Zoltán Kovács
25.01.08,18:01
Dá sa poslať aj poštou, veď u vás v BA vraj funguje až do polnoci, nie?


Nie som z Ba, a kvoli jednej DPH sa trepať do BA nebudem. :D
Rozalka
25.01.08,17:19
Nie som z Ba, a kvoli jednej DPH sa trepať do BA nebudem. :D
Veď ja som tam ani neposielala teba ... ale toho milého zákazníka.
TOKY
25.01.08,17:41
Mňa dnes vytočil list zo VŠZP, že vraj mám nedoplatok na poistnom za december (oznámenie bolo napísané 4. januára) a tiež z RZZP za rok 2006 vzhľadom na chybovosť tlačív RZ. Zaujímavé je, že uvádzajú takú istú výšku nedoplatku, akú som uviedla aj ja. Nedoplatok som uhradila v plnej výške, mesačné odvody riadne platím, čo chcú ešte odo mňa:mad:
Tanče
25.01.08,17:46
Mňa dnes vytočil list zo VŠZP, že vraj mám nedoplatok na poistnom za december (oznámenie bolo napísané 4. januára) a tiež z RZZP za rok 2006 vzhľadom na chybovosť tlačív RZ. Zaujímavé je, že uvádzajú takú istú výšku nedoplatku, akú som uviedla aj ja. Nedoplatok som uhradila v plnej výške, mesačné odvody riadne platím, čo chcú ešte odo mňa:mad:

mne zasa sumu ktoru som uhradila na RZZP priradili do mesacnej platby a nie k zaväzku za roč. zučtovanie a tak mi rozhodili vsetky mescne platby na smiesne sumy a peeeekne dlho som to musela lustit....
8alle
25.01.08,17:51
mne zasa sumu ktoru som uhradila na RZZP priradili do mesacnej platby a nie k zaväzku za roč. zučtovanie a tak mi rozhodili vsetky mescne platby na smiesne sumy a peeeekne dlho som to musela lustit....
Oni si priraďujú ako chcú, toto je bežné v ZP.
Zoltán Kovács
25.01.08,17:53
Oni si priraďujú ako chcú, toto je bežné v ZP.

Ja práve preto pri úhradách poistného uvádzam do špecifického symbolu xxyyyy, ako mesia a rok (napr. 122007), aby vedeli o ktoré obdobie sa jedná. Na nedoplatok z RZZP som použil špec.symbol 992006. Bolo my to poradené v ZP.
TOKY
25.01.08,17:55
Oni si priraďujú ako chcú, toto je bežné v ZP.

Je to tak. V roku 2006, keď som sa tam bola informovať, či máme s manželom všetko uhradené, mi povedali, že manžel má preplatok na poistnom, ktorý nahrali na mesačné platby. Bolo to v októbri, mi povedali, že nemusí uhrádzať poistné až do konca marca budúceho roka, lebo už je to vyrovnané
TOKY
25.01.08,17:58
Ja práve preto pri úhradách poistného uvádzam do špecifického symbolu xxyyyy, ako mesia a rok (napr. 122007), aby vedeli o ktoré obdobie sa jedná. Na nedoplatok z RZZP som použil špec.symbol 992006. Bolo my to poradené v ZP.

Veď to robím aj ja pri každej úhrade a predsa manželove úhrady zaúčtovali na iný mesiac
Zoltán Kovács
25.01.08,18:10
Veď to robím aj ja pri každej úhrade a predsa manželove úhrady zaúčtovali na iný mesiac

Tak to je blbé... Načo potom špec.symbol? Ale keby aspoň to oznámili tomu podnikateľovi. Ale oni nič. Preto mám aj ja teraz u klienta problém s ročným zúčtovaním za r.2006, lebo jeho platby to rozhodili (niektoré do r.2005) a tým pádom nesedí výsledok RZ.
Iwett
25.01.08,21:09
dobrý večer, mňa dnes nahnevala moja dúfam že nie budúca nevesta....syn si zobral úver na byt a boli si ho obzriet..... dorazil domov znechutený, lebo jeho kamarátka namiesto obdivu ... je tam malá kuchyňa, je tam malá kúpelňa, nemá balkón....neviete či som zlá budúca svokra keď mi to vadí???:confused:
Zoltán Kovács
25.01.08,21:11
dobrý večer, mňa dnes nahnevala moja dúfam že nie budúca nevesta....syn si zobral úver na byt a boli si ho obzriet..... dorazil domov znechutený, lebo jeho kamarátka namiesto obdivu ... je tam malá kuchyňa, je tam malá kúpelňa, nemá balkón....neviete či som zlá budúca svokra keď mi to vadí???:confused:

Podľa mňa má právo na frflanie jedine, ak priložila ruku k dielu :D
cloe
25.01.08,21:20
dobrý večer, mňa dnes nahnevala moja dúfam že nie budúca nevesta....syn si zobral úver na byt a boli si ho obzriet..... dorazil domov znechutený, lebo jeho kamarátka namiesto obdivu ... je tam malá kuchyňa, je tam malá kúpelňa, nemá balkón....neviete či som zlá budúca svokra keď mi to vadí???:confused:

Naše deti by pred nami niekedy nemuseli prejavovať svoje emócie, lebo ako všetky mamy, aj ty cítiš podvedome potrebu svoje dieťa chrániť, aby ho náhodou niekto neo...;)
Iwett
25.01.08,21:20
Pôvodca: smith:Presne to isté si myslím aj ja.... práveže nepriložila nie ruku, ale ani jeden prst...vybavoval všetko sám, teda trochu s mojou pomocou.... Všetci sme sa tešili, že má zmluvu....až na jednu osobu... tú od ktorej to naviac asi čakal!!! A ja neviem či som žiarlivá matka, keď mi to vadí....:mad: človek by sa asi nemal starať do mladých, a vždy som si myslela že to nebudem robiť, ale neviem či to je ľahké dokázať......je strašné pozerať na akýsi nefungujúci vzťah čo nikam nevedie, keď tak k rozvodu.....:D
cloe
25.01.08,21:22
No to je smutné, keď ešte nie sú ani zobratí a ty už vidíš, že sa v budúcnosti rozvedú...
Iwett
25.01.08,21:23
Naše deti by pred nami niekedy nemuseli prejavovať svoje emócie, lebo ako všetky mamy, aj ty cítiš podvedome potrebu svoje dieťa chrániť, aby ho náhodou niekto neo...;)
no to je pravda, ale ako spoznáš či ho chceš chrániť, alebo mu ničíš život???:D
Iwett
25.01.08,21:26
No to je smutné, keď ešte nie sú ani zobratí a ty už vidíš, že sa v budúcnosti rozvedú...
no práve to je na tom vzťahu najhoršie, je to len také východisko z núdze.... a ja som stále zatial len ticho a prizerám sa....aj keď to je možno horšie ako povedať im pravdu...:o
JAJA11
26.01.08,10:02
dobrý večer, mňa dnes nahnevala moja dúfam že nie budúca nevesta....syn si zobral úver na byt a boli si ho obzriet..... dorazil domov znechutený, lebo jeho kamarátka namiesto obdivu ... je tam malá kuchyňa, je tam malá kúpelňa, nemá balkón....neviete či som zlá budúca svokra keď mi to vadí???:confused:

No možno aj áno, asi nie je povinnosť aby sa neveste všetko páčilo. Hnevalo by ma to v tom prípade, ak by nepohla ani prstom, nesnažila sa hľadať a iba kritizovala. Potom na to právo nemá. Ale ak ten byt naozaj nebol vyhovujúci, je zbytočné dať zaň veľa peňazí a nebyť spokojný. Nemám skúsenosti s hľadaním bytu, možno je to veľmi problematické nájsť vhodný byt a možno je dobré poobzerať sa po viacerých a zaplatiť za ten, ktorý vyhovuje najlepšie aj keď bude o niečo drahší. Taký byt sa nekupuje na mesiac, ale na niekoľko rokov a preto by mal vyhovovať obidvom. Viac by sa Vám páčila nevesta, ktorá všetko chváli, ale v duchu si to nemyslí? Lepšie je povedať :o
VladoaKatka
26.01.08,10:32
dobrý večer, mňa dnes nahnevala moja dúfam že nie budúca nevesta....syn si zobral úver na byt a boli si ho obzriet..... dorazil domov znechutený, lebo jeho kamarátka namiesto obdivu ... je tam malá kuchyňa, je tam malá kúpelňa, nemá balkón....neviete či som zlá budúca svokra keď mi to vadí???:confused:

1. ako vidím moc ste si do oka nepadli, nevrážaj klin medzi nich, nemusia sa ešte zobrať, nech skúsia žiť spolu a potom sa to vykryštalizuje - môžno, že po čase to "frflanie" prestane znášať aj Tvôj syn a sa rozhodne či ju chce alebo nie, alebo práve to spolužitie upevní ich vzťah...
2. prečo nevyberala aj ona s Vami? - veď v tom byte budú bývať spolu. Bolo treba pozrieť viac bytov a vybrať si taký, ktorý by sa páčil obidvom. Priznám sa Ti bez balkónu...???, ani mne by sa nepáčil.
3. Vieš čo sa hovorí: Svokra je dobrá, keď je studená:mad:. Trochu vtipu, neber to vážne, všetko sa vyrieší, len prosím Ťa nestaraj sa do nich. Aj keď sa Ti syn odsťahuje, nech sa starajú sami o seba, poučia sa na vlastných chybách a môžno ešte Ti obidvaja poďakujú, ale to potrebuje čas.
Ak máš dcéru alebo druhú nevestu neporovnávaj ich, ani deti nemá človek rovnaké, aj keď ich rovnako vychováva.

Každý z nás si vyberie len toho svôjho partnera, ale rodičov, deti a ich partnerov si nikto nevyberie a s tým sa treba zmieriť.
JAJA11
26.01.08,11:01
Pôvodca: smith:Presne to isté si myslím aj ja.... práveže nepriložila nie ruku, ale ani jeden prst...vybavoval všetko sám, teda trochu s mojou pomocou.... Všetci sme sa tešili, že má zmluvu....až na jednu osobu... tú od ktorej to naviac asi čakal!!! A ja neviem či som žiarlivá matka, keď mi to vadí....:mad: človek by sa asi nemal starať do mladých, a vždy som si myslela že to nebudem robiť, ale neviem či to je ľahké dokázať......je strašné pozerať na akýsi nefungujúci vzťah čo nikam nevedie, keď tak k rozvodu.....:D

Ale prečo vybavoval všetko sám alebo s Vašou pomocou? Nevesta nemala záujem? Pýtal sa najskôr jej, či mu pomôže pri hľadaní? Možno jej reakcia bola taká len preto, že nezavolal ju, ale Vás. Kebyže ten byt pozerajú sami, možno by sa jej skôr páčil Treba to nechať na mladých. ;)
Iwett
26.01.08,11:34
dobrý deň všetci, ďakujem za názory...... je to trochu ináč.....asi som to zle opísala...... práveže sa ja vôbec nestarám do nich.....len vidím že to neklape....a to mi je najviac luto....preto som písala radšej tu, lebo som bola ticho, tak som sa vysťažovala len Vám,nech ho neovplyvňujem.......a byt nevyberali spolu, nieje to spoločný byt...sú mladí, ona je len maturantka, a neviem či budú spolu.....nebol to výber spoločného bytu....to bol taký spôsob šetrenia, lebo synátor všetko čo zarobí dokáže minúť, nevie šetriť, tak som ho nahovorila na taký spôsob šetrenia, že bude si odkladať a do budúcnosti bude niečo mať....a keď sa mu nebude páčiť, môže si ho vymeniť....len to bola super cena na túto dobu, preto sa kupuje...ale dnes už ma to prešlo....:):)
VladoaKatka
26.01.08,11:43
Ahoj, tak pokiaľ je aj Tvôj syn taký mladý (nepíšeš vek), tak všetky tie naše príspevky dúfam, že Ti pomôžu do budúcna. Netreba zúfať, a je dobré, že si sa vysťažovala, určite sa Ti ulavilo a všetko vidíš trochu inak.
Iwett
26.01.08,11:49
syn má dvadsať, jeho kamoška 18 a nepáči sa mi že ho stále kritizuje.....a ja som len pozorovatel.... a som rada že som sa mohla vysťažovať, je to super:):)
JAJA11
26.01.08,11:51
dobrý deň všetci, ďakujem za názory...... je to trochu ináč.....asi som to zle opísala...... práveže sa ja vôbec nestarám do nich.....len vidím že to neklape....a to mi je najviac luto....preto som písala radšej tu, lebo som bola ticho, tak som sa vysťažovala len Vám,nech ho neovplyvňujem.......a byt nevyberali spolu, nieje to spoločný byt...sú mladí, ona je len maturantka, a neviem či budú spolu.....nebol to výber spoločného bytu....to bol taký spôsob šetrenia, lebo synátor všetko čo zarobí dokáže minúť, nevie šetriť, tak som ho nahovorila na taký spôsob šetrenia, že bude si odkladať a do budúcnosti bude niečo mať....a keď sa mu nebude páčiť, môže si ho vymeniť....len to bola super cena na túto dobu, preto sa kupuje...ale dnes už ma to prešlo....:):)

Je dobré, že sa snažíte radiť synovi, ale možno to ostatné ste mali nechať na nich dvoch - možno mladá sa ešte necíti na to aby viedla domácnosť, nechce sa ešte až tak viazať. A kúpiť byt len tak, keď ho ešte netreba, je dobré, len keď sú navyše peniaze a je dobré ich investovať. Nech si Váš syn ten byt kúpi a prenajme ho niekomu na ten čas kým ho nebude potrebovať. Ale mladú by som asi zatiaľ netlačila do spoločného bývania.
Iwett
26.01.08,11:56
Je dobré, že sa snažíte radiť synovi, ale možno to ostatné ste mali nechať na nich dvoch - možno mladá sa ešte necíti na to aby viedla domácnosť, nechce sa ešte až tak viazať. A kúpiť byt len tak, keď ho ešte netreba, je dobré, len keď sú navyše peniaze a je dobré ich investovať. Nech si Váš syn ten byt kúpi a prenajme ho niekomu na ten čas kým ho nebude potrebovať. Ale mladú by som asi zatiaľ netlačila do spoločného bývania.
no presne na to si ten byt kupuje, aby ho prenajal, neuvažuju o spoločnom živote, teda syn určite nie, ta kamarátka by aj myslím že chcela.....je to všetko tak ináč:rolleyes:....... ale dakujem za rady:):)
VladoaKatka
26.01.08,12:03
No je aj on veľmi mladý na spoločné bývanie. Z témy to vyznelo, že sa chce osamostatniť. Ak je to takto, bude lepšie nič neunáhliť a naozaj byť len pozorovateľom.
Iwett
26.01.08,12:06
No je aj on veľmi mladý na spoločné bývanie. Z témy to vyznelo, že sa chce osamostatniť. Ak je to takto, bude lepšie nič neunáhliť a naozaj byť len pozorovateľom.
presne to robím už 2 roky:D:D:D...
JAJA11
26.01.08,13:54
no presne na to si ten byt kupuje, aby ho prenajal, neuvažuju o spoločnom živote, teda syn určite nie, ta kamarátka by aj myslím že chcela.....je to všetko tak ináč:rolleyes:....... ale dakujem za rady:):)

Držím palce, aby mladí vedeli prísť na to, či ich spoločný život má alebo nemá zmysel. ;)
Iwett
26.01.08,14:02
len aby to zistili skôr ako budú musieť spolu žiť:D:D a toho sa bojím najviac, lebo mám presne také isté skúsenosti so svojím dobabraným životom....:)
A ďakujem za vypočutie, a Vaše názory...
evina
26.01.08,15:25
len aby to zistili skôr ako budú musieť spolu žiť:D:D a toho sa bojím najviac, lebo mám presne také isté skúsenosti so svojím dobabraným životom....:)
A ďakujem za vypočutie, a Vaše názory...0

Skoro nikto to nezistí vtedy kedy treba- všetci sme na začiatku nadšení...;):confused:
katkapekly
26.01.08,20:59
Včera som zaparkovala pred jedným nemenovaným hypermarketom a poznáte to - hneď si to ku mne namieril jeden chlapík že potrebuje peniaze. Myslite si čo chcete, ale peniaze tým ľuďom nedávam. To som mu aj povedala a hneď som sa spýtala na čo ich potrebuje. A on že na jedlo. Navrhla som mu že mu kúpim čo chce a donesiem. Dohodli sme sa na saláme. Povedal, že tam bude čakať, a čo myslíte, keď som sa vrátila, bol tam? Figu borovú! Asi musel súrne odísť :rolleyes:, lebo som ešte dvakrát autom obišla parkovisko a po chlapovi akoby sa zem zľahla. Tak mám zvyšných 20dkg salámy. Nabudúce sa musím dohodnúť na jedle, ktoré som schopná sama skonzumovať :)
Zoltán Kovács
26.01.08,21:06
Ja dnes idem sám sebe na nervy....:mee::mee::mee: Asi mám podpháčkovskú depku. Včera my bolo fajn z euforie, že to mám za sebou.
Melnick
26.01.08,21:41
Včera som zaparkovala pred jedným nemenovaným hypermarketom a poznáte to - hneď si to ku mne namieril jeden chlapík že potrebuje peniaze. Myslite si čo chcete, ale peniaze tým ľuďom nedávam. To som mu aj povedala a hneď som sa spýtala na čo ich potrebuje. A on že na jedlo. Navrhla som mu že mu kúpim čo chce a donesiem. Dohodli sme sa na saláme. Povedal, že tam bude čakať, a čo myslíte, keď som sa vrátila, bol tam? Figu borovú! Asi musel súrne odísť :rolleyes:, lebo som ešte dvakrát autom obišla parkovisko a po chlapovi akoby sa zem zľahla. Tak mám zvyšných 20dkg salámy. Nabudúce sa musím dohodnúť na jedle, ktoré som schopná sama skonzumovať :)
Nechcem rýpať, ale ja by som mu kúpila rovnaké jedlo ,ako by som bola ochotná konzumovať ja.:mad:
A vôbec, neviem prečo ešte prispievam......... ospravedlňujem sa.
Marianna01
27.01.08,14:42
Neviem, či ma to potešilo, sklamalo alebo čo, ale raz začas zvyknem pozrieť na blog jumpera, nevzrušujem sa nad ním, len som tam dlho svietila ako odstrašujúci príklad z porady :D:D:D, tak som chcela vedieť, ako sa veci vyvíjajú. No a dnes (asi po roku) mi napísalo toto:
Požadovaná adresa URL sa na tomto serveri nenašla. Navštívte domovskú stránku služby Blogger (http://www.blogger.com/home) alebo databázu Blogger Knowledge Base (http://help.blogger.com/), kde získate ďalšiu pomoc.
...stratil sa (ako tie údaje na blkočkoch, ktovie, či ho niekto nahreje nad sviečkou, aby sa znovu objavil )
Ale to vôbec nechcem provokovať, alebo vyvolávať diskusiu na danú tému, len ma to zaujalo a myslela som, že možno niekoho z vás to tiež zaujme
Tanče
27.01.08,17:47
Neviem, či ma to potešilo, sklamalo alebo čo, ale raz začas zvyknem pozrieť na blog jumpera, nevzrušujem sa nad ním, len som tam dlho svietila ako odstrašujúci príklad z porady :D:D:D, tak som chcela vedieť, ako sa veci vyvíjajú. No a dnes (asi po roku) mi napísalo toto:
Požadovaná adresa URL sa na tomto serveri nenašla. Navštívte domovskú stránku služby Blogger (http://www.blogger.com/home) alebo databázu Blogger Knowledge Base (http://help.blogger.com/), kde získate ďalšiu pomoc.
...stratil sa (ako tie údaje na blkočkoch, ktovie, či ho niekto nahreje nad sviečkou, aby sa znovu objavil )
Ale to vôbec nechcem provokovať, alebo vyvolávať diskusiu na danú tému, len ma to zaujalo a myslela som, že možno niekoho z vás to tiež zaujme

noa keď už teda nechceš provokovať, o čo vlastne ide? lebo ja som total mimo.:)
Danila
27.01.08,17:55
noa keď už teda nechceš provokovať, o čo vlastne ide? lebo ja som total mimo.:)Buď rada, že si total mimo. Pre mňa potešujúca správa, že sa stratil. Dúfam, že natrvalo.:)
Tanče
27.01.08,17:58
Buď rada, že si total mimo. Pre mňa potešujúca správa, že sa stratil. Dúfam, že natrvalo.:)

aaspoň naznačte. vieeete, aby som sa vedela vyhnuť, keby náhodou...;)
Zoltán Kovács
27.01.08,18:01
aaspoň naznačte. vieeete, aby som sa vedela vyhnuť, keby náhodou...;)

V zozname členov si vyhľadaj nick jumper a pozri si jeho príspevky.
kukučka
27.01.08,22:05
Nechcem rýpať, ale ja by som mu kúpila rovnaké jedlo ,ako by som bola ochotná konzumovať ja.:mad:
A vôbec, neviem prečo ešte prispievam......... ospravedlňujem sa.

možno je autorka vegeteriánka ;)
Melnick
28.01.08,10:33
V zozname členov si vyhľadaj nick jumper a pozri si jeho príspevky.
Odkaz pre Tanče:

A vyhni sa mu. :D
ZuzanaP
28.01.08,12:28
Mňa nahneval jeden obchodný partner.:mad: Ako firma sme mu dohodili jedného šikovného sadrokartonistu. My ako firma sme vystupovali ako sprostredkovatelia s tým, že všetky veci si dohodnú medzi sebou. Vyzeralo to byť slušné, vraj všetko sa zaplatí, nemajte strach, dokonca ho lanáril do zahraničia.

A teraz keď došlo na platenie, tak skutek utek...... Už vypisujú reklamácie, pritom podľa mňa mal najskôr zavolať tomu sadrokartonistovi a vybaviť to najskôr s ním - dohodnúť sa na opravách a podobne. Vrrrrr, tak ma vytočil.....:mad::mad::mad:
katkapekly
28.01.08,12:49
možno je autorka vegeteriánka ;)
Nie som vegetariánka, ale mäso nemusím. Hoci podľa krvnej skupiny som vraj mäsožravec. :)
Rozalka
28.01.08,18:42
Mojej kaderníčke dnes zavolala jedna pani, predstavila sa a povedala, že je účtovníčkou v tej a tej firme, a kaderníčke volá, lebo ju odporučila jej šéfka a či by nemohla dcéra prísť na melír.
Kaderníčka, že dobre, nech príde o 11 hod. a zapísala si jej meno.

Farbila jej vlasy a robila melír, potom dávala na vlasy kozmetické prípravky pre farbené vlasy atď. Keď cena práce bola nahodená do pokladne, mladá slečna pozrela do peňaženky, a skríkla: Jaj, teta, mám tu len 200 korún, skočím k mamine, za 10 minút sa vrátim. Keď prešla asi hodinka, kaderníčka zavolala svojej známej – údajnej šéfke zákazníčkinej matky - a hádajte: jasné, že takú kolegyňu vôbec nemá.
Kaderníčke ovisla gamba a ja som len krútila hlavou, či také niečo existuje.

Kaderníčky v NR, prosím vás, dajte pozor na mladú, veľmi pohľadnú krásnu slečnu, ktorá poohovorí všetky kaderníctva na okolí, v ktorých údajne bola ale nebola spokojná, lebo sa vám môže stať, že svoje peniažky neuvidíte (má do pol ramena dlhé čierne vlasy, s melírom a ofinu, uhrančivé tmavé oči, údajne študuje na UKF v Nitre).
Kazu
28.01.08,22:38
V zozname členov si vyhľadaj nick jumper a pozri si jeho príspevky.

Mrkla som si ho aj ja. :--- Neviem či mám opačné závity alebo je už veľa hodín, ale akosi nemchápem :confused:
Olice
29.01.08,08:11
Už som fakt nahnevaná, pretože neviem načo sa vymýšľajú zákony o fajčení a nefajčení na verejných priestranstvách, keď to aj tak väčšina nedodržuje. Včera, keď som išla domov z práce, tak som nevedela kde sa mám na zastávke postaviť, pretože na každej strane niekto fajčil, v autobuse sa vedľa mňa postavil človek, ktorého bolo cítiť cigaretami ako fabrický komín a akoby toho nebolo dosť ešte aj teraz v práci niekto"húli", pretože je na celej chodbe smrad ako v piatej cenovej. A pritom je to zakázané, tak už fakt neviem.........:mee:Tuším, čím sú tie cigarety drahšie, tým sa viac fajčí:(
JAJA11
29.01.08,08:20
Už som fakt nahnevaná, pretože neviem načo sa vymýšľajú zákony o fajčení a nefajčení na verejných priestranstvách, keď to aj tak väčšina nedodržuje. Včera, keď som išla domov z práce, tak som nevedela kde sa mám na zastávke postaviť, pretože na každej strane niekto fajčil, v autobuse sa vedľa mňa postavil človek, ktorého bolo cítiť cigaretami ako fabrický komín a akoby toho nebolo dosť ešte aj teraz v práci niekto"húli", pretože je na celej chodbe smrad ako v piatej cenovej. A pritom je to zakázané, tak už fakt neviem.........:mee:Tuším, čím sú tie cigarety drahšie, tým sa viac fajčí:(

Najhoršie na tom, je to, že tí fajčiari si vôbec neuvedomujú, že nám nefajčiarom, ktorí nemávame okolo seba fajčiarov strašne smrdia. Oni sú na ten smrad zvyknutí, pre nich je to dokonca vôňa. :rolleyes:
betyna8
29.01.08,08:32
Mňa v poslednej dobe mierne rozčúlili naše inštitúcie. Sestra išla s malým do kúpelov ako doprovod,keďže má drobec iba rok, pri preberaní kúpeľného poukazu jej tetuška v poisťovni povedala,že nebude doplacať nič.Platila by v prípade ak by bol starší ako 3 roky. Nuž sme ju boli zaviesť a pri registrácií v kúpeľoch jej prímajúca lekárka vystavila doklad na zaplatenie 7000 Sk a to hneď alebo môže isť domov.Samozrejme,že nečakala také prekvápko a peniaze nemala.Našťastie sme ich mali my a tak sme zaplatili za ňu.Koho by trápilo,keby to nemala ako uhradiť,že sa zbytočne previezla ?Kontaktovala som tetušku v poisťovni a vraj si nepamata,ze by dačo take povedala.Čo sa da robiť? Nič,len si zašomrať.....
Tanče
30.01.08,14:25
Práve som objavila na lište pod Obsluhou chlievik "Kto je on line". Aké milé vidieť, kto sa kde "hrabká":). Paradoxné je to, že som práve pred chvíľkou začala svietiť na červeno ako VIP, čiže by som mala byť "zbehlá". No ako vidím, možno ešte neviem čo všeličo nové tu ešte objavím. :eek::eek: Úžasné!

PS: za udelené "bobíky" chcem všetkým, ktorí ma takto obdarili vrúcne poďakovať. :)
Zoltán Kovács
30.01.08,14:27
Práve som objavila na lište pod Obsluhou chlievik "Kto je on line". Aké milé vidieť, kto sa kde "hrabká":). Paradoxné je to, že som práve pred chvíľkou začala svietiť na červeno ako VIP, čiže by som mala byť "zbehlá". No ako vidím, možno ešte neviem čo všeličo nové tu ešte objavím. :eek::eek: Úžasné!

PS: za udelené "bobíky" chcem všetkým, ktorí ma takto obdarili vrúcne poďakovať. :)

Tanče svietiš na zeleno a nie na červeno. :D
Tanče
30.01.08,14:30
Tanče svietiš na zeleno a nie na červeno. :D

nov vidíš aká som z toho celá nejaká popletená....:D
Ajuška
30.01.08,15:49
Práve som objavila na lište pod Obsluhou chlievik "Kto je on line". Aké milé vidieť, kto sa kde "hrabká"...:)

...a ja to nevidím a nevidím...:rolleyes:...
anklar
30.01.08,15:59
Prosím o ospravedlnenie, že neskoro reagujem.
Ďakujem všetkým, ktorý dali bod takým mojim príspevkom, ktoré im pomohli nájsť nový postoj alebo náhľad na ich problematiku. Taktiež rovnocenne ďakujem členom, ktorí moje príspevky ocenili s cieľom vyjadriť svoju spokojnosť s jeho znením.
Moja oneskorená reakcia je spôsobená malým zmätkom, lebo prakticky neviem, ako mám s touto skutočnosťou zaobchádzať.
Tanče, ďakujem, že si ma svojím spontánnym prejavom potešenia upozornila na moju milú povinnosť.
Bionda
30.01.08,16:00
Ajuška , keby si chcela požičiam ti červenú a zelenú fixku a môžeš si namaľovať na monitor :D,.... ja tiež čakám a čakám a zostáva už len maľovať :D:D
Zoltán Kovács
30.01.08,16:03
...a ja to nevidím a nevidím...:rolleyes:...

Ajuška pod hlavným menu:..... Drak Obluha Členovia.....
Zhruba v urovni slova Obsluha je malými písmenkami "Kto j online" tam klikni. :)
Ajuška
30.01.08,16:03
Ajuška , keby si chcela požičiam ti červenú a zelenú fixku a môžeš si namaľovať na monitor :D,.... ja tiež čakám a čakám a zostáva už len maľovať :D:D

...červeno - zelenú mám métu asi do dôchodku...:D...mám to chápať tak, že kto je on-line majú len vysvietený??:confused:
Tanče
30.01.08,16:06
...a ja to nevidím a nevidím...:rolleyes:...

na tmavomodrej lište hore, máš:
PORADY DOKUMENTY.....DRAK OBSLUHA....
klikni na obsluhu a rozbali sa ti pod tou lištou:
Nastavenia Nové príspevky ......Sledované témy Kto je online ETIKETA


...alebo ja to tam mám za odmenu?...
Ajuška
30.01.08,16:07
Ajuška pod hlavným menu:..... Drak Obluha Členovia.....
Zhruba v urovni slova Obsluha je malými písmenkami "Kto j online" tam klikni. :)

...aj okuuiaauky som si... a nič... lenže aj Ty si červeno-zelený...:rolleyes:... ja viem... pastierovi truuba...:D...
VladoaKatka
30.01.08,16:08
Čo ma potešilo - včera telefonát a dnes e-mail. Ozval sa spolužiak z gympla, chystá maturitné stretnutie po....35.... rokoch. Nestretávam sa s nikým so spolužiakov, už sa teším. A ešte mi povedal, ak máš vnúčence dones fotky, ja mám už dve. No to bude stretnutie:) babičiek a dedečkov:) , no nebude to fajn.
Maruška54
30.01.08,16:10
...červeno - zelenú mám métu asi do dôchodku...:D...mám to chápať tak, že kto je on-line majú len vysvietený??:confused:
Ja si tiež myslím že to majú len V.I.P.
Ajuška
30.01.08,16:16
Čo ma potešilo - včera telefonát a dnes e-mail. Ozval sa spolužiak z gympla, chystá maturitné stretnutie po....35.... rokoch. Nestretávam sa s nikým so spolužiakov, už sa teším. A ešte mi povedal, ak máš vnúčence dones fotky, ja mám už dve. No to bude stretnutie:) babičiek a dedečkov:) , no nebude to fajn.

...mňa na týchto stretkách teší pocit že sme rovnako pochabí ako v školských laviciach...:---...aj nad fotkami vnúčat...:rolleyes:... tak si to vychutnaj...
Eulalia
30.01.08,16:21
Ja si tiež myslím že to majú len V.I.P.
Kto je on-line, si môže pozrieť každý, riadne zaevidovaný člen Porady. Ak to nevieš nájsť v hornej lište, pozri sa dolu, kde je uvedené, kto je momentálne prihlásený. Ak si klikneš práve na tie slová:Kto je momentálne prihlásený, rozbalí sa Ti, kto je práve v akej téme;) A modrá, zelená a červená by s tým nemala mať nič spoločné:)
Ajuška
30.01.08,16:38
Kto je on-line, si môže pozrieť každý, riadne zaevidovaný člen Porady. Ak to nevieš nájsť v hornej lište, pozri sa dolu, kde je uvedené, kto je momentálne prihlásený. Ak si klikneš práve na tie slová:Kto je momentálne prihlásený, rozbalí sa Ti, kto je práve v akej téme;) A modrá, zelená a červená by s tým nemala mať nič spoločné:)

...fakt je že to vlastne ani veľmi nepotrebujem. Len som bola zvedavá...

Ajuška, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese. ...vypisuje mi toto... takže predsa len červeno-zelená... ale neva...:---
Maruška54
30.01.08,16:44
...fakt je že to vlastne ani veľmi nepotrebujem. Len som bola zvedavá...

Ajuška, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese....vypisuje mi toto... takže predsa len červeno-zelená... ale neva...:---
mne to tiež nevadí, len som sa chcela presvedčiť či nie som sama
cactus
30.01.08,16:57
Čo ma potešilo - včera telefonát a dnes e-mail. Ozval sa spolužiak z gympla, chystá maturitné stretnutie po....35.... rokoch. Nestretávam sa s nikým so spolužiakov, už sa teším. A ešte mi povedal, ak máš vnúčence dones fotky, ja mám už dve. No to bude stretnutie:) babičiek a dedečkov:) , no nebude to fajn.
no a my budeme po 40-tich rokoch.
Chcela som prilepiť nejakú fotku zo školských čias, máme ich tam na serveri www.spolužiaci.sk neúrekom, z každého stretnutia po každých 5-tich rokoch, ale ten server voľajako nefunguje. Dosť dlho som sa s tým babrala, ale aj tak sa mi nepodarilo tam dostať. Možno nabudúce, až to bude fungovať.
Eulalia
30.01.08,17:42
...fakt je že to vlastne ani veľmi nepotrebujem. Len som bola zvedavá...

Ajuška, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese....vypisuje mi toto... takže predsa len červeno-zelená... ale neva...:---
Ajuška, mne sa to nezdá, že by to malo byť len pre VIP, skús to ešte raz.
Maruška54
30.01.08,17:45
Ajuška, mne sa to nezdá, že by to malo byť len pre VIP, skús to ešte raz.
Evi mne to vypisuje tiež
Zoltán Kovács
30.01.08,17:48
Mňa dnes trošku rozčúlilo, že niektorí poraďáci na zadávanie svojích otázok nepoznajú inú formu ako len vždy založenie novej témy. Nechápem prečo! To sa nedá najsť príbuzná téma, kde by sa dala zaradiť otázka? Potom sa nečudujem, že je tu nad 68 tisíc tém, ale niektoré sú iba s jednou odpoveďou. Nakoľko otázka je jednoduchá a rýchlo riešiteľná. A to robí poradu neprehľadným.
renatan
31.01.08,04:47
Mňa dnes trošku rozčúlilo, že niektorí poraďáci na zadávanie svojích otázok nepoznajú inú formu ako len vždy založenie novej témy. Nechápem prečo! To sa nedá najsť príbuzná téma, kde by sa dala zaradiť otázka? Potom sa nečudujem, že je tu nad 68 tisíc tém, ale niektoré sú iba s jednou odpoveďou. Nakoľko otázka je jednoduchá a rýchlo riešiteľná. A to robí poradu neprehľadným.

No ja mám pocit, že keď použijem starú tému na môj problém, tak ako by sa to stratilo vo vesmíre, nikto nič, a na novú sú reakcie, tak neviem, či ešte stále neviem Poradu dobre používať, alebo čím to je ??
michelle84
31.01.08,07:08
Práve som zistila, že mi niekto udelil prvý bodík :) len neviem, od koho :mee:
Olice
31.01.08,07:14
Práve som zistila, že mi niekto udelil prvý bodík :) len neviem, od koho :mee:
Klikni na moje konto, ďalšie nastavenia a uvidíš...
Kazu
31.01.08,07:26
Práve som zistila, že mi niekto udelil prvý bodík :) len neviem, od koho :mee:

Blahoželám :)
Leila2006
31.01.08,07:28
A mňa teší, že svieti slniečko a zajtra si spravíme prázdniny!!!
michelle84
31.01.08,07:29
Blahoželám :)



Kujéééééém :):):)
Gabi03
01.02.08,11:26
Celý deň ma bolí hlava a musím súrne dokončiť jednu prácu. Čo ma teda trochu znechucuje.
Avšak pred chvíľou volal zákazník, a povedal "ste veľmi zlatá" iba kvôli tomu, že som mu nadiktovala zopár telefónnych čísel.
Hlava ma síce stále bolí, ale aspoň mám úsmev na tvári. :)
cactus
01.02.08,11:28
Celý deň ma bolí hlava a musím súrne dokončiť jednu prácu. Čo ma teda trochu znechucuje.
Avšak pred chvíľou volal zákazník, a povedal "ste veľmi zlatá" iba kvôli tomu, že som mu nadiktovala zopár telefónnych čísel.
Hlava ma síce stále bolí, ale aspoň mám úsmev na tvári. :)

pri bolení hlavy mnohokrát pomôže iba to, že sa doslova opiješ vodou, pretože organizmus môže byť dehydrovaný. Takže skús to najprv s pitím, ale iba vody.
Mne to veľakrát pomohlo.;)
Gabi03
01.02.08,11:31
pri bolení hlavy mnohokrát pomôže iba to, že sa doslova opiješ vodou, pretože organizmus môže byť dehydrovaný. Takže skús to najprv s pitím, ale iba vody.
Mne to veľakrát pomohlo.;)

Nie, na to si dávam pozor. Toto bude zas nejaké prechladnutie so zvýšenou teplotou. :(
VladoaKatka
01.02.08,13:11
U nás je celý stred obce rozbitý, vybágrovaný. Už asi 3 roky stále niečo sa robí. Najprv začali hlavné rozvody kanalizácie, potom domové prípojky a teraz od jari minulého roku sa podľa projektu prerába celý stred obce - parčík aj s takou malou kapličkou. Bude to pekné ale, má to jeden taký háčik. Ten parčík je medzi hlavnou cestou a takou vedlajšou - jednosmerkou. Jednosmerka sa zachovala tak ako bola, cestu zúžili na jeden prúd a teraz si to predstavte:
parkovacie boxy nie sú v smere jazdy, ale opačne, že len cúvať môžeš do nich. SUPER. Cúvanie mi nerobí problémy, ale pred poštou ani jeden box, 100 m na pravo 100 m na ľavo a keď je jednosmerka ani nemôžeš pred poštou stáť. Ak mám občas viac balíkov a ešte k tomu aj prší ... by som od jedu...:D, ale čo, keď som sa na to informovala, odpoveď bola:
Projektant sa pomýlil a už sa to nedá prerobiť, platí sa to z EU fondov a zmenu by musel zaplatiť obec.
Bude to pekné, môžno aj nejaká celebrita príde pásku prestrihnúť, ale že to ľuďom neslúži k spokojnosti to už je vedľajšie.
STRELEC
01.02.08,13:22
Nie, na to si dávam pozor. Toto bude zas nejaké prechladnutie so zvýšenou teplotou. :(
Skús zázvorový (ďumbierový) čaj (s medom a citrónom). On je vraj dobrý na trávenie, ale keď mi je tak všelijako a tak si ho robím. Príjemne prehreje aj vlažný. Mne osobne chutí - tak aj preto.
PS: Kde-kade v návodoch píšu, že treba zázvor jemne postrúhať a tak. Ja som na to lenivý - stačí očistiť a pár kúskov prásknuť do hrnčeka. + citrón, +med
Melnick
01.02.08,13:27
pri bolení hlavy mnohokrát pomôže iba to, že sa doslova opiješ vodou, pretože organizmus môže byť dehydrovaný. Takže skús to najprv s pitím, ale iba vody.
Mne to veľakrát pomohlo.;)
cactus ,catus ,Ty tiež nedopraješ nič lepšie.......hmmm tak idem na vodu:---
STRELEC
01.02.08,13:30
......

parkovacie boxy nie sú v smere jazdy, ale opačne, že len cúvať môžeš do nich. SUPER. Cúvanie mi nerobí problémy, ale pred poštou ani jeden box, 100 m na pravo 100 m na ľavo a keď je jednosmerka ani nemôžeš pred poštou stáť.

......
Projektant sa pomýlil a už sa to nedá prerobiť, platí sa to z EU fondov a zmenu by musel zaplatiť obec.

........
ale že to ľuďom neslúži k spokojnosti to už je vedľajšie.

K citovaným úryvkom:
- to hádam budete ašpirovať na titul Kocúrkovo dva ?? :):)
- počas realizácie ste nemohli dať pánovi projektantovi po jeho nešikovných paprčkách??
To nie je len chyba projektanta - veď niekto mu musel projekt odobriť, možno bol priestor aby sa vyjadrili aj občania. Tých "nešikovných papŕč" je teda viac. Nevinil by som len projektanta, hoci obhajovať ho nie je za čo. Asi?!
cactus
01.02.08,13:42
cactus ,catus ,Ty tiež nedopraješ nič lepšie.......hmmm tak idem na vodu:---

šak sa hovorí, že najlepší nápoj je voda a hlavne "bosá"
Ajuška
02.02.08,11:34
Skús zázvorový (ďumbierový) čaj (s medom a citrónom). On je vraj dobrý na trávenie, ale keď mi je tak všelijako a tak si ho robím. Príjemne prehreje aj vlažný. Mne osobne chutí - tak aj preto.
PS: Kde-kade v návodoch píšu, že treba zázvor jemne postrúhať a tak. Ja som na to lenivý - stačí očistiť a pár kúskov prásknuť do hrnčeka. + citrón, +med

...neviem či z lenivosti...:---...ale ja už dávno používam sušený zázvor... výborný čierny čajík (najradšej mám Earl Grey - bergamotový)...veľa medíka a veľa citrónu a do toho sušený zázvor... niekoľko mesiacov ráno 3 šálky horúceho si dávam... nielen nálada, imunita... ale aj kĺby ma prestali bolieť...:rolleyes:...moja "voda živá"...
ALDA
04.02.08,11:07
Keď som si dnes prečítala tému: "Asistent účtovníctva"... strašne ma to potešilo, že ja takí sú. Aj ja by som chcela asistenta.:)
Pepa
04.02.08,11:31
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme:eek: a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.
Manual
04.02.08,11:35
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme:eek: a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek:
.... a čo to je za BLBA ? Nenachádzam slov
ZuzanaP
04.02.08,11:37
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme:eek: a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.


Viem si živo predstaviť, dúfam, že sa odvolá.....
jamis
04.02.08,11:37
Keď som si dnes prečítala tému: "Asistent účtovníctva"... strašne ma to potešilo, že ja takí sú. Aj ja by som chcela asistenta.:)


Aj ja chcéééééééém asistenta !!!!!!!!!:D:D:D:D:D
Pepa
04.02.08,11:39
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek:
.... a čo to je za BLBA ? Nenachádzam slov
Janko, neviem - ale vyslovene išli po nej, lebo mal údaje o rozhodujúcom období - 3 dni bolo nové DNP /vieš o čom hovorím/. Nič iné ho nezaujímalo. Pochybujem, že by toto "normálneho" posudkového zaujímalo - posudkový posudzuje zdravotný stav nie či je niekto prešpekulovaný /alebo aj to je dg? :eek:/
Pepa
04.02.08,11:42
Viem si živo predstaviť, dúfam, že sa odvolá.....
Zuzka, to by som musela riešiť ja - nie ona, neviem ešte čo urobím, keď ma "nešľahne" niečo určite.
Vyšla odtiaľ z revom, chúďa /tehotná je/ bála sa, že bude musieť vrátiť peniaze.
Jednoduchý človek sa nedokáže brániť - v tom je to.
ZuzanaP
04.02.08,11:48
Tak držíme palce, aby to dobre dopadlo,....
evina
04.02.08,11:48
To aby sme začali chodiť na takéto inštitúcie s nahrávačom :eek::eek::eek:
ZuzanaP
04.02.08,11:50
Ja som sa stretla zase s tým, že lekári ani nevedia, že sa dá platiť DNP. Poradila som to mamine a keď si pýtala od obvodnej lekárky dve PN, tak len čumela.... Že s tým sa ešte nestretla.
Pepa
04.02.08,11:56
To aby sme začali chodiť na takéto inštitúcie s nahrávačom :eek::eek::eek:
Keby som takéto niečo čo len tušila :eek: tak jej nabalím dva - pre istotu.
JA by som ho určite nepotrebovala, by som mu to veľmi rýchlo vysvetlila - ale čo takýto obyčajný človiečik.
Pepa
04.02.08,11:58
Ja som sa stretla zase s tým, že lekári ani nevedia, že sa dá platiť DNP. Poradila som to mamine a keď si pýtala od obvodnej lekárky dve PN, tak len čumela.... Že s tým sa ešte nestretla.
Aj na mňa čumia pri OČR - mne vypisujú 3 - 4 :D zvykli si. Už sa pýtajú: koľko ich bude dneska?
Zoltán Kovács
04.02.08,13:36
Mňa dnes ročúlila pracovníčka DÚ v HE. Priateľkyna sestra začiatkom roka mala pár dni živnosť, potom na ÚP. Jej príjmy nepresiahli 50% NČ, teda nevznikla povinnosť podávať DP. Tým pádom, že odchádza do ČR za prácou, chela mať za sebou papierovačky na DÚ. Navrhol som jej, že nech listom oznámy DÚ skutočnosť, že jej nevzniká povinnosť podávať DP. No ale jej správkyňa trvala na vypísaní DP.
Niekedy by som tie správkyne poslal na preškolenie, a vyskúšanie zákona, a keď nebudú mať 100% bodové ohodnotenie, by som ich poslal kade ľahšie....... Sorry za výlevy zlosti.
Pepa
04.02.08,13:41
Zoli, jak tak pozerám - máme dneska "super deň".
Zoltán Kovács
04.02.08,13:43
Zoli, jak tak pozerám - máme dneska "super deň".

Tie správkyne bohu žiaľ nepoznajú zákon, česť výnimkám. Ale potom ja vyzerám ako blb, lebo som zvolil najjednoduchšie riešenie, ktoré dokonca je aj v súlade so zákonom. Konec koncov nemusela by ani oznamovať, ale som to navrhoval preto aby neskôr jej nechodili výzvy na podanie DP, keď už bude v ČR. A následné komplikácie.
JankaO
04.02.08,13:51
No mňa ide trafiť šľak - vyhýbam sa mu, vyhýbam - ale neviem. Hučí mi v hlave, hučí mi v ušiach.
O čo ide?
Šogorka je /teda bola/ na dlhodobej PN - veľmi slušne platenej (2xz maxima/. Dnes bola predvolaná k posudkovému /?/ lekárovi. Priebeh:
Ona: Dobrý deň
On: Nebudem sa vás pýtať, lebo ma to ani nezaujíma čo vám je, ale buď sa
rozumne dohodneme:eek: a ukončíme PN,alebo vás nahlásim na úrad pre
dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a budeme to riešiť. Dobre poznám
ťahy s DNP a PN, vy ste si platili DNP 3 dni.
Ona: Ja som si platila DNP vyše roka.
On: Vy ste účtovníčka že?
Ona: Nie, nie som.
On: No tak vám niekto veľmi dobre poradil - je to prešpekulované.
Ona: Ja ešte beriem lieky a vo štvrtok idem na kontrolu k odbornému lekárovi
On: Nie, vy už nikam nemusíte chodiť. Skončili ste.

Ukončil jej PN a hotovo. Nie na základe zdravotného stavu, ale na základe toho, že má "prešpekulovanú" PN.
Bublem, pením a buchnem.


A presne v ktorom bode porušila zákon??? Myslím, že subjektívny pocit úradníčka by nemal vykladať znenie zákona...Ale verím, že je to na porazenie, keď niekto, kto asi neovláda znenie zákona, za zákon považuje prešpekulovanosť. Mimochodom, ktorý § hovorí o prešpekulovanosti?:cool:
Chce to pevné nervy...
ekopo
05.02.08,17:33
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
Melnick
05.02.08,17:40
:eek::eek::eek::eek:
Bastian
05.02.08,17:56
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?
Eulalia
05.02.08,18:13
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?
Bastian, možno aj ďalej a to už je horšie....
JAJA11
06.02.08,06:29
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.

A čo s daňovníkom, ktorý pečiatku nemá? Existuje nejaký zákon, ktorý prikazuje mať pečiatku? Pokiaľ viem, nie. :mad:
Nika
06.02.08,07:43
A čo s daňovníkom, ktorý pečiatku nemá? Existuje nejaký zákon, ktorý prikazuje mať pečiatku? Pokiaľ viem, nie. :mad:

Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...:rolleyes:
JAJA11
06.02.08,09:18
Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...:rolleyes:


:eek: to snáď nie :rolleyes: - aktívny úradníci, ale nečudujem sa, lebo niekedy ich vozia za hlúposti. Škoda, že nemajú odvahu prenášať rozumné reakcie stránok na tých, ktorí im tieto nezmyselné príkazy dávajú. :rolleyes:
ajacik
06.02.08,09:30
Máme s manželom spoločný účet (súkromný aj podnikateľský s.r.o.). Na oboch je ako majiteľ uvedený on. Ja som spoludispoment. Aké bolo moje prekvapenie, ked som prisla do banky, chcela som vybrať dosť peňazí a oni na mňa zízali, že mám zrušené právo na disponovanie. Bolo mi jasné, že chybu urobili niekde v banke. Tak som hned volala manželovi, prišiel, jednali až s ním. Samozrejme, že on ma nezrušil. No ale oni to nemôžu urobiť, musíme ísť do pobočky, kde bol účet založený. takže to pôjdeme vybaviť tam.
Si predstavte, ako na mňa kukali v banke, že či mu snád chcem vybieliť účet, alebo čo.
No a mohla nastať situácia, že by sa mužovi niečo stalo a ja by som potrebovala peniaze napr. doktorovi, alebo komu. Tak by som asi chodila týždeň do bankomatu:D.

Zasa sa mi potvrdila moja teoria, že najlepšie je mať peniaze mimo banky.
Pru
06.02.08,09:32
Musím sem napísať aj ja lebo ma to strašne rozčúlilo: 25.1. si išiel podnikateľ zaniesť dp dph a súhr.výkaz, ktorý som mu vypracovala preto tak neskoro, lebo v ten deň ráno mi dával posledné doklady, takže išiel na DU o 13.50. A na jeho počudovanie bolo zamknuté, pár ľudí vonku, na búchanie otvorila panička povedala, že nech idú domov, že ich nezobere, že mali dosť času do 25 a nezobere im to a zamkla, že robí do 14.30. Tak nenapadlo ho to poslať poštou a išiel ráno hneď v pondelok, no ale s nimi sa nenaháda, tak mu tam dali razítko 28.1. takže asi môže čakať na pokutu, ale si myslím, že nemala tak reagovať pracovníčka, ved ani doktor v čakárni jej nepoviem, že môže ísť domov, že končí, alebo teraz už áno, už ma nič neprekvapí................
Johanka
06.02.08,09:32
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
Už dávno presadzujem , aby sa daňovníci ani účtovníci nedali od pracovníkov kadejakých úradov šikanovať.
http://www.porada.sk/467507-post19.html
Kazu
06.02.08,10:03
Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...:rolleyes:

:D:D:D A keby si dala urobiť pečiatku, že nemá pečiatku? Chcela by som byť pri tom, keď by im to tam opečiatkovala. :D:D:D
VladoaKatka
06.02.08,10:48
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?

Bastian, bude to asi.....horšie:eek::confused:
http://vybrali.sme.sk/c/EuroSZM-Navrat-starych-cias-SZM-pionierov-Glosa/
Bionda
06.02.08,11:00
Ja som tak isto dopadla, panička už od roku pána - by mala vidieť, že sa pečiatka nepoužíva a teraz zrazu poslal predvolánku, že za 4q a k DPH chýba pečiatka. No čo na to povedať, volala som jej, že však doteraz tam nikdy nemala pečiatku a nechýbala jej a povedala mi, že vraj majú nové tlačivá a tam je miesto vyhradené na pečiatku, takže ak ju nemáme treba napísať Oznámenie, že nikdy sme ju nepoužívali a ani nebudeme :)
Zoltán Kovács
06.02.08,11:03
Ja som tak isto dopadla, panička už od roku pána - by mala vidieť, že sa pečiatka nepoužíva a teraz zrazu poslal predvolánku, že za 4q a k DPH chýba pečiatka. No čo na to povedať, volala som jej, že však doteraz tam nikdy nemala pečiatku a nechýbala jej a povedala mi, že vraj majú nové tlačivá a tam je miesto vyhradené na pečiatku, takže ak ju nemáme treba napísať Oznámenie, že nikdy sme ju nepoužívali a ani nebudeme :)

V prvom rade by mali tie tlačivá navrhovať tak, aby boli v súlade so zákonmi. Žiaden zákon nepredpisuje povinnosť použitia pečiatky. Aj keď mám vyhotovenú, môžem sa rozhodnúť či ju použijem alebo nie.
Bionda
06.02.08,11:08
Veď ja viem, ale "čúrať proti vetru!" ti nepomôže a ani nikomu z nás, aj tak budeme očúraní len my :D
Darmo sú zákony,ale na úradoch sedia ľudia a tí majú ešte aj vlastné:) , najabsurdnejšie je, že od r. 2001 na tú istú živnosť sa nikdy pečiatka nepoužívala a teraz zrazu chýba, lebo sa "zrodil" papier :D.
Keby si raz použil pečiatku, potom ju však už používať musíš.
evina
06.02.08,11:11
Veď ja viem, ale "čúrať proti vetru!" ti nepomôže a ani nikomu z nás, aj tak budeme očúraní len my :D
Darmo sú zákony,ale na úradoch sedia ľudia a tí majú ešte aj vlastné:) , najabsurdnejšie je, že od r. 2001 na tú istú živnosť sa nikdy pečiatka nepoužívala a teraz zrazu chýba, lebo sa "zrodil" papier :D.
Keby si raz použil pečiatku, potom ju však už používať musíš.

Niekedy musí aj človek proti vetru ...:D lebo nás byrokracia zožerie. neviem z akej výšky ide toto nariadenie, či z DRSR alebo ministerstva, ale ja osobne by som kópiu tohoto oznámenia, že nemám pečiatku poslala na ministerstvo financií s patričným dotazom.-.. aj keď dnes nikto nevie čo to práve odtiaľ nevyšlo:rolleyes:
Veď úradník bez pečiatky :D
ALDA
06.02.08,11:26
Boda som dnes u zubárky, to je to čo ma trápilo, ale šok mi spôsobila sestrička, ktorá na mňa najskôr vyliala pohár vody i keď som jej oznámila, že som sa ráno sprchovala:D a potom mi ukázala zo sporiteľne papier na odpočet DZ a dodala: Mám to dať účtovníčke, pretože minulý rok mi povedala, že to platí iba pre podnikateľov? Vedela, že má musí najskôr obliať studenou vodou, aby som neskolabovala:D Nechcite vedieť, čo som odkázala tej účtovníčke:D
Johanka
06.02.08,11:42
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce :D ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?
katkaj
06.02.08,11:45
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce :D ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?

možno je niečo nové v zákonoch čo sme nepostrehli :D:D
zuhl
06.02.08,11:45
Dnes ma potešilo, že sa mi ozvali z jednej súťaže, že nabudúci týždeň ideme súťažiť. Držte palce.
Gabi03
06.02.08,12:17
Už niekoľko týždňov mi nesvieti stropné svetlo nad mojím stolom v kancli. Ak ide niekto do obchodu, samozrejme sa zabudne kúpiť žiarovka. A dnes mi začalo pekne krásne pomaličky dymiť aj zo stolovej lampy. Myslíte, že by som mala odísť z práce? :rolleyes::D
Bionda
06.02.08,12:42
Kúp si nejakú sviečočku a trochu si svieť:) buď tú neg. energiu vypáliš (možno ťa niekto preklial) alebo sa to tam chytí samo :D
Nika
06.02.08,12:53
Už niekoľko týždňov mi nesvieti stropné svetlo nad mojím stolom v kancli. Ak ide niekto do obchodu, samozrejme sa zabudne kúpiť žiarovka. A dnes mi začalo pekne krásne pomaličky dymiť aj zo stolovej lampy. Myslíte, že by som mala odísť z práce? :rolleyes::D

Gabi to už možno odišiel posledný... a teba tam zabudli. :---. :D
Melnick
06.02.08,13:21
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce :D ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?
Johanka... no a nemá ten DB predsa len niečo spoločné s prácou???:D:D:D
Neurobíš = nemáš.:D:D:D
Zoltán Kovács
06.02.08,13:23
Johanka... no a nemá ten DB predsa len niečo spoločné s prácou???:D:D:D

S prácou ani nie, skôr s plácou.:D
Zoltán Kovács
06.02.08,13:24
Neurobíš = nemáš.:D:D:D

Skôr takto: nezarobíš = nemáš. To, že nerobíš ešte neznamená, že nezarobíš.:D
Melnick
06.02.08,13:25
Smit ..vysvetlenie až po 22:00 hodine :).Ak ma dovtedy nenabonzuje niekto.
Zoltán Kovács
06.02.08,13:25
Smit ..vysvetlenie až po 22:00.
:confused::confused::confused:
Gabi03
06.02.08,13:28
:confused::confused::confused:

No asi vieš, že nie je to isté robiť ako pracovať. Tak si to myslela Melnic? :D
Zoltán Kovács
06.02.08,13:31
No asi vieš, že nie je to isté robiť ako pracovať. Tak si to myslela Melnic? :D

Ale baby, čo to máte na mysli???:---
Veď aj slušným spôsobom sa dá zarábať peniažky, nie len spôsobom o ktorom sa môže hovoriť až po 22:00 hod.:D
VladoaKatka
06.02.08,13:31
Pred týždňom telefonicky ma požiadala býv. zamestnankyňa o Potvrdenie o zrazených ... za rok 2007, lebo bude si sama podávať DP. Dnes prišla si to zobrať, že to je v poriadku ale dcéra potrebuje do školy dajaké potvrdenie o jej ročnom zúčtovaní dane...:D.
Povedala som jej,že ak chce RZ, tak jej nedám potvrdenie, že môže mať len jedno alebo druhé, ale že ona musí aj chce sama podať DP, lebo mala také príjmy.

Ťažko to chápala, ale ani neviem či pochopila ale ani ja nechápem načo je škole RZ matky? To je aká novinka?
Zoltán Kovács
06.02.08,13:32
Pred týždňom telefonicky ma požiadala býv. zamestnankyňa o Potvrdenie o zrazených ... za rok 2007, lebo bude si sama podávať DP. Dnes prišla si to zobrať, že to je v poriadku ale dcéra potrebuje do školy dajaké potvrdenie o jej ročnom zúčtovaní dane...:D.
Povedala som jej,že ak chce RZ, tak jej nedám potvrdenie, že môže mať len jedno alebo druhé, ale že ona musí aj chce sama podať DP, lebo mala také príjmy.

Ťažko to chápala, ale ani neviem či pochopila ale ani ja nechápem načo je škole RZ matky? To je aká novinka?

Možno na nejaké štipko pre dcéru.
VladoaKatka
06.02.08,13:34
Tak to môže byť, ale robila sa ako keby nevedela do troch narátať.

Povedala som jej, že potvrdenie alebo výpis z DP bude musieť dať, ak niečo chcú.
JAJA11
06.02.08,13:35
Pred týždňom telefonicky ma požiadala býv. zamestnankyňa o Potvrdenie o zrazených ... za rok 2007, lebo bude si sama podávať DP. Dnes prišla si to zobrať, že to je v poriadku ale dcéra potrebuje do školy dajaké potvrdenie o jej ročnom zúčtovaní dane...:D.
Povedala som jej,že ak chce RZ, tak jej nedám potvrdenie, že môže mať len jedno alebo druhé, ale že ona musí aj chce sama podať DP, lebo mala také príjmy.

Ťažko to chápala, ale ani neviem či pochopila ale ani ja nechápem načo je škole RZ matky? To je aká novinka?

Nepýtajú v škole už tie 2 % z dane a ona to len zle pochopila? Do firmy sa nám už pripomínajú tí, ktorým zvykneme dávať 2 %. :rolleyes:
VladoaKatka
06.02.08,13:36
Aj to môže byť.
Tanče
06.02.08,13:52
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce :D ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?


Johanka... no a nemá ten DB predsa len niečo spoločné s prácou???:D:D:D
Neurobíš = nemáš.:D:D:D

akože:
Dohoda o vykonaní práce: práca na splodení dieťaťa
odmena: daňový bonus

....veď to pasuje! neviem čo sa vám nepáči??? :D:D:D:D:D
Johanka
06.02.08,14:01
Ale baby, čo to máte na mysli???:---
Veď aj slušným spôsobom sa dá zarábať peniažky, nie len spôsobom o ktorom sa môže hovoriť až po 22:00 hod.:D
Heeej ? No, musím Ti už poslať ten cenník ...:---
Johanka
06.02.08,14:02
akože:
Dohoda o vykonaní práce: práca na splodení dieťaťa
odmena: daňový bonus

....veď to pasuje! neviem čo sa vám nepáči??? :D:D:D:D:D
Koľko ? 350 hodín ročne ?:---
Tanče
06.02.08,14:05
Koľko ? 350 hodín ročne ?:---

na 1 dieťa ročne stačí aj 5 minút nie? a keby boli dvojčatá, tak je to vyššia efektivita!
Zoltán Kovács
06.02.08,14:07
No baby, som hlboko sklamaný, keď "to" považujete za prácu. :mee:

Ale už sme na hranici slušnosti.
Zoltán Kovács
06.02.08,14:08
Heeej ? No, musím Ti už poslať ten cenník ...:---

Pošli,pošli.....
Tanče
06.02.08,14:15
No baby, som hlboko sklamaný, keď "to" považujete za prácu. :mee:

Ale už sme na hranici slušnosti.

ale veď my len hľadáme suvis medzi zákonníkom práce a daňovým bonusom. ..:mee:
Melnick
06.02.08,14:17
Tak ja sa snažím zakomponovať to do ZP a Tanče to takto na plnú pusu......
Ja už som poslala cenník.
To preto píšem, aby som odvrátila debatu od §§:D:D:D ani nechcem uviesť akého.:o Už to nerozmazávajme ,lebo budeme mať z toho zle.;)
Melnick
06.02.08,14:18
:D:D:Dpošli,pošli Johanka ten cenník a môžeš rovno poslať aj mne. :D:D:D:D
danushka
06.02.08,19:24
Koľko ? 350 hodín ročne ?:---
...to som zas prepásla debatu...
takže si to prerátajme a pokúsme sa zaradiť do niektorej skupiny ...
350/365dní...0,959h/denne
350/12mesiacov...29hodín/raz za mesiac - ak nechcete brať dovolenku, jedine cez víkend
350/53 týždňov...6,6h/týždenne-skoro jeden pracovný čas:eek:

...no ľudia, poviem Vám však to práce a práce...
janasim
06.02.08,19:45
Dnes ma presviedčala jedna dôchodkyňa (robí 3 výplaty, aj sebe) tak teda mzdárka, že má nárok na odpočitateľnú položku, lebo už viac ako rok poberá dôchodok , vraj to čítala v zákone! Že by mi tiež niečo ušlo?:)
Zoltán Kovács
06.02.08,19:47
Dnes ma presviedčala jedna dôchodkyňa (robí 3 výplaty, aj sebe) tak teda mzdárka, že má nárok na odpočitateľnú položku, lebo už viac ako rok poberá dôchodok , vraj to čítala v zákone! Že by mi tiež niečo ušlo?:)

Nech si teda uplatní, a potom sa bude čudovať, keď pri kontrole to nebude sedieť.
Melnick
07.02.08,15:51
Dnes ma presviedčala jedna dôchodkyňa (robí 3 výplaty, aj sebe) tak teda mzdárka, že má nárok na odpočitateľnú položku, lebo už viac ako rok poberá dôchodok , vraj to čítala v zákone! Že by mi tiež niečo ušlo?:)
:D:D:D Tentokrát ušlo tete mzdárke a poriadne ďaleko...........
Tanče
07.02.08,16:13
Dnes ma presviedčala jedna dôchodkyňa (robí 3 výplaty, aj sebe) tak teda mzdárka, že má nárok na odpočitateľnú položku, lebo už viac ako rok poberá dôchodok , vraj to čítala v zákone! Že by mi tiež niečo ušlo?:)


:D:D:D Tentokrát ušlo tete mzdárke a poriadne ďaleko...........


na jednej strane sa teším na ďaleký dôchodok. ale na druhej strane.... to aj my budeme takéto....?
Melnick
07.02.08,16:22
na jednej strane sa teším na ďaleký dôchodok. ale na druhej strane.... to aj my budeme takéto....?
Tanče, neviem či Ťa poteším, alebo vystraším, ale ja som tiež teta mzdárka.:D:D:D ale mám na podobné tety svoj názor.:)
Tanče
07.02.08,16:24
Tanče, nviem či Ťa poteším, alebo vystraším, ale ja som tiež teta mzdárka.:D:D:D a mám na podobné tety svoj názor.:)

no ak si teta mzdárka na dôchodku, tak som v klude. Len ešte dlho predlho vydrž na tejto Porade. :) ..a to teda prajem aj samotnej Porade...
Melnick
07.02.08,16:25
no ak si teta mzdárka na dôchodku, tak som v klude. Len ešte dlho predlho vydrž na tejto Porade. :) ..a to teda prajem aj samotnej Porade...

Už iba takýto . malilinký kúsoček ma od neho delí. :):):)

No to teda Porade veľa nepraješ :D :D :D
Zoltán Kovács
07.02.08,16:27
A ja keď tiež spracovávam mzdy som čo? Ujo mzdár?
cactus
07.02.08,16:29
A ja keď tiež spracovávam mzdy som čo? Ujo mzdár?

ja by som povedala krajšie, že ujko
Melnick
07.02.08,16:37
Zolee, Ty si predsa Pán mzdár - tety a ujovia sú tí, ktorí si myslia,že počnúc ich odchodom do dôchodku sa už nové zákony nepríjmajú.:):):)
Eulalia
07.02.08,16:41
Zolee, Ty si predsa Pán mzdár - tety a ujovia sú tí, ktorí si myslia,že počnúc ich odchodom do dôchodku sa už nové zákony nepríjmajú.:):):)
:eek:Majka, o kúsok vyššie si napísala, že si aj Ty teta mzdárka - to predsa k Tebe nesedí, Ty ešte stále vieš, že sa nové prijímajú a dokonca omnoho častejšie, ako by sme chceli:confused:
Muška
07.02.08,16:41
A ja keď tiež spracovávam mzdy som čo? Ujo mzdár?
Zoole, snáď by si nekcel byť "teta"?? :eek:
anklar
07.02.08,16:43
na jednej strane sa teším na ďaleký dôchodok. ale na druhej strane.... to aj my budeme takéto....?
Áno, Tanče, áno :D.
Zoltán Kovács
07.02.08,16:44
Zoole, snáď by si nekcel byť "teta"?? :eek:

To nie, ale vzhľadom na môj "vek" sa zdal byť ujo trošku prehnané. :D
Veď niekedy mám pocit, že po brade my tečie ešte mlieko.
Zoltán Kovács
07.02.08,16:45
Zolee, Ty si predsa Pán mzdár.:):):)

Ten "pán" sa my zdá byť trošku prehnané zase.;) Stále sa mám čo učiť.
Muška
07.02.08,16:46
.... že po brade my tečie ešte mlieko.

a si si istý, že je to mládím,....nie je to už Alzheimerom :D:D

P.S.
Zoleeho poznám osobne, ozaj je to mladý šarmantný chlop :)
anklar
07.02.08,16:47
no ak si teta mzdárka na dôchodku, tak som v klude. Len ešte dlho predlho vydrž na tejto Porade. - tak, tak! :) ..a to teda prajem aj samotnej Porade...
Tanče, Melnick nie je teta. Je to pani! Doble? :)
Melnick
07.02.08,16:47
To nie, ale vzhľadom na môj "vek" sa zdal byť ujo trošku prehnané. :D
Veď niekedy mám pocit, že po brade my tečie ešte mlieko. Bodaj by Ti netieklo, takú krásnu kravičku mať vedľa seba......:---:):D
Zoltán Kovács
07.02.08,16:47
a si si istý, že je to mládím,....nie je to už Alzheimerom :D:D

P.S.
Zoleeho poznám osobne, ozaj je to mladý šarmantný chlop :)

Alzheimer v mojom veku...............

Na P.S. radšej nereagujem, ale Muška si pohladkala moje ego:)
anklar
07.02.08,16:48
Tanče, neviem či Ťa poteším, alebo vystraším, ale ja som tiež teta mzdárka.:D:D:D ale mám na podobné tety svoj názor.:)

Klames :):):)!
Melnick
07.02.08,16:50
Klári , nemôžeme Tanče vystrašiť. Chúďa ,aby sa už odteraz bála toho na čo sa ja najviac teším .... NA DÚCHOD.:D:D:D
anklar
07.02.08,16:55
Klári , nemôžeme Tanče vystrašiť. Chúďa ,aby sa už odteraz bála toho na čo sa ja najviac teším .... NA DÚCHOD.:D:D:D
Neboj sa, Majka! Tanče sa len tak hocičím vystrašiť nenechá :).
A s tou jej obrovskou dávkou humoru zostane veľmi dlho mladá - ako napr. Ty. :)
ALDA
07.02.08,19:31
No, len sa tešte na ten dúchod.:--- Potom si na mňa spomeniete, že to nie je bohvie čo.:mee: a to ešte aj makám a musím sa trápiť s tými super zákonmi, aj s vnúčatami sa treba potešiť a aj o seba trošku dbať /aj keď sa to nedarí, ale aj snaha sa cení:D/a niekedy zistíte, že máte depku, lebo už ništ nepotrebujete, iba to zdravíčko a šťastíčko, písať denne aspo 10 slov ľavou rukou, aby pamäť ešte slúžila. A niekedy sa vám nechce ani medzi ľudí. A už nestačíte ani poupratovať ako kedysi a na Porade tvrdiť, že máte sedemnásť:D, tých aaaaa je úkrutne veľa.:mee:

Len sa smejte:)
nika.sum
07.02.08,19:36
Ahoj, dnes za mnou prisiel znamy, kt. sa bol na DU informovat ohladne dane s MV. Najprv chcel vediet, ci ma narok na vratenie alikvotnej casti, kedze auto (nakladne) mal niekolko mesiacov v oprave a mal na to aj doklad a nemohol na nom podnikat. Pani al. slecna mu povedala, ze nevie a nema na to ani cas. No dobre asi sa s tym nestretavaju kazdy den a casu mame vsetci asi malo. Potom sa jej pytal na dan z MV na r. 2008. Tiez mu povedala, ze o tom nic nevie. (mal by platit preddavok, lebo dan ma cca 30000). A ja tak rozmyslam, ked to nevedia na DU, kto to ma vediet. Aj som sa ho pytala, ci nerozpraval len s podatelnou alebo bol aj u svojho spravcu. Takze bol aj vyssie ako v podatelni:rolleyes:. Tak neviem, ci ma to rozculilo, alebo pobavilo ale asi z kazdeho kusok.... asi aj trosku potesilo, zase som si potvrdila nikto nevie vsetko a hlavne nie DU;)
Melnick
07.02.08,20:31
No, len sa tešte na ten dúchod.:--- Potom si na mňa spomeniete, že to nie je bohvie čo.:mee: a to ešte aj makám a musím sa trápiť s tými super zákonmi, aj s vnúčatami sa treba potešiť a aj o seba trošku dbať /aj keď sa to nedarí, ale aj snaha sa cení:D/a niekedy zistíte, že máte depku, lebo už ništ nepotrebujete, iba to zdravíčko a šťastíčko, písať denne aspo 10 slov ľavou rukou, aby pamäť ešte slúžila. A niekedy sa vám nechce ani medzi ľudí. A už nestačíte ani poupratovať ako kedysi a na Porade tvrdiť, že máte sedemnásť:D, tých aaaaa je úkrutne veľa.:mee:

Len sa smejte:)
No Aldi a čo iné mi už ostáva, ako tešiť sa. Zachvíľu, keď budem mať 17 ...ale sprehádzané čísla :D tak už ani ľavou nepohnem.
Tak sa vytešujme aspoň teraz. A to zdravíčko asi potrebujeme viacerí.:o
brm
08.02.08,06:01
Zoole, snáď by si nekcel byť "teta"?? :eek:
:D alebo "ten starý ujo"...ujo prezident by ti vysvetlili ten pojem bližšie...:D
Melnick
08.02.08,06:31
A toto ste čítali?

Skúšajúci nevedia počítať DPH!

http://img.bleskovky.sk/zivot/84923.jpg/monitor-skuska-skola-deviataci-.jpg
08.02.2008
BRATISLAVA – To je ale chyba! Pre deviatakov v Štátnom pedagogickom ústave zostavili otázky, ktoré mali preveriť ich schopnosť používať matematiku v praxi. Sami skúšajúci však v tom majú medzery!


Dokazuje to príklad číslo 8, kde je úplne chybne vypočítaná 19-percentná daň z pridanej hodnoty (DPH). Zdá sa, že metodici by si na budúci rok mali sadnúť do lavíc spolu s deviatakmi a zopakovať si základné počty!

Príklad číslo 8 vychádza z účtu za jedlo v pizzerii. Toto zadanie obsahuje chybu v prepočte 19-percentnej dane z pridanej hodnoty, na ktorej by sa schuti pobavil každý účtovník. Na ministerstve však rozpor medzi nereálnym zadaním príkladu a skutočnosťou, že od žiakov požadujú, aby používali matematiku v praxi, nevidia. „Údaje na účtenke sú z matematického hľadiska správne. Z hľadiska účtovného nie, zámerom úlohy však bolo zjednodušiť údaje na účtenke,“ tvrdí Andrea Stoklasová z ministerstva školstva.

Kompletné znenie príkladu
Príklad č. 8: Rozvoz pizze
Za rozvoz pizze a ďalších jedál je v malom meste stanovená jednotná cena 20 korún (Sk). Pizzeria vystavila zákazníkovi za rozvoz objednaného jedla nasledovný účet:

http://img.bleskovky.sk/original/197/135197.jpg

Otázky:
- Koľko korún (Sk) by zaplatil zákazník za rozvoz jedla, keď si objedná iba špagety „Študent“?
- Koľko percent z celkovej zaplatenej sumy na účte predstavuje suma za jedlo a jeho rozvoz bez DPH?

Chybné zadanie v monitore
Z celkovej sumy 347 Sk skúšajúci jednoducho odrátali 19 percent, čo je chybný postup. Čistá suma bez dane im potom vyšla 281,07 Sk a 19-percentná DPH má podľa nich hodnotu 65,93 Sk.

Takto by to bolo v skutočnosti
Účet za jedlo 347 Sk sa vydelí číslom 1,19, aby sme získali sumu netto bez 19-percentnej dane. Vyjde nám potom číslo 291,60 Sk, takže DPH má potom hodnotu 53,39 Sk.

A súhlasíte s kritizujúcimi ???
Gabi03
08.02.08,06:32
Majuš, už sa to rozoberá v téme Perličiek. ;):)
Melnick
08.02.08,06:33
Dík ,nevedela som, teraz som zapla PC .
Tanče
08.02.08,06:45
A ja keď tiež spracovávam mzdy som čo? Ujo mzdár?

a čo tak teto mzdár?
Kazu
08.02.08,06:54
a čo tak teto mzdár?

U nás na kopaniciach sa rozlišuje, či je ten ujo z maminej alebo otcovej strany, lebo tomu druhému sa hovorí tetéč :---
VladoaKatka
08.02.08,07:01
No, len sa tešte na ten dúchod.:--- Potom si na mňa spomeniete, že to nie je bohvie čo.:mee: a to ešte aj makám a musím sa trápiť s tými super zákonmi, aj s vnúčatami sa treba potešiť a aj o seba trošku dbať /aj keď sa to nedarí, ale aj snaha sa cení:D/a niekedy zistíte, že máte depku, lebo už ništ nepotrebujete, iba to zdravíčko a šťastíčko, písať denne aspo 10 slov ľavou rukou, aby pamäť ešte slúžila. A niekedy sa vám nechce ani medzi ľudí. A už nestačíte ani poupratovať ako kedysi a na Porade tvrdiť, že máte sedemnásť:D, tých aaaaa je úkrutne veľa.:mee:

Len sa smejte:)

Hela, nesmejeme sa, však je nás viac, ktorí "mládí majú v pr.... "a dúchod ???:rolleyes: v oblakoch

P.S.: ešte že sa nám nekombinuje Parkinson s Alzhaimerom...:D, veď by sme nevedeli, kedy sa máme triasť:);)
Melnick
08.02.08,07:12
Hela, nesmejeme sa, však je nás viac, ktorí "mládí majú v pr.... "a dúchod ???:rolleyes: v oblakoch

P.S.: ešte že sa nám nekombinuje Parkinson s Alzhaimerom...:D, veď by sme nevedeli, kedy sa máme triasť:);)

Tak túto kombináciu nemusím...radšej Perkins s hranolkami :D:D:D:D
ALDA
08.02.08,08:27
No Aldi a čo iné mi už ostáva, ako tešiť sa. Zachvíľu, keď budem mať 17 ...ale sprehádzané čísla :D tak už ani ľavou nepohnem.
Tak sa vytešujme aspoň teraz. A to zdravíčko asi potrebujeme viacerí.:o


Veď aj sa vytešujem:D, kto ma pozná mi to iste dosvedčí, ale je fakt, že mám niekedy depku, myslím, že je to normálne. A moji chlapi mi vtedy hovoria: Mami tuším máš málo roboty. Makáš bez oddychu a potom sa nudíš. Stále musím pripomínať, že moja robota je termínovaná.:mee: Stále je 25-teho, alebo 30,31 a 31.03.
Ale pokiaľ nejde o život ide o h.....:D
Takže s úsmevom do dôchodku a v dôchodku:D:D:D
brm
08.02.08,09:41
potrebujem nejakú morálnu podporu...už nevládzem...dnes mi zapílil dva roky zamestnaný chlap že on poberá invalidný dôchodok ...na milú otázku prečo to nepovedal ked nastupoval pred dvomi rokmi mi odpovedal ešte milšie: a to treba? to neviete zistiť na sociálke? no nezabijete také dačo?
Danila
08.02.08,10:13
Veď aj sa vytešujem:D, kto ma pozná mi to iste dosvedčí, ale je fakt, že mám niekedy depku, myslím, že je to normálne. A moji chlapi mi vtedy hovoria: Mami tuším máš málo roboty. Makáš bez oddychu a potom sa nudíš. Stále musím pripomínať, že moja robota je termínovaná.:mee: Stále je 25-teho, alebo 30,31 a 31.03.
Ale pokiaľ nejde o život ide o h.....:D
Takže s úsmevom do dôchodku a v dôchodku:D:D:DAlduška to nie je depka. To je rozmar z toho, že si sa dožila dôchodku, ešte Ti aj niečo sociálka posiela na prilepšenie. Taká Tanče napríklad:) vôbec nemá isté, či nejaké prilepšenie bude. To potom nebude rozmar, ale depka.:)Nestrašme ich, ten dôchodkový vek je radosť. :)
kukučka
08.02.08,10:29
potrebujem nejakú morálnu podporu...už nevládzem...dnes mi zapílil dva roky zamestnaný chlap že on poberá invalidný dôchodok ...na milú otázku prečo to nepovedal ked nastupoval pred dvomi rokmi mi odpovedal ešte milšie: a to treba? to neviete zistiť na sociálke? no nezabijete také dačo?

nezabudni zahrabať! :D :D :D
ZuzanaP
08.02.08,10:32
potrebujem nejakú morálnu podporu...už nevládzem...dnes mi zapílil dva roky zamestnaný chlap že on poberá invalidný dôchodok ...na milú otázku prečo to nepovedal ked nastupoval pred dvomi rokmi mi odpovedal ešte milšie: a to treba? to neviete zistiť na sociálke? no nezabijete také dačo?


Nas.re, čo by nie. Tiež som mala podobný prípad, kde ma upozornili zo ZP, že im toho dotyčného systém dáva do nižšej sadzby, ako sme my uviedli vo výkaze....Som čumela ako hrča z dosky...:eek:
Melnick
08.02.08,10:40
Nas.re, čo by nie. Tiež som mala podobný prípad, kde ma upozornili zo ZP, že im toho dotyčného systém dáva do nižšej sadzby, ako sme my uviedli vo výkaze....Som čumela ako hrča z dosky...:eek:
ďalší výraz do môjho slovníčka. :D:D:D:D
cactus
08.02.08,10:49
Veď aj sa vytešujem:D, kto ma pozná mi to iste dosvedčí, ale je fakt, že mám niekedy depku, myslím, že je to normálne. A moji chlapi mi vtedy hovoria: Mami tuším máš málo roboty. Makáš bez oddychu a potom sa nudíš. Stále musím pripomínať, že moja robota je termínovaná.:mee: Stále je 25-teho, alebo 30,31 a 31.03.
Ale pokiaľ nejde o život ide o h.....:D
Takže s úsmevom do dôchodku a v dôchodku:D:D:D



Alduška to nie je depka. To je rozmar z toho, že si sa dožila dôchodku, ešte Ti aj niečo sociálka posiela na prilepšenie. Taká Tanče napríklad:) vôbec nemá isté, či nejaké prilepšenie bude. To potom nebude rozmar, ale depka.:)Nestrašme ich, ten dôchodkový vek je radosť. :)


nezabudni zahrabať! :D :D :D


Nas.re, čo by nie. Tiež som mala podobný prípad, kde ma upozornili zo ZP, že im toho dotyčného systém dáva do nižšej sadzby, ako sme my uviedli vo výkaze....Som čumela ako hrča z dosky...:eek:


ďalší výraz do môjho slovníčka. :D:D:D:D


Divčatá, človek z vás na tej PORADE, normálne pookrejehttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
petovsan
08.02.08,12:54
Ja som tak isto dopadla, panička už od roku pána - by mala vidieť, že sa pečiatka nepoužíva a teraz zrazu poslal predvolánku, že za 4q a k DPH chýba pečiatka. No čo na to povedať, volala som jej, že však doteraz tam nikdy nemala pečiatku a nechýbala jej a povedala mi, že vraj majú nové tlačivá a tam je miesto vyhradené na pečiatku, takže ak ju nemáme treba napísať Oznámenie, že nikdy sme ju nepoužívali a ani nebudeme :)
... chcem sa vrátiť k téme pečiatka versus nové priznanie k DPH ... včera hlboko v noci (nemala som čo robiť :D) ma tak napadlo, že predsa ani na DÚ (teda aspoň na tom našom) vôbec nedodržujú náležitosti novej predpísanej formy DP k DPH ... keď si pozriete "Potvrdenie o podaní DP k DPH", tak vľavo dolu je uvedené "odtlačok prezentačnej pečiatky DÚ" a vpravo "podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal"
... sa pýtam, má tam niekto z Vás popodpisované tetušky z podateľne DÚ ?????? teda zaujíma ma to veľmi .... ak nie, mali by sme zaujať k tomu nejaký jednotný postup .... a nech sa z toho všetky dámy na podateľniach zbláznia .... no ale či si neušijeme na seba zasa len búdku ... to by boli asi hrozné šóry pred úradmi, že? :D :D :D ... no ale zákon je zákon a predloha vydaná vyššou mocou je predsa záväzná pre všetkých !!!

ešte doplním: čítala aj počula som už také názory, že ak na priznaní nebude uvedená pečiatka, DÚ ho nebude považovať za podané ... tak sa pýtam, ak mám na potvrdení o podaní priznania iba prijímaciu pečiatku DÚ a nie podpis pracovníka, ktorý priznanie prijal, mám ho podané, či nie ??? :eek:
JAJA11
08.02.08,13:05
... sa pýtam, má tam niekto z Vás popodpisované tetušky z podateľne DÚ ?????? teda zaujíma ma to veľmi .... ak nie, mali by sme zaujať k tomu nejaký jednotný postup .... a nech sa z toho všetky dámy na podateľniach zbláznia .... no ale či si neušijeme na seba zasa len búdku ... to by boli asi hrozné šóry pred úradmi, že? :D :D :D ... no ale zákon je zákon a predloha vydaná vyššou mocou je predsa záväzná pre všetkých !!!

Ja mám na povrdení aj podpis, je to síce len nejaké M, ale niečo tam je, ale len na tomto poslednom, takže u nás dodržujú zákon - asi preto, že majú nové nariadenia :rolleyes:
cactus
08.02.08,13:07
... chcem sa vrátiť k téme pečiatka versus nové priznanie k DPH ... včera hlboko v noci (nemala som čo robiť :D) ma tak napadlo, že predsa ani na DÚ (teda aspoň na tom našom) vôbec nedodržujú náležitosti novej predpísanej formy DP k DPH ... keď si pozriete "Potvrdenie o podaní DP k DPH", tak vľavo dolu je uvedené "odtlačok prezentačnej pečiatky DÚ" a vpravo "podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal"
... sa pýtam, má tam niekto z Vás popodpisované tetušky z podateľne DÚ ?????? teda zaujíma ma to veľmi .... ak nie, mali by sme zaujať k tomu nejaký jednotný postup .... a nech sa z toho všetky dámy na podateľniach zbláznia .... no ale či si neušijeme na seba zasa len búdku ... to by boli asi hrozné šóry pred úradmi, že? :D :D :D ... no ale zákon je zákon a predloha vydaná vyššou mocou je predsa záväzná pre všetkých !!!

ešte doplním: čítala aj počula som už také názory, že ak na priznaní nebude uvedená pečiatka, DÚ ho nebude považovať za podané ... tak sa pýtam, ak mám na potvrdení o podaní priznania iba prijímaciu pečiatku DÚ a nie podpis pracovníka, ktorý priznanie prijal, mám ho podané, či nie ??? :eek:


a u nás to tiež pečiatkujú a podpisujú, takže je treba u vás povedať, aby to dodržiavali a domáhať sa predpísaného...
Dav
08.02.08,13:25
Na našom DÚ vymysleli tlačivo, ktoré nám statočne podpíšu aj opečiatkujú. Takže okrem daňových priznaní vypisujeme aj potvrdenie o odovzdaní daňového priznania.Na argument, že veď im dávame dva rovnopisy, z ktorých jeden nám na predtlačenom mieste potvrdia, povedali, že majú príkaz nepotvrdzovať daňové priznania, ale potvrdenia, a to kvôli možnému falšovaniu našich kópií.Tlačivo sme si museli ísť zobrať na DÚ, lebo na internete nie je...
P.S. A nebývam(?) v Koccccúrkove.
Zoltán Kovács
08.02.08,13:29
Na našom DÚ vymysleli tlačivo, ktoré nám statočne podpíšu aj opečiatkujú. Takže okrem daňových priznaní vypisujeme aj potvrdenie o odovzdaní daňového priznania.Na argument, že veď im dávame dva rovnopisy, z ktorých jeden nám na predtlačenom mieste potvrdia, povedali, že majú príkaz nepotvrdzovať daňové priznania, ale potvrdenia, a to kvôli možnému falšovaniu našich kópií.Tlačivo sme si museli ísť zobrať na DÚ, lebo na internete nie je...
P.S. A nebývam(?) v Koccccúrkove.

To teraz hovoríš o DPH? Veď od októbra ako sú nové tlačivá to potvrdenie je povinná príloha priznania. Kópiu DPH priznania ti nikto nepotvrdí to je jasné.
Jana Motyčková
08.02.08,13:32
Potešilo ma, že už 20 minút nezazvonil telefón.
cloe
08.02.08,13:33
Potešilo ma, že už 20 minút nezazvonil telefón.

.... aj pre to milujem víkend;)
Tanče
08.02.08,13:44
ako to tu všetko sledujem tak ma teší, že už nerobím účtovníctvo!
Dav
08.02.08,14:14
To teraz hovoríš o DPH? Veď od októbra ako sú nové tlačivá to potvrdenie je povinná príloha priznania. Kópiu DPH priznania ti nikto nepotvrdí to je jasné.
Pre Smith príspevok 1688 :
Už si sedím na kábli, malo tam byť viac minulých časov - bolo to v ére pred novými tlačivami.
Zoltán Kovács
08.02.08,14:17
Pre Smith príspevok 1688 :
Už si sedím na kábli, malo tam byť viac minulých časov - bolo to v ére pred novými tlačivami.

No pred novými tlačivami aj ja som vyrábal tlačivko na potvrdenie o podaní.
Ajuška
08.02.08,15:33
Ide ma trafiť šľak a nemám ani komu vynadať...:mee::mee::mee:... Pred chvíľou som si uvedomila že som nepodala hlásenie o platbách FO... za s.r.o...:eek:... ani na um mi nezišlo použiť tlačovú zostavu v termíne... lebedila som si, že všetky platby sa robia cez účet...:rolleyes:...aaale predaj zásob FO svojej s.r.o. som účtovala v hotovosti...:mee:...tak si v pondelok pôjdem pre dvojtisícové razítko z podateľne DÚ...:eek:...nestačí že som kraaasnaa???
Tweety
08.02.08,15:42
Ide ma trafiť šľak a nemám ani komu vynadať...:mee::mee::mee:... Pred chvíľou som si uvedomila že som nepodala hlásenie o platbách FO... za s.r.o...:eek:... ani na um mi nezišlo použiť tlačovú zostavu v termíne... lebedila som si, že všetky platby sa robia cez účet...:rolleyes:...aaale predaj zásob FO svojej s.r.o. som účtovala v hotovosti...:mee:...tak si v pondelok pôjdem pre dvojtisícové razítko z podateľne DÚ...:eek:...nestačí že som kraaasnaa???
Teš sa z víkendu, ktorý už začína, podaj dodatočne hlásenia, a možno sa ani nedočkáš pokutky:).
cactus
08.02.08,15:47
Ide ma trafiť šľak a nemám ani komu vynadať...:mee::mee::mee:... Pred chvíľou som si uvedomila že som nepodala hlásenie o platbách FO... za s.r.o...:eek:... ani na um mi nezišlo použiť tlačovú zostavu v termíne... lebedila som si, že všetky platby sa robia cez účet...:rolleyes:...aaale predaj zásob FO svojej s.r.o. som účtovala v hotovosti...:mee:...tak si v pondelok pôjdem pre dvojtisícové razítko z podateľne DÚ...:eek:...nestačí že som kraaasnaa???
dáš žiadosť o odpustenie pokuty, veľakrát oddpustia alebo ani nevyrúbia

dúfaj

držím palce
Melnick
08.02.08,16:25
Ide ma trafiť šľak a nemám ani komu vynadať...:mee::mee::mee:... Pred chvíľou som si uvedomila že som nepodala hlásenie o platbách FO... za s.r.o...:eek:... ani na um mi nezišlo použiť tlačovú zostavu v termíne... lebedila som si, že všetky platby sa robia cez účet...:rolleyes:...aaale predaj zásob FO svojej s.r.o. som účtovala v hotovosti...:mee:...tak si v pondelok pôjdem pre dvojtisícové razítko z podateľne DÚ...:eek:...nestačí že som kraaasnaa???
Moc sa na to nespoliehaj, aby Ti nenarúbali ešte viac.:D:D:D
Ajuška
08.02.08,16:32
Moc sa na to nespoliehaj, aby Ti nenarúbali ešte viac.:D:D:D

...leda že by mi aj tých krásnych "17" zaaavideli...:D:D:D...
Eulalia
08.02.08,16:34
Moc sa na to nespoliehaj, aby Ti nenarúbali ešte viac.:D:D:D
... jednoducho zo závisti, že ony nie sú krásne... a často ani múdre...:D
Jarka 1
08.02.08,16:44
Ide ma trafiť šľak a nemám ani komu vynadať...:mee::mee::mee:... Pred chvíľou som si uvedomila že som nepodala hlásenie o platbách FO... za s.r.o...:eek:... ani na um mi nezišlo použiť tlačovú zostavu v termíne... lebedila som si, že všetky platby sa robia cez účet...:rolleyes:...aaale predaj zásob FO svojej s.r.o. som účtovala v hotovosti...:mee:...tak si v pondelok pôjdem pre dvojtisícové razítko z podateľne DÚ...:eek:...nestačí že som kraaasnaa???

Ja som tak zabudla poslať nulové hlásenie a s párdňovým meškaním som tam s tlačivom poslala manžela. Tetuška sa naňho milo usmiala a povedala: jáááááj to je na pokutu a odložila ho nabok. No, tak som mu povedala, že keď má slabú charizmu, nech hneď zháňa 2 000,.Sk. Pošli tam šéfa a povedz mu nech sa usmieva. Možno to zaberie.
willma
08.02.08,16:48
mňa dnes potešilo, že odo dnešného dňa mám doma budúcu školáčku-prváčku, len dúfam, že bude aj na vybranú školu prijatá.
Ajuška
08.02.08,16:53
Ja som tak zabudla poslať nulové hlásenie a s párdňovým meškaním som tam s tlačivom poslala manžela. Tetuška sa naňho milo usmiala a povedala: jáááááj to je na pokutu a odložila ho nabok. No, tak som mu povedala, že keď má slabú charizmu, nech hneď zháňa 2 000,.Sk. Pošli tam šéfa a povedz mu nech sa usmieva. Možno to zaberie.

...:D:D:D...to by dopadlo...:eek:...šéfa (syna) som musela kopať pod stolom aby im nedával až taak okato najavo ako veeeeľmi ich (to sem hádam ani nenapíšem)...:rolleyes:...
Ajuška
08.02.08,16:54
mňa dnes potešilo, že odo dnešného dňa mám doma budúcu školáčku-prváčku, len dúfam, že bude aj na vybranú školu prijatá.

...gratulujem a pevné nervy na tie čiaročky... fajočky...:---...
Jarka 1
08.02.08,16:57
...:D:D:D...to by dopadlo...:eek:...šéfa (syna) som musela kopať pod stolom aby im nedával až taak okato najavo ako veeeeľmi ich (to sem hádam ani nenapíšem)...:rolleyes:...

Ani nemusíš. Dôverne to poznám z domu. Preto som tam poslala manžela a nie syna.
Jarka 1
08.02.08,17:03
...gratulujem a pevné nervy na tie čiaročky... fajočky...:---...

Keď toto čítam, spomenula som si ako môj syn po niekoľkých dňoch v prvej triede doma srdcervúco plakal: že či je on debil, aby stále robil to isté.
willma
08.02.08,17:25
Keď toto čítam, spomenula som si ako môj syn po niekoľkých dňoch v prvej triede doma srdcervúco plakal: že či je on debil, aby stále robil to isté. no to je dokonalé :D, už sa teším na zážitky, bože po 12 rokoch sa vraciam ku vlnovkám lastovičkám a podobným prváckym lahôdkam. Ale synátor sa mi vyhrážal, že ma k učeniu s malou nepustí a bude sa jej venovať on, aby som zbytočne nelámala ceruzky od nervozity. Spomenul si na svoje prvé kroky v škole :D a chce svoju mladšiu sestru uchrániť predo mnou. Dúfam, že to nezarieknem, ale ona je úplne iná ako bol on a nepredpokladám nejaké väčšie problémy pri učení - už teraz je ako špongia a hravo nasáva všetko nové.
Ajuška
08.02.08,17:31
no to je dokonalé :D, už sa teším na zážitky, bože po 12 rokoch sa vraciam ku vlnovkám lastovičkám a podobným prváckym lahôdkam. Ale synátor sa mi vyhrážal, že ma k učeniu s malou nepustí a bude sa jej venovať on, aby som zbytočne nelámala ceruzky od nervozity. Spomenul si na svoje prvé kroky v škole :D a chce svoju mladšiu sestru uchrániť predo mnou. Dúfam, že to nezarieknem, ale ona je úplne iná ako bol on a nepredpokladám nejaké väčšie problémy pri učení - už teraz je ako špongia a hravo nasáva všetko nové.

...aale aj Ty si iná... pri poslednom je to vždy inak ako pri prvom...:rolleyes:... o tom by Ti moja prvorodená vedela rozprávať...:D...
Bastian
08.02.08,18:40
Vidím, že tu štebocete... tak Vám napíšem čo mňa dnes potešilo. Na youtube som natrafil na videa jedneho fantastického chalana. Púšťam si dokola a neviem sa ich nabažiť.
katkapekly
08.02.08,18:57
Vidím, že tu štebocete... tak Vám napíšem čo mňa dnes potešilo. Na youtube som natrafil na videa jedneho fantastického chalana. Púšťam si dokola a neviem sa ich nabažiť.
a čo sú to za videá?
willma
08.02.08,18:58
...aale aj Ty si iná... pri poslednom je to vždy inak ako pri prvom...:rolleyes:... o tom by Ti moja prvorodená vedela rozprávať...:D...no predpokldám, že pri tomto vekovom rozdiele, aký sa zadaril je aj tá mladšia ako prvorodená, ale z druhej strany asi máš pravdu, nedám sa len tak ľahko vytočiť somarinkou. :D
willma
08.02.08,18:59
Vidím, že tu štebocete... tak Vám napíšem čo mňa dnes potešilo. Na youtube som natrafil na videa jedneho fantastického chalana. Púšťam si dokola a neviem sa ich nabažiť.


a čo sú to za videá?
tiež myslím, že by mal aj nám dopriať :D
Ajuška
08.02.08,19:02
no predpokldám, že pri tomto vekovom rozdiele, aký sa zadaril je aj tá mladšia ako prvorodená, ale z druhej strany asi máš pravdu, nedám sa len tak ľahko vytočiť somarinkou. :D

...nnnoo neviem... ja sa mojej prvorodenej občas líškam že ešte raz ju porodím ako poslednú...:D...posledného som tiež po 12 rokoch...a ten dodnes NIĆ nemusí...:rolleyes:...
Melnick
08.02.08,19:04
...:D:D:D...to by dopadlo...:eek:...šéfa (syna) som musela kopať pod stolom aby im nedával až taak okato najavo ako veeeeľmi ich (to sem hádam ani nenapíšem)...:rolleyes:...Vidím,že tých dokopaných odchádza z DÚ viac, ako som si myslela.:D:D:D:D
Bastian
08.02.08,19:04
a čo sú to za videá?
Pridám to k ostatným... fajnovým :) Hneď to bude.
Ajuška
08.02.08,19:04
...:rolleyes:...dnes ma veeľmi potešilo aká je naša Tanče počas dlhých zimných večerov vynaliezavá...:---...
aha ju... http://www.porada.sk/t72253-potesi-ma-niekto-zn-alfaplast.html ...:D:D:D...
Ajuška
08.02.08,19:06
Vidím,že tých dokopaných odchádza z DÚ viac, ako som si myslela.:D:D:D:D

...až som si oprskala monitor...:D:D:D...
Bastian
08.02.08,19:13
tiež myslím, že by mal aj nám dopriať :D
Akurát som sa ho spýtal, či mu to nebude vadiť... a nevadí mu to :)
Bastian
08.02.08,19:49
Vypočujte si to... stojí to za to.
Prajem Vám dobrú noc;)
willma
08.02.08,20:29
Vypočujte si to... stojí to za to.
Prajem Vám dobrú noc;)Bastian potvorák a link si kde nechal hááááá:eek:
willma
08.02.08,20:31
Vypočujte si to... stojí to za to.
Prajem Vám dobrú noc;)


Bastian potvorák a link si kde nechal hááááá:eek: no musela som citovať aj samu seba, odsunula som stoličku a kábel zaseknutý pod kolieskom :D, už som našla videjká
Stefan2005
09.02.08,08:54
no musela som citovať aj samu seba, odsunula som stoličku a kábel zaseknutý pod kolieskom :D, už som našla videjká

... ja ten kábel mám asi ešte stále zaseknutý....
VladoaKatka
09.02.08,09:23
Štefan2005 - to to máš:

http://www.porada.sk/639043-post91.html
danushka
09.02.08,09:38
...:rolleyes:...dnes ma veeľmi potešilo aká je naša Tanče počas dlhých zimných večerov vynaliezavá...:---...
aha ju... http://www.porada.sk/t72253-potesi-ma-niekto-zn-alfaplast.html ...:D:D:D...

Tak naša Tanče, to je káder! Ja som ešte asi pred polrokom povedala, že je PÚ /prírodný úkaz/ a 2 in 1, ale pravdou je to že ona je "n" in 1, ak by sme to chceli vyjadriť matematickou veličinou. To by ma zaujímalo čím bola v predchádzajúcom živote...;)

To Tanče - to bol kompliment moja:)
Tanče
09.02.08,09:50
...:rolleyes:...dnes ma veeľmi potešilo aká je naša Tanče počas dlhých zimných večerov vynaliezavá...:---...
aha ju... http://www.porada.sk/t72253-potesi-ma-niekto-zn-alfaplast.html ...:D:D:D...


:mee::mee::mee: hmmm, ale nikto ma nechce potešiť :mee::mee::mee::mee:
Tanče
09.02.08,10:05
Tak naša Tanče, to je káder! Ja som ešte asi pred polrokom povedala, že je PÚ /prírodný úkaz/ a 2 in 1, ale pravdou je to že ona je "n" in 1, ak by sme to chceli vyjadriť matematickou veličinou. To by ma zaujímalo čím bola v predchádzajúcom živote...;)

To Tanče - to bol kompliment moja:)

Drahá danushka, tak tento kompliment ma tak potešil, že už ma ani Alfaplast nezaujíma....;). Ale snáď nie som až tak "n" in. A čo som bola v predchádzajúcom živote by ma tiež veeeľmi zaujímalo, ale určite som mala niečo dočinenia s mačkami, tožvie či som aj nebola nejaká cica...?
Olice
09.02.08,10:08
Drahá danushka, tak tento kompliment ma tak potešil, že už ma ani Alfaplast nezaujíma....;). Ale snáď nie som až tak "n" in. A čo som bola v predchádzajúcom živote by ma tiež veeeľmi zaujímalo, ale určite som mala niečo dočinenia s mačkami, tožvie či som aj nebola nejaká cica...?
Možno sama Kleopatra, tá bola tiež obklopená mačkami .....jeden nikdy nevie:);)
cactus
09.02.08,13:28
Potešila som sa dnes dobrým filmom. Práve skončil na JOJ-ke. Nezvyknem cez deň pozerať telku, ale so Susan Sarandon si vždy rada pozriem.
Tanče
09.02.08,13:37
Potešila som sa dnes dobrým filmom. Práve skončil na JOJ-ke. Nezvyknem cez deň pozerať telku, ale so Susan Sarandon si vždy rada pozriem.

´dakujeme že si nás upovedomila, že BOL dobry film! :D:D
ALDA
09.02.08,16:13
potrebujem nejakú morálnu podporu...už nevládzem...dnes mi zapílil dva roky zamestnaný chlap že on poberá invalidný dôchodok ...na milú otázku prečo to nepovedal ked nastupoval pred dvomi rokmi mi odpovedal ešte milšie: a to treba? to neviete zistiť na sociálke? no nezabijete také dačo?

Katka, akú chceš morálnu podporu :confused:, šak ju máš...si mladá, pekná a máš práce koľko len chceš, čiže aj prašule, dobrého mangela, šikovného synátora a ešte to najdôležitejšie aj vytúžené mačence:D
a teší ma, že aj ja mám morálnu podporu v tom, že som stará už dôchodkyňa /ale to priznávam iba Tebe/ a ešte vládzem aj pracovať a zasmiať sa s Tebou a blbnúť s mojimi vnúčencami.:D

Ak Ti to nestačí, prehlasujem, že Ťa morálne podporujem.:):):)
Melnick
09.02.08,16:39
Potešila som sa dnes dobrým filmom. Práve skončil na JOJ-ke. Nezvyknem cez deň pozerať telku, ale so Susan Sarandon si vždy rada pozriem.
Fuj, to chceš aby sme Ťa nemali radi? :DKto si dovolí len tak pozerať film a ešte cez deň?;)
Melnick
09.02.08,16:50
Katka, akú chceš morálnu podporu :confused:, šak ju máš...si mladá, pekná a máš práce koľko len chceš, čiže aj prašule, dobrého mangela, šikovného synátora a ešte to najdôležitejšie aj vytúžené mačence:D
a teší ma, že aj ja mám morálnu podporu v tom, že som stará už dôchodkyňa /ale to priznávam iba Tebe/ a ešte vládzem aj pracovať a zasmiať sa s Tebou a blbnúť s mojimi vnúčencami.:D

Ak Ti to nestačí, prehlasujem, že Ťa morálne podporujem.:):):)
No Heli , prečo také tajnosti, veď aj nám prezraď ,že už si dôchodkyňa.:D:D
cactus
09.02.08,16:58
Fuj, to chceš aby sme Ťa nemali radi? :DKto si dovolí len tak pozerať film a ešte cez deň?;)

tak to hádam nie.
Nemali radi a to len kvôli jednému filmu?
Ja sa polepším, sľubujem.......?
Melnick
09.02.08,19:10
Sa na mňa ujo poštár naštval, alebo čo?:eek: :eek: :eek: Nezobrazuje mi ss malou obálkou, ale rozhodol sa neukázať mi ani figu borovú. Len keď náhodou sama sa pozriem...........:mad: Teraz som fakt :mad::mad::mad::mad: a poriadne. Lebo nechtiac ignorujem svoje ss. Tak prepáčte ak nereagujem :)
Melnick
09.02.08,19:13
tak to hádam nie.
Nemali radi a to len kvôli jednému filmu?
Ja sa polepším, sľubujem.......?
Nie, nie moja zlatá ....budeš nám tu musieť v krátkosti vyrozprávať aspoň dej filmov, ktoré si "dovolíš" pozrieť. :D
Ajuška
09.02.08,19:33
:mee::mee::mee: hmmm, ale nikto ma nechce potešiť :mee::mee::mee::mee:

...skús zopakovať ten kraaasny názov témy...:---...bez dodatku...:rolleyes:...
evina
09.02.08,19:39
Fuj, to chceš aby sme Ťa nemali radi? :DKto si dovolí len tak pozerať film a ešte cez deň?;)

Aj ja :D .... večer dávajú samé akčné filmy a iné veci, ktoré nemusím, Ak si chcete pozrieť dobrý film, väčšinou doobeda alebo poobede , a potom večer treba pracovať:)
kukučka
09.02.08,20:07
ako to tu všetko sledujem tak ma teší, že už nerobím účtovníctvo!


ty si igelitky kupuješ? ;) :D
evina
09.02.08,20:14
ty si igelitky kupuješ? ;) :D
Ja vždy:D už ich mám plnú skrinku na balkóne ..:D
Melnick
09.02.08,22:49
ty si igelitky kupuješ? ;) :D
Betka, aj Tebe stačia tie od igelitkárov?:D:D:D
cloe
09.02.08,22:58
Betka, aj Tebe stačia tie od igelitkárov?:D:D:D

Minule som sa potešila, jedna igelitkárka mi dala takú peknú čiernu, značkovú:D, že budem mať na nákupy ale prerátala som sa. Než som prišla domov, tak som mala ruky čierne a tuším aj na čele som bola začiernená, ako by ma postihol nejaký mor.:D A bolo po paráde.
Rozalka
10.02.08,08:06
Minule som sa potešila, jedna igelitkárka mi dala takú peknú čiernu, značkovú:D, že budem mať na nákupy ale prerátala som sa. Než som prišla domov, tak som mala ruky čierne a tuším aj na čele som bola začiernená, ako by ma postihol nejaký mor.:D A bolo po paráde.
Možno si mala čierne myšlienky, zato to čierne čelo ...
alebo si sa bozkávala s kominárom!
VladoaKatka
10.02.08,09:29
Vy igelitky, hmmmm:mee: ja som dostala doklady v peknej darčekovej taške s takými nádhernými dalmatíncami:), to už je niečo iné, no ne:---
Zoltán Kovács
10.02.08,10:45
A čo spravíte so zelenou ovocinárskou prepravkou, keď v nej dostanete doklady? :D
mysimis
10.02.08,11:05
A čo spravíte so zelenou ovocinárskou prepravkou, keď v nej dostanete doklady? :D

Ja v nich vraciam spracované účto - samozrejme v šanónoch....:)
Melnick
10.02.08,11:34
A čo spravíte so zelenou ovocinárskou prepravkou, keď v nej dostanete doklady? :D
Ja mám skúsenosti s čiernymi ..z mandaríniek, alebo paradajok . Ujali sa ako chlieviky na ukladanie dokladov. :):):) Dobre do seba zapadajú ako Lego a nezaberú veľa miesta ...navyše klient má pridelený svoj chlievik a keď donesie doklad šup s ním do chlievika a nepomiešam tým pádom klientov dohromady.:D
Dajanka
10.02.08,12:38
Mňa rozčúlil môj klient, asi mu dám výpoveď zmluvy.Stále mi píše,že mu dávam zlé výsledky, že má vrátiť diplom. Dnes mi napísal, že potrebuje presne vedieť všetky účty,lebo sú nepresné, tak som mu ich postupne posielala, ja už ho mám dosť. Dáva mi 6.000,- mesačne a robím mu všetko mzdy,účto. + daňové je to s.r.o. a stále je nespokojný. Dajanka
Kazu
10.02.08,13:10
Už dávnejšie som chodila robiť účtovníctvo do jednej firmy. Pánovi podnikateľovi sa podarilo vyklopiť do dokladov parížsky šalát. Už si ani nepamätám ako dlho mi to trvalo, čo som drvila kriedu, osievala cez sitko na doklady a horúcou žehličkou som sa snažila tú mastnotu aspoň trošku vypijakovať. Ale keď mi dal doklady výdatne poliate červeným vínom tam by ani žehlička nepomohla. :--- A do odfarbovača som sa tie doklady bála namočiť :D:D:D Už si ani nepamätám, či ma to rozčúlilo alebo pobavilo. :rolleyes:
abel
10.02.08,13:13
Tipujem: vtedy ťa to rozčúlilo, dnes si nás s tým všetkých pobavila.
Kazu
10.02.08,13:30
Minule som sa potešila, jedna igelitkárka mi dala takú peknú čiernu, značkovú:D, že budem mať na nákupy ale prerátala som sa. Než som prišla domov, tak som mala ruky čierne a tuším aj na čele som bola začiernená, ako by ma postihol nejaký mor.:D A bolo po paráde.

Dobre vedela prečo ti ju dala. :D:D:D Inak by si ju nechala :D
ZuzanaP
11.02.08,10:00
Potešilo ma krásne slnečné počasie, i keď sedím v kancelárii.

Zdvihol mi adrenalín jeden zákazník.... Ako firma máme dve strediská a každé stredisko používa vlastný bankový účet. Vystavila som zákazníkovi faktúru za služby a dnes volá, že ako to, že používam iný účet:eek:, porušujem zmluvu (účet sme zakladali v súvislosti s úverom) a hádam on nebude platiť faktúru na konkurenčný účet. Ale to, že mne sa budú jednotlivé strediská trošku pliesť.... Korunky si prevediem, ale zase robotka navyše....:mad:
JAJA11
11.02.08,10:17
Potešilo ma krásne slnečné počasie, i keď sedím v kancelárii.

Zdvihol mi adrenalín jeden zákazník.... Ako firma máme dve strediská a každé stredisko používa vlastný bankový účet. Vystavila som zákazníkovi faktúru za služby a dnes volá, že ako to, že používam iný účet:eek:, porušujem zmluvu (účet sme zakladali v súvislosti s úverom) a hádam on nebude platiť faktúru na konkurenčný účet. Ale to, že mne sa budú jednotlivé strediská trošku pliesť.... Korunky si prevediem, ale zase robotka navyše....:mad:

Nerozumiem, prečo ten zákazník nechce platiť na iný účet? A prečo je to pre neho konkurenčný účet? :o