ZuzanaP
11.02.08,11:20
Nerozumiem, prečo ten zákazník nechce platiť na iný účet? A prečo je to pre neho konkurenčný účet? :o


Lebo je pracovníkom banky, v ktorej máme ten druhý účet....
JAJA11
11.02.08,10:47
Lebo je pracovníkom banky, v ktorej máme ten druhý účet....

Ale službu ste robili jemu a nie tej banke? On je povinný zaplatiť faktúru na účet, ktorý je na nej uvedený. Na iný účet by mal paltiť len s Vaším súhlasom. :o
ZuzanaP
11.02.08,10:58
To si aj ja myslím, snažila som sa mu to vysvetliť, ale aj tak si stále hovoril svoje. Uvidím, čo na to povie šéf....

Vlastne viem, čo povie, že keď to tam chce uhradiť, nech tak spraví, veď my si to vieme naúčtovať....
JAJA11
11.02.08,11:49
To si aj ja myslím, snažila som sa mu to vysvetliť, ale aj tak si stále hovoril svoje. Uvidím, čo na to povie šéf....

Vlastne viem, čo povie, že keď to tam chce uhradiť, nech tak spraví, veď my si to vieme naúčtovať....

Ale my sme zmenili účet a mali sme zákazníka, ktorý omylom zaplatil ešte na ten starý, teda na iný ako mali na faktúre a keď mali daňovú kontrolu pýtali si od nás list, že súhlasíme s tým, aby bola faktúra uhradená na ten starý účet. Inak im robili problém. :rolleyes:
ZuzanaP
11.02.08,12:09
Ale my sme zmenili účet a mali sme zákazníka, ktorý omylom zaplatil ešte na ten starý, teda na iný ako mali na faktúre a keď mali daňovú kontrolu pýtali si od nás list, že súhlasíme s tým, aby bola faktúra uhradená na ten starý účet. Inak im robili problém. :rolleyes:


JAJA11 dobre vedieť, mne sa to tiež nepáči a ešte keby si počula ten tón hlasu, ako sme si to dovolili.....
Kazu
11.02.08,12:10
Nerozumiem, prečo ten zákazník nechce platiť na iný účet? A prečo je to pre neho konkurenčný účet? :o

:D Možno, že banka patrí jemu :D:D:D
ZuzanaP
11.02.08,12:12
:D Možno, že banka patrí jemu :D:D:D


;)Skoro;)
JAJA11
11.02.08,12:24
JAJA11 dobre vedieť, mne sa to tiež nepáči a ešte keby si počula ten tón hlasu, ako sme si to dovolili.....

Ešte asi nemal až tak prísnu daňovú kontrolu, potom by nevyskakoval, ale slušne požiadal.
JarkaL
11.02.08,15:15
Mne sa stalo toto:
Odhlásila som pracovníčku (skončila pr. pomer) v soc. poisťovni - poslala som odhlášku RL , evidenčný list DP a sprievodný list k ELDP, všetko v 1 obálke doporučene. V piatok mi prišla dopor. zásielka zo SP a bol tam môj originál ELDP, vraj bez sprievodného listu to neakceptujú. Samu seba som presvedčila, že som ho asi zabudla priložiť. Viete, čo mi prišlo poštou dnes? Potvrdený sprievodný list k ELDP. Hrôza pomyslieť na ten bordel v SP. Odporúčam každému skontrolovať si doby zamestnaní, aby neboli problémy pri odchode do dôchodku.
kukučka
11.02.08,20:52
veeľmi ma dnes potešila reakcia chlapa na môj príspevok :)
o počitačistoch, napísal to perfiš
Gabi03
12.02.08,06:40
Mňa dnes potešilo, že sme konečne podali žiadosť o stavebné povolenie. A teraz už len peniažky zháňať. :D

Dúfam, že nebudem o dva mesiace písať, že ma zarmútilo, že ho ešte nemáme. :rolleyes:
katkaj
12.02.08,06:43
Mňa dnes potešilo, že sme konečne podali žiadosť o stavebné povolenie. A teraz už len peniažky zháňať. :D

Dúfam, že nebudem o dva mesiace písať, že ma zarmútilo, že ho ešte nemáme. :rolleyes:

Držím palce a veľa trpezlivosti. Tiež to mám čerstvo za sebou ;)
Zuzka10
12.02.08,06:49
Pred chvíľou som dokončila DP pre 4 FO. To ma veľmi potešilo;):---:---;)
Asi sa z toho budem tešiť celý týždeň.......
Eulalia
12.02.08,16:53
A čo myslíte - potešilo ma, keď mi pracovníčky nášho DÚ po miestnom zisťovaní povedali, že netreba robiť daňovú kontrolu, že máme všetko O.K.?:D
petovsan
12.02.08,17:15
Ešte pred Vianocami sme sa rozhodli objednať si MAGIO od Telecomu so sľubom, že prvý polrok budeme za túto službu platiť iba Sk 1,-. S Magiom sme vcelku spokojní, ale .... prišla mi po Vianociach prvá faktúra, kde mi účtovali plnú sumu ... reklamovala som telefonicky, písomne a ešte aj osobne na ich obchodnom mieste. Prišlo mi vyrozumenie, že chybu uznávajú, že nastala v systéme a bla, bla, bla. A že mám tú nesprávnu faktúru uhradiť a potom mi zvyšné peniaze vrátia, čo som, samozrejme odmietla. Dva dni na uznanie mojej reklamácie mi prišla faktúra za ďalšie obdobie ... čo myslíte, na správnu výšku? ... nie, nie, opäť na plnú sumu ... tak som tam znovu volala, že vraj mám ísť znovu na predajné miesto a podať reklamáciu :eek:. Tak to už bolo na mňa priveľa. Tak som sa na ich bezplatnej linke pekne vyrozprávala, a že nech počítajú s tým, že neuhradím ani korunu, pokiaľ mi riadne nevyfakturujú to, na čom sme sa dohodli, žiadne peniaze naviac im posielať nebudem. Tak milá pani zapísala do systému, že žiadam o vystavenie novej a správnej faktúry a odmietam uhradiť tie navýšené čiastky. Dnes mi prišla faktúra zasa za ďalšie obdobie, ktorú mám už síce mínusovú (t.j. vôbec sa neobťažovali vystaviť nové a správne faktúry), vyčíslili mi akože preplatok z tých faktúr, ktoré som doteraz neuhradila, a EŠTE SI K TOMU PRIPOČÍTALI Sk 50,- ZA UPOMIENKU !!! :eek: ... no uznajte, nie je to ale drzosť najhrubšieho zrna ??? Dodávateľ pochybí a miesto toho, aby sa staral o správne vyfakturovanie dodávanej služby, ešte Vás bude upomínať a sankcionovať za včas neuhradené faktúry, ktoré si z vlastnej vôle a bez Vášho súhlasu navýšil !!!
To si môžu dovoliť asi jedine v SLOVAK TELECOM :mad:

... uff, no aspoň som sa vyventilovala, ešte že tu máme túto lampárničku :)
Gabi03
13.02.08,06:05
Dnes mi prišla faktúra zasa za ďalšie obdobie, ktorú mám už síce mínusovú (t.j. vôbec sa neobťažovali vystaviť nové a správne faktúry), vyčíslili mi akože preplatok z tých faktúr, ktoré som doteraz neuhradila, a EŠTE SI K TOMU PRIPOČÍTALI Sk 50,- ZA UPOMIENKU !!! :eek: ... no uznajte, nie je to ale drzosť najhrubšieho zrna ??? Dodávateľ pochybí a miesto toho, aby sa staral o správne vyfakturovanie dodávanej služby, ešte Vás bude upomínať a sankcionovať za včas neuhradené faktúry, ktoré si z vlastnej vôle a bez Vášho súhlasu navýšil !!!
To si môžu dovoliť asi jedine v SLOVAK TELECOM :mad:

... uff, no aspoň som sa vyventilovala, ešte že tu máme túto lampárničku :)

Stáva sa to aj v iných veľkých spoločnostiach, môžeš mi veriť. :o:(
ekopo
13.02.08,06:14
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.
cactus
13.02.08,07:52
Konečne mi prišiel výpis z OR o založeni s.r.o.
Konečne môžem ísť urobiť ohlasovacie povinnosti, založiť účet, dať urobiť pečiatku, etc. .........................

To ma dnes potešilo!
Tanče
13.02.08,08:14
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.

a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?
willma
13.02.08,08:52
a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?
Odvolanie by som skúsila, ale napísať, že váha zle vážila nedoporučujem, lebo meradlo musí byť overené oprávnenou osobou, ale z druhej strany pri takej drobnej odchýlke tam možno nejaká tolerancia by mala byť.
Stefan2005
13.02.08,09:19
a to sa nedá voči tomu odvolať? veď je total nepomer. A čo ked ich váha zle vážila?

... váha vážila dobre, len zabudli privážiť tú štavičku, čo zostala z klobásky na tácke (tanieri)...:rolleyes:
Stefan2005
13.02.08,10:09
... reku, že vyskúšam vyplniť súvahu a VZS pre rok 2007 na drsr.sk.
Ale vždy vedia milo prekvapiť - nový IE 7.0 hlási:

Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.






Certifikát zabezpečení předložený tímto webem nebyl vydán důvěryhodným certifikačním úřadem.

Problémy s certifikátem zabezpečení by mohly ukazovat na pokus podvést vás nebo zachytávat data, která odešlete na server.
Doporučujeme, abyste zavřeli tuto webovou stránku a nepokračovali na tento web.

res://ieframe.dll/green_shield.pngTuto webovou stránku zavřete klepnutím sem. (javascript:closePage())

res://ieframe.dll/red_shield.pngPokračovat na tento web (nedoporučujeme) (https://www.drsr.sk/podaniedp/podaniedp)

res://ieframe.dll/down.png (res://ieframe.dll/invalidcert.htm?SSLError=16777216#) Další informace (javascript:expandCollapse('infoBlockID', true);)



... takže neviem....
ZuzanaP
13.02.08,11:27
Klient mi ukázal zápisnicu SOI-ky. Jednalo sa o kontrolný bufetový nákup: Pečená klobása, 2x chlieb, horčica uhorky. Pri gramáži chleba, horčice aj uhoriek bolo všetko správne. Klobása bola nesprávne odvážená a z toho dôvodu aj nesprávne účtovaná. Rozdiel bol 0,002 Kg, čo predstavovalo predraženie 0,50 hal. na celú porciu ktorá bola v hodnote nejakých 70,-SKK. Pokuta = 7.000,- SKK. Stratil som reč.


Podľa mňa išli po ňom, veď taká odchýlka je zanedbateľná....:rolleyes:
lorelei
13.02.08,11:35
Konečne mi prišiel výpis z OR o založeni s.r.o.
Konečne môžem ísť urobiť ohlasovacie povinnosti, založiť účet, dať urobiť pečiatku, etc. .........................

To ma dnes potešilo!

Gratulujeme!!! Nech sa Ti dari vzdy takto s usmevom a radostou.
Zoltán Kovács
13.02.08,16:01
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.
mysimis
13.02.08,16:09
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.

A potom klient príde, že on "čítal" v novinách to a to a ja ako účtovníčka mu dávam zlé info.......:mee:
Zoltán Kovács
13.02.08,16:16
Ďalšia vec, ktorá ma naštvala dnes. Klientka dostala výzvu z DÚ aby sa podalo opravné ročné hlásenie o zrazených preddavkoch za rok 2006, leo to nesedí s 1/4ročnými prehľadmi. Tak som tam volal, a išli sme po kvartáloch, lebo mne to sedelo. A podľa ich pc za 1. 1/4 rok som uvádzal same nuly (daňová povinnosť a aj DB). Čo samozrjeme nebola pravdla, a aj rozdiel povinnosti a DB vrátili na účet. Nakoniec vytiahla odovzdaný prehľad, a tam to bolo správne. Správkyňa nevedela vysvetliť ako je to možné, že sa to nascenovalo ešte v r. 2006, a napriek tomu tam boli samé nuly.

Jasne, že pred klientom som bol ten zlý zase len ja. Potom som patrične aj klientovi vysvetlil, že chyba bola na strane DÚ.
Tanče
13.02.08,16:18
smith, mrzí ma že máš dnes taký nevydarený deň.
neprídeš v sobotu na stretko do Prievidze popraviť náladičku??
Zoltán Kovács
13.02.08,16:28
smith, mrzí ma že máš dnes taký nevydarený deň.
neprídeš v sobotu na stretko do Prievidze popraviť náladičku??

Ďakujem za pozvanie, ale budem rád, ak sa dostanem zo svojho brlohu aspoň na čerstvý vzduch na dvor. Musím dph v predstihu pre 15 subjektov, pár DP v predstihu. Takže o zábavu mám postarané. A skoro som zabudol na 2 podklady k úveru.

Ale dnes ma aj potešila naša Bendžina - pesica, že statočne absolvovala operáciu a už je aj doma. :D
Gabi03
14.02.08,06:10
Dnes ma tak trochu rozčúlilo nasledovné: Moja známa (správkyňa na DÚ) volala, že v dnešnom HN bol uverejnený odborný článok o daňových výdavkoch v JÚ. A tam uviedli info, že k 31.12. szčo musí navýšiť svoje príjmy o nespotrebované skladové zásoby. Hneď volala či sa menilo niečo v daňovom zákone. Totiž HN zabudol tam uviesť informáciu, že tento postup platí pri ukončení podnikania, a podľa § 17 zákona o DP sa musí upraviť základ dane o nespotrebované zásoby a pohľadávky, a znížiť o záväzky. Tieto údaje sa uvádzajú na riadkoch 40 a 41.

A keď tieto svoje vedomosti používajú aj vo svojej práci.... hrôza pomyslieť. :(
brm
14.02.08,06:15
Podľa mňa išli po ňom, veď taká odchýlka je zanedbateľná....:rolleyes:
ná veď klasika...bulharská konštanta....
Bionda
14.02.08,08:58
Mňa riadne nasr.lo, že keď som išla na materskú tak som si všetky veci vybavovala osobne na SP vtedy vžiadne vyhlásenie nebolo - ako teraz , že chcem byť v druhom pilieri alebo nechcem byť a keď som tam teraz nabehla, že prečo za mňa neodvádzali do druhého piliera ( rok), tak na mňa pozerali ako "puk" nikto o tom nič nevie a vyzeralo to- mala som taký dojem, veru tak, že ak by som tam teraz nebola išla, tak ma asi aj odhlásia- po 1.3. aj sami :eek: to som teda nevidela!
Moje otázky padali na hlavy nekompetentných.
Ibaka
14.02.08,10:07
Moje otázky padali na hlavy nekompetentných.
Pri tejto Tvojej poznámke ma napadlo, ako ma už dávnejšie raz vytočili v istej inštitúcii. Som človek miernej povahy, kľudne môžeš narovnávať klince na mojej plešatej hlave ak to myslíš v dobrom :), vtedy som nemohol násť kompetentého človeka na vybavenie mojej záležitosti, nakoniec som vyhlásil: Tak je tu niekto kompetentný alebo ste tu všetci impotentní! Pre istotu som sa vyparil preč.
JAJA11
14.02.08,10:26
Mňa riadne nasr.lo, že keď som išla na materskú tak som si všetky veci vybavovala osobne na SP vtedy vžiadne vyhlásenie nebolo - ako teraz , že chcem byť v druhom pilieri alebo nechcem byť a keď som tam teraz nabehla, že prečo za mňa neodvádzali do druhého piliera ( rok), tak na mňa pozerali ako "puk" nikto o tom nič nevie a vyzeralo to- mala som taký dojem, veru tak, že ak by som tam teraz nebola išla, tak ma asi aj odhlásia- po 1.3. aj sami :eek: to som teda nevidela!
Moje otázky padali na hlavy nekompetentných.

To je ako v Kocúrkove - keď nechcem zmenu, musím to ísť nahlásiť. :mad: A hlavne šibeničný termín pre ženy po pôrode - 14 dní. Mňa sa to už síce netýka, ale ja som bola v pôrodnici 15 dní, tým pádom by som nemala šancu zabezpečiť si platbu cez druhý pilier. :mad:
sysula
14.02.08,10:36
Mňa dnes potešil manžel..dostala som krásnu kyticu ruží..:)
Bionda
14.02.08,10:53
Pri tejto Tvojej poznámke ma napadlo, ako ma už dávnejšie raz vytočili v istej inštitúcii. Som človek miernej povahy, kľudne môžeš narovnávať klince na mojej plešatej hlave ak to myslíš v dobrom :), vtedy som nemohol násť kompetentého človeka na vybavenie mojej záležitosti, nakoniec som vyhlásil: Tak je tu niekto kompetentný alebo ste tu všetci impotentní! Pre istotu som sa vyparil preč.
Ibaka, po taliansky neschopný, nemohúci a nespôsobilý vo všeobecnom zmysle je "impotente" :D takže si to trafil správne :D
Kazu
14.02.08,11:37
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D
ZuzanaP
14.02.08,11:40
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D
Gratulujem!!!!! Tak to máte super dník.....;)
Gabi03
14.02.08,11:42
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D

A veľa zdravia malinkému a aj mamičke a otecko nech sa drží a starí rodičia majú len radosť z neho.
Bionda
14.02.08,11:48
A starí rodičia nech ho "dobre" vychovávájú- pokazenie na počkanie. (ako je to uverejnené u Aldy:D)
Zita5
14.02.08,11:51
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D

Zuzka gratulujem a teším sa na stretko s babinou - §53:):--- alebo §52?
cactus
14.02.08,12:17
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D

tak to jeradosti, že

prajem, nech rastie ako z vody a bude hlavne zdravý......
mirpo
14.02.08,14:19
Keď som prišla domov z práce, pri bráne ma nik nečaká, na zavolanie nič...:confused:
Volám moju kokeršpanielku a nej nikde. Ani na dvore, ani v záhrade, ani v búde...:eek: Tak kričím, som vystrašená a tá malá potvora ... u susedov:mad::mad::mad: a nevedela sa dostať späť.
Ja už neviem čo s ňou spraviť...:mee: Plot sme opravovali, dávali sme do spodu pletivo /používané aj na králikáreň/, ale ona sa zase dajako dostala von - podhrabala sa a prehrýzla ho:eek:
Ak by som ju mala cez deň zavretú v ohrade, je po probléme, ale to skučanie po celý deň by asi naši susedia nevydržali. Čo je ešte horšie, zdrhala už mesiac - presne v dobe keď sa hárala:(
O dva domy majú tiež fenku a tá sa vždy podhrabala pod plotom susedom aj k nám. A naša malá učenlivá sa to naučila...:mad:
mirpo
14.02.08,14:21
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D
Gratulujem k vnúčikovi a hlavne veľa zdravia, lebo to je nenahraditeľné :)
abel
14.02.08,14:44
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D
Srdečne blahoželám. Ešte aby to tak bolo dievča, keď je to vnuk :D:D:D
hanelie
14.02.08,14:54
dnes ma potešil smith, keď napísal v jednom príspevku, že som sa "zamyslela":D
Ibaka
14.02.08,18:36
Mám vnukááá ! :---:---:--- Je to chlapéééc :D
Gratulujem, prajem veľa veľa zdravia, keby som mohol dal by som Ti ocenenie - bodík. Ja Ti strašne závidím, tak by som chcel mať vnúčika či vnučku (je to jedno) ale moje decká (26 a 29 rokov) sa k tomu akosi nemajú, vraj je čas. Už som im pohrozil, že si vnúčikov zabezpečím sám :D:D, tak dúfam že sa pousilujú. Chcem byť dedo!!!
Zoltán Kovács
14.02.08,19:13
dnes ma potešil smith, keď napísal v jednom príspevku, že som sa "zamyslela":D

AK som dobre pochopil, tak si chlap?
Kazu
14.02.08,22:22
Gratulujem, prajem veľa veľa zdravia, keby som mohol dal by som Ti ocenenie - bodík. Ja Ti strašne závidím, tak by som chcel mať vnúčika či vnučku (je to jedno) ale moje decká (26 a 29 rokov) sa k tomu akosi nemajú, vraj je čas. Už som im pohrozil, že si vnúčikov zabezpečím sám :D:D, tak dúfam že sa pousilujú. Chcem byť dedo!!!

Ešte vydrž.:--- Ja som musela čakať 32 rokov :D:D:D
Kazu
14.02.08,22:27
Ďakujem Vám všetkým. Ja som vedela, že sa môžem s vami o moju radosť podeliť. :---
VladoaKatka
15.02.08,04:34
Ďakujem Vám všetkým. Ja som vedela, že sa môžem s vami o moju radosť podeliť. :---

Dobre si spravila, je to naozaj radosť,neopísateľná mať vnuka, vnúčku a keď vidíme, že sa naše deti majú radi a majú to šťastie mať svojich potomkov. Ten malý človiečik nás všetkých prinúti k tomu, aby sme postáli a na chvíľku zabudli na všetky starosti.

BABKA Zuzka - vítaj medzi nami...:)
hanelie
15.02.08,07:36
Pôvodca textu príspevku: hanelie http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t51730-p180-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post645379)
dnes ma potešil smith, keď napísal v jednom príspevku, že som sa "zamyslela":D
AK som dobre pochopil, tak si chlap?
:D:D:D
áááááááále figu, baba som, ale som si spomenula, čo mi hovorí dcérka, keď jej poviem: vieš čo tak som sa nad tým zamyslela - a ona mi na to " a bolelo... ? :confused:"
Tanče
15.02.08,07:39
AK som dobre pochopil, tak si chlap?


smith! a týmto chcel povedať akože ČČOOO.??

zlezaradil
Ajuška
18.02.08,20:34
...netajím...:rolleyes:...dnes ma rozčúlilo, keď som zistila akú šikovnú "tiež" účtovníčku má dodávateľ...:eek:...oznámenie o zmene podnikateľského subjektu z FO na PO prijala po svojom...:confused:...neunúvala sa do databázy nahrať nového odberateľa, IBA prepísala názov firmy... Nevadí, že IČO a DIČ ponechala FO..:mee:...a ja som jej to zožrala aj s navijákom... taakže duufam že si rýchlo nájde čas na doručenie opravených faktúr za minulý rok (kým sa mi nahlási kontrola DÚ)...:mee:...predsa len by som mala ísť na ten dvojtýždňový rýchlokurz geniality asi aj ja...
VladoaKatka
19.02.08,05:06
Rozčúlilo...ani neviem:)
Včera ráno o 6,30 som išla na zdrav. stredisko zobrať časenku k rehab.lekárke pre svokru, o siedmej sestrička vyšla s číslami - mala som 9, tak som vyrátala na 11,00 stačí keď prídeme. o 12,00 sme vypadli z ordinácie a chcela som ešte stíhnuť jej obvodnú lekárku pre lieky a zároveň ju informovať o úraze z decembra a o priebehu rehabilitácie.
...už to, že sestrička sedí v kancelárii na jednej strane chodby a lekárka ordinuje na druhom konci a kartotéku si nosia pacienti medzi ními :D:confused: no dobre predýchala som...
Vošla som spolu so svokrou (nepočuje dobre, nevidí dobre) k lekárke - dotaz:spolu?, hej. Odovzdala som lekárske nálezy, kde boli popísané doporučené vyšetrenia a p. doktorka - chytila ich,ani neprečítala a založila do kartotéky a spýtala sa: Čo potrebujete p. ...., došli Vám lieky na tlak? no viac mi nebolo treba. Tak som ju požiadala o tie nálezy späť, že ešte sme neskončili s kontrolami u odborných lekárov a že prosím o všetky vyšetrenia, ktoré sú tam doporučené.
/denzinometria , vyšetrenie na diabetes/ stratila ten blažený úsmev a dodala, "však sa treba pýtať".
Už babky ju informovali, že svokra mala úraz, ale čo to bolo a že to treba aj zadokumentovať, to asi nie,.... ešte sa trápiť aj s kompletným vyšetrením .... aspoň po 7-ich rokoch,:D toľko jej nerobila ani odber krvi,RTG,.. nič. - však "ja ich mám len na dožitie, veď už má 80-ku na krku":D
Takto mi to celé pripadalo.
Eulalia
19.02.08,07:14
Bohužiaľ, Katka, toto je typické pre celé naše zdravotníctvo. Ako keby starší človek už nebol človek, ale len niečo na zošrotovanie. A to si myslím, že ešte obvodní lekári sa k starým ľuďom správajú najlepšie. Jasne to vidno, keď taký starý človek potrebuje nemocnicu, to je len otras:mee:.
JAJA11
19.02.08,07:16
Ja som včera začala robiť účtovníctvo známym. Skoro ma vystrelo, keď som zistila, že na podnikateľskom účte jedného z nich sú príjmy obidvoch a ešte aj z s.r.o. :eek: Teda neviem či sa dá z toho vykorčuľovať. Kebyže to nie sú kamaráti, tak to zbalím a vrátim späť. Spracujem to, ale pripravím ich na to, že budú mať pri kontrole riadne problémy. :(
cloe
19.02.08,09:28
Mňa dnes potešilo, že som dorobila jedno ťažké DP pre PO. Pracovala som do 4.30 ráno, potom som si 4 hod. zdriemla, teraz som im to odovzdala a idem spať! Tak dobrú noc:D
P.S. Keď vstanem, tak bude po radosti, hor sa na DPH, ktorú som pre toto odložila bokom:confused: Len som všetkým dopočítala ako im to vychádza, aby neboli 24.2. v šoku a teraz môžem makať:mee:
Ako spieva L. Bílá v jednej piesni ...Jinak to nebude, jinak to nevidím...:)
KvetkaK
19.02.08,09:38
Mňa dnes potešilo, že som dorobila jedno ťažké DP pre PO. Pracovala som do 4.30 ráno, potom som si 4 hod. zdriemla, teraz som im to odovzdala a idem spať! Tak dobrú noc:D
P.S. Keď vstanem, tak bude po radosti, hor sa na DPH, ktorú som pre toto odložila bokom:confused: Len som všetkým dopočítala ako im to vychádza, aby neboli 24.2. v šoku a teraz môžem makať:mee:
Ako spieva L. Bílá v jednej piesni ...Jinak to nebude, jinak to nevidím...:)
Tak teda dobrú noc a pekné sníčky - len nie o účtovníctve a daniach. :D:D
mirpo
19.02.08,20:10
Dnes som kúpila batérie AA do fotoaparátu. Vložím dve batérie, foťák zapne a po 30 sekundách "batery empty". Vložím druhé dve a to isté. :mad:
Nové batérie a už "prázdne":eek: A také pekné fotky mohli byť:mee:
michelle84
20.02.08,04:50
Dnes som kúpila batérie AA do fotoaparátu. Vložím dve batérie, foťák zapne a po 30 sekundách "batery empty". Vložím druhé dve a to isté. :mad:
Nové batérie a už "prázdne":eek: A také pekné fotky mohli byť:mee:

kúp si dobíjateľné a maj vždy poruke v zálohe dve baterky ;)
mirpo
20.02.08,05:17
kúp si dobíjateľné a maj vždy poruke v zálohe dve baterky ;)
Práveže mám. Akoby naschvál vo foťáku vybité a náhradné tiež. Zabudla som ich nabiť:mee: Preto som skúšala tie obyčajné...
ZuzanaP
20.02.08,06:19
Rozčúlilo:confused:? Asi nie, ale opäť raz rozčarovalo.

Včera som triedila vyše troch hodín jedno účto SZČO. Doniesol mi to v "krabici". Niektoré bločky budem asi žehliť, niektoré trošku lepiť, lebo sú na rozpadnutie. Kopu som ich vyhodila, lebo by ani nahrievanie nepomohlo, boli obliate niečím voňavým, asi autovoňavkou.....

Ruky som mala ako kominár....:D
Bionda
20.02.08,10:57
Práveže mám. Akoby naschvál vo foťáku vybité a náhradné tiež. Zabudla som ich nabiť:mee: Preto som skúšala tie obyčajné...
Kúp si foťák bez bateriek- osvedčilo sa mi to. Mali sme jeden a ten "žral " baterky ako upír :D
Keď ho trebalo, tak som pochodila ako ty .
Danila
20.02.08,11:00
Rozčúlilo:confused:? Asi nie, ale opäť raz rozčarovalo.

Včera som triedila vyše troch hodín jedno účto SZČO. Doniesol mi to v "krabici". Niektoré bločky budem asi žehliť, niektoré trošku lepiť, lebo sú na rozpadnutie. Kopu som ich vyhodila, lebo by ani nahrievanie nepomohlo, boli obliate niečím voňavým, asi autovoňavkou.....

Ruky som mala ako kominár....:DA takéto je za koľko v cenníku?:):):):):).
ZuzanaP
20.02.08,11:15
A takéto je za koľko v cenníku?:):):):):).


Na nezaplatenie.....:D:D:D
andreaS
20.02.08,11:24
och ja penim!!!

prave som dostala do ruk dodatok k ukonceniu zmluvy, kt. som dala jednemu klientovi a fakt neviem co si o tom mysliet!!!

V mojej zmluve bolo vedenie ucta plus mzdy ocenene poctom HPP a dohody... avsak ja som mzdy a vsetko okolo nerobila ale robila mi to asistentka majitela... ta najskor povedala ze za 5tis a ked si vsimla kolko to robi na fakture cez osobovu cenu tak si zapytala 7tis... vravim si ok, aj tak nemam inu moznost, pretoze by som to nestihala a ona je vedla a o mzdach som netusila absolutne nic... takze to bolo skvele...

tento dodatok vsak zahrna ze od januara sa vypusta zo zmluvy prave to vykonavanie miezd a teda aj suma za ne, co je ale v konecnom dosledku viac ako tych 7tis!!!!! Takze dotycna to bude uz priamo fakturovat firme... ja som z toho doooost mimo... nie som ale povinna taketo nieco podpisat, to viem... ale nekoniec dostavala 7tis v cistom a este ma tu drzost dat mi takuto dohodu, kde ja pridem o viac penazi!!!

Co si o tom myslite?
tuta
20.02.08,11:31
...netajím...:rolleyes:...dnes ma rozčúlilo, keď som zistila akú šikovnú "tiež" účtovníčku má dodávateľ...:eek:...oznámenie o zmene podnikateľského subjektu z FO na PO prijala po svojom...:confused:...neunúvala sa do databázy nahrať nového odberateľa, IBA prepísala názov firmy... Nevadí, že IČO a DIČ ponechala FO..:mee:...a ja som jej to zožrala aj s navijákom... taakže duufam že si rýchlo nájde čas na doručenie opravených faktúr za minulý rok (kým sa mi nahlási kontrola DÚ)...:mee:...predsa len by som mala ísť na ten dvojtýždňový rýchlokurz geniality asi aj ja...

Presne toto sa nám stalo pred pár rokmi na Sociálnej poisťovni pri prechode z fyzickej osoby na s.r.o. A dotyčná pracovníčka si vôbec nechcela dať vysvetliť, že sa jedná o dva rozličné subjekty.
Ajuška
20.02.08,14:42
Presne toto sa nám stalo pred pár rokmi na Sociálnej poisťovni pri prechode z fyzickej osoby na s.r.o. A dotyčná pracovníčka si vôbec nechcela dať vysvetliť, že sa jedná o dva rozličné subjekty.

Tetku na ulici chápem... že netuší že sa jedná o dva samostatné subjekty... aaale účtovníčku a na sociálke...:confused:...ešteže majú dobré fleky...:rolleyes:...
Bastian
20.02.08,14:53
Mňa dnes potešilo, že som sa naučil sťahovať videá z youtube :):):) a teraz sťahujem ostošesť...:D
Tanče
20.02.08,14:56
Mňa dnes potešilo, že som sa naučil sťahovať videá z youtube :):):) a teraz sťahujem ostošesť...:D

aj mna nauč, prosím
Bastian
20.02.08,15:01
Nech sa páči - tu som opísal postup: http://www.porada.sk/t73636-stahovanie-videa-z-youtube.html
Beatris
20.02.08,16:31
Dik za radu. Už to idem vyskúšať
zsazsula
20.02.08,18:25
ahojte v účtovníctve som ešte v plienkach 2 r.prax,ale to čo sa mi dnes stalo som vedľa klient ,ktorý mi priniesol spracovať j.učt.prebrala som všetky doklady a ako to triedim tak vidím ,že tam má blok od LCD TV v hodnote
26 000 volala som mu ,že to podľa mňa nemôže dať do nákladov však pracuje ako zámočník, a on : " kamarátová účtovnička ,ktorá ma prax v účtovníctve 30 rokov tak si do nákladov dal aj koženú sedaciu súpravu!"
evina
20.02.08,18:59
ahojte v účtovníctve som ešte v plienkach 2 r.prax,ale to čo sa mi dnes stalo som vedľa klient ,ktorý mi priniesol spracovať j.učt.prebrala som všetky doklady a ako to triedim tak vidím ,že tam má blok od LCD TV v hodnote
26 000 volala som mu ,že to podľa mňa nemôže dať do nákladov však pracuje ako zámočník, a on : " kamarátová účtovnička ,ktorá ma prax v účtovníctve 30 rokov tak si do nákladov dal aj koženú sedaciu súpravu!"
No koženú sedaciu súpravu si principiálne mohla dať , ak ju má v kancelárii :)
Odpovede typu, veď všetci si to dávajú do nákladov počúvam počas celej mojej praxe /napríklad aj zlatú retiazku/. ja sa na to okamžite pýtam A mali už daňovú kontrolu?
Eulalia
21.02.08,03:25
No koženú sedaciu súpravu si principiálne mohla dať , ak ju má v kancelárii :)
Odpovede typu, veď všetci si to dávajú do nákladov počúvam počas celej mojej praxe /napríklad aj zlatú retiazku/. ja sa na to okamžite pýtam A mali už daňovú kontrolu?

Ak mu príde daňová kontrola zavčasu, kým bude ešte sedačka nová, môže ju predať a bude mať na zaplatenie sankcií;)
ZuzanaP
21.02.08,08:33
:mad::mad::mad:mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????
sta
21.02.08,08:51
:mad::mad::mad:mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????

Zuzka, ušetri si peniaze za telefón a nevolaj, ale napíš. Napíš buď urgenciu, alebo sťažnosť a adresovala by som to najvyššiemu. Na písomné listy sú povinný Ti odpovedať, takto keď zavoláš, tak Ti nasľubujú modré aj ružové, ale nakoniec sa na to vy.... Treba písať ;) ja už som v takýchto listoch pomaly odborník, vždy keď ma niekto takto nas.... tak píšem :)
ZuzanaP
21.02.08,08:55
Zuzka, ušetri si peniaze za telefón a nevolaj, ale napíš. Napíš buď urgenciu, alebo sťažnosť a adresovala by som to najvyššiemu. Na písomné listy sú povinný Ti odpovedať, takto keď zavoláš, tak Ti nasľubujú modré aj ružové, ale nakoniec sa na to vy.... Treba písať ;) ja už som v takýchto listoch pomaly odborník, vždy keď ma niekto takto nas.... tak píšem :)


A prosím ťa poskytneš mi nejaký vzor? Budem vďačná....:)
Tanče
21.02.08,08:55
:mad::mad::mad:mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????

verím ti že si ako ten červený smajlo, ale mna tvoj príspevok zároveň aj pobavil lebo:
1. ešte osm nepočula výraz "času ako čečiny" :D:D
2. tvoja skratka ma inšpirovala k novému vyjadreniu stavu mysle obchodnou terminologiou: na s.r.o ;)
ZuzanaP
21.02.08,08:59
verím ti že si ako ten červený smajlo, ale mna tvoj príspevok zároveň aj pobavil lebo:
1. ešte osm nepočula výraz "času ako čečiny" :D:D
2. tvoja skratka ma inšpirovala k novému vyjadreniu stavu mysle obchodnou terminologiou: na s.r.o ;)


:D:D:D
sta
21.02.08,09:09
A prosím ťa poskytneš mi nejaký vzor? Budem vďačná....:)

Tak napríklad:


VEC: Žiadosť

Dňa xx.xx.2007 sme Vám nahlásili poistnú udalosť č. .................... , ktorú sme podložili všetkými dokladmi potrebnými na jej likvidáciu.

Týmto Vás žiadam o zdôvodnenie, prečo do dnešného dňa 21.02.2008 nie je naša poistná udalosť zlikvidovaná, napriek tomu, že sme si svoje povinnosti voči Vám splnili, platíme riadne a včas poistné a predložili sme Vám všetky doklady, ktoré ste od nás žiadali?

Viackrát som ju urgovala u Vašich pracovníkov na oddelení likvidácie (pred dvoma týždňami a taktiež včera xx.xx.2008) a bolo mi prisľúbené, že ............................................

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
sta
21.02.08,09:10
Ešte treba pozrieť do zmluvy s poisťovňou aká je tam uvedená lehota na likvidáciu poistnej udalosti ;)
ZuzanaP
21.02.08,09:14
Ešte treba pozrieť do zmluvy s poisťovňou aká je tam uvedená lehota na likvidáciu poistnej udalosti ;)

Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.
sta
21.02.08,09:21
Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.

Nevadí, aj keby nebola žiadna lehota, nech Ti dajú písomne vedieť, v akom štádiu vybavovania to je a hotovo, nech vieš, ako sa máš ďalej zariadiť, držím palce ;)
lorelei
21.02.08,09:22
Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.

To iste som riesila ale uz pred 5 rokmi. 3 mesiace to riesili, lebo nemali dost ludi na to, a zavadzali ma kazdy den, co som telefonovala, ze uz to posielaju. V zmluve nebola presna lehota likvidacie, ale je tam slovicko "obratom", a ja si nijako nepredstavujem obratom - dobu 3 mesiace!!!. Prajem vela stastia, myslela som,ze sa to uz zlepsilo, ale ocividne maju stale pravo na vsetko iba oni, a my mozeme len platit a okamzite. Tak toto je teda nechutne! A rozculila som sa, akoby pred 5-mi rokmi zasa.:mad::mad: Hlavne sa nedat odbit, a veru pisat, ja som tiez nepisala, iba volala. Aj to tak vyzeralo, ale ked som sa napalila a sadla do auta a isla priamo do centraly v BA, tak som este nestihla zatvorit dvere a pani uz vedela, kto som. A povedala som, ze pokial mi neukaze potvrdenie o odoslani mojich penazi, tak sa nepohnem. Ale mala stastie, lebo mi ukazala v pc,ze odisli "vcera" -den predtym. Ich stastie, lebo som bola pripravena bavit sa komplet asi aj so vsetkymi nadriadenymi:D.
ZuzanaP
21.02.08,09:28
TO je hrúúúúza, doteraz sme nemali takéto problémy. Oni stále volajú likvidátorovi, ktorý samozrejme nezdvíha telefóny....Napíšem, pošlem a uvidím.....
willma
21.02.08,10:16
Mňa dnes vydesil telefonát zo škôlky, vlastne do škôlky, momentálne som doma po absolvovaní šprintu (teda autom) pre malú, ktorá sa vraj potkla o vlastnú nohu a narazila do steny. Ten náraz bol skutočne riadny, skoro 3cm rana rozďavená až na čelovú kosť( to som zbadala až na chirurgii). Má to zaštopkané cca 10 stehmi. Ale v podstate ma nasrdilo, že aj keď každý rok žiadajú obnoviť údaje a majú na mňa telefón do práce, bolo po mne vyhlásené bezmála celoštátne pátranie, lebo pozerali do kartičky, ktorú sme vyplňovali pred 4 rokmi pri nástupe.
korduľa
21.02.08,10:42
pred nasim domom si dal jeden pan urobit parkovacie miesto pre invalidov ,-pekne znacka a taaaake dlhe pokresene miesto. cize je jeho znacka, jeho parkovacie miesto, za ktorym sa da parkovat, nakolko je tam dost velky plac no a potom je dopravna znacka. nuz a ked niekto na ten volny plac za invalidnym miestom zaparkuje tak pan ZTP nevie zaparkovat na svoje miesto /podotykam, ze po zaparkovani svojho auta ma este meter a pol k dobru medzi sebou a druhym autom/takze zaparkuje na ine volne miesto. tak u nas pred domom to vyzera tak, ze invalidne miesto je prazdne a chalan, ktory si ho tam dal "nakresit" parkuje oproti tomu miestu alebo niekde okolo a zabera miesto ludom, ktori nie su ZTP a snazia sa "pichnut" kde sa da. kedze si nikto nedovoli zaparkovat na tom volnom invalidnom mieste, ktore je velke asi ako pre dodavku. hlavne, ze sa plati pokuta, ked si niekto zaparkuje na mieste urcenom pre invalidov, ale ze ho ma a nevyuziva to je v pohode. nic proti invalidom ani zakonom, ale mysli, ze zbytocne tak zabral miesto, ked ho nevyuziva
brm
21.02.08,12:28
mno, skús prísť na invalidnom vozíku k autu a presuň sa z vozíka do auta...ja to sledujem každé ráno a poobede z okna a je mi suseda ľúto...lebo nikto nevie pochopiť prečo je to miesto pre invalidov "zbytočne veľké" ako tvrdíš...a just každý zaparkuje tak aby ani dvere neotvoril nieto aby sa aj z vozíkom dostal ku dverám...:(
ZuzanaP
21.02.08,12:31
Mňa nevadí, že miesto pre invalidov je veľké, ale presne to, že majú vyhradené miesto a potom parkujú na inom mieste... Korduľa písala, že parkuje sa ZA miestom pre invalida....
JAJA11
21.02.08,12:47
pred nasim domom si dal jeden pan urobit parkovacie miesto pre invalidov ,-pekne znacka a taaaake dlhe pokresene miesto. cize je jeho znacka, jeho parkovacie miesto, za ktorym sa da parkovat, nakolko je tam dost velky plac no a potom je dopravna znacka. nuz a ked niekto na ten volny plac za invalidnym miestom zaparkuje tak pan ZTP nevie zaparkovat na svoje miesto /podotykam, ze po zaparkovani svojho auta ma este meter a pol k dobru medzi sebou a druhym autom/takze zaparkuje na ine volne miesto. tak u nas pred domom to vyzera tak, ze invalidne miesto je prazdne a chalan, ktory si ho tam dal "nakresit" parkuje oproti tomu miestu alebo niekde okolo a zabera miesto ludom, ktori nie su ZTP a snazia sa "pichnut" kde sa da. kedze si nikto nedovoli zaparkovat na tom volnom invalidnom mieste, ktore je velke asi ako pre dodavku. hlavne, ze sa plati pokuta, ked si niekto zaparkuje na mieste urcenom pre invalidov, ale ze ho ma a nevyuziva to je v pohode. nic proti invalidom ani zakonom, ale mysli, ze zbytocne tak zabral miesto, ked ho nevyuziva

lenže možno v čase keď prišiel, tam niekto stál tak, že sa nemohol dostať na to svoje miesto - neverím, že by sa postavil na iné miesto keď ma zabezpečené svoje miesto. Mňa skôr hnevajú voľné miesta pred hypermarketmi, kde je strašne veľa miest pre invalidov a sú prázdne a ostatní si nemajú kde zaparkovať auto. Ten kto vymýšľal normu, koľko miest pre invalidov musí byť, bol totálne neschopný človek. :rolleyes: My vo firme na malom parkovisku musíme tiež mať 1 miesto pre invalida. Za 2 roky na tom mieste nikto neparkoval, ale norma nepustí. Myslím, že by malo byť na zvážení aj majiteľov parkovísk, koľko miest ponechajú pre invalidov podľa vlastných skúseností a potreby. Neverím, že by sa hypermarkety nevedeli postarať o to, aby mali kde parkovať invalidi. Podľa skúsenosti sa vždy dá pridať alebo ubrať parkovacie miesto pre invalidov, takto vďaka normám vzniká nevraživosť voči invalidom a pritom oni ani za to nemôžu. :mad:
ALDA
21.02.08,13:30
Dnes ma veľmi potešila správa zo SP, že ma čaká ďalšia kontróla. Jedna skončila a druhá začína, tak som dala návrh na kontrólu ešt troch firiem, ktorým robím mzdy a dúfam, že až do konca života už budem mať pokoj.
Ochotne so mnou všetko odsúhlasili:)
PS: Tá druhá kontróla je odmenou, že som išla proti múru.:rolleyes:
Tweety
21.02.08,13:32
Dnes ma veľmi potešila správa zo SP, že ma čaká ďalšia kontróla. Jedna skončila a druhá začína, tak som dala návrh na kontrólu ešt troch firiem, ktorým robím mzdy a dúfam, že až do konca života už budem mať pokoj.
Ochotne so mnou všetko odsúhlasili:)
PS: Tá druhá kontróla je odmenou, že som išla proti múru.:rolleyes:
Zase sa potvrdilo staré známe úradnícke pravidlo. Mudruješ? my Ti ukážeme, že si veľa dovoľuješ.:rolleyes:
JAJA11
21.02.08,13:35
Dnes ma veľmi potešila správa zo SP, že ma čaká ďalšia kontróla. Jedna skončila a druhá začína, tak som dala návrh na kontrólu ešt troch firiem, ktorým robím mzdy a dúfam, že až do konca života už budem mať pokoj.
Ochotne so mnou všetko odsúhlasili:)
PS: Tá druhá kontróla je odmenou, že som išla proti múru.:rolleyes:

Držím palce a prajem silné nervy. :)
mysimis
21.02.08,13:36
Ja som ani nemudrovala a už mám 2 kontroly zo SP a tiež 2 oznámenia o začatí daňovej kontroly......už sa neviem ani dočkať. Mám pocit, že úradníci v SP a kontrolóri na DÚ pracujú len 3 mesiace v roku a to presne keď my účtovníci pracujeme na daňových priznaniach.
ALDA
21.02.08,13:37
Držím palce a prajem silné nervy. :)

Ďakujem a zajtra idem na stretko si zlepšiť náladu.:D
Gabi03
22.02.08,12:31
Dnes mi je nejak divno. :D Po dvoch náročných pracovných dňoch a vlastne celom týždni sa mi dnes vôbec ale vôbec nechce robiť. No už len 1,5 hod. do fajrontu, hádam vydržím. :---:D
Gabi03
22.02.08,12:35
:( A ma zarmútila jedna vážna vec. Začiatkom druhého týždňa v januári sme podali žiadosť na kataster (zmena vlastníka). 30-dňová lehota dávno prešla a nedostali sme žiadnu odpoveď. Na www portály je tam plomba. Dnes som volala notárke, ktorá s nami spisovala zmluvu. Je na dovolenke. Jeho asistentka povedala, že zrovna dnes prišlo nejaké prerušenie z katastra kvôli nedostatočným podkladom. A pokiaľ viem, ten chýbajúci dokument tam notárka dávala tiež. A to 30 dní už prešlo. Ale čo je sranda, notárka sa z dovolenky vráti až 10.3.!!!! :mad::(:( A to potrebujeme k stavebnému povoleniu. :(
Pepa
22.02.08,13:06
Telefonát z DU:
Dobrý deň, mám tu pána xy, ktorý si prišiel odovzdať DP A.
No a?
Prečo ste mu nerobili ročné zúčtovanie?
Pretože ma nepožiadal.
A prečo ste mu nedali podpísať žiadosť?
A to už vo mne vrelo: pani ja mám okolo 50 ľúdí, kde kade - ja ich predsa nebudem naháňať a strážiť. A porušila som niečo?
Nie.
Porušil niečo zamestnanec?
Nie.
Potom v čom je problém?
No presúvate robotu na DU.
No tak toto mňa tak trápi, zrejme vám vadí, že namiesto "odfajknutia" musíte urobiť niečo naviac a mimochodom - ak urobím DP A všetkým ľuďom a predpokladaný daňový preplatok je podľa môjho odhadu nejakých 30 tisíc, ľudia dostanú peniaze priamo od vás a ja nebudem nikoho úverovať, pretože mesačná daňová povinnosť u nás je nejakých plus mínus 15 tisíc. A ešte mi nedá nedodať - podľa mňa riešite problém, ktorý problémom nie je a tento zbytočne pretelefonovaný čas ste mohli využiť efektívnejšie a mne ste nemuseli pokaziť deň.
Ďalší DU - osobná návšteva v podateľni
Pri odovzdávaní daňových priznaní som sa zarozprávala s jednou "výpomocníčkou", ktorá je správkyňou a spomenula som jej, čo sa mi ráno stalo. Tak sme to rozoberali a v tom sa ohlási pani podateľníčka a zahlási - no ale keď im neurobíte ročné zúčtovanie, tak sa im to nebude rátať do dôchodku. Ja som myslela, že ma v tom momente prekotí. Hovorím jej, pani: my dve sme už raz konflikt mali a teraz vám ešte raz hovorím - namiesto toho aby ste vypustili takúto "kravinu" z úst, buďte radšej ticho.
Uffffffffffff - som to sem musela bachnúť, bo to vo mne vrelo.:rolleyes:
kukučka
22.02.08,13:18
a ja zas sem musím bachnúť: Pepí, kypíš jak prdopeč... :D:D:D
To majú češky na Labužníkovi skratku na prášok do pečiva a mne to teraz zaplo, len ma nezbi, nerobím na DÚ! :---
Už máš lepčiu náladu? ;)
pepsikova
22.02.08,13:25
Nahnevala som sa teda poriadne..kúpila som si v jednom hypermarkete (neviem,či môžem menovať) šijací stroj,priniesla domov,ale pri navíjaní nite som zistila,že sa nedá odtočiť koliečko na navíjanie. Tak som stroj zabalila a šla som ho vrátiť,teda reklamovať. Po mesiaci som šla znova do nemenovaného hypremarketu a prevzala reklamáciu. O nejakom prezretí prípadne vyskúšaní recepčná nechcela ani počuť,vraj nie je na to prispôsobený pult. Tak som stroj vzala a doma...prekvapenie...odlomená patka..ktorá ani nebola pokazená..Jedna cesta ma stála 200korún,bola som tam dva krát, a keby som tam šla tretíkrát,aj tak by som zúrila pri nesprávnych dverách.Nechápem,ako sú prevádzané kontroly pre reklamáciách,keď sa takéto niečo môže stať a tiež prečo sa nesmie reklamovaný tovar prekontrolovať priamo v predajni.
ZDENIELA
22.02.08,13:30
Nahnevala som sa teda poriadne..kúpila som si v jednom hypermarkete (neviem,či môžem menovať) šijací stroj,priniesla domov,ale pri navíjaní nite som zistila,že sa nedá odtočiť koliečko na navíjanie. Tak som stroj zabalila a šla som ho vrátiť,teda reklamovať. Po mesiaci som šla znova do nemenovaného hypremarketu a prevzala reklamáciu. O nejakom prezretí prípadne vyskúšaní recepčná nechcela ani počuť,vraj nie je na to prispôsobený pult. Tak som stroj vzala a doma...prekvapenie...odlomená patka..ktorá ani nebola pokazená..Jedna cesta ma stála 200korún,bola som tam dva krát, a keby som tam šla tretíkrát,aj tak by som zúrila pri nesprávnych dverách.Nechápem,ako sú prevádzané kontroly pre reklamáciách,keď sa takéto niečo môže stať a tiež prečo sa nesmie reklamovaný tovar prekontrolovať priamo v predajni.

Nóóó, lebo medveď ...
:D:D:D:D:D
Tanče
22.02.08,13:36
Nahnevala som sa teda poriadne..kúpila som si v jednom hypermarkete (neviem,či môžem menovať) šijací stroj,priniesla domov,ale pri navíjaní nite som zistila,že sa nedá odtočiť koliečko na navíjanie. Tak som stroj zabalila a šla som ho vrátiť,teda reklamovať. Po mesiaci som šla znova do nemenovaného hypremarketu a prevzala reklamáciu. O nejakom prezretí prípadne vyskúšaní recepčná nechcela ani počuť,vraj nie je na to prispôsobený pult. Tak som stroj vzala a doma...prekvapenie...odlomená patka..ktorá ani nebola pokazená..Jedna cesta ma stála 200korún,bola som tam dva krát, a keby som tam šla tretíkrát,aj tak by som zúrila pri nesprávnych dverách.Nechápem,ako sú prevádzané kontroly pre reklamáciách,keď sa takéto niečo môže stať a tiež prečo sa nesmie reklamovaný tovar prekontrolovať priamo v predajni.

tak tu ma napadla jediná odpoveď : lebo medveď ;):D:D
snáď nekypíš ako ten prdopeč?! :confused::D:D:D

Nabudúce prídi na stretko k Pachovi, tam to vyventiluješ!
Liptáčik
22.02.08,13:41
Mńa nič nerozčúlilo, a hlavne nepotešlo. Som len smutná a tak trochu nešťastná. Pred dvomi dňami som spadla a výsledok? Zlomené zápästie na pravej ruke. Ruka je na 4-5 týždňov v sádre. A tak teraz ďatľujem do PC - veď hlava a ľavica sú zatiaľ OK a všetko mi to trvá stráášne dlho.:mee:
ZDENIELA
22.02.08,13:46
Mńa nič nerozčúlilo, a hlavne nepotešlo. Som len smutná a tak trochu nešťastná. Pred dvomi dňami som spadla a výsledok? Zlomené zápästie na pravej ruke. Ruka je na 4-5 týždňov v sádre. A tak teraz ďatľujem do PC - veď hlava a ľavica sú zatiaľ OK a všetko mi to trvá stráášne dlho.:mee:

A to si do životopisu potom budeš môcť napísať, medzi osobné znalosti a zručnosti: ovládam desať aj päť prstovú hmatovú metódu písania na stroji ;)

To budú kukať, čo to za génia ...:D:D:D

Hlavne skoré uzdravenie a čo najkratšiu rehabilitáciu
Nika
22.02.08,14:14
Mňa dnes zarmútilo, že česká koruna opäť posilnila..........:mee:

P.S.dcéra študuje v Čechách...;)
anklar
22.02.08,15:04
Pobavilo ma:
Bola som sa trochu prejsť, zohriať sa (v budove je zima).
Vidím dvoch mužov, ako hĺbia dve jamy.
Dobrý deň! Čo tu bude?
Reklamácia, pani, reklamácia.
Tanče
22.02.08,15:20
Nóóó, lebo medveď ...
:D:D:D:D:D

Tak toto je vrchol! :mad::D:D:D

Furt ma niekto predbieha, alebi mi kradne myslienky!! ;););):D:D:D
cactus
22.02.08,16:00
Tak toto je vrchol! :mad::D:D:D

Furt ma niekto predbieha, alebi mi kradne myslienky!! ;););):D:D:D


no, predstav si, čo si to dovoľujú.....? :---:---:---

mimotemy Tanče, tvoje trefné pripomienky si vždy rada prečítamhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

len tak ďalej;););)
Tanče
22.02.08,18:01
no, predstav si, čo si to dovoľujú.....? :---:---:---

mimotemy Tanče, tvoje trefné pripomienky si vždy rada prečítamhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

len tak ďalej;););)



príspevok ocenili
Tanče ;


;)
cactus
22.02.08,18:08
príspevok ocenili
Tanče ;


;)

ďakujem, Tanče, odvďačím sa tiež:confused::rolleyes::D
judita1971
22.02.08,18:23
Mňa dnes zarmútilo, že česká koruna opäť posilnila..........:mee:

P.S.dcéra študuje v Čechách...;)


No vidíš, a mne dnes libra znova klesla, manžel pracuje v UK:Dale čo s tým, len kukám, kukám tie kurzy, vlastne ani ja nie, len môj synáčik, mi mrkne a spieva..... padá, padá, padá, je tlaková níž. nenapadne ma, čo by tebe mohol zanôtiť, žeby horolezci, horolezkyne, horolezčata... :D
adi11
24.02.08,19:46
Pobavil ma a hlavne zaskočil ma dnes rozhovor s vnukom - 12 r.
Pýtam sa, si taký chudý a malý krpec, piješ to kakao ráno ako si sľúbil že budeš, aby si nebol posledný v triede ?
a on mi neodpovedal na moju otázku, ale povedal veď ešte ani fúzy nemám :mad:
zdalo sa mi, že zle počujem, ale on to bral smrteľne vážne a bol z toho smutný - a ja som sa musela tváriť vážne a vysvetlovať prečo ? i keď mi to bolo strašne smiešne :)
takže puberta začala máme sa na čo tešiť
VladoaKatka
25.02.08,05:08
Najprv som chcela napísať tento príspevok v inej téme, ale v odbornej téme nechcem robiť "mrník".
...čo ma rozčúlilo... nevdačnosť ľudí,
...čo ma potešilo ...
Veľmi ma potešilo, že Johanka verejne vystúpila, akej vďaky sa jej ušlo prostredníctvom ss-ky. Johanka je jedna z tých, ktorej odpovede sú výstižné, jednoduché a mne vždy pomohli, otvorili oči - "aha to som nevedela", alebo mi potvrdili, že uvažujem a robím to účto správne. Je tu VÁS ozajstných poraďákov veľa, nebudem menovať, aby som nezabudla na niekoho, ktorí venujete svôj voľný čas úplne cudzím ľuďom, radíte im, trápite sa s ich problémami a vďačnosti sa nedočkáte. Málokto si uvedomuje, že oberáte svoje rodiny o čas strávený s ními. Ja keď vidím čas príspevku niektorých z Vás som v nemom úžase, mňa by už vysťahovali aj z baraku za to, že ráno, cez deň, večer ba aj v noci tu rozoberáte problémy druhých a radíte, odpovedáte na otázky úplne banálne, logicky nepochopitelné, ale predsa to robíte.

Potešilo ma to, Johanka že si napísala svoje ospravedlnenie a hneď si dala uzamknúť tému, vlastne s tým si ukázala svoju múdrosť, veľkosť a ozajstné poraďácke srdce.
Gabi03
26.02.08,09:20
Zarmútilo ma, že človek nemôže žiť podľa vlastných citov a pocitov, ale sa musí neustále niečomu prispôsobovať. A ide o to, že nie v maličkostiach ale v dosť podstatných veciach. :(
willma
27.02.08,07:01
bol mi čert dlžen ísť včera na poštu. prevzala som si rozhodnutie o neprijatí dítka do prvej triedy základnej školy pre nedostatok miesta.
Olice
27.02.08,07:18
bol mi čert dlžen ísť včera na poštu. prevzala som si rozhodnutie o neprijatí dítka do prvej triedy základnej školy pre nedostatok miesta.
To už ani do prvej triedy základnej školy neprijímajú, a to prečo, je veľa prvákov :eek:.
willma
27.02.08,07:44
je to škola mimo obvodu, kde sú povinní nás prijať a otvárajú už viac rokov len jednu prvú triedu. Do spádovej školy ju nechcem dať ani za nič
pepsikova
27.02.08,08:47
Neviem,či sa oplatí dnes rozčuľovať sa nad myslením našich spoluobčanov,ale denne si uvedomujem,že tie dávne soboty pracovnej cti a brigády na sídliskách,ktoré sme tak nemali radi,boli na niečo dobré.Prečo?..bola som včera na schôdzi firmy,ktorá jediná zabezpečuje v našej dedine obchod,malý supermarket /neviem,či môžem menovať/,no a jasné,hneď na úvod kopec sťažností na neporiadok okolo predajne.Že si ho robia sami zákazníci,to nikoho nenapadlo,ale kritizovali ostošesť. Tak som navrhla brigádu,v tom zmysle,že je to náš obchod a tak by sme mali trochu pomôcť aspoň pri úprave okolia.No a reakcia?..no len kto by to dnes robil?..to bolo asi najjemnejšie vyjadrenie..tak sa pýtam,kde vlastne žijeme?A ako žijeme? Nezaujíma nás nič okolo nás,ale vyžadujeme perfektné služby,milé a ochotné predavačky,všade cenovky a služby nadštandardné...ale pomôcť dobrovoľne,tak to nech nikoho nenapadne ani vo sne..To predsa nebudeme a nemusíme.
Emwa
28.02.08,14:42
Myslela som, ze do tejto rubriky nebudem mat moznost pisat, ze ma nevytoci nic. No dnes sa to "podarilo" T-com-u. Prestal mi predpoludnim fungovat internet,tak som predpokladal, ze je asi silna prevadzka, popoludni som zavolala na ich zname cislo a dozvedela som sa, ze uz mi prepojili internet na formu 4G, s viazanostou na .... mesiacov. Vraj som o to poziadala, sice ja o tom nic neviem, ziadnu zmluvu som nepodpisovala. A teraz, ked chcem , aby mi vratili naspat predchadzajuci internet, musim si pisomne podat Reklamaciu.
Oznamia mi vysledok setrenia.
Mam sa nad tym zasmiat alebo rovno ich poslat niekam ...
Na to, aby mi zaradili 4G internet nepotrebovali odo mna nic, ale teraz mam
reklamovat nieco, o co som neziadala.

Este ze aspon vonku je prijemne.
petovsan
28.02.08,14:48
Myslela som, ze do tejto rubriky nebudem mat moznost pisat, ze ma nevytoci nic. No dnes sa to "podarilo" T-com-u. Prestal mi predpoludnim fungovat internet,tak som predpokladal, ze je asi silna prevadzka, popoludni som zavolala na ich zname cislo a dozvedela som sa, ze uz mi prepojili internet na formu 4G, s viazanostou na .... mesiacov. Vraj som o to poziadala, sice ja o tom nic neviem, ziadnu zmluvu som nepodpisovala. A teraz, ked chcem , aby mi vratili naspat predchadzajuci internet, musim si pisomne podat Reklamaciu.
Oznamia mi vysledok setrenia.
Mam sa nad tym zasmiat alebo rovno ich poslat niekam ...
Na to, aby mi zaradili 4G internet nepotrebovali odo mna nic, ale teraz mam
reklamovat nieco, o co som neziadala.

Este ze aspon vonku je prijemne.

... vitaj v klube :D ... ja si s nimi "reklamujem" od 12/2007 non-stop. A to sme už v štádiu že: reklamácia reklamácie :mad: ... viď. môj príspevok niekde vyššie .... no ale nazabavíme sa? :D:D:D
Emwa
28.02.08,15:01
Myslela som, ze Kocurkovo existuje len v knihe. Vidim, ze v T-...... je to jedno velke Kocurkovo. Ziskavaju zakaznikov sposobm zdravotnych poistovni. Dobre si to odkukali. Este doplnim otazku ktoru som v centre dostala: A co ked to prihlasil vas syn? Odpovedam: urcite nie. Otazka ich: A odkial to viete?
Moja odpoved : Ja ziadneho syna nemam.
:rolleyes:
petovsan
28.02.08,15:29
...ze v T-...... je to jedno velke Kocurkovo. :rolleyes:

Presne tak, len dodám, že to staré známe Kocúrkovo by sa ešte kade-čomu v tejto firme aj priučilo :):):).
Na a ešte ma tak napadlo, veď vždy na začiatku upozorňujú, že tlf. hovory sú nahrávané ... tak nech si dajú tú námahu a nájdu ten hovor, kde si si tú údajnú zmenu objednávala ... to by som teda bola veľmi zvedavá, čo by našli :D:D:D ... a ak si to vraj objednávala písomne, tak nech vytasia Tebou podpísanú zmluvu, nie ???
Emwa
28.02.08,15:52
No, tak som straaasne zvedava, s cim sa vytasia. Prave pisem Reklamaciu a
pockam si na ich pisomne vyjadrenie. A ked ma nastvu, tak zrusim internet a zoberiem z inej firmy. A bude pokoj /teda aspon si myslim/
tuta
28.02.08,17:16
Myslela som, ze Kocurkovo existuje len v knihe. Vidim, ze v T-...... je to jedno velke Kocurkovo. Ziskavaju zakaznikov sposobm zdravotnych poistovni. Dobre si to odkukali. Este doplnim otazku ktoru som v centre dostala: A co ked to prihlasil vas syn? Odpovedam: urcite nie. Otazka ich: A odkial to viete?
Moja odpoved : Ja ziadneho syna nemam.
:rolleyes:

:D:D:D:D
VladoaKatka
29.02.08,04:19
Včera ma pobavila jedna hláška o dnešnom dni: že pôrodníci sa budú tešiť, že dnešný deň im vylepší počet novonarodených detí. Však tých detí sa narodí len toľko, koľko je počatých...:) vyznelo to, ako keď za mladých čias hlásili -dnešným dňom sa nám podarilo splniť plán na 110% za február alebo v päťročnici?:D:):---
Eulalia
29.02.08,04:24
No, tak som straaasne zvedava, s cim sa vytasia. Prave pisem Reklamaciu a
pockam si na ich pisomne vyjadrenie. A ked ma nastvu, tak zrusim internet a zoberiem z inej firmy. A bude pokoj /teda aspon si myslim/
Neviem, či sa netešíš predčasne. Ja mám net cez mobilného operátora, vyhovovalo mi, že aj v prípade sťahovania sa nič nemení. Ale tá rýchlosť:mad: a keď chcem byť súčasne na nete aj na skype, mám smolu, musím si vybrať len jedno. Obidve naraz nefungujú, slabý signál nepustí.:mad:
Gabi03
29.02.08,08:32
Viem, že sme len na začiatku, ale takéto prekážky som vážne neočakávala. Po takmer mesiaci sa nám ozvali zo stavebného úradu, že nám chýbajú nejaké potvrdenia. Pritom som si úplne istá, že jedno tam je. Druhé nie, ale to doteraz ani nežiadali. Nebolo to medzi zoznamami, čo máme vybaviť a nemali to ani iní stavebníci z našej dediny a už im stoja domy. :mad: Ako keby ten človek nám chcel robiť napriek. :(
katkaj
29.02.08,08:39
Viem, že sme len na začiatku, ale takéto prekážky som vážne neočakávala. Po takmer mesiaci sa nám ozvali zo stavebného úradu, že nám chýbajú nejaké potvrdenia. Pritom som si úplne istá, že jedno tam je. Druhé nie, ale to doteraz ani nežiadali. Nebolo to medzi zoznamami, čo máme vybaviť a nemali to ani iní stavebníci z našej dediny a už im stoja domy. :mad: Ako keby ten človek nám chcel robiť napriek. :(

Gabi presne viem ako sa cítiš, tiež mám túto fázu vybavovania "úspešne" za sebou a stálo ma to niekoľko rokov života. Radšej budem každý deň vybavovať tehly, betón,strechu,okná a podobné veci ako ešte raz vybavovať byrokratické papierovanie k stavebnému povoleniu :cool:

...a perlička na záver. Máme síce kladné stanovisko k stavebnému povoleniu od elektrárni ale nemôžeme si pripojiť ani stavebný prúd lebo je malá kapacita a treba rekonštruovať to vedenie, čo urobia ale až niekedy ku koncu roka. Nemať rodičovský dom 50metrov odtiaľ tak nespravím ani základy :rolleyes:

Na slovensku je to tak
Gabi03
29.02.08,08:47
Gabi presne viem ako sa cítiš, tiež mám túto fázu vybavovania "úspešne" za sebou a stálo ma to niekoľko rokov života. Radšej budem každý deň vybavovať tehly, betón,strechu,okná a podobné veci ako ešte raz vybavovať byrokratické papierovanie k stavebnému povoleniu :cool:

...a perlička na záver. Máme síce kladné stanovisko k stavebnému povoleniu od elektrárni ale nemôžeme si pripojiť ani stavebný prúd lebo je malá kapacita a treba rekonštruovať to vedenie, čo urobia ale až niekedy ku koncu roka. Nemať rodičovský dom 50metrov odtiaľ tak nespravím ani základy :rolleyes:

Na slovensku je to tak

Asi nie sme jediné, čo takto dopadli. No ja mám hnev o to väčší, lebo ten, kto má na starosti naše stavebné povolenie je známy môjho manžela. A zdá sa mi, že len napriek nám hádže tieto polená pod nohy. Ja neviem, dúfam, že sa mýlim. A keď toto budú najväčšie problémy, tak budem rada. :rolleyes::(
V kútiku duše som dúfala, že nám pomôže, no to ma ani vo sne nenapadlo, že nám bude robiť napriek. :(
katkaj
29.02.08,08:51
Asi nie sme jediné, čo takto dopadli. No ja mám hnev o to väčší, lebo ten, kto má na starosti naše stavebné povolenie je známy môjho manžela. A zdá sa mi, že len napriek nám hádže tieto polená pod nohy. Ja neviem, dúfam, že sa mýlim. A keď toto budú najväčšie problémy, tak budem rada. :rolleyes::(

My sme mali našťastie pani na stavebnom úrade veľmi milú. Horšie to bolo s inými inštitúciami. Na začiatku sme boli všade slušní a trpezliví ale po čase sme si povedali že si nenecháme brnkať po nose a keď sme začali byť "trochu drzí" a neustúpili sme tak sa začali aj veci hýbať :rolleyes: Veď zákazníci a klienti musia dodržiavať zákony a lehoty vždy, ale štátne inštitúcie a monopoly nikdy.
Kačena I.
29.02.08,15:53
Možno nie som sama, čo sa rozčuľuje momentálne nad istou vecou: Ide o to, že jedna firma neviem, či môžem napísať názov)nám posla
Výzvu na zaplatenie 4546,- Sk. Ide o 1000,-Sk pohľadávku Veľkého fondu a.s z 2. vlny privatizácie + trovy právneho zastúpenia a súdneho konania, úrok z omeškania, kopírovanie, viazanie dokumentov( to čítam z výzvy). Ide o to, že nám nikdy nič nebolo doručené, ani ich pohľadávka na zaplatenie 1000,- Sk ani žiadne súdne rozhodnutie, ani rozsudok. Keď som sa domáhala vysvetlenia, bola som odkázaná na okresný súd, kde je náš spis založený. Na moje veľké prekvapenie sme zistili, že spis skutočne existuje aj s rozsudkom. Keď sme doň nazreli, tak sme zistili, že sme boli od roku 1997 nezastihnuteľní a ani rozsudok z júna 1998 sa im nepodarilo nám doručiť, lebo sme sa nezdržiavali v mieste trvalého bydliska. Rozsudok nám nebol vôbec zaslaní poštou, ale rovno nám ho mali doručiť policajti a tí napísali do spisu list, že sme ani v ranných ani vo večerných hodinách nezastihnuteľní. A tým to haslo. Po 10 rokoch mame platiť niekomu 4 500 sk. To nás už našli obyčajnou doporučenou poštou a 10 rokov to nešlo. JA som neskutočne vytočená. Nejde tu už o tie peniaze aj keď tie tiež len tak na ulici neležia, ale ide o princíp. Nechcem to tak nechať. Aj keď zaplatíe, aby nás o ďalších 10 rokov niekto neotravoval( už teraz je v liste, že keď nezaplatíme do 22.2.08, tak bude exekúcia a to nás vyjde na 14 000), tak nedá mi to sa nad to povzniesť. A možno nie sme sami, ktorým to prišlo. Nie sú aj medzi vami takí?
Kazu
29.02.08,16:25
Myslela som, ze Kocurkovo existuje len v knihe. Vidim, ze v T-...... je to jedno velke Kocurkovo. Ziskavaju zakaznikov sposobm zdravotnych poistovni. Dobre si to odkukali. Este doplnim otazku ktoru som v centre dostala: A co ked to prihlasil vas syn? Odpovedam: urcite nie. Otazka ich: A odkial to viete?
Moja odpoved : Ja ziadneho syna nemam.
:rolleyes:

A dcéru máš? Možno to bola ona. :--- A keď ani tú nemáš, potom ťa chcel prekvapiť sám T-.... a ty nevďačná ešte si sťažuješ :D:D:D
Aňuška
29.02.08,17:28
Mňa práve pobavilo, čo čítam v Žiadosti o ročné zúčtovanie dane jednej zamestnankyne. V kolonke Titul uviedla: "ROBOT" :)
Asi sa začnem aj ja takto titulovať, lebo sa po urobených vyše 100 RZD tak aj cítim. A to ich mám ešte cca 300 pred sebou. :cool:
Emwa
29.02.08,18:29
Dcery mam dve, ale uz byvaju zvlast. A z T-.... mali srandu.

http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Monika Kováčová
29.02.08,19:29
;) Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo... :cool:
Rozalka
29.02.08,19:35
;) Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo... :cool:
Aj ti máme veriť? ja osobne nie, čítala som tvoj blog.
Mňa ráno rozčúlil vodič nákladného auta, ktorý zničoho nič, z pravého prúdu vrazil pred auto idúce predomnou a zabočil doľava. Asi mám dobré reflexy a ešte lepšie brzdy. A dnes ma aj potešilo, že z ročného zúčtovanie dane mi vyšiel preplatok 8 tisíc (aspoň akétaké bolestné za polročnú maródku so zlomenou nohou)
Johanka
29.02.08,19:37
;) Mňa dnes vôôôôbec nič nerozčúlilo... :cool:
:D:D:D hlavne , že sme zdraví :---.
Tinika
29.02.08,19:54
Mňa dnes "rozčúlilo", že po 2 rokoch nocovania a snaženia v práci som dnes dostala na výplatu prémie 0.-. Tak čo mi na to poviete?
Zoltán Kovács
29.02.08,20:10
Dnes ma poriadne naštval môj počítač. Netuším odkiaľ si stiahol do svojích útrob zákerného červa, ktorý pomali začal šarapatiť. Napriek tomu, že mám firewall, anitvir, antispam.... a čo ja viem čo ešte. Musel som zavolať brata, aby to dal do poriadku. Sedel nad tým asi 2,5 hodiny. Dal to do poriadku, no a za jeho daňové tým pádom už mám aj zaplatené.
Zoltán Kovács
29.02.08,20:12
Ale zároveň som bol aj milo prekvapený po vyplnení svojho DP FO. Prvý krát po 12 rokoch mám preplatok na daniach. Hurrá, to bude oslava.
Tinika
29.02.08,20:32
Ale zároveň som bol aj milo prekvapený po vyplnení svojho DP FO. Prvý krát po 12 rokoch mám preplatok na daniach. Hurrá, to bude oslava.
Tak to je predsa niečo pozitívne. Tak sa teš.
Zoltán Kovács
29.02.08,20:34
Tak to je predsa niečo pozitívne. Tak sa teš.
Skáčem 2 metre.:D
Tinika
29.02.08,20:37
To ja budem, keď nájdem odvahu a silu vypadnúť z tej firmy. A samozrejme ak nájdem niečo na prežitie. Alebo viac svojich klientov a hlavne musím ešte viac a usilovnejšie študovať, lebo ešte mám dosť medzery v zákonoch a takých pikoškách.
Nika
29.02.08,21:25
Viem, že sme len na začiatku, ale takéto prekážky som vážne neočakávala. Po takmer mesiaci sa nám ozvali zo stavebného úradu, že nám chýbajú nejaké potvrdenia. Pritom som si úplne istá, že jedno tam je. Druhé nie, ale to doteraz ani nežiadali. Nebolo to medzi zoznamami, čo máme vybaviť a nemali to ani iní stavebníci z našej dediny a už im stoja domy. :mad: Ako keby ten človek nám chcel robiť napriek. :(


Gabi presne viem ako sa cítiš, tiež mám túto fázu vybavovania "úspešne" za sebou a stálo ma to niekoľko rokov života. Radšej budem každý deň vybavovať tehly, betón,strechu,okná a podobné veci ako ešte raz vybavovať byrokratické papierovanie k stavebnému povoleniu :cool:

...a perlička na záver. Máme síce kladné stanovisko k stavebnému povoleniu od elektrárni ale nemôžeme si pripojiť ani stavebný prúd lebo je malá kapacita a treba rekonštruovať to vedenie, čo urobia ale až niekedy ku koncu roka. Nemať rodičovský dom 50metrov odtiaľ tak nespravím ani základy :rolleyes:

Na slovensku je to tak

Počúvam J.Nohavicu a pri pesničke Nechte to koňovi som si na vás spomenula:
"Ten kdo má štempl, ten je i v právu.....nechej to koňovi má větší hlavu a velká hlava jak známo rodí velké myšlenky"

"Ten kdo má židli ten je i v právu........"

:rolleyes:
Ibaka
02.03.08,15:47
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!
Danila
02.03.08,16:16
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!Aj by možno splnili, keby netrpeli stratou pamäti.:)
Danila
02.03.08,18:21
Včera som počul v správach primátora Novák k 1. výročiu tragédie. Sťažoval sa že zatial príslušné orgány nesplnili čo slúbili, hlavne rýchlu zdravotnú pomoc. Mesto s takým rizikovým priemyslom ako sú Nováky by túto rýchlu zdravotnú pomoc akútne potrebolalo, to je fakt. Hlavne že pracovné zdravotné služby nám chceli naordinovať takmer až domov!!!Pozerala som v správach toto smutné výročie. Jedného zo zodpovedných potrestali vyhadzovom na tristolitrový flek. A nielen za to. Tak to už nie som smutná, ale celkom vážne nasr...:mad:
wagner
02.03.08,18:22
Pokiaľ viem, tak rýchla zdravotná služba by už v Novákoch mala byť, stiahli ju z Nitrianskeho Rudna do Novák.
JAJA11
03.03.08,06:15
Aj by možno splnili, keby netrpeli stratou pamäti.:)

Ono sa ľahšie nariaďuje to, čo štát nič nestojí, ale zaplatia to podnikatelia. Ale rýchlu pomoc by platil štát a to už nie je z čoho. :(
liba2
03.03.08,06:49
Ono sa ľahšie nariaďuje to, čo štát nič nestojí, ale zaplatia to podnikatelia. Ale rýchlu pomoc by platil štát a to už nie je z čoho. :(
Múdra myšlienka, máš odo mňa bodík......
Stefan2005
03.03.08,07:01
....Jedného zo zodpovedných potrestali vyhadzovom na tristolitrový flek....

To asi v rámci prevencie. Nepriama úmernosť - prechodom na lepšie odmeňované miesto sa znižuje miera škody, ktorú dotyčný môže spôsobiť...
Kazu
03.03.08,08:12
Pokiaľ viem, tak rýchla zdravotná služba by už v Novákoch mala byť, stiahli ju z Nitrianskeho Rudna do Novák.

wagner, ani netušíš ako si ma s tou správou pobavila.:D Takže zdravotná služba je už v Novákoch. No to som spokojná, o svoju švagrovú sa už nebojím. Teraz len, aby tú službu pre zmenu nepotrebovali v Rudne:rolleyes:. Ale tam tuším chemička nie je :--- Čo tam vlastne majú, keď tam tá služba doteraz bola?
mirpo
03.03.08,08:14
Hurááá, konečne máme prúd.:):---:D Po tom hroznom víkende, keď sa prehnal cez Malacky ten vietor.... V sobotu od obeda sme nemali prúd až do nedele /bol len 2,5 hod. a zase vypadol/ a naskočil až dnes nadránom. Časť mesta nemala problém - samozrejme len pár ulíc kde bývam ja...:mee:
A to som sa učila na skúšky na výberové konanie:eek:
V dnešnej dobe bez el. prúdu skoro nič nefunguje:mee::mad::eek:
Emwa
03.03.08,10:02
Takze som znova k teme "nechceny 4G internet"
Predstavte si, ze vo stvrtok som reklamovala internet, ktory mi pripojili bez toho, aby som to chcela, dnes mi prisiel doporuceny list od T-..., kde mi posielaju zmluvu o 4G. A to som vo stvrok rozpravala priamo s clovekom, ktory
mi dal za pravdu, ze urobil chybu. No a ten isty clovek mi v piatok posle uvedenu zmluvu. Ma vobec nieco v hlave? /Myslim na rozum./
Cakam, kym dnes pride do prace /vraj az popoludni/ a co sa dozviem.
Maruška54
03.03.08,11:22
Hurááá, konečne máme prúd.:):---:D Po tom hroznom víkende, keď sa prehnal cez Malacky ten vietor.... V sobotu od obeda sme nemali prúd až do nedele /bol len 2,5 hod. a zase vypadol/ a naskočil až dnes nadránom. Časť mesta nemala problém - samozrejme len pár ulíc kde bývam ja...:mee:
A to som sa učila na skúšky na výberové konanie:eek:
V dnešnej dobe bez el. prúdu skoro nič nefunguje:mee::mad::eek:
Ja som teda z tej druhej časti Malaciek, u nás bol výpadok v sobotu navečer asi 2 hodiny.
mirpo
03.03.08,11:29
Ja som teda z tej druhej časti Malaciek, u nás bol výpadok v sobotu navečer asi 2 hodiny.
Moji rodičia tiež mali prúd - iná časť mesta. Už o ulicu vedľa sa svietilo a my nič. Našťastie teraz už všetko funguje.:)
Kuzelnicka
03.03.08,11:33
Berem uver zo stavebky a moj brat mi ruci, ale momentlane mu preplo (pohadali sme sa) a obvinil ma ze som sfalsovala jeho podpis...som z toho uplne paf, sklamana...to som od neho nikdy necakala....
Kazu
03.03.08,11:47
Berem uver zo stavebky a moj brat mi ruci, ale momentlane mu preplo (pohadali sme sa) a obvinil ma ze som sfalsovala jeho podpis...som z toho uplne paf, sklamana...to som od neho nikdy necakala....

Nikdy som nebrala úver zo stavebnky. Ale brala som úver zo sporiteľne a tam sa musel k podpísaniu dostaviť ručiteľ osobne aj s občianskym preukazom. Skontrolovali, vysvetlili mu čo a ako a potom podpísal. Podpis sa nedal sfalšovať, ibaže by som sfalšovala aj ručiteľa. Myslím si, že všetky úvery sa vybavujú podobným spôsobom, tak si neviem dosť dobre predstaviť ako si mohla sfalšovať jeho podpis :confused:.
Kazu
03.03.08,11:50
Takze som znova k teme "nechceny 4G internet"
Predstavte si, ze vo stvrtok som reklamovala internet, ktory mi pripojili bez toho, aby som to chcela, dnes mi prisiel doporuceny list od T-..., kde mi posielaju zmluvu o 4G. A to som vo stvrok rozpravala priamo s clovekom, ktory
mi dal za pravdu, ze urobil chybu. No a ten isty clovek mi v piatok posle uvedenu zmluvu. Ma vobec nieco v hlave? /Myslim na rozum./
Cakam, kym dnes pride do prace /vraj az popoludni/ a co sa dozviem.

Daj vedieť ako si dopadla. Pomôžeme ti rozčuľovať sa. :--- .... a možno sa aj priučíme ako sa robia výhovorky:---:---
lorelei
03.03.08,11:58
Daj vedieť ako si dopadla. Pomôžeme ti rozčuľovať sa. :--- .... a možno sa aj priučíme ako sa robia výhovorky:---:---

Ahoj Kazu, Teba si neviem predstavit rozculovat sa:D.
Erika-ežka
03.03.08,12:02
No aj ja mám skúsenosť 4-G internetom :mad:. V polovici januára som sa dala "nadílovať" na 4G - s modemom. Samozrejme, len čo mi prišiel, známy mi potvrdil, že v tých lokalitách kde som ho chcela používať určite nepôjde. Nakoniec som zistila, že som sa dala nahovoriť na somarinu, tak som ho vrátila asi hodinu po tom čo mi prišla SMS, že ho aktivovali. Ten díler mi tvrdil, že 1/2 roka nebudem platiť nič, ja som zmluvu zrušila, modem som vrátila, takže som to považovala za vybavené, kým mi neprišla fa na 2300 Sk. Našťastie som nezahodila doklad o odstúpenie od zmluvy, ale aj tak som musela ísť spísať reklamáciu - že vraj "uhraďte to a my keď to vyriešime, tak vám korunky vrátime":eek:. To určite. Povedala som im, že nič neuhrdím, iba ak výšku, ktorá patrí k mobilu. Už prešli asi 2 týždne, takže čakám na odpoveď alebo SMS - že ma vypnú ak neuhradím :mad:. Som zvedavá čo príde skôr .
Kuzelnicka
03.03.08,12:18
Nikdy som nebrala úver zo stavebnky. Ale brala som úver zo sporiteľne a tam sa musel k podpísaniu dostaviť ručiteľ osobne aj s občianskym preukazom. Skontrolovali, vysvetlili mu čo a ako a potom podpísal. Podpis sa nedal sfalšovať, ibaže by som sfalšovala aj ručiteľa. Myslím si, že všetky úvery sa vybavujú podobným spôsobom, tak si neviem dosť dobre predstaviť ako si mohla sfalšovať jeho podpis :confused:.

Podpisovali sme to pred notarom a tam sa to veru neda sfalsovat. Ale ziadost o uver sme podpisovali len doma a na to sa vyhovara.
katkaj
03.03.08,12:21
Podpisovali sme to pred notarom a tam sa to veru neda sfalsovat. Ale ziadost o uver sme podpisovali len doma a na to sa vyhovara.


tak ale najprv sa podpíše žiadosť a až potom zmluva. Takže pokiaľ ste zmluvu podpisovali pred notárom tak nie je čo riešiť. Brat si hľadá dosť "detské" dôvody na spory :mee:
Kazu
03.03.08,12:27
Ahoj Kazu, Teba si neviem predstavit rozculovat sa:D.

To máš pravdu, kto ma nepozná ani nezistí. :--- Ja sa smejem aj keď sa rozčuľujem. Aj s manželom sa vadím oznamovacím spôsobom "Som na teba nahnevaná" :D
wagner
03.03.08,12:43
Len tak mimo keď zobrali tú rýchlu z Rudna do Novák, tak tam majú iba jednu veľkú priehradu, ktorá keby sa pretrhla tak by zaliala celú dolinu až po Partizánske. No neviem, či by sa neušlo niečo aj do Novák. Okrem toho je to spádová obec. Najbližšia rýchla je v Bojniciach, vo Valaskej Belej a v Novákoch. Všade vzdialenosť 15 km. Možno sa naučia sanitky lietať, aby stihli prísť v termíne. Alebo im pacient pôjde naproti, aby neumrel skôr, ako dorazia. Alebo možno zmenia zákon a povedia, že stačí aby prišla sanitka za pol hodinu. Kto pozná terén, tak vie že ani pretekár to nestihne skôr ako za 20 minút. V zime ledva za pol hodinu. Ale na Slovensku je to tak.
michelle84
03.03.08,12:48
Len tak mimo keď zobrali tú rýchlu z Rudna do Novák, tak tam majú iba jednu veľkú priehradu, ktorá keby sa pretrhla tak by zaliala celú dolinu až po Partizánske. No neviem, či by sa neušlo niečo aj do Novák. Okrem toho je to spádová obec. Najbližšia rýchla je v Bojniciach, vo Valaskej Belej a v Novákoch. Všade vzdialenosť 15 km. Možno sa naučia sanitky lietať, aby stihli prísť v termíne. Alebo im pacient pôjde naproti, aby neumrel skôr, ako dorazia. Alebo možno zmenia zákon a povedia, že stačí aby prišla sanitka za pol hodinu. Kto pozná terén, tak vie že ani pretekár to nestihne skôr ako za 20 minút. V zime ledva za pol hodinu. Ale na Slovensku je to tak.

Mňa toto až tak veľmi nerozhádže, pretože bývam hneď pri záchrannej službe, a keď sme potrebovali ich rýchlu zdravotnícku pomoc, trvalo 15-20 minút, kým im došlo, kde vôbec majú ísť a aj to sme im zo 5-krát volali, kde trčia. Ďalej sa ani nevyjadrujem, aj tak sa tým nič nezmení :mee::mee::mee:
Kazu
03.03.08,13:07
Len tak mimo keď zobrali tú rýchlu z Rudna do Novák, tak tam majú iba jednu veľkú priehradu, ktorá keby sa pretrhla tak by zaliala celú dolinu až po Partizánske. No neviem, či by sa neušlo niečo aj do Novák. Okrem toho je to spádová obec. Najbližšia rýchla je v Bojniciach, vo Valaskej Belej a v Novákoch. Všade vzdialenosť 15 km. Možno sa naučia sanitky lietať, aby stihli prísť v termíne. Alebo im pacient pôjde naproti, aby neumrel skôr, ako dorazia. Alebo možno zmenia zákon a povedia, že stačí aby prišla sanitka za pol hodinu. Kto pozná terén, tak vie že ani pretekár to nestihne skôr ako za 20 minút. V zime ledva za pol hodinu. Ale na Slovensku je to tak.

Uvažujú správne. Keď sa hrádza pretrhne, sanitka je zbytočná. Do Rudna nech kúpia plávacie kolesá :---
pepsikova
03.03.08,13:32
Kazu...to bolo zákerné ale výstižné...
ondrejvla
03.03.08,13:45
Mňa potešilo, že aj napriek tomu, že som opäť vo Vyšných Hágoch mám so sebou mobilný internet a som doma na Porade. Pekné popoludnie všetkým.
VladoaKatka
03.03.08,13:50
Tešíme sa spolu s Tebou a prajeme Ti príjemný liečebný pobyt.
ondrejvla
03.03.08,13:53
Ďakujem, no nie je to liečebný pobyt, ale nemocničný.
katkaj
03.03.08,13:57
Ďakujem, no nie je to liečebný pobyt, ale nemocničný.

Vlastička ale my všetci veríme že sa zmení na liečebný ;)
VladoaKatka
03.03.08,14:30
Ďakujem, no nie je to liečebný pobyt, ale nemocničný.
My to berieme, ako liečebný :) úsmev, úsmev, úsmev.
Kazu
03.03.08,14:41
Kazu...to bolo zákerné ale výstižné...

No vieš, zlomyselného smajlíka som nenašla a vyvaľuje mi to bok, keď vidím ako "objavili Ameriku" a našli riešenie pre Nováky.
pepsikova
03.03.08,16:51
Kazu,pre Nováky sa nič lepšie nenájde,pokiaľ to bude musieť zaplatiť štát a myslím si ,že je to "horúci zemiak"..bude sa pohadzovať dovtedy,pokiaľ nevychladne..veď predsa niekto (myslím, že to bol terajší riaditeľ vojenského závodu v Novákoch a opravte ma,prosím,ak sa mýlim) povedal včera v správach,že riziko práce je vždy a vždy sa môže niečo stať...tak prečo vyhadzovať peniažky,treba dúfať,že sa nič nestane,to vyjde lacnejšie.
Mňa by len zaujímalo,prečo Hlavná banská záchranná stanica je v Prievidzi a nie v Novákoch,takpovediac na tvare miesta,najbližšie pri rizikových prevádzkach,iba niekoľko sto metrov k baniam i k Doline.Je pravda,že záchranári vyrážajú okamžite a rýchlo,ale je to predsa len 12 km,12 minút,nepočítane sekúnd...a každá sekunda je život.
wagner
03.03.08,17:48
Tie nafukovacie kolesá by pre Rudno boli iba na srandu. Raz som sa spýtala akú záchrannú techniku by použili hasiči, keby sa hrádza v Rudne pretrhla. Odpoveď bola, že žiadnu, lebo na Sučianskom majeri by bola výška vody 8 metrov a nebolo by čo zachraňovať. Tak preto dali tú rýchlu do Novák, že možno im by natieklo menej vody a skôr by pred ňou utiekli. A prečo je hlavná banská záchranná stanica v Prievidzi? Myslím si, že asi za to, že baňa je aj v Handlovej, v Cígli, v Novákoch a tiež robia záchranné akcie podľa potreby aj v iných baniach. Takže sú niekde v strede.
wagner
03.03.08,17:55
Pre menej znalých - Sučiansky majer to je tam, kde je to Bistro Majer - kde sa z rudňanskej doliny vchádza na hlavnú trasu v smere do Novák a Bánoviec nad Bebravou. A čo sa týka rizika práce v nováckej doline? Robila som tam tiež asi štyri roky a po jednom menšom probléme so strojom som sa rozhodla odísť. Už vtedy som prehlásila, že nemienim ísť hore umývať okná. Žiaľ, dve z tých čo to neprežili boli moje kamarátky a kedysi som s nimi robila. Tá práca bola vždy a určite aj je a aj bude riziková. Našťastie som odtiaľ zavčasu odišla.
Kazu
03.03.08,18:20
Pre menej znalých - Sučiansky majer to je tam, kde je to Bistro Majer - kde sa z rudňanskej doliny vchádza na hlavnú trasu v smere do Novák a Bánoviec nad Bebravou. A čo sa týka rizika práce v nováckej doline? Robila som tam tiež asi štyri roky a po jednom menšom probléme so strojom som sa rozhodla odísť. Už vtedy som prehlásila, že nemienim ísť hore umývať okná. Žiaľ, dve z tých čo to neprežili boli moje kamarátky a kedysi som s nimi robila. Tá práca bola vždy a určite aj je a aj bude riziková. Našťastie som odtiaľ zavčasu odišla.

Bistro Majer? To sú tie dve pizzerie vedľa seba vľavo pred tým kopcom do Novák? No to tuším budem chodiť cez Žilinu. Vyzerá to tak, že diaľnica bude vyššie ako vodná nádrž Hričov :---
wagner
03.03.08,18:57
Ano, tie dve pizzerie pred kopcom do Novák. Ale neboj sa, zatiaľ vraj nie je dôvod na roztrhnutie hrádze. Aj keď človek nikdy nevie. Stačí malé zemetrasenie, a nevieme čo sa môže stať. Buďme optimisti, dúfajme, že sa to nikdy nestane.
ZuzanaP
04.03.08,08:06
Priateľ sa bol informovať v DSS prečo má na dôchodkovom účte nižší zostatok ako mal v decembri 2007. Z DSS ho poslali na soc. poisťovňu, aby zistil, či mu príspevok odvádzajú. "Milá" pani na SP povedala, že hádam ich nechce obviniť, že by mu príspevky neodvádzali, že ona robí výkazy a nemá čas sa venovať jemu:eek:. Vraj ak si riadne platí odvody, oni majú 45 dní na poslanie príspevku.... Fajn beriem, ale ako môže normálny človek vedieť, aké majú oni lehoty......:eek: Vrie to vo mne.....
tuta
04.03.08,08:19
Priateľ sa bol informovať v DSS prečo má na dôchodkovom účte nižší zostatok ako mal v decembri 2007. Z DSS ho poslali na soc. poisťovňu, aby zistil, či mu príspevok odvádzajú. "Milá" pani na SP povedala, že hádam ich nechce obviniť, že by mu príspevky neodvádzali, že ona robí výkazy a nemá čas sa venovať jemu:eek:. Vraj ak si riadne platí odvody, oni majú 45 dní na poslanie príspevku.... Fajn beriem, ale ako môže normálny človek vedieť, aké majú oni lehoty......:eek: Vrie to vo mne.....

To je naša štátna správa :mee:.
cloe
04.03.08,09:01
Ja som sa dnes nahnevala sama na seba. Tak si predstavte, že som omylom zaslala jedno DP DPH nie na daňový úrad ale na adresu klienta. Akože odosielateľ a adresát je jedej a ten istý::eek: Takže klientovi sa to samozrejme vrátilo a na DÚ sa to nedostalo.
To sa mi ešte nikdy nestalo, mrzí ma to o to viac, že sa jedná o nového klienta. Samozrejme, že 2000,-- pokutu mu uhradím ale tá ostuda...:confused:
katkaj
04.03.08,09:16
Ja som sa dnes nahnevala sama na seba. Tak si predstavte, že som omylom zaslala jedno DP DPH nie na daňový úrad ale na adresu klienta. Akože odosielateľ a adresát je jedej a ten istý::eek: Takže klientovi sa to samozrejme vrátilo a na DÚ sa to nedostalo.
To sa mi ešte nikdy nestalo, mrzí ma to o to viac, že sa jedná o nového klienta. Samozrejme, že 2000,-- pokutu mu uhradím ale tá ostuda...:confused:

Myslím že každý rozumný klient to musí v tomto chaotickom uzávierkovom období pochopiť :rolleyes:
cloe
04.03.08,09:19
Myslím že každý rozumný klient to musí v tomto chaotickom uzávierkovom období pochopiť :rolleyes:

No, klient sa tomu smial, ale už mám ten blbý pocit, že sa na mňa nemôže spoľahnúť. Veď vieš...
katkaj
04.03.08,09:24
No, klient sa tomu smial, ale už mám ten blbý pocit, že sa na mňa nemôže spoľahnúť. Veď vieš...

Viem si to predstaviť ale pokiaľ to klient zobral s humorom tak sa netráp. Veď mu budeš svojou prácou dokazovať že sa môže na teba spoľahnúť. ;)
Musíš si povedať že pokiaľ sa len toto stalo tak je to ešte stále v poriadku :rolleyes:
pepsikova
04.03.08,18:16
Niekde som čítala,že všetko,čo prichádza,prichádza z nejakého dôvodu.
Ku mne z nejakého dôvodu prišiel "arab".Votrel sa do môjho ICQ a ono od radosti začalo písať sprava doľava. A nikto nevie,ako ho odtiaľ vypratať.Len ten dôvod keby som vedela,avšak nedá sa s ním dohovoriť.Veru neviem,či som rozčúlená, alebo spokojná,že zas mám niečo,čo nemá hocikto.
pepsikova
05.03.08,05:59
Dobré ráno..ak by náhodou niekoho rozčúlilo ICQ,ktoré si zmyslí písať opačným smerom,tak,ako to moje,tak posielam riešenie...treba stlačiť ĽAVÝ CTRL + PRAVÝ SHIFT a je to zas ,ako má byť..
cactus
05.03.08,08:58
Niekde som čítala,že všetko,čo prichádza,prichádza z nejakého dôvodu.
Ku mne z nejakého dôvodu prišiel "arab".Votrel sa do môjho ICQ a ono od radosti začalo písať sprava doľava. A nikto nevie,ako ho odtiaľ vypratať.Len ten dôvod keby som vedela,avšak nedá sa s ním dohovoriť.Veru neviem,či som rozčúlená, alebo spokojná,že zas mám niečo,čo nemá hocikto.


Dobré ráno..ak by náhodou niekoho rozčúlilo ICQ,ktoré si zmyslí písať opačným smerom,tak,ako to moje,tak posielam riešenie...treba stlačiť ĽAVÝ CTRL + PRAVÝ SHIFT a je to zas ,ako má byť..

fakt, zaujímavé.
Ako sa také niečo môže stať?:confused::confused::confused:
Bionda
05.03.08,11:18
Ja dnes od rana "bojujem" s nepriaznou osudu a t.j. blbne mi internet, takze musim pracovat s pomalym pripojenim a na PC kde vsetko v inom jazyku, aj ine vonkajsie oznacenia na klavesnici.. chrozne.. :eek: asi by som dnes nemala absolutne nic robit :D este sa mi udeje cosi vazne ? :D
lorelei
05.03.08,11:23
Ja dnes od rana "bojujem" s nepriaznou osudu a t.j. blbne mi internet, takze musim pracovat s pomalym pripojenim a na PC kde vsetko v inom jazyku, aj ine vonkajsie oznacenia na klavesnici.. chrozne.. :eek: asi by som dnes nemala absolutne nic robit :D este sa mi udeje cosi vazne ? :D

Ja by som to ani neriskovala, este chytis nejaky virus nahodou, a kto by chcel byt na nejakych antibiotikach:D:D:D. Ale mne tu vsetko frci ako treba, tiez by som najradsej zabalila vsetko dnes. Opatruj sa.:D
cloe
05.03.08,16:42
Ja som sa dnes nahnevala sama na seba. Tak si predstavte, že som omylom zaslala jedno DP DPH nie na daňový úrad ale na adresu klienta. Akože odosielateľ a adresát je jedej a ten istý::eek: Takže klientovi sa to samozrejme vrátilo a na DÚ sa to nedostalo.
To sa mi ešte nikdy nestalo, mrzí ma to o to viac, že sa jedná o nového klienta. Samozrejme, že 2000,-- pokutu mu uhradím ale tá ostuda...:confused:

Citujem sama seba, aby som objasnila o čo sa jedná.
A teraz čo ma potešilo. Dnes som to išla riešiť na daňový úrad a potešila ma
teta správkyňa, že ju to tak pobavilo, že to ešte v živote nevidela, tak že to nejak zaonačí a nedá pokutu:D
Aj daňoví úradníci sú len ľudia;)
VladoaKatka
05.03.08,16:48
Čo ma dnes potešilo ... zastavili sa za mladými svatovci a naša nevesta len na túto príležitosť čakala v tej najlepšej debate nám podstrčila materskú knižku a fotky zo sonografie:) :):)no nie je to nádhera budú mať druhé bábätko a my nové vnúčatko.:---:):---
durisovad
05.03.08,18:26
Gratulujem, aj ja by som pristala na nove vnucatko. To nase - jedine- uz ma 16 rokov. Je mile, zlate, ale aj take male by nas potesilo.
Rozalka
05.03.08,18:36
Gratulujem, aj ja by som pristala na nove vnucatko. To nase - jedine- uz ma 16 rokov. Je mile, zlate, ale aj take male by nas potesilo.
... úplne ti rozumiem: také voňavučké bábňatko ...
durisovad
05.03.08,21:51
Ach veru, ale nase deti akosi nechcu pochopit, ze na nasich starych kolenach je dost miesta pre take vonavucke a milucke detusky. No, ale Pan Boh zaplat aj za to jedno, ktore mame.
Ivana Š
05.03.08,21:54
Gratulujem, aj ja by som pristala na nove vnucatko. To nase - jedine- uz ma 16 rokov. Je mile, zlate, ale aj take male by nas potesilo.

Už so skoro súhlasila, ale včas som sa zabrzdila
ja mám na vnúča ešte čas - dcéra má len 12 rokov

súhlasím ale s tým - milé, zlaté, ako moje 3 mesačné krstniatko Maťko :):):)
willma
06.03.08,06:00
Pripájam sa ku Ivanke, ale u mňa je to vnúča reálnejšie, synátor je o 6 dní plnoletý a nezabudol mi povedať, že potom už bude robiť čo sa mu bude chcieť:eek:, Rýchlo som ho ale vyviedla z omylu :D a našťastie je taká povaha, že sme sa na tom obaja zasmiali. No snáď sa nebudem musieť neskôr zapojiť do kampane "Chceš vnúča? Urob si :D:D:D
Nika
06.03.08,07:48
Pripájam sa ku Ivanke, ale u mňa je to vnúča reálnejšie, synátor je o 6 dní plnoletý a nezabudol mi povedať, že potom už bude robiť čo sa mu bude chcieť:eek:, Rýchlo som ho ale vyviedla z omylu :D a našťastie je taká povaha, že sme sa na tom obaja zasmiali. No snáď sa nebudem musieť neskôr zapojiť do kampane "Chceš vnúča? Urob si :D:D:D

Len neprivolávaj čerta....;) Vnúča je krásne, ale v správny čas. Ja som tiež mala obavy keď mala dcéra 18 a veru naplnili sa..... o 3 mesiace bola tehotná......:confused:.
Teraz máme krásnu vnučku, už bude mať 7 rokov, robí nám radosť, ale pokojne by som pár rokov počkala. :)
Barbara
06.03.08,07:51
no aby to nevyzeralo, že som mimotemy čo sa týka tých vnúčat, tak aj ja sa Vám pochválim, že ja tiež mám vnuka 10 ročného, mimochodom hen tutok na tej fotke, ale aby som ostala v téme, tak ma dnes ohromne potešilo, že sa mi dostala tá česť, že som VAJPI členka hen kuknite:) a zároveň ma aj zarmútilo, že som dnes v tejto firme 28 rokov:eek: ale hlavne je mi smutno z toho, keď si uvedomujem, ... jak friško ale utekajú tie roky.....:mee: teraz som mala 25 a.... ale čo to trepem, šak mám stále tých 17 ;):---:) takže sláva;):D


:---;):---:)
Zuzka10
06.03.08,07:54
Čo ma dnes potešilo ... zastavili sa za mladými svatovci a naša nevesta len na túto príležitosť čakala v tej najlepšej debate nám podstrčila materskú knižku a fotky zo sonografie:) :):)no nie je to nádhera budú mať druhé bábätko a my nové vnúčatko.:---:):---
Katka, gratulujeme a tešíme sa s vami......;):o:)18028
liba2
06.03.08,08:16
no aby to nevyzeralo, že som mimotemy čo sa týka tých vnúčat, tak aj ja sa Vám pochválim, že ja tiež mám vnuka 10 ročného, mimochodom hen tutok na tej fotke, ale aby som ostala v téme, tak ma dnes ohromne potešilo, že sa mi dostala tá česť, že som VAJPI členka hen kuknite:) a zároveň ma aj zarmútilo, že som dnes v tejto firme 28 rokov:eek: ale hlavne je mi smutno z toho, keď si uvedomujem, ... jak friško ale utekajú tie roky.....:mee: teraz som mala 25 a.... ale čo to trepem, šak mám stále tých 17 ;):---:) takže sláva;):D


:---;):---:)
vitaj v klube :D
willma
06.03.08,09:40
Len neprivolávaj čerta....;) Vnúča je krásne, ale v správny čas. Ja som tiež mala obavy keď mala dcéra 18 a veru naplnili sa..... o 3 mesiace bola tehotná......:confused:.
Teraz máme krásnu vnučku, už bude mať 7 rokov, robí nám radosť, ale pokojne by som pár rokov počkala. :) Veď ja si tiež rada počkám a kľudne až do dôchodku. Ale z druhej strany, zabijem ho keď sa pritrafí? :D. Ale zatiaľ je jeho názor ten, že do 30 času dosť, tak som zvedavá
Lydka R
06.03.08,14:51
Mňa maximálne rozčúlilo to, keď som klientovi (s.r.o.) s 30 dňovou splatnosťou faktúr po tom, čo mi neuhradil fa za 4Q/07 (ktorá bola splatná 22.2.08) poslala upomienku a on mi odpisal, že sa pýta, kedy budú hotové a odovzdané všetky činnosti a práce daňové priznanie a pod, ktoré su obsiahnuté v zmluve a sú podkladom pre fakturáciu za kvartál. Podotýkam, že beriem od neho tak smiešnu sumu, ktorú sa tu hanbím napísať a daňové robím grátis. Bývala účtovníčka brala za to aspoň dve tisícky, čo som sa dozvedela až neskôr náhodou.
zuhl
06.03.08,14:55
Ide ma dnes poraziť, lebo mám rozrobené tri firmy, že mi niečo ešte donesú a keď ich obvolávam, tak jeden že ešte to nemá, druhý že v utorok a tak.. a ja sa môžem do 31. aj po....
Lydka R
06.03.08,14:56
Ide ma dnes poraziť, lebo mám rozrobené tri firmy, že mi niečo ešte donesú a keď ich obvolávam, tak jeden že ešte to nemá, druhý že v utorok a tak.. a ja sa môžem do 31. aj po....
A čo vari chceš mať všetko hotové už teraz? Čo by si robila do konca mesica?
VladoaKatka
06.03.08,15:11
No dnes som bola u dermatologičky s materským znamienkom na tvári, ktoré sa mi zdalo, že začalo rásť. Bohužial je to tak a musí to ísť preč. Zajtra už som aj objednaná na zákrok. :mee:No bude ako bude, som rada, že hneď zajtra, lebo asi keby to malo byť neskôr týždeň - dva... ale nebudem to radšej rozvíjať.
zuhl
06.03.08,15:16
Držím palce, aby všetko bolo ok, lebo dnes mám už týchto zlých zdravotných správ z okolia dosť.
Lydka R
06.03.08,15:25
No dnes som bola u dermatologičky s materským znamienkom na tvári, ktoré sa mi zdalo, že začalo rásť. Bohužial je to tak a musí to ísť preč. Zajtra už som aj objednaná na zákrok. :mee:No bude ako bude, som rada, že hneď zajtra, lebo asi keby to malo byť neskôr týždeň - dva... ale nebudem to radšej rozvíjať.

Neboj sa, ja som bola so synom keď bol ešte malý a teraz (keď je veľký) mu malinkú jazvičku vidno len keď sa poriadne zadívam.
Ibaka
06.03.08,15:25
Pripájam sa ku Ivanke, ale u mňa je to vnúča reálnejšie, synátor je o 6 dní plnoletý a nezabudol mi povedať, že potom už bude robiť čo sa mu bude chcieť:eek:, Rýchlo som ho ale vyviedla z omylu :D a našťastie je taká povaha, že sme sa na tom obaja zasmiali. No snáď sa nebudem musieť neskôr zapojiť do kampane "Chceš vnúča? Urob si :D:D:D
Tak ja tiež čakám na vnúčatko hoci tí moji (syn 30, dcéra 26) tvrdia že majú ešte čas. Bože ako ich presvedčím že je najvyšší čas!!! Všetci moji rovesníci sú už dedovia a ja nič.! Už som sa aj vyhrážal že si bábätko zabezpečím sám, nepomáha. Ale keď obaja nadobudli plnoletosť, vtedy boli múdri, tiež tvrdili že si budú robiť čo chcú. Ja som ich tiež vyviedol z omylu a tvrdil som im : plnoletí budeš za nasledovných podmienok:
1. Podľa kalendára si dospelý- to je jediné čo spĺňaš
2. fyzicky si už dúfam tiež vyvinutý:
Ešte musíš:
1) dozrieť psychycky -získať rozum
2) dozrieť ekonomicky - keď si budeś na seba zarábať

Potom si môžes povedať že si dospelý.
Doteraz sa na tom smejeme
VladoaKatka
06.03.08,15:38
Neboj sa, ja som bola so synom keď bol ešte malý a teraz (keď je veľký) mu malinkú jazvičku vidno len keď sa poriadne zadívam.
Ja sa nebojím, čo klamem bojím, kto by sa nebál, ale už keď sa to znamienko zmenilo nič sa nedá robiť a myslím si, že radšej skôr ako neskôr. Lenže ja to znamienko mám na tvári presne na tom mieste, ako mala moja babka a jej sa to zvrtlo na zhubné, mala rakovinu kože.Vieš, keď sa to vyskytlo v rodine, preto tá rýchlosť s tým zákrokom.

Ešte mám dokončiť 5 DP,mám ich už prakticky nahodené ao vypočítané,len ešte posledné kontroly, aj teraz už jedno chystám na odovzdanie.Dúfam, že budem schopná uvažovať, než prídu výsledky z hystologie.
zuhl
06.03.08,15:40
Mysli pozitívne.
katka50
06.03.08,15:41
Ja sa nebojím, čo klamem bojím, kto by sa nebál, ale už keď sa to znamienko zmenilo nič sa nedá robiť a myslím si, že radšej skôr ako neskôr. Lenže ja to znamienko mám na tvári presne na tom mieste, ako mala moja babka a jej sa to zvrtlo na zhubné, mala rakovinu kože.Vieš, keď sa to vyskytlo v rodine, preto tá rýchlosť s tým zákrokom.

Ešte mám dokončiť 5 DP,mám ich už prakticky nahodené ao vypočítané,len ešte posledné kontroly, aj teraz už jedno chystám na odovzdanie.Dúfam, že budem schopná uvažovať, než prídu výsledky z hystologie.
Aj ja Ti držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
wagner
06.03.08,16:16
To, čo sa mne dnes stalo, sa určite v živote málokedy stáva. Pred koncom zmeny prišiel šéf s kvetmi a ja som sa nevinne spýtala, na čo sú mu. Povedal že na zajtra, lebo majú akciu. Keďže bola schôdza a mňa z mojej terajšej "tiež kancelárie - zasadačky" vyhodili, išla som do druhej kancelárie a tam jedna kolegiňa mala kyticu kvetov a všetky sa balili, že sa idú do Bojníc kúpať a oslavovať so šéfom MDŽ a tie kvety že im tam šéf rozdá. To, že som vo výpovednej dobe a robím do konca apríla je pravda, ale myslím si, že môj "veľký šef" ( o hlavu menší ako ja), by mal mať vyššie IQ ako je IQ húpacieho koníka a takéto h....... by si mal nechať pre deti na ulici. Usúdila som, že ani vysoká škola nezabráni tomu, aby sa z niekoho stal blbec. Neviem to inak nazvať. A to ešte nestačilo, nasadli do dvoch áut, kde ešte mali voľné dve miesta a hoci išli tým istým smerom, kde ja bývam, tak ma nezobrali. Asi ich štvalo, že by som ušetrila 22 Sk za cestovné na autobus - toľko ma stojí jedna cesta. Tvrdím, že pomsta je sladká, posledného apríla im vypadnú oči z jamiek, keď uvidia list, že trvám na ďalšom zamestnávaní, lebo výpoveď je neplatná.
durisovad
06.03.08,16:33
No, ja by som v takom zamestnani zostala asi velmi tazko. Poobzerala by som sa co najskor po niecom inom. Ale sprav si ako Ti laska bozia donasa.
Ajuška
06.03.08,16:39
No, ja by som v takom zamestnani zostala asi velmi tazko. Poobzerala by som sa co najskor po niecom inom. Ale sprav si ako Ti laska bozia donasa.

Fakt je, že tam kde by mi tak dali najavo "že ma nemusia" by som trvanie na pokračovaní pracovného pomeru zrejme tiež nemusela... ale ak som si správne všimla je v hre výpoveď zo strany zamestnávateľa. A tam už môže ísť o veľké guľové... ak sa skutočne strafil vedľa. Je to nielen otázka cti ale aj finančný dopad...:rolleyes:...too by som už zvažovala či byť hrdá alebo si vystáť satisfakciu... takže wagner držím palce (je to neľahký boj, ale ten pocit zadostiučinenia je k nezaplateniu)...:---...
wagner
06.03.08,16:42
Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na konci bič plieska. Aj bude
Kazu
06.03.08,16:44
Tak ja tiež čakám na vnúčatko hoci tí moji (syn 30, dcéra 26) tvrdia že majú ešte čas. Bože ako ich presvedčím že je najvyšší čas!!! Všetci moji rovesníci sú už dedovia a ja nič.! Už som sa aj vyhrážal že si bábätko zabezpečím sám, nepomáha. Ale keď obaja nadobudli plnoletosť, vtedy boli múdri, tiež tvrdili že si budú robiť čo chcú. Ja som ich tiež vyviedol z omylu a tvrdil som im : plnoletí budeš za nasledovných podmienok:
1. Podľa kalendára si dospelý- to je jediné čo spĺňaš
2. fyzicky si už dúfam tiež vyvinutý:
Ešte musíš:
1) dozrieť psychycky -získať rozum
2) dozrieť ekonomicky - keď si budeś na seba zarábať

Potom si môžes povedať že si dospelý.
Doteraz sa na tom smejeme

Aj moji synovia sa smejú pri spomienke, ako som ich plnoletosť uviedla na pravú mieru. Keď sa chválili, že už majú 18 a môžu si robiť čo chcú, moja odpoveď bola: "Môžete si robiť čo chcete, ale iba ak vám to ja dovolím". :---
Ajuška
06.03.08,16:45
Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na koci bič plieska. Aj bude

Len nezabúdaj že o neplatnosti výpovede rozhoduje súd na základe (v tomto prípade Tvojho) podania... súčasnú lehotu zo zákona neviem - treba si ju pozrieť... ale v praxi v pohode môžeš 1.mája "manifestovať" s nohami na stole...
Olice
06.03.08,16:46
No tak mňa dnes prekvapil jeden mobilný operátor T.......
Išla som okolo pobočky, tak reku zastavím sa a zaplatím faktúru. Vždy to bolo bez poplatku. Dnes ma slečna pri okienku upozornila, že od 1.3.2008 je poplatok 25 Sk. Vraj preto, aby ich ľudia týmto neobťažovali. Zostala som v nemom úžase a dala som si spiatočku. Náš zákazník, náš pán si tu vysvetlujú úplne, ale úplne zle. Tak nech sa im v tomto duchu aj darí.
Ajuška
06.03.08,16:49
No tak mňa dnes prekvapil jeden mobilný operátor T.......
Išla som okolo pobočky, tak reku zastavím sa a zaplatím faktúru. Vždy to bolo bez poplatku. Dnes ma slečna pri okienku upozornila, že od 1.3.2008 je poplatok 25 Sk. Vraj preto, aby ich ľudia týmto neobťažovali. Zostala som v nemom úžase a dala som si spiatočku. Náš zákazník, náš pán si tu vysvetlujú úplne, ale úplne zle. Tak nech sa im v tomto duchu aj darí.

:D...odkukali od nemenovaného O.... operátora, ktorý toto praktizoval v pohode už minulý rok...:D fakt je, že ani banka, či pošta Ti túto transakciu bez poplatku neurobí...:rolleyes:...
wagner
06.03.08,16:50
Môžem povedať že som si kúpila najnovšie vydanie ZP s komentárom aj z NS SR a ČR, tak už to mám preskúmané. Jasné že návrh na súd musím podať ja do dvoch mesiacov, od kedy sa mal pracovný pomer skončiť. Manifestovať budem s úsmevom, že už tých blbcov nebudem vidieť.
VladoaKatka
06.03.08,16:52
Vieš tú radosť im nespravím, aby som odišla skôr. Ešte 30 apríla šéfovi osobne doručím list, že trvám na ďalšom zamestnávaní a že výpoveď je neplatná. Potom uvidíme, u nás sa hovorí, že na konci bič plieska. Aj bude

V tomto Tvojom prípade Ajuška má pravdu, ak je to neprávom tak bojuj, ale zase má pravdu aj durisovad, že v takom zamestnaní by si nemala ostávať. Dosť je, že tlačia na nás termíny, nové zákony a nie ešte aj byť nevítaná v kolektíve, to nie.
VladoaKatka
06.03.08,16:53
Aj moji synovia sa smejú pri spomienke, ako som ich plnoletosť uviedla na pravú mieru. Keď sa chválili, že už majú 18 a môžu si robiť čo chcú, moja odpoveď bola: "Môžete si robiť čo chcete, ale iba ak vám to ja dovolím". :---

U nás občas im bolo povedané: ale kľúče vylož a môžeš ísť...
Olice
06.03.08,16:56
:D...odkukali od nemenovaného O.... operátora, ktorý toto praktizoval v pohode už minulý rok...:D fakt je, že ani banka, či pošta Ti túto transakciu bez poplatku neurobí...:rolleyes:...
To je síce možné, no mňa skôr položil ten dovetok slečny:cool:
Ajuška
06.03.08,16:59
Môžem povedať že som si kúpila najnovšie vydanie ZP s komentárom aj z NS SR a ČR, tak už to mám preskúmané. Jasné že návrh na súd musím podať ja do dvoch mesiacov, od kedy sa mal pracovný pomer skončiť. Manifestovať budem s úsmevom, že už tých blbcov nebudem vidieť.

Na mne to kedysi skúšal jeden "tiež" podnikateľ - napriek tomu, že som mala za sebou aj 10 rokov tvrdej personalistiky v špičkovej firme... aaale poradila mu to blondínka, ktorej sa pozdával môj flek... na prvom pojednávaní dostal radu, že nech sa so mnou dohodne po dobrom, lebo bude cvakať a plakať... neveril...:D... pred ďalším pojednávaním ma "pozval" na kávu, kde sa mi snažil vysvetliť, že teraz toľko nemá - ale že mi do mesiaca zvyšok doplatí. Stiahla som podanie... hoci som ho po termíne musela postrašiť... že som podanie obnovila... doplazil sa... dodnes sa nezmieril s faktom že "podnikateľa" (bývalý pinkel ktorý sa včas zorientoval na našom trhu) si dovolila na súde žalovať obyčajná ekonómka...:rolleyes:... znepríjemnoval mi život ešte ďalších 5 rokov v domácom teritóriu... aaale v konečnom dôsledku som mu vďačná, že ma donútil orientovať sa v inom meste... taakže wagner hoor sa do boja... ale rátaj, že ten úsmev bude chvíľu boľavý...
adi11
06.03.08,17:02
To, čo sa mne dnes stalo, sa určite v živote málokedy stáva. Pred koncom zmeny prišiel šéf s kvetmi a ja som sa nevinne spýtala, na čo sú mu. Povedal že na zajtra, lebo majú akciu. Keďže bola schôdza a mňa z mojej terajšej "tiež kancelárie - zasadačky" vyhodili, išla som do druhej kancelárie a tam jedna kolegiňa mala kyticu kvetov a všetky sa balili, že sa idú do Bojníc kúpať a oslavovať so šéfom MDŽ a tie kvety že im tam šéf rozdá. To, že som vo výpovednej dobe a robím do konca apríla je pravda, ale myslím si, že môj "veľký šef" ( o hlavu menší ako ja), by mal mať vyššie IQ ako je IQ húpacieho koníka a takéto h....... by si mal nechať pre deti na ulici. Usúdila som, že ani vysoká škola nezabráni tomu, aby sa z niekoho stal blbec. Neviem to inak nazvať. A to ešte nestačilo, nasadli do dvoch áut, kde ešte mali voľné dve miesta a hoci išli tým istým smerom, kde ja bývam, tak ma nezobrali. Asi ich štvalo, že by som ušetrila 22 Sk za cestovné na autobus - toľko ma stojí jedna cesta. Tvrdím, že pomsta je sladká, posledného apríla im vypadnú oči z jamiek, keď uvidia list, že trvám na ďalšom zamestnávaní, lebo výpoveď je neplatná.
Dúfam, že si sa nad týmto ich chovaním povzniesla. Presne takto sa chovajú ľudia bez chrbtovej kosti, chamtivci a neviem ešte ako by som ich nazvala.To všetko svedčí len o ich charaktere. Ja verím, že raz sa im to škaredo vráti.
Poznám tieto situácie z vlastnej skúsenosti, ale človek sa musí naučiť s tým žiť Ja si vždy poviem - príde na psa mráz :mad:
wagner
06.03.08,17:02
Vieš mňa už žiadne termíny netlačia. Dal mi len základný plat a žiadne prémie ani nič podobné. Tak že pre mňa platí, ako sa mi chce, tak robím. Nič ma nenaháňa - nebola som na takýto systém roboty zvyknutá ale hovorím, aká pláca - taká práca. V podstate mi ani veľa roboty nedáva a to čo mi dá, to si šetrím. On nevie ani rozkázať robotu, lebo keby som sa ho opýtala ako sa to robí, tak by sa strápnil, lebo sa nerozumie.
Ajuška
06.03.08,17:04
V tomto Tvojom prípade Ajuška má pravdu, ak je to neprávom tak bojuj, ale zase má pravdu aj durisovad, že v takom zamestnaní by si nemala ostávať. Dosť je, že tlačia na nás termíny, nové zákony a nie ešte aj byť nevítaná v kolektíve, to nie.

...svätá pravda... ale v tomto prípade oznámenie že na pracovnom pomere trvá je viac-menej formálna záležitosť... neznamená to, že ich xichty musí denne trpieť naďalej... na šťastie...:---...
Kazu
06.03.08,17:05
Čo ma dnes potešilo ... zastavili sa za mladými svatovci a naša nevesta len na túto príležitosť čakala v tej najlepšej debate nám podstrčila materskú knižku a fotky zo sonografie:) :):)no nie je to nádhera budú mať druhé bábätko a my nové vnúčatko.:---:):---

Blahoželám Katka. A heď sa pochválim aj ja. Opäť som sa stala babkou-čakateľkou :---. A to sú len 3 roky dozadu, keď som jedno sobotné ráno kričala na synov: "Vstávajte chalani a choďte sa už konečne ženiť" :D No a tento rok už budem kupovať na Vianoce darčeky pre 4 vnúčatká! Tomu sa povie fofr :---
wagner
06.03.08,17:08
Pri tom všetkom, ako sa správali, som im ešte s úsmevom popriala príjemné kúpanie, poradila som im, ako si majú zabaliť kvety do vody aby nezvädli a s úsmevom som ich vyprevadila až pred dvere. Inak by som ani nebola vedela, že majú voľné dve miesta v aute. Šéf nastupoval zadkom, tak aby sa na mňa nemusel pozrieť, lebo ten úsmev ho určite viac štval, ako keby som sa bola nahnevala.
Kazu
06.03.08,17:16
Pri tom všetkom, ako sa správali, som im ešte s úsmevom popriala príjemné kúpanie, poradila som im, ako si majú zabaliť kvety do vody aby nezvädli a s úsmevom som ich vyprevadila až pred dvere. Inak by som ani nebola vedela, že majú voľné dve miesta v aute. Šéf nastupoval zadkom, tak aby sa na mňa nemusel pozrieť, lebo ten úsmev ho určite viac štval, ako keby som sa bola nahnevala.

:D:D:D Počúvaj wagner, však ty si im načisto pokazila zábavu :D:D:D
wagner
06.03.08,17:23
Asi áno, lebo konečne pochopili, že na všetko im prídem, predo mnou nič neschovajú. Ale môžem povedať, že ma dnes aj mzdárka potešila. Doniesla mi výplatnú pásku podľa ktorej mi vrátia preplatok dane vo výške cca 18 tisíc - a bude na zákonnú poistku na auto, na havarijnú poistku na auto a ešte si doprajem aj opakované školenie numerológie v Bratislave. No nie je radosť väčšia ako sklamanie? Usmievam sa od ucha k uchu. To ich tiež muselo napáliť, lebo chceli, aby som si daňové podala sama a čakala na preplatok dane od daňového úradu. ( Taký preplatok mám preto, lebo som celý rok bola na PN a mala som odstupné z predchádzajúcej firmy)
adi11
06.03.08,17:32
Tiež ma dnes mierne naštvalo, že prečo bude výplata až v piatok. Oni si myslia, že ekonom iné nerobí, len výplaty. Účtovníctvo robia pipíšky.:eek:
pepsikova
06.03.08,17:46
"cactus" ...to teda fakt neviem..
katkaj
06.03.08,17:52
Za posledný týždeň mám pocit že si vyberám všetky negatívne veci ktoré sa mi majú tento rok prihodiť :o Tak len čakám čo sa ešte stane :mee:
cactus
06.03.08,17:52
"cactus" ...to teda fakt neviem..

a čo nevieš??????

nerozumiem ti :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:
wagner
06.03.08,18:00
Katkaj, mysli pozitívne. Neviem či si čítala knihu Sila myšlienky, ak nie pozri si ju. Už len myšlienkou si privoláš negatívne veci. Dopraj a bude Ti dopriate, nepraj zle, ani Tebe sa zle nestane - a pod.
Rozalka
06.03.08,18:11
Mňa dnes naštvalo toto (na stránke MF SR):
03. 03. 2008
Popis vzdelávacej aktivity: Cieľom prednášky je oboznámiť zamestnancov verejnej správy so zmenami zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov od 01.01.2008 a informovať o pripravovaných zmenách v roku 2008.
Dátum začiatku vzdelávacej aktivity: 31.03.2008:eek::eek::eek:
Až teraz?????
katkaj
06.03.08,18:12
Katkaj, mysli pozitívne. Neviem či si čítala knihu Sila myšlienky, ak nie pozri si ju. Už len myšlienkou si privoláš negatívne veci. Dopraj a bude Ti dopriate, nepraj zle, ani Tebe sa zle nestane - a pod.


Veď ja myslím pozitívne ale strašne veľa sa toho nakopilo. Všetko zvládnem, to viem, len som z mnohých vecí čo sa dejú smutná a bezmocná :mee:
Ale čo ma nezabije to ma posilní :cool:
katkaj
06.03.08,18:13
Mňa dnes naštvalo toto (na stránke MF SR):
03. 03. 2008
Popis vzdelávacej aktivity: Cieľom prednášky je oboznámiť zamestnancov verejnej správy so zmenami zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov od 01.01.2008 a informovať o pripravovaných zmenách v roku 2008.
Dátum začiatku vzdelávacej aktivity: 31.03.2008:eek::eek::eek:
Až teraz?????

Ale budú môcť povedať, že svojich zamestnancov vyškolili :(
willma
06.03.08,18:16
Tak ja tiež čakám na vnúčatko hoci tí moji (syn 30, dcéra 26) tvrdia že majú ešte čas. Bože ako ich presvedčím že je najvyšší čas!!! Všetci moji rovesníci sú už dedovia a ja nič.! Už som sa aj vyhrážal že si bábätko zabezpečím sám, nepomáha. Ale keď obaja nadobudli plnoletosť, vtedy boli múdri, tiež tvrdili že si budú robiť čo chcú. Ja som ich tiež vyviedol z omylu a tvrdil som im : plnoletí budeš za nasledovných podmienok:
1. Podľa kalendára si dospelý- to je jediné čo spĺňaš
2. fyzicky si už dúfam tiež vyvinutý:
Ešte musíš:
1) dozrieť psychycky -získať rozum
2) dozrieť ekonomicky - keď si budeś na seba zarábať

Potom si môžes povedať že si dospelý.
Doteraz sa na tom smejeme Keď ten môj je ekonomicky zrelý pomaly od 16 tich, obracia sa celkom šikovno.
Kazu
06.03.08,18:28
Mňa dnes naštvalo toto (na stránke MF SR):
03. 03. 2008
Popis vzdelávacej aktivity: Cieľom prednášky je oboznámiť zamestnancov verejnej správy so zmenami zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov od 01.01.2008 a informovať o pripravovaných zmenách v roku 2008.
Dátum začiatku vzdelávacej aktivity: 31.03.2008:eek::eek::eek:
Až teraz?????

Oni nechceli vyrušovať keď sa robí daň z príjmu :D:D:D
petovsan
06.03.08,23:17
Pôvodne som chcela článok umiestniť do Pošuškajte, koľko pýtať ... ale rozhodla som sa sem, pretože mňa to rozčúlilo ... no možno iba rozladilo ... ale "nádejná" klientka odo mňa odchádzala VEEEĽMI potešená.
K veci: ráno si pani dohodla stretnutie, že by chcela od svojej účtovníčky odísť, pretože sa jej zdá (teda vlastne jej manželovi) drahá. Tak som prebehla doklady, no nebolo toho skutočne veľa ... cca 250 zápisov v účtovnom denníku, bola to s.r.o., kvartálny platiteľ DPH, leasing v EUR ... pýtam sa: koľko teda teraz platíte za spracovanie účtovníctva? Nádejná klientka na to: 3.000,- Sk/kvartááááál ....za podvojné účtovníctvo, DPH-čku a zahraničný leasing ako bonus !!!!!!!!!!!!!!! Fakt ma teda rozčúlila LACNOSŤ tej kolegyne .... robiť v dnešnej dobe PÚ s DPH za btto 1.000,- mesačne (mínus daň z príjmu, poistka, soft, upgrade, študijný čas, PC, toner...narátala som si, že jej zostane z toho ntto možno 500 - 600,-Sk) to už podľa mňa hraničí s blbosťou, nech sa na mňa teda nikto nehnevá .... potom sa tu rozčuľujeme nad nízkym ohodnotením účtovných služieb. Tak som milú pani uistila, že takej nech sa len držia, lebo podobnú CLEVER-ku by veru ťažko hľadali.:D
Tak moja "nádejná" klientka už nebola nádejná a odchádzala odo mňa s úsmevom na tvári a prenáramne spokojná, akú majú lacnú účtovníčku ...
cloe
06.03.08,23:24
No ale vidíš, aj tak sa im zdala ešte drahá:eek:

Podvojné pod 3 tis. mesačne nerobím aj keby toho bolo pramálo.
JAJA11
07.03.08,05:26
Pôvodne som chcela článok umiestniť do Pošuškajte, koľko pýtať ... ale rozhodla som sa sem, pretože mňa to rozčúlilo ... no možno iba rozladilo ... ale "nádejná" klientka odo mňa odchádzala VEEEĽMI potešená.
K veci: ráno si pani dohodla stretnutie, že by chcela od svojej účtovníčky odísť, pretože sa jej zdá (teda vlastne jej manželovi) drahá. Tak som prebehla doklady, no nebolo toho skutočne veľa ... cca 250 zápisov v účtovnom denníku, bola to s.r.o., kvartálny platiteľ DPH, leasing v EUR ... pýtam sa: koľko teda teraz platíte za spracovanie účtovníctva? Nádejná klientka na to: 3.000,- Sk/kvartááááál ....za podvojné účtovníctvo, DPH-čku a zahraničný leasing ako bonus !!!!!!!!!!!!!!! Fakt ma teda rozčúlila LACNOSŤ tej kolegyne .... robiť v dnešnej dobe PÚ s DPH za btto 1.000,- mesačne (mínus daň z príjmu, poistka, soft, upgrade, študijný čas, PC, toner...narátala som si, že jej zostane z toho ntto možno 500 - 600,-Sk) to už podľa mňa hraničí s blbosťou, nech sa na mňa teda nikto nehnevá .... potom sa tu rozčuľujeme nad nízkym ohodnotením účtovných služieb. Tak som milú pani uistila, že takej nech sa len držia, lebo podobnú CLEVER-ku by veru ťažko hľadali.:D
Tak moja "nádejná" klientka už nebola nádejná a odchádzala odo mňa s úsmevom na tvári a prenáramne spokojná, akú majú lacnú účtovníčku ...

Lenže ono je to často aj strach tej účtovníčky vypýtať si viac, keď ten zákazník tak vzdychá, aká je drahá. :o Možno by jej bolo treba poradiť, že ju má poslať preč a hľadať rozumnejšieho podnikateľa, ktorý si vie vážiť aj takúto prácu, ktorá je z jeho pohľadu zbytočná, lebo mu neprináša zisk. :(
zanetth
07.03.08,06:03
Lenže ono je to často aj strach tej účtovníčky vypýtať si viac, keď ten zákazník tak vzdychá, aká je drahá. :o Možno by jej bolo treba poradiť, že ju má poslať preč a hľadať rozumnejšieho podnikateľa, ktorý si vie vážiť aj takúto prácu, ktorá je z jeho pohľadu zbytočná, lebo mu neprináša zisk. :(

No neviem, tých " rozumnejších podnikateľov" , ktrorí si vedia vážiť dobrú účtovníčku je málo, pretože väčšina nemá páru o čom tá robota je .
evina
07.03.08,06:08
No ale vidíš, aj tak sa im zdala ešte drahá:eek:

Podvojné pod 3 tis. mesačne nerobím aj keby toho bolo pramálo.
Ja veru pod 6 000,-....
ZuzanaP
07.03.08,06:11
Kúpili sme si v stredu nový televízor (veď vraj idú majstrovstvá a my sme mali len 55cm uhlopriečku:D), horkoťažko vytrepali domov, zapli a mne sa zdalo, že píska... Drahý mi hovorí, že som prepracovaná, že on nič nepočuje. Včera zase... Tak mi to nedalo, volám do firmy, ktorá je autorizovaný servis a fakt je chybný, vraj sa tam uvolnila nejaká cievka pri preprave alebo manipulácii, že to sa stáva. Vraj ho máme doniesť späť. Takže dnes putuje naspäť do predajne:mee: