pepsikova
02.02.12,15:05
pavol54
02.02.12,14:07
Boze, my sme tu v meste dobre rozmaznani. Ja som isla rano s malym do skolky a bolo vraj -13*C a bolo to neprijemne. Maly zakrytu tvar salom, ja som si aspon rukou chranila. No neviem akoby sme zvladali tych -25*C. A ake museli byt mrazy ked sa niekedy na Dunaji korculovalo?
Ver mi z vlastnej skúsenosti tých - 25 sa dá lepšie zvládnuť(vzduch je suchší), ako tých - 13
alabut
02.02.12,14:09
Ja by som radsej -13. :-)
srska
02.02.12,14:11
..a niečo na pobavenie...

http://www.eon.cz/pf2012/:D na prvý šup :D
pepsikova
02.02.12,14:13
..a čítaníčko..z emailu:

http://blog.kucerka.sk/2012/01/co-je-dohoda-acta-alebo-zavadzame-orwellovsku-eu/

Niektore najzaujimavejsie body, ktore by v pripade integracie ACTA do pravnych struktur jednotlivych statov zacali platit:

Záloha legálne zakúpeného DVD na pevný disk je trestná.
Colníci vám môžu prehliadať obsah tabletu, PC, čítačky, alebo prehrávaču.
Colníci vám môžu zabaviť akékoľvek elektronické zariadenie.
Softvér ktorý umožňuje kopírovanie akýchkoľvek DVD je nelegálny.
Colníci musia prehliadať obsah zasielaný elektronicky.
DVD prehrávač ignorujúci nastavenia regiónu je nelegálny.7.) Požičanie čítačky s knihou zabezpečenou DRM je nelegálne.
Poskytovateľ internetových služieb (provider) je zodpovedný za obsah užívateľov (!!!!!!!!)
Provider je povinný zhromažďovať údaje o vás aj vydať ich aj bez príkazu súdu (!!!!!!!!)

(1) ACTA byla vytvořena v tajnosti
Obchodní smlouvy a dohody sice běžně vznikají v tajnosti, ale v případě ACTA jde o mezinárodní dohodu, která má zcela jiný rozměr než klasické obchodní dohody. ACTA vznikala za velmi přísného utajení a její tvůrci dělali maximum pro to, aby se o obsahu veřejnost nedozvěděla. ACTA se týká přitom hlavně veřejnosti, obyčejných lidí. Vytvoření v tajnosti znamená i to, že byla vytvořena pouze několika stranami, bez ohledu na potřebu vytvoření vyvážené právní normy.

(2) ACTA zavádí presumpci viny
ACTA v oblasti autorských práv zavádí jasnou presumpci viny. Pokud kdokoliv dojde k názoru, že někdo druhý porušuje jeho práva k duševnímu vlastnictví, je "porušovatel" vinen a musí prokázat, že vinen není.

(3) ACTA může být protiústavní
V řadě zemí může ACTA být ve skutečnosti protiústavní a také může porušovat základní lidské svobody. V řadě zemí je ACTA prosazována tak, aby došlo k jejímu urychlenému legislativnímu schválení. V USA ji Obama neoznačuje za "smlouvu", ale za "výkonnou dohodu". Umožňuje to obejít nutnost schválit takovouto věc v klasickém legislativním procesu. Protestuje proti tomu například i americký Senát.

(4) ACTA vyžaduje rozsáhlé změny zákonů
Aby ACTA byla dodržována, musí dojít k rozsáhle změně zákonů a zavedení nových procesů, rozšíření pravomocí řady orgánů. ACTA jako taková je zbytečná, stávající právní úpravy řeší autorská práva, padělky a další problematiku dostatečně.

(5) ACTA kriminalizuje to co doposud trestným činem nebylo
Kdokoliv, ať už je to firma nebo jednotlivec, může být prostřednictvím ACTA kriminalizován za triviální věci, které doposud trestnými činy nebyly. Jde o neškodné aktivity či triviální porušení autorského práva nebo aktivity vykonávané v rámci veřejného zájmu. Trestným činem se tak může stát už jenom prosté použití obrázku z Internetu, zapůjčení e-knihy s DRM komukoliv jinému. Komentáře k tomu najdete například v ACTA - Criminal sanctions od European Digital Rights či v komentáři EFF.

(6) ACTA může být jednotlivcem porušena až příliš snadno
Dostat se do konfliktu s ACTA je velmi snadné. Formulačně je tato dohoda navržena tak vágně, že moment kdy porušíte ACTA je možné vykládat příliš široce. A mimo zákon se můžete dostat zcela nechtěně a aniž byste si to vůbec dokázali uvědomit. Spolu s zavedenou presumpcí viny se snadno dostanete do pozice, kdy spácháte trestný čin, aniž byste si toho vůbec byli vědomi.

(7) ACTA stanovuje nesmyslné náhrady škod
Přímo v ACTA se hudebnímu a filmovému průmyslu nabízí možnost, jak pokračovat ve vyžadování nesmyslných náhrad škod od každého, kdo si stáhne cokoliv "nelegálního" či bude hudbu a filmy šířit. ACTA předpokládá, že výrobce či autor by prodal "všechno co uvede do žaloby". Stávající právní úpravy i procesy dávají vlastníkům práv dostatek prostředků k tomu, aby se domáhali náhrady škody, není důvodu aby prostřednitvím ACTA došlo k uzákonění nemravně vysokých "násobků", které jsou tak často využívány.

(8) Za ACTA není nikdo zodpovědný
ACTA zavádí "Výbor ACTA" v podobě orgánu, který není zodpovědný nikomu a stojí nad národními i mezinárodními orgány a nemá žádné zodpovědnosti vůči těm, kterých se ACTA týká. Vrcholný orgán ACTA není zodpovědný vůči občanům, ani vůči vládám zemí, kterých se ACTA dotkne.

(9) ACTA zbytečně rozšiřuje již dostupné právní prostředky
ACTA pouze nebývalou měrou rozšiřuje něco, co již řadu let existuje a funguje. Je jednostranně vytvořená pouze pro potřeby vlastníků práv k duševnímu vlastnictví na úkor svobody občanů i podnikání. Stávající legislativa i mezinárodní dohody jsou dostačující k vymáhání práv k duševnímu vlastnictví, pouze nejsou efektivně využívány a hlavně vyžadují vyšší míru zapojení vlastníků.

(10) ACTA přináší americké DMCA do zbytku světa
Kontroverzní a problematický DMCA (Digital Millenium Copyright Act) z USA je plošně nasazen do celého světa. Spolu s vágními formulacemi umožňujícími další rozšiřování může vést k požadavku na komplexní monitorování provozu na Internetu z důvodu odchytávání pohybu "nelegálních" kopií autorských děl. Staví mimo zákon obcházení DRM, ať už jde o "ochranu" u filmů a hudby, nebo postavení "jail-breaku" telefonu mimo zákon.
Oliwa
02.02.12,14:31
nepijem ho,ale potesilo ma ze zrusili dan na čučo a medovinu-vsak by uplne znicili tradicne a legendarne znacky nasich produktov.:D
na druhej strane ma nastvalo ze prvu slovensku brynziaren zatial nepremenili na muzeum,ale uvazuje sa o tom ze tam bude cinsky fasfood-je to skandal,takto si dehonestovat a nicit narodne pamiatky.
Ktovie, čo za tým je... Žeby bol Mikloš na tom tak zle a uchádzal sa o hlasy bezdomovcov? Však mnohí nemajú už ani občiansky preukaz. Už chýba len to, aby im v rámci predvolebnej kampane rozdával kľúčenky... Alebo ako potenciálnych bezdomovcov vidí všetkých nás, tak sa nám chce zavďačiť...

Pre mňa je politická mŕtvola... Sa čudujem, že tu ešte vôbec zacláňa a nevŕta sa v tých svojich diamantových baniach. Ale túžba po moci je zrejme silnejšia, dokonca asi silnejšia ako peniaze...
avalik
02.02.12,15:10
nejaky dobrak mi na parkovisku pred domom oskrel zadny naraznik.:( keby aspon cislo nechal za stieracom ... no nic, budem okukavat vsetky biele auta ci nemaju cervene sramy.
alabut
02.02.12,15:17
Tak o dum dal od alabutovej chalupy (cca 15 km) -33*C, to sa mi neziada ani skusit. Tesi ma, ze archivne vino v alabutovom archive (pod duchnami) vydrzalo. :-)
pepsikova
02.02.12,15:52
Ktovie, čo za tým je... Žeby bol Mikloš na tom tak zle a uchádzal sa o hlasy bezdomovcov? Však mnohí nemajú už ani občiansky preukaz. Už chýba len to, aby im v rámci predvolebnej kampane rozdával kľúčenky... Alebo ako potenciálnych bezdomovcov vidí všetkých nás, tak sa nám chce zavďačiť...

Pre mňa je politická mŕtvola... Sa čudujem, že tu ešte vôbec zacláňa a nevŕta sa v tých svojich diamantových baniach. Ale túžba po moci je zrejme silnejšia, dokonca asi silnejšia ako peniaze.....

..oliw, had ako on už nemá inú možnosť, len sa tváriťť, akože nič..lebo keby sa stratil, alebo zašil niekde, kde by o ňom nikto nevedel, odniesol by si ten humus, čo tu narobil aj s jeho mančaftom trojnásobne...tak musí len vydržať a potichučku sa schovať po volbách...teda, ak nájde dieru, kde prežije a nezavrú ho...čo by teda podľa môjho mohli...
pepsikova
02.02.12,15:53
Tak o dum dal od alabutovej chalupy (cca 15 km) -33*C, to sa mi neziada ani skusit. Tesi ma, ze archivne vino v alabutovom archive (pod duchnami) vydrzalo. :-)..

..ja myslela, že pod duchnou máš alabutku...
alabut
02.02.12,16:13
alabutku drzim pod lahkym paplonom
pepsikova
02.02.12,16:24
..fuha!..ty musíš byť výkonné vyhrievacie teleso!..ževraj lahký paplon!..alabutka je tiež studený odchov, ako ja?..lebo ja tiež mám lahký paplon..(len ma pod ním nikto nedrží:D
alabut
02.02.12,16:46
Radiatorom je alabutka, mala, stihla ... spat ... momentalne plnostihla, normalne o tri stupne teplejsia, preto ju dusim pod paplonom. :-)
pepsikova
02.02.12,16:50
...joj, nedus ju, ešte sa ti môže hodiť, ak chlad poskočí na vyššie mínusy...tri stupne teplúčka dosť urobia!...
wagner
02.02.12,17:13
Dnes ma potešila táto správa, konečne si malí chlapci na pár rokov vydýchnu. http://prievidza.sme.sk/c/6241637/za-sexualne-nasilie-na-dietati-dostal-liestanec-14-rokov.html
alabut
02.02.12,17:15
Na veceru mi rozpalila caj a gule, hodil som ich do rybacej polievky, gule sa vychladili, polievka zohriala. Skvela osoba, deti, psy aj alabut ju miluju. :-)
Stanislav 1975
02.02.12,17:48
manželka s kamoškami na zumbe, deti kukajú telku rozprávky a ja vegetím a popíjam ríbizlové vínko..., ako správny papučový alkoholik...:D
Stanislav 1975
02.02.12,17:51
radičová sa vyjadrila,že u nej doma bolo tisíc ľudí- a mňa nepozvala :-(((
buchač
02.02.12,17:52
manželka s kamoškami na zumbe, deti kukajú telku rozprávky a ja vegetím a popíjam ríbizlové vínko..., ako správny papČučový alkoholik...:D

...za 1 € jeden liter ......
Stanislav 1975
02.02.12,17:55
...za 1 € jeden liter ......
počúvaj buchy- nepodceňuj ma...:D, náhodou 2 litrovka stojí 4 euráče...:cool:
Stanislav 1975
02.02.12,17:56
...za 1 € jeden liter ......
keď som mal 15 rokov,tak sme popíjali jablčkové čučko za 6 korún a bolo fajne...:D
marleau
02.02.12,18:00
keď som mal 15 rokov,tak sme popíjali jablčkové čučko za 6 korún a bolo fajne...:D
Takže žiadne kakavko???
Stanislav 1975
02.02.12,18:04
Takže žiadne kakavko???
to bolo skorej- potom už len čučenko, Dalilky( ked sme boli pri peniazoch tak Spartičky) a neviem,či si pamatáte -volalo sa to bowle-také slivkové, taká plechovka za pár šupov- to bol "dorazovač" totálny...:D- sme nešli do školy ale na hlavnej stanici sme sa učili...
pepsikova
02.02.12,18:08
Na veceru mi rozpalila caj a gule, hodil som ich do rybacej polievky, gule sa vychladili, polievka zohriala. Skvela osoba, deti, psy aj alabut ju miluju. :-)..

..úplne dokonalé poradie...daj alabutke stískanec odo mňa...(ale neprezraď, lebo mi očky vypichne...:D
Oliwa
02.02.12,18:14
..

..ja myslela, že pod duchnou máš alabutku...
Pepsi, alabutka evidentne nebude archívny ročník... ;):D Teda podľa alabuta určite nie, keď ju nearchivuje - v tej duchne... :)
nika.sum
02.02.12,18:15
to bolo skorej- potom už len čučenko, Dalilky( ked sme boli pri peniazoch tak Spartičky) a neviem,či si pamatáte -volalo sa to bowle-také slivkové, taká plechovka za pár šupov- to bol "dorazovač" totálny...:D- sme nešli do školy ale na hlavnej stanici sme sa učili...

bowle si pamatam, ale ceresnove - z lyziarskeho:D. Uz v 15-tich Stanko Dalilky a ... no to sa mas na co tesim pri tych tvojich chalanoch:).
buchač
02.02.12,18:16
keď som mal 15 rokov,tak sme popíjali jablčkové čučko za 6 korún a bolo fajne...:D
...k tomu Marsky za 4 Kčs........

Zemiaková brigáda týždeň - dva mimo školy.....profáci boli fasa .....

..........leháro , chlast , cigi , gitara , ohník ..........vegééét ......kúúúúa , to boli časy .....:rolleyes:
buchač
02.02.12,18:17
to bolo skorej- potom už len čučenko, Dalilky( ked sme boli pri peniazoch tak Spartičky) a neviem,či si pamatáte -volalo sa to bowle-také slivkové, taká plechovka za pár šupov- to bol "dorazovač" totálny...:D- sme nešli do školy ale na hlavnej stanici sme sa učili...
...cca 6 - 8 Kčs....3 dcl ....;)
Stanislav 1975
02.02.12,18:19
...k tomu Marsky za 4 Kčs........

Zemiaková brigáda týždeň - dva mimo školy.....profáci boli fasa .....

..........leháro , chlast , cigi , gitara , ohník ..........vegééét ......kúúúúa , to boli časy .....:rolleyes:
Marsky za 4 ja nepamatám-predsa som o niečo mladší...;)-ja marsky pamatám za 5 ( až) :D- ale zory a čardy boli za 4 ale to sme mali plnú hubu tabaku potom...;)
Stanislav 1975
02.02.12,18:21
bowle si pamatam, ale ceresnove - z lyziarskeho:D. Uz v 15-tich Stanko Dalilky a ... no to sa mas na co tesim pri tych tvojich chalanoch:).
no Monika priznávam- ja som tak vážnejšie začal fajčiť v 7 triede- HANBA MI...:D
dostal som aj poznámku v znení, citujem- Váš syn dnes v škole na wc učil fajčiť dievčatá...:D
nika.sum
02.02.12,18:33
no Monika priznávam- ja som tak vážnejšie začal fajčiť v 7 triede- HANBA MI...:D
dostal som aj poznámku v znení, citujem- Váš syn dnes v škole na wc učil fajčiť dievčatá...:D

No predpokladam, ze islo len o cigarety :D. Pokial si ja pamatam, tak u nas na zakladke tusim nebol problem s fajcenim, skor na strednej.
Stanislav 1975
02.02.12,18:41
No predpokladam, ze islo len o cigarety :D. Pokial si ja pamatam, tak u nas na zakladke tusim nebol problem s fajcenim, skor na strednej.
v škole len o cigarety....:D
Kazu
02.02.12,18:42
no Monika priznávam- ja som tak vážnejšie začal fajčiť v 7 triede- HANBA MI...:D
dostal som aj poznámku v znení, citujem- Váš syn dnes v škole na wc učil fajčiť dievčatá...:D

Môj syn celkom vážne prestal fajčiť v desiatich. :) Celý rozhorčený mi vysvetľoval, že fajčenie ide hrozne do peňazí. Ak si chcel kúpiť cigarety celý týždeň si nemohol kúpiť zmrzlinu. Tak sa rozhodol, že on veru fajčiť nebude.:D
Žabinka
02.02.12,18:58
Môj syn celkom vážne prestal fajčiť v desiatich. :) Celý rozhorčený mi vysvetľoval, že fajčenie ide hrozne do peňazí. Ak si chcel kúpiť cigarety celý týždeň si nemohol kúpiť zmrzlinu. Tak sa rozhodol, že on veru fajčiť nebude.:D
Môj brat začal aj prestal fajčiť v prvej triede ZŠ, keď ho rodičia nachytali aj s kamarátom, ako fajčia na balkóne. Za trest dostali vyfajčiť celú krabičku, a odvtedy je zarytý nefajčiar..:)
AlaNR
02.02.12,19:25
Môj nerv, predám starého, alebo vymením za dvoch capov....
hnedoočka
02.02.12,19:27
:D:D niečo výnimočné,alebo ako všade?
buchač
02.02.12,19:36
no Monika priznávam- ja som tak vážnejšie začal fajčiť v 7 triede- HANBA MI...:D
dostal som aj poznámku v znení, citujem- Váš syn dnes v škole na wc učil fajčiť dievčatá...:D
...veru tak ...hanba .......mo lepšejšejší sme už v tej 5 - tej začínali ....

...a na wecku sa mi pošťastilo súdruhovi riaditeľovi pri pisoári pozdraviť .....že " Česť práci " ...;)
Dav
02.02.12,19:37
...k tomu Marsky za 4 Kčs........

Zemiaková brigáda týždeň - dva mimo školy.....profáci boli fasa .....

..........leháro , chlast , cigi , gitara , ohník ..........vegééét ......kúúúúa , to boli časy .....:rolleyes:

...pri vreckových suchotách boli dobré aj Detvy za 1 Kčs...:D
pepsikova
02.02.12,19:37
Môj nerv, predám starého, alebo vymením za dvoch capov......

..vieš čo?..pošlem ti šišky, trošku si zajedz a potom kšeftuj!!..však starého za dvoch vymeniť, to čo už je, aký biznis?..starého si akotak vycepovala, fčul sa ho zbavíš a vezmeš si na krky dvoch mladých?..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=11900)
buchač
02.02.12,19:40
...pri vreckových suchotách boli dobré aj Detvy za 1 Kčs...:D
....ajajááááj ....

Inak vynikajúci tabak to bol na vtedajšiu dobu .....v Detvách boli odrezky z tabaku , čo sa plnil do Spárt ...

...že pozametali dlážku a hybaj do plničky ....:D
misoft
02.02.12,19:40
...pri vreckových suchotách boli dobré aj Detvy za 1 Kčs......nazývané aj Nezábudky (nezabudnúť ťahať :D)
lujza.j
02.02.12,19:40
Môj nerv, predám starého, alebo vymením za dvoch capov....

istejšie bude kde ho daruješ za odvoz....:D:D:---
AlaNR
02.02.12,19:43
..

..vieš čo?..pošlem ti šišky, trošku si zajedz a potom kšeftuj!!..však starého za dvoch vymeniť, to čo už je, aký biznis?..starého si akotak vycepovala, fčul sa ho zbavíš a vezmeš si na krky dvoch mladých?..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=11900)

Neeee dvoch mladých! Normál živých capov, šak to jedno ňe? Človek sa snaží a houby z toho, jedným slovom Ťa posadí. Chvalabohu je na služobke, lebo bych ho zamorduvala, jáááááááááááááj

Ideme na ples, stíha to len tak tak zo služobky prísť, ale on nemá košeľu :o , nezabiješ to? Hodinu pred plesom si pojde vyberať košeľu... vrrrrrr
AlaNR
02.02.12,19:44
istejšie bude kde ho daruješ za odvoz....:D:D:---

len sa ma nesmú pýtať, či sa oplatí ho odviezť :D
nika.sum
02.02.12,19:45
Neeee dvoch mladých! Normál živých capov, šak to jedno ňe? Človek sa snaží a houby z toho, jedným slovom Ťa posadí. Chvalabohu je na služobke, lebo bych ho zamorduvala, jáááááááááááááj

Ideme na ples, stíha to len tak tak zo služobky prísť, ale on nemá košeľu :o , nezabiješ to? Hodinu pred plesom si pojde vyberať košeľu... vrrrrrr

Neboj on bude uplne v klude a ty pojdes vystresovana;).
pepsikova
02.02.12,19:50
Neeee dvoch mladých! Normál živých capov, šak to jedno ňe? Človek sa snaží a houby z toho, jedným slovom Ťa posadí. Chvalabohu je na služobke, lebo bych ho zamorduvala, jáááááááááááááj

Ideme na ples, stíha to len tak tak zo služobky prísť, ale on nemá košeľu :o , nezabiješ to? Hodinu pred plesom si pojde vyberať košeľu... vrrrrrr..

..dýchaj!!!...za košeľu by si sa nechala zavrieť?..kto by ti dosvedčil, že si konala v dobrom úmysle?..však nech ide v starej, ak si ju pekne vyperie a dá do vulajtu, bude ako nová..ak si ju aj ožehlí...no..
AlaNR
02.02.12,19:50
Neboj on bude uplne v klude a ty pojdes vystresovana;).

VeĎ to, on nič, muzikant...
hnedoočka
02.02.12,20:01
VeĎ to, on nič, muzikant...

to je v poho....môj by ti povedal, že TY si na vine, lebo si sa nepostarala, kým ON mal iné povinnosti.:rolleyes: Ja zvyčajne nemám žiadne
AlaNR
02.02.12,20:04
..

..dýchaj!!!...za košeľu by si sa nechala zavrieť?..kto by ti dosvedčil, že si konala v dobrom úmysle?..však nech ide v starej, ak si ju pekne vyperie a dá do vulajtu, bude ako nová..ak si ju aj ožehlí...no..

A toto bol kameň úrazu, v každej už niekde bol, nemôže ísť v tej istej (chlapská teória)... NEchápem, bárkerá baba je normálnejšia :D
AlaNR
02.02.12,20:06
to je v poho....môj by ti povedal, že TY si na vine, lebo si sa nepostarala, kým ON mal iné povinnosti.:rolleyes: Ja zvyčajne nemám žiadne

Šak to čakám, že si zadá farbu a Alena nakluš... eee, chce ísť niekto so mnou do páru na ples??? :D Alebo požčajte hlopa...
Stanislav 1975
02.02.12,20:08
istejšie bude kde ho daruješ za odvoz....:D:D:---
Lujza došla z 12- nástky a hneď ju chytajú srandičky...:D
hnedoočka
02.02.12,20:11
...musí to byť hlop? lebo môj nie je doma.....ale ja môžem. Akú farbu mám nahodiť?;):D
buchač
02.02.12,20:12
Lujza došla z 12- nástky a hneď ju chytajú srandičky...:D
...moja došla z 12-ky .....nejak ma sranda obchádza ....;) :---
Stanislav 1975
02.02.12,20:13
...moja došla z 12-ky .....nejak ma sranda obchádza ....;) :---

:D
buchač
02.02.12,20:13
Šak to čakám, že si zadá farbu a Alena nakluš... eee, chce ísť niekto so mnou do páru na ples??? :D Alebo požčajte hlopa...


...musí to byť hlop? lebo môj nie je doma.....ale ja môžem. Akú farbu mám nahodiť?;):D

...šak aj ja dôjdem .......žeby hnedú .....???? :rolleyes:
pepsikova
02.02.12,20:14
...a ja idem spať...lebo čochvíla je dvanásť...navrhujem toho chlapa vymeniť, napríklad za funkčnú veritasku...alebo za pojazdného dinosaura..
Stanislav 1975
02.02.12,20:17
baby vy ste BI? :D
AlaNR
02.02.12,20:17
Na farbe nezáleží!

Tak zajtra čakám "o štiroch" pri kine... :D
Stanislav 1975
02.02.12,20:18
...a ja idem spať...lebo čochvíla je dvanásť...navrhujem toho chlapa vymeniť, napríklad za funkčnú veritasku...alebo za pojazdného dinosaura..
tam u vás na hornej nitre máte nejaké čudné časové pásmo..., čo chvíla 12, 22-14...:D
alabut
03.02.12,04:39
Mrzne, -27*C, pri vode -30*C, na chalupe ani nechcem vediet, alabutka uvarila kavu, caj, idem po slivovicu. Musi do prace, nastastie nie daleko, 5-10 minut, pepsina prid so stakanom. Rozmyslam, ani supky z bananov sa nebudu dat hadzat, vsak sa polamu. :-)
srska
03.02.12,05:10
Mrzne, -27*C, pri vode -30*C, na chalupe ani nechcem vediet, alabutka uvarila kavu, caj, idem po slivovicu. Musi do prace, nastastie nie daleko, 5-10 minut, pepsina prid so stakanom. Rozmyslam, ani supky z bananov sa nebudu dat hadzat, vsak sa polamu. :-)tu na dedine iba slabých -12:)
pepsikova
03.02.12,05:52
Mrzne, -27*C, pri vode -30*C, na chalupe ani nechcem vediet, alabutka uvarila kavu, caj, idem po slivovicu. Musi do prace, nastastie nie daleko, 5-10 minut, pepsina prid so stakanom. Rozmyslam, ani supky z bananov sa nebudu dat hadzat, vsak sa polamu. :-)..

..oki, umyjem karpinky, preplávam vaňu na šírku a už aj som tam..k tej slivke donesiem slaninu..vonku je zamrznuto, len tak vrždí, tak dávam kaficu na stôl, aj chlebík s medom, nech sa zohrejem, lebo šarkan si myslel, že je august, bol by špacíroval a snoril aj hodinu po vonku...
..tak zatial, labutík, aj všetci, fajn deň vám, pohodu a úsmev prajem...
..a dnes idem mať zaujímavý deň, KDH ma pozvalo na schôdzu, výročnú...ako hosťa...:)oni fakt chcú byť so mnou v koalícii..odvážlivci...(pripomeňte mi, aby som si nechala doma hupusu...díky..)
pepsikova
03.02.12,06:05
...tajtrlíci, jeden menší ako druhý a idú sa biť!...no čo už, no...
http://www.topky.sk/cl/1000120/1298237/Rafaj-v,-parlamente-napadol-Matovica--Chytil-ma-za-kravatu-a-dusil-ma
BXLmiami
03.02.12,06:27
..

..oki, umyjem karpinky, preplávam vaňu na šírku a už aj som tam..k tej slivke donesiem slaninu..vonku je zamrznuto, len tak vrždí, tak dávam kaficu na stôl, aj chlebík s medom, nech sa zohrejem, lebo šarkan si myslel, že je august, bol by špacíroval a snoril aj hodinu po vonku...
..tak zatial, labutík, aj všetci, fajn deň vám, pohodu a úsmev prajem...
..a dnes idem mať zaujímavý deň, KDH ma pozvalo na schôdzu, výročnú...ako hosťa...:)oni fakt chcú byť so mnou v koalícii..odvážlivci...(pripomeňte mi, aby som si nechala doma hupusu...díky..)
Len chod,musíš si vážiť buduceho koaličného partnera Smeru:).Uhliarik nám, zostane,to bude ten boží darček:)
pepsikova
03.02.12,06:44
Len chod,musíš si vážiť buduceho koaličného partnera Smeru:).Uhliarik nám, zostane,to bude ten boží darček:)..

..joj, vôbec si nemyslím, žeby uhlík zostal...ani ako hosť...
terezamaria
03.02.12,07:39
Len chod,musíš si vážiť buduceho koaličného partnera Smeru:).Uhliarik nám, zostane,to bude ten boží darček:)
Miami, to teda je boží darček. Pred ľuďmi sa robí pekný a v každej diskusnej relácii preferuje, ako sa budú štvrťročne vracať zaplatené peniaze za lieky nad 30 euro pacientom. Len zabudol povedať, že najprv si tie peniaze tam musíme naskladať.
Nevesta mi bola pre lieky / som po operácii / a z 12 napísaných liekov 10 pre pacienta zdraželo. Celková cena rovnaká, len cena pre pacienta vyššia. Od 1 eura po 4 eurá.
Oproti pôvodnej cene za posledný štvrťrok to bolo celkove vyššie o 14,15 eura. Toto hádam nepotrebuje komentár. :rolleyes:
alabut
03.02.12,07:59
... pepsina slaninu nenos, slaniny dost, nielen v chladnicke. Na jar sa bude zhadzovat. :-)
pepsikova
03.02.12,08:15
... pepsina slaninu nenos, slaniny dost, nielen v chladnicke. Na jar sa bude zhadzovat. :-).

..ja teda na jar nič nezhadzujem...horko-ťažko našetrím a potom to mám vyhadzovať?..any za nyč!!...(a zamrzla mi navygácia, tak možno zablúdim...:D:---
kopretinka
03.02.12,08:19
...kuchár som dobrý....
a si aj feši? :rolleyes:
pepsikova
03.02.12,08:28
...a posielam úplne megašpikovú cesnačku...prebehol cez ňu aj kúštik klobásky, čo sa náhodou našiel pri upratovaní chladničky..ten je pre alabuta...:)
Tweety
03.02.12,09:46
pepsikova
03.02.12,10:57
http://www.cas.sk/clanok/216308/poslanci-si-zrusili-priestupkovu-imunitu-147-hlasovalo-za.html
Žeby svitalo na lepšie časy?..

..mňa by potešilo, keby všetci svorne zrušili aj tú trestnoprávnu...a aby zákony boli tak potočené, žeby všetci vinní skončili v base...a ich nakradnutý majetok v štátnej kase...aj by som podskočila od radosti..(čo teda inak bežne nerobím)
trisestri
03.02.12,11:00
sice minimum,ale aj to je viac ako nic-este stale ostane problem ci to nebude iba formalita
lujza.j
03.02.12,17:26
http://www.cas.sk/clanok/216308/poslanci-si-zrusili-priestupkovu-imunitu-147-hlasovalo-za.html
Žeby svitalo na lepšie časy?

hmmm.... "iba" je pred voľbami...
lujza.j
03.02.12,17:29
...tajtrlíci, jeden menší ako druhý a idú sa biť!...no čo už, no...
http://www.topky.sk/cl/1000120/1298237/Rafaj-v,-parlamente-napadol-Matovica--Chytil-ma-za-kravatu-a-dusil-ma
toto trebalo vidieť.... do kelu....škoda:(
lujza.j
03.02.12,17:38
Lujza došla z 12- nástky a hneď ju chytajú srandičky...:D

Stanko buď rád, že som horšie nenapísala:D... 4,5h som musela počúvať poloblázna....:( a to som myslela, že sa doma spijem, bola som maxi vycicaná z energie....
dnes sa už nespijem idem si zarobiť a vypiť antibiotika;)
pepsikova
03.02.12,17:40
...ako som už ráno písala, na dnes som mala pozvánku od KDH na výročnú schôdzu..ako hosť, medzi inými, pán poslanec za kádéhá z parlamentu a pani poslankyňa europarlamentu...moje tušenie ma nesklamalo, i keď som chcela hupusu nechať doma, nenechala som a tak som sa toho pána kvasničku spýtala, prečo pred dvomi rokmi spoluprácu so Smerom nechceli a dnes Smer vidia ako najlepšieho partnera pre vládnutie..čakala som priamu odpoveď-toto a toto vidíme ako dobré a chceme pomôcť pri realizácii...ale kdežeeee,ani na otázku, ako chcú realizovať vyššiu zamestnanosť mi nepovedal- takto a takto...slovné cestičky okolo a ešte ďalej okolo...
..nebanujem, že som šla...iste viete , prečo...počúvať kopu viet a nič konkretne som mohla aj v telke...ale chválim nášho starostu, je síce tiež kádehák, ale vysvetlil pani poslankyni kádéhá z europarlamentu ,že u nás ľudia žijú z 300€ a nežijú, ale živoria...obávam sa však, že ona to nepochopila..oháňala sa desatorom...
Tweety
03.02.12,17:42
Pepsi, ty nepoznáš jedno základné, sýty hladnému neverí? A je jedno, či je v tej, alebo onej partaji.
pepsikova
03.02.12,17:59
Pepsi, ty nepoznáš jedno základné, sýty hladnému neverí? A je jedno, či je v tej, alebo onej partaji..

..dám ešte perličky z preslovu pani europoslankyne:
..."ľudia majú aj iné problémy, nie len prácu" ...
...silou, ktorú má KDH v parlamente , sme sa vždy pričinili o blaho Slovenska...
...a "klinec" od pána K.:..."osudnej noci, 3.12.2011 pán Hrušovský v očakávaní podpisu nemenovanej dôležitej listiny, vyslovil vetu:.."fajn páni, veľké veci si žiadajú veľké obete, tak nechajme pár ľudí zomrieť".....(vieme, o čo tej noci šlo,štrajk lekárov)...

...čo dodať?..nemám právo nikoho kritizovať za to, čo pustí z úst..môžem si len urobiť názor...tak, ako každý...
Tweety
03.02.12,18:02
Pepsi, nie perličky, ale sú to priam perly.:rolleyes: A takí nás reprezentujú.:mad:
lujza.j
03.02.12,18:09
pavol54
03.02.12,18:10
Stanko buď rád, že som horšie nenapísala:D... 4,5h som musela počúvať poloblázna....:( a to som myslela, že sa doma spijem, bola som maxi vycicaná z energie....
dnes sa už nespijem idem si zarobiť a vypiť antibiotika;)
si bola v parlamente a ktorá že si?
lujza.j
03.02.12,18:19
si bola v parlamente a ktorá že si?

ja som nepovedala, že som počúvala posranca, ale poloblázna:D či to je jedno:rolleyes:
jozka56
03.02.12,18:48
tu na dedine iba slabých -12:)
no dnes o 16:00 bolo v BA odporne, u nás bolo iba -8 a to bolo oveľa príjemnejšie....a tí na proteste dúfam nepomrzli, zaťko prišiel nestuhnutý:)
Mila123
03.02.12,18:50
no dnes o 16:00 bolo v BA odporne, u nás bolo iba -8 a to bolo oveľa príjemnejšie....a tí na proteste dúfam nepomrzli, zaťko prišiel nestuhnutý:)
nestihol vodné delo.....:D
lujza.j
03.02.12,18:50
aj vodné delo a slzný plyn bol, pred NR SR....
Mila123
03.02.12,18:51
pozerala som TA3
Tweety
03.02.12,18:53
Veď sa báli, oni dobre vedia prečo. Čo je veľa, to je veľa.
jozka56
03.02.12,18:57
asi vodné delo bolo jemne prituhnuté:)
Mila123
03.02.12,18:59
asi vodné delo bolo jemne prituhnuté:)
to neviem, netuším, ale dávali v TV reportéra, kt. dostal sprchu.....
misoft
03.02.12,19:00
I kamery si tam nainštalovali - vraj, aby identifikovali "provokatérov" - no podľa mňa - ak to "použili", tak "provokatéri" sú všetci a keby niečo - polícia bude mať foto z prvej ruky (zatiaľ čo som pozeral, našli sa tak provokatéri - pritom nepísaný pokyn bol nie vajcia, nie banány, kľud - ktorí sa išli "vybúriť" - a dám krk na to, že tam boli nasadení).
jozka56
03.02.12,19:06
som volala zaťkovi, bolo vodné delo, on práve s partiou odchádzal a, že pri úrade vláde to bolo dosť husté.....
alabut
04.02.12,05:03
Pozdravujem pepsinu, dnes je teplucko, iba -20*C, pri vode -22*C, nefuka. Zbalim hatisak, navleciem skrpale, kamizolu a hajde do prirody. Idem pozriet, kolko goril prezilo tuto zimu, ale mam obavy, ze vsetky. Sarkanovi poskrabkaj labky, aj psy su skorumpovane, za uplatok spravia vsetko. :-)
pepsikova
04.02.12,05:34
...dobré ráno labutík aj všetci...u mňa celkom teplo dnes..neny to ešte na plavky a krémik, ale čochvílka aj to bude...labutíkovi pribalím do hatižáku aj zopár banánov, ak stretne nejakú potvoru, nech jej vopchá do papulky, -fšak jjej nemože furt strkať stoeurovky, no nyje?..
...a kafa je už na stole,aj skorumpovaný pes už dostal svoju piškotu, sviňa malá, predvčerom zistil, že ak si dá kvapky do očiek kvapnúť hadovi, dostane piškotu a oriešok...odo mňa dostal len ústnu pochvalu za statočnosť...

..tak vám prajem úplne nádherný deň dnes, pohodu, kopu lásky a nejaký ten boštek navyše...
http://chezmanima.c.h.pic.centerblog.net/wffx0t0c.gif (http://chezmanima.centerblog.net/rub-cafe-p-tit-dej-apero-repas-etc--14.html)
pepsikova
04.02.12,06:12
..zopár perličiek ku kafici:

Ako je možné vyklonovať ideálneho muža? - Skrížiť bankomat s vibrátorom.

Prečo humor lieči? - Lebo nepatrí pod naše zdravotníctvo.

Ako sa končí cigánska rozprávka? - ...A nakoniec ukradli sme zvonec.

Ako vyberieme spomedzi 150 poslancov troch sprostých? - Náhodným výberom.

Aký je rozdiel medzi Adamom, Evou a cigánmi? - Cigánov nikto zo Slovenského raja nevyženie, ani pán Boh.

Premierka vlády Radičová oznámila, že na Slovensku sa už nebude privatizovať, ale odštátňovať. -
Tak, tak. Už sa u nás nebude sexovať, ale trtkať.

Zhovárajú sa dve blondínky: -Je to dlhé a veľmi tvrdé. Čo je to? - Základná škola.

Čo je na polovicu roztrhnutý papier? - Puzzle pre blondínky.

Príde dedo do zelovocu a pýta si zeler. - Zeler už nemáme, ale môžete si kúpiť pór, ten má toľko fosforu
ako zeler, hovorí predavač. - Ale ja chcem, aby mi stál, nie svietil - hnevá sa dedko.

Príde cigán do obchodu so zbraňami. Predavač vraví: - Cigánom nepredávame.Cigán sa pýta:
- čo máte proti cigánom? Predavač: - Všetko, čo tu vidíte.

Viete, kde sa najviac prejavuje Rómska iniciatíva? - V pôrodniciach.

Príde Araňa za farárom, či by jej nemohol pokrstiť decko. Farár pozerá na dieťa, dlho rozmýšľa a opýta sa:
- A nechceš ho radšej obetovať?

Aký je rozdiel medzi nebom a peklom? - V nebi je dobrá klíma a v pekle dobrá spoločnosť.

Lepší vták v hrsti ako holub na streche - myslí si nejedna stará dievka.

Psy majú jedinú chybu: - veria ľuďom.

Blondínka s brunetkou hrajú futbal. Brunetka dá gól a hovorí: - Jedna nula! Hrajú ďalej,
gól sa podarí dať aj blondínke a tá hovorí: - Druhá nula!

Anglický pár sa miluje. Manžel náhle zvolá: - Ach, Mabel, ublížil som vám? -Ale nie, prečo? -
pýta sa manželka. - Pohli ste sa...

Najúspešnejším svetovým dramatikom a režisérom je Václav Havel. - Ako prvý v dejinách nacvičil komédiu
so 16 miliónmi štatistov.

Ako sa ináč povie synagóga? - Kohn-dóm.

Agentúra TASS /ZSSR/ oznamuje: Včera na Čiernom mori došlo k zrážke ľadovca s americkou
ponorkou. Posádka ľadovca bola vyznamenaná Radom Lenina.

Ako sa po východniarsky povie: - "Kam blúdi tvoj zasnený pohľad?" -Gdze do rici kukaš?!

Stará múdrosť: Postoj psa je: Ak sa to nepodarí zožra alebo pokefovať, tak to možno aspoň očúrať!

Real postreh: Napriek všetkým reklamám sa osvedčilo, že najlepším prostriedkom na umývanie riadu je žena.

- Už som sa rozhodla a nepresvedčíš ma! Vyskočím z balkóna! A prestaň do mňa strkať!
pepsikova
04.02.12,06:26
lujza.j
04.02.12,12:07
willma
04.02.12,13:45
nepotešilo - skoro dva týždne je nezvestná biela opacha z nášho mačacieho tria- keďže bola nahluchlá je možné, že ju niečo skántrilo - neostal po nej ani chĺpok:mee:
adi11
04.02.12,15:07
..moj muz sa oduca fajcit, lepsie povedane, ze rozhodol sa s tym skoncovat..uz tri dni si nezapalil, teda dufam..no a tak sa tesi, ze to dobre zvlada a za usetrene euricka nam doniesol plnu tacku veternikov..:)..tesi ma to...len mne sa to zatial nedari..:confused::mee:
Tweety
04.02.12,15:23
..moj muz sa oduca fajcit, lepsie povedane, ze rozhodol sa s tym skoncovat..uz tri dni si nezapalil, teda dufam..no a tak sa tesi, ze to dobre zvlada a za usetrene euricka nam doniesol plnu tacku veternikov..:)..tesi ma to...len mne sa to zatial nedari..:confused::mee: Ber si z neho príklad, že sa to dá. Nekúp si ich, a nebudeš mať čo pofajčievať a ešte aj ušetríte.. Veď keď to zláda chlap, tak prečo by nie žena, čo si od macochy a horšia?
Richard
04.02.12,15:25
Ahojte denníkovia, založte prosím novú tému táto je už meeega dlhá :) Uzavriem ju potom...

Ď
Rozalka
04.02.12,15:28
adi11
04.02.12,15:32
Ber si z neho príklad, že sa to dá. Nekúp si ich, a nebudeš mať čo pofajčievať a ešte aj ušetríte.. Veď keď to zláda chlap, tak prečo by nie žena, čo si od macochy a horšia?
..to sa lahko riiika..este som sa nerozhodla..no..hadam ho budem nasledovat..ved nechcem byt horsia..esteze co..;)
Tweety
04.02.12,15:34
No veď, tak šup, šup do rozhodovania. Radšej by som si kúpila kvalitnú voňavečku, ako cigaretku.
adi11
04.02.12,15:37
No veď, tak šup, šup do rozhodovania. Radšej by som si kúpila kvalitnú voňavečku, ako cigaretku.
..tak rychlo to zase nejde..sup sup..no..zacinam o tom silno premyslat..
adi11
04.02.12,15:39
boli aj su vonavecky, len niekedy naberu nohy
arizona
04.02.12,15:51
Ahojte denníkovia, založte prosím novú tému táto je už meeega dlhá :) Uzavriem ju potom...

Ď
Richard, nemoze sa ta nova tema zacat prispevkami od zaciatku tohto roku? Nech je to pohromade, nie takto seknute ;)
lujza.j
04.02.12,16:02
..to sa lahko riiika..este som sa nerozhodla..no..hadam ho budem nasledovat..ved nechcem byt horsia..esteze co..;)

ja sa v tom nevyznám nikdy som nefajčila, ale moj chlap ked sa rozhodol nefajčiť tak si povedal, že od 1.9 nefajčí a tak aj bolo vydržalo mu to 6r, potom debil začal z novu:( a fajčí a fajčí dalej + astma to je dobrá kombinácia:( treba to skúsiť!!! držím palce, silno:)
Rozalka
04.02.12,16:05
pepsikova
04.02.12,17:20
...tak nám otvorili novú lampáreň...treba ju pokrstiť, tak poďme tam...v tejto nechajme všetko zlé, čo sa nám za tie roky stalo a nech nás nič také netrápi, aby sme sa museli sťažovať...
buchač
04.02.12,17:22
....OKI.....................a posledný nech poriadne drbne s dverami .....:--- :D
misoft
04.02.12,19:32
DRB!
Stanislav 1975
05.02.12,14:17
hmhm a prečo nepokračujeme ďalej tuná? troška mi to nejde do hlavy...:mad::confused:-neviem ale keď je niečo dlhé,tak je to asi úspešné-škoda to presúvať...
pepsikova
05.02.12,14:35
hmhm a prečo nepokračujeme ďalej tuná? troška mi to nejde do hlavy...:mad::confused:-neviem ale keď je niečo dlhé,tak je to asi úspešné-škoda to presúvať...

...preto. lebo sme dostali nový, moderný pľac..tak čo by sme sa tlačili v starom?..
Stanislav 1975
05.02.12,14:38
...preto. lebo sme dostali nový, moderný pľac..tak čo by sme sa tlačili v starom?..
Ale kopia už nikdy nebude originálom...
misoft
05.02.12,16:56
Stano - už som tu zadrbol dvere, lebo sa to ťahalo od nevidím do nevidím. Teda ešte raz:
DRB!!!
pepsikova
05.02.12,16:57
...skús sa hodiť o zem a začať dupkať...možno sa nová lampáreň zavrie a zostaneme v starej..no..
Jarka 1
06.02.12,13:35
Pre misoft:
Aj život sa niekedy ťahá od nevidím do nevidím. A za ním dvere nezadrbneš.
Táto téma je o drobnej každodennej komunikácii medzi ľuďmi. Len tak, pre potešenie. Keď chcem "počuť a cítiť" človečinu, stačí sem nakuknúť. A vždy sa poteším, že sú medzi nami aj takí obyčajní, normálni ľudia, ktorým nechýba zmysel pre humor a dokážu ním spríjemniť sebe aj iným každý jeden deň.
ancient lace
05.09.12,16:14
Blahoželám tvôjmu manželovi, aj ja by som chcela prestať fajčiť, ale neviem ako na to :D Chyba je asi v tom, že nemám pevnú vôľu :)
ancient lace
05.09.12,16:14
Blahoželám tvôjmu manželovi, aj ja by som chcela prestať fajčiť, ale neviem ako na to :D Chyba je asi v tom, že nemám pevnú vôľu :)