abel
20.09.07,20:45
Tak čo, už je lepšie? Papieriky poskladané? Alebo ešte stále nemôžeš pánu auditorovi trafiť na meno? :--- :--- :---
No ja si myslím, že ho pomenovala hneď, ako zabuchla dvere :D .
mysimis
21.09.07,05:42
No ja si myslím, že ho pomenovala hneď, ako zabuchla dvere :D .

Pekne som ho pomenovala, ale zo slušnosti až za tými dverami. Medzi časom som si tie doklady pekne poskladala naspäť a odovzdala klientovi. Čo už, aj takto sa dá pracovať.:mee:
Marianna01
23.09.07,09:17
Pekne som ho pomenovala, ale zo slušnosti až za tými dverami. Medzi časom som si tie doklady pekne poskladala naspäť a odovzdala klientovi. Čo už, aj takto sa dá pracovať.:mee:

omyl, takto sa nedá veľmi dobre pracovať, len poniektorí si mýlia ekonómky a účtovníčky s administratívnymi pracovnými silami. Mňa to, prepáčte za výraz, riadne serie. A vysvetlite potom pánovi podnikateľovi, že má zaplatiť "len za poukladanie tých papierikov", lebo "vy sa aj tak len hrajkáte". Toto ma vie riadne vytočiť, v neposlednom rade viem, čo si zažila - ja som pred 5 rokmi prebrala účtovníctvo po pani auditorke, ktorá "z láskavosti" ešte aj ako auditorka účtovala pre danú firmu. Keď som konečne po pol roku (to som už toľko účtovala bez počiatočných stavov...:eek:) dostala doklady, tiež mi to vyrazilo dych - rovnaké šalatové vydanie, žiaden účtovací predpis, doklady ani len po dátume nesedeli - týždeň som sa len "hrajkala", kým som to ako-tak dala dokopy. Do dnešného dňa dúfam, že na to nepríde kontrola :cool:
Erika-ežka
23.09.07,18:07
Dnes mám za sebou super deň. Vytiahla som 3 kamošky aj s rodinkami na Chopok. Bolo náááááááádherné počasie, nepotrebovali sme ani teplé bundy, s ktorými sme sa vyzbrojili. Bol náááááááááádherný výhľad od Liptovskej Mary, cez Kriváň, Ďumbier až po Slovenské Rudohorie. Deti síce hore "kopcom" frflali, ale ten výhľad stál za to. Ako mapa na dlani. Dole to išlo horšie - kĺbom sme dali zabrať, ale tá únava je naozaj príjemná :--- .
fimka
23.09.07,18:44
Máš pravdu, Marianna, nedá sa tak pracovať. Lenže mysimis si mala nemiestnu poznámku vyprosiť hneď na mieste a nie hromžiť za dverami. Nechať mu tam celý ten bordel s poznámkou, že jej čas je rovnako vzácny ako jeho a doklady žiada vrátiť usporiadané tak, ako mu ich odovzdala.:mad:
Eulalia
23.09.07,18:53
Dievčatá, nestrašte:eek: Mne nastupujú audítori už zajtra:eek:
fimka
23.09.07,18:59
Žiadne strašenie, iba malý minikurz asertívneho správania. Tebe držíme samozrejme palčeky. Ale nedaj sa, sme proste dooobbrréééé a keď to nechápu, treba im to z času na čas pripomenúť.;)
Eulalia
23.09.07,19:09
Žiadne strašenie, iba malý minikurz asertívneho správania. Tebe držíme samozrejme palčeky. Ale nedaj sa, sme proste dooobbrréééé a keď to nechápu, treba im to z času na čas pripomenúť.;)

Vďaka za podporu:D Ak to dobre dopadne, možno aj majiteľ konečne pochopí, že som dobrá:---
misolga
23.09.07,20:14
Dnes mám za sebou super deň. Vytiahla som 3 kamošky aj s rodinkami na Chopok. Bolo náááááááádherné počasie, nepotrebovali sme ani teplé bundy, s ktorými sme sa vyzbrojili. Bol náááááááááádherný výhľad od Liptovskej Mary, cez Kriváň, Ďumbier až po Slovenské Rudohorie. Deti síce hore "kopcom" frflali, ale ten výhľad stál za to. Ako mapa na dlani. Dole to išlo horšie - kĺbom sme dali zabrať, ale tá únava je naozaj príjemná :--- .
Erika- veď pomaly tam budeš mať prechodné bydlisko..:D:D:DA priateľov medveďov ste nestretli?-veľmi radi sa tadiaľ potulujú a tvrdenie že medvede sa vyhýbajú turistickým chodníkom tam neplatí.:eek:
kukučka
23.09.07,20:24
pridaj foto a poteš aj nás, ja sa vytešujem z fotiek čo mi práve posiela dcéra
ludmilla
24.09.07,06:30
pridaj foto a poteš aj nás, ja sa vytešujem z fotiek čo mi práve posiela dcéra

Noo, tak to sme dnes dve vytešujúce sa maminy, aj mne dnes prišli 2 CD od dcéry s fotkami a dve som vybrala, ktoré priložím aj do porady, nech sa aj vaše očká potešia.
Gabi03
24.09.07,06:39
Noo, tak to sme dnes dve vytešujúce sa maminy, aj mne dnes prišli 2 CD od dcéry s fotkami a dve som vybrala, ktoré priložím aj do porady, nech sa aj vaše očká potešia.

nádhera :)
Erika-ežka
24.09.07,07:06
Erika- veď pomaly tam budeš mať prechodné bydlisko..:D:D:DA priateľov medveďov ste nestretli?-veľmi radi sa tadiaľ potulujú a tvrdenie že medvede sa vyhýbajú turistickým chodníkom tam neplatí.:eek:
Stanka, keby sme ich aj stretli, tak by nám to náladu asi nepokazilo :--- :--- . Večer prilepím fotky z mobilu - ak sa mi to podarí (ešte som to nerobila). A ako si radila na budúci rok sa tam chystáme aj prespať, to musí byť super - vidieť východ slnka. Len musíme mať zistené počasie, lebo tam sa to rýchlo zmení. A na budúci týždeň ak vydá počasie chceme ísť na Vajskovské vodopády. Dúfam, že nám to nič neprekazí :cool:
fimka
24.09.07,14:40
Po dlhom čase som sa dnes rozčertila po prečítaní článku - zvyčajne to už nerobím.
http://www.bleskovky.sk/cl/10/174037/Matku-okradli-o-kocik-dieta-vylozili-do-travy
Melnick
24.09.07,15:30
Noo, tak to sme dnes dve vytešujúce sa maminy, aj mne dnes prišli 2 CD od dcéry s fotkami a dve som vybrala, ktoré priložím aj do porady, nech sa aj vaše očká potešia.


Čo dodať ludmilla - nádhera a ja na takú/síce trocha menšiu - Slovenskú/ nádheru pozerám z okna svojej pracovne. No môžem sa ja sťažovať?:)
Erika-ežka
24.09.07,19:47
Pokúsim sa prilepiť sľúbené fotky z mobilu, ale neviem či sa mi to podarí, ešte som to nerobila :rolleyes:
Fakt to bola náááádhera, len škoda že pri tom nebol lepší foťák.
Marti.ka
26.09.07,10:48
No, mňa dnes rozčúlila poisťovňa KOOPERATÍVA. Ešte 25.07.2007 sme predali auto a požiadali poisťovňu o vrátenie nespotrebovaného poistného. A hoci už prešli dva mesiace, peniažky ešte nedošli. Hlavne, že my musíme všetko poplatiť promtne. Keďže nemám veľa času, skúšala som sa na to spýtať minulého týždňa mailom. Žiadna odpoveď.
Dnes som to skúšala telefonicky, cez ich bezplatnú linku, cez pobočky Prešov, Košice, Žilina i Bratislava. No nikde som sa nedovolala. Čo sú na nejakom školení alebo čo?
Apropo, neviete niekto dokedy by mala poisťovňa vrátiť nespotrebované poistné?
Gabi03
26.09.07,10:53
Tak po obávanej ceste som bola milo prekvapená čo sa týka práce aj oddychu. Tú časť oddychu si pozrite aj vy :)
Leila2006
26.09.07,10:58
Ja som sa dnes úplne super bavila na preklepoch v téme o VPD. Čítala som aj staršie príspevky, tam najprv namiesto nejaká sa podarilo "nekaká" no a potom ten preklep nominovaný na preklep roka 2007, to som sa už naozaj rehotala ako kôň. Na porade je fakt zábava.
Kazu
26.09.07,10:59
Čo dodať ludmilla - nádhera a ja na takú/síce trocha menšiu - Slovenskú/ nádheru pozerám z okna svojej pracovne. No môžem sa ja sťažovať?:)

Melnick, ani nevieš ako ti závidím :mee: :eek: :--- . O takom výhľade môžem len snívať. Ale, nesťažujem si:--- veď na Dušičky bude aj tam nádherne :D :D :D
Marti.ka
26.09.07,11:45
No, mňa dnes rozčúlila poisťovňa KOOPERATÍVA. Ešte 25.07.2007 sme predali auto a požiadali poisťovňu o vrátenie nespotrebovaného poistného. A hoci už prešli dva mesiace, peniažky ešte nedošli. Hlavne, že my musíme všetko poplatiť promtne. Keďže nemám veľa času, skúšala som sa na to spýtať minulého týždňa mailom. Žiadna odpoveď.
Dnes som to skúšala telefonicky, cez ich bezplatnú linku, cez pobočky Prešov, Košice, Žilina i Bratislava. No nikde som sa nedovolala. Čo sú na nejakom školení alebo čo?
Apropo, neviete niekto dokedy by mala poisťovňa vrátiť nespotrebované poistné?
Úspech. Dovolala som na ústredne... ale ďalej už nie.
helas
30.09.07,10:29
Včera mi skoro oči vyšli na vrch hlavy. Robím účto aj mzdy klientovi už od januára, teda pokračujem.Jeho s.r.o funguje už viac ako rok. Zo začiatku mal málo zamestnancov a neviem či si nevšimol alebo mu to bolo jedno, že ma odvody aj do SP, boli to malé čiastky, mal len dohodárov.Ale v máji zamestnal3 ľudí, a potom ďalších, takže teraz je ich 15.Sú TPP.Odvody do poisťovní sa zvýšili a vlastne od mája neplatil,prišli upomienky, ja som však všetko dala ako treba, nemám prístup k účtu.Upozorňovala som ho,že treba uhradiť. A včera prišiel, že prečo on má platiť do SP, keď si to musí každý platiť sám. Vôbec nevedel, že on ako zamestnávateľ má tiež povinnosť, nadával, vôbec to nechápal, stále tvrdíl, že je to platené 2x. Trvalo mi hodnú chvíľu, kým som mu vysvetlila, že je to tak, a že to robí každý zamestnávateľ.Nevedela som či sa mám smiať alebo plakať. Povedal mi, že keby bol vedel, že aj on má platiť, tak by nikoho nezamestnal. Upokojil sa až keď som mu povedala, že si to môže dať do nákladov.
aktaK
30.09.07,12:03
Úspech. Dovolala som na ústredne... ale ďalej už nie.

My sme stare auto predali uz vo februari a preplatok z poistneho nam po niekolkych urgenciach (mam pocit, že boli aj zbytočne...) poslali asi zaciatkom augusta... to chce len trpezlivost, este pockaj dalsie 3 mesiace..:D
Melnick
30.09.07,13:43
Melnick, ani nevieš ako ti závidím :mee: :eek: :--- . O takom výhľade môžem len snívať. Ale, nesťažujem si:--- veď na Dušičky bude aj tam nádherne :D :D :D
A to bude už čoskoro, tak si to vychutnaj.:D :D :D a nehnevaj sa na mňa :)
Kazu
30.09.07,14:26
A to bude už čoskoro, tak si to vychutnaj.:D :D :D a nehnevaj sa na mňa :)

Melnick :eek: ako by som sa len mohla :--- . Koniec koncov, nie som na tom tak nahoršie. Vždy mám dve možnosti. Ak sa mi nebude páčiť môj výhľad môžem si na okno nalepiť tapetu. A ešte s väčším kopcom ako vidíš ty. :D :D :D
willma
30.09.07,19:42
Tak a mna dnes potešil koncert Nedvědu naživo na hodoch :-)
Melnick
30.09.07,20:31
Melnick :eek: ako by som sa len mohla :--- . Koniec koncov, nie som na tom tak nahoršie. Vždy mám dve možnosti. Ak sa mi nebude páčiť môj výhľad môžem si na okno nalepiť tapetu. A ešte s väčším kopcom ako vidíš ty. :D :D :D
Len aby si sa pri pohľade na tie kopce, príliš neunavila. :D :D :D :D :D :D
Gabi03
02.10.07,13:52
Mňa už dlhší čas zarmucujú niektoré príspevky. Niekto niečo povie, niekto sa nájde, kto sa urazí, príde ďalší, ktorý ho poučí o práve vyjadriť sa, potom zas kontra o práve neodpovedať... :mee:

Ale možno len čítam nesprávne témy. :rolleyes:
korduľa
02.10.07,13:59
Mňa už dlhší čas zarmucujú niektoré príspevky. Niekto niečo povie, niekto sa nájde, kto sa urazí, príde ďalší, ktorý ho poučí o práve vyjadriť sa, potom zas kontra o práve neodpovedať... :mee:

Ale možno len čítam nesprávne témy. :rolleyes:
beries mi slova z ust- ci pismena spod prstov, prave o tomto som pisala v inej teme
Kazu
02.10.07,14:33
beries mi slova z ust- ci pismena spod prstov, prave o tomto som pisala v inej teme

No a práve v tej téme som vám písala a naštvalo ma, že ma stařík net vyhodil. Išla som si vás znovu nájť a našla som toto. Ale ja to dopíšem aj v tej druhej téme. Potom si to mrkni. A pamätaj: Ak nejde o život ide o h.... a ľudský exkrement nestojí za to aby si sa rozčuľovala.
Kazu
02.10.07,14:40
Len aby si sa pri pohľade na tie kopce, príliš neunavila. :D :D :D :D :D :D

Žeby som si tú tapetu nalepila na zem? :D :D :D To sa potom dostanem na kopec aj poležiačky.:---
Gabi03
02.10.07,14:40
No a práve v tej téme som vám písala a naštvalo ma, že ma stařík net vyhodil. Išla som si vás znovu nájť a našla som toto. Ale ja to dopíšem aj v tej druhej téme. Potom si to mrkni. A pamätaj: Ak nejde o život ide o h.... a ľudský exkrement nestojí za to aby si sa rozčuľovala.

mimotemy Nedávno som čítala v jednom magazíne, že istý vedec zostrojil stroj, ktorý práve takýto exkrement vie vyrobiť. Na začiatok procesu sa vloží potravina a zo stroja "vypadne" ten spomínaný exkrement, ktorý sa od ľudského ževraj ničím nelíši. No a že sa dá rozčulovať aj nad týmto: vo vákuuvom balení ho predáva (ak sa nemýlim) za niekoľko tisíc dolárov pozrela som si to, je to presne 3000 EUR! :eek: :D A že sa nerozčulovať... Moje h. ... nikto nekúpi. :D :D :D
Zoltán Kovács
02.10.07,14:48
mimotemy Nedávno som čítala v jednom magazíne, že istý vedec zostrojil stroj, ktorý práve takýto exkrement vie vyrobiť. Na začiatok procesu sa vloží potravina a zo stroja "vypadne" ten spomínaný exkrement, ktorý sa od ľudského ževraj ničím nelíši. No a že sa dá rozčulovať aj nad týmto: vo vákuuvom balení ho predáva (ak sa nemýlim) za niekoľko tisíc dolárov! :eek: :D A že sa nerozčulovať... Moje h. ... nikto nekúpi. :D :D :D

Radšej spláchnuť, a ešte za to aj zaplatiť vo forme vodného a stočného.mimotemy :D :D :D
Kazu
02.10.07,14:52
Ale kúpi, kúpi :--- Len musíš vedieť využiť silu reklamy a do povedomia ľudí sa votrieť tým správnym, uchu lahodiacim sloganom. :rolleyes: Niečo v zmysle: vyrobené z prírodných surovín, geneticky nemodifikované, výrazná zľava pre prvých 1000 zákazníkov. :D :D :D a predáš, uvidíš.:eek: Alebo choď tomu vedcovi robiť učtovníctvo a niečo odkukaj :---
Marianna01
02.10.07,15:23
Ja už uverím aj to, že sa dá predať aj stolička spod zadku! Ľudský výkal!!! :eek::eek::eek: Dakedy sme sa smiali nad "srandovným" výtvorom, čo takto vyzeral a dávali sme ho kamarátom na stoličku... ale načo je komu vákuovo balené skutočné h...o, preboha?!?!?! :eek::eek::eek: Já žasnem. A to som si myslela, že väčšia kravina, ako balené kamene v Tescu už byť nemôže, zisťujem, že ľudská vynaliezavosť a blbosť nepozná hranice...:)
spsp
03.10.07,06:10
Je úžasné aký sú ľudia "vynaliezaví". Ak Vám príde do práce zamestnanec so zlomenou rukou, dajte si tú námahu a skontrolujte, či ide naozaj o zlomeninu alebo len o napodobeninu. Naozaj sa dá dnes podnikať so všetkým.
helas
04.10.07,06:48
Urobila som čosi,čo je proti mne. Som 28 rokov vydatá, za celý ten čas som poznala iba rodinu a prácu.Ale včera som bola u klienta,dokončili sme nejakú veľmi zložitú prácu a oni ma pozvali na večeru. Aby ste si nemysleli, je to klientka, roky som sa tak nebavila, mobily sme vypli. Domov som síce napísala sms, že prídem neskoro, ale prišla som o 1,30 a dnes sa so mnou nerozpráva ani kredenc.Ale aj napriek tomu, bolo to fajn.
Gabi03
04.10.07,06:50
Urobila som čosi,čo je proti mne. Som 28 rokov vydatá, za celý ten čas som poznala iba rodinu a prácu.Ale včera som bola u klienta,dokončili sme nejakú veľmi zložitú prácu a oni ma pozvali na večeru. Aby ste si nemysleli, je to klientka, roky som sa tak nebavila, mobily sme vypli. Domov som síce napísala sms, že prídem neskoro, ale prišla som o 1,30 a dnes sa so mnou nerozpráva ani kredenc.Ale aj napriek tomu, bolo to fajn.

:) Máš právo aj ty na zábavu. O to viac, že to bola zaslúžená po tvrdej drine. A doma to prehrmí. Oni asi len nie sú zvyknutí.
KvetkaK
04.10.07,06:50
Urobila som čosi,čo je proti mne. Som 28 rokov vydatá, za celý ten čas som poznala iba rodinu a prácu.Ale včera som bola u klienta,dokončili sme nejakú veľmi zložitú prácu a oni ma pozvali na večeru. Aby ste si nemysleli, je to klientka, roky som sa tak nebavila, mobily sme vypli. Domov som síce napísala sms, že prídem neskoro, ale prišla som o 1,30 a dnes sa so mnou nerozpráva ani kredenc.Ale aj napriek tomu, bolo to fajn.
Tak to je hlavné, že si sa dobre bavila a predsa aj my ženy máme nárok trošku vypnúť a zabaviť sa. A neboj doma sa to urcite upokoji. Držím palce.;)
KvetkaK
04.10.07,06:57
:( Práve som si prečítala na nete, že jedno z oddelených dvojičiek dnes ráno zomrelo - Marek. Je to smutné.
korduľa
04.10.07,07:28
Urobila som čosi,čo je proti mne. Som 28 rokov vydatá, za celý ten čas som poznala iba rodinu a prácu.Ale včera som bola u klienta,dokončili sme nejakú veľmi zložitú prácu a oni ma pozvali na večeru. Aby ste si nemysleli, je to klientka, roky som sa tak nebavila, mobily sme vypli. Domov som síce napísala sms, že prídem neskoro, ale prišla som o 1,30 a dnes sa so mnou nerozpráva ani kredenc.Ale aj napriek tomu, bolo to fajn.
tak nech ti manzel spocita, kolkokrat si si urobila cas pre seba . dufam, ze nemas vycitky svedomia a ze to nelutujes, predsa si svojpravny clovek a dospela osoba.
ZDENIELA
04.10.07,07:32
:) Máš právo aj ty na zábavu. O to viac, že to bola zaslúžená po tvrdej drine. A doma to prehrmí. Oni asi len nie sú zvyknutí.

Presne, treba to robiť častejšie (ale v norme), doma si zvyknú, že chodíš neskoro a keď raz prídeš o 1.30 namiesto svojho obvyklého príchodu o 3.30, ešte ťa pochvália :D :D :D :D :D
Melnick
04.10.07,07:35
Urobila som čosi,čo je proti mne. Som 28 rokov vydatá, za celý ten čas som poznala iba rodinu a prácu.Ale včera som bola u klienta,dokončili sme nejakú veľmi zložitú prácu a oni ma pozvali na večeru. Aby ste si nemysleli, je to klientka, roky som sa tak nebavila, mobily sme vypli. Domov som síce napísala sms, že prídem neskoro, ale prišla som o 1,30 a dnes sa so mnou nerozpráva ani kredenc.Ale aj napriek tomu, bolo to fajn.
helas , aspoň jeden pohárik s kredenca sa s Tebou určite rozpráva a do doby, kým sa začne rozprávať s Tebou celý kredenc Ti to môže stačiť.:D
Nemáš psa? To sú v takýchto chvíľach veľmi dobrí poslucháči a chápaví hlavne.
Ale vieš čo ma štve na nás ženách? /dúfam,že ma muži neznesú zo sveta/
Prečo podobné výčitky pociťujeme iba my. Trápil by sa Tvoj "Kredenc" ,keby sa on niekde pozabudol? Určite NIE,to mi ver.:) :) :)
ronel
04.10.07,08:10
to o dvojičkach je smutne, ale dalo sa to cakat, nebolo to ružové už pred oparáciou, mne na tom vadilo to, že okolo toko robili taky mediálny kolotoč, kam som pozrela tam boli dvojičky.
misolga
04.10.07,11:01
Kamarátky - mamičky sme tohto roku zaviedli tradíciu jedného dňa bez rodiny.Vybrali sme sa na túru do Nízkych Tatier s tým že tam prespíme a na druhý deň prídeme domov.To ste mali vidieť reakcie mužských polovičiek-prečo nemôžme ísť všetci aj s deťmi, alebo keď už tak aj bez detí ale s nimi, zastihne nás búrka, divé zvery a podobné katastrofické scenáre.Keď nezaberali vysvetlenia typu-aspoň raz do roku máme právo si niekam vyraziť, oddýchnuť si a podobne zabral aspoň výpočet podujatí na ktorých sa naši chlapi zúčastnili bez nás a nerobili sme z toho problém.Nakoniec to nejako strávili a šli sme, počas dvoch dní čo sme boli na horách nepadlo ani slovo o rodine, výchove detí, proste sme si to užívali a tešíme sa o rok na dalšiu akciu.
helas
04.10.07,11:09
Ja som to tu napísala ako svoju boliestku a ďakujem všetkým za podporu, že aj my máme právo /a neprišla som pod parou/ na nejaký ten výčin, a aj výčitky svedomia mám, ale neľutujem
abel
07.10.07,08:37
Zašla som si dnes do Kauflandu, pretože podľa najnovšieho letáka majú 6 kg balenie pracieho prášku Merkúr po 169.- Sk. Nikde som ho však nevidela a preto som sa spýtala dievčinky, vzorne označenej menovkou, kde ho nájdem. Jej odpoveď: Ja neviem, ja som tu len zamestnaná. Doteraz sa červenám, že som na takú jednoduchú odpoveď neprišla sama.
judita1971
07.10.07,09:41
milá helas, nič si z toho nerob, každé čudo tri dni trvá.dúfam, že tie výčitky nie sú až také veľké, že si vyrazíš p druhý raz o 28 rokov neskôr ?:D
cloe
07.10.07,11:53
Mňa dne potešilo, že mi dnes syn priletel v poriadku domov. Bol v Ríme a v duchu mu tak trošku "závidím", že videl všetky tie krásne veci - Koloseum atď. Celý je v tomto po mne, keď má nejaké korunky, už ho to ťahá objavovať nové miesta...:)
hanelie
08.10.07,06:21
toto je fenomém
http://www.youtube.com/watch?v=kFRuLFR91e4

som si požičala DVD Edith Piaf a takto to dopadlo:
http://www.sirmi.ic.cz/smajl/27.gif
Excise Duty
08.10.07,06:33
Zašla som si dnes do Kauflandu, pretože podľa najnovšieho letáka majú 6 kg balenie pracieho prášku Merkúr po 169.- Sk. Nikde som ho však nevidela a preto som sa spýtala dievčinky, vzorne označenej menovkou, kde ho nájdem. Jej odpoveď: Ja neviem, ja som tu len zamestnaná. Doteraz sa červenám, že som na takú jednoduchú odpoveď neprišla sama.

Netreba sa červenať, hádam len bolo treba nasypať jej trochu zrna...
Gabi03
09.10.07,09:59
Včera som v obchode objavila Pikao? Roky som ho nevidela, tobôž nemlsala :D . Niekedy dobre padne sa cítiť ako malé dieťa. :D
lorelei
09.10.07,10:10
Včera som v obchode objavila Pikao? Roky som ho nevidela, tobôž nemlsala :D . Niekedy dobre padne sa cítiť ako malé dieťa. :D

Ja som to objavila pred tyzdnom! V takych malickych potravinkach na dedinke, tak sme mlsali doma. Stare dobre casy!:---
ivako
09.10.07,11:03
Mňa včera potešila oslava 50-tky mojej kolegyne. Hoci bol pondelok a nikomu sa veľmi oslavovať nechcelo, nakoniec bolo výborne. Už dávno sme tak nestmelili kolektív. O dva týždne nasleduje kolegova 30-tka. Dúfam, že sa to vydarí, lebo už sa každý teší, ale mám takú skúsenosť, že keď sa na niečo teším, tak to nedopadne tak, ako som si to predstavovala.
otázka
10.10.07,16:24
Ja som to objavila pred tyzdnom! V takych malickych potravinkach na dedinke, tak sme mlsali doma. Stare dobre casy!:---
Áno, menšia dcéra si ho tiež kupuje, stojí 18 Sk. Keď som jej povedala, že ja som si ho chodila kupovať za 3 koruny, pozrela na mňa s výrazom, akoby ma práve odniekaľ prepustili:D ...
Rozalka
10.10.07,18:35
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ.

Mňa dnes rozčúlilo, že zákazník si zmenil periodicitu v banke na mesačnú, vraj chce ušetriť na poplatkoch! Ale moje nervy asi nechce šetriť, výpis za mesiac má 28 listov. :mad:
abel
10.10.07,18:59
Áno, menšia dcéra si ho tiež kupuje, stojí 18 Sk. Keď som jej povedala, že ja som si ho chodila kupovať za 3 koruny, pozrela na mňa s výrazom, akoby ma práve odniekaľ prepustili:D ...
To mi pripomenulo, čo som raz vyviedla. Tiež som ako malá veľmi ľúbila pikao, ale odkedy som mala deti, odvykla som si čokoľvek sladké konzumovať ja a všetko som rozdeľovala spravodlivo im na tri časti. Čokoľvek som kupovala v obchode - cukríky, čokoládku, vždy všetko 3-krát a nikdy ma nenapadlo kúpiť jedno aj pre mňa. Až keď som po rokoch znovu zbadala v obchode pikao, ale za nehoráznu cenu 18.- Sk a ja som dostala naň veľkú chuť. No ale kúpiť spravodlivo ešte ďalšie tri aj pre deti (to už mali okolo 17 rokov) sa mi zdalo veľa, tak som si Vám potajomky kúpila len jedno a doma som ho tak strašne potajomky išla mlsať, že som ho vycucla tuším na trikrát a vôbec som si ho nevychutnala. A potom som celú noc nespala, lebo som mala výčitky, aká som to len krkavčia mama. :D .
ZDENIELA
11.10.07,05:07
Mňa dnes rozčuľuje maximálne všetko !!!! :mad:
Ťažký deň ... ale môj manžel bol taký zlatý, že ma zaviezol do roboty... :) Len teraz neviem, či to urobil preto, aby mi trošku v takýto deň pomohol, alebo preto, aby sa ma čo najskôr zbavil a aby si čo najskôr mohol vydýchnuť, keď konečne za sebou zavriem dvere do kancelárie a on ma neuvidí celých osem hodín :confused: ...
Ale keďže mám zlý deň, tak správna bude tá druhá verzia :mee:
Gabi03
11.10.07,05:12
Mňa dnes rozčuľuje maximálne všetko !!!! :mad:
Ťažký deň ... ale môj manžel bol taký zlatý, že ma zaviezol do roboty... :) Len teraz neviem, či to urobil preto, aby mi trošku v takýto deň pomohol, alebo preto, aby sa ma čo najskôr zbavil a aby si čo najskôr mohol vydýchnuť, keď konečne za sebou zavriem dvere do kancelárie a on ma neuvidí celých osem hodín :confused: ...
Ale keďže mám zlý deň, tak správna bude tá druhá verzia :mee:

Je to predsa tvoj manžel, tak správna odpoveď bude č. 1. Okrem toho byť kvôli tomu 8 hodín negatívne naladená, kým zistíš pravdu... Určite to je odpoveď č. 1. ;) :---
ZDENIELA
11.10.07,05:20
Vďaka Gabi, to bude zrejme tým nízkym tlakom čo je vonku... Ono človeka ten nízky tlak ťahá k zemi a k samým prízemným veciam ... a to nehovorím, že je tu ešte aj sila zemskej príťažlivosti :confused: páni, hrozná kombinácia ;)
Zrejme keď sa rozplynie hmla a zasvieti slnko, zrejme to všetko prejde :)
a bude mi takto :D :D :D :D :D
lorelei
11.10.07,05:59
To mi pripomenulo, čo som raz vyviedla. Tiež som ako malá veľmi ľúbila pikao, ale odkedy som mala deti, odvykla som si čokoľvek sladké konzumovať ja a všetko som rozdeľovala spravodlivo im na tri časti. Čokoľvek som kupovala v obchode - cukríky, čokoládku, vždy všetko 3-krát a nikdy ma nenapadlo kúpiť jedno aj pre mňa. Až keď som po rokoch znovu zbadala v obchode pikao, ale za nehoráznu cenu 18.- Sk a ja som dostala naň veľkú chuť. No ale kúpiť spravodlivo ešte ďalšie tri aj pre deti (to už mali okolo 17 rokov) sa mi zdalo veľa, tak som si Vám potajomky kúpila len jedno a doma som ho tak strašne potajomky išla mlsať, že som ho vycucla tuším na trikrát a vôbec som si ho nevychutnala. A potom som celú noc nespala, lebo som mala výčitky, aká som to len krkavčia mama. :D .

Za to si urcite neni krkavcia matka. Som presvedcena, ze je nas viac a nie si sama. Ja s ojim sme si napriklad kupili Colece nezlob se, sestrine deti to radi hraju, tak sme si aj s nimi zahrali. Ale potom sme ich poslali spat a hrali sme sami - dospeli. Chudata deti, ved to je ich hra a museli ist spat. A my dospeli sme hrali "o dusu". Ale sranda musi byt......:D:D:D
Melnick
11.10.07,09:13
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma :mad: Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.:cool:

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.
Monika Kováčová
11.10.07,11:38
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma :mad: Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.:cool:

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.


:eek::eek::eek::eek:
Melnick
11.10.07,11:59
Je možné ,že v zbierke neupratovali. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Chobot
11.10.07,14:20
Citácia zo Zákona o ZP uverejneného na Porade

(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu,40a)


Citácia zo Zákona o ZP uverejneného v Zbierke .

1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 39a)
b) príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú osobitné predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia,

Dosť podstatný rozdiel . Čo myslíte? A to ma :mad: Alebo ma usmernite a povedzte,že zle čítam.:cool:

Obidva príspevky som si vyhľadala dnes.

Sorry, že sa ozývam až tak neskoro, ale mali sme poradu.

Melnick, neboj sa neide o žiadnu konšpiráciu ani o chybu. Treba si uvedomiť, ako funguje zbierka zákonov a ako sú zákony uverejnené tuna porade.

V zbierke zákonov vychádzajú zákony tak, ako ich scvaľujú. Takže ak si vyhľadáš zákon č. 580/2004, v čiastke z roku 2004, tak ho nájdeš v takej podobe, ako bol vydaný. Zbierka neaktulizuje znenia zákonov, jedine v časti Úplné znenia, kde sú však len vybrané najdôležiejšie zákony. Takže ak chceš v zbierke zistiť poslené znenie zákona o zdravotnom poistení, musíš si nájsť všekty zmeny v priebehu rokov 2005, 2006 a 2007. Tu na Porade máš skoro vždy aktualizované znenia.

Takže to, čo si našla v Zbierke je znenie z roku 2004, konkrétne § 13 bol novelou č. 352/2005 zmenený na takú podobu, ako je tu na porade:

"(1) Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem dosiahnutý v rozhodujúcom období, ktorým je, ak ďalej nie je ustanovené inak,
a) príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb podľa osobitného predpisu, 40a)"

Nemôžeš zazlievať Zbierke, že neaktulalizuje znenia zákonov, pretože tá funguje tak, ako keby si odoberala tlačené verzie Zbierky zákonov. Tam tiež spätne neupravíš vytlačenú čiastku, keď vyjde novela zákona, lebo tá vyjde v novej čiastke. To je ako keby si si odkladala všetky čiastky, len to máš elektronicky.

Pokiaľ chceš nájsť aktualizovanú verziu zákona, lepšie je hľadať ho na http://jaspi.justice.gov.sk . Tam máš zákony aktualizované.
Kazu
11.10.07,14:31
To mi pripomenulo, čo som raz vyviedla. Tiež som ako malá veľmi ľúbila pikao, ale odkedy som mala deti, odvykla som si čokoľvek sladké konzumovať ja a všetko som rozdeľovala spravodlivo im na tri časti. Čokoľvek som kupovala v obchode - cukríky, čokoládku, vždy všetko 3-krát a nikdy ma nenapadlo kúpiť jedno aj pre mňa. Až keď som po rokoch znovu zbadala v obchode pikao, ale za nehoráznu cenu 18.- Sk a ja som dostala naň veľkú chuť. No ale kúpiť spravodlivo ešte ďalšie tri aj pre deti (to už mali okolo 17 rokov) sa mi zdalo veľa, tak som si Vám potajomky kúpila len jedno a doma som ho tak strašne potajomky išla mlsať, že som ho vycucla tuším na trikrát a vôbec som si ho nevychutnala. A potom som celú noc nespala, lebo som mala výčitky, aká som to len krkavčia mama. :D .

:D :D :D Tak toto ma fakt pobavilo :D :D :D
Gabi03
12.10.07,05:16
Pred chvíľou mi manžel volal, že náš psík zdochol. :mee: Zrejme ho niekto otrávil. :(
Zoltán Kovács
12.10.07,05:21
Mňa rozčúlilo včera v noci krádež svokrovho auta. Došiel z Prahy na otočku a v BA pri Auparku mu ukradli auto. Tak sme riešili vec na polícii, a následne zisťovali ako by sa najrýchlejšie dostal späť, lebo ráno nastupoval do roboty.
Zita5
12.10.07,05:52
Mňa rozčúlilo včera v noci krádež svokrovho auta. Došiel z Prahy na otočku a v BA pri Auparku mu ukradli auto. Tak sme riešili vec na polícii, a následne zisťovali ako by sa najrýchlejšie dostal späť, lebo ráno nastupoval do roboty.

No to je smutné :mee: , viem Vás pochopiť , mne tak ukradli novú Octáviu ....
Timka1
12.10.07,17:46
Dnes ma síce nič nerozčúlilo, ani nejak zvlášť nepotešilo, ale zato šokovalo a zase niečo iné rozosmialo. Takže po poriadku:
Šokovalo ma, keď mi jedna známa zavolala, koľko a akým spôsobom istý nemenovaný podnikateľ v našom meste vypláca mzdy. Keďže vypláca minimálnu mzdu a pracovníci u neho robia na úkol, nie stále si zarobia na tú min. mzdu lebo prestoje, sviatky, nadčasy ... neprepláca. Ale keďže zo zákona je povinný doplatiť do min. mzdy, tak im doplatí a mzdu zašle na ich účet, pričom dotyčný musí ten doplatok vybrať zo svojho účtu a naspäť mu doniesť. Tak som jej povedala, že či si nevie nájsť číslo na Inšpektorát práce. To ma teda fakt šokovalo, musím sa z toho vyspať.

A čo ma rozosmialo? Detská lekárka sa pýtala svojich stálych, teda pravidelných rómskych pacientov, ktorí si vynucovali antibiotický sirup Cefaclen, ktorý má jahodovú chuť, že prečo si ho zakaždým pýtajú. Odpoveď bola zarážajúca - navaríme špagety a dáme im jak omáčku na ne sirup. Dobre som sa pobavila, dúfam, že aj vy.

Pekný večer všetkým.
sisa2255
12.10.07,18:23
mna dnes rano potešilo hlavne to ,že ked som sa zobudila bol pri mne môj manžel.Po dlhom čase som nestavala sama.
ALDA
12.10.07,22:58
Mňa včera vytočili v škole, keď som bola pre vnúčatká. Vnučka mi podala tzv.podritník, že je rozpáraný a mamina ho musí pozašívať. Kúpili sa iba pred mesiacom, tak som p. učiteľke povedala, že sa pára a mal by sa reklamovať. Odpovedala mi: veď sa pára iba Saške. Jeden stál okolo 400,-SK.
P. učiteľka družínárska sa zasa rozčúlila, že prečo som tak skoro pre nich prišla, nestihli si ani z lavice povyberať veci a mám ich to doma naučiť. Odpovedala som, že už pred nimi odišli 4 deti a vyprosím si, aby sa takto ku mne správala a majú im na konci hodiny v škole pripomenúť, aby si všetky veci z lavíc zbalili a keď som ich preberala už aj z dvora, tiež neboli zbalení.
No a mala som po dobrej nálade a ešte aj nevesta sa spýtala, či som sa moc rozčúlila, reku neboj iba primerane a keď bude treba nabehnem za riaditeľom.
Ako môže taká drzaňa vychovávať mládež.
kukučka
12.10.07,23:02
Heli a čím by som ťa potešila v túto neskorú hodinu?
ALDA
13.10.07,06:35
Heli a čím by som ťa potešila v túto neskorú hodinu?

Mne stačí, že ma chceš potešiť.:)

Už som to predýchala, malí dostali kopu včielok a stihla som absolvovať jedno stretko aj s kamoškou u jednej nešťastnice, ktorá bola veľmi nešťastná. Vychovala dve dcéry sama a teraz žijú v Anglicku. Bola u jednej 2 roky, robila slúžku a majú veľmi zlý vyťah. Stačilo mi, keď som o pol noci odchádzala, už sa smiala.
A ešte mi o 22,30 volal prostredný syn a telefonovala som s malou Sandričkou, ktorá bola po 2 hodinách vyspinkaná a zabávala sa ako keby bolo ráno. Tým mi chcel dať najavo, že ak malú dajú spať o 21.00 hod. /na čom ja trvám/ tak potom o pol noci sa zobudí a hodinku si pobehá a potom zasa spiká.
Ešte raz Ti ďakujem:)
Muška
13.10.07,07:39
Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mala učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu :eek:
Elena Navrátilová
13.10.07,07:45
Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mali učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu :eek:
Tak to je fakt sila... potom má byť rodič kľudný, že nechal dieťa pod odborným dohľadom. No, myslím, že v školstve sa toho veľa pokazilo. Aké platy to chcú? Rodičia aby ostali s dieťaťom rovno v škôlke a dávali si na deti pozor.
evina
13.10.07,08:13
Aldinka,
my máme tiež čerstvú super skúsenosť so škôlkou.
Náš malinkatý Pejko /2,5 roka/ začal chodiť do škôlky a hneď v prvý deň im odišiel z triedy pred bránu škôlky a namiesto toho aby mala učiteľka "bobky", tak rozčúlene poučila mamičku, že má poučiť syna, aby sa držal kolektívu :eek:

Muška, čo to čítam:eek: Ešteže Ti nezazvonil u vchodu :)
cloe
13.10.07,17:49
Mňa dnes veľmi potešil manžel. Priniesol mi vééééééééľkú kyticu. /Len tak a to sme spolu už 23 rokov ;) /. Neviem ako sa volajú tie kvety, niekde to natrhal. Vyzerajú ako malé slnečničky.:) A okrem toho priniesol aj pstruha a 2 kaprov, takže budú na Vianoce:)
Marianna01
13.10.07,17:50
Tak to je fakt sila... potom má byť rodič kľudný, že nechal dieťa pod odborným dohľadom. No, myslím, že v školstve sa toho veľa pokazilo. Aké platy to chcú? Rodičia aby ostali s dieťaťom rovno v škôlke a dávali si na deti pozor.

To som teda fakt prekvapená. My sme sa presťahovali na dedinu, trošku som sa obávala dedinskej škôlky, ale je naozaj perfektná. Teraz, keď starší začal chodiť do školy v meste, môžem porovnávať aspoň z rozhovoru škôlky a zisťujem, že "naša" má naozaj skvelú úroveň, vynikajúce, trpezlivé, milé učiteľky (jedna strašná vlani našťastie odišla). V škole je to tiež OK, učitelia sú deťmi nadšení a deti učiteľmi, dokonca nová angličtinárka, ktorej sa boja všetci ostatní, je úplne vedľa z toho, že naši prváci ju zbožňujú. Jediný problém vidím v organizácii v školstve, (myslím na tom najnižšom stupni - čo je viditeľné navonok rodičovi), ale je to dosť veľký kolos na hlinených nohách, tak sa ani moc nečudujme..
Elena Navrátilová
13.10.07,17:55
To som teda fakt prekvapená. My sme sa presťahovali na dedinu, trošku som sa obávala dedinskej škôlky, ale je naozaj perfektná. Teraz, keď starší začal chodiť do školy v meste, môžem porovnávať aspoň z rozhovoru škôlky a zisťujem, že "naša" má naozaj skvelú úroveň, vynikajúce, trpezlivé, milé učiteľky (jedna strašná vlani našťastie odišla). V škole je to tiež OK, učitelia sú deťmi nadšení a deti učiteľmi, dokonca nová angličtinárka, ktorej sa boja všetci ostatní, je úplne vedľa z toho, že naši prváci ju zbožňujú. Jediný problém vidím v organizácii v školstve, (myslím na tom najnižšom stupni - čo je viditeľné navonok rodičovi), ale je to dosť veľký kolos na hlinených nohách, tak sa ani moc nečudujme..
Samozrejme toto sa hneď radostnejšie číta. Lepší pocit. ;)
Ajuška
16.10.07,19:58
...dnes ma veeeľmi potešilo že som teraz našla v ORSR čerstvo zapísanú synovu s.r.o.... kompletnú dokumentáciu + návrh som robila prvý krát... Veľkú vďaku chcem týmto vyjadriť všetkým, ktorí tu prispeli dobrými radami... uaaauu ...:---
Zita5
17.10.07,06:20
Potešilo ma dnes hrejivé slniečko :)
Nepotešil ma prístup na Poradu :D :D , lebo som bola bezradná , bezmocná a nevedela som sa dostať na PORADU . Ale už je to v pohode , už som vyskúšala a poklikala všetko čo sa len dalo .:) ;)
VladoaKatka
17.10.07,09:39
Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.:mee:
korduľa
17.10.07,09:52
Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.:mee:
uplne s tebou suhlasim, mna v lete decka nahovorili na vajnorske jazero a ked sme si medzi plastovymi flasami a plechovkami od piva nevedeli najst miesto tak ma to vytocilo, ze som to vsetko zacala zbierat, zbalila som tie smeti a hodila pri bufete do kosa a pekne sme isli domov, pretoze chut na kupanie nas presla. ludia sa niekedy chovaju akokeby nikto iny nemal po nich prist. je to tou nasou mentalitou alebo cim, staci prejst za rakuske hranice a nenajdete ziadne smeti
Chobot
17.10.07,10:00
Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.:mee:

Trochu ťa poteším, že až také zlé to u nás nie je. V lete sme boli v Tunisku (viem, že to nie je bohvieaké porovnanie), ale oblasť pri more je realtívne pekná, čistá.

Vyskúšal som ale ich železničnú dopravu medzi dvomi väčšími mestami (Monastir - Sousse) a musím povedať, že celá krajina medzi mestami je tam vlastne jedno veľké smetisko. Tu vidíš kde-tu vyhodené smeti, ale tam to je pozdĺž železnice aj ciest. Zápach z tých háld mi pripomenul zápach smetiska za Slovnaftom, kde sme s otcom pred 20 rokmi chodili vyvážať záhradný odpad.

Takže sú aj krajiny, kde je to horšie.

Ale nemyslím si, že by to bolo tým, že Slováci sú neporadnejší ako napr. Nemci. Aj medzi nimi sa nájdu bordelári, ale majú lepšie zabezpečené upratovanie takých priestorov, o ktoré sa nás nikto nestará.
VladoaKatka
18.10.07,09:26
Trochu ťa poteším, že až také zlé to u nás nie je. V lete sme boli v Tunisku (viem, že to nie je bohvieaké porovnanie), ale oblasť pri more je realtívne pekná, čistá.

V tomto máš pravdu, ale predsa nebudeme sa porovnávať s Tuniskom, Egyptom - tam som bola ja, a mimo hotelov je to otras, takisto ani grécke ostrovy nie sú lepšie a pri tom sú už v EU.

Ja len som chcela napísať ako to je, bývam na dedine, máme tu spoluobčanov, ktorý neplatia za odvoz kom.odpadu, niekedy je to osamelý človek ale niekedy aj 3-4 členná rodina. Chyba je v systéme.Obecný úrad ich nevie donútiť k plateniu. A keď už sú tak neschopný, aspoň by mali zabezpečiť vyčistenie jarkov vo svojom katastri prostredníctvom nezamestnaných občanov - odpracovať niekoľko hodín týždenne.

Mňa nahnevalo to, že na okraji cesty stáli 3 čierne igelitové vrecia pekne zaviazané a postavené vedľa seba - ešte som pribrzdila, lebo som mala dojem, že tam sedí človek.To nebolo len tak vyhodené - "to bolo pekne upratané".:confused: :confused: :confused:
abel
20.10.07,07:29
Lenka R
Junior Member


Členom od: 27-06-07
Miesto: Bratislava
Príspevky: 7
Súhlasil: 0x
Získal 4,294,967,295 súhlasov
v 4,294,967,295 príspevkoch
PoradaBody: 0
:D :D :D :D :D Aj ja chcem :D :D :D
cloe
20.10.07,08:25
Tak, my dnes s manželom máme 23. výročie svadby:) Len teraz neviem, či ma to má tešiť:D alebo zarmucovať, že už sme v najlepšom veku;)
Elena Navrátilová
20.10.07,08:38
Tak, my dnes s manželom máme 23. výročie svadby:) Len teraz neviem, či ma to má tešiť:D alebo zarmucovať, že už sme v najlepšom veku;)
:D:D:D:D:D Máš pravdu... 17-násť je najlepší vek na všetko. Na začiatok v každej oblasti... Tak gratulujem a nech Vám to vydrží. ;) http://www.gify.nou.cz/fa1_amor_soubory/am58.gif
Marianna01
22.10.07,19:10
mňa dnes vytočil monitor - úplne sa pokazil. Mal kazovú tendenciu už asi 2 mesiace a dnes - 4 dni pred DPH!!! sa somár pokazí! Ešte šťastie, že sme si navečer mohli požičať druhý.
Patrícia5
25.10.07,06:09
Mňa teší, že môj syn (5 r.) chodí do škôlky "vkuse" už ôsmy týždeň (klop, klop)! Pretože predtým tam vydržal maximálne tri dni a potom horúčkoval, angínoval, virózoval a pod. Verím tomu, že výber nosných i krčných mandlí a to trápenie spojené s tým, malo svoj zmysel. Držte nám palce!
kalkulka
25.10.07,08:33
Pánečku, musím sa s vami podeliť, lebo mi asi pukne srdiečko, ani neviem, či od žiaľu, či od šťastia, z toho uvoľnenia. Práve mi prišla sms a zistila som, že som konečne po dosť dlhom čase pomohla jednému človeku, na ktorom mi záleží. Mal veľké problémy a riešil ich po svojom. Dá sa povedať, že nepočúval nikoho a doslova sa ničil. Keď som už nevedela ako mu pomôcť, lebo nič nepomáhalo, tak som ho začala akoby ignorovať. A konečne to zabralo! Sláva!
Dúfam, že to vydrží. Myslím, že má riadnu depku. Ani si neviete predstaviť ako ma to zožieralo. Hurá, konečne, len aby som to nezakríkla.
kalkulka
25.10.07,08:34
Mňa teší, že môj syn (5 r.) chodí do škôlky "vkuse" už ôsmy týždeň (klop, klop)! Pretože predtým tam vydržal maximálne tri dni a potom horúčkoval, angínoval, virózoval a pod. Verím tomu, že výber nosných i krčných mandlí a to trápenie spojené s tým, malo svoj zmysel. Držte nám palce!
Tak to teda držím, aj na nohách!
ZlaticaB
25.10.07,08:49
Môjmu synovi, tiež 5 ročnému sa nechce v škôlke kresliť, najhoršie že ani doma. Dnes ráno má p. učiteľka potešila, že musíme trénovať a budeme dávať aj domáce úlohy, aby sa ručka rozcvičila.No keď som si spomenula ako sme včera večer horko ťažko nakreslili postavičku, ako sme my dvaja s manželom už boli hotoví, nakričali sme na neho, a jemu bolo furt do smiechu, tak ...
Jana Acsová
31.10.07,10:54
Práve ma potešilo, že dokument, ktorý som márne hľadala u seba v PC som si nahradila súborom, ktorý som pred viac ako 2 rokmi pripla na Poradu. :)
účtovník 007
31.10.07,12:40
Práve ma potešilo, že dokument, ktorý som márne hľadala u seba v PC som si nahradila súborom, ktorý som pred viac ako 2 rokmi pripla na Poradu. :)

No vidíš Jani, tu na Porade sa Ti nič nestratí.:D:D:D
Jana Acsová
31.10.07,12:50
A práve ma potešil jedna nezbedný bobo.
olio
31.10.07,15:12
Uveríte::confused: dnes som rozbalila taký malý ovocný cukrík, hodila do úst a :eek::eek::eek:, rozrezal mi podnebie, krv mi tiekla skoro hodinu...
ALDA
31.10.07,18:05
Môjmu synovi, tiež 5 ročnému sa nechce v škôlke kresliť, najhoršie že ani doma. Dnes ráno má p. učiteľka potešila, že musíme trénovať a budeme dávať aj domáce úlohy, aby sa ručka rozcvičila.No keď som si spomenula ako sme včera večer horko ťažko nakreslili postavičku, ako sme my dvaja s manželom už boli hotoví, nakričali sme na neho, a jemu bolo furt do smiechu, tak ...

Netrápte ho!! Keď som s mojím bratom chodila do škôlky a súdr. učiteľka povedala: detičky zoberieme si farbičky, môj brat sa rozplakal a kričal: ja to poviem ujkovi Karolkovi a utekal zo škôlky domov.
Potom súdr. učiteľka hovorila: detičky zoberieme si farbičky, ale Tonko nie... tešil sa iba týždeň a potom začal dobrovolne kresliť.:D
Melnick
31.10.07,18:15
A práve ma potešil jedna nezbedný bobo.
Zrejme od niekoho maličkého a milučkého.:):):)
Rozalka
02.11.07,08:58
Potrebovala som urýchlene ísť na drsr.sk, a bolo tam toto:
Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.

sluzby su nedostupne kvoli vypadku el. prudu, na odstaneni poblemu sa pracuje

A na potvoru v tú ranu mi vypadol internet a tento výpadok trval asi 15 minút.
Zita5
02.11.07,09:03
Potrebovala som urýchlene ísť na drsr.sk, a bolo tam toto:
Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.

sluzby su nedostupne kvoli vypadku el. prudu, na odstaneni poblemu sa pracuje

A na potvoru v tú ranu mi vypadol internet a tento výpadok trval asi 15 minút.

Rozalka , neviem či je to už v poriadku , ale stránka www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nebola dostupná ani včera , presne to isté vypisovalo .
abel
02.11.07,09:06
Veď taký poblem kým sa odstaní....
Zita5
02.11.07,09:08
Veď taký poblem kým sa odstaní....

Je to tam ozaj preklepisko a nie jeden ...:D




Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



sluzby su nedostupne kvoli vypadku el. prudu, na odstaneni poblemu sa pracuje



This service is temporarily out of order. Please try again later.
We sincerely apologise for all inconveniences this could cause.
Rozalka
02.11.07,09:09
Rozalka , neviem či je to už v poriadku , ale stránka www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) nebola dostupná ani včera , presne to isté vypisovalo .
technicky: ak mám výpadok energie, provider nemusí mať, ak má výpadok provider, ako o tom viem ja?;)
Zita5
02.11.07,09:10
Dúfam že sa nám nezrútilo UDRSR ....:eek::)
Elena Navrátilová
02.11.07,09:12
Dúfam že sa nám nezrútilo UDRSR ....:eek::):D:D:D:D:D;)
Rozalka
02.11.07,09:17
Dúfam že sa nám nezrútilo UDRSR ....:eek::)
Sú inštitúcie, pri ktorých by mi to nevadilo, proti UDRSR zatiaľ nič nemám...
Keď od nás ide niekto na poštu a zakričí: Nemáte nič na poštu?
Z niektorých dverí sa ozve: Len ťažké srdce.
abel
02.11.07,11:20
ale zaujímavejšie by to bolo, keby im okrem el. prudu vypadlo ešte aj to prostredné písmenko :D
Rozalka
02.11.07,11:22
ale zaujímavejšie by to bolo, keby im okrem el. prudu vypadlo ešte aj to prostredné písmenko :D
;);););):)
Kazu
02.11.07,11:54
Asi nevedia kedy im vypadol a kde im vypadol keď ho ešte stále nenašli. :---
ZuzanaP
05.11.07,12:33
Mňa hnevá naša doručovateľka. Kúpili sme byt, na schránke máme cca už 8 mesiacov vlastnú menovku a aj napriek tomu nám vhadzuje do schránky poštu pôvodných majiteľov.... :mad:
Gabi03
05.11.07,12:36
Mňa hnevá naša doručovateľka. Kúpili sme byt, na schránke máme cca už 8 mesiacov vlastnú menovku a aj napriek tomu nám vhadzuje do schránky poštu pôvodných majiteľov.... :mad:

Ak máte na starých majiteľov kontakt, dajte im vedieť, že im tam stále chodí pošta a nech si ju presmerujú. ;)
ZuzanaP
05.11.07,12:38
Ak máte na starých majiteľov kontakt, dajte im vedieť, že im tam stále chodí pošta a nech si ju presmerujú. ;)


Spravili to, ale to sa asi nedá všade hneď.... Ale ako môže dať do schránky cudziu poštu....
Gabi03
05.11.07,12:40
Spravili to, ale to sa asi nedá všade hneď.... Ale ako môže dať do schránky cudziu poštu....

Ber to tak, že sme len ľudia. Radšej sa zasmej na tom, že niekomu na pošte spravila prácu navyše. Možno aj sebe. :)
Inak ja o zážitok s poštou a poštármi by som vedela písať... :))
ZuzanaP
05.11.07,12:43
Ber to tak, že sme len ľudia. Radšej sa zasmej na tom, že niekomu na pošte spravila prácu navyše. Možno aj sebe. :)
Inak ja o zážitok s poštou a poštármi by som vedela písať... :))


Ja sa to snažím tak brať, ale mne doručovateľka povedala (bývali sme tam asi 3 dni, ešte sme nemali kľúče od schránky), že ak nemám menovku na schránke, tak mi tam poštu nemôže hodiť. Ale ich poštu do schránky označenej len mojím menom môže. Vieš Gabi, keby to bolo raz, dvakrát, tak človek to pochopí, ale 8 mesiacov je trošku dlho.....
mysimis
05.11.07,12:45
Zuzanka, spoj sa s bývalými majiteľmi bytu a požiadaj ich nech si dajú presmerovať doručovanú poštu na novú adresu. Je to len technická záležitosť vykonaná na pošte a Tebe prestanú znepríjemňovať život.
ZuzanaP
05.11.07,12:48
Zuzanka, spoj sa s bývalými majiteľmi bytu a požiadaj ich nech si dajú presmerovať doručovanú poštu na novú adresu. Je to len technická záležitosť vykonaná na pošte a Tebe prestanú znepríjemňovať život.


Skúsim ich na to ešte raz upozorniť.... už som na to upozornila aj doručovateľku, nie v zlom, ale vysvetlila som jej to ako paradox (moja nie, ale ich áno):rolleyes:
jež
05.11.07,18:36
musím sa podeliť o radosť. Dnes som od priateľa dostala Maltézkeho psíka, má 4. mesiace. Bude sa volať Timmy. Som strašne rada.
Rozalka
05.11.07,19:35
musím sa podeliť o radosť. Dnes som od priateľa dostala Maltézkeho psíka, má 4. mesiace. Bude sa volať Timmy. Som strašne rada.
už tu mala byť FOTKA!!!!!!!!!!
lorelei
05.11.07,20:06
Ja sa musim priznat, ze som "zmizla" skor z prace, a stihla som vsetko mozne obehnut a vybavit za rekordne dve hodinky a este som si aj kavicku doma dala v klude na gauciku pocas"pracovnej doby". No to bol uzasny pocit! A bez nasledkov, len s vysledkami....
Rozalka
05.11.07,20:15
Ja sa musim priznat, ze som "zmizla" skor z prace, a stihla som vsetko mozne obehnut a vybavit za rekordne dve hodinky a este som si aj kavicku doma dala v klude na gauciku pocas"pracovnej doby". No to bol uzasny pocit! A bez nasledkov, len s vysledkami....
len aby si to tu neprečítal tvoj šéf ....
misolga
06.11.07,10:52
:mad:V dnešnom vydaní denníka SME som si prečítala článok - Maturitný škandál ide pred súd, v ktorom riaditeľ školy SPŠ dopravnej vo Zvolene obviňuje učiteľku nemčiny-p.Trvalcovú z napomáhania študentom pri fašovaní maturitných prác. p.Trvalcová bola mojou triednou na uvedenej škole, kde nastúpila po materskej dovolenke a boli sme jej prvá trieda.Ako Učiteľka aj ako Človek bola vynikajúca, občas trochu prísna, ale za svojimi žiakmi si vždy stála a snažila sa pomôcť, ale pochybujem že takým spôsobom ktorý opisuje riaditeľ školy Frič, ktorý v tom čase keď som navštevovala školu robil telocvikára a bol triednym vedľajšej triedy, kde som poznala dosť žiakov aj ich názor na neho.
Manžel mojej triednej učiteľky, ktorý na tejto škole tiež vyučuje sa nebojí otvorene poukázať na problémy v škole a riaditeľ Frič svoju averziu voči nemu rieši takýmto primitívnym spôsobom a vyhodí ju zo školy .Môj názor je že človek ktorý nespácha žiadny podvod, nemá problém svoju nevinu obhájiť a brániť sa pred súdom. V každom prípade jej držím palce nech to dobre dopadne.
gabco
06.11.07,11:12
Mňa dnes potešila aspoň na chvíľu s nádhernými vločkami perinbabka len škoda, že sa hneď roztopili, pri tej kráse som aj zabudla na všetky nepríjemnosti, ktoré sa mi dnes stali.
Ajuška
08.11.07,15:57
...veeľmi ma rozčúlil prístup majsterky odborného výcviku...:rolleyes:...počas včerajšieho praktického výcviku zobrala môjmu synovi mobil. Nielenže mu ho po zvonení nevrátila, ale odmietla tak aj dnes urobiť...:rolleyes:...syn má 16 rokov a denne cestuje do školy vlakom do krajského mesta. Chápem že ju vytočil, ale na takýto zásah nemá právo... mj syn má mobil najmä preto, aby ma v prípade problému mohol okamžite kontaktovať...:rolleyes:...ako riešiť túto situáciu??
Gabi03
08.11.07,16:06
...veeľmi ma rozčúlil prístup majsterky odborného výcviku...:rolleyes:...počas včerajšieho praktického výcviku zobrala môjmu synovi mobil. Nielenže mu ho po zvonení nevrátila, ale odmietla tak aj dnes urobiť...:rolleyes:...syn má 16 rokov a denne cestuje do školy vlakom do krajského mesta. Chápem že ju vytočil, ale na takýto zásah nemá právo... mj syn má mobil najmä preto, aby ma v prípade problému mohol okamžite kontaktovať...:rolleyes:...ako riešiť túto situáciu??

Ma napadá.. zaručiť sa majsterke samozrejme so stanovením dôsledkov v prípade opakovania situácie.? :rolleyes:
Ajuška
08.11.07,16:14
Ma napadá.. zaručiť sa majsterke samozrejme so stanovením dôsledkov v prípade opakovania situácie.? :rolleyes:

...prešla som dnes už asi tromi štádiami v tomto duchu... len mám obavy že sa mi to vráti denne na synovi... aj ten včerajší "zásah" dedukujem že je v dôsledku môjho telefonátu /na jej požiadanie som volala/...z ktorého vycítila, že si viem syna zastať... :rolleyes:
korduľa
08.11.07,16:14
mozno sa treba vzit aj do jej situacie, nemaju na deti ziaden dosah, zo strany deti je to niekedy uplna ignoracia. neviem si predstavit co by som robila, keby mi som bola ucitelka, alebo majsterka a zacalo by sa mi 10 deti hrat s mobil.tel., aj deti by mali vediet co je to zodpovednost. my sme sa dohodli na rodicovskom zdruzenie, ze deti mozu nosi MT, ale cez vyucovanie musia byt vypnute, pokial tak nebude moze ucitel odobrat mobil a vratit ho po vyucovani, ak sa to zopakuje tak to oznami rodicom, lebo ten pedagog fakt nema pravo ho zobrat, ale nema fakt co ine urobit. ignorovat to? akceptovat? neviem. niekedy sa posielali listocky a to nebol problem. a niekedy deti chodili do skoly mimo svojho bydliska a neboli telefony a tiez to nejak tym rodicom nevadilo, ze ich nekontroluju.. o par rokov budeme mat v sebe cipy a budeme sa kontrolovat cez web. alebo nas bude kontrolovat kto chce, to uz len bude parada...
Ajuška
08.11.07,16:24
mozno sa treba vzit aj do jej situacie, nemaju na deti ziaden dosah, zo strany deti je to niekedy uplna ignoracia. neviem si predstavit co by som robila, keby mi som bola ucitelka, alebo majsterka a zacalo by sa mi 10 deti hrat s mobil.tel., aj deti by mali vediet co je to zodpovednost. my sme sa dohodli na rodicovskom zdruzenie, ze deti mozu nosi MT, ale cez vyucovanie musia byt vypnute, pokial tak nebude moze ucitel odobrat mobil a vratit ho po vyucovani, ak sa to zopakuje tak to oznami rodicom, lebo ten pedagog fakt nema pravo ho zobrat, ale nema fakt co ine urobit. ignorovat to? akceptovat? neviem. niekedy sa posielali listocky a to nebol problem. a niekedy deti chodili do skoly mimo svojho bydliska a neboli telefony a tiez to nejak tym rodicom nevadilo, ze ich nekontroluju.. o par rokov budeme mat v sebe cipy a budeme sa kontrolovat cez web. alebo nas bude kontrolovat kto chce, to uz len bude parada...

...vžiť sa do jej situácie môžem ozaj iba skúsiť...keby mu ho vrátila po vyučovaní a dala výstrahu, alebo čokoľvek - neprotestujem...a tiež nepatrím medzi rodičov, ktorí sú presvedčení, že práve ich dieťa je anjel... ...a môžeš mi veriť, že aj to "niekedy" mám za sebou / 31 a 2x 28 ročné deti už mám/...dokážem však aj posúdiť rozdiel "reálneho" nebezpečia... ale o tomto by sme ozaj mohli nadlho...:rolleyes:...nie som upípaná mamina...len ma fascinujú pozície, do ktorých sa poniektorí ľudia pasujú...
korduľa
08.11.07,16:45
tak potom by si mala ist za nou osobne, alebo to riesit na rodicku, neviem ako inac sa to da riesit. v takychto veciach treba mat jasno, ujasnit by si to mali rodicia s ucitelmi a na zaklade toho, kedze doba sa meni, mali by taketo veci byt v skolskom poriadku, ktory maju decka respektovat. ked su urcene pravidla je jednoduchsie riesit situacie aj z pohladu rodica a aj z pohladu pedagoga.
Ajuška
08.11.07,17:08
... doba sa meni...
...len niektorí na dosť významných miestach to ťažšie prijímajú...:rolleyes:... kedysi dávno som staršiemu synovi na poznámku učiteľky - že sa bil - odpísala, že aj ja som ho zbila... obdobný názor už roky mám na poznámky tipu - vyrušoval na vyučovaní... aj doma či v práci...je len na mne ako zamestnám, či zaujmem ...:rolleyes:...osobná komunikácia asi nie je teraz to najvhodnejšie riešenie... táto dáma má tendenciu ešte aj rodičov stavať do pozoru... a nato som už ozaj veľká...:rolleyes:...o.i. nepovažovala za potrebné ma o tejto skutočnosti informovať ani žiadnym zápisom do debilníčka...je to "uhlie" pohľadu, ale nie celkom fér... ...zvažujem mailom informovať zástupcu školy...
ondrejvla
08.11.07,17:08
Dnes som sľúbila priateľom telefonicky, že sa pokúsim dostať na net a na Poradu, pozdravujem všetkých priateľov, aj tých, ktorí to na 19,00 hod. nestihli. Posielam síce boľavé a ešte trochu smutné pozdravy, ale už sa viem aj usmievať cez slzy. Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí ma nenechali ani v prvej nemocnici samú s myšlienkami boľavými, a to Majku Melnick, Simonku , -Simonab, Dášku Ďurišovú,Elenku Navrátilovú, Simonkinmu manželovi za psychickú odbornú poradu a samozrejme Lenke-Lenkak za denné telefonáty. Neviem svoju vďaku inak vyjadriť, len veľkým ĎAKUJEM!
ondrejvla
08.11.07,17:27
Plavčík ďakujem, tieto slová presvedčia o nutnosti pokračovať v boji každý deň, každé nové ráno, oplatí sa vstávať a privítať deň aj cez slzy, veď keď si ich utriem a použijem krém, tak to slnko ani nezbadá.
Ďakujem Ti za toto :
Zhoď svoje starosti

Kde bolo tam bolo, bol jeden dedko, ktorý mal starého somára. Somár jeden deň padol do studne. Chudák cele hodiny zúfalo plakal a dedko sa snažil niečo vymyslieť, aby ho odtiaľ dostal. Nakoniec sa rozhodol, že somár je už aj tak starý a studňu chcel aj tak zakopať a tak nebude ďalej rozmýšľať nad nejakým riešením, ako ho dostať von. Zavolal na pomoc susedov, aby mu pomohli. Každý sa chopil lopaty a začali hádzať hlinu do studne. Starý somár pochopil, čo sa deje a začal hrozne nariekať. Na prekvapenie každého sa po nejakom čase ukľudnil. Po niekoľkých lopatách nahádzanej hliny dedko nakukol do studne. Prekvapene videl, že somár po každej lopate hliny robí niečo fantastické. Otriasa zo seba hlinu a vždy ju zadupe pod seba a tak sa dostáva vždy vyššie a vyššie. Dedko a susedia ďalej hádzali hlinu, a somár sa otriasal a dostaval sa vždy vyššie. Každý sa len udivene pozeral, keď somár vykročil zo studne a šťastne odkráčal. Život na nás bude vždy hádzať rôzne smeti a hlinu. Trik ako sa dostať zo studne je, zo všetkého sa otriasť a urobiť krok hore. Každý problém je len určitá možnosť/príležitosť urobiť krok ďalej. Z každého problému je nejaké východisko, kým to nevzdáš a nezastavíš sa. Spomeň si na tento príbeh, keď bude ťažko.

A nech Ťa Boh sprevádza s čistými myšlienkami celý život.
Škoda,, že som tu nestihla počas môjho povoleného pobytu tých, ktorí mi to sľúbili...
Danila
08.11.07,17:30
Vlastička, teším sa, že Ťa vidím. My sme tu s tebou stále. Občas si len odskočíme. Držím palce, všetky do jedného.:):):)
lenkak
08.11.07,17:37
Škoda,, že som tu nestihla počas môjho povoleného pobytu tých, ktorí mi to sľúbili...

Vlastička, aj tí čo nestihli, určite myslia na Teba.
Cmuk.
durisovad
08.11.07,17:40
A praju Ti, aby si sa tychto debat mohla co najskor zucastnovat uz uzdravena a v dobrej pohode.
ondrejvla
08.11.07,17:49
Vlastička, teším sa, že Ťa vidím. My sme tu s tebou stále. Občas si len odskočíme. Držím palce, všetky do jedného.:):):)

Ďakujem, cítila som energiu pozitívnu, ale nedá mi, aby som nespomenula aj tú, ktorá bola v mojej téme a tlačila ma k zemi ako balvan....Misomiso - viem, mám takmer 60 rokov, povieš si, čo ešte ženská chceš od života. veď si už musela zažiť aj pekné aj menej pekné chvíle...Ale vedz, to, s čím som sa každý deň prebúdzala a zaspávala boli tvoje slová. Veľmi ma ranili, neviem, možno to bol tvoj úmysel, možno som zbytočne plakala nad ich obsahom, alebo si človek, ktorý mám radosť z utrpenia a bolesti a poteší ho keď niekomu povie, myslí na smrť, nie na život! Memento mori je vo mne, ale vždy budem dúfať, že sa zajtra zobudím a budú tu moje deti, vnuci, priatelia, slnko, a...
Tieto tvoje slová nie sú Memento mori, je to večná tma. A ver mi Misoso, že ja Ti ju nikdy neželám ani vtedy, keď budeš v mojom veku. Želám Ti za toto všetko veľa zdravia a ľúb ľudí, ktorí ti dávajú to najkrajšie - lásku.
a toto:
Preco bez hviezd? Smrt je pre cloveka rovnako prirodzenym milnikom v zivote, ako porod. Ani embryu sa nechce von z matkinho brucha, pretoze tam ma pocit bezpecia, ma tam vsetko zabezpecene a zrazu ma toto vsetko opustit, a vojst do uplne ineho prostredia, ktore nepozna. Neskor si toto nove prostredie postupne oblubi a opat sa mu nechce ist dalej, pretoze presne nevie, kam ide.

Myslis, ze keby si bola postavena pred alternativu umriet o 20 rokov, ze by sa Ti potom umieralo lahsie? Mozem Ti to povedat s istotou - nie, bolo by to to iste. Pre kazdeho je odchod z tohto sveta tazky, to plati aj o veriacich ludoch, ktori vedia, kam idu, pretoze predsa-len musia opustit (na nejaky cas) svojich blizkych a vsetko, co tu vybudovali.

Ja na Tvojom mieste by som skusil uvazovat nad tym, kolko sikovnych a pracovitych ludi vobec nemalo sancu dozit sa veku, ktoreho si sa dozila Ty. Napr. moja sestra zomrela, ked mala 16. Mnohi moji mladsi spoluziaci uz su davo po smrti (ja mam 43) Tym padom ja musim byt bohu vdacny bohu za kazdy den, co mi doprial, mozno uz zajtra nebudem na tomto svete. Myslim, ze to, ze sme na svete iba chvilu treba brat ako holy fakt a plati to robnako pre vsetkych, nie iba tych, ktori maju rakovinu (ja sa mozem dnes vecer zabit v aute).

Myslim ze Tvojim momentalnym nestastim nie je to, ze tu mozno uz nebudes s nami dlho, ale to, ze to vies. A predovsetkym tiez to, ze Ta caka mozno dost utrpenia (ktore bohuzail k zivotu tiez patri, ci chceme alebo nie). Prajem Ti vela sil, nezavisle na tom, ci svoj boj z chorobou (na chvilu) vyhras, alebo nie. To "na chvilu" nepisem z nejakeho cynizmu, ale preto, ze aj keby si sa uplne vyliecila a zomrela hoci o 25 rokov na nieco celkom ine, bolo by to "o chvilu", ak by si sa na to spatne pozerala. Ja sam si pamatam, ako kedysi pre mna bolo 20 rokov vecnost. Narodil som sa v r. 64 a ked sme sa ucili v skole o 2. svet. vojne, tak to bolo pre mna ako pre 150 rokmi. Teraz sa mi zda, ze Nezna revolucia bola vcera. Pre moje deti to je ako pred 150 rokmi... Vnimanie casu je relativne a velmi zalezi, ci sa na to iste obdobie (napr. 20 rokov) pozeras "zpredu" alebo "zozadu". Preto hovorim, ze ak by mi dnes niekto povedal: "Miso, mal si sa zabit dnes v aute - ale davam ti este 20 rokov" - tak som sice stastny ako blcha, ale o tych 20 rokov nebude pre mna odchod z tohto sveta o nic lahsi, ako by bol dnes.

Ja som necital uplne vsetky prispevky, na tuto temu. No zarazilo ma, ze vsetci (ktorych som cital) Ti radia iba bojovat, hoci by to bolo krasne, keby sa Ti to podarilo. Ked bol chory moj otec, tiez sme verili v zazrak, on sa snazil bojovat, ale nakoniec sme museli akceptovat realitu. On bol prave z tych, co mal v tychto veciach uplne jasno - hoci nebol veriaci (ja som), nebol materialista, casto filozofoval o zmysle zivota a jeho mieste na svete, o zivote, smrti a pod. Napriek tomu, bolo na nom vidiet, ze by sa bol rad dozil pravnucat. Vedel ale, ze tak to musi byt a je to tak prirozdene. Aj z tej najlepsej party sa musime raz pobrat domov - teda tam, odkial sme prisli.

Dlho som rozmyslal, ci tu tento prispevok napisem. V podstate netrufol by som si to, keby som nemal nick aj tak uz "kontaminovany" vyslovovanim aj inch - zda sa ze v prostredi Porady - kontroverznych nazorov. Verim, ze moj prispevok Ti nepritazi v Tvojom nelahkom udele vyrovnat sa s tym, s cim sa budeme musiet skor ci neskor vyrovat vsetci. Ja som presvedceny, ze aj noc moze byt krasna a nakoniec uvidis, ze vobec nie je bez hviezd.

No vidíš, možno si nechcel ani dosiahnuť to, čo si dosiahol, ublížiť jednej chorej žene, ktorá nikdy neželala nikomu nič zlé, ani tebe. Buď šťastný.
ondrejvla
08.11.07,18:01
Milí priatelia, nestihla som v krátkom čase odpísať a poďakovať všetkým, čas, ktorý mi určili sestričky a lekári končí, som im nesmierne vďačná, ešte raz všetkým za krásu vďaka, a ostatné som napísala v predošlom príspevku.
Bozkávam všetkých a prajem účtovanie bez chýb, prajem Vám všetkým stretávať len a len tých správnych ľudí a som presvedčená, že sa tu vrátim síce prepchatá liečivami, ale vrátim.
Vyšné Hágy sú krásne zasnežené, ale radšej by som tu bola so sánkami.
Mám Vás veľmi rada.
Vaša Vlasta
lenkak
08.11.07,18:03
My si tu na Teba počkáme, a zase sa budeme stretávať, dávať si pokecy, rady, a rozdávať kus úsmevu. Teším sa na naše stretnutie, aj osobné, nebude prvé a ani posledné. A určite nie som sama.
Elena Navrátilová
08.11.07,18:03
Milí priatelia, nestihla som v krátkom čase odpísať a poďakovať všetkým, čas, ktorý mi určili sestričky a lekári končí, som im nesmierne vďačná, ešte raz všetkým za krásu vďaka, a ostatné som napísala v predošlom príspevku.
Bozkávam všetkých a prajem účtovanie bez chýb, prajem Vám všetkým stretávať len a len tých správnych ľudí a som presvedčená, že sa tu vrátim síce prepchatá liečivami, ale vrátim.
Vyšné Hágy sú krásne zasnežené, ale radšej by som tu bola so sánkami.
Mám Vás veľmi rada.
Vaša VlastaVlastička, aj sánky budú... ale ešte sme nespustili akciu mentos cola... :D;) a ja sa teším... veľmi. ;)
durisovad
08.11.07,18:04
Vlasticka, pomyslli si, ze Pan Boh ma vo svojej zahrade vselijake zvieratka. Neber si k srdcu tych, ktori Ta, mozno nevedomky, rania, ale nech Ta hreje pomyslenie, ze nas je vela, ktori na Teba myslime a prajeme Ti len dobre, modlime sa k Bohu, aby Ti doprial co najskor byt v pohode. Uz sa na Tvoje mudre rady vsetci tesime.
Eulalia
08.11.07,18:11
Tak už viem Vlastička, prečo si pred pol hodinou nebrala telefón. Ty si tu bola "online". Škoda, že som Ťa tu nezastihla, ale nevadí, v duchu sme určite mnohí pri Tebe.
Zita5
08.11.07,18:20
Vlastička , som rada ak vidím, že si tu medzi nami a srdečne Ťa pozdravujem a želám Ti veľa veľa síl a zdravia a strašne Ti želám , aby si toto nepríjemné obdobie mala už za sebou a zapojila sa do pracovných dní ,ako to bolo pred tým a bola si tu stále medzi nami .

Je mi veľmi ľúto , že Ty sa trápiš a plačeš kvoli príspevku od misomiso .
Veľmi rýchlo sa snaž naň zabudnúť a mysli na to , ako sa vrátiš k svojim najbližším a najmilším a nech Ťa hreje pri srdiečku i to , že tu máš zástup ľudí .....nás poraďákov , ktorí sme mysľou stále pri Tebe a myslíme na Teba v tom pozítívnom slova zmysle . Máme Ťa radi , hoci aj keď sa osobne nepoznáme ale tu vidieť aspoň tú ľudskú súdržnosť .

Som presvedčená ,že nie som sama , keď si myslím ,že ten príspevok , ktorý Ťa tak strašne "zranil" nebol na pravom mieste a nepatril tam , ja som to po prečítaní tak cítila tiež , ale nechcela som mojou reakciou na daný príspevok kaziť ten kopec želaní zdravia a pozitívnej energie ,ktoré Ti mnohí z nás priali a posielali .
Tak pevne verím , že na misamisa zabudneš a nebudeš to riešiť , nakoľko misomiso si to nezaslúži , aby si sa s ním zapodievala ,čo len trošku v Tvojej mysli .
Ešte raz Ťa srdečne pozdravujem a želám veľa veľa zdravia a síl to všetko prekonať za pomoci pozitívneho myslenia .
Danila
09.11.07,06:21
Vlastička, Zitka to povedala aj za nás. Misomiso je misomiso. Jednoducho je len iný ako my, a názorovo na opačnej strane. Včera som ho tu videla a očakávala, že sa zastaví. Nezastavil. Možno si zaklopala na jeho svedomie a on si ho spytoval. Ale ja napriek tomu som presvedčená, aj keď misamisa od začiatku nemusím, že Ti želá všetko dobré, veľa zdravia, aj keď jeho príhovory sú často v reči, ktorej nerozumieme. :):):)
korduľa
09.11.07,07:40
[quote=ondrejvla;564830]Ďakujem, cítila som energiu pozitívnu, ale nedá mi, aby som nespomenula aj tú, ktorá bola v mojej téme a tlačila ma k zemi ako balvan....Misomiso - viem, mám takmer 60 rokov, povieš si, čo ešte ženská chceš od života. veď si už musela zažiť aj pekné aj menej pekné chvíle...

ahoj Vlasticka, chcela by som len malo, moja mama bola v tom, ze prekonala rakovinu, presla si chemoterapiou a vsetkym co s tym suvisi, ale znova na zaciatku... ma viac ako 60 rokov, ale keby som jej povedala to co si napisla ty... zenska ma cez 60 rokov a co este chce od zivota... - tak by ma s prepacenim pekne "nakopala". ano ma cez 60 rokov, uzila si svoje, ale citi sa silna a uziva si zivota, tesi sa na plesovu sezonu a v najblizsich tyzdnoch si povedala, ze ide na welness pobyt. takze ziadne 60 rocne zenske neexistuju. su len zrele, rozvazne zeny, ktore maju pravo nas ucit a my mame cest, ze nam venuju par rad...
prajem ti krasny den a vsetky negativa stoja len za usmev nad nevedomostou cloveka
Gabi03
09.11.07,07:50
ano ma cez 60 rokov, uzila si svoje, ale citi sa silna a uziva si zivota, tesi sa na plesovu sezonu a v najblizsich tyzdnoch si povedala, ze ide na welness pobyt. takze ziadne 60 rocne zenske neexistuju. su len zrele, rozvazne zeny, ktore maju pravo nas ucit a my mame cest, ze nam venuju par rad...
prajem ti krasny den a vsetky negativa stoja len za usmev nad nevedomostou cloveka

To si pekne napísala. :) Sa už riadne teším na starobu. ;)
VladoaKatka
09.11.07,08:30
[quote=korduľa;565113... zenska ma cez 60 rokov a co este chce od zivota... - tak by ma s prepacenim pekne "nakopala". ano ma cez 60 rokov, uzila si svoje, ale citi sa silna a uziva si zivota, tesi sa na plesovu sezonu a v najblizsich tyzdnoch si povedala, ze ide na welness pobyt. takze ziadne 60 rocne zenske neexistuju. su len zrele, rozvazne zeny, ktore maju pravo nas ucit a my mame cest, ze nam venuju par rad...
prajem ti krasny den a vsetky negativa stoja len za usmev nad nevedomostou cloveka[/quote]
Je to tak.

Keď som mala 13-15 rokov, vnímala som ženy cez 50 rokov ako staré ženy, nechápala som, čo ešte oni môžu chcieť od života - no bola som puberťáčka. Teraz keď sama mám cez 50, necítim sa stará, práve naopak. Žijem tak ako iné 20-30 ročné. Chcem ešte veľa dať ale aj dostať od života.

Život je ako jeden veľký kopec.Keď sa narodíš si pod kopcom a pomaličky sa štveráš hore. Ani jeden z nás nevie kedy dosiahol vrchol kopca. Viem, že teraz už idem dole... občas by som aj chcela cúvnúť, aby som už nebola zase pod kopcom z druhej strany.
Práve preto sa snažím aj ja a všetci už v tomto veku vychutnať život naplno. Chceme ešte veľa aj ja, aj Ty aj Vlastička, ktorú podzravujem, aj keď sa osobne nepoznáme
Rozalka
09.11.07,09:30
Život je ako jeden veľký kopec.Keď sa narodíš si pod kopcom a pomaličky sa štveráš hore. Ani jeden z nás nevie kedy dosiahol vrchol kopca. Viem, že teraz už idem dole... občas by som aj chcela cúvnúť, aby som už nebola zase pod kopcom z druhej strany.
Práve preto sa snažím aj ja a všetci už v tomto veku vychutnať život naplno.
Ja si zas myslím, že život je ako hodina matematiky: sčítame, odčítame, násobíme, delíme, aj sa pomýlime, a často chceme chyby napraviť, no vtedy zazvonia a je koniec života.
liba2
09.11.07,12:35
Ja si zas myslím, že život je ako hodina matematiky: sčítame, odčítame, násobíme, delíme, aj sa pomýlime, a často chceme chyby napraviť, no vtedy zazvonia a je koniec života.
Ja zase s obľubou hovorím, že život nie je matematický vzorec :D.
Rozalka
09.11.07,18:29
Ja zase s obľubou hovorím, že život nie je matematický vzorec :D.
Aj to je pekná definícia, prípadne "Život je pes a my jeho telegrafné stĺpy".
Elena Navrátilová
09.11.07,18:33
Hmmmmmm... život je predsa život. :D;) Niekto ho prežíva ako rovnicu o jednej neznámej, dvoch neznámych... ale je o prekonávaní prekážok. Na názve nezáleží. :D;)
Melnick
09.11.07,21:44
Úryvok z bleskoviek

http://img.bleskovky.sk/zivot/122504.jpg/Jiri-cunek-ctk.jpg


09.11.2007 15:48
PRAHA - Šéf ľudovcov Jiří Čunek, ktorý v stredu rezignoval na funkciu vicepremiéra a ministra pre miestny rozvoj Českej republiky, sa ako starosta Vsetína správal viac ako neprimerane. Tvrdí to Vladimíra Jínová (33), ktorá sa na Čunka v roku 2201 obrátila so žiadosťou o pomoc pri probléme s bytom.



Mňa potešilo, že som sa dožila vo výbornej kondícii takého vysokého veku.:eek::D

Ste to Vy poraďáci, alebo mám tú česť s vašimi pra....pra...pra.....pra....
abel
10.11.07,07:57
Ja ti neviem, mojimi pra... pra...pra... rodičmi boli Adam a Eva :D takže sú to moji prapredkovia. Ak sa budeme pridŕžať histórie, tak my všetci sme ich pra...pra...pra...(zadkovia?) a ani v roku 2201 to nebude inak :cool:
Rozalka
11.11.07,14:22
:( Náš káblový operátor nám zrušil jeden kanál (vraj skladba nezodpovedala štandardu, aký očakávali), pritom ale vysielajú na iných kanáloch aj programy v horšej kvalite! Namiesto zrušeného kanálu operátor dáva celý deň PROMO KANÁL na propagáciu služieb - teda o sebe. Ja platím zato, že oni tam majú reklamu. Mailom som im to vyčítala, namiesto odpovede doplnili do bežiaceho textu, že PODÁVAJÚ INFORMÁCIE O DIANÍ A NOVINKÁCH.
Melnick
11.11.07,15:02
Ja ti neviem, mojimi pra... pra...pra... rodičmi boli Adam a Eva :D takže sú to moji prapredkovia. Ak sa budeme pridŕžať histórie, tak my všetci sme ich pra...pra...pra...(zadkovia?) a ani v roku 2201 to nebude inak :cool:

Elenka, takže , v roku 2201 nebudú tu tvoji pravnuci , ale sa stanú iba pra...pra... svojim deťom.:D To mi trochu pripomína najkrajšiu a najzapamätateľnejšiu teóriu relativity: Ja mám palec v ...........;)
betka
13.11.07,17:28
Ahojte, som bezradná a strašne rozčúlená....
Neviem, ako sa dá ešte pomôcť...
V splálni mi horia sviečky ako na všetkých svatých...
Môj anjelik:mad: synček, mi rozlial olejovú vońavku do postele - celúúúúúú (tie čo sa predávajú v Egypte, v tých malinkých fľasšičkách-olejové , čo potom idú do výrobní známych značiek...) :mee::mee:, smrdí to tak ako lacná štet....
A keby len tam, smrdí celý byt:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Elena Navrátilová
13.11.07,17:30
Moja zlatá... prezliecť postele, vyvetrať. Jedine ešte ak aspoň nejak povzbudzujúco, ukľudňujúco a neviem ešte ako by pôsobila tá vôňa, ale dlho budete doma na toto spomínať. :D:D:D:D:D:D;)
betka
13.11.07,17:44
Ani vetranie nepomohlo. Preto som dala sviečky...

Možno by pomohlo rozpáliť a nahycovať poriadne kotol, aby tam bolo aspoň 30 stupňov. Čo som tým chcela poveda´t, možno i užitočná rada v rámci porady, ak to ešte nepoznajú poniektorí....

Na škole som sa naučila, že vetrať nepomôže (za týždeˇn by sa napr. oblečenie nevyvetralo vyvesené von na žinke).Objasním situáciu:
Keď sme boli na diske a prišli sme strašne zasmradené od dymu, tak pomohlo jedine to, že sme dali svoje oblečenie na horúci radiátor.
Kámoška poradila a povedala, že darmo veci vetráme von, nepomôže, len radiátor zachráni. Toto praktikujem dodnes a naozaj to funguje.

(nedávať na radiátor použité ponožky, tie treba oprať:D:D)
mysimis
13.11.07,18:01
Betka, naozaj Ti nezávidím výkon Tvojho anielika. Nám sa totiž stalo čosi podobné, ale ten olej nám vybuchol v nádobke, pod ktorou horela sviečka. Hmmm.....bolo to čosi hrozné, tých pár kvapiek rozvoniavalo dlhé mesiace.
betka
13.11.07,18:08
Betka, naozaj Ti nezávidím výkon Tvojho anielika. Nám sa totiž stalo čosi podobné, ale ten olej nám vybuchol v nádobke, pod ktorou horela sviečka. Hmmm.....bolo to čosi hrozné, tých pár kvapiek rozvoniavalo dlhé mesiace.

Idem hasiť sviečky..
Kazu
13.11.07,18:17
Idem hasiť sviečky..

......a vyložiť postele na radiátor :---
Ja na rôzne pachy a "puchy" používam odstraňovač pachov v spreji. Celkom dobre to tie vône pohlcuje.
kukučka
13.11.07,18:18
potraviny, ktoré pohlcujú pachy:
soľ, citrónová šťava a hlavne sóda bicarbona
Eulalia
13.11.07,18:19
... a všetko, čo sa dá vyprať, hodiť hneď do pračky...
Rozalka
13.11.07,18:28
Čo ma rozčúlilo: Minulý týždeň som účtovala výpisy z posledného októbrového týždňa a skoro ma vystrelo, keď som zistila, že DPH je uhradená bez variabilného symbolu
Čo ma potešilo: Keď som volala správkyňu, aby som sa dohodla na forme, akým nám túto platbu preúčtujú, potešila ma, že pozerá do PC a táto platba je zaúčtovaná na našu DPH. Nech mi ešte niekto siahne na DÚ ;)
Kazu
13.11.07,18:52
Čo ma rozčúlilo: Minulý týždeň som účtovala výpisy z posledného októbrového týždňa a skoro ma vystrelo, keď som zistila, že DPH je uhradená bez variabilného symbolu
Čo ma potešilo: Keď som volala správkyňu, aby som sa dohodla na forme, akým nám túto platbu preúčtujú, potešila ma, že pozerá do PC a táto platba je zaúčtovaná na našu DPH. Nech mi ešte niekto siahne na DÚ ;)

:eek: No to zíram.:eek: Ako vedeli, že je to vaša DPH.:confused: Ale sú to šikuľkovia :---
Elena Navrátilová
13.11.07,18:58
http://www.gify.nou.cz/obr9_carod2_soubory/204.gif Každá novoprijatá pracovníčka na DU už povinne absolvuje niekoľkohodinové školenie čítania z krištáľovej guli... predsa také jednoduché... :D;)
Rozalka
13.11.07,19:01
:eek: No to zíram.:eek: Ako vedeli, že je to vaša DPH.:confused: Ale sú to šikuľkovia :---
a) na našom DÚ pracujú veštice
b) podľa čísla účtu
betka
13.11.07,19:01
Elenka, maska jedna....:D:D (dobre, že som nemala sope... na obratovke:D
Elena Navrátilová
13.11.07,19:06
a) na našom DÚ pracujú veštice
b) podľa čísla účtuNo ale tieto ešte neabsolvovali povinné školenia: "Čo kto vidí v krištáľovej guli"... lebo podľa čísla účtov to bolo vždy zdĺhavé... :D;)
Rozalka
13.11.07,19:10
Elenka, maska jedna....:D:D (dobre, že som nemala sope... na obratovke:D
máš na mysli OBRATOVÚ predvahu alebo OBRAZOVKU?;)
betka
13.11.07,19:20
máš na mysli OBRATOVÚ predvahu alebo OBRAZOVKU?;)

Dievčatá, mne dnes ide karta. Ja mám dnes samé preklepy. konečne som sa dnes trošku zapojila do depaty, a píšem kraviny, preklepy. Rozalka, nie si dnes prvá, čo sa ma pýtaš, čo som vlastne chcela povedať:D:D. (obrazovka).
Aháááááá, dnes je 13-teho.:D:D
Ajuška
13.11.07,19:22
Dievčatá, mne dnes ide karta. Ja mám dnes samé preklepy. konečne som sa dnes trošku zapojila do depaty, a píšem kraviny, preklepy. Rozalka, nie si dnes prvá, čo sa ma pýtaš, čo som vlastne chcela povedať:D:D. (obrazovka).
Aháááááá, dnes je 13-teho.:D:D
...aale depatuj kľudne ďalej...:---
betka
13.11.07,19:30
Dievčatá, ja už neviem.....
Práve som dostala sprda od manžela, že mu neviem uviazať kravatu:eek::eek:, že mu nepomôžem baliť sa na služobku, to snáď nie, ....
Elena Navrátilová
13.11.07,19:35
Dievčatá, ja už neviem.....
Práve som dostala sprda od manžela, že mu neviem uviazať kravatu:eek::eek:, že mu nepomôžem baliť sa na služobku, to snáď nie, ....
Nech je rád, že sa snažíš... nerob si Ty moja vrásky. Každý mesiac je len raz 13. tak to sa dá pochopiť. ;)
Ajuška
13.11.07,19:38
Dievčatá, ja už neviem.....
Práve som dostala sprda od manžela, že mu neviem uviazať kravatu:eek::eek:, že mu nepomôžem baliť sa na služobku, to snáď nie, ....

...a napriek tomu si sa vydala:confused: ...alebo si už zabudla...:rolleyes:

...alebo vtedy ešte nefičala porada...:---
tuta
13.11.07,19:39
Betka a to Ti ešte na PORADE nikto neporadil ako sa viaže kravata?
A manželovi pekne pomôž baliť a počas jeho služobky máš voľno:)
betka
13.11.07,19:42
Betka a to Ti ešte na PORADE nikto neporadil ako sa viaže kravata?
A manželovi pekne pomôž baliť a počas jeho služobky máš voľno:)

Že voľno, ja mám konečne teraz voľno. Od zajtra zase fičím na plný plyn.:mee:
cloe
13.11.07,21:01
Mňa dnes potešilo, že som priniesla doklady z DÚ - kontrola DPH u jednej väčšej firmy a mala som to úplne bez závad. Tak som HAPPY:D
liba2
13.11.07,21:10
Vierka, blahoželám !! :D
Elena Navrátilová
14.11.07,03:44
Dievčatá, mne dnes ide karta. Ja mám dnes samé preklepy. konečne som sa dnes trošku zapojila do depaty, a píšem kraviny, preklepy. Rozalka, nie si dnes prvá, čo sa ma pýtaš, čo som vlastne chcela povedať:D:D. (obrazovka).
Aháááááá, dnes je 13-teho.:D:D
Máme nový krásny deň... :D;) http://pozitivne.blogspot.com/2007/08/jeden-nvod-na-uviazanie-kravaty.html KSENP ;):D
Zita5
14.11.07,05:16
Dievčatá, ja už neviem.....
Práve som dostala sprda od manžela, že mu neviem uviazať kravatu:eek::eek:, že mu nepomôžem baliť sa na služobku, to snáď nie, ....

Betka na budúce ak pôjde sb na služobku, tak tak postupuj podľa videa :---

sb= spolubývajúci

http://www.mojevideo.sk/video/183/ako_viazat_kravatu.html
Elena Navrátilová
14.11.07,05:22
V príspevku#686 to je pre Betku vhodnejšie... slečna je len slečna. Ale tam je pán, samoviazač... teda žiadna konkurencia a ešte k tomu aj svetlý príklad, že to sb môže zvládnuť aj sám ako pán vo videu. Však sb nie je menej šikovný predsa. :D:D:D:D;)
Zita5
14.11.07,05:26
Elenka , nakoniec sme to doriešili pre oboch aj pre sb aj pre Betku ...majú na výber ...;):)
Elena Navrátilová
14.11.07,05:28
Dôležitý je hlavne účel... uviazanie kravaty... ;):D:cool:
Melnick
14.11.07,16:32
Čo ma rozčúlilo: Minulý týždeň som účtovala výpisy z posledného októbrového týždňa a skoro ma vystrelo, keď som zistila, že DPH je uhradená bez variabilného symbolu
Čo ma potešilo: Keď som volala správkyňu, aby som sa dohodla na forme, akým nám túto platbu preúčtujú, potešila ma, že pozerá do PC a táto platba je zaúčtovaná na našu DPH. Nech mi ešte niekto siahne na DÚ ;)
To chce pusu na diaľku.:D:D:D:D
Elena Navrátilová
14.11.07,16:44
[/color]
To chce pusu na diaľku.:D:D:D:D Teraz komu? DU alebo Rozalke? :rolleyes:
Melnick
14.11.07,17:36
Tebe Elenka a Ty už to pošleš na správne miesto.:D
Elena Navrátilová
14.11.07,17:53
Tebe Elenka a Ty už to pošleš na správne miesto.:D
Majka aj tam aj tam... nema problema... :D:D:D:D:D;)
Rozalka
14.11.07,19:57
Majka aj tam aj tam... nema problema... :D:D:D:D:D;)
Ďakujem za pusinku. :);):)
Tanče
15.11.07,18:05
Toľko som teraz stepovala na Porade až mi zhoreli rezne ....:mee: Totalne som na ne zabudla.
Našťastie len z jednej strany, tak budú len polopriezlové.
Rozalka
15.11.07,18:16
Toľko som teraz stepovala na Porade až mi zhoreli rezne ....:mee: Totalne som na ne zabudla.
Našťastie len z jednej strany, tak budú len polopriezlové.
Takto neskoro večerať ;) ? Potom sa ti bude snívať s čertami. :rolleyes:
Melnick
15.11.07,18:22
Toľko som teraz stepovala na Porade až mi zhoreli rezne ....:mee: Totalne som na ne zabudla.
Našťastie len z jednej strany, tak budú len polopriezlové.
Tanče nechoď v mojich šľapajách -prosím, lebo na Vianoce si budeš želať od rodiny nové hrnce.:cool:
abel
15.11.07,19:33
Toľko som teraz stepovala na Porade až mi zhoreli rezne ....:mee: Totalne som na ne zabudla.
Našťastie len z jednej strany, tak budú len polopriezlové.
A čo, rozčúlilo ťa to, alebo potešilo? :D
cloe
15.11.07,21:09
Tanče nechoď v mojich šľapajách -prosím, lebo na Vianoce si budeš želať od rodiny nové hrnce.:cool:

Darčeky ako hrnce a podobné potrebné veci do kuchyne najneradšej dostávam na Vianoce:confused: To nie je nič pre také duše ako som ja. To by ma fakt nempotešilo. Ale čo by ma potešilo? Vždy som si chcela skočiť s padákom:D. Tak keby mi trebárs rodina venovala kurz na zoskok s padákom, tak to by ma fakt potešilo;) Som blázon!?
Liptáčik
15.11.07,21:13
Dnes ma nepotešilo nič. Je mi smutno. Manželstvo mojej dcéry je v kríze a ja sa na to musím - hoc na diaľku - prizerať. Prečo to nemôže byť tak, ako by to malo byť? Veď sme tu "len chvíľu" :mee:
Zita5
15.11.07,21:27
Dnes ma nepotešilo nič. Je mi smutno. Manželstvo mojej dcéry je v kríze a ja sa na to musím - hoc na diaľku - prizerať. Prečo to nemôže byť tak, ako by to malo byť? Veď sme tu "len chvíľu" :mee:

Liptáčik , život musíme prijímať tak, ako sa nám ponúka . Je to smutné ak sa pozeráš na kruté chvíle vlastného milovaného dieťaťa , ale bohužiaľ ak chceme žiť , musíme prijímať aj takéto facky od života . Viem ako to dokáže matku resp.rodičov bolieť .

Želám Ti veľa síl a zdravia a možno si zbytočne smutná , dá sa to dať aj na poriadok , všetko záleží od manželov .
Liptáčik
16.11.07,00:13
Zitka, ďakujem, Tvoje slová padli dobre, hoci riešenie situácie je o inom.
Zita5
16.11.07,06:56
Zitka, ďakujem, Tvoje slová padli dobre, hoci riešenie situácie je o inom.

Vidím , že si dlho bola hore . Však čo človeku zostáva , len sa navzájom povzbudiť a pofúkať boľačku . Viem čo prežívaš , ja to už mám za sebou .Je to kruté , ale podľa môjho názoru to prináša všetko aj naša nie veľmi dobrá doba , teda súčanosť .Niekedy dosť porovnávam ,ako to bolo , keď sme my vychovávali deti súčasnosti , nemôžem zato , ale to bola iná doba , myslím že sme mali k životu väčšiu zodpovednosť a rodina sa vedela viacej stmeliť . Deti boli to gro rodiny a robili sme všetko preto , aby to rodinné zázemie sa zachovalo .
Ale na druhej strane ľutujem v dnešnej dobe všetky mladé rodinky , lebo skutočne to majú veľmi ťažké a preto by sa nemali opúšťať navzájom a mali by si uvedomiť , že v živote príde v manželstve aj kríza a nie len jedna , treba ju riešiť a nie to riešiť rozchodom v minulosti tak strašne sa milujúcich ľudí .Práveže sila manželského puta je v tom , že dokážu riešiť spoločne veci ,prejsť spoločne tŕnistú cestu , priznať si obojstranne chybu a podobne .

Prosím nechcem sa týmto príspevkom nikoho dotknúť , napísala som len svoj názor .

Liptáčik skús sa nad tým nejako povzniesť , viem , že pretečie ešte veľa sĺz ale nepomôžeš si . Ťažko sa na to hľadajú tie správne slová .


.
Liptáčik
16.11.07,07:12
Zitka, hovoríš mi z duše. V lete som niečo podobné hovorila "mladým" aj ja. Zdalo sa, že snáď to padlo na úrodnú pôdu. Neprešlo veľa času a rozchod je tu. V kútiku duše dúfam, že snáď nie trvalý. Obaja nie sú zlí, len sa s nimi niečo stalo. Moja vnučka však ľúbi i potrebuje oboch rovnako.
Elena Navrátilová
16.11.07,07:23
Je to ťažké rozhodnutie aj pre nich. Neverím, že keby necítili že najlepším východiskom je rozchod, tak by to neriešili takto. Zrejme dospeli, že to bude lepšia varianta. Aj keď to je ťažké akceptovať, až čas ukáže či to bolo naozaj správne rozhodnutie. Veru, teraz musia veľký dôraz klásť práve na dieťa. Čas je najlepší lekár.
ZuzanaP
16.11.07,07:24
Áno potrebuje oboch rodičov, ale nikde nie je napísané, že aj keď sa rodičia rozídu, nebudú sa dieťaťu venovať rovnako. Viem, je to ťažké a bolestné. Prežila som si to pri rodičoch, ale je to len na ich rozhodnutí. Oni žijú spolu a nemá zmysel predlžovať niečo, v čom nie sú spokojní. Liptáčik, uvidíš všetko bude dobré, len tomu treba dať čas... Veľa síl!!!!:)
cloe
16.11.07,07:28
Zitka, hovoríš mi z duše. V lete som niečo podobné hovorila "mladým" aj ja. Zdalo sa, že snáď to padlo na úrodnú pôdu. Neprešlo veľa času a rozchod je tu. V kútiku duše dúfam, že snáď nie trvalý. Obaja nie sú zlí, len sa s nimi niečo stalo. Moja vnučka však ľúbi i potrebuje oboch rovnako.

Liptáčik, cítim s tebou, aj keď moje deti sú ešte slobodné. Viem, že ťa to ako mamu bolí ale neurobíš s tým nič. Pamätám si, keď sme my s manželom kedysi prežívali krízu a svokra prišla k mojim rodičom, akože čo s tým budú robiť. Čo by s tým mohli urobiť. Nič. Len my dvaja. Tie krízy prídu v každom manželstve, buď ju ustoja alebo nie. Ty si môžeš len povedať, že si urobila, čo bolo v tvojich silách a neurobila si nič, čo by prispelo k ich rozchodu. Netráp sa, držím palce...
durisovad
16.11.07,09:36
Poznam velmi doverne ex-manzelov tzv. stastne rozvedenych. Po rozvode sa k sebe spravaju velmi korektne a priatelsky a aj dieta je spokojnejsie, ked sa mu dostava obapolnej lasky a nevidi nezhody, ktore pocas manzelstva boli skoro na dennom poriadku. Mozno aj ti tvoji si to vyriesia tak, ze budu vsetci spokojni. Netreba sa trapit ale ak sa da, pomoct im uskutocnit to, co si predsavzali.
Tanče
16.11.07,09:56
Odpoviem postupne k tym včerajším rezňom:
- večerala som už pred tým a toto boli rezne na dnes, ale priznam sa že som si ešte aj tak neskoro hryzla do rezňa....ale s čertami sa mi nesnívalo
- Našťastie mám "špičkový" hrniec titanový za 5,5 tis. z predvádzacej akcie (teraz sú v obchodoch za 2 tis....) takže hrncu nič nie je
- keď som si na ne spomenula, a potom ich pripečené videla na dne panvice ako tam čušia, tak som sa im zo smiechom prihovorila, prečo sa nehlásia, keď už majú dosť. Ale boli pod pokrievkou, tak mohli vykrikovať a vypúšťať vône, ďalej ako po pokrievku sa ich varovanie nedostalo...
Elena Navrátilová
16.11.07,10:00
Odpoviem postupne k tym včerajším rezňom:
- večerala som už pred tým a toto boli rezne na dnes, ale priznam sa že som si ešte aj tak neskoro hryzla do rezňa....ale s čertami sa mi nesnívalo
- Našťastie mám "špičkový" hrniec titanový za 5,5 tis. z predvádzacej akcie (teraz sú v obchodoch za 2 tis....) takže hrncu nič nie je
- keď som si na ne spomenula, a potom ich pripečené videla na dne panvice ako tam čušia, tak som sa im zo smiechom prihovorila, prečo sa nehlásia, keď už majú dosť. Ale boli pod pokrievkou, tak mohli vykrikovať a vypúšťať vône, ďalej ako po pokrievku sa ich varovanie nedostalo...:D:D:D:D:D No vidíš... darmo sa nehovorí, že nemému dieťaťu ani vlastná mamka nerozumie. Odkazujem tým rezníkom... z jednej strany pripečeným. :D:D:D:D:D;)
Tanče
16.11.07,17:56
HURÁ dostala som prvy bodík!!! Od Márii27. Verejne Ď a k u j e e e m.:):):):):):)
Eulalia
17.11.07,06:01
HURÁ dostala som prvy bodík!!! Od Márii27. Verejne Ď a k u j e e e m.:):):):):):)
Maličkosť, ale poteší... Gratulujem.
Danila
17.11.07,12:12
HURÁ dostala som prvy bodík!!! Od Márii27. Verejne Ď a k u j e e e m.:):):):):):)Ja som dostala prvý od Maríny. Bol to tiež podobný pocit. :) Dodnes mi utkvel v pamäti. Bodík aj Marína. Dnes ma veľmi potešil Tvoj príspevok. Pôsobí z neho na mňa pozitívne úcta a slušnosť.:)
Eulalia
17.11.07,15:33
Mňa dnes potešilo, že napriek sneženiu pred pár dňami, boli dnes cesty suché a vrátila som sa z vandrovky v pohode.
Čo ma zarazilo, rozčúlilo a priam nasr..... , boli bratislavskí policajti. Nie, nedostala som pokutu. Ale takí dvaja frajeri v policajnom bavoráku na ceste pred PKO smerom do centra tak "myšičkovali", že bol div, že do niekoho nenarazili. Keby oni videli nejakého šoféra takto jazdiť, tak mu okamžite berú vodičák. Ale oni, milostiví, môžu..... Vyslovene ohrozovali ostatných vodičov. Maják zapnutý nemali.
VladoaKatka
18.11.07,07:01
Pod svetlom býva najväčšia tma.
Eulalia
18.11.07,11:23
Pod svetlom býva najväčšia tma.

Asi to tak bude. Ale skutočne, keď som to včera videla, tak mi priam mráz behal po chrbte, brzdila som a čakala, kedy budem počuť buchot nárazu. Na frajerov na diaľnici si človek môže ponadávať, vie, že je lepšie im uhnúť z cesty, ale toto ma včera skutočne dožralo. Bolo to nebezpečné a tí dvaja to museli vedieť, len asi boli presvedčení, že im sa nič nemôže stať. To, že môžu ublížiť nevinnému, asi pre nich nie je dôležité.
sway
18.11.07,11:30
Mňa totálne dorazilo - ešte v piatok, až dnes som sa trocha spamätala jednanie Notárky pri dedičskom konaní, neskutočná arogantnosť, bordel v agende a nekonanie ...
bohužiaľ bežný človek v tejto republike nemá šancu dovolať sa spravodlivosti, ani normálneho jednania (len na nás dedičov jačala...) od takýchto orgánov, pričom jej budeme musieť zaplatiť nemalé poplatky....

ozaj nevie niekto "s fleku" aké sú poplatky pri dedičskom, viem že sú z hodnoty dedičstva, ale neviem narýchlo to % - to.

takže záverom neželám nikomu riešiť dedičské, hoci sa časom k tomu dostávame asi všetci :mee::mee::mee:
Zoltán Kovács
18.11.07,11:49
ozaj nevie niekto "s fleku" aké sú poplatky pri dedičskom, viem že sú z hodnoty dedičstva, ale neviem narýchlo to % - to.

takže záverom neželám nikomu riešiť dedičské, hoci sa časom k tomu dostávame asi všetci :mee::mee::mee:


Vyhladaj si nasledovné:

Výška notárskych poplatkov je vyčíslená vo vyhláške č. 31/1993 Z.z. o odmenách a náhradách notárov v platnom znení.
adi11
18.11.07,11:52
Mňa totálne dorazilo - ešte v piatok, až dnes som sa trocha spamätala jednanie Notárky pri dedičskom konaní, neskutočná arogantnosť, bordel v agende a nekonanie ...
bohužiaľ bežný človek v tejto republike nemá šancu dovolať sa spravodlivosti, ani normálneho jednania (len na nás dedičov jačala...) od takýchto orgánov, pričom jej budeme musieť zaplatiť nemalé poplatky....

ozaj nevie niekto "s fleku" aké sú poplatky pri dedičskom, viem že sú z hodnoty dedičstva, ale neviem narýchlo to % - to.

takže záverom neželám nikomu riešiť dedičské, hoci sa časom k tomu dostávame asi všetci :mee::mee::mee:
Len tak s fleku pred 7 rokmi mama platila 1 % z hodnoty dedičstva.
sylva
18.11.07,12:05
Ide ma poraziť.Písala som asi hodinu príspevok do Porady a keď som chcela odpoveď odoslať,VYHODILO MA,že nie som prihlásená!!!!!!!!!!!!!:confused:Pri tom som si prekontrolovala nastavenie cookies,mám to správne a 2x zabezpečené!!!! Neviem si predstaviť,že to mám robiť odznova a to ešte netuším,či ma to zase nevyhodí!!!!!!!!!!!!!! To mám miesto nedeľného obeda.Aspoň schudnem. Neviete poradiť ako sa ešte zabezpečiť,aby ma to nevyhadzovalo ???? Všetkým želám pekný deň.
liba2
18.11.07,12:21
Ide ma poraziť.Písala som asi hodinu príspevok do Porady a keď som chcela odpoveď odoslať,VYHODILO MA,že nie som prihlásená!!!!!!!!!!!!!:confused:Pri tom som si prekontrolovala nastavenie cookies,mám to správne a 2x zabezpečené!!!! Neviem si predstaviť,že to mám robiť odznova a to ešte netuším,či ma to zase nevyhodí!!!!!!!!!!!!!! To mám miesto nedeľného obeda.Aspoň schudnem. Neviete poradiť ako sa ešte zabezpečiť,aby ma to nevyhadzovalo ???? Všetkým želám pekný deň.
Neviem, kde sa to dá zabezpečiť, ale dám ti radu: ja keď idem písať niečo dlhšie , napíšem si to najskôr vo worde a potom skopírujem do príspevku - práve kvôli tomu čo sa ti dnes prihodilo.... :D
Zita5
18.11.07,12:27
Alebo ešte poradím ;), ak napíšete text , tak pred odoslaním si to poistite pravým tlačítkom na myške napísaný text osvietiť a dať CTRL C . V prípade daného problému ,potom už len do príspevku kliknem CTRL V a priložím tam okopírovaný text .:)
Ajuška
18.11.07,12:59
Ide ma poraziť.Písala som asi hodinu príspevok do Porady a keď som chcela odpoveď odoslať,VYHODILO MA,že nie som prihlásená!!!!!!!!!!!!!:confused:Pri tom som si prekontrolovala nastavenie cookies,mám to správne a 2x zabezpečené!!!! Neviem si predstaviť,že to mám robiť odznova a to ešte netuším,či ma to zase nevyhodí!!!!!!!!!!!!!! To mám miesto nedeľného obeda.Aspoň schudnem. Neviete poradiť ako sa ešte zabezpečiť,aby ma to nevyhadzovalo ???? Všetkým želám pekný deň.

...keď sa šípkou vrátiš späť, nájdeš ho napísaný a skopíruješ do nového...:rolleyes: ...teda ak si neporobila medzitým všeličo iné...:rolleyes:
Melnick
18.11.07,13:38
Ide ma poraziť.Písala som asi hodinu príspevok do Porady a keď som chcela odpoveď odoslať,VYHODILO MA,že nie som prihlásená!!!!!!!!!!!!!:confused:Pri tom som si prekontrolovala nastavenie cookies,mám to správne a 2x zabezpečené!!!! Neviem si predstaviť,že to mám robiť odznova a to ešte netuším,či ma to zase nevyhodí!!!!!!!!!!!!!! To mám miesto nedeľného obeda.Aspoň schudnem. Neviete poradiť ako sa ešte zabezpečiť,aby ma to nevyhadzovalo ???? Všetkým želám pekný deň.
Veď ho náááápíííííííš - hodinový príspevok a my si ho ani neprečítame?????;)
Prisahám,že budem čítať pomaly - tiež chcem schudnúť, ale už som sa najedla -škoda, ale ak to stihneš namiesto večere?????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Alebo aspoň pošuškaj o čom bol. :D
sway
18.11.07,13:46
Len tak s fleku pred 7 rokmi mama platila 1 % z hodnoty dedičstva.

dík, vyhlášku kuknem potom..., ak to bude aj to 1% tak jej zaplatíme do 40 litrov a chová sa k nám ako k spodine.... fakt hrozné....:mee:

dík za odpovede;)
Melnick
18.11.07,13:57
Kazu
18.11.07,14:00
Darčeky ako hrnce a podobné potrebné veci do kuchyne najneradšej dostávam na Vianoce:confused: To nie je nič pre také duše ako som ja. To by ma fakt nempotešilo. Ale čo by ma potešilo? Vždy som si chcela skočiť s padákom:D. Tak keby mi trebárs rodina venovala kurz na zoskok s padákom, tak to by ma fakt potešilo;) Som blázon!?

:D:D:DA tuší vôbec rodina aké vášne tebou lomcujú?:D:D:D Veď v Holíči počas leteckého dňa tuším tie zoskoky robia. Tak rodinke nenápadne ten nápad obúchaj o hlavu, nech sa dovtípia :---:---
sylva
18.11.07,15:18
Ani neviete, ako ste ma POTEŠILI svojimi odpoveďami:D:D Ste zlatí. Liba2 - práve som to dopísala a dala ako prílohu, iné mi nenapadlo. Zita5 - vedela som, že také čosi existuje, len som si to už nepamätala,hlava deravá. Skúsim použiť. Ajuška - vrátila som sa,ale figa borová tam bola.Nie som si vedomá,že by som čosi medzi tým postláčala.Asi áno.. Melnick - páči sa mi Tvoj humor,milé.Prečítaš to za 5min.,len ja som taká pomalá šuchta.Alebo príliš kombinujem. Je to o pracovnej pohotovosti vodičov LKW.Nezaťažuj sa, ak Ťa to bytostne nezaujíma.Je nedeľa večer,vychutnaj si ju ešte.
Ďakujem ešte raz, hneď ste mi vrátili úsmev na tvár. Pozdravujem Vás!!!
sway
18.11.07,15:32
sway kukni sem :
http://www.numalikova.sk/odmena_sadzobnik.htm


dík, preštudujem ;);):)
ZuzanaP
19.11.07,04:59
Mňa neuveriteľné naštvala moja tehotná skoro švagriná. Včera pri návšteve skoro svokrovcov (doviezli sme švagra domov z práce) sa do nás obula, že jej stráááášne závidíme a preto sme takí protívní...... Začal síce môj drahý, ale len tým, že podotkol, že sú tam zase nakvartírovaní, ale keď bolo treba v lete a na jeseň s niečím pomôcť, tak to museli byť v práci, lebo potrebujú peniaze. Včera mi bolo až zle od jedu...:mad::mad::mad:
Kazu
19.11.07,09:50
Mňa neuveriteľné naštvala moja tehotná skoro švagriná. Včera pri návšteve skoro svokrovcov (doviezli sme švagra domov z práce) sa do nás obula, že jej stráááášne závidíme a preto sme takí protívní...... Začal síce môj drahý, ale len tým, že podotkol, že sú tam zase nakvartírovaní, ale keď bolo treba v lete a na jeseň s niečím pomôcť, tak to museli byť v práci, lebo potrebujú peniaze. Včera mi bolo až zle od jedu...:mad::mad::mad:

Náá, bolo ti to treba, takto si kaziť nedeľu? :--- Maj na pamäti, že rodinu si nevyberieš. Tú musíš milovať takú, aká je. :---:--- Neviem, či som ťa s tým trochu potešila, ale snaha bola :D
ZuzanaP
19.11.07,09:53
No veru na čo, keby som vedela, že sú tam (zase!!!), tak tam ani nejdem. Veru rodinu si nevyberieme......:mee: A najhoršie je, keď ťa ani rodič nepodrží....
Elena Navrátilová
19.11.07,10:05
Mňa neuveriteľné naštvala moja tehotná skoro švagriná. Včera pri návšteve skoro svokrovcov (doviezli sme švagra domov z práce) sa do nás obula, že jej stráááášne závidíme a preto sme takí protívní...... Začal síce môj drahý, ale len tým, že podotkol, že sú tam zase nakvartírovaní, ale keď bolo treba v lete a na jeseň s niečím pomôcť, tak to museli byť v práci, lebo potrebujú peniaze. Včera mi bolo až zle od jedu...:mad::mad::mad:
Vieš, tehotné majú hormóny v neustálej puberte. Ber to prosím Ťa z tejto stránky. Ale veď ona raz aj porodí. Ver, že to sa jej svet usporiada do celkom iných priorít, verím, že aj Tebe aj Tvojmu polovičiakovi... Ono to malé krehké miminko zmení na dlhú dobu priority celej rodiny a Ty si uvedomíš, že na jej výbuchu "tehotenských hormónov" predsa až tak nezáleží. Prajem Ti, aby si už nemala nikdy pokazený deň... kiežby ostalo len pri tomto. ;)http://www.beruska8.cz/deti/obrazgifovej/14.gifhttp://www.beruska8.cz/deti/obrazgifovej/20.gif Prepáč jej to, prosím Ťa, ona si to určite ani neuvedomila. ;)
Elena Navrátilová
19.11.07,10:08
No veru na čo, keby som vedela, že sú tam (zase!!!), tak tam ani nejdem. Veru rodinu si nevyberieme......:mee: A najhoršie je, keď ťa ani rodič nepodrží....
Zuzka, je to len momentálny pocit, nie? Mňa fakt mrzí, že sú ľudia takí keď sa oni necítia dobre, tak im je jedno, že ani inísa ich zásluhov nebudú cítiť dobre. Tak sa len už nad to povznes,... máme nový deň. Tak si ho čo najviac spríjemnime. ;)
ZuzanaP
19.11.07,10:11
Elenka, ďakujem za povzbudivé slová, ale toto jej tak ľahko nezabudnem. Ešte povedala, že jej závidím... Neviem si predstaviť čo jej už len ja môžem závidieť... Mňa to prejde, ale momentálne je mi z toho všetkého hrozne zle, takto mi nebolo ani napamätám, naozaj neviem, čím sme si to všetko zaslúžili.... Chce sa mi kričať, plakať, mám nervy v !kýbli" a to ma len tak niečo nedostane.

Ale dosť bolo ľútosti, hádam sa nenechám vytočiť niekým takým ako je ona. Musím to predýchať.
Elena Navrátilová
19.11.07,10:18
Elenka, ďakujem za povzbudivé slová, ale toto jej tak ľahko nezabudnem. Ešte povedala, že jej závidím... Neviem si predstaviť čo jej už len ja môžem závidieť... Mňa to prejde, ale momentálne je mi z toho všetkého hrozne zle, takto mi nebolo ani napamätám, naozaj neviem, čím sme si to všetko zaslúžili.... Chce sa mi kričať, plakať, mám nervy v !kýbli" a to ma len tak niečo nedostane.

Ale dosť bolo ľútosti, hádam sa nenechám vytočiť niekým takým ako je ona. Musím to predýchať.
Zuzanka,... viem, že raz jej to isto vrátiš :D... Darmo sa nehovorí podľa seba súdim Teba... tak čo sa budeš "vytáčať" nad niekým čo je svojim spôsobom ... ;)... že by závistlivec? Možno ona závidela Tebe a tak to zvrtla práve proti Tebe. ;) Ľudia...
Gabi03
19.11.07,10:22
Hlavne že polovička stojí pri tebe. No ak sa budeš nad tým trápiť, tým viac ju to bude tešiť. Teraz aby som nebolá zlá :o, ale ak budeš k nej ľahostajná, viac ju to bude trápiť, ako by si sa nad tým mala rozčulovať.
ZuzanaP
19.11.07,10:23
Elenka a to som bola medzi prvými, čo povedali, len nech sa majú dobre a majú zdravé bábätko. Aj napriek tomu, že nás poohovárala na všetky strany a špinila na nás, kde sa dá.....:mee: Ja len hovorím, že každému sa všetko zlé raz vráti.....
ZuzanaP
19.11.07,10:25
Hlavne že polovička stojí pri tebe. No ak sa budeš nad tým trápiť, tým viac ju to bude tešiť. Teraz aby som nebolá zlá :o, ale ak budeš k nej ľahostajná, viac ju to bude trápiť, ako by si sa nad tým mala rozčulovať.


Gabi súhlasím, musela som sa z toho vyrozprávať (vypísať), už mi je lepšie, ste fakt suprové, ďakujem:):):)
ZuzanaP
20.11.07,05:33
No povedzte nemáme my smolu....Akurát mi volal drahý, že mal nehodu, motor auta je v pr...li, chladič dtt. Našťastie sa mu nič nestalo. Prečo zrovna my, ako keby toho nebolo dosť, po víkendovom incidente s mojou "najdrahšou" švagrinou teraz toto.... A nech mi ešte raz vykričí, že jej niečo závidím, ideme ma roztrhnúť od jedu........:mad::mad::mad:
Olice
20.11.07,05:42
No povedzte nemáme my smolu....Akurát mi volal drahý, že mal nehodu, motor auta je v pr...li, chladič dtt. Našťastie sa mu nič nestalo. Prečo zrovna my, ako keby toho nebolo dosť, po víkendovom incidente s mojou "najdrahšou" švagrinou teraz toto.... A nech mi ešte raz vykričí, že jej niečo závidím, ideme ma roztrhnúť od jedu........:mad::mad::mad:
Je pochopiteľné, že si nahnevaná, ale skús sa na to pozrieť z druhej strany.
Auto je síce rozbité, ale manžel je v poriadku. Mohlo sa to skončiť aj opačne.
Auto by bolo v poriadku a manžel v tom lepšom prípade dolámaný. Tak skús namiesto hnevu ďakovať, že to dopadlo takto a nie horšie.
ZuzanaP
20.11.07,05:44
Ale veď ja viem, ale prvotný pocit je taký aký je. Ja verím, že všetko zlé je na niečo dobré a ďakujem Bohu, že je v poriadku. Na plechy sa vykašľať, ale nemuselo sa stať, všetko má svoje prečo a preto.....
ZDENIELA
20.11.07,06:43
Mňa dneska čaká fakt "krááásny deň". :mad:
Kolegyňa - účtovníčka ochorela, takže za ňu musím urobiť DPH - to bude sranda, kým sa zas do toho dostanem. :confused::confused::confused:
Držte mi palčeky, aj ja si ich držím, až mám hánky vyblednuté od toho stisku.
Ešteže my ženy dokážeme robiť viac vecí naraz (rozumej držať si pršteky a pritom klepkať po klávesnici od PC...;))
No nič to, bežím presedlať do druhého kresla, k PC s účtom.
Len dúfam, že pri sedení na dvoch kreslách sa podo mnou neprepadnú
Zita5
20.11.07,06:53
Mňa dneska prekvapilo a trolinku nahnevalo aj to , že niekto si nedá ani toľko času , aby si vyhladal potrebný zákon a preštudoval si znenie, čo ktorý paragraf znamená , som z toho prekvapkaná :mee::rolleyes: to je už hrozné ...

http://www.porada.sk/t65413-82-odst-8-zakona-o-dph.html
lorelei
20.11.07,07:05
Vcera vecer ma rozculila ubohost ludi.....Hanba! Bola u nas jedna pani - prvy krat vobec v zivote a zabudla si v aute kabelku. Do hodiny bolo auto vypacene a logicky kabelka - so vsetkym, co my baby v kabelkach nosime - ale hlavne peniaze v hotovosti, ktore si predtym vybrala a nie malo!, telefony, plat. karty....doklady aj od auta....bolo to prec. Neskutocne!!! A k tomu vsetkemu este nechala auto nie pred branou, ale na ceste pod lampou....."Pod lampou byva najvacsia tma, ci ako?" Hanbila som sa za tych - neviem ani koho......Preco sme este aj takito?:mad:
Marti.ka
20.11.07,10:41
No mňa dnes hrozne rozčúlil jeden náš zamestnanec, s ktorým máme nekonečné problémy. Nielenže nevyrobí ani na minimálnu mzdu /na počudovanie ostatní áno/, ale ešte aj na nás poslal kontrolu z inšpektorátu prácu. Kde sa mimochodom sťažoval aj na nedostatočné OOPP, keď sa mu stal úraz. O čom informoval zamestnávateľa až o tri dni neskôr, nikomu to nenahlásil, nikto to nevidel, takže sme mu vlastne nemuseli ani veriť, že sa mu ten úraz stal v práci. Predsa sme mu len ten úraz uznali a on sa ešte na inšpektoráte sťažoval, že v zázname uviedol, že úraz sa nestal z viny zamestnávateľa zo strachu.
Marti.ka
20.11.07,10:43
A dnes ešte jedna čerešnička. Nedávno nás navštívila polícia.
Tanče
20.11.07,10:51
No povedzte nemáme my smolu....Akurát mi volal drahý, že mal nehodu, motor auta je v pr...li, chladič dtt. Našťastie sa mu nič nestalo. Prečo zrovna my, ako keby toho nebolo dosť, po víkendovom incidente s mojou "najdrahšou" švagrinou teraz toto.... A nech mi ešte raz vykričí, že jej niečo závidím, ideme ma roztrhnúť od jedu........:mad::mad::mad:

a možno práve preto sa nám dejú veci, na ktoré si kladieme večnú otázku "prečo práve ja?", lebo sa nevieme povzniesť nad nepodstatnými negatívami a všetko si príliš vzťahujeme na seba. Závidí? No nech, veď len jej samej to škodí, že v sebe PESTUJE taký pocit...
Nie je nič krajšie ako sa dívať na vlastný život ako divák na divadelné predstavenie.
Skúste to a uvidíte ako sa vám prestanú zdať problémy problémami.
Olice
20.11.07,11:03
a možno práve preto sa nám dejú veci, na ktoré si kladieme večnú otázku "prečo práve ja?", lebo sa nevieme povzniesť nad nepodstatnými negatívami a všetko si príliš vzťahujeme na seba. Závidí? No nech, veď len jej samej to škodí, že v sebe PESTUJE taký pocit...
Nie je nič krajšie ako sa dívať na vlastný život ako divák na divadelné predstavenie.
Skúste to a uvidíte ako sa vám prestanú zdať problémy problémami.
Fakt sa mi tento názor páči. Tiež si to myslím.
Katka 30
20.11.07,11:33
nebolo to dnes,ale minulý týždeň pri obdržaní mojej výplaty ma skoro porazilo,pán riaditeľ rozdával odmeny....a zasa ma hodnotí ako upratovačky.....vie mi to niekto vysvetliť?
Gabi03
20.11.07,11:36
nebolo to dnes,ale minulý týždeň pri obdržaní mojej výplaty ma skoro porazilo,pán riaditeľ rozdával odmeny....a zasa ma hodnotí ako upratovačky.....vie mi to niekto vysvetliť?

Keď zasa, už si mu to aspoň raz spomenula?
Kazu
20.11.07,11:38
No povedzte nemáme my smolu....Akurát mi volal drahý, že mal nehodu, motor auta je v pr...li, chladič dtt. Našťastie sa mu nič nestalo. Prečo zrovna my, ako keby toho nebolo dosť, po víkendovom incidente s mojou "najdrahšou" švagrinou teraz toto.... A nech mi ešte raz vykričí, že jej niečo závidím, ideme ma roztrhnúť od jedu........:mad::mad::mad:

Moja svokra vždy vravievala: "Dobre je pokiaľ závidia, beda tomu koho začnú ľutovať." Hlavu zdvihnúť vysoko, nahodiť úsmev a pekne nahlas povedať: Dobre, že to takto dopadlo, veď plechy sú len plechy a peniaze nie sú problém. Tie boli aj budú /že nie sú, to je v tomto prípade nepodstatné/, hlavne že sa drahému nič nestalo. A kto je závistlivý, nech ho pučí. :---
liba2
20.11.07,11:38
Mňa dneska prekvapilo a trolinku nahnevalo aj to , že niekto si nedá ani toľko času , aby si vyhladal potrebný zákon a preštudoval si znenie, čo ktorý paragraf znamená , som z toho prekvapkaná :mee::rolleyes: to je už hrozné ...

http://www.porada.sk/t65413-82-odst-8-zakona-o-dph.html
Zitka, máš pravdu, niekedy si myslím, či medzi riadkami nie je napísané aj toto: ".... a nemohol by mi to niekto prečítať? mne sa moc do toho nechce" :D
cloe
20.11.07,11:39
Katka30, tiež si myslím, že ak sa cítim slabo ohodnotená, treba sa ozvať. Nikto druhý to za ťa neurobí.
Bastian
20.11.07,11:54
Katka30, tiež si myslím, že ak sa cítim slabo ohodnotená, treba sa ozvať. Nikto druhý to za ťa neurobí.
Naozaj nikto druhý zaťa neurobí?:D