa tak cítila a bola som veľmi opatrná a prísna na seba a deti pri ich výchove . Oči som mala všade ....hmm ,to som si myslela ja ,do určitej chvíle , aj to muselo prejsť pár rokov ,aby som sa to od mojich už dospelých detí dozvedela .......
bývali sme v 12.poschodovom paneláku , kde sa moje všetky 3 deti narodili . My sme bývali na prvom poschodí a tak som mala z balkóna vždy moje deti pod dohľadom , kedykoľvek ......hmm to som si myslela ja , aká výhoda je bývať na prvom poschodí . :rolleyes:

Jedného dňa cca. 2-3 roky nazad , tak pri posedení v rodinom kruhu s deťmi a spomínaní na ich detstvo zrazu počujem :

ty Kačena pamätáš sa na to , keď sme vyliezli hore na dvanáste poschodie na strechu paneláku a po ležiačky sme pozerali z výšky na ľudí ......vtedy sa nám zdalo ,že taký drobný človiečik z hora .....taký drobný ...ukazoval rukou .

Neviete si predstaviť , ako som sa v tej chvíli cítila , zimomriavky po tele a slzy v očiach , musela som sa ešte raz spýtať .....že ,aby mi zopakovali , odkiaľ sa pozerali na ľudí .....neverila som tomu , že moje deti toto spravili a ako sa tam vlastne dostali , keď vždy bol vstup na strechu zatvorený .
A kde som bola v tej chvíli ja ? No bola som doma , ale v živote by ma nenapadlo , že moje všetky 3 deti vylezú aj s kamarátmi na strechu 12.poschodového paneláku .
Ale , pri uvedomení si možného neštastia , im veru ani nebolo do smiechu .

A mňa pri pomyslení na to, ešte dnes striasa .
Nika
16.08.08,06:23
Nedávno bola na porade debata o doprave a dopravných nehodách. Včera som dostala mail s takýmto odkazom. Šokujúce, smutné.... mali by si to pozrieť všetci "cestní frajeri" :mee:

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny
betka
16.08.08,09:43
Tiež ma pri tomto neštastí napadlo , že nikdy nehovor nikdy .........tiež som si o sebe hovorila , že som zodpovedná mama , aj som sa tak cítila a bola som veľmi opatrná a prísna na seba a deti pri ich výchove . Oči som mala všade ....hmm ,to som si myslela ja ,do určitej chvíle , aj to muselo prejsť pár rokov ,aby som sa to od mojich už dospelých detí dozvedela .......
bývali sme v 12.poschodovom paneláku , kde sa moje všetky 3 deti narodili . My sme bývali na prvom poschodí a tak som mala z balkóna vždy moje deti pod dohľadom , kedykoľvek ......hmm to som si myslela ja , aká výhoda je bývať na prvom poschodí . :rolleyes:

Jedného dňa cca. 2-3 roky nazad , tak pri posedení v rodinom kruhu s deťmi a spomínaní na ich detstvo zrazu počujem :

ty Kačena pamätáš sa na to , keď sme vyliezli hore na dvanáste poschodie na strechu paneláku a po ležiačky sme pozerali z výšky na ľudí ......vtedy sa nám zdalo ,že taký drobný človiečik z hora .....taký drobný ...ukazoval rukou .

Neviete si predstaviť , ako som sa v tej chvíli cítila , zimomriavky po tele a slzy v očiach , musela som sa ešte raz spýtať .....že ,aby mi zopakovali , odkiaľ sa pozerali na ľudí .....neverila som tomu , že moje deti toto spravili a ako sa tam vlastne dostali , keď vždy bol vstup na strechu zatvorený .
A kde som bola v tej chvíli ja ? No bola som doma , ale v živote by ma nenapadlo , že moje všetky 3 deti vylezú aj s kamarátmi na strechu 12.poschodového paneláku .
Ale , pri uvedomení si možného neštastia , im veru ani nebolo do smiechu .

A mňa pri pomyslení na to, ešte dnes striasa .

Zitka, moja mamina vždy zozelenie, keď jej rozprávame s dosť veľkým odstupom času, čo sme robili. Ja som bola také zlo, kde sa robilo zle, tam som nesmela chýbať, či som mala 5 rokov, či 10, či 20. Po tridsiatke som sa ukľudnila.:D Konečne.:rolleyes:
Rodičia boli neustále na koberčeku, a súdružka vždy hovorila, že nevie, čo so mnou má robiť. "Pozrite sa samé jednotky, a to jej mám dať trojku zo správania?:D:D Čokoľvek mohli so mnou robiť, proste nemali šancu. Huncútstvo bolo vo mne.

Aj ja môžem strážiť akokoľvek deti, mám kopec trikov na výchovu, ale nie vždy sa dajú ustrážiť. Neraz ma klepe od strachu, keď si predstavím, čo sa daným činom mohlo stať.:)
Rozalka
16.08.08,16:39
mimotemyVeru, nesúďme...
Poznám prípad, keď matka posadila malého (1,5) na nočník a staršiemu (3,5) povedala, aby som od neho nepohol, kým sa nevykaká, šla do kuchyne chystať papkať. Medzitým v izbičke začala horieť zástrčka, ale starší sedel ako prikovaný, veď dostal príkaz...
Nebyť toho, že sa otec nečakane vrátil z práce (nešiel autobus) a kútikom oka cez sklenú výplň dverí sa mu zazdalo, že je tam akosi tmavo, neviem, ako by to skončilo.

PS: autobus nešiel kvôli snehovej kalamite, bolo 12.1.1987.
ZuzanaP
18.08.08,07:50
Mňa by zaujímalo, ako ráta RZZP VŠZP. Dostali sme list, v ktorom nám oznamujú výsledok RZ za rok 2007 a "obtiahli" nás o cca 6400. Už min. rok nám to nesedelo, lebo tam boli staré resty a teraz znova. Pekne-krásne poobede tam idem a nech mi to vysvetlia. :D:)
Gabi03
18.08.08,07:58
:mad: Nezvyčajne dlhý denný výpis z účtu - 134 platieb!!!! = riadkov som od 10.00 nahrávala a teraz náhodou vymazala. Môžem to znovu nahrávať. :mad::mee:
pepsikova
18.08.08,17:26
Dnes mi urobil veľkú radosť človek,ktorého poznám len z Porady a veru,veľmi dlho sa mi nestalo,aby mi cudzí človek urobil radosť len tak.

Ďakujem ti, Bastian, za krásnu hudbu, za čas, ktorý si venoval výberu, napaľovaniu a poslal si mi krásne španielske rytmy až domov.http://img31.picoodle.com/img/img31/4/2/1/missy1977/f_Innocencecum_50c2090.jpg..pre Teba..
Zuzka 335
19.08.08,11:29
Tak sa mi zdá, že to som píslala ja, veď toto isté sa stalo mne, po rokoch mi deti rozprávali ako pozerali zo strechy 12-poschodového paneláka...... Ešte teraz mi behajú zimomriavky....
Deti potrebujú vyššiu ochranu, ako sú ich mamy. Ešte šťastie, že takú majú.
willma
19.08.08,12:57
mimotemy neviem či si robí niekto srandu, alebo len skúša ako dať jednotlivé príspevky do tmy a na svetlo:eek:
Bastian
19.08.08,13:05
Dnes mi urobil veľkú radosť človek,ktorého poznám len z Porady a veru,veľmi dlho sa mi nestalo,aby mi cudzí človek urobil radosť len tak.

Ďakujem ti, Bastian, za krásnu hudbu, za čas, ktorý si venoval výberu, napaľovaniu a poslal si mi krásne španielske rytmy až domov.http://img31.picoodle.com/img/img31/4/2/1/missy1977/f_Innocencecum_50c2090.jpg..pre Teba..
Aj ja ďakujem ;)
Rozalka
19.08.08,17:52
Dnes som videla takýto prepočet, škoda len, že to nie je pravda:


1 Sk = 30,1260 €

pekne v tabuľke a orámované!! :D
Nika
19.08.08,17:56
Dnes som videla takýto prepočet, škoda len, že to nie je pravda:


1 Sk = 30,1260 €

pekne v tabuľke a orámované!! :D


hmm... možno predbehli dobu......;):D
ZuzanaP
20.08.08,06:47
:mee:Podarilo sa mi pomýliť v rozpočte ponukovej ceny, čím vyšla celková suma nižšia o Sk 60000,--. Znížila som m3. Je mi hrozne, viem, že sa to napraví, ale nerada robím takéto chyby. Keby sme mali rozpočtára, bolo by to jednoduchšie. A pritom to aj šéf kontroloval.:mee:
Zita5
20.08.08,06:50
Tak sa mi zdá, že to som píslala ja, veď toto isté sa stalo mne, po rokoch mi deti rozprávali ako pozerali zo strechy 12-poschodového paneláka...... Ešte teraz mi behajú zimomriavky....
Deti potrebujú vyššiu ochranu, ako sú ich mamy. Ešte šťastie, že takú majú.

Tak to je trefa :);) Možno je takých prípadov aj viac .
willma
20.08.08,08:03
no aj ja mám riadne za ušami. prechádzka zo spálne do kuchyne cez izbu na vonkajšom parapete na 6. poschodí. Najväčšia krivda pre mňa bola, že ja som si po bitke zadok necítila, kým môj "spoluvýmyselník" bitku nedostal. Čo všetko sa mohlo stať, to mi vôbec nenapadlo. A to že rodičia boli na pokraji infarktu, keď sa to dozvedeli ani hovoriť nemusím.
Dav
20.08.08,10:06
mimotemy neviem či si robí niekto srandu, alebo len skúša ako dať jednotlivé príspevky do tmy a na svetlo:eek:

Všimla som si to cca týždeň dozadu, a vo viacerých témach. Logiku v tom nevidím - buď je to výber teóriou náhodných čísel:eek:, alebo sa k počítaču dostal niekto, kto si tým rieši nejaké účty, alebo komplexy:eek::mad::mee:???
tuta
20.08.08,10:34
:mee:Podarilo sa mi pomýliť v rozpočte ponukovej ceny, čím vyšla celková suma nižšia o Sk 60000,--. Znížila som m3. Je mi hrozne, viem, že sa to napraví, ale nerada robím takéto chyby. Keby sme mali rozpočtára, bolo by to jednoduchšie. A pritom to aj šéf kontroloval.:mee:


Nebuď smutná, veď len ten kto nič nerobí, nerobí ani chyby.
ZuzanaP
20.08.08,10:38
Nebuď smutná, veď len ten kto nič nerobí, nerobí ani chyby.


Ďakujem, už ma to trošku prešlo. Zajtra prídu tí obchodní partneri a mám sa vraj nahodiť a uvariť im najsamlepšiu kávičku a bude to OK.:D
Dada
20.08.08,10:39
Dneska ma nasrdiloooooo.... Volal mi klient, že si dá urobiť pečiatku, kde bude dopisovať hodnotu prepočtu EUR, lebo sa mu nechce učiť nový program, ktorý by mu to robil automaticky.
Vravela som mu OK. A on, že čo tam má byť vlastne uvedené. Tak mu vravím, že Konverzný kurz Sk/EUR = 30,1260 a Hodnota k úhrade v EUR .... a mu vravím, že tam si potom bude dopisovať ten prepočet. On mi na to "Rozprávate so mnou ako s blbým." Chcem vysvetliť a takto dopadnem. Joooooooj, ma to naštvalo. Ale o pár viet mi potvrdil, že je blbý, lebo potrebuje daňové priznanie, výkazy, peň. denník z minulého roka a nevie ako to vyzerá, tak mu to mám prísť vyhľadať a podať do ruky. :-))))))) Aj tak sa dá.
Iši
20.08.08,19:29
Všimla som si to cca týždeň dozadu, a vo viacerých témach. Logiku v tom nevidím - buď je to výber teóriou náhodných čísel:eek:, alebo sa k počítaču dostal niekto, kto si tým rieši nejaké účty, alebo komplexy:eek::mad::mee:???
Súhlasím len s tým pod čiarou.Veď také správy o výčinoch nerozvážnych detí nie sú len rozčuľujúce, ale hororové.
Dav
21.08.08,06:16
Súhlasím len s tým pod čiarou.Veď také správy o výčinoch nerozvážnych detí nie sú len rozčuľujúce, ale hororové.
V mojom príspevku nešlo o výčiny detí, ale o to, že ktosi na Porade používa tlačítko na vypnutie príspevku ( Do tmy) aj pre príspevky, ktoré neodporujú "dobrým zvykom", slušnosti, Etikete Porady, ale vyjadrujú normálny názor prispievateľa. A naopak, plusovo a anonymne sa hodnotí príspevok ( Na svetlo), ktorý je vo svojej podstate (= normálny názor) taký istý, ako ten, ktorý bol poslaný do tmy.
Napríklad : Napíšem príhodu, ako mi deti podpálili smetný kôš, kým som išla na WC. Vrátila som sa do kuchyne a z koša plamene.

A namiesto toho, aby si príspevok nikto nevšimol, niekto dal svoj súhlas- tlačidlo "Súhlasím", alebo ho citoval, a dopísal napr.: Ako to, že na WC nenosíš všetky zdroje ohňa, všetky ostré predmety, všetky chemikálie... a rozpútala sa diskusia, sú príspevky "ocenené" mínusovými bodmi.

Do tmy patrí iný druh príspevkov.

P.S. A to pod čiarou je súčasť môjho podpisu, páči sa mi to dlhé roky, a je to pravdivé.
Dav
21.08.08,06:20
Ďakujem, už ma to trošku prešlo. Zajtra prídu tí obchodní partneri a mám sa vraj nahodiť a uvariť im najsamlepšiu kávičku a bude to OK.:D

Nahodená a uvarená??? :D:D:DDržím prsty.
ZuzanaP
21.08.08,06:29
Nahodená a uvarená??? :D:D:DDržím prsty.

Nahodená a oni sa stretli na stavbe:rolleyes:, tak dúfam, že to dobre dopadlo. Ešte tu šéf nebol. My sme mali oceniť jednotkové ceny, tie boli OK, len množstvá pri kopírovaní z ich rozpočtu do našeho sa mi podarilo pomýliť, teda len jedno číslo, ale vyšla z toho dosť vysoká suma. Stále neviem prísť na to ako sa to stalo... Čo už, keď musím vedieť robiť všetko...