Tanče
13.12.07,16:44
Túto dnešnú prestrelku som zmeškala a zasa som prd urobila kým sa tým všetkým preklikala. Už aj MIšo sa vypol ale MUSÍM reagovať:

MIchal !
Priznávam tu verejne, že som z tvojich príspevkov, minulých, dávnejších mala tiež pocit ako tvoje dajmetomu "protivníčky" dnes tu na tomto fóre. Veľmi som preto ani neragovala na tvoje príspevky aj keď som z nich pocity mala silné a vytvorila som si na teba názor. Aké to boli pocity?
Bola som podráždená z toho
- aký si nástojčivý vo svojich názoroch, nekompromisný, neschopný uznať názor a pocit druhého,
- ako si vedel zotreť druhého za to že sa jeho názor nestotožňoval s tvojim,
- dokonca si v niektorých chvílach útočil na v š e t k ýc h a to v negatívnom zmysle...
skrátka, pomyslela som si: jeden premúdrelý, úspešný, najsamlepší, egoistický, zcestovaný pán podnikateľ, ... a ešte kratšie: TRUHLÍK.

Tak toto sú slová, na ktoré máš už určite prsty naštartované,už len vyraziť na klávesnicu .... tak poď do mňa!)

KeĎ som si však prečítala tvoj dlhočizný príspevok č. 960, tak som ostala v nemom úžase a pochopila som čo si za duša. NEbudem ti posielať SSku, chcem to povedať nahlas, že ak to skutočne cítiš tak ako píšeš, tak vitaj medzi nami, (alebo ja medzi vami?). Je to skutočne životná kvalita.
Tak ako som sa skláňala (a stále sa skláňam) pred účtovníckou profesiou, tak sa tu skloním aj pred tebou.
Už chápem o či ti išlo, čo si chcel dosiahnuť svojimi diskusiami, ale vidíš, pár ľudí si tu vydráždil a nezískal na svoju stranu. Tí, ktorí ťa už mali možnosť spoznať viac, možno aj osobne, tým je to jasné. Nechcem tu byť zasa ja za múdru, píšem to čo cítim, nie čo mi káže rozum, a chcem týmto povedať, .... ale veď ty chápeš čo.
... a prajem si aby to pochopili aj všetci ostatní...:)
Ajuška
13.12.07,15:47
aj ty Brutus!? a este aj moja menovkyna! ech ! :o alebo si si iba smajlika pomylila? :D

...nepomýlila... ani smajlíka... ani poznanie že vyrovnaná osobnosť nemá potrebu osočovať...:rolleyes:...
ayya
13.12.07,16:26
...nepomýlila...

ja som sa pomylila... vsetko mazem, a odvolavam ... chvalabohu, ze sa to tu da ;) ale aspon majka videla, ze viem byt aj hnusna... :o este raz sa ospravedlnujem
Bastian
13.12.07,16:35
Ja som na Porade pomaly od začiatku - a toto ma neskutočne mrzí, lebo takéto tu nikdy nebolo... je to isto tým, že sa našli ľudia, ktorí si pomýlili túto stránku s chatom (v tom horšom zmysle), sú prihlásení pod dvoma nickmi a týmto spôsobom si nahrávajú a čeria tu vodu a vháňajú sem zášť... a na druhej strane sú tu takí, čo ich neprekukli, naletia im a snažia sa s nimi debatovať a až po niekoľkých príspevkoch zistia, že tu čosi nehrá.... bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
týmto pozdravujem zdravú PORADU a nedajme sa ľudkovia znechutiť a zničiť si tento krásny relax takými čo nemôžu prežiť že je na svete ešte niečo pekné a priateľské.
:):):):):):):):):):)

Som človek čo má rád kľud a pokoj.
Keď som niekde kde rád chodím a kde môžem a chcem vyjadriť svoj názor, tak ho vyjadrím. Tiež sa ozvem keď sa mi niečo nezdá.

Takisto keď vidím nejakého slušného chlapa alebo seriózne pôsobiacu pani ako húli na zastávke, tak sa jej spýtam či jej neprekáža, že je vedľa nej matka s deťmi a dym z jej cigarety fúka vietor priamo im do tváre. Keď je to nejaký chudák dogrcaný bezdomovec, tak takému to nepoviem. Predpokladám, že by ma nepochopil. Často sú ale reakcie od tých vyobliekaných „paničiek“ také, čo by som nečakal ani od tých chudákov.
Tu na porade vidím tiež, že je tu pár takých čo sa snažia pôsobiť veľmi pekne a slušne. Ale chvíľami, keď sa nechajú uniesť svojimi emóciami, môžeme vidieť pozoruhodné javy. Milé, súcitné, ohľaduplné, tolerantné a veľmi fajn tety sa menia na podlé, cynické a slizké bosorky. Chcem len povedať, že je tu pár veľkých falošníc.

Sway ako vidím, to že tu zatiaľ nikto nepovedal opačný názor ako máš ty, je pre teba dosť tvrdý oriešok? Nevieš sa s tým zmieriť? Nemaj silné a milné reči že tu niekto čerí vodu a že sem vnáša zášť iba tým, že urobí to čo tu robíš aj ty – že vysloví svoj názor.
A tiež tu nemaj ľudí za hlupákov... že neprekuknú niekoho a že niekomu naletia. Každý kto vie čítať vidí kto je kto.

K tvojmu vyjadreniu – citujem:
bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
len toľko, že našťastie sme verejná stránka... a vďaka tomu sa tu dajú nájsť rôzne potrebné informácie a tiež si tu človek môže vypočuť rôzne názory. Len nie každý je dosť zrelý (na to nestačí iba dosiahnuť vyšší vek) a tak tolerantný aby si vypočul toho druhého bez toho aby ho tu začal obviňovať z niečoho–ničoho.
Ajuška
13.12.07,16:43
zdravim ta srdecne, maj sa krasne, Ajuška :)

...:D...moooje rozšupnuteee...chýba mi tu taký ten objímajúci smajlík ktorým by som Ti rada chrbátik pošúchala za Tvoju reakciu...:---...
Tanče
13.12.07,16:53
Toto mi akurát prišlo:
Ajuška
13.12.07,16:56
Toto mi akurát prišlo:

...peeerfeektneee...:---...a tak málo k tomu stačí...
ayya
13.12.07,17:03
...:D...moooje rozšupnuteee...chýba mi tu taký ten objímajúci smajlík ktorým by som Ti rada chrbátik pošúchala za Tvoju reakciu...:---... doslova učebnicový príklad že totéž nemusí byť totéž...:rolleyes:...máš pravdu, aj tak sa dali čítať moje slová... .:---:---:---...
verejne si trham vlasy od hanby ... prepaaaac, :o :o odvolavam, ze som ta "odvolala" ako moju menovkynu... ale fakt ma pomylil ten "sarkasticky" smajlik ...:o to mi zabranilo pochopit to tak, ako si to myslela... ale ze ta srdecne zdravim, to plati aj nadalej ... ok? :) a tamto od hanby premazem... uz aj hned ;)
Ajuška
13.12.07,17:08
verejne si trham vlasy od hanby ... prepaaaac, :o :o odvolavam, ze som ta "odvolala" ako moju menovkynu... ale fakt ma pomylil ten "sarkasticky" smajlik ...:o to mi zabranilo pochopit to tak, ako si to myslela... ale ze ta srdecne zdravim, to plati aj nadalej ... ok? :) a tamto od hanby premazem... uz aj hned ;)

...ani vlasy... ani mazať netreba... tobôž sa ospravedlňovať... všetko je predsa v najlepšom poriadku...:---...uuuprimne sa pod to podpisujem... som presvedčená že s Tebou si dokážem vždy všetko vysvetliť... vlnový rozsah je vlnový rozsah drahá... :rolleyes: ...len neecii aby som si od tohto krásavca odvykala...:rolleyes:...kuk...
ayya
13.12.07,17:15
Som človek čo má rád kľud a pokoj. ....
ostatne z tvojho prispevku som vymazala, lebo
1. si to protireci s tou prvou vetou
2. a co povazujem za dolezitejsie: je to totalna blbost... ja osobne mam s nou IBA velmi dobre skusenosti z kontaktu ...
----------
prosim ta, urob to co ja a zmaz tu blbovinu, co dalej pokracuje v tvojom prispevku, ... to si sakra sekol vedla imho...a vsimni si, prosim, ze to pisem bez jedineho smajlika, vdaka ...
Stefan2005
13.12.07,17:20
Ani nie tak dávno, čo sa po dlhšej dobe opäť ozval na Porade MISOMISO. Podľa reakcií som vycítil, že chýbal. Teda možná nie on (prevažná väčšina z nás ho osobne určite nepozná), ale jeho príspevky. Alebo lepšie povedané jeho pohľad na veci.
Dal som si preto tú námahu, a začítal som sa do jeho príspevkov. Keď sa mi z akéhokoľvek dôvodu nejaký článok páči, pretože má pre mňa „karmu“, zvyknem si ho save-núť do počítača. A niekoľko článkov od MISOMISO som si uložil (teraz schválne nehovorím o iných uložených odborných článkoch!!!).
Nie preto, že s ním vo všetkom súhlasím, alebo že by „hovoril z mojej duše“. Skôr naopak, som asi iného zmýšľania. Ale preto, že jeho príspevky majú „ego“. Bez ohľadu na to, či pravé alebo nepravé (tiež ho nepoznám osobne – preto neviem posúdiť). Ale hlavne preto, že väčšinou brnkne veciam a udalostiam na inú strunu, aká je vo všeobecnosti možno zažitá.
Aj keď, ako som povedal, nie vždy zdieľam jeho názor, v každom prípade sa na ním zamyslím. Keď už ani inteligentná prezentácia iného zorného uhlu pohľadu na veci sa nám nie vždy páči, neznamená to, že nemá svoje racio.
Preto osobne aj naďalej budem čítať príspevky s „vlastnou pridanou hodnotou“ (čo ma však prekvapuje, že tieto skôr píšu muži...). Virtuálne fórum na prezentáciu názorov je preto ako stvorené – nesúhlasná vrava nikoho nebudí zo spánku ... Len škoda, že niektoré príspevky miesto toho, aby pridali niečo vlastného, sú zamerané na negáciu názoru druhého.
Pekný večer všetkým.
ayya
13.12.07,18:07
Mne to neda, skratka musim: pre Bastiana

viem, ze sa nevyziadane rady nemaju davat a ani clovek nema dufat, ze za take rady bude niekto vdacny ... ale napriek tomu musim:

Bastian, nikdy ... pocujes: NIKDY si ozajstny chlap nesmie dovolit zautocit na zenu! Aj tu na nete plati, ze zenu ani kvetinou neudries ... nieto este prispevkom...
Nauc sa prosim, rozlisovat medzi zautocenim na zenu ako taku a na jej nazory - to je velikansky rozdiel. Na zenu ozajstny chlap nikdy nezautoci - ani v realnom zivote, ani na internete, to urobi iba haraburda! ...

Nutne si kazdy, kto vidi ako muz zautocil na zenu musi polozit aspon taketo otazky aj s odpovedami:

... kde to videl? ... no, asi doma ...
... povazuje to za normalne? ... no, asi ano ...
... bude to robit aj v buducnosti? samozrejme! lebo to poklada za normalne

----------
ale to je vsetko nic v porovnani s tym, ze tej zene vzdy ublizi a nikdy sa to neda vratit ... poznam par (3-4) muzov, ktorym bolo velmi luto, ze niekedy v zivote take nieco urobili a neskutocne to lutovali, lebo ... da sa vydrzat to, ked clovekom pohrdaju ini ludia, ale najhorsie je, ked clovek z nejakych dovodov za svoje konanie zacne pohrdat sam sebou ...

----------
koniec mojich nevyziadanych rad pre teba ... ber alebo neber, je to na tebe
Danila
13.12.07,18:11
Ani nie tak dávno, čo sa po dlhšej dobe opäť ozval na Porade MISOMISO. Podľa reakcií som vycítil, že chýbal. Teda možná nie on (prevažná väčšina z nás ho osobne určite nepozná), ale jeho príspevky. Alebo lepšie povedané jeho pohľad na veci.
Dal som si preto tú námahu, a začítal som sa do jeho príspevkov. Keď sa mi z akéhokoľvek dôvodu nejaký článok páči, pretože má pre mňa „karmu“, zvyknem si ho save-núť do počítača. A niekoľko článkov od MISOMISO som si uložil (teraz schválne nehovorím o iných uložených odborných článkoch!!!).
Nie preto, že s ním vo všetkom súhlasím, alebo že by „hovoril z mojej duše“. Skôr naopak, som asi iného zmýšľania. Ale preto, že jeho príspevky majú „ego“. Bez ohľadu na to, či pravé alebo nepravé (tiež ho nepoznám osobne – preto neviem posúdiť). Ale hlavne preto, že väčšinou brnkne veciam a udalostiam na inú strunu, aká je vo všeobecnosti možno zažitá.
Aj keď, ako som povedal, nie vždy zdieľam jeho názor, v každom prípade sa na ním zamyslím. Keď už ani inteligentná prezentácia iného zorného uhlu pohľadu na veci sa nám nie vždy páči, neznamená to, že nemá svoje racio.
Preto osobne aj naďalej budem čítať príspevky s „vlastnou pridanou hodnotou“ (čo ma však prekvapuje, že tieto skôr píšu muži...). Virtuálne fórum na prezentáciu názorov je preto ako stvorené – nesúhlasná vrava nikoho nebudí zo spánku ... Len škoda, že niektoré príspevky miesto toho, aby pridali niečo vlastného, sú zamerané na negáciu názoru druhého.
Pekný večer všetkým.Zámerne som sa vrátila do tejto témy, vzhľadom k Tvojmu príspevku. Veľmi som sa snažile, ale nenašla som nejaké negácie názorov druhých. Skôr som našla to, že všetci, ktorí nesúhlasia práve s názorom misomisa, sú tí menej chápaví, sú tí, čo nie sú schopní adekvátneho posunu v myslení. Jednoducho sú nedokonalejší, sú menej chápaví, sú tí druhí....a nemáš pravdu v tom, že vlastnú pridanú hodnotu tu píšu len muži... A za túto možnosť poznania, ako sa hodnotí iný názor, misomisovi patrí moja vďaka a uznanie
Zdravím Ťa misomiso. Nedá mi, aby som sa nevyjadrila touto formou. Je mi sympatická väčšina Tvojich názorov, len je škoda strácať energiu s ľuďmi, ktorí ešte nedosiahli určitý stupeň poznania a neposunuli sa v myslení do ďalšej dimenzie. Nevyjadrujem sa v téme len a len z toho dôvodu, že by mi to odobralo zbytočne veľa energie a nestojí mi to za to (a myslím, že nie som sama). Pretože ono je to asi tak, kto nemyslí tak ako my, je proti nám. Držím palce a želám všetko dobré a veľa šťastia.
P.S. Patrím tiež názorovo na opačný breh. A nikdy ma nenapadlo, že tí z toho opačného idú proti nám. Skôr som bola presvedčená, že je medzi nami rieka. A len preto, že nejdeme proti sebe do nej nespadneme. Často sa stáva, že kto sa povyšuje, býva ponížený. Nemôžeme za to, že sa nám neušli miesta v prvých radoch, keď sa rozdávali miestenky pre najvyššie stupne poznania. Možno sme sa práve zamýšľali, kde je naše miesto v komunite ľudstva.:)
misomiso
13.12.07,18:18
Nekonštatovala som, že niekoho obvinil. So všetkým ostatným, čo píšeš sa dá len súhlasiť. Skôr som chcela upozorniť na to, že misomiso občas vodu káže a víno pije, čím spochybňuje úprimnosť svojich prezentovaných názorov. Prednedávnom stál na strane Poraďáka, ktorý / a musím konštatovať, že oprávnene/ sa pohoršoval nad zverejňovaním ss na fóre. Pre mňa znamená ss to, že je adresovaná mne a len mne. Misomiso sa stal obhajovateľom / a tiež oprávnene/ toho názoru, že je neetické zverejňovať ss. Dnes to urobil. Nič na veci nemení fakt, že nezverejnil adresáta. Názor je názor. A treba si za ním stáť. Ak by to urobil, vedela by som s mnohými jeho názormi súhlasiť a z mnohých sa poučiť. Musela by som však v ne veriť. Sám teda asi podal ruku smerom k reakciám, ktorých sa dostalo jeho príspevkom. Nič viac a nič menej som nechcela poznamenať v tejto téme, ktorá skutočne je pre tých, ktorí chcú vyjadriť jej účel.

Prepac Danila, skus pohladat ten moj prispevok, ktory tu hore spominas (teda pravdu povediac, ocenil by som, ak by si citovala a nie interpretovala, Porada umoznuje citovanie). Ja iba tolko, ze pokial sa dobre pamatam (samozrejme jestvuje aj moznost, ze uz som senilny :)) tak som napisal, ze pokladam za nepripustne, aby niekto citoval SS s uvedenim autora, alebo citoval taku cast SS, z ktorej by bolo mozne autora identifokovat. Myslim, ze svoje zasady som dnes neporusil. Ja si tu teraz dovolim podotknut, ze aj nadalej budem citovat takymto sposobom zo SS, (hoci to nemienim robit casto) ak to budem povazovat za vhodne. Ak by to niekomu vadilo, nemusi mi SS posielat.

Vobec by som uvital, keby sa SS posielali iba v nevyhnutnom pripade, sme chat, ci sa to niekomu paci alebo nie, radsej by som diskutoval verejne. Naozaj niekedy nemam cas vysvetlovat piatim ludom cez SS 5 x to iste na co sa ma pytaju. Potom to mozno vyzera nezdorilo, ze na SS neodpovedam. Myslim, ze ak niekto napise cez SS to, co by mohol napisat verejne tak si akosi "vynucuje" odpoved, - teda aspon ja to tak vnimam. Ak napise verejne, tak tam je jasne, ze odpoved nemusi dostat, pretoze iste ste si vsimli, ze ja (tak ako kazdy ma Porade) si vybera to, na co bude reagovat a na niektore prispevky (hoci su urcene priamo mne) naozaj necitim potrebu reagovat.
ayya
13.12.07,18:23
.... Nemôžeme za to, že sa nám neušli miesta v prvých radoch, keď sa rozdávali miestenky pre najvyššie stupne poznania. Možno sme sa práve zamýšľali, kde je naše miesto v komunite ľudstva.:)

:) suhlas! nielen s tym, co som tu odcitovala z celeho tvojho prispevku ... mimochodom: som si spomenula na jeden citat, neviem uz kto ho povedal, ale musel to byt strasne mudry, chapavy a v kazdom ohlade "ludsky" clovek:

"Rozum je asi jedina vec, ktoru panbozko rozdelil uplne spravodlivo: mnohi ludia sa stazuju na nedostatok roznych veci, ale na nedostatok rozumu malokto"

:D :D
Bastian
13.12.07,18:25
ostatne z tvojho prispevku som vymazala, lebo
1. si to protireci s tou prvou vetou
2. je to totalna blbost... ja osobne mam s nou IBA velmi dobre skusenosti z kontaktu ...
----------
prosim ta, urob to co ja a zmaz tu blbovinu, co dalej pokracuje v tvojom prispevku, ... to si sakra sekol vedla imho...a vsimni si, prosim, ze to pisem bez jedineho smajlika, vdaka ...

Prečo by si zasa mazala?
Zachádaš priďaleko nemyslíš?
Sway má reči opačného názoru za blablabla, kecanie a ty za blboviny. Tak kto komu nedá priestor na vyjadrenie názoru. Toto isté ste robili aj v predošlých témach. A potom sa navzájom hladkáte a hovoríte si aké ste úžasné. Len by som bol zvedavý, aké ste v skutočnosti....

Len toľko ti poviem, že sem v budúcnosti môžeš písať hocijaké krásne slová... Mne si ukázala zo seba dosť na to, aby som si o tebe vytvoril práve opačný názor, ako sa tu väčšinou snažíš prezentovať.

Podčiarkni čo si tu protirečí a vysvetli mi prečo je podľa teba všetko okrem prvej vety blbovina.
Som človek čo má rád kľud a pokoj.
Keď som niekde kde rád chodím a kde môžem a chcem vyjadriť svoj názor, tak ho vyjadrím. Tiež sa ozvem keď sa mi niečo nezdá.

Takisto keď vidím nejakého slušného chlapa alebo seriózne pôsobiacu pani ako húli na zastávke, tak sa jej spýtam či jej neprekáža, že je vedľa nej matka s deťmi a dym z jej cigarety fúka vietor priamo im do tváre. Keď je to nejaký chudák dogrcaný bezdomovec, tak takému to nepoviem. Predpokladám, že by ma nepochopil. Často sú ale reakcie od tých vyobliekaných „paničiek“ také, čo by som nečakal ani od tých chudákov.
Tu na porade vidím tiež, že je tu pár takých čo sa snažia pôsobiť veľmi pekne a slušne. Ale chvíľami, keď sa nechajú uniesť svojimi emóciami, môžeme vidieť pozoruhodné javy. Milé, súcitné, ohľaduplné, tolerantné a veľmi fajn tety sa menia na podlé, cynické a slizké bosorky. Chcem len povedať, že je tu pár veľkých falošníc.

Sway ako vidím, to že tu zatiaľ nikto nepovedal opačný názor ako máš ty, je pre teba dosť tvrdý oriešok? Nevieš sa s tým zmieriť? Nemaj silné a milné reči že tu niekto čerí vodu a že sem vnáša zášť iba tým, že urobí to čo tu robíš aj ty – že vysloví svoj názor.
A tiež tu nemaj ľudí za hlupákov... že neprekuknú niekoho a že niekomu naletia. Každý kto vie čítať vidí kto je kto.

K tvojmu vyjadreniu – citujem:
bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
len toľko, že našťastie sme verejná stránka... a vďaka tomu sa tu dajú nájsť rôzne potrebné informácie a tiež si tu človek môže vypočuť rôzne názory. Len nie každý je dosť zrelý (na to nestačí iba dosiahnuť vyšší vek) a tak tolerantný aby si vypočul toho druhého bez toho aby ho tu začal obviňovať z niečoho–ničoho.

Dúfam, že tieto moje slová pochopíte a sami budete vedieť komu patria.
Milé tetušky: môžete sa hanbiť.
Keď budete na vianoce dávať darčeky pod stromček a budete sa zase raz cítiť aké ste fajn, tak si spomeňte na to, že až také fajn nie ste pre tých, ktorým by ste furt len mazali ich názory.
misomiso
13.12.07,18:25
Mne to neda, skratka musim: pre Bastiana

viem, ze sa nevyziadane rady nemaju davat a ani clovek nema dufat, ze za take rady bude niekto vdacny ... ale napriek tomu musim:

Bastian, nikdy ... pocujes: NIKDY si ozajstny chlap nesmie dovolit zautocit na zenu! Aj tu na nete plati, ze zenu ani kvetinou neudries ... nieto este prispevkom...
Nauc sa prosim, rozlisovat medzi zautocenim na zenu ako taku a na jej nazory - to je velikansky rozdiel. Na zenu ozajstny chlap nikdy nezautoci - ani v realnom zivote, ani na internete, to urobi iba haraburda! ...

Nutne si kazdy, kto vidi ako muz zautocil na zenu musi polozit aspon taketo otazky aj s odpovedami:

... kde to videl? ... no, asi doma ...
... povazuje to za normalne? ... no, asi ano ...
... bude to robit aj v buducnosti? samozrejme! lebo to poklada za normalne

----------
ale to je vsetko nic v porovnani s tym, ze tej zene vzdy ublizi a nikdy sa to neda vratit ... poznam par (3-4) muzov, ktorym bolo velmi luto, ze niekedy v zivote take nieco urobili a neskutocne to lutovali, lebo ... da sa vydrzat to, ked clovekom pohrdaju ini ludia, ale najhorsie je, ked clovek z nejakych dovodov za svoje konanie zacne pohrdat sam sebou ...

----------
koniec mojich nevyziadanych rad pre teba ... ber alebo neber, je to na tebe

Tak myslim, ze mame na svete novu druh imunity. Este sa sni nestacili poslanci vysporiadat s tou poslaneckou (opileckou) imunitou, (hoci to slubuju uz roky) a na Porade zavadzame zensku. :) Ja sa musim priznat ze mam rad zdorilych gentlemanov. Ale aj tu do istej miery plati, ze na jednanie s uctou musia byt dvaja. Takych chlapov, co si so zenou nevedia spravit poriedok, ak treba, tiez "nemusim" :).
ayya
13.12.07,18:34
Tak myslim, ze mame na svete novu druh imunity. Este sa sni nestacili poslanci vysporiadat s tou poslaneckou (opileckou) imunitou, (hoci to slubuju uz roky) a na Porade zavadzame zensku. :) Ja sa musim priznat ze mam rad zdorilych gentlemanov. Ale aj tu do istej miery plati, ze na jednanie s uctou musia byt dvaja. Takych chlapov, co si so zenou nevedia spravit poriedok, ak treba, tiez "nemusim" :).

miso miso ...nic si nepochopil a ani to nebolo pre teba urcene ... a vies, ze po tomto tvojom prispevku je mi uplne jedno, co si ty myslis? tusim uz iba necham pozdravovat tvoju pani, ale len v pripade, ze s nou si si poriadok uz urobil ... prikladam smajlika: :o
ayya
13.12.07,18:37
... ktorým by ste furt len mazali ich názory. hehe... raz - ked budes fakt dospely, tak by si rad zmazal dokazy niektorych tvojich nazorov, ale internet ma dlhu pamat, kamarat :D :D

to ostatne nestoji ani za citovanie, nie to este odpovedanie ;)
Danila
13.12.07,18:38
to misomiso: máš pravdu, interpretovala som. Ja som ocenila Tvoj názor, že ss sa nezverejňujú. A samozrejme autor, to už vôbec nie. Ja osobne by som ss nezverejnila. Nevyčítam Ti, že si tak urobil, a nemám na to právo. Za túto zverejenú som sa Ti však poďakovala. Aj takí sme vo vyjadrovaní svojich názorov. Pekne zpoza bučka. Aj ovca celá aj vlk sýty.
Ajuška
13.12.07,18:40
Som človek čo má rád kľud a pokoj.
...:rolleyes:...iba dopĺňam, že rada ten kľud a pokoj ponechávam aj iným... je to asi len o vzájomnom rešpekte a tolerancii...:rolleyes:... Tu na porade vidím tiež, že je tu pár takých čo sa snažia pôsobiť veľmi pekne a slušne. Ale chvíľami, keď sa nechajú uniesť svojimi emóciami, môžeme vidieť pozoruhodné javy. Milé, súcitné, ohľaduplné, tolerantné a veľmi fajn tety sa menia na podlé, cynické a slizké bosorky. Chcem len povedať, že je tu pár veľkých falošníc.

...:rolleyes:...bez toho, či si to priznáme alebo nie, emócie nás výrazne ovplyvňujú celý život vlastne už od prvého nadýchnutia...:rolleyes:... preradiť fajn tety do kategórie podlých, cynických slizkých bosoriek obnáša tiež značnú dávku aj emócií...:rolleyes:...

Sway ako vidím, to že tu zatiaľ nikto nepovedal opačný názor ako máš ty, je pre teba dosť tvrdý oriešok? Nevieš sa s tým zmieriť? Nemaj silné a milné reči že tu niekto čerí vodu a že sem vnáša zášť iba tým, že urobí to čo tu robíš aj ty – že vysloví svoj názor.
A tiež tu nemaj ľudí za hlupákov... že neprekuknú niekoho a že niekomu naletia. Každý kto vie čítať vidí kto je kto.

...:rolleyes:...tu sa mi však už natíska otázka že kam sa stratilo to potešenie s kľudu a pokoja?...:rolleyes:...

K tvojmu vyjadreniu – citujem:
bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
len toľko, že našťastie sme verejná stránka... a vďaka tomu sa tu dajú nájsť rôzne potrebné informácie a tiež si tu človek môže vypočuť rôzne názory. Len nie každý je dosť zrelý (na to nestačí iba dosiahnuť vyšší vek) a tak tolerantný aby si vypočul toho druhého bez toho aby ho tu začal obviňovať z niečoho–ničoho.

...:rolleyes:...s týmto sa dá IBA súhlasiť v plnom rozsahu...:rolleyes:...len neviem čo na to Tvoje svedomie...:rolleyes:... zrkadlo je doosť užitočné nielen k pohľadu či sa mi šmynky rozmazali...:---...

...vkladala som do textu aby sme sa lepšie rozumeli...:rolleyes:... pekný večer aj Tebe prajem...
misomiso
13.12.07,18:43
Túto dnešnú prestrelku som zmeškala a zasa som prd urobila kým sa tým všetkým preklikala. Už aj MIšo sa vypol ale MUSÍM reagovať:

MIchal !
Priznávam tu verejne, že som z tvojich príspevkov, minulých, dávnejších mala tiež pocit ako tvoje dajmetomu "protivníčky" dnes tu na tomto fóre. Veľmi som preto ani neragovala na tvoje príspevky aj keď som z nich pocity mala silné a vytvorila som si na teba názor. Aké to boli pocity?
Bola som podráždená z toho
- aký si nástojčivý vo svojich názoroch, nekompromisný, neschopný uznať názor a pocit druhého,
- ako si vedel zotreť druhého za to že sa jeho názor nestotožňoval s tvojim,
- dokonca si v niektorých chvílach útočil na v š e t k ýc h a to v negatívnom zmysle...
skrátka, pomyslela som si: jeden premúdrelý, úspešný, najsamlepší, egoistický, zcestovaný pán podnikateľ, ... a ešte kratšie: TRUHLÍK.

Tak toto sú slová, na ktoré máš už určite prsty naštartované,už len vyraziť na klávesnicu .... tak poď do mňa!)

KeĎ som si však prečítala tvoj dlhočizný príspevok č. 960, tak som ostala v nemom úžase a pochopila som čo si za duša. NEbudem ti posielať SSku, chcem to povedať nahlas, že ak to skutočne cítiš tak ako píšeš, tak vitaj medzi nami, (alebo ja medzi vami?). Je to skutočne životná kvalita.
Tak ako som sa skláňala (a stále sa skláňam) pred účtovníckou profesiou, tak sa tu skloním aj pred tebou.
Už chápem o či ti išlo, čo si chcel dosiahnuť svojimi diskusiami, ale vidíš, pár ľudí si tu vydráždil a nezískal na svoju stranu. Tí, ktorí ťa už mali možnosť spoznať viac, možno aj osobne, tým je to jasné. Nechcem tu byť zasa ja za múdru, píšem to čo cítim, nie čo mi káže rozum, a chcem týmto povedať, .... ale veď ty chápeš čo.
... a prajem si aby to pochopili aj všetci ostatní...:)

dakujem za podporu. Tieto slova su predovsetkym pre mne ne hlboke zamyslenie, pretoze asi som nepisal dostatocne jasne, ked ti trvalo tak dlho, kym si pochopila, co chem povedat :).

Myslim, ze by som za toho Truhlika nestartoval klavesnicu. Uz som si vypocul aj ine. Ja patrim k ludom, ktorym (ani neviem preco) velmi nezalezi na tom, co si o nom ludia myslia. mam s tym obcas aj problemy. No - teda nerobim take extremy, ze by som sa napr. nevhodne obliekal. Snazim sa prisposobit mainstreamu a na eventy, na ktorych sa pohybuje spolocnost zvycajne v Boss, si obliekam tiez rovnaku znacku, alebo nieco podobne. Ale ak napr. doma malujeme (ako minuly tyzden :)) alebo v sobotu kosim travu a treba mi nieco kupit, v Baumaxe, tak nasadnem do auta v roztrhanej spinavej flanelke a rifliach, ktore uz 10 rokov pouzivam iba do garaze. Manzelku ide vtedy uchytit. "Ako mozes takto, ved v meste ta moze hocikto stretnut !!". Ano, moze. Uz sa mi stalo, ze som takto stretol v Baumaxe kamosa, ktory teraz robi v USA a svojim sposobom je aj nas partner. Ale pre mna to nazozaj nie je problem. Ak niekomu vadi, stretavat ludi v monterkach, tak nech nechodi do Baumaxu. To ze si o mne nieco pomysli? Ale ved on si bude zatazovat mysel zbytocnostami, nie ja.

Este raz chcem napisat, pokojne si piste co chcete, je to vas cas, vasa klavesnica vas priestor na webe. Iba chcem vopred upozornit, ze mi to nijako nezabrani vyjadrit svoj nazor k niektorym temem, pokial to budem povazovat za vhodne. :)
Zoltán Kovács
13.12.07,18:43
Prepáčte ak zareagujem, ale aj z tejto témy ste urobili mrník. A to poriadny. Vaše príspevky sú plné invektív, narážok, obviňovania..... a ešte neviem čoho. Táto téma bola založená na iný druh diskusie. Škoda, doteraz som rád čítal príspevky v tejto téme, ale to čo sa tu deje teraz....
Bastian
13.12.07,18:50
hehe... raz - ked budes fakt dospely, tak by si rad zmazal dokazy niektorych tvojich nazorov, ale internet ma dlhu pamat, kamarat :D :D

to ostatne nestoji ani za citovanie, nie to este odpovedanie ;)


možno urobím v živote veci, ktoré by som potom radšej zmazal, ale tu na porade som neurobil nič za čo by som sa mal hanbiť - a mazať už vôbec nie. Zato ty áno.

Nevyzval som sa ťa aby si niečo citovala, ale aby si podčiarkla čo si tam podľa teba protirečí a ešte aby si vysvetlila prečo je to blbovina. Ak si povedala A povedz aj B. Alebo vieš len zosmiešňovať?
misomiso
13.12.07,18:53
miso miso ...nic si nepochopil a ani to nebolo pre teba urcene ... a vies, ze po tomto tvojom prispevku je mi uplne jedno, co si ty myslis? tusim uz iba necham pozdravovat tvoju pani, ale len v pripade, ze s nou si si poriadok uz urobil ... prikladam smajlika: :o

So svojou pani som si nikdy v zivote poriadok nemusel robit. Jedno z mojich najvacsich zivotnych stasti bolo to, ze som sa dobre ozenil. To mi prinieslo uzasne sance prezit zivot v podstate velmi stastne.

Ale celkom vynimocne boli situacie, kedy som musel svojej manzelke nieco celkom jasne povedat, rovnako ako obcas musela nieco "natvrdo" povedat mne. Ja som sa nou nechal z velkej casti formovat a dnes som rad, ze som mal nad sebou aj takuto ruku. Ak by ste sa opytali jej, povia vam v podstate to iste, ze je rada, ze som jej niektore veci vcas a zretelne vysvetlil. Napriklad dnes chape, ake zbytocne by bolo podlahnut takemu hlupemu zlozvyku, ako je fajcenie a je mi velmi vdacna. Ja som sa napr. nenarodil s nejakym vrodenym zmyslom pre rodinu a vychovu deti, a som rad, ze som sa nechal v mnohom viest.

Ja osobne nemam problem akceptovat nazor zeny rovnako ako nazor muza, alebo svoj. Ale s nejakou nazorovou imunitou pre zeny (alebo pre moju zenu) - tak s tym by ste u mna neuspeli a ako vidim, Bastian s tym tiez nema problem :).
Melnick
13.12.07,19:05
Mňa dnes a vlastne už asi týždeň rozčuľuje skutočnosť, keď otvorím mailovú schránku napíše mi: Počet prijatých správ 2 , no mne sa zobrazí iba jeden mail. :eek: Myslíte, že šarapatí nejaký škriatok??:o
abel
13.12.07,19:11
Mňa dnes najviac potešilo, keď som dospela k názoru, že už sa nikým nedám rozčúliť. Som na seba patrične hrdá.
Pre prípadných pátračov a vrtákov - dospela som k tomu až po príspevku, či sa mladej žabke oplatí maródovať - dovtedy som ešte takúto imunitu nemala ;)
ayya
13.12.07,19:17
:) babenky ... a vsetci slusni muzi a spravni chlapi :)

co sa mna tyka, tak dva nicky z porady odteraz budem uplne ignorovat - nevravim, ze tak mate urobit vsetky a vsetci, ale v ziadnom pripade nechcem byt pricinou ani najmensieho rizika, ze Richard zamkne aj tuto temu... bolo by jej podla mna skoda ...
ja viem, ze tie dva nicky bez mojej pozornosti v pohode preziju, ale robim tak preto, lebo obycajne nemam naladu dat sa znechucovat nazormi, ktore su ako "haraburdy"

p.s.: a to NEznechucovanie (cimkolvek a kymkolvek) to uz mozete robit vsetky, budem len rada ;) iba premyslam, ako sa zachovam, ked budem citit potrebu zastat sa niekoho, komu je podla mna ublizene ...to neviem este, to musim premysliet .... zatial zdravim vsetkych spravnych a spravodlivych ;)
Elena Navrátilová
13.12.07,19:29
:)

p.s.: a to NEznechucovanie (cimkolvek a kymkolvek) to uz mozete robit vsetky, budem len rada ;) iba premyslam, ako sa zachovam, ked budem citit potrebu zastat sa niekoho, komu je podla mna ublizene ...to neviem este, to musim premysliet .... zatial zdravim vsetkych spravnych a spravodlivych ;)
Ayyka, presne si to vystihla ako vždy. Potešila si ma dnes a veľmi, že si sa konečne medzi nami ukázala... potešila si ma dnes, úprimne. Ďalšia dobrá udalosť dnešného dňa. Pre mňa určite. ;)
ayya
13.12.07,19:49
... Ďalšia dobrá udalosť dnešného dňa. Pre mňa určite. ;)

dakujem ti Elenka, prisla som len tak akoze mrknut a vidis, ako pekne som sa pocvicila v retorike :D :D :D aj ty si mna potesila tvojou reakciou, vdaka a pekny zvysok vecera ti prajem :)
Elena Navrátilová
13.12.07,19:54
dakujem ti Elenka, prisla som len tak akoze mrknut a vidis, ako pekne som sa pocvicila v retorike :D :D :D aj ty si mna potesila tvojou reakciou, vdaka a pekny zvysok vecera ti prajem :)Ayyka, musíš zavítať častejšie... :D;) http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici/61.gif
danushka
14.12.07,05:34
Dobré ránko ľudkovia...
zažila som ranný šok, keď som zistila, že som zaspala a so mnou celá rodina. Určite už každý vie, ako také ranné zistenie otrasie človekom ba až celým barákom. Prebehla som po dome ako víchor, vyhlásila som poplach, pes zaliezol radšej pod stôl a predstavte si, teraz už sedím v práci:). V kancli mi už rozvoniava kávička a ja sa vytešujem, že vonku poletuje sniežik...a teším sa z toho, že dnes je piatok a už sa nám zvíkendnieva. Tak Vám prajem všetkým, aby ste sa tešili aspoň tak ako ja a vydržali ten piatok nejako v práci... (tým nechcem povedať, že ma práca nebaví a nenapĺňa;))
liba2
14.12.07,06:53
Ja som sa dnes zobudila do "bieleho" rána, lebo za oknom poletuje sniežik, čo je predzvesť toho, že možno Vianoce predsa len budú "na ľade" - čo mňa nesmierne potešilo, lebo Vianoce a zasnežená krajina patria k sebe.
Na stole mi rozvoniava kávička a ja čítam čo sa tu odohralo včera: pribulo cca 200 príspevkov mimotemy , čo ma zase zarmútilo.
Rada som sem chodievala v rámci relaxu medzi prácou prečítať si príbehy iných a bola by som veľmi rada, a určite by to potešilo aj mnohých iných, keby to tak pokračovalo ďalej....
PROSIM včerajších diskutujúcich, nevracajte sa k tomu, čo tu bolo včera, nerobte nám v tejto téme mrník :D, bola to veľmi príjemná téma a ja si želám, aby takou aj zostala..... za čo všetkým vopred ďakujem :).
Mirka123
14.12.07,06:54
Mňa dnes potešil bodík od "benky", ale aj tie predchádzajúce od "janka2306" a "Džudi". Veeeeľmi pekne za ne ďakujem. A tiež ma potešilo, že som tu zhruba 1,5 mesiaca a už som sa zaradila medzi "member". Komu alebo čomu za to vďačím?
abel
14.12.07,06:58
A mňa dnes potešilo, že mi Majka - Melnick priniesla v krabici od topánok napečené vianočné koláčiky a prišla ma navštíviť. Síce som sa potom zobudila a nestihla som ich ochutnať, ale usmievam sa ešte teraz, keď si na ten sen spomeniem :D
liba2
14.12.07,07:06
Mňa dnes potešil bodík od "benky", ale aj tie predchádzajúce od "janka2306" a "Džudi". Veeeeľmi pekne za ne ďakujem. A tiež ma potešilo, že som tu zhruba 1,5 mesiaca a už som sa zaradila medzi "member". Komu alebo čomu za to vďačím?Mirka, prekročila si hranicu 30-tich príspevkov na porade ..
Gabi03
14.12.07,07:10
A mňa dnes potešilo, že mi Majka - Melnick priniesla v krabici od topánok napečené vianočné koláčiky a prišla ma navštíviť. Síce som sa potom zobudila a nestihla som ich ochutnať, ale usmievam sa ešte teraz, keď si na ten sen spomeniem :D

To už pečiete koláčiky? :eek: Som si myslela, že tento rok ich budem aj ja piecť (doteraz som z časovej tiesni kupovala). A stresujete ma, že to nestihnem ani tento rok... :o:D
abel
14.12.07,07:24
To už pečiete koláčiky? :eek: Som si myslela, že tento rok ich budem aj ja piecť (doteraz som z časovej tiesni kupovala). A stresujete ma, že to nestihnem ani tento rok... :o:D
Veď si ich vysnívaj a Melnick prinesie. A namiesto stresov máš pekný deň :D. Ale podľa receptov LEGA sú niekedy aj také dobré. :D:D:D
Zita5
14.12.07,07:34
Mňa potešilo , že som včera večer už nejaké tie koláčiky upiekla .:);)Už to malo svoje čaro . Len som to musela rýchlo schovať .....:rolleyes:
Januška
14.12.07,07:43
Včera večer som dorobila mimoriadnu ÚZ a DP firmy, ktorá vstúpila do likvidácie. Takže teraz začína pre mňa advent. Strašne sa teším, že mám konečne trošku voľno.
A čo ma zarmútilo? : konateľ firmy nemá dnes čas si prísť pre DP a odovzdať to na DU. To znamená, že v pondelok ho budem čakať a nemôžem behať po obchodoch a kupovať dáke darčeky.
P.S: pretože som sa natrápila s likvidáciou, skúsim dať dokopy pár bodov, ako som postupovala a s Vašou pomocou by sme mohli spracovať dáky "manuálik" , ktorý pomôže účtovníkom. Sama som asi týždeň zháňala info, zákony, materiály ohľadom likvidácie kým som začala uzatvárať účtovníctvo.
sway
14.12.07,07:48
Včera večer som dorobila mimoriadnu ÚZ a DP firmy, ktorá vstúpila do likvidácie. Takže teraz začína pre mňa advent. Strašne sa teším, že mám konečne trošku voľno.
A čo ma zarmútilo? : konateľ firmy nemá dnes čas si prísť pre DP a odovzdať to na DU. To znamená, že v pondelok ho budem čakať a nemôžem behať po obchodoch a kupovať dáke darčeky.
P.S: pretože som sa natrápila s likvidáciou, skúsim dať dokopy pár bodov, ako som postupovala a s Vašou pomocou by sme mohli spracovať dáky "manuálik" , ktorý pomôže účtovníkom. Sama som asi týždeň zháňala info, zákony, materiály ohľadom likvidácie kým som začala uzatvárať účtovníctvo.

:) môj obdiv, po takom výkone ako hovoríš, že si sa narobila a myslíš pri tom aj na to, ako to uľahčiť v budúcnosti iným :):):) - aj takéto poteší ;)
misomiso
14.12.07,07:53
to misomiso: máš pravdu, interpretovala som. Ja som ocenila Tvoj názor, že ss sa nezverejňujú. A samozrejme autor, to už vôbec nie. Ja osobne by som ss nezverejnila. Nevyčítam Ti, že si tak urobil, a nemám na to právo. Za túto zverejenú som sa Ti však poďakovala. Aj takí sme vo vyjadrovaní svojich názorov. Pekne zpoza bučka. Aj ovca celá aj vlk sýty.

Ja neodsudzujem ludi, ktori sa k niektorej teme rozhodnu nevyjadrovat, a sucasne poslu niektoremu z diskutujucich podpornu SS. Takych sprav som uz dostal pomerne velke mnozstvo. Ja to ale chapem. Ja som si mohol dovolit "zaspinit" si nick tym, ze som v mainstreamovom prostredi zasadovo prezentoval svoje nazory. Mohol som si to dovolit preto, ze nie som uctovnik. Tuto stranku nepotrebujem nevyhnutne ku svojej praci. Potesi, ze sa to mozem obcas zastavit, nehovorim, ze tu aj necerpam odborne poradenstvo, ale ja mam externu uctovnicku. Ak bude nejaky problem, je to jej job, aby nasla odpoved alebo riesenie. Ak budem mat pocit, ze si casto nebude vediet poradit, budem hladat inu.

Ale ak by som tu chodil ako uctovnik, bolo by to naozaj ine. Tu uz by som zvazoval, ci sa mi oplati znepriatelit si vacsinu. Myslim, ze kazdy sudny clovek vidi, ake reakcie vyvolali niektore (prevazne moje - aj ked nie vyhradne) nazory, ake nizke pudy a vasne vyniesli na svetlo sveta. Bastian niektore damy nazval slizkymi ..... :), ja som si vtedy zasa radsej "zahryzol do jazyka". :)

Nie je tazke predpokladat, ze mnohe damy, ktore tu srsia zlc by nie len ze neboli ochotne poradit, ale co je horsie, cloveku, ktory by sa pridal a podporil ma, by zamerne "ucelovo" radili. Nie kazdy je ochotny zakladat si novy nick, ked je tu uz dlho, ma nazbierane nejake bodiky, suhlasy a hlavne odborny kretit od kolegov.

To je cele, ja osobne to plne chapem, uplne tomu rozumiem. Neviem, preco s tym ma niekto problem. Ved predsa do diskusii sa zapajame na principe dobrovolnosti, nikto nikoho nemoze nutit vyjadrit sa k teme. Ak ste si vsimli, ja tiez nediskutujem vo vsetkych temach. To ale neznamena, ze nemam na tieto veci svoj nazor.
abel
14.12.07,08:27
Mňa potešilo , že som včera večer už nejaké tie koláčiky upiekla .:);)Už to malo svoje čaro . Len som to musela rýchlo schovať .....:rolleyes:
Zitka, ale občas choď skontrolovať, či skrýša nebola objavená, aby si na Štedrý deň nemusela písať do tejto témy, čo ťa zarmútilo...:D
Kazu
14.12.07,08:48
A mňa dnes potešilo, že mi Majka - Melnick priniesla v krabici od topánok napečené vianočné koláčiky a prišla ma navštíviť. Síce som sa potom zobudila a nestihla som ich ochutnať, ale usmievam sa ešte teraz, keď si na ten sen spomeniem :D

abel, priznám sa, že som ti v kútiku duše závidela, keď ti Melnick priniesla napečené. :--- Len som sa čudovala, prečo si svetu vyzvonila, že to bolo v krabici od topánok. Vravím si: "No a čo na tom, veď ju určite vyložila papierom". Veľmi som sa pobavila, keď som zistila, že sa ti to snívalo. Ale na druhej strane, bolo by pekné, keby nám Majka poslala krabicu vianočných koláčikov. Ja by som sa neurazila ani keby to bolo v krabici od gumákov. Aspoň by bolo dosť aj na predvianočné ochutnávanie. :D:D:D
misomiso
14.12.07,08:49
Ja som na Porade pomaly od začiatku - a toto ma neskutočne mrzí, lebo takéto tu nikdy nebolo... je to isto tým, že sa našli ľudia, ktorí si pomýlili túto stránku s chatom (v tom horšom zmysle), sú prihlásení pod dvoma nickmi a týmto spôsobom si nahrávajú a čeria tu vodu a vháňajú sem zášť... a na druhej strane sú tu takí, čo ich neprekukli, naletia im a snažia sa s nimi debatovať a až po niekoľkých príspevkoch zistia, že tu čosi nehrá.... bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
týmto pozdravujem zdravú PORADU a nedajme sa ľudkovia znechutiť a zničiť si tento krásny relax takými čo nemôžu prežiť že je na svete ešte niečo pekné a priateľské.
:):):):):):):):):):)

Bohuzial, tato stranka nie je nicim inym ako chatom, ci sa nam to paci alebo nie, ak mame na mysli diskusiu v "neodbornych" temach. Samozrejme - je otazka, ci tu tieto temy vobec maju byt. Ale ja som vzdy vycitil, (aj z reakcii, aj z toho, kolko takych tem sa zaklada) ze aj uctovnikom pride vhod urcity relax.

Aby som bol celkom uprimny. Ked som objavil tuto Poradu, bol som velmi milo prekvapeny hned 2 x. Prvy raz kvalitou odbornych tem a druhy raz urovnou beznych diskusii, ktore neboli plne vulgarizmov, nadavok, hrubych gramatickych chyb a pod. Prave preto bola Porada jedinym chatom, na ktory som chodil, samozrejme spolu s mojimi odbornymi chatmi v zahranici.

Ja vam celkom otvorene poviem, co je pricinou toho, ze tato uroven upada a potom ma Richard dilemu, ci zavriet alebo nezavriet. Ak ste si vsimli, ja (ale aj mohi dalsi Poradaci) sice prezentujem nazory, ktore u ktorych asi nemozem pocitat so suhlasom vacsiny, ale snazim sa pisat vecne k problemu, a neutocim na konkretnych kolegov. Teda nepisem, ze ten je netolerantny, ten prilis presadzuje nazor, s tym sa neda diskutovat, ten je "prilis mlady, nato, aby bol mudry", tamten to nema v poriadku v hlave a pod. Samozrejme, ze si (chtiac - nechtiac) utvaram nazor na jednotlivych ludi, (inak to ani nejde) ale nechavam si ho pre seba.

Tento pristup sa nam osvedcil aj marketingu. Naprikad - aj napriek tomu, ze porovnavacia reklama je uz aj v EU povolena, my nikdy nespominame konkurencne znacky v reklame, a to ani v naznaku. Nedrazdime obra viac, nez je nutne. Samozrejme, ze nie su radi, ze sme so svojimi produktmi na trhu. Ale nedavame im sancu vratit priamy uder, snazime sa spravat maximalne korektne a to sa nam velmi osvedcilo. Dokonca uz s niektorymi konkurentmi aj spolupracujeme. Po nas napr. prisiel jeden nestastnik s uplne novou znackou, podporenou masivnou reklamnou kampanou. Musim povedat, ze ta kampan bola na najvysej profi urovni, co sa tyka vizualu a nalial do nej velke peniaze. Bohuzial ale pravdepodobne neodolal tlaku rekl. agentury (nam radili presne to iste) a uz prve inzeraty neobsahovali nic ine ako priamy utok na lidra svetoveho trhu. Vysluzil si za to nie len zdrvujuci protiuder, ale hlavne vysmech celej zakaznickej obce (lier trhu nebol lidrom len tak pre nic za nic).

Tu na Porade je jediny problem. Su tu ludia, ktori namisto toho, aby sa bud zdrzali, alebo napisali alebo argumentovali k veci, utocia na ludi. Teda stale sa opakuju prispevky, ze misomiso je taky, Bastian taky, XY, tamta je krava henta tava, a ze kvoli nim sa musia zavriet temy. Ale ak si pozorne pozriete napr. akym prispevkom som ja vstupil do tejto temy, tak to bolo tak, ze som napisal, ze si myslim, ze prave v dnesnom svete je vhodne mat viac deti. Na to prisla lavina reakcii, ze ako som to myslel, ci som to myslel iba tak, ako som to myslel, alebo aj onak, alebo ci nahodou za tym netreba vidiet taky alebo onaky nazor. Potom, ze som nekorektny, lebo som spomenul informaciu z vecernych sprav, a.t.d.

Je pre mna uplne paradoxne, ze ti, co sami zalozia temu, neskor, ak sa diskusia nevyvija vyhradne podla ich zelania, najprv zacnu utocit na samotnych diskutujucich a potom sami ziadaju Richarda o jej stiahnutie. Toto ja osobne pokladam za uplne absurdne.

Ktosi sa tu vyjadril v tom zmysle, ze som pokrytec, pretoze tu diskutujem na Porade, aj o potratoch a Bohu, zatial co so svojim zakaznikom z Izraela o Jezisovi nehovorim. No - prepacte, je mi to smiesne. ONI SA MA TOTIZ NEPYTAJU. Ak by sa ma opytali na moje nabozenske presvedcenie alebo hoci na potraty, rad im odpoviem. Problem je v tom, ze VY SA MA PYTATE. Ak ste si vsimli, ja som ziadnu z kontroverznych tem nezalozil. Ak niekto zalozi temu na diskusnom fore, tak sa typ PYTA KOLEGOV NA NAZOR, ci sa to niekomu paci alebo nie. Su tu bohuzial aj taki, ktori ked potom dostanu aj "nezelane" odpovede, zrazu zacnu kopat okolo seba.

Ja som tu casto obvinovany z toho, ze utocim na ludi. Tym, ktori ma obvinuju odporucam este raz si precitat moje prispevky. Ja nemozem za to, ze v niektorych mojich prispevkoch som musel nazvat veci pravym menom, niektori ludia sa v tom spoznali a nastal efekt trafenej husi. Ale ja som nikdy nikoho nemenoval. Vyslovil som vzdy ba nazor, na konanie SKUPINY LUDI ktora sa sprava v konkretnej situacii prislusnym sposobom.

Je mi tu vytykane, ze som teatralnym sposobm odisiel a potom sa zasa vratil. No ano, ja som to uz niekolkokrat vysvetlil. Jednoducho som mal pocit, ze uz by som nemohol cerpat odborne rady, a znechutili ma niektore utoky (nie na mna osobne) tak som odisiel. Ale ja nepatrim k ludom, ktori maju problem zmenit nazor, ked maju pocit, ze by to bolo vhodne. Navyse ma napadlo, ze tento problem sa da elegantne vyriesit dvoma nickmi. Tak som spat.

Nic ale na to menemi fakt, ze DOVOD mojho odchodu bol uplne totozny s dovodom vsetkych medziludskych prooblemov a konfliktov na Porade, a sucasne aj dovodom uzatvarania tem. Touto pricinou je UTOCENIE NA KONKRETNYCH LUDI namiesto DISKUTOVANIA O PROBLEME.

Napr. uplne poslednou kvapkou mojho odchodu bola reakcia jednej damy (pre kratkost casu nebudem menovat) :) ktora inej dame napisala "pochybujem o tvojom dusevnom zdravi"). Tak teda - ked zdravi tak zdravi. ZDRAVI MISO.:)
Gabi03
14.12.07,08:50
keď som zistila, že sa ti to snívalo.

:rolleyes: A ja som to zistila až teraz.... :D Chcem ísť už domov... neviem čítať ani príspevky. :o

Takže som ešte nič nezmeškala... :---
danushka
14.12.07,08:57
Mňa dnes potešil bodík od "benky", ale aj tie predchádzajúce od "janka2306" a "Džudi". Veeeeľmi pekne za ne ďakujem. A tiež ma potešilo, že som tu zhruba 1,5 mesiaca a už som sa zaradila medzi "member". Komu alebo čomu za to vďačím?
Milá Mirka, zavďč sa tomu, že si naša krvná skupina:)
Tweety
14.12.07,08:57
:rolleyes: A ja som to zistila až teraz.... :D Chcem ísť už domov... neviem čítať ani príspevky. :o

Takže som ešte nič nezmeškala... :--- Domov by som pustila len tých, ktorí budú piecť vianočné pečivo:), ostatní nie:mee:, tí nech kľudne ostanú pracovať.:---
abel
14.12.07,09:01
Domov by som pustla len tých,, ktorí budú piecť vianočné pečivo:), ostatní nie:mee:, tí nech kľudne ostanú pracovať na Porade.:---
:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Gabi03
14.12.07,09:04
Domov by som pustila len tých, ktorí budú piecť vianočné pečivo:), ostatní nie:mee:, tí nech kľudne ostanú pracovať.:---

:rolleyes: :( No práve mi volal drahý, že ide domov. Už ráno sa necítil dobre, asi dostal črevnú chrípku. Tak popri jeho opatere by som aj piekla... Môžem tetda tweety ísť? :)

:D
jajjka
14.12.07,09:07
http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/141.gif
...čože sa to tu deje??? kam idete??? idem s vami???
trošku som zaspala dobu, mala som celé dni fofrovky, tak som nemala velmi čas, ale ak ide o dobrú vec, som s vami.
Už máte pod posteľami plno
http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/44.gifJa ešte nemám nič, ale výkend je môj, aspoň dúfam, že mi do toho zas niečo nevlezie.
Dúfam, že náš stromček a to pod ním bude vyzerať asi takto.http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/81.gif
Tweety
14.12.07,09:07
:rolleyes: :( No práve mi volal drahý, že ide domov. Už ráno sa necítil dobre, asi dostal črevnú chrípku. Tak popri jeho opatere by som aj piekla... Môžem teta tweety ísť? :)
Ak sľubuješ, že sa nebudeš zaoberať aj inými povinnosťami, čisto manželskými:---:---, tak áno, dovoľujem Ti to.:---:---:---:--- A tú tetu si nemusela.:mee:
Zita5
14.12.07,09:08
Zitka, ale občas choď skontrolovať, či skrýša nebola objavená, aby si na Štedrý deň nemusela písať do tejto témy, čo ťa zarmútilo...:D

Ale snáď nie :rolleyes: Jedine že by som do kúta postavila "strážcu ", Elenka však vieš , ako na chate :rolleyes:
Rozalka
14.12.07,09:08
:)
Danushka, nečítala som niekde tvoj príspevok, že cez deň sem nechodíš? Alebo a) máš dovolenku
b) Tweety ťa už pustila domov
abel
14.12.07,09:14
Ale snáď nie :rolleyes: Jedine že by som do kúta postavila "strážcu ", Elenka však vieš , ako na chate :rolleyes:
Zitka, presne ma to napadlo, len som to tam nevedela zakomponovať. A aby som nebola mimo témy, potešilo ma, že si to tu spomenula :D .
jajjka
14.12.07,09:14
http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/137.gif
...vy ešte nemáte v príspevkoch vianočnú výzdobu
?
??
????
??
?
????????
??????????
?????????
?????????
??????????
??????????
???????????
?????????????????
???????????????????

http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/152.gif
jajjka
14.12.07,09:22
michelle84
14.12.07,09:22
Mňa dnes zarmútilo, že som chcela kúpiť plyšové postavičky Pat a Mat a už sú vypredané :mee::mee::mee:
jajjka
14.12.07,09:24
kúp si živé
danushka
14.12.07,09:26
Danushka, nečítala som niekde tvoj príspevok, že cez deň sem nechodíš? Alebo a) máš dovolenku
b) Tweety ťa už pustila domov

Aaaale Rozalka, nestojím si dnes za slovom...Občas sa v práci cítim ako doma;)
Ja Vás tu tak ľúbim, no čo mám robiť...
liba2
14.12.07,09:30
Aaaale Rozalka, nestojím si dnes za slovom...Občas sa v práci cítim ako doma;)
Ja Vás tu tak ľúbim, no čo mám robiť...
Danushka, keď máš čas a dobre sa tu cítiš , tak zostaň...:)
Kazu
14.12.07,09:31
:rolleyes: :( No práve mi volal drahý, že ide domov. Už ráno sa necítil dobre, asi dostal črevnú chrípku. Tak popri jeho opatere by som aj piekla... Môžem teta tweety ísť? :)

Teta tweety nežižá, asi tu nie je. Buď je duch alebo už tiež bicykluje domov. :---Tak utekaj aj ty a cestou kúp cesnak /viď liečebná kúra v inej téme/ :D:D:D
Tweety
14.12.07,09:34
Teta tweety nežižá, asi tu nie je. Buď je duch alebo už tiež bicykluje domov. :---Tak utekaj aj ty a cestou kúp cesnak /viď liečebná kúra v inej téme/ :D:D:D
Ja som tu i tam- domka, makám, makám, umývam okienka, periem záclony a tak, ja vás vidím...:---
danushka
14.12.07,09:34
Teta tweety nežižá, asi tu nie je. Buď je duch alebo už tiež bicykluje domov. :---Tak utekaj aj ty a cestou kúp cesnak /viď liečebná kúra v inej téme/ :D:D:D
...no, keď sú detičky v škôlke a škole...
Rozalka
14.12.07,09:36
Aaaale Rozalka, nestojím si dnes za slovom...Občas sa v práci cítim ako doma;)
Ja Vás tu tak ľúbim, no čo mám robiť...
Danushka, ja som ťa nechcela bonznúť ...
:);)
armaturka
14.12.07,09:38
Danushka, ja som ťa nechcela bonznúť ...
:);)
Ale už si ...
danushka
14.12.07,09:43
Ja som tu i tam- domka, makám, makám, umývam okienka, periem záclony a tak, ja vás vidím...:---
Tweety, Ty si šikovnica:)
danushka
14.12.07,09:53
Danushka, ja som ťa nechcela bonznúť ...
:);)
To nič Rozalka, môj šéf zdá sa nechodí na poradu, to by som si musela v práci všimnúť, lebo raz keď tu prídeš, už neodídeš a to postrehnú občas aj kolegovia v práci...
Inak, môj šéf si myslí, že aký káder si on v práci vypestoval (to ako mňa;)), ja ho v tom blaženom domnení aj nechám...pravda je, že odkedy som tu s Vami, tak vďaka Vám a načerpaným vedomostiam od Vás si viem aj šplhnúť v práci:D
Bože, bože...ste To videli ako sa to dá krásne...vyzvihnúť šéfa, seba samého pochváliť a ešte pochváliť toľkých všetkých Vás...
jajjka
14.12.07,09:59
Danuška, to akože v zmysle som pekná, šikovná a veľmi skromná???????????
danushka
14.12.07,10:25
Danuška, to akože v zmysle som pekná, šikovná a veľmi skromná???????????

Jajjka, to akože v zmysle

SME PEKNÉ, ŠIKOVNÉ A SKROMNÉ

dúfam, že všetky so mnou súhlasíte:)
ALDA
14.12.07,10:32
Jajjka, to akože v zmysle

SME PEKNÉ, ŠIKOVNÉ A SKROMNÉ

dúfam, že všetky so mnou súhlasíte:)

a sedemnástky:)
ayya
14.12.07,10:43
Tweety, Ty si šikovnica:)

ked som pred chvilkou este stala na parapete, pozerala som, ci niekde neuvidim v inom otvorenom okne nejaku poradacku s handrou v ruke, ale nic... nevadi :) prave som zavesila tretiu zaclonu, krasne mi tu rozvoniava, a to ma velmi potesilo ...doniesla som si kavicku ... ale prsty mam este trosku ztuhnute ... a teraz idem na medovnicky, cesto je v chladnicke uz od vcera "odpocinute", ... a ked moj manzel (m.m.) pride z roboty, tak tu bude zase krasne vonat skorica, vanilka, hrebicky a ostatne pernikove korenie... ;) a to zase potesi toho m.m. :D
Gabi03
14.12.07,10:48
Tak drahý je už doma, pekne spinká, zemiaky uvarené, čierny čaj spravený, už len aby bol fajront a idem ho ďalej opatrovať. Avšak to znamená, že dnes žiadne vypekanie nebude. :rolleyes::(:)
ayya
14.12.07,10:50
A mňa dnes potešilo, že mi Majka - Melnick priniesla v krabici od topánok napečené vianočné koláčiky a prišla ma navštíviť. Síce som sa potom zobudila a nestihla som ich ochutnať, ale usmievam sa ešte teraz, keď si na ten sen spomeniem :D
tak toto bolo super ! hned ma napadlo, ze "aj ja by som chcelaaaa" ... mali by sme Majke nejaky rozpis urobit a podla toho by nas mala navstevovat ... ale kludne aj bez krabic :D :D
cloe
14.12.07,10:52
ked som pred chvilkou este stala na parapete, pozerala som, ci niekde neuvidim v inom otvorenom okne nejaku poradacku s handrou v ruke, ale nic... nevadi :) prave som zavesila tretiu zaclonu, krasne mi tu rozvoniava, a to ma velmi potesilo ...doniesla som si kavicku ... ale prsty mam este trosku ztuhnute ... a teraz idem na medovnicky, cesto je v chladnicke uz od vcera "odpocinute", ... a ked moj manzel (m.m.) pride z roboty, tak tu bude zase krasne vonat skorica, vanilka, hrebicky a ostatne pernikove korenie... ;) a to zase potesi toho m.m. :D

Kto umí, ten umí;) To mne ešte zďaleka nič nerozvoniava a idem zháňať stromček
http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/stromecek/54.gif

A mňa včera potešili "Cigánski diabli". Nebol niekto tiež na Diabolských vianociach v Blave?
ayya
14.12.07,11:00
...
A mňa včera potešili "Cigánski diabli". Nebol niekto tiež na Diabolských vianociach v Blave?

:) dobri boli? ... tak poviiidej (tak vravi, jeden moj kamarat) ;)
cloe
14.12.07,11:09
Boli úplne úžasní, mala som zimomriavky. Milujem túto hudbu... Aj hostia, Peter Dvorský no comment... úžasnéééé, ale aj ostatní boli výborní. Lucie Bílá ako vyvrcholenie. Fantázia. Mali tam síce trochu technické problémy, nefungoval mikrofón, Iveta Bartošová musela opakovať 2 piesne lebo jej vypadol zvuk. Celkove sa mi tá organizácia koncertu moc nepozdávala, mohla tam byť nejaká vianočná výzdoba a tak, ale pod vplyvom zážitku im to odpúšťam:D Vedela by som si to predstaviť v intímnejšej atmoške ale o rok pôjdem určite zas.:)
Nika
14.12.07,11:13
A mňa včera potešili "Cigánski diabli". Nebol niekto tiež na Diabolských vianociach v Blave?

zas som ich prepásla..... ale nevadí. Nna Silvestra budú na Hviezdoslavovom od 21:00.... A to som tento rok nechcela ísť do mesta...a zdá sa, že bude dobrý program.....
ayya
14.12.07,11:16
Boli úplne úžasní, mala som zimomriavky. Milujem túto hudbu..... o rok pôjdem určite zas.:)
hmm, tak mas krasny zazitok, prajem ti ho velmi... ja mam cigansku muziku velmi rada ... este od doby, co fical film "cigani idu do neba" (ale to som este tusim ani nebola na svete, ked som teraz sedemnastka) :D :D
jajjka
14.12.07,11:17
Danushka a Alda to že sme večné 17-ky, to je samozrejmosť, či nie. No a že sme k tomu pekné, šikovné a skromnúúúúúúúúúčke, to je naše veľké plus.
ayya
14.12.07,11:25
Vedela by som si to predstaviť v intímnejšej atmoške ...:)
aha... a ja zas tusim naopak ... v celom mojom zivote som bola iba na troch - fakt "velkych" koncertoch, jeden na futbalovom, jeden na hokejovom stadione a jeden v amfiteatri ... a mna praveze berie ta atmosfera, kde je "milion" ludi, vsetci maju uzasnu radost z muziky a vsetci spolu niektore pesnicky spievaju ... odvtedy mam rada aj zaznamy z koncertov, vzdy si spomeniem na tu fantasticku atmosferu, ;)... taku silnu a hutnu, ze by sa dala az krajat ... uzas !!! :D keby som to nezazila, tak neverim, ze je to mozne, aby tolko ludi naraz bolo naladenych "na rovnaku strunu" :)
ayya
14.12.07,11:27
Boli úplne úžasní, mala som zimomriavky. Milujem túto hudbu... Aj hostia, Peter Dvorský no comment... úžasnéééé, ale aj ostatní boli výborní.
a Cmorik na koniec dosiel, ci nie? tusim mal byt niekde mimo "na sluzobke" :D
Melnick
14.12.07,11:32
Baby zlaté- veď keby som chcela reagovať na Vás všetky a zaslúžili by ste si to imho:D tak vyberám a priliepam sem príspevky aj s reagovaním na ne a 24 decembra by ma rodina násilne odtiaľto spoza PC nechala pánmi v bielom vyviesť a určite nie pod vianočný stromček.:):D
To Elenka -abel : som rada ,že náš telefonát pokračoval aj v noci:) a navyše sme si ani neminuli kredit.:D Vždy lepšie ,že som Ti poslala koláčiky, ako by som si mala prečítať, že som Ti zožpapala :D všetky koláčiky.

To ayya : ajka intenzívne mysli na to, že aj m.m. /skratku už nebudem vysvetľovať/ by sa žiadalo čuchať v dome vôňu vanilky, škorice a iných dráždivých pochutín, ale má smolu , lebo m.i.ž. / manžel inej ženy/ sa rozhodol, že ja som tá ,ktorá mu má upiecť nanovo / a možno aj dobre- ktovie :confused: DPH za 7 kvartálov spätne :mee: a možno aj Tebe nejaký ten koláčik pošlem ,aspoň v sne. :D

Takže u nás zatiaľ cítiť jeden totálne zhorený tescoma nerezový hrniec :cool:,majiteľkou ktorého som 3 mesiace. Pre tých ,ktorý nevedia ako taký hrniec vyzerá vysvetlím: hrá všetkými farbami, ako ropná škvrna na vode.
Ten počet zhorených hrncov sa v súčasnosti šplhá na č. 5 /nie nerez/
Iba podotýkam ,že do 30.1.2006 mi nezhorel žiadny hrniec. Odpoveď prečo odvtedy áno , nájdete v mojom profile.:D:D:D

Veľa dobrých nervov pri nakupovaní darčekov Vám želám.:)
cloe
14.12.07,11:33
aha... a ja zas tusim naopak ... v celom mojom zivote som bola iba na troch - fakt "velkych" koncertoch, jeden na futbalovom, jeden na hokejovom stadione a jeden v amfiteatri ... a mna praveze berie ta atmosfera, kde je "milion" ludi, vsetci maju uzasnu radost z muziky a vsetci spolu niektore pesnicky spievaju ... odvtedy mam rada aj zaznamy z koncertov, vzdy si spomeniem na tu fantasticku atmosferu, ;)... taku silnu a hutnu, ze by sa dala az krajat ... uzas !!! :D keby som to nezazila, tak neverim, ze je to mozne, aby tolko ludi naraz bolo naladenych "na rovnaku strunu" :)

Tiež som už zažila koncert, kde bolo tuším 350 tis. ľudí /Michael Jackson/ aj iné. Musím ti dať za pravdu, že kto nezažil neuverí, čo to je. Ale práve to, že hala včera nebola úplne naplnená, tak to nebolo ono. Možno to neodhadli a mysleli, že bude plná. Bolo by to zasa o inom.
Cmorík prišiel a bol výborný. Je už ako starý profík;)
ayya
14.12.07,11:44
m.m. /skratku už nebudem vysvetľovať/ ....:D:D:D Veľa dobrých nervov pri nakupovaní darčekov Vám želám.:)

:D mne vzdy pri m.m. pride na um Gabriela Hermelyova a toto:

Môj manžel nepozná neveru,
zje obed, zje každú večeru.
Och, keby nešvárik jediný mal,
hneď by sa milším mi stal.

Môj manžel vo všetkom vzorný je,
nekričí, nefajčí, nepije.
Pri deťoch držiava stráž,
nechodí na mariáš.

:D :D
ayya
14.12.07,11:50
. Odpoveď prečo odvtedy áno , nájdete v mojom profile.:D:D:D

aaaaaaaaaha, ... :D nuz, novacikom sa vselico prihodi ... ale neboj - novych hrcov bude este kopa, porada je len jedna ;)
Tweety
14.12.07,11:53
aaaaaaaaaha, ... :D nuz, novacikom sa vselico prihodi ... ale neboj - novych hrcov bude este kopa, porada je len jedna ;)
Nerozumiem, čo je hrc?:---
abel
14.12.07,11:54
aaaaaaaaaha, ... :D nuz, novacikom sa vselico prihodi ... ale neboj - novych hrcov bude este kopa, porada je len jedna ;)
Možno už aj pod stromčekom nejaký hrco poteší :D
ayya
14.12.07,11:58
Nerozumiem, čo je hrc?:---

:D no kastróól predsa :D ale ok, odteraz im tusim doma nebudem hovorit kastroly, ale hrce :D

p.s.: ake ste rychle a pozorne, uz aj vam idem supnut aspon suhlasy za taku rychlu a pohotovu reakciu ;)
Tweety
14.12.07,12:00
:D no kastróól predsa :D ale ok, odteraz im tusim doma nebudem hovorit kastroly, ale hrce :D

p.s.: ake ste rychle a pozorne, uz aj vam idem supnut aspon suhlasy za taku rychlu a pohotovu reakciu ;)
Šak ja som si aj myslela, že sú to hrnce, ale jeden nikdy nevie.:cool:
Zita5
14.12.07,12:01
Možno už aj pod stromčekom nejaký hrco poteší :D

Veru ,mňa by sada" hrcov "aj potešila , pod stromčekom .:):---:rolleyes: Milé ...
Zita5
14.12.07,12:04
ayya, konečne po pár dňoch som sa zasmiala .......vďaka Tebe .....:);)super, to si zapamätám ..."naznačím m.m. vhodnou formou , že by som potrebovala pár "hrcov" .;)
cloe
14.12.07,12:15
ayya, konečne po pár dňoch som sa zasmiala .......vďaka Tebe .....:);)super, to si zapamätám ..."naznačím m.m. vhodnou formou , že by som potrebovala pár "hrcov" .;)

Len aby z toho neboli "hrbance":D
Tweety
14.12.07,12:21
ayya, konečne po pár dňoch som sa zasmiala .......vďaka Tebe .....:);)super, to si zapamätám ..."naznačím m.m. vhodnou formou , že by som potrebovala pár "hrcov" .;)
Zitka, a možno ich aj nejaký domáci harcovník pod stromček dá.:)
abel
14.12.07,12:31
mimotemy prosím vás, uvádzajte svoje príspevky s tým, že vás to potešilo alebo zarmútilo, lebo nás začnú upodozrievať, že tu nebodaj robíme mrník a sme mimo témy. Napr. mňa dnes zarmútilo, že Melnick pridusila ďalšieho hrca a potešilo ma, že aj keď tu všetky vzdycháme, ako ešte nemáme napečené, upratané a nakúpené darčeky, aj tak si vždy nájdeme chvíľku na nákuk do Porady a my, šikovnice šikovné (mladé, pekné, múdre atď) aj tak všetko stihneme a Vianoce budúúúú :cool:
Tweety
14.12.07,12:37
Dnes ma potešilo:
Porada požaduje čakať 15 sekúnd medzi jednotlivými vyhľadávaniami. Skúste znovu o 6 skúnd.
ayya
14.12.07,12:38
pisala mi kamoska, ze tento rok na vianoce neumyva okna, neupratuje, nepecie ...;) lebo idu aj so synmi za dcerou niekde na daleky vychod ... tak som si ich predstavila, ako niekde v letiskovej hale cakaju na dalsi spoj bez kozuchov, bez salov :) (aj bez hrncov) :D :D
ayya
14.12.07,12:42
Len aby z toho neboli "hrbance":D
alebo ze by "hrnče" ? :D :D

babenky, dakujem vam za vasu dnesnu spolocnost, potesila som sa tu s vami, ale musim uz odist ... mam sice doma skoricovy olejcek do vodnej lampy aj nejaky vanilkovy osviezovac vzduchu, :--- ale tak si iste m.m. nepredstavoval tu vonu, ktora ho ma ocakavat, ked pride z roboty :D :D
Tweety
14.12.07,12:43
alebo ze by "hrnče" ? :D :D

babenky, dakujem vam za vasu dnesnu spolocnost, potesila som sa tu s vami, ale musim uz odist ... mam sice doma skoricovy olejcek do vodnej lampy aj nejaky vanilkovy osviezovac vzduchu, :--- ale tak si iste m.m. nepredstavoval tu vonu, ktora ho ma ocakavat, ked pride z roboty :D :D
Príjemný zbytok dníka a krásny víkend želám .:):):):)
misomiso
14.12.07,13:32
[/font][/color]

...ma vtedy podozrievala že ja som misomiso a neskôr ma obvinila priamo, že sa tu prihlasujem pod týmito dvoma nick-mi. Nevedela pochopiť, že iný názor ako má ona môže mať viac ako jeden človek.


Aha Bastian - az teraz som si vsimol. teda Ty si mal byt akoze mo dvojnik? No evidentne poniektori nemaju vystudovanu policajnu akademiu. :) Inak by hladali moj druhy nick medzi tymi, co sa zaregistrovali vtedy, ked som odisiel, alebo neskor, a nie pol roka pred tym...:)

Ale teraz ma trapi uplne nieco ine. Nasi boli v Metre a vraj tam nemaju pavucinomet !!!. Ten notebook, co mam uz 3 tyzdne objednany tiez meska, takze budem mat asi iba duchovne vianoce. :) :)
Gabi03
14.12.07,13:47
Ale teraz ma trapi uplne nieco ine. Nasi boli v Metre a vraj tam nemaju pavucinomet !!!. Ten notebook, co mam uz 3 tyzdne objednany tiez meska, takze budem mat asi iba duchovne vianoce. :) :)

Ak dáš adresu, pošlem ti aspoň pohľadnicu. Hm? :D
Tanče
14.12.07,14:24
budem mat asi iba duchovne vianoce. :) :)

miso ale ved to už máme vyjasnené, že také duchovné vianoce môžu byť 100 krát silnejšie a krajšie ako nejaké "notbukové" ;)
abel
14.12.07,14:28
Ale teraz ma trapi uplne nieco ine. Nasi boli v Metre a vraj tam nemaju pavucinomet !!!. Ten notebook, co mam uz 3 tyzdne objednany tiez meska, takze budem mat asi iba duchovne vianoce. :) :)
Misomiso, a čo, potešilo ťa to, alebo zarmútilo?:rolleyes:
Tanče
14.12.07,14:31
Misomiso, a čo, potešilo ťa to, alebo zarmútilo?:rolleyes:

Michal čakám jedinú správnu odpoveď :)
Melnick
14.12.07,14:34
mimotemy prosím vás, uvádzajte svoje príspevky s tým, že vás to potešilo alebo zarmútilo, lebo nás začnú upodozrievať, že tu nebodaj robíme mrník a sme mimo témy. Napr. mňa dnes zarmútilo, že Melnick pridusila ďalšieho hrca a potešilo ma, že aj keď tu všetky vzdycháme, ako ešte nemáme napečené, upratané a nakúpené darčeky, aj tak si vždy nájdeme chvíľku na nákuk do Porady a my, šikovnice šikovné (mladé, pekné, múdre atď) aj tak všetko stihneme a Vianoce budúúúú :cool:

Elenka, lenže od čísmeniek sa sem dá veľmi rýchlo kuknúť a neviem si predstaviť, že by som sem odbiehala od vanilkových rožkov a nedajbože od kysnutého. To by som potom sem písala: Mňa dnes rozčúlilo, že namiesto makovníka, mi kysne klávesnica. :D:D:D:D
abel
14.12.07,14:39
Ešte ma potešilo, že ten zázrak sa dá použiť aj na upečené hrnce, panvice a podobné produkty poraďáckej závislosti
http://www.porada.sk/588558-post11.html
danushka
14.12.07,14:42
Aha Bastian - az teraz som si vsimol. teda Ty si mal byt akoze mo dvojnik? No evidentne poniektori nemaju vystudovanu policajnu akademiu. :) Inak by hladali moj druhy nick medzi tymi, co sa zaregistrovali vtedy, ked som odisiel, alebo neskor, a nie pol roka pred tym...:)

Ale teraz ma trapi uplne nieco ine. Nasi boli v Metre a vraj tam nemaju pavucinomet !!!. Ten notebook, co mam uz 3 tyzdne objednany tiez meska, takze budem mat asi iba duchovne vianoce. :) :)

Rada vyvediem podozrievavých z omylu...Misomiso nemôže byť Bastian, lebo Misomiso stále hľadá pavučinomet po hypetrmarketoch aj s muníciou a Bastian tu kedysi ponúkal muníciu do pavučinometu na svojej povale...Tak sedliacka logika mi hovorí, že Bastian a Misomiso nemôže byť 2 in 1;)

A aby som nebola mimo témy, tak dnes ma nezarmútilo nič našťastie...od rána sa teším a smejem:)
Melnick
14.12.07,14:46
A ešte ma včera veľmi potešilo, že sme s vnučkou hrali schovávačku skoro hodinu. Poviete si -no je tam toho, ale ona je odo mňa vzdialená 260 km:)
a naša schovávačka na diaľku spočíva v tom, že hádame,v ktorej časti domu sa ktorá z nás nachádza.:D
Čo už ,keď hrať sa nemôžeme spolu vtedy, keď po tom zrovna zatúžime.:mee:
Okrem nás má radosť aj mobilný operátor.:cool:
Tanče
14.12.07,14:51
Rada vyvediem podozrievavých z omylu...Misomiso nemôže byť Bastian, lebo Misomiso stále hľadá pavučinomet po hypetrmarketoch aj s muníciou a Bastian tu kedysi ponúkal muníciu do pavučinometu na svojej povale...Tak sedliacka logika mi hovorí, že Bastian a Misomiso nemôže byť 2 in 1;)



a čo keď je to len zastierací manever? Alebo sú to obchodní partneri s pavučinami...
Tanče
14.12.07,14:52
A ešte ma včera veľmi potešilo, že sme s vnučkou hrali schovávačku skoro hodinu. Poviete si -no je tam toho, ale ona je odo mňa vzdialená 260 km:)


Majka, ty taká mladučká 17-stka a hráš sa so susedovou vnučkou a ešte k tomu na diaľku? No to je šľachetný čin. To ma teda potešilo. ;)
abel
14.12.07,14:56
Ale čo má robiť, keď susedov vnuk má už nad 30, čo už s takým starcom, s tým sa ani nezahráš, ani nepotešíš...
danushka
14.12.07,15:07
a čo keď je to len zastierací manever? Alebo sú to obchodní partneri s pavučinami...
Teda Bastian a Misomiso, ste odhalení!!!...robíte si tu reklamu na nejaký neznámy druh hračky a Tanče Vám teraz vytrela kocúra, máme Vás!
Chlapci, takto nás tu zavádzať:eek:-toto ma mierne rozčúlilo.
Ale čo už, však 17-ky pekné, šikovné a skromné, ale v tomto veku si môžme dovoliť byť aj trošku naivné, no nie?
misomiso
14.12.07,15:08
Misomiso, a čo, potešilo ťa to, alebo zarmútilo?:rolleyes:

No - budem sa z toho musiet chtiac - nechtiac tesit :) Dufam, ze aspon ten pavucinomet sa zozenie...
danushka
14.12.07,15:11
A ešte ma včera veľmi potešilo, že sme s vnučkou hrali schovávačku skoro hodinu. Poviete si -no je tam toho, ale ona je odo mňa vzdialená 260 km:)
a naša schovávačka na diaľku spočíva v tom, že hádame,v ktorej časti domu sa ktorá z nás nachádza.:D
Čo už ,keď hrať sa nemôžeme spolu vtedy, keď po tom zrovna zatúžime.:mee:
Okrem nás má radosť aj mobilný operátor.:cool:
Majka,
no ja nemám problém so zrakom si myslím a keď pozriem na tvoje foto, to nám chceš povedať, že máš už vnučku? Moja, veď na tej fotke si ešte pod zákonom...ja tu dnes nerozumiem mnohým veciam asi...
Kazu
14.12.07,15:55
No - budem sa z toho musiet chtiac - nechtiac tesit :) Dufam, ze aspon ten pavucinomet sa zozenie...

Videla som ho! :cool: Majú ho v Dráčiku aj s 2 náhradnými baleniami pavučinovej hmoty. Neboj sa, určite ho dostaneš. :---:---:---
Melnick
14.12.07,15:59
Kazu si fakt bosorka? Máš zlietané Slovensko ,či čo?:D:D:D
Melnick
14.12.07,16:01
Majka,
no ja nemám problém so zrakom si myslím a keď pozriem na tvoje foto, to nám chceš povedať, že máš už vnučku? Moja, veď na tej fotke si ešte pod zákonom...ja tu dnes nerozumiem mnohým veciam asi...

Danushka , na tej fotke som hodinu po vydarenej plastickej operácii. :D Lekára máme s M. Jacksonom spoločného.:D:D:D
misomiso
14.12.07,16:10
Videla som ho! :cool: Majú ho v Dráčiku aj s 2 náhradnými baleniami pavučinovej hmoty. Neboj sa, určite ho dostaneš. :---:---:---

Len dufam, ze mi manzelka nezakaze s tym strielat. Lebo prave pred tyzdnom sme vymalovali. Este stale nemame uplne upratane.
Tanče
14.12.07,16:17
Majka,
no ja nemám problém so zrakom si myslím a keď pozriem na tvoje foto, to nám chceš povedať, že máš už vnučku? Moja, veď na tej fotke si ešte pod zákonom...ja tu dnes nerozumiem mnohým veciam asi...

Aj to je zastierací manéver! Nechápeš, všetci sa tu spykli! vymieňajú si fotky s vnučkami, nicky s partnermi, dobre hrce za opálené, niektorí si vymieňajú pavučiny na povale a tak ... a kto sa v tom má vyznať? .:o
Elena Navrátilová
14.12.07,16:18
Aj to je zastierací manéver! Nechápeš, všetci sa tu spykli! vymieňajú si fotky s vnučkami, nicky s partnermi, dobre hrce za opálené, niektorí si vymieňajú pavučiny na povale a tak ... a kto sa v tom má vyznať? .:o

:D:D:D:D:D:):):):):):):):) Supeeeeeeeeeeeer.... :D;)
Tanče
14.12.07,16:18
Danushka , na tej fotke som hodinu po vydarenej plastickej operácii. :D Lekára máme s M. Jacksonom spoločného.:D:D:D

no tak to je tiež dobrý blud, to by si moja ale úúúúplne inak vyzierala. To by ta ani tvoj nero nespoznal. Tak nas tu nešal, doble?
Eulalia
14.12.07,16:19
Aj to je zastierací manéver! Nechápeš, všetci sa tu spykli! vymieňajú si fotky s vnučkami, nicky s partnermi, dobre hrce za opálené, niektorí si vymieňajú pavučiny na povale a tak ... a kto sa v tom má vyznať? .:o

Ale Tanče, veď to je len náš normálny poraďácky mrník:-)
Tanče
14.12.07,16:20
Len dufam, ze mi manzelka nezakaze s tym strielat. Lebo prave pred tyzdnom sme vymalovali. Este stale nemame uplne upratane.

...súhlasím s manželkou....
Elena Navrátilová
14.12.07,16:20
no tak to je tiež dobrý blud, to by si moja ale úúúúplne inak vyzierala. To by ta ani tvoj nero nespoznal. Tak nas tu nešal, doble?

Tiež myslím,... Majka by musela požičiavať šatôčku cez noštek od Zora pomstiteľa... :D:D:D:D:D;)
Eulalia
14.12.07,16:21
Videla som ho! :cool: Majú ho v Dráčiku aj s 2 náhradnými baleniami pavučinovej hmoty. Neboj sa, určite ho dostaneš. :---:---:---

V Dráčiku.... a ja som myslela, že misomiso je už dospelý...(drak?)
Tanče
14.12.07,16:22
Tiež myslím,... Majka by musela požičiavať šatôčku cez noštek od Zora pomstiteľa... :D:D:D:D:D;)

alebo od toho M.Jaccosona
Elena Navrátilová
14.12.07,16:22
Ale Tanče, veď to je len náš normálny poraďácky mrník:-)

Úplne normálny... ;):D a potom sa všetci cítime tak dobreeeeeeeee.... :D;)
Tanče
14.12.07,16:23
Ježiško , Marienka, vyhoďte ma! Veď ja musím ešte zarábať!:mee:
Elena Navrátilová
14.12.07,16:23
V Dráčiku.... a ja som myslela, že misomiso je už dospelý...(drak?)

Nie, jasné že v Dráčiku.... Drak je predsa na úplne iné veci Evka. :D;)
abel
14.12.07,16:24
No - budem sa z toho musiet chtiac - nechtiac tesit :) Dufam, ze aspon ten pavucinomet sa zozenie...
...sa zoženie... mi pripomenulo, ako kamarátka hovorila svojmu 9-ročnému vnukovi: Miško, tento rok mala babka veľa výdavkov, tak ten Mikuláš bude taký chudobnejší... A 9-ročný Miško s úprimnosťou, akú majú len deti, jej povedal: Babi, a čo ty máš s tým spoločné, hádam to ty nekupuješ?:confused: Tak to ma skutočne potešilo, tá detská čistota a nevinnosť. Myslela som, že sa to vytráca už v škôlke.
Tanče
14.12.07,16:25
Úplne normálny... ;):D a potom sa všetci tak dobreeeeeeeee.... :D;)


ale no! hovorí sa "novmální" Doble?

ale už ozaj idem. Ja idem. Idem do hôr. Tak sa tu mávajte a z tej duše ma pozdravujte! Aj ja váš.
Maruška54
14.12.07,16:26
Mňa dnes potešilo že zase je tu veselo...
abel
14.12.07,16:27
Danushka , na tej fotke som hodinu po vydarenej plastickej operácii. :D Lekára máme s M. Jacksonom spoločného.:D:D:D
A ja som stále myslela, že so Cindy C.;)
Tanče
14.12.07,16:28
Mňa dnes potešilo že zase je tu veselo...

a čo si čakala, veď po búrke vždy vyjde oskar!
Kazu
14.12.07,16:35
no tak to je tiež dobrý blud, to by si moja ale úúúúplne inak vyzierala. To by ta ani tvoj nero nespoznal. Tak nas tu nešal, doble?

Neru nezaujíma ako Majka vyzerá. Nech vyzerá ako chce, len nech rovnako páchne :D:D:D:D:D:D
danushka
14.12.07,16:39
Ježiško , Marienka, vyhoďte ma! Veď ja musím ešte zarábať!:mee:
Taanče, kašli na peniaze! Ja som v tejto téme dnes od rána! To som bola aj v práci, aj darčeky som stihla nakúpiť, teraz varím, deťom som dala inštrukcie ako majú povysávať a prach poutierať a fuuurt som tu s Vami, ale keď mi zhorí jedlo na sporáku tak aj ja budem musieť hrce kupovať.
danushka
14.12.07,16:41
Neru nezaujíma ako Majka vyzerá. Nech vyzerá ako chce, len nech rovnako páchne :D:D:D:D:D:D
:D:D:D:D:D:D:D
Kazu
14.12.07,16:44
Kazu si fakt bosorka? Máš zlietané Slovensko ,či čo?:D:D:D

Téééda Melnick, čo si myslíš??? :eek::eek::eek: Veď Záhorie to je už Západ!!! A v každom západniarskom okresnom mestečku majú Dráčika :---:---:--- A tu na Západe máme na 100 km štvorcových až 4 okresné mestá a 4 Dráčikov :D:D:D:D:D:D:D Nemusím ani lietať, to aj na bicykli obídem :D:D:D
Maruška54
14.12.07,16:51
Téééda Melnick, čo si myslíš??? :eek::eek::eek: Veď Záhorie to je už Západ!!! A v každom západniarskom okresnom mestečku majú Dráčika :---:---:--- A tu na Západe máme na 100 km štvorcových až 4 okresné mestá a 4 Dráčikov :D:D:D:D:D:D:D Nemusím ani lietať, to aj na bicykli obídem :D:D:D
Nehovor že si bola dnes v Malackách?
Melnick
14.12.07,17:36
a čo si čakala, veď po búrke vždy vyjde oskar!
A Ty čo :eek: tu ešte robíš?????????? Veď si chcela do hôr. :)
Melnick
14.12.07,17:39
Téééda Melnick, čo si myslíš??? :eek::eek::eek: Veď Záhorie to je už Západ!!! A v každom západniarskom okresnom mestečku majú Dráčika :---:---:--- A tu na Západe máme na 100 km štvorcových až 4 okresné mestá a 4 Dráčikov :D:D:D:D:D:D:D Nemusím ani lietať, to aj na bicykli obídem :D:D:D
Tak to sme zasa dopadli ,my stredoslováci- ani draka a ešte aj elektrinu najdrajšiu to je fakt na draka.:D
Tanče
14.12.07,17:44
A Ty čo :eek: tu ešte robíš?????????? Veď si chcela do hôr. :)

no vidíš aký som to motaj. podávali sme na veďľajšej téme trestné oznámenie za nevyplatenie miezd.... no ale už idem pracuvať=zarábať


ale ja vás vidím!´aj tak!


Mel sviet ti tu taká smiešna tristovka, nemá ti ju kto pokaziť, či čo?
Tanče
14.12.07,17:49
Mel sviet ti tu taká smiešna tristovka, nemá ti ju kto pokaziť, či čo?


ahá, už mi je to jasné, keď ty si dnes nacucnutá celý deň tiež len na túto Lampárničku....
Melnick
14.12.07,17:52
Na 15 minút som vystriedala Cindy za seba - ďalšia operácia.:)
Tanče, nepozeraj tak na mňa.:D
abel
14.12.07,17:55
Tak to sme zasa dopadli ,my stredoslováci- ani draka a ešte aj elektrinu najdrajšiu to je fakt na draka.:D
Ktoré z tých písmenok mám považovať za preklep? Predpokladám, že nemáte krajšiu ako my :eek:
Melnick
14.12.07,17:57
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D najdrahšiu ,pochopiteľne.
Tanče
14.12.07,18:12
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D najdrahšiu ,pochopiteľne.

Majka čo si makká, toto hore zruš. Jasne že aj elektriku máme najkrajšiu. Nech závidua!:---
Tanče
14.12.07,18:14
Na 15 minút som vystriedala Cindy za seba - ďalšia operácia.:)
Tanče, nepozeraj tak na mňa.:D


no kukám ako pučica. :eek: ty si bytosť s mnohými tvárami. :eek::mee::):rolleyes::cool:;):confused::o:---

Táto posledná je r a j c o v n á ..
Melnick
14.12.07,18:22
Baby m.i.ž. sa opravenej DPH nedočká.:eek::D
Tanče
14.12.07,18:31
Baby m.i.ž. sa opravenej DPH nedočká.:eek::D


a ja nazarobím ani na slanú vodu zlezaradil

prečo si zmenila rajcovnicu?
Melnick
14.12.07,18:52
Tak dóbre. Tu ju máš.:D
danushka
14.12.07,19:06
Tak dóbre. Tu ju máš.:D

Majocka, si nemysli, ze tu budeme za Tebou zaostávat, aj ja som si spravila radost:)
danushka
14.12.07,20:38
prosím? to čo je?
:D:D:D
Veď vidíš nie?:D:D:D....dnes je tu poriadne veselo;)
Melnick
14.12.07,21:17
Baby m.i.ž. sa opravenej DPH nedočká.:eek::D


m.i.ž. sa dočká - práve som ukončila rok 2006 . Zajtra si pripíjam na rok 2007 :D:D:D a potešilo ma to.:)
cloe
14.12.07,21:28
m.i.ž. sa dočká - práve som ukončila rok 2006 . Zajtra si pripíjam na rok 2007 :D:D:D a potešilo ma to.:)

Si ty predsa len šikovnica šikovná:) Neviem čoho sa kto dočká odo mňa. Vidím to blede:D
Melnick
14.12.07,21:34
Rob to ako ja: 5 minút porada - 3 minúty práca a tak dookola a aj Ty sa budeš tešiť z dobre vykonanej práce :D:D:D až do prvej daňovej kontroly.:mad:
Ale túto opravu robím po inej tete.:D
cloe
14.12.07,21:37
Rob to ako ja: 5 minút porada - 3 minúty práca a tak dookola a aj Ty sa budeš tešiť z dobre vykonanej práce :D:D:D až do prvej daňovej kontroly.:mad:
Ale túto opravu robím po inej tete.:D

To bola hodná teta:D No snažím sa nájsť práve ten správny pomer Porada versus práca ale nijako sa mi to nedarí:confused: Práca stojí za prd a na Porade to tiež bohvieako nestíham;) A o m.m. ani nehovorím, ten to radšej vzdal:D
Melnick
14.12.07,21:42
No, len aby sme tu po čase nezaložili Klub opustených Poraďáčok .:eek:

http://www.porada.sk/213697-post115.html
cloe
14.12.07,21:50
No, len aby sme tu po čase nezaložili Klub opustených Poraďáčok .:eek:

http://www.porada.sk/213697-post115.html

To sedí:D No ale vyzeráš naozaj dosť atraktívne, tak to snáď nehrozí:D Ja sa snažím vložiť moju "podobenku" ale nedarí sa mi to:mee:
Ivana Š
14.12.07,21:56
Čo ma neteší je, že Ivanka si niekedy musí napísať na papierik, čo všetko treba nakúpiť, aby doma niečo nechýbalo http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z40.gif

Čo ma neteší už vôbec je to, že Ivanka by si niekedy mala napísať aj druhý papierik, kde leží ten papierik, na ktorom je napísané, čo treba kúpiť http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z134.gif

Jedno čo mi zajtra nehrozí je, že zabudnem kúpiť niečo na leštenie monitora http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z115.gif http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z121.gif
ayya
14.12.07,22:31
Jedno čo mi zajtra nehrozí je, že zabudnem kúpiť niečo na leštenie monitora http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z115.gif http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z121.gif

nic nekupuj, tuto si stiahni:
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

:D
ayya
14.12.07,22:38
fiha, neviem sa vynadivat na tie nove fotecky :) :) Majka, komu sa dnes budes snivat? je na to nejaky poradovnik? :D :D lebo ak ano, hned sa hlasim ;)
Natalyk
15.12.07,07:57
Len dufam, ze mi manzelka nezakaze s tym strielat. Lebo prave pred tyzdnom sme vymalovali. Este stale nemame uplne upratane.

Na manželkinom mieste by som ti s tým zakázala strielať po stenách, lebo ešte dnes mám pavučiny na plafóne spred roka, čo mi to nejde dole. Je to taká nevinná modrá mastná pavučinka. Ale z normálnej steny to ide dole, len zanechá mastný fľak. :D
PS: Ja som ten pavučinomet už potajme zlikvidovala.
misomiso
15.12.07,08:55
Na manželkinom mieste by som ti s tým zakázala strielať po stenách, lebo ešte dnes mám pavučiny na plafóne spred roka, čo mi to nejde dole. Je to taká nevinná modrá mastná pavučinka. Ale z normálnej steny to ide dole, len zanechá mastný fľak. :D
PS: Ja som ten pavučinomet už potajme zlikvidovala.

Ja vidim najvacsi prinos tohto zariadenia v tom, ze si mozem strielat pavuciny tam, kde ich chcem mat ja, namiesto toho, aby mi ich robili pavuci tam, kde ich mat nechcem.
ayya
15.12.07,15:56
Majka !!! :o kde si bola? ku mne si tentoraz neprisla, ved som ti vravela, ze kludne mozes prist aj bez plnej krabice... alebo opacne - mohla si prist s prazdnou, bola by som ti do nej nieco nalozila ... este su sice tie medovnicky take "tvrdkave", :D ale za par dni zmaknu isto-iste :)
danushka
15.12.07,17:33
Majka !!! :o kde si bola? ku mne si tentoraz neprisla, ved som ti vravela, ze kludne mozes prist aj bez plnej krabice... alebo opacne - mohla si prist s prazdnou, bola by som ti do nej nieco nalozila ... este su sice tie medovnicky take "tvrdkave", :D ale za par dni zmaknu isto-iste :)

My sme tu včera s Majkou menili svoj výzor...mne sa podarilo dostať do pôvodného stavu, ale Majka má s tým asi problém...bože, dúfam, že je v poriadku a nestalo sa jej nič pri tej naspäť-premene:eek:

MAJKA, OZVI SA:)
Melnick
15.12.07,18:40
My sme tu včera s Majkou menili svoj výzor...mne sa podarilo dostať do pôvodného stavu, ale Majka má s tým asi problém...bože, dúfam, že je v poriadku a nestalo sa jej nič pri tej naspäť-premene:eek:

MAJKA, OZVI SA:) Už to bude, len som mala málo žabieho slizu :D a myších chvostikov - rastliniek , lebo ja som ochranca zvierat. Možno preto tá premena trvala tak dlho.:D Som tu na 7 minút.
Povinnosti mladej mamy. Prišli susedovie vnúčatá.:D:D:D
Tanče
15.12.07,18:42
Majka a to chto ti pokazil tu tristovku? :cool::)
Melnick
15.12.07,18:46
Majka a to chto ti pokazil tu tristovku? :cool::)
Si predstav,že prvá podozrivá si bola Ty!!!:D:D:D:D
Melnick
15.12.07,18:48
Majka !!! :o kde si bola? ku mne si tentoraz neprisla, ved som ti vravela, ze kludne mozes prist aj bez plnej krabice... alebo opacne - mohla si prist s prazdnou, bola by som ti do nej nieco nalozila ... este su sice tie medovnicky take "tvrdkave", :D ale za par dni zmaknu isto-iste :)

Však doletím a aj perníčky budú akurát na zožratie, len keď tak rozmýšľam, nebolo to v tej rozprávke naopak? :D:D:D:D
Tanče
15.12.07,19:24
Si predstav,že prvá podozrivá si bola Ty!!!:D:D:D:D

no veď som hľadala , ale keď ty si mala celú stranu len tejto témy...:o
Denisa Višňáková
15.12.07,20:03
Dnes som sa učila na pondelok na skúšky na živnoúrad ale všetky informácie išli viac okolo mojej hlavy ako do nej. Čo myslíte potešilo ma to alebo rozčúlilo?:eek:
Danila
15.12.07,20:06
Dnes som sa učila na pondelok na skúšky na živnoúrad ale všetky informácie išli viac okolo mojej hlavy ako do nej. Čo myslíte potešilo ma to alebo rozčúlilo?:eek:To presne neviem:), ale minimálne je dobré, že nie si mimo témy, lebo sa ti to stalo dnes.:D
Danila
15.12.07,20:08
Už to bude, len som mala málo žabieho slizu :D a myších chvostikov - rastliniek , lebo ja som ochranca zvierat. Možno preto tá premena trvala tak dlho.:D Som tu na 7 minút.
Povinnosti mladej mamy. Prišli susedovie vnúčatá.:D:D:DŽe si Ty bola Majka u Denisky Višňákovej na rekonštrukcii? Vyzeráš excelentne.:)
Melnick
15.12.07,23:02
No práve:eek:, Deniska ma ošpatila - predtým som vyzerala oveľa,oveľa.......:D
abel
16.12.07,10:58
Snáď ťa poteším, že aj teraz vyzeráš veľmi, veľmi ... :rolleyes:
ayya
16.12.07,12:25
:--- sama seba som teraz pred chvilkou potesila, ze som mohla napisat jeden prispevok na poradu do starej temy (http://www.porada.sk/591805-post15.html) a potesi ma, ak sa aj vy niektori tomu prispevku potesite :D
Rozalka
16.12.07,12:47
:--- sama seba som teraz pred chvilkou potesila, ze som mohla napisat jeden prispevok na poradu do starej temy (http://www.porada.sk/591805-post15.html) a potesi ma, ak sa aj vy niektori tomu prispevku potesite :D
Nemám síce psíka, ale ma tvoj príspevok potešil v mene všetkých psíčkarov.
Rozpošlem po rodine.
Melnick
16.12.07,16:22
Ajka ,uvažujem o injekcii, aby Nero Nový rok prespal bez stresov, však šampus mu nevypijem. Dúfam, že sa preto na mňa nebude hnevať, že som si s ním nepripila presne o polnoci . :)
ekopo
16.12.07,16:39
Pred chvílou bežala reklama: ak si objednáte teraz dovolenku na leto, dostanete 2 deti zadarmo. Asi na dovolenku radšej už nepôjdem. :)
Denisa Višňáková
16.12.07,17:04
No práve:eek:, Deniska ma ošpatila - predtým som vyzerala oveľa,oveľa.......:D
No ale prepáč.Ja špatím výhradne len seba. :)
Simonab
16.12.07,17:09
:--- sama seba som teraz pred chvilkou potesila, ze som mohla napisat jeden prispevok na poradu do starej temy (http://www.porada.sk/591805-post15.html) a potesi ma, ak sa aj vy niektori tomu prispevku potesite :D

Ayya super budeme celý týždeň skúšať, aj keď my tie delobuchy nemusíme. Ale susedom nerozkážeš.:D
A dáka vŕtačka by sa nenašla?:D Náš Jorko stráži práve keď počuje vŕtačku a ide sa chudáčisko zblázniť.:o
danushka
16.12.07,17:15
No ale prepáč.Ja špatím výhradne len seba. :)
Keby si bola Deniska v KE, tak si s tebou dohodnem rande...ja som nebola u kaderníčky a kozmetičky ani nepamätám...Ako to tu baby všetko stíhate, môj deň keby mal 48 hod., tak mi je málo.
Takže sťažujem si, že deň má len 24 hodín, aby som nebolamimotemy.
tina1
16.12.07,17:35
Pred chvílou bežala reklama: ak si objednáte teraz dovolenku na leto, dostanete 2 deti zadarmo. Asi na dovolenku radšej už nepôjdem. :)
Ja deti mam rada a dovolenku tiez
Melnick
16.12.07,17:50
Ak mi k dovolenke pridajú aj 2 deti, dám ich tine1.:):):)
Kazu
16.12.07,18:12
Nehovor že si bola dnes v Malackách?

Nebola som:D ale určite cez Malacky v najbližšej dobe pôjdem. Musím ísť do nášho stoličného mesta kúpiť nové multifunkčné zariadenie pre moju kanceláriu. Toto moje má už polčas rozpadu tuším za sebou. Ešte sa zastavím v Kiripolci a potom sa ukážem aj u teba v celej mojej velikosti :D:D:D Neboj, zavolám ti najprv :---
ayya
16.12.07,18:21
A dáka vŕtačka by sa nenašla?:D Náš Jorko stráži práve keď počuje vŕtačku a ide sa chudáčisko zblázniť.:o

jasne, ze je aj vrtacka, len si treba povedat:
taku, co maju cestari - zbíjacku, alebo nieco ako hiltka, ktoru pocut od susedov? alebo nebodaj :--- zubarsku? vsetky som nasla :D len si povedz, kam ti to mam zavesit, odkial sa ti to najlepsie stahuje
tina1
16.12.07,18:36
Ak mi k dovolenke pridajú aj 2 deti, dám ich tine1.:):):)
dakujem, kolko ich mas? Prida sa este niekto? zalozim si skolku
Maruška54
16.12.07,18:56
Nebola som:D ale určite cez Malacky v najbližšej dobe pôjdem. Musím ísť do nášho stoličného mesta kúpiť nové multifunkčné zariadenie pre moju kanceláriu. Toto moje má už polčas rozpadu tuším za sebou. Ešte sa zastavím v Kiripolci a potom sa ukážem aj u teba v celej mojej velikosti :D:D:D Neboj, zavolám ti najprv :---
Ja už som ťa chcela hrešiť že beháš po Záhorí na bycikli. Chceš aby ťa zase naháňala húkačka?
sway
17.12.07,05:47
Mňa neskutočne potešilo - hoci nemám 17-násť, že Vierka ja Superstár , veľmi som jej fandila a prežívala to nádherne, škoda že to skončilo, prinášalo mi to fantastický relax. Skoro ako tu...;):D:D:D
Gabi03
17.12.07,08:10
Mňa dnes zarmútil termín, ktorý nám dala materská firma k ročnej uzávierke (do 13.1.2008!). No povedzte, čo som ja čarodejník, aby som to stihla?! :(
janaGT
17.12.07,08:16
Práve mi skončila kontrola na NO DPH za 9/07, že práca na 100%.
Takže sa teším!
KvetkaK
17.12.07,08:18
Práve mi skončila kontrola na NO DPH za 9/07, že práca na 100%.
Takže sa teším!

Tešíme sa s Tebou. SUPEEEEEER. ;):)
janaGT
17.12.07,08:23
Tešíme sa s Tebou. SUPEEEEEER. ;):)


Ó, ďakujem pekne!!!
sway
17.12.07,08:36
Mňa dnes zarmútil termín, ktorý nám dala materská firma k ročnej uzávierke (do 13.1.2008!). No povedzte, čo som ja čarodejník, aby som to stihla?! :(

tak to cítim s tebou..., ten termín dal isto taký, čo nemá páru o našej robotke...
držím palec ;):)
durisovad
17.12.07,10:12
A potom budete robit dalsie uzavierky a danove priznania? Ja by som asi poziadala, nech mi laskavo ukazu, ako to spravit bez toho, aby sa potom muselo opravovat.
Gabi03
17.12.07,11:23
Ale na druhej strane keď to tak vezmem, ma potešilo, že už 14. 1. 2008 budem mať veget. Samozrejme ten najväčší nápor bude za mnou. :) Potom už len daňové. :D
durisovad
17.12.07,13:01
A si si ista, ze do toho terminu budes mat uz vsetky doklady? Mam dlhorocnu skusenost, ze faktury chodia najmenej do 20.1.
Gabi03
17.12.07,13:04
Určite nie, ale už mám takú prax vo vytváraní rezerv, že až.... :D

PS: mimotemy Treba tvoriť rezervu na likvidáciu elektroodpadu? :D:rolleyes::o:D
durisovad
17.12.07,13:19
S terminom elektroodpad som sa veru este nestretla. A pravdu povediac, ani velmi neviem, co to je. Za poucenie budem vdacna, nech sprosta neumriem.
Gabi03
17.12.07,13:25
S terminom elektroodpad som sa veru este nestretla. A pravdu povediac, ani velmi neviem, co to je. Za poucenie budem vdacna, nech sprosta neumriem.

Kuk napr. tu: http://www.porada.sk/t50899-tvorba-rezervy-na-nakladanie-s-odovzdanym-elektroodpadom.html
Pekné čítanie a hlavne premýšľanie. :D
durisovad
17.12.07,13:32
Dakujem, o recykladnom poplatku vedomost mam, ale ze sa to vola elektroodpad, som netusila.
Tanče
17.12.07,13:38
Určite nie, ale už mám takú prax vo vytváraní rezerv, že až.... :D

PS: mimotemy Treba tvoriť rezervu na likvidáciu elektroodpadu? :D:rolleyes::o:D

Len si vytvor. Náklady na "likvidáciu" odpadlíkov "od" elektriky sú vysoke...:D
Gabi03
17.12.07,13:41
Len si vytvor. Náklady na "likvidáciu" odpadlíkov "od" elektriky sú vysoke...:D

Tanče nechcem túto tému tu rozvíjať, lebo by sme boli úplne mimotemy :D. Ale veľmi rada a aj nedočkavo si prečítam tvoj názor a aj jeho zdôvodnenie v niektorej už existujúcej téme. Apropo, ja ich zatiaľ netvorím, a pokiaľ ma niekto nepresvedčí o opaku, ani nembudem. :rolleyes:
Tanče
17.12.07,13:56
Mne teraz potešilo, že Gabi03 nedočkavo čaká na môj názor. :)
A čo ma zarmútilo? že teraz na to nemmám čas. :mee:
čo by ma potešilo? keby si zatial prečítala iné príspevky odo mňa ;)
ayya
17.12.07,17:27
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D
sway
17.12.07,17:46
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D

Blahoželám !!!
Krása, že ťa to potešilo !!! :D:D:D
tuta
17.12.07,17:49
I ja sa pripájamu ku gratulácii. Aspoň budeš mať na vianočné darčeky. :---
cloe
17.12.07,18:15
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D

Sa divím, že to s tebou neseklo:D
Melnick
17.12.07,18:28
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D
Ajka to si poobede pre výhru , tak letela?:D:D:D
ayya
17.12.07,19:03
Ajka to si poobede pre výhru , tak letela?:D:D:D
:D :D
nieeee... na nete som si pozrela na stranke tiposu, je tam taka funkcia, ze "overenie tipu" ... kto podava pravidelne, tomu sa to moze oplatit... tam si zada svoje cisla a ono mu to vypocita vsetko same aj viac tyzdnov dozadu :---... ja som iba chcela tu stranku vyskusat, lebo som si podala tiket...
totiz: kamaratka, ked sme boli spolu na poste ma nahovorila ... ani som to nevedela vyplnit, dnes su tie tikety uplne ine, ako boli za komancov .. dokonca ti ich aj nechaju cele, nic z nich nesklbu :D a sa da sportkovat ci presnejsie - "lotovat" aj cez net ... ale to som neskusala :)
----------
a aby som nezabudla: vsetkym velmi pekne dakujem za gratulacie k vyhre :D aspon som neprerobila, moj vynos je priblizne 250 %-ny ... lepsie ako sluboval fruni :D :D lenze skoda, ze som si nepodala aspon tisic rovnakych stlpcov :)
tina1
17.12.07,19:04
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D

pozrela si sa dobre? Nechybaju tam 000 000?:)
Rozalka
17.12.07,19:05
práve teraz som sa dozvedela ... a straaasne ma to potesilo, ze som vyhrala v lote !!! :D :D :D

117 Sk :D
Kúp si dačo pekné na seba. :D:D
ayya
17.12.07,19:11
Kúp si dačo pekné na seba. :D:D

jo, jo !!! kupim, presne nad tym som uvazovala! :--- ... asi pancuchace ... teda: ak mi to vyjde, hoci - par korun pripadne mozem doplatit, ked uz som sa takeho stastia dozila, no nie? :D
Denisa Višňáková
17.12.07,19:52
Mňa neskutočne potešilo - hoci nemám 17-násť, že Vierka ja Superstár , veľmi som jej fandila a prežívala to nádherne, škoda že to skončilo, prinášalo mi to fantastický relax. Skoro ako tu...;):D:D:D
Ja mám tiež už o niečo viac ako 17 a tiež som skoro slzičku vyronila od šťastia.:mee: Veľmi som jej to priala a veľmi ma to potešilo.:)
danushka
17.12.07,19:53
:D :D
nieeee... na nete som si pozrela na stranke tiposu, je tam taka funkcia, ze "overenie tipu" ... kto podava pravidelne, tomu sa to moze oplatit... tam si zada svoje cisla a ono mu to vypocita vsetko same aj viac tyzdnov dozadu :---... ja som iba chcela tu stranku vyskusat, lebo som si podala tiket...
totiz: kamaratka, ked sme boli spolu na poste ma nahovorila ... ani som to nevedela vyplnit, dnes su tie tikety uplne ine, ako boli za komancov .. dokonca ti ich aj nechaju cele, nic z nich nesklbu :D a sa da sportkovat ci presnejsie - "lotovat" aj cez net ... ale to som neskusala :)
----------
a aby som nezabudla: vsetkym velmi pekne dakujem za gratulacie k vyhre :D aspon som neprerobila, moj vynos je priblizne 250 %-ny ... lepsie ako sluboval fruni :D :D lenze skoda, ze som si nepodala aspon tisic rovnakych stlpcov :)

Som si myslela, že pre Vianocami by bodla taká menšia injekcia v podobe výhry, ale Ayya, ja sa obávam, že toto čo nám tu opisuješ, túto tortúru, no namôjdušu si ma teraz odradila:eek: To už sa akože pri tipe na tiket nedávajú krížky:eek::confused:, som ja taká sprostá mladá, či sprostá stará?
Tanče
17.12.07,20:01
A ja som poslala Vierke Berky S M S.... potrebujem auto.
danushka
17.12.07,20:07
A ja som poslala Vierke Berky S M S.... potrebujem auto.
Ja Ti dám Tanče moje, ja mám panický strach zo šoférovania:eek:Napoledy som šoférovala pred mesiacom a už ani nebudem. Taká šóra áut išla za mnou, keď ma to potom začalo predbiehať, tak môj syn zaliezol pod palubovku od hanby.Vraj som išla pomaly:rolleyes:, pošli mi nejakú peknú SMS a máš auto ;)
Denisa Višňáková
17.12.07,20:15
Ja Ti dám Tanče moje, ja mám panický strach zo šoférovania:eek:Napoledy som šoférovala pred mesiacom a už ani nebudem. Taká šóra áut išla za mnou, keď ma to potom začalo predbiehať, tak môj syn zaliezol pod palubovku od hanby.Vraj som išla pomaly:rolleyes:, pošli mi nejakú peknú SMS a máš auto ;)
Možno že si nešla pomaly, ale tie zlé autá čo ťa obiehali išli veľmi rýchlo.:confused:
Ja bez auta neviem žiť.
Denisa Višňáková
17.12.07,20:18
A ešte ma dnes veľmi potešilo, že som dnes spravila kvalifikačné skúšky na živnoúrade, už môžem začať podnikať. Už len kopa zákazníkov aby mi stála za dverami
Denisa Višňáková
17.12.07,20:20
A ešte ma potešilo,že som predvčerom kúpila troje plienky a až dnes som si všimla, že som mala jedny grátis. No nepoteší? Aj keď trocha neskoro ale predsa.
Denisa Višňáková
17.12.07,20:22
Práve mi skončila kontrola na NO DPH za 9/07, že práca na 100%.
Takže sa teším!
Gratulujem:)
Tanče
17.12.07,20:26
Ja Ti dám Tanče moje, ja mám panický strach zo šoférovania:eek:Napoledy som šoférovala pred mesiacom a už ani nebudem. Taká šóra áut išla za mnou, keď ma to potom začalo predbiehať, tak môj syn zaliezol pod palubovku od hanby.Vraj som išla pomaly:rolleyes:, pošli mi nejakú peknú SMS a máš auto ;)

a akú značku ponúkaš? Lebo jednu takú známu značku mám, môžeš o nej aj prečítať na blogu...
Denisa Višňáková
17.12.07,20:26
Keby si bola Deniska v KE, tak si s tebou dohodnem rande...ja som nebola u kaderníčky a kozmetičky ani nepamätám...Ako to tu baby všetko stíhate, môj deň keby mal 48 hod., tak mi je málo.
Takže sťažujem si, že deň má len 24 hodín, aby som nebolamimotemy.
No v KE som nikdy nebola, ale až budem mať niekedy cestu okolo tak sa určite ozvem len neviem či nebudeš mať dovtedy vlasy až po zem a tvár samú vrásku. Ale aby som nebolamimotemy tak sa sťažujem že sú KE tak ďaleko od ZM
danushka
17.12.07,20:26
A ešte ma dnes veľmi potešilo, že som dnes spravila kvalifikačné skúšky na živnoúrade, už môžem začať podnikať. Už len kopa zákazníkov aby mi stála za dverami
Deniska gratulujem:) a zákazníci budú, treba si veriť!
danushka
17.12.07,20:28
No v KE som nikdy nebola, ale až budem mať niekedy cestu okolo tak sa určite ozvem len neviem či nebudeš mať dovtedy vlasy až po zem a tvár samú vrásku. Ale aby som nebolamimotemy tak sa sťažujem že sú KE tak ďaleko od ZM

Joj, nestraš:eek:...my 17-tky nestárneme...
Tanče
17.12.07,20:31
Danush a akú značku ponúkaš? Lebo jednu takú známu značku mám, môžeš o nej aj prečítať na blogu...
Denisa Višňáková
17.12.07,20:38
Deniska gratulujem:) a zákazníci budú, treba si veriť!
Ja si verím, dúfam že aj zákazníci mi budú veriť a zveria sa mi do rúk. :)
Denisa Višňáková
17.12.07,20:43
Joj, nestraš:eek:...my 17-tky nestárneme...
Tak za to si už dávno u kaderníčky a kozmetičky nebola:D, ty na to nemáš dôvod keď nestarneš. Dúfam že v našom meste nie je takých ako ty veľa, lebo to môžem rovno zabaliť:confused:
danushka
17.12.07,20:45
Danush a akú značku ponúkaš? Lebo jednu takú známu značku mám, môžeš o nej aj prečítať na blogu...
No neviem, neviem Tanče, či to moje zelené nie je na tom tak akosi ako tá tvoja červená...Asi by som ti viac starostí ako radosti narobila:mee:
Tanče
17.12.07,21:06
No neviem, neviem Tanče, či to moje zelené nie je na tom tak akosi ako tá tvoja červená...Asi by som ti viac starostí ako radosti narobila:mee:

takl to si ma teda nepotešila,:mee: ale ďakujem za ponuku!:)
Melnick
17.12.07,21:18
No v KE som nikdy nebola, ale až budem mať niekedy cestu okolo tak sa určite ozvem len neviem či nebudeš mať dovtedy vlasy až po zem a tvár samú vrásku. Ale aby som nebolamimotemy tak sa sťažujem že sú KE tak ďaleko od ZM
Joj Deniska,ešte mi spôsobíš vrásku na mojom čele hladkom ako detská pr.....:)
Denisa Višňáková
17.12.07,21:39
Joj Deniska,ešte mi spôsobíš vrásku na mojom čele hladkom ako detská pr.....:)
Tak to by ma teda ozaj nepotešilo. Ja mám vrásky vyhladzovať a nie spôsobovať:eek:
korduľa
18.12.07,08:04
dnes je taky cudny den, ked niekto povie, ze niekomu praje vela zdravia, berieme to uz ako frazu a neuvedomuje si vlastne, ze za svoje zdravie si mozeme sami, co to co robime, jeme ako sa chovame ovplyvnuje nase zdravie. mam kolegu, ktory uz 2 tyzdne je uplne mimo, schudol 14 kilo a nevedia co mu je, dnes mi volal dalsi kamarat, ze stravi stedry den na onkologickom oddeleni, aby sme isli na vianoce pozriet jeho zenu, aby nebola sama. su to ludia, ktori nemaju ani 40 rokov. asi by sme mali zabrzdit, trochu porozmyslat kam sa to zenieme, preco sa rozculujem, ked tym ublizujeme len sebe. nebrat jedlo ako nieco co nam sposobuje pôzitok, ale ako prostriedok pre dobre fungovanie organizmu. je strasne, ked si mlady clovek neuvedomuje, co vsetko si moze spôsobit svojim chovanim k sebe samemu. viem, ze niekto berie chorobu a smrt ako nieco co je samozrejme a ze to patri "k zivotu", ze to raz pride, ale ked sa to tyka niekoho blizkeho tak sa nad tym clovek pozastavi a ma vela otazok a nie je mu to take samozrejme. preco ludia "prezru" az ked je zle. chcela by som vam vsetkym popriat chut a snahu urobit zmeny k lepsiemu, zmeny, ktore sa budu tykat nas samych, nasho zdravia, pristupu k zivotu. a s kazdym jednym slubom si uvedomit, ze to robime pre seba, nedavame si sluby a predsavzatie koli tomu,aby ini videli, ze to zvladame, dajme si ich koli sebe, lebo vieme, ze to prospeje nam. a aj nasi blizki budu radi, ked tu bude dlho spokojni a zdravi.
Natalyk
18.12.07,17:05
jo, jo !!! kupim, presne nad tym som uvazovala! :--- ... asi pancuchace ... teda: ak mi to vyjde, hoci - par korun pripadne mozem doplatit, ked uz som sa takeho stastia dozila, no nie? :D

K tomuto mi nedá dodať jeden vtip:
Slovák, Nemec a Američan sa rozprávajú, čo si kúpia za svoj 13.plat.
Američan hovorí:" Ja si kúpim asi jachtu a ešte pôjdem s rodinou na nejakú dovolenku."
Nemec sa pridá: "Ja si asi kúpim auto a tiež pôjdem na dovolenku."
Slovák len potichu: "Ja si asi kúpim pulover."
Američan a Nemec na to: "A ostatné?....."
Slovák: " Ostatné mi doložia naši.":D:mee:
Denisa Višňáková
18.12.07,21:18
Dnes som išla so synom k lekárovi vybrať štichy a samozrejme tam nebol, chcela som s ním ísť k zubárovi, ale reval:mee: ako divý a prosil ma aby sme išli domov, nakoniec mi ušiel, takže zajtra môžeme ísť znova.Tak toto ma teda nepotešilo. Ale zasa sa musím pochváliť že som dnes stihla upiecť dvoje zákusky - tak toto ma veľmi veľmi potešilo.:)
Tanče
18.12.07,21:36
Dnes som išla so synom k lekárovi vybrať štichy a samozrejme tam nebol, chcela som s ním ísť k zubárovi, ale reval:mee: ako divý a prosil ma aby sme išli domov, nakoniec mi ušiel, takže zajtra môžeme ísť znova.Tak toto ma teda nepotešilo. Ale zasa sa musím pochváliť že som dnes stihla upiecť dvoje zákusky - tak toto ma veľmi veľmi potešilo.:)

No vidíš Deniska, aspoň nám zajtra môžeš napísať, ako ťa to zajtra potešilo .....
Denisa Višňáková
18.12.07,21:49
No vidíš Deniska, aspoň nám zajtra môžeš napísať, ako ťa to zajtra potešilo .....
To sa ešte uvidí Tanče či tam nebudeme chodiť až do konca týždňa.
Tanče
18.12.07,21:50
Dnes pri nakupovaní vianočných darčekov sa mi stalo toto: alebo sa mi to len snívalo?

po prešmejdení všetkých obchodov som vyrazila smer "domov". No do cesty mi "vošlo" papiernictvo a vtom mi trklo "obálky"! Tak som vošla dnu. Malinké paierníčtičko, mladá kočka pri pokladni, sympatický modrooký mladý muž (že by m.m.m.?) sa hneď vrhli na mňa s úsmevom a čo si prajem a to som ešte ani dvere nestihla zavrieť. Tak zatvárajúc dvere, hovorím "Obálky!" "ano, a aké si želáte? s okienkom, bez okienka, tu ich máme v regáli. Pristúpim k regálu, so mnlu aj m.m.m. a pýta sa koľko chcem, 100, 200? Hovorím "nie toľko, lennejkých 50". a v tú ranu ma osvietilo, že posledné peniaze, som minula v predošlom obchode. tak som len dodala, " ale nemám peniaze!:( " No čo myslíte, že mi povedal m.m.m.? (naozaj sa mi to nesnívalo?)
Vraj: zoberte si koľko chcete, a zaplatíte mi keĎ prídete nabudúce :eek::eek::eek::eek:
Chvíľu mi trvalo kým som sa prebrala z toho šoku.....
KEď som vyšla z papiernictva a kráčala domov, ľudia sa na mňa divne a nechápavo pozerali :cool:, a v tom som si uvedomila, že som vyškerená od ucha k uchu :):):):):):)
Denisa Višňáková
18.12.07,21:53
No teraz som si ozaj neni istá či sa ti to nesnívalo.Alebo si bola nakupovať v inom štáte, alebo v inej galaxii?
Melnick
18.12.07,21:58
A ja Ti verím Tanče. Určite to bol navyše aj pekný m.m.m. čiže p.m.m.m.

A ešte ma napadlo: nemáte vy tam už ten kedysi sľubovaný ko.....mus.?:eek::eek::eek:
Tanče
18.12.07,22:04
No teraz som si ozaj neni istá či sa ti to nesnívalo.Alebo si bola nakupovať v inom štáte, alebo v inej galaxii?

Uhádla si, galaxia menom PRievidza.


A ja Ti verím Tanče. Určite to bol navyše aj pekný m.m.m. čiže p.m.m.m.

A ešte ma napadlo: nemáte vy tam už ten kedysi sľubovaný ko.....mus.?:eek::eek::eek:

dokonca to bol v.s.m.m.m! Nemáš v tom vybodkovanom slove preklep? k..mos? Nooo teraz ma napadá že tie jeho modre očiská mal také svietkavé ako keby bol z kozmu.
Liptáčik
18.12.07,22:07
Ivanka, to s papierikmi poznám. Tiež s nimi chodím do mesta. Len neviem, s čím budem chodiť o 10-15 rokov.
Denisa Višňáková
18.12.07,22:09
No vidíš Tanče hneď som si to myslela že to nemohlo byť v našej galaxii. Tu keby si povedala že nemáš peniaze tak ťa vykopnú ako prašivého psa na ulicu.
A ešte ma napadlo, že v Prievidzy som bola asi pred pol rokom a vtedy neboli v obchodoch pekný modrooký chlapci čo by dávali tovar za pekné slovo. Ja som vždy v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Ale niekto to má šťastie však Tanče?
Tanče
18.12.07,22:18
No vidíš Tanče hneď som si to myslela že to nemohlo byť v našej galaxii. Tu keby si povedala že nemáš peniaze tak ťa vykopnú ako prašivého psa na ulicu.
A ešte ma napadlo, že v Prievidzy som bola asi pred pol rokom a vtedy neboli v obchodoch pekný modrooký chlapci čo by dávali tovar za pekné slovo. Ja som vždy v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Ale niekto to má šťastie však Tanče?

no to si moja ani nemohla mať na nich šťastie, lebo sú otvorení len 2 týždne. Porozprávali sme si naše CV,... bol to pekný darček pod stromček. Myslím ten zážitok nie tie obálky.A majú aj dobré ceny.
Denisa Višňáková
18.12.07,22:22
no to si moja ani nemohla mať na nich šťastie, lebo sú otvorení len 2 týždne. Porozprávali sme si naše CV,... bol to pekný darček pod stromček. Myslím ten zážitok nie tie obálky.A majú aj dobré ceny.
No ak budú dávať všetkým také ceny ako tebe tak budú o dva týždne zatvorení:D Dobrú noc.
Tanče
18.12.07,22:24
No ak budú dávať všetkým také ceny ako tebe tak budú o dva týždne zatvorení:D Dobrú noc.

Nebudú nebudú, veď ja im to vrátim!
ayya
18.12.07,23:28
Som si myslela, že pre Vianocami by bodla taká menšia injekcia v podobe výhry, ale Ayya, ja sa obávam, že toto čo nám tu opisuješ, túto tortúru, no namôjdušu si ma teraz odradila:eek: To už sa akože pri tipe na tiket nedávajú krížky:eek::confused:, som ja taká sprostá mladá, či sprostá stará?

ale nie je to az take zlozite :D namiesto krizikov sa robia vodorovne ciarky, tie stlpce su mensie, ako boli volakedy a je ich na tikete viac... sest? ci 9? musim kuknut :)

ale super vyhoda je v tom, ze dolu si zaciarknes, kolko zrebovani chces zaplatit ... ak sa nemylim, tak tusim 12 sa da najviac ... losuje sa 2x do tyzdna, ... ja som si zaciarkla 6 zlosovani, ... potom ten tiket pani na poste strci do nejakej "mudrej masinky" ... tam sa to vsetko precita (asi ako ciarove kody) a ta masinka vytlaci pre teba "potvrdenie o stavke" a to je ten papierik, ktory si musis odlozit! nie ten povodny tiket (ten mozes pouzivat stale, donekonecna... :--- kym sa neznici) ... hmm... ale neviem, co teraz, ked ho predlozim na preplatenie tej uzasnej vyhry? ... a este mi neskoncili vsetky zrebovania, ktore som si "predplatila" ... uvidime, zastavim sa na poste, hadam to maju nejak vymyslene :D
Eulalia
19.12.07,04:47
ale nie je to az take zlozite :D namiesto krizikov sa robia vodorovne ciarky, tie stlpce su mensie, ako boli volakedy a je ich na tikete viac... sest? ci 9? musim kuknut :)

ale super vyhoda je v tom, ze dolu si zaciarknes, kolko zrebovani chces zaplatit ... ak sa nemylim, tak tusim 12 sa da najviac ... losuje sa 2x do tyzdna, ... ja som si zaciarkla 6 zlosovani, ... potom ten tiket pani na poste strci do nejakej "mudrej masinky" ... tam sa to vsetko precita (asi ako ciarove kody) a ta masinka vytlaci pre teba "potvrdenie o stavke" a to je ten papierik, ktory si musis odlozit! nie ten povodny tiket (ten mozes pouzivat stale, donekonecna... :--- kym sa neznici) ... hmm... ale neviem, co teraz, ked ho predlozim na preplatenie tej uzasnej vyhry? ... a este mi neskoncili vsetky zrebovania, ktore som si "predplatila" ... uvidime, zastavim sa na poste, hadam to maju nejak vymyslene :D
Jasné, že majú. Ayyka, hádam by Ťa nepripravili o možnosť vyhrať jackpot:-)
Ten pôvodný papierik si nechajú ako doklad o vyplatenej výhre a mašinka Ti vypľuje náhradné potvrdenie. A dokonca ani nemusíš rozmýšľať, ktoré čísla by si mala začiarknuť, mašinka to spraví za Teba, ak povieš, že chceš náhodný tip - vtedy ani nemusíš mať vyčiarkaný tiket. Mašinka Ti rovno dá papierik s náhodne počítačom vybranými číslami.
Ayyka a vieš, čo je najväčšia výhoda? Že tú svoju obrovskú výhru ani nemusíš zdaniť, lebo Loto je prevádzkované štátom:-)
Patrícia5
19.12.07,05:58
Ja sa pripájam k Tanče. Mne včera tiež pani v Tescu povedala, že ak nemám drobných päť korún, dám jej ich niekedy nabudúce. Viem, ide len o päť korún, ale ešte sa mi to nestalo...