Marianna01
16.07.07,20:06
Mňa dnes potešil môj dlhoročný klient, ktorému som oznámila, že musíme podať dodatočné daň. priznanie, priznávam, trochu s obavami, lebo daňového sa bojí ako čert svätenej vody. Ale zobral to úplne super, v pohode, skrátka, zdvihol mi náladu, až kým ma opäť niekto iný nevytočil :D:D:D
Melnick
16.07.07,18:14
Tak ja som dnes mimoriadne vytešená. Najprv som myslela, že za zvýšený daňový bonus 15.- Sk mesačne budem môcť deťom raz do mesiaca omasloviť pečivko, a dnes som sa dozvedela radostnú správu. Od septembra máme vyššie aj rodinné prídavky o 10.- Sk mesačne, takže raz do mesiaca aj koliesko diétneho... No netešte sa...
Neskutočný výsmech od vlády všetkým , ktorých sa to týka. Elenka ,myslím,že tie kolieska diétneho budú dve. Dúfam,že som Ťa trošku ukľudnila.:)
Nika
16.07.07,18:17
Tak ja som dnes mimoriadne vytešená. Najprv som myslela, že za zvýšený daňový bonus 15.- Sk mesačne budem môcť deťom raz do mesiaca omasloviť pečivko, a dnes som sa dozvedela radostnú správu. Od septembra máme vyššie aj rodinné prídavky o 10.- Sk mesačne, takže raz do mesiaca aj koliesko diétneho... No netešte sa...

bacha.... aby si sa nesčemerila........;)
abel
16.07.07,19:40
Je to tak. Pre stovky vyvolených ( rozumej zvolených) sa nájdu milióny. Pre milióny voliacich sa nenájdu stovky.
anmary
17.07.07,07:05
Vidím, že všetci myslíte v týchto horúčavách pozitívne a ani neviete ako ma tým "štvete". Mňa totiž asi niekto uriekol.
Začalo sa to tým, že sa nám pri vytúženej ceste do ZOO pokazilo auto. Oprava nás vyšla asi na toľko, ako keby sme si na celý rok adoptovali slona.:eek:
Keď bolo auto v servise, z nudy sme si požičali od svokry kosačku aby sme si pokosili kúsok pridelenej zelene pri činžiaku. Čo čert nechcel, manžel ani nezačal kosiť a zhorel motor. :eek: Samozrejme hneď bolo treba kupovať novú.
Keď sme si po 2 týždňoch doviezli auto zo servisu, chcela som sa mu odvďačiť aspoň tým že ho pekne povysávam. Podarilo sa mi povysávať len polovicu - zhorel motor na vysávači.:eek:
Akoby toho bolo málo v piatok som dala po príchode z práce prať prádlo a asi po hodine som zistila, že mi nehreje vodu a program je stále na začiatku - rupla špirála.:eek:
No a vrchol bol, keď sme sa v nedeľu po obede vrátili z výletu. Išla som z chladničky vytiahnuť mäso na grilovanie a v chladničke TEPLO.:eek:
Už som sa bála manželovi aj povedať, že niečo nefunguje. Ešte že má tento týždeň dovolenku a môže privítať opravárov.
Kamarátka mi povedala, že keď takéto niečo začne tak sa musí po... 6 vecí. Máme za sebou 5, takže čakám čo bude to /dúfam/ posledné.:mee:
Nika
17.07.07,07:43
Vidím, že všetci myslíte v týchto horúčavách pozitívne a ani neviete ako ma tým "štvete". Mňa totiž asi niekto uriekol.
Začalo sa to tým, že sa nám pri vytúženej ceste do ZOO pokazilo auto. Oprava nás vyšla asi na toľko, ako keby sme si na celý rok adoptovali slona.:eek:
Keď bolo auto v servise, z nudy sme si požičali od svokry kosačku aby sme si pokosili kúsok pridelenej zelene pri činžiaku. Čo čert nechcel, manžel ani nezačal kosiť a zhorel motor. :eek: Samozrejme hneď bolo treba kupovať novú.
Keď sme si po 2 týždňoch doviezli auto zo servisu, chcela som sa mu odvďačiť aspoň tým že ho pekne povysávam. Podarilo sa mi povysávať len polovicu - zhorel motor na vysávači.:eek:
Akoby toho bolo málo v piatok som dala po príchode z práce prať prádlo a asi po hodine som zistila, že mi nehreje vodu a program je stále na začiatku - rupla špirála.:eek:
No a vrchol bol, keď sme sa v nedeľu po obede vrátili z výletu. Išla som z chladničky vytiahnuť mäso na grilovanie a v chladničke TEPLO.:eek:
Už som sa bála manželovi aj povedať, že niečo nefunguje. Ešte že má tento týždeň dovolenku a môže privítať opravárov.
Kamarátka mi povedala, že keď takéto niečo začne tak sa musí po... 6 vecí. Máme za sebou 5, takže čakám čo bude to /dúfam/ posledné.:mee:

Aby si v tom nebola sama......trochu ťa poteším - aj mne minulý štvrtok "odišiel" vysávač..........:mee: ........ale moja susedka vždy hovorievala "ešte nebolo tak zle aby nemohlo byť horšie" takže to znášam statočne......:)
anmary
17.07.07,07:55
Ja tiež vždy tvrdím, že "každý si svoj kalich horkosti musí vypiť do dna".
zuhl
17.07.07,08:05
Ja som včera večer našla na ceste mačiatko. Zdvihlo som ho, zobrala domov a život sa nám celý zmenil. Už má kúpený aj záchodík, aj hračky, aj domček, a to som vždy tvrdila, že v činžiaku nechcem vidieť žiadne zvieratko. Preto teda tvrdím, že nikdy nehovor nikdy...
Lion Topoľčany
17.07.07,08:24
Ja sa tiež pridám, keďže máme rod.dom a 4-ročnú dcéru, čo miluje zvieratká, mohli sme si dovoliť mačiatka rovno dve !! Je to jednoducho úžasné...
Melnick
17.07.07,08:39
Anamary nečakaj nič šieste, tým piatim veciam možno v rovnakom čase vypršala "záruka" .
anmary
17.07.07,09:16
No, s "vypršanou zárukou" mám doma už iba manžela. Že by......?!:D
ludmilla
17.07.07,09:27
Vidím, že všetci myslíte v týchto horúčavách pozitívne a ani neviete ako ma tým "štvete". Mňa totiž asi niekto uriekol.
Začalo sa to tým, že sa nám pri vytúženej ceste do ZOO pokazilo auto. Oprava nás vyšla asi na toľko, ako keby sme si na celý rok adoptovali slona.:eek:
Keď bolo auto v servise, z nudy sme si požičali od svokry kosačku aby sme si pokosili kúsok pridelenej zelene pri činžiaku. Čo čert nechcel, manžel ani nezačal kosiť a zhorel motor. :eek: Samozrejme hneď bolo treba kupovať novú.
Keď sme si po 2 týždňoch doviezli auto zo servisu, chcela som sa mu odvďačiť aspoň tým že ho pekne povysávam. Podarilo sa mi povysávať len polovicu - zhorel motor na vysávači.:eek:
Akoby toho bolo málo v piatok som dala po príchode z práce prať prádlo a asi po hodine som zistila, že mi nehreje vodu a program je stále na začiatku - rupla špirála.:eek:
No a vrchol bol, keď sme sa v nedeľu po obede vrátili z výletu. Išla som z chladničky vytiahnuť mäso na grilovanie a v chladničke TEPLO.:eek:
Už som sa bála manželovi aj povedať, že niečo nefunguje. Ešte že má tento týždeň dovolenku a môže privítať opravárov.
Kamarátka mi povedala, že keď takéto niečo začne tak sa musí po... 6 vecí. Máme za sebou 5, takže čakám čo bude to /dúfam/ posledné.:mee:

Ak Ťa to Anmary poteší i mne sa darilo podobne, začalo to sobotňajšou pokutou, ako som už spomínala vyššie, nedeľa ako tak ušla - bola som v práci. V pondelok som sa dohodla s kolegyňou, že oddídem skôr a prekvapím manžela s ďeťmi. Osprchovala som sa rýchlo, obliekla do ľahkých bledomodrých šiat a napadlo ma, že v chladničke mám ešte pohár s čučoriedkami a ako som chcela v rýchlosti vypiť šťavu z pohára nešťastne som ho prevrhla na tie šaty:mee: :mee: , nasledovalo umývanie podlahy, pranie šiat a sprchovamie. Otvorila som skriňu, že čo si oblečiem?!:rolleyes: :rolleyes: a tam výstroj ako na lyžiarsky zájazd alebo na jesenné zbieranie húb do lesa. Zvolila som teda radšej tú jesennú kolekciu. A tak vtých dlhých rifliach a triku s dlhým rukávom som vyšla von a tam ma ovalilo 34 stupňov:eek: :eek: . Kým som sadla do auta tieklo zo mňa ako z vodovodu. Zapla som klimatizáciu naplno, cesta ubiehala až po Gänsendorf, kde som sa rozhodla natankovať (pretože doma ma predsa len poznajú a mohla by som sa im zdať uletená):D :D . Natankovala som a chcela som odísť, ale auto nemalo ani len snahu naštartovať. A tak som tam ďalšiu hodinu a pol stepovala a čakala na manžela. Ten prišiel aj so synom a samozrejme nemal v aute autosedačku (pretože bola v mojom) a hneď na hraniciach vyrukovali naňho s pokutou.
Dnes, keďže auto je objednané do servisu som ho chcela povysávať, ale po prečítaní tvojho príspevku som zvolila plán B - vyložila som si nôžky a urobila som si obľúbený letný kokteil, napokon si ho zaslúžim.
Melnick
17.07.07,09:32
No, s "vypršanou zárukou" mám doma už iba manžela. Že by......?!:D
Ten súhlas znamená ,že som na tom rovnako,nie že mu prajem niečo zlé,naopak ,niekto musí behať po tých opravovniach,takže nech sa mu darí aj takému pozáručnému, ale správne dozretému.;) ;) :)
zuhl
18.07.07,09:07
Tak včera som písala čo ma potešilo, že som našla mačiatko. A dnes bohužial musím napísať opak: Robím si kľudne DPH a vtom zazvoní susedin syn, že nech volám požiarnikov, že si dal zohriať olej na hranolky a že naň zabudol a horí mu tam. Takže sme mali dym po celom baráku, našťastie to dobre dopadlo, ale ja som hneď začala rozmýšľať, že čo ak by sme vyhoreli ako by som tov ysvetlila daňovým úradom.
tiny77
20.07.07,06:09
Ďalšia ochrana je soľ. Chytíš soľničku, resp. dáš deťom a posolíš im chrbty (tým slimákom). Slimáky sa roztečú. Podobne funguje cement, ale v tomto prípade, strvdnú. Existujú ešte granule proti slimákom. Ak sa slimák dotkne tejto modrej granulky, umrie. Tiež sa ním zvyknú obsypať miesta, kde má zákaz.

mimotemy tato tema o slimakoch patri medzi moje najoblubenejsie :D i ked sa tu viem tak dobre zasmiat :D beriem ohlad na vsetkych trpitelov tychto
slimakov potvorských. tri korunky na hlave moje meno nehraje. :D :D :D
Patrícia5
24.07.07,05:04
Syn bol na výlete so starkou a vyjadril sa, že som mu vôbec nechýbala...:mee:
Nika
24.07.07,05:12
Syn bol na výlete so starkou a vyjadril sa, že som mu vôbec nechýbala...:mee:

Neber si to osobne.... Možno iba tým chcel vyjadriť, že mu so starkou bolo veľmi dobre.......
Gabi03
25.07.07,10:59
Čo ma rozčúlilo? :rolleyes: Od pondelka sa s naším dodávateľom - sesterskou zahraničnou spol. dohadujeme, koľko tovaru nám majú poslať, lebo ani my, ani oni nemajú dostatok miesta na sklade. Dnes sa to celkom dobre vyostrilo, kolegyňka v zahraničí už bola zúfalá, lebo druhý kamión sa nakladal, ktorý sme nechceli.
Ale nakoniec sme sa dohodli a ona celá šťastná týmto vývojom ma pozvala na kávu, hoci je málo pravdepodobné, že sa vôbec niekedy stretneme. :D A to človeka poteší, nie?! :)
Tweety
25.07.07,11:00
Vypisuj cestovný príkaz na ZPC.
Gabi03
25.07.07,11:01
Vypisuj cestovný príkaz na ZPC.

:D Jedine ak si to zaplatím so svojho vrecka. :rolleyes: :D
Tweety
25.07.07,11:02
Veď ťa predsa pozvala, nie?:confused:
Gabi03
25.07.07,11:10
Áno, ale iba že bude platiť kávu. :)
simona28
25.07.07,16:28
Dnes ma potešilo, že i napriek tomu, že som dnes bola v práci akosi nesústredená a mala som spomalené reakcie podstate sa nečudujem už 3 dni spím len max.4 hodiny, že budem mať 2 dni dovolenky a na sociálnej poisťovni bez problémov dali zoznam poistencov a pomohli vyriešiť problém z neprihláseným dohodárom, no čo ma pred hodinou nepotešilo je, že zomrel môj dedko.
ZuzanaP
26.07.07,04:02
Sima, úprimnú sústrasť.....
simona28
26.07.07,06:00
Ďakujem všetkým

Dnes ma rozčúlil môj ujo a teta, ktorí už rozdelejú majetok podľa ich úvah
dúfam len ,že otca z toho neporazí
Patrícia5
26.07.07,06:12
Veď to je na dnešnej dobe zlé (možno v každej dobe žijú takí ľudia), že každý vidí vo všetkom len peniaze. Proste žiadne city, emócie, len peniaze...
Patrícia5
26.07.07,06:16
Preto Ťa úplne chápem, Simona, a cítim s Tebou, lebo pred troma mesiacmi som zažila niečo podobné...
YVETTE
26.07.07,10:20
Čo ma dnes rozčúlilo? Pred pár minútami telefonát s pracovníčkou Sociálnej poisťovne. Problém bol v tom, že zamestnanec, ktorý je dlhodobo na PN mi oznámil, že mu za predošlý mesiac neboli vyplatené nemocenské dávky. Tak som zavolala do SP na odd. nemocenských dávok, no a tam vraj neevidujú prechodku PN. Tak som zavolala na podateľňu, kde je """veľmi milá a neskutočne rýchla žienka""" (tie úvodzovky sú tam oprávnene), ktorá sa mi nevie pozrieť na prijatú poštu, ktorú evidujú. A možno ani tzv. registratúra pre ňu nič neznamená?! Podotýkam, že všetky písomnosti do SP nosím buď osobne alebo posielam doporučene poštou a ešte aj podľa zákona spravujem registratúru vo firme, kde evidujem úplne všetko. Asi by poniektorým zamestnancom v štátnych organizáciach, česť vínimkam, nezaškodilo trošku praxe v súkromnej sfére, aby už konečne zistili, ako sme doslova šikanovaní a neustále zavaľovaní kvantom laistrov. No, tým, že som to napísala, som sa trošku ako ja hovorím zošórovala, t.j. ukľudnila, idem si urobiť kafčo a hŕ sa na výplaty. Prejem všetkým pekný slnečný deň, a aby nám všetko už iba tešilo.
ajobs
26.07.07,10:23
Čo ma dnes rozčúlilo? Pred pár minútami telefonát s pracovníčkou Sociálnej poisťovne. Problém bol v tom, že zamestnanec, ktorý je dlhodobo na PN mi oznámil, že mu za predošlý mesiac neboli vyplatené nemocenské dávky. Tak som zavolala do SP na odd. nemocenských dávok, no a tam vraj neevidujú prechodku PN. Tak som zavolala na podateľňu, kde je """veľmi milá a neskutočne rýchla žienka""" (tie úvodzovky sú tam oprávnene), ktorá sa mi nevie pozrieť na prijatú poštu, ktorú evidujú. A možno ani tzv. registratúra pre ňu nič neznamená?! Podotýkam, že všetky písomnosti do SP nosím buď osobne alebo posielam doporučene poštou a ešte aj podľa zákona spravujem registratúru vo firme, kde evidujem úplne všetko. Asi by poniektorým zamestnancom v štátnych organizáciach, česť vínimkam, nezaškodilo trošku praxe v súkromnej sfére, aby už konečne zistili, ako sme doslova šikanovaní a neustále zavaľovaní kvantom laistrov. No, tým, že som to napísala, som sa trošku ako ja hovorím zošórovala, t.j. ukľudnila, idem si urobiť kafčo a hŕ sa na výplaty. Prejem všetkým pekný slnečný deň, a aby nám všetko už iba tešilo.

No v košickej pobočke SP sa to stáva bežne - najlepšie je dokument odniesť priamo babe, ktorá má v kompetencii tvoju firmu, a samozrejme nechať si prevzatie potvrdiť.
willma
26.07.07,10:37
mňa dnes potešil prístup istého nemenovaného operátora, ktorý mi telefonicky oznámil, že mi odpúšťa zmluvnú pokutu v plnej výške.:D :D :D A to som ešte nestihla napísať srdcervúci list s o žiadosťou o odpustenie respektíve zmiernenie pokuty.
YVETTE
26.07.07,10:53
No v košickej pobočke SP sa to stáva bežne - najlepšie je dokument odniesť priamo babe, ktorá má v kompetencii tvoju firmu, a samozrejme nechať si prevzatie potvrdiť.

To máš pravdu, väčšinou nosievam osobne, ale bohužiaľ vtedy som mala dosť veľkú časovú tieseň, tak som to poslala poštou. A zaujímavé na tom všetkom je to, že asi pol hodinkou po mojom telefonáte, mi volala žienka z nemocenského, že všetky ostatné tlačivá, ktoré boli poslané spolu v prechodkou majú a že je možné, že to pripojili k nejakému inému tlačivu. Možno asi netriedia poštu podľa jednotlivých oddelení. Idem tam zajtra osobne a už sa na to veľmi teším.
ajobs
26.07.07,20:06
To máš pravdu, väčšinou nosievam osobne, ale bohužiaľ vtedy som mala dosť veľkú časovú tieseň, tak som to poslala poštou. A zaujímavé na tom všetkom je to, že asi pol hodinkou po mojom telefonáte, mi volala žienka z nemocenského, že všetky ostatné tlačivá, ktoré boli poslané spolu v prechodkou majú a že je možné, že to pripojili k nejakému inému tlačivu. Možno asi netriedia poštu podľa jednotlivých oddelení. Idem tam zajtra osobne a už sa na to veľmi teším.


Na podatelni majú mrník....:)
endrju
26.07.07,20:18
Na podatelni majú mrník....:)

odkukali z mrnikových tém na porada.sk? :rolleyes:
Eulalia
27.07.07,02:40
odkukali z mrnikových tém na porada.sk? :rolleyes:

Andrej, ja mám skôr dojem, že my sme tie "mrníky" odkukali od nich:---
Gabi03
27.07.07,05:59
Mňa včera rozčúlila, ale naozaj rozčúlila zaslepenosť jednej osoby pre peniaze. Aj keby mala doplatiť na svoju chamtivosť (a ona doplatí), aj tak nepustí. :mad:
betka
27.07.07,06:19
Mňa včera rozčúlila, ale naozaj rozčúlila zaslepenosť jednej osoby pre peniaze. Aj keby mala doplatiť na svoju chamtivosť (a ona doplatí), aj tak nepustí. :mad:

To je u niektorých normálne.
Asi pred 5 rokmi, prišiel jeden pánko zaplatiť FA. Bola to vyská suma.
napr. 58 997, 80. Sk. Vydala som mu 2 Sk. A hlľadala som tých 20 hal. Nemala som pliešky v pokl. Tak som išla do predajne a pýtala som si od nich 20 hal. Nastrčil ruku, akokeby som mu vydalaa 100, Sk. (čakal, vytrvalo, kým mu ich nevydám). Takýto sú poniektorí..:(
Patrícia5
27.07.07,06:45
Mňa dnes sklamala starká, pretože hoci ako slobodná mamička robím v dvoch robotách, aby sme mali dosť peňazí na operáciu syna (a v tom období sa mi o syna stará starká), nevie pochopiť, že by som potrebovala aj nejaký relax - na to asi právo nemám, že?
Gabi03
27.07.07,06:50
To je u niektorých normálne.
Asi pred 5 rokmi, prišiel jeden pánko zaplatiť FA. Bola to vyská suma.
napr. 58 997, 80. Sk. Vydala som mu 2 Sk. A hlľadala som tých 20 hal. Nemala som pliešky v pokl. Tak som išla do predajne a pýtala som si od nich 20 hal. Nastrčil ruku, akokeby som mu vydalaa 100, Sk. (čakal, vytrvalo, kým mu ich nevydám). Takýto sú poniektorí..:(

Súhlasím, len ono to je o to ťažšie, že sa jedná o súkromnú vec a takto nám zväzuje ruky. :mee:
Lion Topoľčany
27.07.07,08:02
Patrícia5-nič si z toho nerob, ak makáš celý rok, aby si uživila dieťa, určite máš nárok na dovolenku. Kašli na názor druhých...pekne si to uži !
Olice
27.07.07,08:15
Mňa dnes sklamala starká, pretože hoci ako slobodná mamička robím v dvoch robotách, aby sme mali dosť peňazí na operáciu syna (a v tom období sa mi o syna stará starká), nevie pochopiť, že by som potrebovala aj nejaký relax - na to asi právo nemám, že?
Určite máš právo na relax a určite si ho aj zaslúžiš. O tom niet pochýb.
A starká kedy relaxuje?
ZuzanaP
27.07.07,08:31
Mňa dnes trošku "nakrkla" jedna firma, požiadali sme ju opravu faktúry na našu s. r. o.(bola vystavená aj napriek upozorneniu na FO a včasnému zaslaniu podkladov o s. r. o.). Dnes prišla fa s dátumom dodania 28.06.2007 a opravili ju tak, že pôvodného odberateľa prečiarkli a rukou dopísali našu s. r. o. Vyzerá to maximálne otrasne.....:(
ZEvina
27.07.07,08:43
Mňa dnes sklamala starká, pretože hoci ako slobodná mamička robím v dvoch robotách, aby sme mali dosť peňazí na operáciu syna (a v tom období sa mi o syna stará starká), nevie pochopiť, že by som potrebovala aj nejaký relax - na to asi právo nemám, že?
Patrícia, starších ľudí (neviem síce koľko rokov má tvoja starká) musíš brať aj trochu s rezervou. Iste to nie vždy myslia tak, ako povedia. Určite ťa má rada a aj ľutuje, že sa toľko narobíš, ale niekedy sa povedia veci........
Určite sa to všetko vyrieši a ty si len oddýchni vždy, keď to tvoj organizmus bude vyžadovať. Čo by bolo potom, keby si od vyčerpania ochorela?
Patrícia5
27.07.07,08:50
Ja som nechcela ani dovolenku, len ísť jeden deň sa kultúrne vyžiť. Starká je na dôchodku. Oddychuje cez víkendy, keď si beriem syna domov. Lebo v iných rodinách chodia deti k starým rodičom na víkendy a u nás zatiaľ chodíme na víkendy domov...
Nika
27.07.07,09:22
Ja som nechcela ani dovolenku, len ísť jeden deň sa kultúrne vyžiť. Starká je na dôchodku. Oddychuje cez víkendy, keď si beriem syna domov. Lebo v iných rodinách chodia deti k starým rodičom na víkendy a u nás zatiaľ chodíme na víkendy domov...

A zatiaľ bude so synom starká? Máš to ťažké Patrícia, ale skús pochopiť aj starkú. Ak je s dieťaťom celý týždeň, určite sa teší, že si cez víkend oddýchne, i keď vnúčika iste veľmi miluje. Starší ľudia už jednoducho potrebujú mať svoj kľud - opatrovanie detí je veľmi náročná práca.
Patrícia5
27.07.07,09:42
Veď vravím, že nemám nárok. Ako som si zariadila, tak mám...
Manual
27.07.07,09:52
Veď vravím, že nemám nárok. Ako som si zariadila, tak mám...
Ono to teraz vypadá všetko ťažké. S odstupom času sa človek začuduje ako to všetko predtým mohol zvládnuť. To viem z vlastnej skúsenosti. A nevrav ako si si zariadila tak mám. Aj tie negatíva z tvojho pohľadu sú určite na niečo dobré. Tak hlavu hore a ide sa ďalej.;)
antonka
27.07.07,09:52
Včera som konečne pochopila prečo je Sociálna poisťovňa v hlbokom deficite.
Dostala som v jeden deň tri dopisy so SP, jeden obyčajnou poštou a dva doporučenou poštou do vlastných rúk. Poštovné spolu 98,-- Sk, spolu 7 strán papiera!!! Nakoniec som sa z tých dokumentov dozvedela tri podstatné vety, ktoré sa dali napísať aj v jednom liste, nakoľko to písala tá istá pracovníčka, ostatné boli iba odvolávky na skoro rovnaké paragrafy toho istého zákona.
Takže nie preto je SP v deficite, že ľudia si sporia do druhého piliera, ale preto lebo systém práce je taký aký je. :mee:
Lion Topoľčany
27.07.07,09:53
Patrícia5-nemáš kamošku, kde by si dieťa na celý deň zaniesla ?
andreaS
27.07.07,10:20
tak sa podelim aj o moje rozhorcenie... velmi casto nam pripisuju na ucet peniazky od kurierskej firmy pod VS aky u nas neexistuje a ani podla sumy neviem vyparovat danu fakturu... tak som zdvihla telefon, ze vyzistim, co su to za peniazky.... slecna mi nevedela povedat, ale ze oni posielaju korunky podla VS,kt. si my zadame pri zbernom listku dobierok.... tak som isla priamo zistit od kolegyn,kt. tieto dobierky vypisuju a tak som zistila, ze my sme uz velmi dlho neposielali cez tohto kuriera na dobierku ale ze mam zistit, ci to nahodou nie su korunky inej firmy. Totiz my sme tri firmy s podobnym nazvom, kazda ma jedno identicke slovo vo svojom nazve. Tak som k nim volala a zistila som ze kurier posiela uhradu dobierok "sesterskej" firmy na nas ucet... a tym padom nam posielaju aj faktury za prepravu.... "super" vsak? Tak teraz vsetky tie sumy musim komplet vypisat z prikazov a preposlat "sestre" plus prefakturovat dopravu. A v "sestre" mi povedali, ze toto vysvetluju kurierovi uz aspon 20. krat a nie a nie to dat dokopy...

ale dnes uz na to kaslem a je v tom aj jedno pozitivum, konecne viem, co su to za peniaze.
ZuzanaP
27.07.07,11:15
tak sa podelim aj o moje rozhorcenie... velmi casto nam pripisuju na ucet peniazky od kurierskej firmy pod VS aky u nas neexistuje a ani podla sumy neviem vyparovat danu fakturu... tak som zdvihla telefon, ze vyzistim, co su to za peniazky.... slecna mi nevedela povedat, ale ze oni posielaju korunky podla VS,kt. si my zadame pri zbernom listku dobierok.... tak som isla priamo zistit od kolegyn,kt. tieto dobierky vypisuju a tak som zistila, ze my sme uz velmi dlho neposielali cez tohto kuriera na dobierku ale ze mam zistit, ci to nahodou nie su korunky inej firmy. Totiz my sme tri firmy s podobnym nazvom, kazda ma jedno identicke slovo vo svojom nazve. Tak som k nim volala a zistila som ze kurier posiela uhradu dobierok "sesterskej" firmy na nas ucet... a tym padom nam posielaju aj faktury za prepravu.... "super" vsak? Tak teraz vsetky tie sumy musim komplet vypisat z prikazov a preposlat "sestre" plus prefakturovat dopravu. A v "sestre" mi povedali, ze toto vysvetluju kurierovi uz aspon 20. krat a nie a nie to dat dokopy...

ale dnes uz na to kaslem a je v tom aj jedno pozitivum, konecne viem, co su to za peniaze.


A nič viac nepoteší ako fakt, že konečne si prišla za čo sú tie korunky!!!!:---
Marianna01
30.07.07,19:27
No vidíte, s korunkami sa mi dnes prihodilo čosi podobné - až na ten rozdiel, že ma to viac-menej pobavilo a nie rozčúlilo. S klientkou sme riešili problematický prevod z účtu - odišlo 308 korún, ale nikto z nás netušil, za čo to bolo. Prehľadali sme faktúry, rozmýšľali, čo to môže byť, hľadali na príkazoch... nič. Napriek tomu sme zistili, že jedna faktúra, ktorá bola na príkaze, jednoducho nie je uhradená. Klientka posielala istej firme 2000 Sk s konštantným symbolom 0308. Uhádli ste, čo je tých 308 korún? Keby nebola taká naštvaná, aj sa zasmejem. Ale keby to bolo na mojom účte, asi som dobre naštvaná aj ja. Som zvedavá, čo s tým banka spravila... A vlastne sme zistili chybu banky len podľa čísla účtu. Aj tak nerozumiem, prečo sa dotknutá firma neohradila. Ale majiteľka vraj už dlhší čas divno kuká na klientku...
ZEvina
31.07.07,12:11
Bola som si s mojím drahým pre nové - silnejšie okuliare, ktoré som si dala vsadiť do rámov. Celá spokojná si cez ne prezerám aj nové puzdro, keď zrazu šupa ako hrom! Nabúrala som do dverí. (Bola otvorená len jedna polovica). Môj drahý: Si si istá, že sú to Tvoje okuliare?
ZEvina
01.08.07,08:47
Sedím si pekne v práci s natiahnutými nohami a popíjam rannú kávičku. Prezerám si moje farebné ponožtičky:eek: :eek: :eek: Farebne skoro rovnaké, ale na jednej sú motíliky a na druhej mašličky:cool: :cool: :cool:
Dnešný pracovný deň asi strávia zastrčené v teniskách, žiadne šľapky!

Žeby to naozaj neboli moje okuliare? :D :D :D :D :D
Nika
01.08.07,08:49
Sedím si pekne v práci s natiahnutými nohami a popíjam rannú kávičku. Prezerám si moje farebné ponožtičky:eek: :eek: :eek: Farebne skoro rovnaké, ale na jednej sú motíliky a na druhej mašličky:cool: :cool: :cool:
Dnešný pracovný deň asi strávia zastrčené v teniskách, žiadne šľapky!

Žeby to naozaj neboli moje okuliare? :D :D :D :D :D

A prečo? Ved je to originálne. Rovnaké ponožky nosí každý..... :)
andreaS
01.08.07,10:17
ach jaj... ani neviem ako zacat... ale zase sa potrebujem vyspovedat butlavej vrbe...

prave som sa dozvedela, ze ponad pozemok, kt. sme chceli kupit pojde dialnicny privadzac.. ale samy nevedia, ci to bude o rok alebo o 15rokov... takze aj keby sme sa rozhodli ignorovat to a zacat stavat, tak nam vyplatia trhovu hodnotu s prihliadnutim na ten privadzac... cize nie skutocne trhovu cenu ale mozno maximalne tolko kolko nas stal a to je velke riziko... predsa sa nezadlzim na cely zivot aby mi moj vysnivany dom niekto vzal a ponukol mi uplny blud... ja som tak neskutocne sklamana, pretoze uz mame spisanu kupnu zmluvu aj geodet uz odovzdal podklady, projekt sme zadali robit a teraz co??? ale to je uz na inu temu a iny prispevok....
gabco
02.08.07,12:19
No mňa dnes nepotešilo, že zase ušetrené korunky, za ktoré som si chcela objednať DRAKA použijem zas na niečo iné, totiž sused prerába byt a nám popraskali a vypadali kusy panelu a robotníkov, ktorých poslal urobili viac škody ako úžitku, predtým nám jedna pani rozbila auto a teraz môžem zas pomaličky šetriť, dúfam, že už nepríde žiadna pohroma
gabco
04.08.07,08:38
Dnes ma veľmi potešil môj spolužiak zo strednej školy, ktorý mi poslal na email niečo na pobavenie, čo si veľmi cením, pretože pred niekoľkými rokmi ostal po nehode na vozíku (čo som sa dozvedela len pred mesiacom) i napriek tomu má veľa životnej energie, sily a humoru, dokonca sa zdráhal zobrať aj peniaze čo sme mu vyzbierali, i kdeď si myslím, že je to len kvapka z toho čo by potreboval, zo srdca mu prajem, aby vyhral LOTO.
A čo ma rozčúlilo, že o jeho nárokoch a liečení rozhoduje pani, ktorá ho nikdy nevidela a nepozná jeho situáciu.
dencika
04.08.07,09:42
...zo srdca mu prajem, aby vyhral LOTO.
A čo ma rozčúlilo, že o jeho nárokoch a liečení rozhoduje pani, ktorá ho nikdy nevidela a nepozná jeho situáciu.[/quote]
Pripájam sa a súhlasím, mám podobné skúsenosti.
Pekný deň :)
Danila
04.08.07,11:51
Dievčatá, ale veď o nás všetkých rozhodujú takí, čo nás nepoznajú a nikdy nás nevideli. A ako je nám dobre. Ja tiež želám LOTO a rovno dvakrát.:)
Marianna01
04.08.07,17:00
Ja to Loto prajem každému, kto ho potrebuje. Obyčajne sa to ale stáva, že štedrá pomoc sa dostáva tam, kde ju netreba, prípadne kde ju neocenia. Česť výnimkám...
Olice
06.08.07,04:55
No, dnes ráno ma ale vôbec nepotešilo, že keď so prišiel do práce po dvoch týždňoch dovolenky, tak so zistil, že tu máme kontrolu z nadriadeného orgánu. Nejde o to, že je tu tá kontrola, ale o to, že človek musí byť stále v strehu, čo ešte budú chcieť. A dokedy tu budú, tak to zatiaľ nikto nevie. Nuž, čo už, vydržíme.:mee: :rolleyes:
Gabi03
06.08.07,05:32
Mňa dnes rozčúlilo to, že málokto sa správa rozumne. :(
Gabi03
06.08.07,08:10
A ešte práve som smutná z pocitov voči jednému poraďákovi.
ALDA
06.08.07,15:11
A ešte práve som smutná z pocitov voči jednému poraďákovi.

misomisomisomiso :)..nebuď smutná, buď veselá..tralala, tralala....:)
Danila
06.08.07,15:21
misomisomisomiso :)..nebuď smutná, buď veselá..tralala, tralala....:)Alduška, to je za bodík....:) Potešilo ma, že sme si dnes aj zaspievali....
Orim
07.08.07,19:38
Dnes mi vleteli do izby 4 netopiere. Bolo to okolo 02:00. Nemohol som ich dostať von. Boli otvorené balkónové dvere a tak prišli na návštevu. Ale nezachoval som sa ako správny hostiteľ. Nechal som ich tam samých a odišiel som.
Predstavte si, keď som bol v izbe stále som mal dojem, že do mňa vrazia. To by mi ani tak nevadilo ale ak by ma pohrýzol to by bolo horšie. Boli všade, vpredu, vzadu okolo mňa a len tak krúžili. Čo však bolo najzaujímavejšie, že nebolo počuť trepot krídel. Lietali úplne potichu. Asi po piatych - desiatych minútach odleteli.
:)
ZEvina
09.08.07,06:51
Mňa včera zarmútila veta môjho drahého: "S mamkou sme povedali, že na okne nebudú žiadne kvety, lebo sa parapety poškodia". Možno majú pravdu, možno keby povedal: nemali by sme dávať na okná..., možno som len ješitná, ale aj tak som SMUTNÁ!
Gabi03
09.08.07,06:52
Mňa včera zarmútila veta môjho drahého: "S mamkou sme povedali, že na okne nebudú žiadne kvety, lebo sa parapety poškodia". Možno majú pravdu, možno keby povedal: nemali by sme dávať na okná..., možno som len ješitná, ale aj tak som SMUTNÁ!

Tak mu to povedz, ale jemne, aby si zas on neurazil. ;)
Sarah
09.08.07,07:27
Podľa mňa kvety na parapetu patria aj za cenu ich poškodenia. Ale samozrejme, že to je vec dohody a hlavne KOMUNIKÁCIE manželov. Bez dobrej komunikácie to nejde. A trošku som nepochopila to slovíčko "s mamkou". Myslím, že manželia ste dvaja a mamka tam môže maximálne povedať svoj názor. Ja som to dlho prehliadala, že mamina nám do manželstva moc kecá. Treba to riešiť, lebo môžu byť z toho veľké problémy a zbytočné! ;)

Trošku som sa rozpísala, samozrejme je to môj názor, iní nemusia súhlasiť.
ZEvina
09.08.07,07:49
Sarah - presne to slovíčko "s mamkou" ma zarmútilo:mee: Kvetinky môžu byť aj inde (máme veľký dvor a porobil mi plno podstavcov - ozdobné fúriky, vozíčky), aj keď sa mi na parapetách veľmi páčili ťahavé muškáty.
Danila
09.08.07,07:58
Mňa včera zarmútila veta môjho drahého: "S mamkou sme povedali, že na okne nebudú žiadne kvety, lebo sa parapety poškodia". Možno majú pravdu, možno keby povedal: nemali by sme dávať na okná..., možno som len ješitná, ale aj tak som SMUTNÁ!Ide o to, komu patria parapety. Ak mamke nepatria, tak k nej pošli drahého aj po
22.00 hod.:) :) :) Mňa dnes veľmi potešilo, že niekto súhlasí s tým, že kvety na parapetu patria. Kvety totiž patria všade, kde je kúsok voľného miestečka.:)
Johanka
09.08.07,08:14
Vonkajšie parapety bez kvetov??? Však z toho mi je smutno celú zimu ...
Keď sme stavali "čínsky múr" od susedov, môju skvelú kreatívnu polovičku napadla super vec - zamuroval do plota niektoré tvárnice väčšieho rozmeru a tým vznikli plochy, na ktorých sú hrántiky s kvetmi. Takže aj plot máme celý kvetinkový :) .
ZEvina
09.08.07,08:17
Ďakujem dievčatá, hneď mi je s Vami lepšie.:)
A vďaka výroku ZuzanaP v téme Stravné lístky som sa aj schuti zasmiala: Robím to presne tak, halierové koruny. Presne ako hovorí endrju: Oprskaný monitor.:D :D :D

Zapni si PORADU - vráti ti náladu!
Paula
09.08.07,08:24
Kvety totiž patria všade, kde je kúsok voľného miestečka.:)

Z hĺbky mojej duše čísmenkuješ :) , ja sa kvôli mojim milovaným kvetom už asi budem musieť vysťahovať na schodisko :D .
ZEvina
10.08.07,10:03
Musím sa Vám dievčatá pochváliť. Mám asi toho najlepšieho chlapa, aký môže byť. Sám zistil, že som smutná kvôli tomu, čo povedal a na parapety vyrezal podložky a okrem toho, že mám všetky kvietky späť, mi aj jednu kúpil. Takááááááto som dnes vysmiata :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Inak každý deň ma poteší, že je PORADA, kde sa všeličo naučím, vyžalujem sa zo svojho bôlu aj sa môžem s Vami podeliť o radosti.
Gabi03
10.08.07,14:06
Musím sa Vám dievčatá pochváliť. Mám asi toho najlepšieho chlapa, aký môže byť. Sám zistil, že som smutná kvôli tomu, čo povedal a na parapety vyrezal podložky a okrem toho, že mám všetky kvietky späť, mi aj jednu kúpil. Takááááááto som dnes vysmiata :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Inak každý deň ma poteší, že je PORADA, kde sa všeličo naučím, vyžalujem sa zo svojho bôlu aj sa môžem s Vami podeliť o radosti.

To sa teším s tebou, že to dobre dopadlo. :D
betka
10.08.07,16:53
Ide o to, komu patria parapety. Ak mamke nepatria, tak k nej pošli drahého aj po
22.00 hod.:) :) :) Mňa dnes veľmi potešilo, že niekto súhlasí s tým, že kvety na parapetu patria. Kvety totiž patria všade, kde je kúsok voľného miestečka.:)

Ja mám veľa voľného miestečka, ale na streche, dala by som si ich aj tam, ale čo keď je šikmá:mee:
Danila
10.08.07,19:43
Mňa dnes konečne aj niečo potešilo. A veľmi. To, čo napísal Andrej /endrju/ Vlastičke / Ondrejvla/ .:) :) :)
otázka
14.08.07,12:51
Mňa včera zarmútila veta môjho drahého: "S mamkou sme povedali, že na okne nebudú žiadne kvety, lebo sa parapety poškodia". Možno majú pravdu, možno keby povedal: nemali by sme dávať na okná..., možno som len ješitná, ale aj tak som SMUTNÁ!
My máme parapety z materiálu terazzo ( neviem, či je to správne napísané ), a až ma dnes pot oblial, keď som išla vonkajší parapet utrieť. Zatečené, zaschnutá voda, žlté fľaky. Bez námahy som to vyčistila hubkou a Cilit bangom na vodný kameň. Parapet ako nový;) , odkáž manželovi aj svokre. Ale bol na začiatku naimpregnovaný.
sgm
16.08.07,10:45
Ani neviem, či to sem vôbec patrí, ale dnes ráno som si uvedomila, aká je náhoda strašne nevyspytateľná... Ráno vstávajúc a dívajúc sa na slnkom zaliatu oblohu, som si pomyslela aký nádherný deň ma čaká... Neprešla ani hodina, keď som cestou míňala autonehodu - autobus s cyklistom (ležal už zakrytý plachtou), tak akosi všetko zošedlo a zvlášť pri pomyslení, že idem do práce, teším sa z krásneho letného rána a zrazu už nič nie je... V sekunde sa život otočil najmenej dvom rodinám - mŕtvy sa už nikdy nevráti a živý bude mať do konca života výčitky... Bolo mi tých dvoch ľudí, ktorých cesty sa preťali tým najtragickejším spôsobom veľmi ľúto..
Bea
gabco
16.08.07,11:00
U mňa tiež dnes deň začal podobne ( krásny slnečný deň) a cestou do práce som sa dozvedela, že pred niekoľkými dňami (pravdepodobne, keď som mala dovolenku) na chodníku blízko mojej práce zrazil vodič mamičku dvoch detí a odvtedy je v kóme a aby toho nebolo dosť kamarát, ktorému sme boli prednedávnom na krstinách sa ide rozvádzať, ujo spadol zo stromu a má roztrieštené rebrá.
Nika
16.08.07,15:56
hmm ....samé smutné veci........ Ja napíšem niečo veselšie. Mňa včera potešil perfektný koncert Čechomoru v Pezinku ....Takmer 2 hodiny skvelých pesničiek, zábavy, tancovania....... :) . No, je pravda, že dnes som "nepoužiteľná", ale stálo to za to.......:) :) :)
Elena Navrátilová
16.08.07,16:39
Mňa dnes potešilo príjemne strávené poobedie s Evkou Euláliou. ;)
Eulalia
16.08.07,18:56
Mňa dnes potešilo príjemne strávené poobedie s Evkou Euláliou. ;)

Aj mňa potešilo, teda nie stretnutie so mnou, ale s Elenkou:D
Johanka
16.08.07,19:02
Mňa dnes potešilo predstavenie cirkusu Aleš. Jednak mi robilo dobre, keď som videla na deťoch, že sa skutočne bavia, na druhej strane som sa dobre bavila aj ja :) . Boli naozaj výborní a fajn som si oddýchla od pracovného cirkusu :D .
gabco
17.08.07,07:55
U mňa tiež dnes deň začal podobne ( krásny slnečný deň) a cestou do práce som sa dozvedela, že pred niekoľkými dňami (pravdepodobne, keď som mala dovolenku) na chodníku blízko mojej práce zrazil vodič mamičku dvoch detí a odvtedy je v kóme a aby toho nebolo dosť kamarát, ktorému sme boli prednedávnom na krstinách sa ide rozvádzať, ujo spadol zo stromu a má roztrieštené rebrá.

I napriek zlému začiatku bol deň prekrásny cestou z práce sme sa zastavili u toho nešťastného kamaráta a vytiahli sme ho na kúpalisko nech príde na iné myšlienky začo nám bol vďačný ,pretože ostatný sa mu otočili chrbtom, potom som našla štvorlístok a päťlístok, načo môj manžel poznamenal "to tie Jaslovské Bohunice", že by som podala LOTO? Doma sme sa konečne po dlhej dobe mohli venovať len sami sebe, lebo deti sú na 3 dni u babky -a dnes som prvýkrát zaspala do práce, ešte že vedúci našťastie neboli v kancelárii už by mali poznámky či ma muž priľahol. Nakrajšia dnešná správa však bola (konečne po 2 mesiacoch)- výsledky histológie z podozrivých materských znamienok sú v poriadku.:D
betka
19.08.07,17:38
Dnes ráno sme boli na hubách a mňa tak strašne potešili tie hríbiky, kt. na mňa pozerali z machu, ihličia a trávy. volali na mňa tu som, zober si ma... Hubári chodili s plnýmii košmi.

Nepotešila ma však jedna vec, že som vyplašila všetkých naokolo mojim krikom a panikou...... Ako si tak zbieram, zrazu počujem za sebou vrm, vrm.....Nejak som si to neuvedomovala. O chvíľu znova vrm, vrm (preboha, veď je to brum, brum), zrazu niečo šuchotalo poniže mňa, skoro som si cvrkla od strachu ........A začala som zjapať, medveď, medveď.....
V tej panike som sa zachovala tak: nie aby som išla smerom preč od ľudí, s kt. som bola, ale letela som priamo k nim. Chudáčikovia zúbožení, nevedeli ani zbraň tasiť, čo sa im ruky klepali. Ináč, boli to terenne motorky, s kt. mladíci šantili po hore, bolo to síce v dialke, ale ten tlmenný zvuk...:eek:

Hubári, ak máte možnosť, choďte na huby, práve rastú neskutočne krásne hríby (Orava, Liptov, ... )
(dolniaci, hríby nie sú všetky huby, ale dubáčiky. Viem, že tam dole volajú i muchotrávky hríby:) :rolleyes: )
Melnick
19.08.07,17:49
Práve som dočistila plný kôš čistých dubákov.Bolo aj zopár kuriatok ,ale ináč samé utešené hríbiky. Ja už do lesa na huby nechodím ,práve kvoli "brum,brum":D :D :D
Zita5
19.08.07,17:51
Dnes ráno sme boli na hubách a mňa tak strašne potešili tie hríbiky, kt. na mňa pozerali z machu, ihličia a trávy. volali na mňa tu som, zober si ma... Hubári chodili s plnýmii košmi.

Nepotešila ma však jedna vec, že som vyplašila všetkých naokolo mojim krikom a panikou...... Ako si tak zbieram, zrazu počujem za sebou vrm, vrm.....Nejak som si to neuvedomovala. O chvíľu znova vrm, vrm (preboha, veď je to brum, brum), zrazu niečo šuchotalo poniže mňa, skoro som si cvrkla od strachu ........A začala som zjapať, medveď, medveď.....
V tej panike som sa zachovala tak: nie aby som išla smerom preč od ľudí, s kt. som bola, ale letela som priamo k nim. Chudáčikovia zúbožení, nevedeli ani zbraň tasiť, čo sa im ruky klepali. Ináč, boli to terenne motorky, s kt. mladíci šantili po hore, bolo to síce v dialke, ale ten tlmenný zvuk...:eek:

Hubári, ak máte možnosť, choďte na huby, práve rastú neskutočne krásne hríby (Orava, Liptov, ... )
(dolniaci, hríby nie sú všetky huby, ale dubáčiky. Viem, že tam dole volajú i muchotrávky hríby:) :rolleyes: )

Bebe ...u nás je muchotrávka muchotrávkou ......:D :--- ;)
betka
19.08.07,18:03
Práve som dočistila plný kôš čistých dubákov.Bolo aj zopár kuriatok ,ale ináč samé utešené hríbiky. Ja už do lesa na huby nechodím ,práve kvoli "brum,brum":D :D :D

Huby sú mojim relaxom, aj keď mi vždy zadkom stíska, stále sa obzerám, ale jednoducho musím. Na druhej strane, nemám ani jednu vysušenú hubičku, ani nevarím nič hubové (rodinka ohrňa nosom), ale veľm sa poteším, keď ich môžem darovať, to ma najviac poteší, keď sa tešia z úlovku ostatní.:)
Melnick
19.08.07,18:16
Huby sú mojim relaxom, aj keď mi vždy zadkom stíska, stále sa obzerám, ale jednoducho musím. Na druhej strane, nemám ani jednu vysušenú hubičku, ani nevarím nič hubové (rodinka ohrňa nosom), ale veľm sa poteším, keď ich môžem darovať, to ma najviac poteší, keď sa tešia z úlovku ostatní.:)
My tiež rozdávame na všetky strany a na hubovú polievku sa nechávajú pozývať aj naši priatelia. Ja huby milujem,len ten Liptov je akýsi premnožený medveďmi.Veď pred troma týždňami bol na rázcestí,keď vyjdeš z lesa na Malinô ,pri potôčiku,ako sa odbočí na cestičku na Vlkolínec :eek: :eek: :eek: Bojím,bojím.
Eulalia
20.08.07,03:06
My tiež rozdávame na všetky strany a na hubovú polievku sa nechávajú pozývať aj naši priatelia. Ja huby milujem,len ten Liptov je akýsi premnožený medveďmi.Veď pred troma týždňami bol na rázcestí,keď vyjdeš z lesa na Malinô ,pri potôčiku,ako sa odbočí na cestičku na Vlkolínec :eek: :eek: :eek: Bojím,bojím.

Majka, popros Zitku, nech Ti na takéto vychádzky požičia sekerôčku:---
Zita5
20.08.07,16:41
Majka, popros Zitku, nech Ti na takéto vychádzky požičia sekerôčku:---

Vari si Ty myslíš moja , že ja požičiavam moju sekerôčku len tak ?:rolleyes:
cloe
20.08.07,17:32
Dnes ma niečo veľmi rozľútostilo. Včera sme sedeli s manželom na balkóne a tak som sa pýšila aké mám tento rok krásne muškáty. Aj som si povedala, že ich musím znovu odfotiť a pricapiť do Porady, lebo som ich fotila len pred letom, no skrátka mala som z nich radosť. Riadila som sa radou Elenky Navrátilovej a v každej zálievke som hnojila. No a dnes prišla taká búrka, nestihla som ich ratovať:mee: Strašná spúšť! Keď som tak pred chvíľou nariekala, manžel na to, že možno niekde niekomu odnieslo strechu. Viem, že sa stávajú horšie veci ale je to slabá útecha, keď má človek z niečoho radosť a zrazu toto:mee:
Jozef Mihál
20.08.07,17:57
Keď som videl tie blesky, čo švihali do TV veže na Kamzíku a jeden presne zasiahol aj jednu vežu Polusu, nebolo mi všetko jedno.
abel
20.08.07,18:38
Tak to ja som zostala v práci, aby som si porobila nejaké zameškané veci, a ešte aj bohovia boli proti tomu, aby niekto v auguste trčal v robote od ôsmej do ôsmej a trikrát mi vypli počítač ( teda hromy-blesky chceli zasiahnuť môj komp, ale ja som sa nedala a trpezlivo som ho zapínala.) Po skončení som zistila, že 75 % zle a môžem opravovať. A robotka to bola jedna z najlepších - zamestnanci, ktorí zmenili zdravotnú poisťovňu, to samozrejme nenahlásili zamestnávateľovi, a keď aj nahlásili, zamestnávateľ to nenahlásil mne. A tak výkazy za 1 - 4/2007 ( v máji už v poisťovni začali nahrávať výkazy a upozornili ma na to) som mohla pekne prerábať. No a jedna novovzniknutá ZP, ktorej výkazy vypisujem a tlačím na ich stránke, mi tlačí prednú stranu výkazu, aj keď dám príkaz na tlač prílohy. A samozrejme som si to všimla, až keď som mala všetko vytlačené. Radšej by som tuším išla s medveďmi na muchotrávky, brum, brum.
Richard
20.08.07,20:09
Dnes ma prvý krát trhlo od blesku, ktorý vrazil niekde do zemi nablízko. Takú ranu som ešte nepočul.

hehe dobrá téma :)
Eulalia
21.08.07,03:59
No, včera sme boli asi viacerí, čo sme sa pokúšali pracovať pri tej búrke. Zo trikrát vypadla elektrina a tak som začínala trikrát nanovo:mad:
sadžika
21.08.07,05:08
Ako hovorí môj otec:
Len tri veci treba robiť.
A to:


1. zálohovať

2. zálohovať

3. zálohovať !!!
brm
21.08.07,09:27
zálohovať...ale hlavne mať náhradný zdroj energie...ja si to neviem vynachváliť
Paula
21.08.07,10:08
Mňa dnes skôr "pobavilo"....vynovujú nám celú ulicu - vozovku i chodníky, krtkujú ,zametajú, nový koberec pokladajú .... vďaka vetru na vynovený chodník zaparkovalo zopár umelohohmotných tašiek , kýblikov od jogurov a neumelohmotných papierov, ktoré sa vybrali na výlet z neuzavretých kontajnerov..... a mladý, flegamiticky pôsobiaci , tíško si pofajčievajúci si(skoro sa mi prsty teraz zavrkočili z toho slova) valcovač (a či valčiar? :D ) všetky smeti už hodinu statočne zavalcováva (už som zavrkočená načisto). Tuším budeme mať chodník ako nikto nikde vyzdobený.
abel
21.08.07,10:16
Pauli, máte recyklovaný chodník.
Paula
21.08.07,10:23
Pauli, máte recyklovaný chodník.

Elenka, to je za bodík. Tu ho máš : :)
ZuzanaP
21.08.07,10:25
Mne sa dnes podarilo otočiť "obrazovku v počítači" hore nohami:eek: , aj myš fungovala zrkadlovo. No sranda, nevedela som ako som to spravila a hodinu som lamentovala, že čo teraz, "opraváreň" otvárali až o deviatej a modlila som sa, aby šéf niečo nepotreboval. Nedalo mi to a stále som čosi skúšala až som na to prišla, ako to napraviť. Ten pocit bol suprový, keď sa obrazovka otočila a ja som nemusela visieť dolu hlavou!! Xixi:D
Nika
21.08.07,10:51
Mňa dnes skôr "pobavilo"....vynovujú nám celú ulicu - vozovku i chodníky, krtkujú ,zametajú, nový koberec pokladajú .... vďaka vetru na vynovený chodník zaparkovalo zopár umelohohmotných tašiek , kýblikov od jogurov a neumelohmotných papierov, ktoré sa vybrali na výlet z neuzavretých kontajnerov..... a mladý, flegamiticky pôsobiaci , tíško si pofajčievajúci si(skoro sa mi prsty teraz zavrkočili z toho slova) valcovač (a či valčiar? :D ) všetky smeti už hodinu statočne zavalcováva (už som zavrkočená načisto). Tuším budeme mať chodník ako nikto nikde vyzdobený.


My máme takýto "kopec" uprostred panelákov. Navozili na kopu stavebný odpad, zasypali ho zeminou a na vrch zapichli nejaké drevá. Nazvali to "Areál snov". Je tam zasiata tráva a v zime keď napadne sneh sa tam deti sánkujú. ...... Drevá už zmizli a z kopca sa zosúva zemina a trčia z neho panely.....:confused:
abel
21.08.07,13:27
My máme takýto "kopec" uprostred panelákov. Navozili na kopu stavebný odpad, zasypali ho zeminou a na vrch zapichli nejaké drevá. Nazvali to "Areál snov". Je tam zasiata tráva a v zime keď napadne sneh sa tam deti sánkujú. ...... Drevá už zmizli a z kopca sa zosúva zemina a trčia z neho panely.....:confused:
Nika, to už klíči nový panelák, len treba poriadne hnojiť.:D
Kazu
21.08.07,14:52
Dnes ráno sme boli na hubách a mňa tak strašne potešili tie hríbiky, kt. na mňa pozerali z machu, ihličia a trávy. volali na mňa tu som, zober si ma... Hubári chodili s plnýmii košmi.

Nepotešila ma však jedna vec, že som vyplašila všetkých naokolo mojim krikom a panikou...... Ako si tak zbieram, zrazu počujem za sebou vrm, vrm.....Nejak som si to neuvedomovala. O chvíľu znova vrm, vrm (preboha, veď je to brum, brum), zrazu niečo šuchotalo poniže mňa, skoro som si cvrkla od strachu ........A začala som zjapať, medveď, medveď.....
V tej panike som sa zachovala tak: nie aby som išla smerom preč od ľudí, s kt. som bola, ale letela som priamo k nim. Chudáčikovia zúbožení, nevedeli ani zbraň tasiť, čo sa im ruky klepali. Ináč, boli to terenne motorky, s kt. mladíci šantili po hore, bolo to síce v dialke, ale ten tlmenný zvuk...:eek:

Hubári, ak máte možnosť, choďte na huby, práve rastú neskutočne krásne hríby (Orava, Liptov, ... )
(dolniaci, hríby nie sú všetky huby, ale dubáčiky. Viem, že tam dole volajú i muchotrávky hríby:) :rolleyes: )
S vnučkou chcem ísť do L.M. "kúpať vodu". Už mesiac volám manžela aby išiel s nami. Nechce a nechce. Ale keď mu dám prečítať tento príspevok bude prvý sedieť v aute, lebo zbieranie hríbov zbožňuje a na Záhorí nerastú žiadne hríby, dokonca ani muchotrávky. Ani brum, brum ho neodradí.
Nika
21.08.07,16:05
Nika, to už klíči nový panelák, len treba poriadne hnojiť.:D


..........:D :D :D
Patrícia5
23.08.07,08:27
Teší ma krásny deň.
Melnick
23.08.07,14:55
A mňa potešil tento oznam v bleskovkách :

Wanderers zamietli ponuku Leedsu
Becker zaplatí 114 000 eur za kolaps portálu Sportgate (http://www.bleskovky.sk/cl/6/169645/Becker-zaplati-114-000-eur-za-kolaps-portalu-Sportgate)
SkyEurope NOVÉ: (http://adc.zoznam.sk/adclick.cgi?cid=11931&mid=27863&gid=756&adz=180555805&click_url_def=) Praha z Bratislavy už od 555 Sk all inclusive! (http://adc.zoznam.sk/adclick.cgi?cid=11931&mid=27863&gid=756&adz=180555805&click_url_def=)

Stačí mi jednomesačný daňový bonus !!!!!!!
Orim
23.08.07,18:35
Na tie návštevy netopierov si asi zvyknem, už tu boli 3x.
Paula
23.08.07,18:42
Na tie návštevy netopierov si asi zvyknem, už tu boli 3x.

Úprimne obdivujem...ja by som po takej prvej návšteve už nebola nikde ani raz ;) Načisto by ma nebolo :D
Orim
23.08.07,18:52
Úprimne obdivujem...ja by som po takej prvej návšteve už nebola nikde ani raz ;) Načisto by ma nebolo :D


Asi si budem musieť zohnať sieťku na balkónové dvere. :)

Neviem,čím to je že nelietajú každý deň
Paula
23.08.07,19:04
Asi si budem musieť zohnať sieťku na balkónové dvere. :)

Neviem,čím to je že nelietajú každý deň

Pomaly ale isto začínam žiť v jednej kompletnej sieťke....netopiere boli zatiaľ iba po okolitých susedoch, zato mňa k infarktu doháňali 10 cm kobyly (to už si názov kobylka nezaslúži). Zvieratká síce ľúbim, ale kobylu v noci vo vlasoch nemusím ......bŕŕŕŕŕŕŕŕŕ, bojím, bojím, bojím a ešte krát bojím .... taká moja kobylofóbia :D
Orim
23.08.07,19:21
Moja dcéra sa bojí tiež všetkého hmyzu čo lieta a lezie. Ak by bola niekde v noci a všetci okolo nej by spali nahí a ona zabalená od hlavy po päty a priletel by tam 1 komár určite by mala najviac štípancov.
Ak jej vletí niečo do izby tak to musím vyhnať. :)
Paula
23.08.07,19:31
Ak jej vletí niečo do izby tak to musím vyhnať. :)

Ver, že (nielen) preto si jej milovaným rodičom :) ...mala som veru veľa, veľa rokov, keď ma moja mamina zachraňovala pred pavúkom visiacim nad mojou posteľou :D
ZDENIELA
24.08.07,10:40
Ak jej vletí niečo do izby tak to musím vyhnať. :)

Len to nerobiť príliš do vysokého veku dcéry, ;) ....
aby Vám z nej stará dievka neostala.
Paula
24.08.07,10:41
Len to nerobiť príliš do vysokého veku dcéry, ;) ....
aby Vám z nej stará dievka neostala.


:D :D :D :D :D To je za bodík :)
korduľa
24.08.07,10:57
cez pred par tyzdnami sme si urobili vystup na Rysy, fantasticky svietilo slnko a ja som bola nadsena, mam som poriadne topanky a samozrejme vystroj ako sa patri. po hodine ma sklamali topanky, citila som, ze sa mi odieraju paty, a nie malo. po 2,5 hodinach zacala burka, prietrz mracien a krupobitie, bolo to strasne, bolo som mokra ako ked ma obleju od hlavy, po paty a v topankach na 2 palce vody. nie som ziadna fajnovka, ale moje nohy sa v tej vode tak odreli, ze som skoro pocula vrzganie koze o topanku. sli sme dalej . pol hodku pod chatou to bolo na nevydrzanie, mala som pocit, ze tam idem zbytocne, ved co budem v chate robit, vsetko mokre, mozem sa tam len otocit a ist spat. tak som oznamila nasej skupinke, ze idem spat. samozrejme, ze manzel ma nenechal ist samu a tak sme sa dali na niekolkohodinovu cestu naspat. otocila som sa a pozerala na tie stity, dazd a uvedomila som si, ze z chodnikov po ktorych sme isli su potoky, ktorymi tecie "kopec" vody. nepovedala som ani slovo, ale pri pomysleni, ze to musim absolvovat som bola zufala, tieklo zo mna ako mokremo pradla, bolo mi treba na zachod a kazde dostupenie , rovnalo sa strasnej bolesti. po 2 hodinach cesty spat som mala taku krizu, ze som stala a normalne som sa sekla, ze dalej nejdem, pozerala som a bolo mi do revu a stredavo do smiechu, pozeram na muza a hovorim, ze pockam na taxi, pozrel sa na mna a myslel, ze bluznim. po kazdej hodine ma povzbudovala a hovoril, ze .. este 20 minut, takto presli3 hodiny, cestou spat som si uvedomila, co to je zabludit v horach, bludit niekolko dni. a to sme chodili len jeden den, vzhladom na to, ze podmienky a pocasie boli fakt zle.hoci som nedosiahla co som chcela, tesim sa na buduci rok, ked si to zopakujem.mozno som nebola az na vrchole, ale uvedomila som si ako sa stazujeme dennodenne na malickosti a robime vedu z toho co netreba. myslim, ze su ludia, ktori prave v tomto momente mozno stratili strechu nad hlavou, alebo mozno zomieraju a pod., ja sa od tohto zazitku pozeram na veci inac. nerozculujem sa ked vidim 25 ludi v rade na poste alebo sledujem v banke, ako to tam vsetko "funguje". proste je vela veci, ktore cloveka rozculia, ked vas niekto vytoci, treba to brat z rezervou. treba sa pozerat na to, ze si mozme vazit to, ze sa este mozme rozculit. treba sa usmiat a v klude to predychat, ved ked sa rozculite, tak dotycnemu je to uplne jedno. skodime len sebe.
cloe
24.08.07,13:27
Mňa dnes veľmi potešilo, že dcéra vyhrala konkruz a nastúpi do prvého zamestnania.:D Tááááááááko sme sa tešili:D :) :D :) :D :) :D :) :D :)
Kazu
24.08.07,13:34
Dcére s celého srdca blahoželám. Viem si predstaviť tú radosť.
adi11
24.08.07,15:02
Mňa dnes potešil príspevok od Melnick č. 13 v téme Pat - Mat :)

A nepotešila ma správa od dcéry, že auto musí zostať v servise, pokiaľ poisťovna nepreplatí škodu, ktorú nám spôsobila istá pani čo sa učila jazdiť. A tak zase som šla ako ťažný kôň s plnými taškami z tržnice. No čo, veď som nato zvyknutá.;)

Niektoré ženy sa vedia narodiť.. zapríčinia druhému škodu na aute...spanikária :mee: zavolajú mužovi a ten pošle mafiánov s vyholenými hlavami a povedia však to nič nie je a odídu. A tak nič neostáva obyčajnému človeku - pomôž si ako vieš a vybav si kde chceš, keď chceš jazdiť. Ešteže existujú aj dobrí ľudia, nielen tí zlí.:)
ALDA
24.08.07,16:09
Po prečítaní príspevku od "korduľa" musím súhlasiť. My sme sa včera vrátili z dovolenky z Bulharska celí a zdraví. Dnes nevesta zistila, že sme nechali v lietadle fotoaparát. Našťastie sme mali aj druhý a aj kameru, takže pamiatku budeme mať. Začali sme po ňom pátrať. Nevestu to veľmi mrzí, pretože to bol foťák najmladšieho syna. Jasné, je to nepríjemné, ale som povedala, že ak nejde o život, nejde o nič a možno sa ešte nájde. Hlavná vec, že sú malí a aj starší a aj my najstarší zdraví a nemáme žiadne zdravotné problémy ako dozvuky z dovolenky.
Marianna01
25.08.07,11:11
Mňa tento týždeň (tuším štvrtok) konečne potešil list zo základnej školy, že nám syna prijímajú do triedy pre mimoriadne nadané deti. Zložil dvojo skúšok (psychologické testy + vedomostné testy) a od júna sme boli ako na špagátiku, nevedeli sme, či nastúpi do prvej "obyčajnej" alebo "nadanej". Ale chvala bohu už došiel dopis s oznámením o prijatí. Malý to zobral štýlom - veď ja som to aj tak vedel :D
Marianna01
25.08.07,11:21
cez pred par tyzdnami sme si urobili vystup na Rysy, fantasticky svietilo slnko a ja som bola nadsena, mam som poriadne topanky a samozrejme vystroj ako sa patri. po hodine ma sklamali topanky, citila som, ze sa mi odieraju paty, a nie malo. po 2,5 hodinach zacala burka, prietrz mracien a krupobitie, bolo to strasne, bolo som mokra ako ked ma obleju od hlavy, po paty a v topankach na 2 palce vody. nie som ziadna fajnovka, ale moje nohy sa v tej vode tak odreli, ze som skoro pocula vrzganie koze o topanku. sli sme dalej . pol hodku pod chatou to bolo na nevydrzanie, mala som pocit, ze tam idem zbytocne, ved co budem v chate robit, vsetko mokre, mozem sa tam len otocit a ist spat. tak som oznamila nasej skupinke, ze idem spat. samozrejme, ze manzel ma nenechal ist samu a tak sme sa dali na niekolkohodinovu cestu naspat. otocila som sa a pozerala na tie stity, dazd a uvedomila som si, ze z chodnikov po ktorych sme isli su potoky, ktorymi tecie "kopec" vody. nepovedala som ani slovo, ale pri pomysleni, ze to musim absolvovat som bola zufala, tieklo zo mna ako mokremo pradla, bolo mi treba na zachod a kazde dostupenie , rovnalo sa strasnej bolesti. po 2 hodinach cesty spat som mala taku krizu, ze som stala a normalne som sa sekla, ze dalej nejdem, pozerala som a bolo mi do revu a stredavo do smiechu, pozeram na muza a hovorim, ze pockam na taxi, pozrel sa na mna a myslel, ze bluznim. po kazdej hodine ma povzbudovala a hovoril, ze .. este 20 minut, takto presli3 hodiny, cestou spat som si uvedomila, co to je zabludit v horach, bludit niekolko dni. a to sme chodili len jeden den, vzhladom na to, ze podmienky a pocasie boli fakt zle.hoci som nedosiahla co som chcela, tesim sa na buduci rok, ked si to zopakujem..

Presne viem, o čom rozprávaš :D:D:D. Pred pár rokmi som si kúpila svoje prvé vibramy. Chcela som kúpiť pohorky, ale ich nemali, tak som zakúpila vibramy. Boli to najdrahšie topánky, aké som kedy mala - stáli 2,5 tisíca a zarábala som vtedy 5 a pol... Vybavená novými topánkami, voňavým, mäkučkým spacákom a batohom som sa vybrala s novou partiou na hory. V piatok sme dorazili na nejakú chatu, v sobotu ráno sa vybrali na výstup na akýsi kopec, na vrchole ktorého bola krásna zrúcanina. Hore to bolo v pohode, tempo som držala, lebo na rozdiel od dnešnej smutnej reality som mala skvelú kondičku. Ale tá cesta späť... Keďže to bola moja prvá túra v nových vibramách, nevedela som, že vložky, ktoré sú tam, sú len handrové a treba si do nich dokúpiť normálne, kvalitné, zdravotné. Taak tie handrové mi lofítali v topánkach už cestou hore, ale uchvátená prírodou som to nevnímala. Až po oddychu v zrúcanine, keď si nohy odvykli od trenia, som si uvedomila, čo to mám na nohách... Cesta späť bola podobným utrpením, ako zažila korduľa, až na ten lejak. Mne pre zmenu pieklo na temeno slnko, nevedela som, či sa viac potím od námahy, tepla alebo bolesti... Striedavo ma oblieval pot a triasla zimnica. Hrdinsky som sa ale nikomu nepriznala, so zaťatými zubami dorazila naspäť na chatu. Prvá vec, ktorú som urobila, bolo, že som vibramy oblúkom šmarila do najbližšieho kúta. Večer som vychádzala po schodoch do izby, keď sa zospodu ozval bolestivý vzdych - zistila som, že kamaráti hľadia odspodu na moje krvavé nohy - už pohľad na tie dorafané otlaky vyvolával pocit bolesti. Liečila som si nohy asi 3 týždne. Po návrate som si kúpila do vibrám spomínané vložky - a do dnešného dňa mi slúžia. A to majú dobrých 12 rokov... najlepšia investícia do topánok, akú som kedy urobila :D:D:D
Eulalia
25.08.07,12:40
Mňa tento týždeň (tuším štvrtok) konečne potešil list zo základnej školy, že nám syna prijímajú do triedy pre mimoriadne nadané deti. Zložil dvojo skúšok (psychologické testy + vedomostné testy) a od júna sme boli ako na špagátiku, nevedeli sme, či nastúpi do prvej "obyčajnej" alebo "nadanej". Ale chvala bohu už došiel dopis s oznámením o prijatí. Malý to zobral štýlom - veď ja som to aj tak vedel :D

A aká bude oslava? Gratulujem Tebe aj synátorovi a držím palce, aby raz s takou samozrejmosťou prijímal napr. Nobelovu cenu:)

A mňa dnes potešilo, že DPH je konečne hotová a už len čaká na odoslanie:D
Marianna01
25.08.07,19:27
A aká bude oslava? Gratulujem Tebe aj synátorovi a držím palce, aby raz s takou samozrejmosťou prijímal napr. Nobelovu cenu:)

A mňa dnes potešilo, že DPH je konečne hotová a už len čaká na odoslanie:D

ÓOOO, ďakujem :):):) aj toto ma dnes potešilo :):):). Oslavou bola hlavne úľava, a keďže dátum spadal do narodeninovej oslavy druhého syna, tak to bolo akosi spolu s tým. Ale aj starší dostal nejaké darčeky - medzi iným aj scrable, čo úplne zírám, že zvláda skladať slovíčka a aj dodržiava pravidlá hry. Samozrejme, len tie ľahšie, ale hral to s 11 ročným synovcom, ktorý hral znateľne horšie... Prepáčte, že sa tak chválim, ale momentálne majte prosím, pre mňa pochopenie - som totiž strááášne hrdá mama a mám obrovskú potrebu sa s tým podeliť.:):):)
Melnick
25.08.07,19:33
ÓOOO, ďakujem :):):) aj toto ma dnes potešilo :):):). Oslavou bola hlavne úľava, a keďže dátum spadal do narodeninovej oslavy druhého syna, tak to bolo akosi spolu s tým. Ale aj starší dostal nejaké darčeky - medzi iným aj scrable, čo úplne zírám, že zvláda skladať slovíčka a aj dodržiava pravidlá hry. Samozrejme, len tie ľahšie, ale hral to s 11 ročným synovcom, ktorý hral znateľne horšie... Prepáčte, že sa tak chválim, ale momentálne majte prosím, pre mňa pochopenie - som totiž strááášne hrdá mama a mám obrovskú potrebu sa s tým podeliť.:):):)
Marianka,strašne Ti to želám a ver ,že sa to číta oveľa ,oveľa lepšie ,ako "nechcená mama" / názov inej témy./
Marianna01
25.08.07,19:47
................ ďakujem :):):):):):):):)
cloe
25.08.07,19:55
ÓOOO, ďakujem :):):) aj toto ma dnes potešilo :):):). Oslavou bola hlavne úľava, a keďže dátum spadal do narodeninovej oslavy druhého syna, tak to bolo akosi spolu s tým. Ale aj starší dostal nejaké darčeky - medzi iným aj scrable, čo úplne zírám, že zvláda skladať slovíčka a aj dodržiava pravidlá hry. Samozrejme, len tie ľahšie, ale hral to s 11 ročným synovcom, ktorý hral znateľne horšie... Prepáčte, že sa tak chválim, ale momentálne majte prosím, pre mňa pochopenie - som totiž strááášne hrdá mama a mám obrovskú potrebu sa s tým podeliť.:):):)

Pre takú hrdosť má každá mama pochopenie;)
Eulalia
26.08.07,02:19
Pre takú hrdosť má každá mama pochopenie;)
Bodaj by aj nemala, veď v úspechoch detí je aj poriadny kusisko roboty rodičov:) Preto som gratulovala nielen synátorovi, ale aj mamičke:D
Melnick
28.08.07,18:38
Mňa dnes potešil e-mail od admina:
Upozornenie na zmeny v ZP od 1. septembra.:)
Za výdatnej pomoci "Porady" určite na zmeny nezabudnem.:) Ďakujem.
Gabi03
29.08.07,05:15
Mňa včera zarmútil jeden poznatok, nová informácia pre mňa. Ani nevieme, s kým sa stýkame a akí ľudia sú okolo nás. :(
ZuzanaP
30.08.07,08:53
Mňa dnes potešila pošta od nášho obchodného partnera - na obálke je pečiatka pošty s dátumom 28.9.07:---
Gabi03
30.08.07,08:59
Mňa dnes potešila pošta od nášho obchodného partnera - na obálke je pečiatka pošty s dátumom 28.9.07:---

:D :D :D
abel
31.08.07,08:39
Toto dnes potešilo mňa hneď ráno - malé krsniatko :)
willma
31.08.07,08:59
Toto dnes potešilo mňa hneď ráno - malé krsniatko :)Gratulujem, krstná mama :D
ZEvina
31.08.07,09:00
Toto dnes potešilo mňa hneď ráno - malé krsniatko :)

Elenka, teším sa s Tebou, lebo pre mňa vždy bolo, aj bude najväčším zázrakom a šťastím narodenie nového človiečika.
Johanka
31.08.07,15:53
... bola som s Paulou na káve :) . Virtuálna kamarátka sa premenila na reálnu :) .
Monika Kováčová
31.08.07,16:16
... bola som s Paulou na káve :) . Virtuálna kamarátka sa premenila na reálnu :) .

Sakra to ma riadne štvete!!! Obidve! A to som si myslela, že dnes ma nič nerozčúlilo, tak nemám čím prispieť do tejto témy.... :eek::eek::mee::mee::mee::mee:
Johanka
31.08.07,16:27
mimotemy prosíííím o odpustenie :mee: :mee: .
Monika Kováčová
31.08.07,16:28
mimotemy prosíííím o odpustenie :mee: :mee: .

mimotemy ANI ZA SVET!

P.S. vidím to tak ešte asi na 10 minút :mee:
Johanka
31.08.07,16:45
mimotemy už?
Monika Kováčová
31.08.07,16:47
mimotemy už?mimotemy vybíjam si zlosť pri žehličke... už zachvíľu...
abel
01.09.07,07:43
Som trošku mimo témy, lebo ma to nerozčúlilo dnes, ale včera, ale rozčúlenie stále trvá, tak možno nie som celkom mimo.
V televízii som videla správu, ako dvaja 15-roční výrastkovia reťazou uviazali živú mačku, poliali benzínom a zapálili. A nakoniec - ešte živú, zakopali. A chúďatá dostali za to podmienku. To, čo ma rozčúlilo !!! bola reakcia matky jedného z nich, aj ich obhajcu. Obhajcovi sa nečudujem, je za to platený a obhajoval by aj vraha vlastnej matky, len aby presadil svoju pravdu a zvýšil si prestíž. Ale matka na ich obhajobu povedala, že chlapci nevedeli, že je to trestný čin !!!!!!!!!!!!!! Žiadny náznak ľútosti nad týraným zvieraťom, ale chúďatá chlapci majú pokazený život !!!!!! A keď im riaditeľka cirkevnej školy, ktorú navštevovali, dala zníženú známku zo správania, tak sa odvolajú voči toľkej nespravodlivosti. Niektoré ženy by sa mali volať len rodičky, lebo porodiť dokáže aj hyena, ale matka by mala byť tá, čo aj vychováva.
Manual
01.09.07,08:18
Elenka keď to nejde tak to nejde, zaspievala by ti Zdenka Predná.:D :D :D
willma
01.09.07,10:25
Elenka a nechápem prečo urážaš hyeny, oni sú totiž veľmi starostlivé maminky ;) Bohužiaľ na chovanie sa rodičov nie je v zvieracej ríši žiaden adekvátny príklad, snáď s výnimkou kukučky, ale myslím, že aj tá si vyberie kam vajíčko znesie
Eulalia
01.09.07,10:29
mimotemy vybíjam si zlosť pri žehličke... už zachvíľu...

Monika, Ty si bola pri žehličke a kde bola Vaneska, že sa tu neukázala?:D Možno by sme sa konečne dozvedeli, či už dedko poslúcha babku.:---
Eulalia
01.09.07,10:40
Som trošku mimo témy, lebo ma to nerozčúlilo dnes, ale včera, ale rozčúlenie stále trvá, tak možno nie som celkom mimo.
V televízii som videla správu, ako dvaja 15-roční výrastkovia reťazou uviazali živú mačku, poliali benzínom a zapálili. A nakoniec - ešte živú, zakopali. A chúďatá dostali za to podmienku. To, čo ma rozčúlilo !!! bola reakcia matky jedného z nich, aj ich obhajcu. Obhajcovi sa nečudujem, je za to platený a obhajoval by aj vraha vlastnej matky, len aby presadil svoju pravdu a zvýšil si prestíž. Ale matka na ich obhajobu povedala, že chlapci nevedeli, že je to trestný čin !!!!!!!!!!!!!! Žiadny náznak ľútosti nad týraným zvieraťom, ale chúďatá chlapci majú pokazený život !!!!!! A keď im riaditeľka cirkevnej školy, ktorú navštevovali, dala zníženú známku zo správania, tak sa odvolajú voči toľkej nespravodlivosti. Niektoré ženy by sa mali volať len rodičky, lebo porodiť dokáže aj hyena, ale matka by mala byť tá, čo aj vychováva.

Takto to začína - dnes utýrajú mačku a možno o pár dní starú nevládnu susedu, pre pár drobných na fet. Aj vtedy ich bude maminka obhajovať, že nevedeli, že je to trestný čin? A o tom, že deti chodia do cirkevnej školy určite rozhodli rodičia - zdanlivo bohabojní a veriaci kresťania. Ako dodržiavajú desatoro a ako čítajú Sväté písmo, keď im neprekážajú takéto činy ich vlastných detí?:eek: Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale toto mi pripadá veľmi ale veľmi pokrytecké. A ak je výchova v rodine pokrytecká, môže farár z kancľa aj zlaté slová hlásať a učiteľky v škole sa môžu aj pretrhnúť, tie deti nebudú mať dobrý základ do života. A to je na tom najsmutnejšie, že nedostanú od rodičov to najcennejšie - lásku a rebríček obyčajných ľudských hodnôt.
Keď to len porovnáme s tým, ako sa pár stránok späť Marianka vytešovala, že jej syna prijali do školy pre nadané deti, aký je to strašný rozdiel. Vtedy som napísala, že na úspechoch detí majú obrovský podiel aj rodičia. A teraz to musím zopakovať - aj na zlej a skazenej duši dieťaťa majú rodičia obrovský podiel. Ale v tomto prípade mi je z toho veľmi, veľmi smutno.
abel
01.09.07,10:52
Elenka a nechápem prečo urážaš hyeny, oni sú totiž veľmi starostlivé maminky ;) Bohužiaľ na chovanie sa rodičov nie je v zvieracej ríši žiaden adekvátny príklad, snáď s výnimkou kukučky, ale myslím, že aj tá si vyberie kam vajíčko znesie
willma, presne to ma napadlo, že ešte aj chúďa hyenu urazím, a presne ma napadla aj kukučka, ale keďže nick hyena ešte na Porade nie je, tak som sa rozhodla pre ňu. Ale nech sem vnesiem aj niečo, čo ma dnes potešilo: pred chvíľou skončil Šaman s neodolateľným Seanom Connerym a teraz je opäť v Jamesovi Bondovi, dokonca je tam ešte o 30 rokov mladší. Ale potešilo ma, ako dokáže človek krásne starnúť. Už sa teším, keď budem aj ja stará za nejakých 40 rokov.:---
Eulalia
01.09.07,10:54
willma, presne to ma napadlo, že ešte aj chúďa hyenu urazím, a presne ma napadla aj kukučka, ale keďže nick hyena ešte na Porade nie je, tak som sa rozhodla pre ňu. Ale nech sem vnesiem aj niečo, čo ma dnes potešilo: pred chvíľou skončil Šaman s neodolateľným Seanom Connerym a teraz je opäť v Jamesovi Bondovi, dokonca je tam ešte o 30 rokov mladší. Ale potešilo ma, ako dokáže človek krásne starnúť. Už sa teším, keď budem aj ja stará za nejakých 40 rokov.:---
Moja, ale veď my, večné 17-tky, predsa nemôžeme starnúť:eek:
abel
01.09.07,10:58
Moja, ale veď my, večné 17-tky, predsa nemôžeme starnúť:eek:
Ja len kvôli tomu, aby som mala konečne šarm a bola by som pekná, sympatická a príťažlivá.
Žeby mi pomohlo, keby som si nechala narásť bradu?
Eulalia
01.09.07,11:01
Ja len kvôli tomu, aby som mala konečne šarm a bola by som pekná, sympatická a príťažlivá.
Žeby mi pomohlo, keby som si nechala narásť bradu?

No neviem, Elenka, neviem, toto práve nie je poslendý módny trend u dám:D A prečo sa trápiš kvôli veciam, o ktorých Tvoje okolie (napr. manželík:D ) už dávno vie, že sú Ti vlastné:D :D
ludmilla
01.09.07,16:03
Moja, ale veď my, večné 17-tky, predsa nemôžeme starnúť:eek:

Máš pravdu Evka, ženy nestárnu, ženy naberajú len skúsenosti.
ondrejvla
01.09.07,16:22
Máš pravdu Evka, ženy nestárnu, ženy naberajú len skúsenosti.

Áno Ľudka, tie skúsenosti nám nahrádzajú rodný list! Kde sa hrabe zrkadlo...
Melnick
01.09.07,16:26
Máš pravdu Evka, ženy nestárnu, ženy naberajú len skúsenosti.
Ludmilka a nevieš ,prečo sa tie skúsenosti tak nepravidelne a neforemne v nás ukladajú??????:D :D :D
Melnick
01.09.07,17:04
Keď som písala predchádzajúci príspevok,práve som vypravila vnukov ,aby si išli domov zobrať teplejšie veci- nebývajú ďaleko. Išli na bicykloch. Asi po 5 minútach som počula sanitky a sirény blízko nášho domu a strašne som znekľudnela,ale ja vždy pri týchto zvukoch znekľudniem,lebo zväčša niekomu ide o život.
Teraz sa chlapci vrátili a povedali mi,že pred našim domom je havária a zrazilo malého kamaráta našich chlapcov:mee: Nie ste v bezpečí ani na chodníku,lebo je zrolovaný celý susedovie plot.... Malý Šimonko práve bojuje o svoj život v nemocnici.:mee: :mee: :mee:
Melnick
01.09.07,18:14
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: .Je koniec.
ondrejvla
01.09.07,18:20
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: .Je koniec.
Malý Šimonko práve bojuje o svoj život v nemocnici.:mee: :mee: :mee:

Bože môj, to vari nie! Veď bol ešte malý...
cloe
01.09.07,18:27
:mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: :mee: .Je koniec.

Keď čítam takýto príspevok, tak mi zovrie srdce, že to ani neviem popísať.
Je jedno, že som ho nepoznala.:mee: Koľko strachu každá mama prežíva kvôli svojim deťom, chce ich stále chrániť a nakoniec ich aj tak neuchráni, nech by sa akokoľvek snažila. Je to také smutné a nespravodlivé! To by sa nemalo stávať, aby vyhasol mladý život....
Zita5
01.09.07,18:31
Malý Šimonko práve bojuje o svoj život v nemocnici.:mee: :mee: :mee:

Bože môj, to vari nie! Veď bol ešte malý...


Bože môj do kedy budú ľudia doplácať na nezodpovedných vodičov .:mee:
Monika Kováčová
01.09.07,18:32
U nás takto zomrel jeden chlapec minulú sobotu napoludnie.... Motal sa okolo zaparkovaného kamióna a šofér ho nevidel...
Eulalia
02.09.07,02:56
Ach nie, nečíta sa to dobre, je mi z toho veľmi smutno. Koľko radosti mal ešte pred sebou a zostal po ňom len žiaľ a slzy. Toto sú rany, ktoré zostanú v duši navždy a ani čas ich nevyhojí.:mee: :mee: :mee: :mee:
Elena Navrátilová
02.09.07,03:48
Tu sú slová zbytočné. Nedá sa nájsť slovo, čin čo by vedel zmierniť bolesť, nespravodlivosť.... Je to ale život. Následok niekoho nezodpovednosti. Nepochopiteľné, bolestivé, hrozné.
Elena Navrátilová
02.09.07,03:49
Tu sú slová zbytočné. Nedá sa nájsť slovo, čin čo by vedel zmierniť bolesť, nespravodlivosť.... Je to ale život. Následok niekoho nezodpovednosti. Nepochopiteľné, bolestivé, hrozné.:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::m ee::mee:
Marianna01
02.09.07,09:04
Je to hrozné o to viac, že chlapček ešte nestihol spoznať svet, koľko krásneho sa v ňom skrýva, nestihol sa naučiť toľko vecí a nestihol tešiť svojich rodičov viac, ako niekoľko rôčkov...
Neviem si predstaviť tú bolesť jeho rodičov, musí to byť tá najstrašnejšia vec na svete... neexistuje smajlík, ktorý by vyjadril to, čo teraz cítim...
Kazu
02.09.07,12:10
Je so mňa hrdá a šťastná stará mama. Práve dnes moja milovaná vnučka oslavuje svoje prvé narodeniny. Slzy sa mi tlačia do očí pri pomyslení, že iní starí rodičia bezmocne plačú nad stratou svojho vnúčatka. Nikdy by som to nechcela zažiť.
ondrejvla
02.09.07,16:37
Práve teraz bolo v TV JOJ o tragickej nehode malého Šimonka, niet slov len slzy, veď to ešte nestihol ani okúsiť život, skôr ako by šiel do školy, išiel medzi anjelov...
Strážme si to, čo je nám najdrahšie, naše deti, naše vnúčatá...
ludmilla
02.09.07,22:05
Nastáva radosť a oslava, keď sa dieťatko narodí. Nastane smútok a ticho, keď dieťatko zomrie. Život pozostalých sa zmení v oboch prípadoch a veľmi podstatne. Tieto vedľa seba stojace extrémne situácie sú si podobné a to tým, že od základu zmenia životy tých, ktorých sa to dotýka. Keď dieťa zomrie je to pre rodičov absolútny šok, s tým sa jednoducho neráta, náhla smrť dieťaťa je nepochopiteľná a nevysvetliteľná. Keď sa nad tým zamyslím, na jednej strane, keď sa niečo takéto stane je celý prípad veľmi medializovaný, píše sa a rozpráva o tom všade, ale na strane druhej je táto téma TABU. O chvíľu sa na všetko zabudne a spoluúčast na smútku pozostalých rýchlo vyprchá. Vedel by vôbec niekto z nás poradiť takémuto človeku na koho sa obrátiť o pomoc? Existujú vôbec u nás nejaké podporné skupiny, ktoré spájajú ľudí, ktorí čosi podobné prežili? Kde si môžu vymieňať skúsenosti medzi sebou a navzájom sa podržať? Mám smutný pocit, že sme rozdelení na svet rodičov, ktorí stratili svoje deti a svet iných ľudí. Strata dieťaťa a jeho následky to je zatiaľ u nás jedna veľká TABU-TÉMA.
Eulalia
03.09.07,03:42
Ľudmilka, máš pravdu. Mám vo svojom okolí tri matky, mne veľmi blízke osoby, ktoré prišli o svoje dieťa. A my ostatní okolo nich, sa úzkostlivo vyhýbame tejto téme, pretože sa bojíme, že sa rozjatria rany, že im spôsobíme bolesť. Ale asi aj keď sa o tom nehovorí, toto sú asi rany, ktoré sa nikdy nezahoja. A teraz ešte ten aubotus v Hriňovej - veď to boli určite všetko mladí ľudia, plní radosti zo života a ideálov, ktoré nestihli naplniť.A zase ostanú po nich prázdne miesta a v srdciach veľké rany.
michelle84
03.09.07,04:17
Áno, boli tam aj mladí ľudia. Večer behali sanitky a húkali. Bolo to strašné, vedela som, že sa niečo stalo. Ževraj je zatiaľ sedem mŕtvych. Tá cesta z Poľany do Hriňovej je strašne úzka, samá zákruta a strmá. Bez dobrých bŕzd sa nedá zvládnuť. A to už nehovorím o autobuse, ktorý mal určite problém sa dostať hore na Poľanu. Naozaj veľmi ťažký terén aj na osobné auto, nie to ešte pre autobus.
:mee: :mee: :mee:
anklar
05.09.07,05:38
Dobrý deň, Poraďáci.
Dnes ráno, keď sa mi rozlepili oči, bola som otočená k oknu. Pozerám - vonku, okolo okna poletuje kŕdeľ lastovičiek. Ihneď som precitla, lebo mi bolo jasné, že im je zima. Otvorila som okno dokorán - okamžite ich niekoľko vlietlo. Rýchlo som sa pozberkala a vyšla zo spálne - nech majú odo mňa pokoj.
Po čo najmožnejšej úprave mojej schránky som išla zatvoriť okno. No, nedalo sa, spálňa bola plná lastovičiek. Nechala som ich, nech sa ohrievajú na okenných rámoch a skrini. Vyšla som na chodbu, že si dám plášť a idem do práce. Ďalšie prekvapko - okolo mňa začali krúžiť lastovičky. Zdvihnem hlavu - celá garníža obsadená lastovičkami. Musela som zobudiť ostatné osadenstvo domu, aby na ne dávali pozor, keď budú chcieť vylietnuť, nech majú kadiaľ, aby si nepolámali krídelká. To bol ale zážitok! Dom plný lastovičiek. O chvíľu zavolám domov, ako sa majú, či sú ešte lastovičky "doma".
korduľa
06.09.07,07:00
to je z rozpravky???
anklar
06.09.07,11:55
to je z rozpravky???
Nie. Fakt je to tak. Dnes rano som chcela este napisat, ze ked som volala domov, ci su lastovicky este "doma", tak este tam boli. Vecer som sa spytala matky, ze kedy vylietli. Takze okolo 11-tej. Vtedy si uz posedavali na chodbe na koberci, tak im otvorila dvere. To si ale, inak, fakt mala vidiet. Tie vtaciky ráno prosili o pomoc. Ked som si uvarila kavu, isla som ju vypit von a pozorovala som ich. Male hufy lastoviciek oblietavali okna domov. Vsade hladali utocisko pred vetrom a dazdom. Ako som ich pozorovala cele leto, tak podla toho usudzujem, ze asi nie vsetky lastovicky si postavili hniezda. My mame na dome niekolko hniezd, do tych sa vcera rano tlacilo viac vtacat, ako tam patrilo. No, to bol velky zazitok. Vies, zvieratka sa neboja hladat pomoc u ludi, ked im ine nezostava.
Inak, bol to aj krasny zazitok. Ziadna rozpravka. Azda to tak vyznieva?
Pravda, je to nezvycajne. Asi preto je to ako z rozpravky.
A uz si zachranovala nejake vtaciky? Stalo sa ti, ze si chytila malu lastovicku (v zalete) skor, ako by ju bol chytil kocurik? Ja ano. Bol den zaletu, teda prvy vylet do sveta, lastovicka z hniezda nad jedalnou ciastocne padala, ciastocne letela a Hanys (kocurik) cakal. Stihla som byt o nieco rychlejsia, lebo som bola blizsie. Ocistila som jej kridelko, ktore mala prilepene necistotou k telicku. Odletela asi po 5 sek.
Ani toto nie je z rozpravky.
plavčík
06.09.07,12:17
krásne.... pri hrôzach posledných dní je to balzam na dušu.

Dobrí ľudia ešte žijú


Vďaka
Olice
07.09.07,04:36
Veľmi ma potešili videosnímky č. 47, 48 v téme videozábava, ktoré pridala kukučka. Ďakujem.
Kazu
07.09.07,17:29
A mňa dnes potešil telefonát od mojej vnučky. Natešená mi oznámila, že mamička zase čaká bábätko. Véééľmi sa teším na ďaľšie vnúčatko. :--- :--- :---
kukučka
07.09.07,19:02
Nie. Fakt je to tak. Dnes rano som chcela este napisat, ze ked som volala domov, ci su lastovicky este "doma", tak este tam boli. Vecer som sa spytala matky, ze kedy vylietli. Takze okolo 11-tej. Vtedy si uz posedavali na chodbe na koberci, tak im otvorila dvere. To si ale, inak, fakt mala vidiet. Tie vtaciky ráno prosili o pomoc. Ked som si uvarila kavu, isla som ju vypit von a pozorovala som ich. Male hufy lastoviciek oblietavali okna domov. Vsade hladali utocisko pred vetrom a dazdom. Ako som ich pozorovala cele leto, tak podla toho usudzujem, ze asi nie vsetky lastovicky si postavili hniezda. My mame na dome niekolko hniezd, do tych sa vcera rano tlacilo viac vtacat, ako tam patrilo. No, to bol velky zazitok. Vies, zvieratka sa neboja hladat pomoc u ludi, ked im ine nezostava.
Inak, bol to aj krasny zazitok. Ziadna rozpravka. Azda to tak vyznieva?
Pravda, je to nezvycajne. Asi preto je to ako z rozpravky.
A uz si zachranovala nejake vtaciky? Stalo sa ti, ze si chytila malu lastovicku (v zalete) skor, ako by ju bol chytil kocurik? Ja ano. Bol den zaletu, teda prvy vylet do sveta, lastovicka z hniezda nad jedalnou ciastocne padala, ciastocne letela a Hanys (kocurik) cakal. Stihla som byt o nieco rychlejsia, lebo som bola blizsie. Ocistila som jej kridelko, ktore mala prilepene necistotou k telicku. Odletela asi po 5 sek.
Ani toto nie je z rozpravky.

a veru je to z rozprávky, veľmi ma to potešilo, ďakujem :) :) :)
ZuzanaP
10.09.07,05:31
Mňa ani nie že rozčúlil, ale "nakrkol" článok v jednom nemenovanom plátku:mad: o zmenách v ZP od 01.09.2007. Toľko bludov pohromade som už dlho nečítala. Najhoršie na tom je, že obyč. ľudia (napr. robotníci), ktorí tomu nerozumejú ako my personalisti - napr., tomu uveria a potom to má strašné následky.
Gabi03
10.09.07,06:30
Mňa piatok nesmierne potešil jeden kvetinár. Bola som pre kyticu, ktorú som dala spraviť mame k narodeninám. Zrejme som tomu milému chlapovi bola sympatická, spravil mi ešte jednu kytičku zadarmo. :rolleyes: :D Celý víkend som mala široký úsmev na perách.

Som nesmierne rada, že existujú takíto ľudia. :) Milí, usmievaví a otvorení. Je možné, že je to marketingoví ťah, ale pokiaľ je to pozitívne a neobťažuje ma to, je mi to jedno. :rolleyes:

Totižto zas som mala príležitosť kúpiť kyticu, a kvetinár mi dal taký kompliment.... :D
Už tuším budem mať osobného kvetinára. :D
ZuzanaP
10.09.07,06:32
Ste ten článok čítali? Mňa išlo rozhodiť, keď mi ho mamina ukázala.
ALDA
10.09.07,06:53
Dočítala som jednu tému, ktorá je už našťastie uzatvorená a mám pocit, že už nepozerám na odpovede, alebo zadané otázky bez toho, aby som nesledovala aj nicky. Nebolo to pre mňa dôležité, ale teraz...aj rekcia Riška ma prekvapila, že bol zvedavý a nechal ju rozbehnúť až do krajnej situácie.

A potešilo ma, že Pauli dokázala, že je skutočná bosorka a správne predpovedala priebeh tejto témy. Takže Pauli zober metlu, čakám Ťa na chalúpke.:D
Jana Motyčková
10.09.07,08:10
Ste ten článok čítali? Mňa išlo rozhodiť, keď mi ho mamina ukázala.
Ten článok som nečítala, ale v správach v SRo som počula čo nové v ZP -asi 7 vecí povedali a ani jedno nebola pravda.
anklar
10.09.07,08:47
a veru je to z rozprávky, veľmi ma to potešilo, ďakujem :) :) :)
A veru, nie je to z rozprávky, Kukučka. Predpokladám, že bývaš v meste, navyše v bytovom dome. Nemáš šancu pozorovať prírodu (aspoň tú svoju, okolo svojho domu), asi nepozoruješ nič, resp. iba málo. Pozorujem všetko, čo moje oko zbadá. Najmä prírodu. Ľudia ma už zaujímajú trochu menej. Upresňujem: o trochu menej.
ZuzanaP
10.09.07,08:53
Ten článok som nečítala, ale v správach v SRo som počula čo nové v ZP -asi 7 vecí povedali a ani jedno nebola pravda.


Keď sa mi podarí, tak ho sem prilepím....;)
kukučka
10.09.07,09:34
A veru, nie je to z rozprávky, Kukučka. Predpokladám, že bývaš v meste, navyše v bytovom dome. Nemáš šancu pozorovať prírodu (aspoň tú svoju, okolo svojho domu), asi nepozoruješ nič, resp. iba málo. Pozorujem všetko, čo moje oko zbadá. Najmä prírodu. Ľudia ma už zaujímajú trochu menej. Upresňujem: o trochu menej.

a je to aj o tom, ako nás malé, zabudnuté slovíčko prenesie celkom inde ;)
správne mala moja veta znieť: a veru je to ako z rozprávky :) :) :)
Aj tie pozorovacie schopnosti vekom slabnú, ale podarilo sa mi spozorovať na mojom dome dve lastovičie hniezda. :D :D :D
maja
11.09.07,06:55
Toto ma dnes rozosmialo ::---

Tradičný kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu predáš a kúpiš býka. Tvoje stádo sa zväčšuje a
ekonómia rastie. Predáš ho a odídeš zabezpečený do do dôchodku.
ENRON kapitalizmus
Máš dve kravy. Predáš tri z nich svojej dcérskej spoločnosti, ktorá
si na ne požičia od banky. Cez prostredníka prevedieš práva na
dojenie štyroch kráv firme na Kajmanských ostrovoch, ktorej si
hlavným akcionárom a ktorá ti predá práva na všetkých päť kráv
naspäť. Výročná správa hovorí, že vlastníš šesť kráv.
Francúzky kapitalizmus
Máš dve kravy. Začneš štrajkovať, pretože chceš tri.
Japonský kapitalizmus
Máš dve kravy. Redizajnuješ ich na desatinu veľkosti a dvadsaťnásobnú
produkciu mlieka. Vytvoríš podľa nich kreslený seriál RAVAGOCITM a
predávaš ho po celom svete.
Kubánsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Obe sa snažia doplávať na Floridu.
Taliansky kapitalizmus
Máš dve kravy, ale nevieš kde sú. Dáš si teda prestávku na obed.
Ruský kapitalizmus
Máš dve kravy. Spočítaš ich a zistíš, že ich máš päť. Spočítaš ich
ešte raz a zistíš, že ich máš 42. Spočítaš ich znova a zistíš, že ich
máš 12. Prestaneš ich počítať a otvoríš ďalšiu fľašu vodky.
Švédsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Keďže sú obe ženského pohlavia žiadaš vládnu podporu
za podnecovanie rodovej rovnosti.
Švajčiarsky kapitalizmus
Máš 5000 kráv, žiadna ti však nepatrí. Účtuješ si za ich uskladnenie.
Čínsky kapitalizmus
Máš dve kravy. Máš 300 ľudí na ich dojenie. Deklaruješ 100%
zamestnanosť, vysokú dojivosť a zatkneš novinára, ktorý o tom
napísal.
BONUS
STV + SRo kapitalizmus
Existujú dve verejnoprávne kravy. Ak doma vlastníš pohár do ktorého
je možné naliať mlieko, musíš na ne prispievať.
Fico kapitalizmus
Máš dve kravy. Jednu prerozdelíš dôchodcom aby ťa zvolili za vodcu
stáda. Z druhej urobíš svoju ministerku.
ZuzanaP
11.09.07,08:49
V prílohe sľúbený článok, zdroj hovorí za všetko: Nový čas:mee:
Jana Motyčková
11.09.07,09:52
V prílohe sľúbený článok, zdroj hovorí za všetko: Nový čas:mee:
Ak to nebolo myslené ako vtip, tak je to do plaču.
katkaj
11.09.07,09:58
Ak to nebolo myslené ako vtip, tak je to do plaču.

Janka obávam sa že to nepísali ako vtip...... a potom sa v praxi stretávame s argumentom : " ale veď v novinách písali....."
Kazu
11.09.07,10:24
Dočítala som jednu tému, ktorá je už našťastie uzatvorená a mám pocit, že už nepozerám na odpovede, alebo zadané otázky bez toho, aby som nesledovala aj nicky. Nebolo to pre mňa dôležité, ale teraz...aj rekcia Riška ma prekvapila, že bol zvedavý a nechal ju rozbehnúť až do krajnej situácie.

A potešilo ma, že Pauli dokázala, že je skutočná bosorka a správne predpovedala priebeh tejto témy. Takže Pauli zober metlu, čakám Ťa na chalúpke.:D

Bolo mi povedané, že ste si ju zjedli :confused: :D

A náhodou bolo zaujímavé sledovať priebeh tej diskusie. Každý sa chytal už všetkého /napísaného, aj toho medzi riadkami/. Len som čakala, kedy začnú monitorom vlasy rásť a najoduševnenejší zástancovia svojich názorov by sa chytili aj za ne.
anklar
11.09.07,10:36
a je to aj o tom, ako nás malé, zabudnuté slovíčko prenesie celkom inde ;)
správne mala moja veta znieť: a veru je to ako z rozprávky :) :) :)
Aj tie pozorovacie schopnosti vekom slabnú, ale podarilo sa mi spozorovať na mojom dome dve lastovičie hniezda. :D :D :D
Ahoj, Kukučka. Teraz sa ale cítim dosť blbo. Klábosím ti o pozorovaní prírody, pritom Ty "zasadená" do ozajstnej prírody. Len teraz som si všimla, odkiaľ si. Ďakujem ti za doplnenie. Takto už rozumiem. Želám ti veľa radosti z Tvojho prostredia.
ZuzanaP
11.09.07,10:44
No veď to, a potom im vysvetľuj, že sú to bludy. Ja som ich napr. mojej maminke veľmi rýchlo vytĺkla z hlavy.
brm
11.09.07,13:21
V prílohe sľúbený článok, zdroj hovorí za všetko: Nový čas:mee:
moje nervy, a ja sa neprestávam čudovať, čo za debilné otázky od mojich "pacientov" v poslednej dobe dostávam...to je neuveriteľné...mám sto chutí tým dobrákom v novom čase niečo sprosté napísať...a verejne:mad:
Melnick
14.09.07,15:04
Mám psíka. Fuzáča . Som :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .
Elena Navrátilová
14.09.07,15:13
Mám psíka. Fuzáča . Som :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .
Prajem veľa radosti z neho. ;)
Halli
14.09.07,16:22
Aj ja by som si rada niečo "ochočila".... :D :D :D a nemusí to mať ani 4 labky :D , Majka a ako ho voláš?
Melnick
14.09.07,16:59
On už mal meno predtým ,ako som si ho vzala : Nero sa volá, a ja mu ho nechám. Je to osobnosť . Na to,že už má rok, sme sa skamošili strašne rýchlo ,za 1 sekundu :D :D :D Už mi "žerie" z ruky.:D :D :D A pekne po mne skáče. Teraz som mu to dovolila,no neviem,neviem ,;) keď sa hodím do jedného zo svojich svetlých kostýmov...........:) :) :)
Melnick
14.09.07,17:01
Aj ja by som si rada niečo "ochočila".... :D :D :D a nemusí to mať ani 4 labky :D , Majka a ako ho voláš?
Slávi a ako sa volá manžel???. Daj mu kostičku a "ochočuj" víkend máte pred sebou.;) ;) ;) :--- :D
Halli
14.09.07,17:08
Slávi a ako sa volá manžel???. Daj mu kostičku a "ochočuj" víkend máte pred sebou.;) ;) ;) :--- :D

Majka, čo si??? šššak ten už je dávno ochočený :--- , z toho už nič nevykrešem :D, chcem niečo, čo by po mne skákalo :D :D
Melnick
14.09.07,17:10
Tak potom Ti už fakt zostáva iba ten psík. :--- Tak ako mne.:D :D :D Pokiaľ ovšem nechceš "ochočovať" ďalej......:D:D:D
Melnick
14.09.07,17:13
Mám psíka. Fuzáča . Som :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .
Zabudla som napísať :aj manžela mám Fuzáča:D :D :D :D :D a tiež som šťastná.:) :) :)
betka
14.09.07,17:16
Majka, čo si??? šššak ten už je dávno ochočený :--- , z toho už nič nevykrešem :D, chcem niečo, čo by po mne skákalo :D :D

Stačí zájsť do nejakej školky (teraz po prázdninách zvykom), a môže sa Ti prilepiť armáda skákajúcich, ale všičiek :D:D:D
Kazu
14.09.07,17:18
Majka, čo si??? šššak ten už je dávno ochočený :--- , z toho už nič nevykrešem :D, chcem niečo, čo by po mne skákalo :D :D

Privolávaš daňovú kontrolu, či čo? :D :D :D :D
Melnick
14.09.07,17:23
Tak toto zloženie prispievateľov urobí z témy vždy "mrník":D :D :D :D
betka
14.09.07,17:23
Privolávaš daňovú kontrolu, či čo? :D :D :D :D

Kazu, Ty musíš byť riadna maska do partie.....
Toto ma priviedlo až do stavu :):D:mee: (poznámka: škoda, že pijem čaj, zabehol, aj vystrekol....:D)
Melnick
14.09.07,17:38
Privolávaš daňovú kontrolu, či čo? :D :D :D :D
Kazu s tým slovným spojením opatrne,potom máme zlé sny a nikoho pri sebe ,kto by nás čičíkal:" neboj, veď to sú dobrí ujovia a tety".
Kazu
14.09.07,17:41
Na chvíľku som si odskočila medzi fajčiarov. A dobre som urobila, však by som mala brilky čajom začákané.:---
Vieš ako som rada, že som vás našla. Aspoň sa do vôle vyšantím. Však inak nemám s kým. Susedov mám nebožtíkov, s tými si moc nepokecám a ľudí vidím len keď idem do dediny do obchodu. :--- :---
Kazu
14.09.07,17:44
Kazu s tým slovným spojením opatrne,potom máme zlé sny a nikoho pri sebe ,kto by nás čičíkal:" neboj, veď to sú dobrí ujovia a tety".

Neboj nič, veď ja som si predtým na obidve strany po tri krát odpľula. :D :D :D
Melnick
14.09.07,17:46
Na chvíľku som si odskočila medzi fajčiarov. A dobre som urobila, však by som mala brilky čajom začákané.:---
Vieš ako som rada, že som vás našla. Aspoň sa do vôle vyšantím. Však inak nemám s kým. Susedov mám nebožtíkov, aspoň neriešiš klebetys tými si moc nepokecám a ľudí vidím no a v mojom prípade si tiež o veľa neprišla,že ma nevidíš :D :D :D len keď idem do dediny do obchodu. :--- :---
................................................:)
Kazu
14.09.07,17:51
Melnick, viem kde bývaš :--- a raz sa na teba prídem pozrieť:D :D :D
Melnick
14.09.07,17:57
Oznám kedy, ja pôjdem vykopať tú slivovičku.:D :D :D

ale vážne: kľudne príď ,budem rada.
Kazu
14.09.07,18:08
Oznám kedy, ja pôjdem vykopať tú slivovičku.:D :D :D

ale vážne: kľudne príď ,budem rada.

K nám????:eek: :eek: :eek:

A fotku tej vašej ulice si odložím do archívu aby som ju nestratila a ku vám trafila. V R...... na námestí ju budem ukazovať a na teba sa pýtať. Však dobrí ľudia sa nájdu a zradia. :D :D :D
Melnick
14.09.07,18:22
K nám????:eek: :eek: :eek:

A fotku tej vašej ulice si odložím do archívu aby som ju nestratila a ku vám trafila. V R...... na námestí ju budem ukazovať a na teba sa pýtať. Však dobrí ľudia sa nájdu a zradia. :D :D :D
Veru k vám.:D


betkáááá, čítaš to? Že na námestí.:D :D :D Je v R... nejaké???????:D :D :D
Ak ho nájdeš ,potom mi ho prosím Ťa ukáž.:D :--- :---
Eulalia
14.09.07,18:26
Veru k vám.:D


betkáááá, čítaš to? Že na námestí.:D :D :D Je v R... nejaké???????:D :D :D
Ak ho nájdeš ,potom mi ho prosím Ťa ukáž.:D :--- :---
No keď v Liptovskom Michale je námestie, prečo by nebolo v R.........:eek: :D
Kazu
14.09.07,18:37
Nebojte sa, karétka nepustí.:--- A určite tam niečo máte, aspoň nejaký rínek. :--- A ak nie, tak krčma je tam určite. A v šenku sa dozvieš všetko. Keď to platí u nás, tak veru aj u vás. :D :D :D :D
A to som vám ešte nehovorila, ako som na /ne/stratila :cool: v Starej Ľubovni. A predsa som sa našla. :---
betka
14.09.07,19:17
Veru k vám.:D


betkáááá, čítaš to? Že na námestí.:D :D :D Je v R... nejaké???????:D :D :D
Ak ho nájdeš ,potom mi ho prosím Ťa ukáž.:D :--- :---

Maji, a koľko veľa........:--- Len sa tam pokope zmestí zopár ľudí....:D. Ak sa tam zhromaždí tisícka, tak budú záchranky behať ako najaté, že došlo k udupaniu davu.:D:D

O jednej vačšej plôške by som však vedela. Letný štadion. ale toto nie je námestie..:D:D
kukučka
14.09.07,19:44
Nebojte sa, karétka nepustí.:--- A určite tam niečo máte, aspoň nejaký rínek. :--- A ak nie, tak krčma je tam určite. A v šenku sa dozvieš všetko. Keď to platí u nás, tak veru aj u vás. :D :D :D :D
A to som vám ešte nehovorila, ako som na /ne/stratila :cool: v Starej Ľubovni. A predsa som sa našla. :---

a to sa dá? :eek: ;) píš, uvidíme, idem aj po DanieluSĽ! :D
Kazu
14.09.07,22:39
No zase som sa až tak veľa nestratila. Len som nevedela trafiť a potom som už ani nevedela čo hľadám. Z hlavnej /od Prešova/ som odbočila na námestie. Jedným rohom som vošla a v druhom rohu vyšla a hľadala som fabriku. Prešla som celé mesto a po Okružnej som sa zase dostala naspäť. Obišla som námestie a znovu ešte raz, možno že som sa zle dívala a druhýkrát budem pozornejšia. No keď som po tej Okružnej išla už 3 krát tak som zastavila staršie panie a pýtala sa na fabriku. Fabriku vraj v SĽ nemáte. Vrátila som sa na námestie /tam bolo viacej ľudí/ a pýtala sa kde je Šroubáreň. Ani Šroubáreň nemáte. Začala som ich presviedčať, že čosi mať musíte, že veď oni mi posielavajú šrouby.Potom som im vysvetľovala, čo to ten šroub vlastne je. Snažila som sa pekne slovensky hovoriť, ale z nervozity som na nich nechtiac vybehla so spisovnou záhoráčtinou a boli viac domagorený ako ja. Okolo auta sa zhrčila pekná kôpka ľudí, všetci chceli pomáhať, len nevedeli čo chcem. Úplne zúfalá hovorím: Preboha ľudia, ako sa po slovensky povie šroub? A kdesi zozadu sa ozval hlas: Myslíte skrutka? A ľud na to: Áno, skrutky sa tu vyrábajú. No a takto som v SĽ hľadala a trafila do Skrutkárne.
Nech sa Melnick neteší.:--- Keď sa začnem na ňu vypytovať a obrázčok ukazovať aj sama mi vybehne naproti, aby som jej ostudu nerobila.:D :D :D :D
Elena Navrátilová
15.09.07,05:15
Aj ja by som si rada niečo "ochočila".... :D :D :D a nemusí to mať ani 4 labky :D
Slávka pre inšpiráciu ;)http://www.gif.webzdarma.cz/pes/pes.htm
Eulalia
15.09.07,06:02
Slávka pre inšpiráciu ;)http://www.gif.webzdarma.cz/pes/pes.htm
Jéééééj, tí sú nádherní, aj ja chcéééém....:)
Melnick
15.09.07,11:06
Jéééééj, tí sú nádherní, aj ja chcéééém....:)
Jéééééj tí sú nadherní, aj ja :--- mááááááááááám.:D :D :D
DanielaSL
15.09.07,13:06
No zase som sa až tak veľa nestratila. Len som nevedela trafiť a potom som už ani nevedela čo hľadám. Z hlavnej /od Prešova/ som odbočila na námestie. Jedným rohom som vošla a v druhom rohu vyšla a hľadala som fabriku. Prešla som celé mesto a po Okružnej som sa zase dostala naspäť. Obišla som námestie a znovu ešte raz, možno že som sa zle dívala a druhýkrát budem pozornejšia. No keď som po tej Okružnej išla už 3 krát tak som zastavila staršie panie a pýtala sa na fabriku. Fabriku vraj v SĽ nemáte. Vrátila som sa na námestie /tam bolo viacej ľudí/ a pýtala sa kde je Šroubáreň. Ani Šroubáreň nemáte. Začala som ich presviedčať, že čosi mať musíte, že veď oni mi posielavajú šrouby.Potom som im vysvetľovala, čo to ten šroub vlastne je. Snažila som sa pekne slovensky hovoriť, ale z nervozity som na nich nechtiac vybehla so spisovnou záhoráčtinou a boli viac domagorený ako ja. Okolo auta sa zhrčila pekná kôpka ľudí, všetci chceli pomáhať, len nevedeli čo chcem. Úplne zúfalá hovorím: Preboha ľudia, ako sa po slovensky povie šroub? A kdesi zozadu sa ozval hlas: Myslíte skrutka? A ľud na to: Áno, skrutky sa tu vyrábajú. No a takto som v SĽ hľadala a trafila do Skrutkárne.
Nech sa Melnick neteší.:--- Keď sa začnem na ňu vypytovať a obrázčok ukazovať aj sama mi vybehne naproti, aby som jej ostudu nerobila.:D :D :D :D

Pchááá..to si tééda myslím, že máme krásne námestie.... :rolleyes: :) . Kazu a ty nevieš, že ja som z SĽ? Mala si sa ozvať a mohla som ti eštik aj exkurziu po krásnych miestach urobiť.... A viem aj čo sú skrutky, aj šrouby...aj kde je Skrutkáreň....či čo to je teraz. A mohla si aj prenocovať u mňa a videla by si vysvietený hrad, čo už je uzaj krásny zážitok. Veď postelí mám voľných doma dosť.:)
Kazu
16.09.07,15:44
To sa mi pritrafilo už dávnejšie, ešte v dobách keď tá vaša Šroubáreň fachčila na plné obrátky. Potom som sa v tomto biznise prestala realizovať. Raz sme spali za SĽ v nejakom veľkom hotely a vtedy som videla aj ten váš vysvietený hrad a máš pravdu, je to naozaj veľmi pekné. Počúvaj Daniela SĽ tak ty vieš čo je šroub :--- a kde si sa vtedy zašívala keď som ja Šroubáreň hľadala? Vieš aká som bola vtedy vyguličkovaná? :D :D :D Alebo, že by to bol tvoj hlas čo mi poradil?:---
Maruška54
17.09.07,08:12
Dnes som bola so zákazníčkou na daňovom úrade preberať protokol po kontrole na DPH. Kontrolorka ma pochválila za perfektné spracovanie a od účtovníčky som dostala kvalitný parfém ako prezent. Konečne niečo iné ako nekvalitné kávy a bonboniery. A deň je hneď krajší.:)
Olice
17.09.07,12:31
Mňa dnes veľmi potešilo pozvanie mojej priateľky na krst jej knihy. A zároveň som tú knižku už dostal aj s venovaním od autorky, čo ma potešilo ešte viac, pretože obsah tej útlej knižočky je niečo nesmierne silné..........
Melnick
17.09.07,14:01
Dnes som bola so zákazníčkou na daňovom úrade preberať protokol po kontrole na DPH. Kontrolorka ma pochválila za perfektné spracovanie a od účtovníčky som dostala kvalitný parfém ako prezent. Konečne niečo iné ako nekvalitné kávy a bonboniery. A deň je hneď krajší.:)Blahoželám Maruška,len neviem prečo Ti ten parfém dávala účtovníčka. :) :) :) Veď ak dobre rozumiem, Ty si účtovala, nie?
Maruška54
17.09.07,14:30
Blahoželám Maruška,len neviem prečo Ti ten parfém dávala účtovníčka. :) :) :) Veď ak dobre rozumiem, Ty si účtovala, nie?
Opravujem- "od zákazníčky". Bola to totiž jej prvá kontrola tak bola veľmi šťastná.
Danila
18.09.07,07:26
Dnes som sa vybrala na ranné okysličenie organizmu podľa rady lekárov dlhšou prechádzkou. A doplniť si vitamíny v zelovoci. Nezvyknem čítať cenovky, lebo aj tak by mi to nebolo nič platné. Keďže sa mi ovocie kvalitou nepozdávalo, predsa som musela siahnúť pre okuliare. Najskôr som čítala takto:eek: . Keď som skutočne prešla celý regál cenoviek a konečne pri mandarinkách to už bolo 93.-Sk/kg, tak takto :confused: som sa nezmohla ani na slovo ani na naplnenie košíka. Nie, že by som mala celkom sucho v peňaženke, len prekvapenie, že zo sľubovaného skoku ďalekého sa pravdepodobne stane skok hlboký ma dosť vážne vytočilo a na protest som kúpila megacéčko. Už by len zaujímalo, čo na to Mojsejovci...
Melnick
18.09.07,07:39
Čo na to Mojsejovci????? Asi toto:Ta načo ste išli do zelovoca, to ste nevedeli zajsť do Milána? Na Versajčeho???
ludmilla
18.09.07,07:41
Dnes som sa vybrala na ranné okysličenie organizmu podľa rady lekárov dlhšou prechádzkou. A doplniť si vitamíny v zelovoci. Nezvyknem čítať cenovky, lebo aj tak by mi to nebolo nič platné. Keďže sa mi ovocie kvalitou nepozdávalo, predsa som musela siahnúť pre okuliare. Najskôr som čítala takto:eek: . Keď som skutočne prešla celý regál cenoviek a konečne pri mandarinkách to už bolo 93.-Sk/kg, tak takto :confused: som sa nezmohla ani na slovo ani na naplnenie košíka. Nie, že by som mala celkom sucho v peňaženke, len prekvapenie, že zo sľubovaného skoku ďalekého sa pravdepodobne stane skok hlboký ma dosť vážne vytočilo a na protest som kúpila megacéčko. Už by len zaujímalo, čo na to Mojsejovci...


Danila, tiež veľmi nevenujem pozornosť cenovkám, ale keď som pred týždňom kupovala 3 l mlieka a predavačka pýtala odo mňa necelých 60 korún, normálne ma to zobralo.
Danila
18.09.07,07:47
Danila, tiež veľmi nevenujem pozornosť cenovkám, ale keď som pred týždňom kupovala 3 l mlieka a predavačka pýtala odo mňa necelých 60 korún, normálne ma to zobralo.Chuďato, ďalšie manko na obzore. :)
lenkak
18.09.07,07:49
Keď som skutočne prešla celý regál cenoviek a konečne pri mandarinkách to už bolo 93.-Sk/kg, tak takto :confused: som sa nezmohla ani na slovo ani na naplnenie košíka. ...


Tak nejako som aj ja pozerala, keď za liter mandarinkového džúsu chceli toľko, koľko v zelevoci za kg mandarinek. Ináč mandarinky som v zelevoci nevidela, preto som bola ochotná pristúpiť aj na džús, ale pri tej cene aj chuť prešla.
Zita5
18.09.07,07:59
Dnes som sa vybrala na ranné okysličenie organizmu podľa rady lekárov dlhšou prechádzkou. A doplniť si vitamíny v zelovoci. Nezvyknem čítať cenovky, lebo aj tak by mi to nebolo nič platné. Keďže sa mi ovocie kvalitou nepozdávalo, predsa som musela siahnúť pre okuliare. Najskôr som čítala takto:eek: . Keď som skutočne prešla celý regál cenoviek a konečne pri mandarinkách to už bolo 93.-Sk/kg, tak takto :confused: som sa nezmohla ani na slovo ani na naplnenie košíka. Nie, že by som mala celkom sucho v peňaženke, len prekvapenie, že zo sľubovaného skoku ďalekého sa pravdepodobne stane skok hlboký ma dosť vážne vytočilo a na protest som kúpila megacéčko. Už by len zaujímalo, čo na to Mojsejovci...

To sme dve , tiež nepozerám po cenovkách , prišla som včera do potravín , okrem iného som chcela kúpiť paradajky ....nemala som nasadené okuliare ....a ako tak som sa mrvila pri danom tovare s prižmúrením očí som sa snažila prečítať cenu ...moje oči videli cenu 33 Sk...som si vravela .....éj už ide pomaličky jeseň už aj paradajky nám stúpajú na cene .....a stále som žmúrila žmúrila až som si nakoniec nasadila ďalšie oči ...a čo nevidím .....cena 53,- Sk .....jasné že som u nich nekúpila , lebo sú k dostaniu aj lacnejšie paradajky .
ludmilla
18.09.07,08:14
Danila, tiež veľmi nevenujem pozornosť cenovkám, ale keď som pred týždňom kupovala 3 l mlieka a predavačka pýtala odo mňa necelých 60 korún, normálne ma to zobralo.


...teraz som sa z chuti zasmiala, čo som to tu napísala - čiže oparava - kupovala som 2 l mlieka za 57 Sk, takto im znižujem ceny, ešte sa budú na mňa hnevať:) :) :D
Zita5
18.09.07,08:21
...teraz som sa z chuti zasmiala, čo som to tu napísala - čiže oparava - kupovala som 2 l mlieka za 57 Sk, takto im znižujem ceny, ešte sa budú na mňa hnevať:) :) :D

Ja som si potichúčku aj veru povedala , však za 3 litre to ani nie je veľa:---
Melnick
18.09.07,09:14
...teraz som sa z chuti zasmiala, čo som to tu napísala - čiže oparava - kupovala som 2 l mlieka za 57 Sk, takto im znižujem ceny, ešte sa budú na mňa hnevať:) :) :D
Ludmilka , opravuj,veru opravuj, lebo už som tu ticho závidela aké dobré ceny. Keby ste neboli tak ďaleko,už som chcela ísť kúpiť rovných 12 litrov.:eek:
Kazu
18.09.07,13:26
Danila, tiež veľmi nevenujem pozornosť cenovkám, ale keď som pred týždňom kupovala 3 l mlieka a predavačka pýtala odo mňa necelých 60 korún, normálne ma to zobralo.

No ja som dnes v SE kupovala 1 liter mlieka za 17,- SK /slovom sedemnásť korún slovenských/ a teraz som vážne na pochybách::confused: "Nepredali mi oni náhodou pančované"? :eek: :eek: :eek: :D :D:D Keď sa naše Mury dozvedia, nebudú ho chcieť :D :D :D
Melnick
18.09.07,13:29
Však Ty im len mliečka nalej ! Nerob im vyúčtovanie. :D :D :D
Elena Navrátilová
18.09.07,13:31
No ja som dnes v SE kupovala 1 liter mlieka za 17,- SK /slovom sedemnásť korún slovenských/ a teraz som vážne na pochybách::confused: "Nepredali mi oni náhodou pančované"? :eek: :eek: :eek: :D :D:D Keď sa naše Mury dozvedia, nebudú ho chcieť :D :D :D
Mury = cicušky? :):):):):);)
Elena Navrátilová
18.09.07,13:33
Však Ty im len mliečka nalej ! Nerob im vyúčtovanie. :D :D :D Veru, bločky daj preplatiť inde a nie murkám. A vôbec ich nevoď do obchodu. ;) Mury :D:D:D:D
ludmilla
18.09.07,13:35
No ja som dnes v SE kupovala 1 liter mlieka za 17,- SK /slovom sedemnásť korún slovenských/ a teraz som vážne na pochybách::confused: "Nepredali mi oni náhodou pančované"? :eek: :eek: :eek: :D :D:D Keď sa naše Mury dozvedia, nebudú ho chcieť :D :D :D


Kazu a to kde ti predali? Pozdrav Mury a že im prajem dobrú chuť, také za 17,- musí chutiť lepšie.:D :D :D
Kazu
18.09.07,13:51
V Jednote, bolo v akcii a ešte nebolo ani kyslé :D :D :D
-
-
Mne by už mohli dať aj zľavu. A ozaj, zabudla som, naša Mura balkónová bude mať zase mladé. Tuším už dám podnet na Ministerstvo poľnohopodárstva /možno tam je aj oddelenie mačacích vecí/ aby začali vyplácať nejaké kotné príspevky :---
Kazu
18.09.07,14:20
Mury = cicušky? :):):):):);)

Elenka nečítala si menoslov našich Múr? Tých myšobijcov máme 6 ks :---. A bude viac. Dám sa na mäso biznis. Ľudia nekúpite zajačikov??? :D :D :D
Melnick
18.09.07,20:33
Elenka nečítala si menoslov našich Múr? Tých myšobijcov máme 6 ks :---. A bude viac. Dám sa na mäso biznis. Ľudia nekúpite zajačikov??? :D :D :D

:D :D :D :D :D střešní zajíce???????,
Elena Navrátilová
19.09.07,02:58
Elenka nečítala si menoslov našich Múr? Tých myšobijcov máme 6 ks :---. A bude viac. Dám sa na mäso biznis. Ľudia nekúpite zajačikov??? :D :D :D
Myšobijci:D=kocúriky? :D:) Statoční myšobijci a Ty im kupuješ také lacné mliečko? Veď to aspoň 12° by sa patrilo a nie nízkotučné. :D:D:D:D;)
Hansa
19.09.07,04:54
Dnes ráno ma rozčúlila správa, že môj synko, ktorý začal tento rok cestovať do školy vzdialenej cca 4 km busom, išiel včera peši zo školy spolu s ďalším dobrákom.
Ráno som ho skôr zobudila, pokričala, capla dva-krát po chrbte, asi som zobudila celý dom. Vysvetlila som mu! Som z toho hotová, mám o neho strach, lebo je to dieťa tiché, dobré.
Nemyslela som, že prispejem, ale stalo sa!:)
Zita5
19.09.07,08:02
No mne dnes pokazila deň pracovníčka živnostenského úradu v našom meste .
Išla som zrušiť prevádzku pre jednu s.r.o. a zároveň a ohlásiť zmenu trvalého bydliska konateľov . Okrem toho , že pracovníčka pôsobila nepríjemným dojmom som jej podložla kópie ,aby mi ich potvrdila , že som tam Zrušenie prevádzky a ohlásenie zmeny TB ododvzdala . Ona na mňa otrasne pozrela , premerala si ma a povedala , prosím Vás na čo Vám to je , však to budete mať zrušené a na zmenu dostane úradný záznam .......ja som jej na to , potrebujem mať doklad o tom že som to tu odovzdala aj s kolkami .....tak potom mi potvrdila len zrušenie prevádzky ostatné nie ......tak som bola nasratá , že by som jej tú pečiatka narazila na čelo :D .....zhodou okolnosti tú dotyčnú veľa podnikateľov považuje za postrach ŽÚ ........ je mi ľúto , že platíme také dane a toľko daní a z nich štát platí takýchto ľudí ....ak by bolo na mne , tak si tam stoličku nezohreje ani na minútu v momente by letela .........


P.S. Bola so mnou aj dcéra a pri otvorení dverí keď som zbadala , komu pôjdem , tak si vravím , no bože to je ale raketa ...... potom dcéra mi vraví , mala si pravdu ... ešte dobre že si ma tam neposlala, lebo ja by som nič nebola vybavila .
mysimis
19.09.07,08:32
Bola som u auditora. Klientovi robili na firmu audit, nebolo tam veľa dokladov, ale predsa. Bola som poverená spolupracovať. Všetko som pekne pripravila, odovzdala, audit prebehol bez problémov, bola som vyzvaná, aby som si prevzala zase doklady späť a samozrejme som aj zaplatila za uvedený výkon. Podotýkam, že nie málo. Keď mi odovzdávali doklady nevedela som sa k slovu dostať. Pán auditor mi odovzdal doklady v tzv. šalátovom vydaní s tým, že však Vy si ich poskladáte. Ešte stále sa s toho neviem spamätať.
Kazu
20.09.07,18:25
Tak čo, už je lepšie? Papieriky poskladané? Alebo ešte stále nemôžeš pánu auditorovi trafiť na meno? :--- :--- :---