janaGT
07.03.08,08:52
véééééééééééééééééľmi ma potešilo, že som nazbierala 40 bodíkov a stala som sa VIP členom.
Kazu
07.03.08,08:02
Blahoželám :)
ZuzanaP
07.03.08,08:03
véééééééééééééééééľmi ma potešilo, že som nazbierala 40 bodíkov a stala som sa VIP členom.
Gratulujem....http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z121.gif
Kazu
07.03.08,08:10
Pôvodne som chcela článok umiestniť do Pošuškajte, koľko pýtať ... ale rozhodla som sa sem, pretože mňa to rozčúlilo ... no možno iba rozladilo ... ale "nádejná" klientka odo mňa odchádzala VEEEĽMI potešená.
K veci: ráno si pani dohodla stretnutie, že by chcela od svojej účtovníčky odísť, pretože sa jej zdá (teda vlastne jej manželovi) drahá. Tak som prebehla doklady, no nebolo toho skutočne veľa ... cca 250 zápisov v účtovnom denníku, bola to s.r.o., kvartálny platiteľ DPH, leasing v EUR ... pýtam sa: koľko teda teraz platíte za spracovanie účtovníctva? Nádejná klientka na to: 3.000,- Sk/kvartááááál ....za podvojné účtovníctvo, DPH-čku a zahraničný leasing ako bonus !!!!!!!!!!!!!!! Fakt ma teda rozčúlila LACNOSŤ tej kolegyne .... robiť v dnešnej dobe PÚ s DPH za btto 1.000,- mesačne (mínus daň z príjmu, poistka, soft, upgrade, študijný čas, PC, toner...narátala som si, že jej zostane z toho ntto možno 500 - 600,-Sk) to už podľa mňa hraničí s blbosťou, nech sa na mňa teda nikto nehnevá .... potom sa tu rozčuľujeme nad nízkym ohodnotením účtovných služieb. Tak som milú pani uistila, že takej nech sa len držia, lebo podobnú CLEVER-ku by veru ťažko hľadali.:D
Tak moja "nádejná" klientka už nebola nádejná a odchádzala odo mňa s úsmevom na tvári a prenáramne spokojná, akú majú lacnú účtovníčku ...

Ja by so jej zaniesla aj moju robotu a môžem si celý rok šunky váľať. :--- Zdvihnem o chĺpok ceny, aj ju vyplatím, ešte aj mne zostane a z Porady už ani nevyleziem :D Len mi nehovor, že si nepamätáš jej adresu :eek::eek::eek:
janaGT
07.03.08,09:05
Gratulujem....http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z121.gif

ďakujem všetkým :)
petovsan
07.03.08,10:12
Ja by so jej zaniesla aj moju robotu a môžem si celý rok šunky váľať. :--- Zdvihnem o chĺpok ceny, aj ju vyplatím, ešte aj mne zostane a z Porady už ani nevyleziem :D Len mi nehovor, že si nepamätáš jej adresu :eek::eek::eek:
... nooo, počkaj, počkaj, milá Kazu, jasné, že viem, kde to môžme zaniesť ;) ... zistila som totiž, že je to známa mojej známej .... ale najskôr bude pani CLEVER spracovávať MOJE zákazky !!!!!!!! :D:D:D ... o.k., dohodnuté? :)
Lydka R
07.03.08,10:33
... nooo, počkaj, počkaj, milá Kazu, jasné, že viem, kde to môžme zaniesť ;) ... zistila som totiž, že je to známa mojej známej .... ale najskôr bude pani CLEVER spracovávať MOJE zákazky !!!!!!!! :D:D:D ... o.k., dohodnuté? :)

A čo tak spísať poradovník k pani CLEVER?
petovsan
07.03.08,10:45
A čo tak spísať poradovník k pani CLEVER?

súhlasím, ale beriem províziu za sprostredkovanie !!!!!!! :D ... kto by mal ešte záujem?
cactus
07.03.08,10:47
véééééééééééééééééľmi ma potešilo, že som nazbierala 40 bodíkov a stala som sa VIP členom.

no, ty sa máš....
Blahoželámhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
liba2
07.03.08,10:50
... ten súhlas neznamená záujem, ale súhlas s províziou :D:D:D
Bionda
07.03.08,16:08
Dnes nám namontovali prístroj , aby sme nemali tvrdú vodu a tiež nejakú reverznú osmózu, aby sme mali čistučkú a nezávadnú vodu na pitie a varenie... veééľmi sa teším :) zase sme urobili čosi pre zdravie :)
Rozalka
07.03.08,18:20
Dnes nám namontovali prístroj , aby sme nemali tvrdú vodu a tiež nejakú reverznú osmózu, aby sme mali čistučkú a nezávadnú vodu na pitie a varenie... veééľmi sa teším :) zase sme urobili čosi pre zdravie :)
Ak ten prístroj stál okolo 8 tisíc, tak sa tešíš predčasne. Aj v robote máme taký, ale kvalita vody sa nezmenila (v NR je veľmi tvrdá voda, tej aj tak nič nepomôže). Ale zas môže byť, že u vás je iná a predsa ti to pomôže.
wagner
07.03.08,18:23
:(Aj ja mám dojem, že zase sa niekto nabalil:mee:
cactus
07.03.08,19:45
a ja som sa dnes odmenila novou tlačiarňou:
HP multifunkčná laserová.

a takto som sa vytešovala

http://www.beruska8.cz/computer/psaninapc/19.gif
Kazu
07.03.08,21:28
... nooo, počkaj, počkaj, milá Kazu, jasné, že viem, kde to môžme zaniesť ;) ... zistila som totiž, že je to známa mojej známej .... ale najskôr bude pani CLEVER spracovávať MOJE zákazky !!!!!!!! :D:D:D ... o.k., dohodnuté? :)

Nooo, keď inak nedáš :D:D:D Dohodnuté! A províziu budeš vyberať v Sk alebo nebodaj už v EUR? Ja by som aj nejaké naturálie doniesla, čo tak demižónik plný paragrafov 52? Nevadí, že ani za tri dni neprídeme k sebe, však času budeme mať dosť ak šikovne popresúvame kompetencie do lacnejšej destinácie :---:---:---
petovsan
07.03.08,21:42
Nooo, keď inak nedáš :D:D:D Dohodnuté! A províziu budeš vyberať v Sk alebo nebodaj už v EUR? Ja by som aj nejaké naturálie doniesla, čo tak demižónik plný paragrafov 52? Nevadí, že ani za tri dni neprídeme k sebe, však času budeme mať dosť ak šikovne popresúvame kompetencie do lacnejšej destinácie :---:---:---
... ale som sa z chuti takto skoro o 1/2noci narehotala ... teraz musím utierať monitor :) ... dohodnuté, beriem v rámci provízie aj tie 52% §§§
brm
08.03.08,05:59
dievčence ešte nepite, neviete, či tá CLEVER cena nezodpovedá aj adekvátnemu CLEVER výsledku spracovania...:D
cactus
08.03.08,06:28
dievčence ešte nepite, neviete, či tá CLEVER cena nezodpovedá aj adekvátnemu CLEVER výsledku spracovania...:D

neboj sa, je to odskúšané.
CLEVER cena je predsa CLEVER cena ;););)a stoja si za ňou a zodpovedá predsa kvalite :D:D:D
ciba
09.03.08,15:36
ak sa mozem pridat, tak mna rozculuje ze stale pred danovym nejde drsr, vcera som urobila vykazy a potom ho vypli a dodnes nejde, to robia naschval
Zoltán Kovács
09.03.08,15:40
ak sa mozem pridat, tak mna rozculuje ze stale pred danovym nejde drsr, vcera som urobila vykazy a potom ho vypli a dodnes nejde, to robia naschval

Alebo odstraňujú chyby, ktoré vychytali členovia porady, a bombardovali ich.:D

ĎAKUJEM TWEETY.
Tweety
09.03.08,15:43
Alebo odstraňujú chyby, ktoré vychitali členovia porady, a bombardovali ich.:D
Chytali, chytali, až ich vychytali:)
Zoltán Kovács
09.03.08,15:52
Chytali, chytali, až ich vychytali:)


Máš u mňa bodííííík. :D
Kazu
09.03.08,16:14
dievčence ešte nepite, neviete, či tá CLEVER cena nezodpovedá aj adekvátnemu CLEVER výsledku spracovania...:D

brm, ty to nepoznáš?:--- Predsa, čím viac paragrafov, tým smiešnejší výsledok. :D:D:D Len ktovie, či takým istým paragrafom sa bude riadiť aj kontrola??? :eek::eek::eek:
ciba
09.03.08,17:06
ide drsr, neuveritelne jupiiii
Rozalka
09.03.08,17:14
ide drsr, neuveritelne jupiiii
Oni namôjveru čítajú NAŠU poradu!
Zoltán Kovács
09.03.08,17:21
Oni namôjveru čítajú NAŠU poradu!

Je to lepšie školenie, ako keby človek sedel v nejakej sále na prednáške, a zaspával pri tom. :D
wagner
09.03.08,17:44
Máš pravdu, je to naša školiteľka, utešiteľka, ale aj bútľavá vŕba. Poučí, poradí, vypočuje, neodsudzuje. Vďaka poraďákom za rady, nápady, usmernenia.
Bionda
09.03.08,18:18
Ak ten prístroj stál okolo 8 tisíc, tak sa tešíš predčasne. Aj v robote máme taký, ale kvalita vody sa nezmenila (v NR je veľmi tvrdá voda, tej aj tak nič nepomôže). Ale zas môže byť, že u vás je iná a predsa ti to pomôže.
Rozalka vôbec nestála len 8 t. :) stála o dosť viac a pánko biológ vyštudovaný všetko meral a merať príde, takže dúfam, že to nebude ako ten vo vašej robote. A jasné my mám etakú tvrdú vodu:eek: , že radšej dám viac peňazí za zariadenie (nejaký scalebaster alebo čosi také) to je na vstupe a v kuchyni tú osmózu, ako onedlho kupovať novú pračku, umývačku , batérie a pod....
Dlho sme vyberali, hádam sme neprebrali.
Rozalka
09.03.08,18:29
Bionda, budem veľmi rada, ak pomôže (ten prístroj), daj vedieť o skúsenostiach po polroku-roku.
Bionda
09.03.08,18:53
Určite dám, veď človek keď sa rozhodne k takýmto veciam, má v úmysle skvalitniť vlastný život a život ľudí s ktorými býva. (Tí na Haydukovej by všetko čo majú dali za svoje zdravie)
Rozalka, veď sa už hádam v Nr stretneme a môžeme aj o tom hodiť reč:)
Muška
09.03.08,22:01
toto musím napísať:

Dnes ma potešila - Pozvánka na "strategické forum"
ošiaľ ma trošku opúšťal pri čítaní niektorých mien ako diskutujúcich :D a vzápätí ma rozčúlilo /to je slabé slovo, lebo som bola trošku neslušnejšie rozčúlená/ cena ... 27.000,- Sk :eek: /prečo sa tomu vlastne hovorí "pozvánka"?? /

.....teraz rozmýšlam, ....keby som od každej pozvanej návštevy vypýtala 1,- Sk....tak dnes mám vyložené nohy na stole :D

....ale to by ma zasa hanba fackovala :D
Johanka
09.03.08,22:07
To fórum bude na Mallorke :)?
Muška
09.03.08,22:45
To fórum bude na Mallorke :)?
Johanka, .....fúúú to mám šťastie,že je to v Ba....ušetrím aspon na cestovnom :rolleyes:
Petra29
10.03.08,08:14
:mee:Dnes nám zaspinkal náš psík, navždy. Nechce sa mi otvárať žiadne účtovné doklady...
Muška
10.03.08,08:16
Peťka, to je mi ľúto.
Poznám to.......museli sme kúpiť "nového"
sway
10.03.08,08:19
:mee:Dnes nám zaspinkal náš psík, navždy. Nechce sa mi otvárať žiadne účtovné doklady...

ani nehovor - takého sa desííím :mee: - náš je doslova člen rodiny...., nesmúť.. už mu je dobre v tom psom nebíčku.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Petra29
10.03.08,08:22
Ďakujem, už bol staručký a chorý, psychicky bol mlaďas, ale nôžky neposlúchali, museli sme mu pomôcť do psieho nebíčka. Veľmi to bolí, niekto si povie "veď len pes", ale on bol doslova a do písmena člen rodiny.
ZuzanaP
10.03.08,08:25
Ďakujem, už bol staručký a chorý, psychicky bol mlaďas, ale nôžky neposlúchali, museli sme mu pomôcť do psieho nebíčka. Veľmi to bolí, niekto si povie "veď len pes", ale on bol doslova a do písmena člen rodiny.
Peťa hlavu hore, určite sa mu ulavilo. Úprimne si to neviem predstaviť, mamina má havošku a tiež máme strach, či to nepríde, lebo už má dosť rôčkov, viac ako iné havošky jej rasy....
Petra29
10.03.08,08:27
Tak, tak, u nás v KE veterinár nemal v evidencii zlatého retrievra s vekom takmer /o týždeň/ 14 rokov!
ZuzanaP
10.03.08,08:29
Mamina má jazvečíka, ktorý sa vraj dožívajú tak 10 rokov, tá naša bude mať 12.... Ale je čiperná, len už asi trošku nahluchlá. Alebo sa len robí.....
Petra29
10.03.08,08:41
Prajem Zuzka, aby ste s ňou mali ešte veľa radosti!
ZuzanaP
10.03.08,08:43
Prajem Zuzka, aby ste s ňou mali ešte veľa radosti!
Ďakujem Peťa...
VladoaKatka
10.03.08,10:32
:mee:Dnes nám zaspinkal náš psík, navždy. Nechce sa mi otvárať žiadne účtovné doklady...
Poznám ten pocit, keď nášho Rexa(čistokrvný vlčiak) našiel syn a už sa mu nedalo pomôcť, plakali sme všetci. Najviac hádam trpel náš druhý vlčiak, len kňučal, doslava plakal, ale keď sme mu večer priniesli šteniatko navlas rovnaké...,tá jeho radosť sa ani nedá opísať.
VladoaKatka
10.03.08,10:43
toto musím napísať:

Dnes ma potešila - Pozvánka na "strategické forum"
ošiaľ ma trošku opúšťal pri čítaní niektorých mien ako diskutujúcich :D a vzápätí ma rozčúlilo /to je slabé slovo, lebo som bola trošku neslušnejšie rozčúlená/ cena ... 27.000,- Sk :eek: /prečo sa tomu vlastne hovorí "pozvánka"?? /

.....teraz rozmýšlam, ....keby som od každej pozvanej návštevy vypýtala 1,- Sk....tak dnes mám vyložené nohy na stole :D

....ale to by ma zasa hanba fackovala :D
http://www.topvision.cz/nabidka/fora-a-eventy/strategicke-forum-slovensko/
mirpo
11.03.08,05:57
Zarmútilo a zároveň aj rozčúlilo ma správanie ľudí. Kolegyňa včera prišla o psíka: Prišla domov, už od brány všade veľa krvi, havko sedel v kúte. :eek: Ani len nezaskučal. Stratil tak veľa krvi, že ho musel veterinár utratiť. :mee::mee:
Príčina? Niekto ich havinka kopol alebo udrel palicou cez bránku tak silno do ňufáčika, že mu v ňom niečo pretrhol a on vykrvácal. Bol to už psí starček, ale bol členom ich rodiny. :mee: Prečo niekto takto ublíži bezbrannému zvieratku? Pre zábavu, z nudy??? Prečo? :eek::mad::confused::mee:
Elena Navrátilová
11.03.08,05:59
Mňa stále zarmucujú takéto prípady... hrozné.
VladoaKatka
11.03.08,06:46
Psy vedia vycítiť a rozlíšiť dobrých ľudí od zlých.

Niekedy tie prípady napadnutia ma nahnevajú, keď sú podané tak, že len tí majitelia psov sú za to zodpovední. Áno sú, ale ak niekdo sa správa podobným spôsobom, ako je vyššie uvedené, ubližuje psom, šťuká do nich cez plot, dráždi ich, tak nech sa nikto nehnevá na mňa ale ten pes, ak nájde voľnú cestu, tak to vráti aj s úrokmi.
mirpo
11.03.08,07:38
Ten havko by už mal tento rok 16 rokov :eek:. Bol to špic, deti mal rád, nikomu neublížil. Sedával pri bráne a sledoval okolie....

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Je pri nás, či sme šťastní alebo nahnevaní, či sme bohatí alebo chudobní. Ochotne na nás čaká celý deň, než prídeme z práce a teší sa z nášho príchodu, hoci nemáme najlepšiu náladu...
Človek psa udrie, kopne a pes mu neublíži, aj keď by ho mohol bez problémov pohrýzť.
Za to všetko by sme si ho mali vážiť, ľúbiť ho z celého srdca . Nie je to len nejaké zviera, ale pre väčšinu chovateľov/majiteľov aj člen rodiny.
Môja kokeršpanielka je členom mojej rodiny, moja kamarátka, taká malá spriaznená dušička.... :---
andreaS
11.03.08,09:00
Ten co to urobil snad nie je ani clovek! Neskutocne...

Ja sa uz nemozem ani na spravy pozerat, pravidelne sa objavuju pripady ako kto ublizil zvieratku... a mne pritom nabehnu zimomriavky a slzy do oci... hned si kazdu situaciu predstavim keby to bol moj psik a uz to ide... musim prepnut..

Ved to zvieratko nikomu neublizilo... za co si to zasluzilo?????

Mne uz sa aj kamarati smeju ked stretnem niekoho so psikom, tak sa musim prihovorit a pohladkat. Naposledy sme v meste stretli starsiu pani s americkym kokrikom ako mame my a bola vyslovene prekvapena ked som sa zohla a hladkala jej psika. Nevadilo jej to, len na to urcite nie je zvyknuta. Dali sme sa do reci a az tazko sa mi odchadzalo lebo havko bol neskutocne krasny. Tetuska sa mi postazovala ze jej nechce papat, preto vyzeral ako steniatko napriek tomu ze mal 5 rokov...

Vzdy ked sa deje nieco zle so psikmi, tak si musim spomenut na nieco podobne. A najviac to dokazu steniatka!!! Tie su tak neskutocne rozkosne.
ZuzanaP
12.03.08,09:54
Dnes ma potešilo, že môjmu skvelému strýkovi konečne po troch týždňoch schválili úver, jupí, jupí
wagner
12.03.08,10:38
Ja som zas včera upozornila šéfa, že teplota v miestnosti má byť podľa zákona 20 stupňov a nie 15 stupňov. Tak mi doniesol ohrievač, iba som sa zasmiala, lebo ohrievačom vykúriť miestnosť o rozlohe asi 60 m2 je nemožné. Potom dal aj zakúriť do pece. Povedal, že tú pec, čo s ňou v zime kúri môže dať na najnižšiu teplotu 45 stupňov a toľko kúriť netreba, lebo treba šetriť a vonku nemrzne. Tak dal zakúriť do druhej pece a tá že ide na 30 stupňov. Tváril sa akože čo chcem, však kúri. Čakala som, čo spraví dnes, ale už dal zakúriť a zatiaľ je tu 20 stupňov. Tak ma potešil, lebo od tej zimy som stále chorá. Asi chce, aby som išla na PN a jemu ušetrila peniaze. Neplánujem ísť na PN, aspoň nie zatiaľ, až v apríli. Bude mi musieť preplatiť nevyčerpanú dovolenku a ešte aj PN.
VladoaKatka
12.03.08,11:52
Potešilo ma, že aj v SP na ústredí konečne začali pracovať. Po nespočetných telefonátoch na dve pobočky v Bratislave a ústredie SP počas dvoch rokov a po písomnej výzve z decembra minulého roku mi konečne doplnili chýbajúce roky 1990-2003 a zaslali mi "Informáciu o stave individuálneho účtu poistenca k 31.12.2003" .
Blanka Š
12.03.08,12:12
quote=VladoaKatka;676010][H=]Potešilo ma, že aj v SP na ústredí konečne začali pracovať. [/h=]
Pracujú už minimálne 2 týždne-odvtedy mám dolnený individ.účet,tiež som ich bombardovala aspoň 2 roky:)
zienka
12.03.08,13:15
Ja som zas včera upozornila šéfa, že teplota v miestnosti má byť podľa zákona 20 stupňov a nie 15 stupňov. Tak mi doniesol ohrievač, iba som sa zasmiala, lebo ohrievačom vykúriť miestnosť o rozlohe asi 60 m2 je nemožné. Potom dal aj zakúriť do pece. Povedal, že tú pec, čo s ňou v zime kúri môže dať na najnižšiu teplotu 45 stupňov a toľko kúriť netreba, lebo treba šetriť a vonku nemrzne. Tak dal zakúriť do druhej pece a tá že ide na 30 stupňov. Tváril sa akože čo chcem, však kúri. Čakala som, čo spraví dnes, ale už dal zakúriť a zatiaľ je tu 20 stupňov. Tak ma potešil, lebo od tej zimy som stále chorá. Asi chce, aby som išla na PN a jemu ušetrila peniaze. Neplánujem ísť na PN, aspoň nie zatiaľ, až v apríli. Bude mi musieť preplatiť nevyčerpanú dovolenku a ešte aj PN.

No neviem co je horsie, ja mam pre zmenu v kancelarii bud 25 stupnov alebo 18 stupnov, tym padom neviem ako sa mam rano obliect a nikdy sa netrafim. :mee:
Emwa
12.03.08,13:35
Takze hura, hura, huraaaa...
Dnes som dostala list o telekomun., ze .. akceptujeme prijaty navrh na zriadenie sluzby... a vratili mi naspat moj tzp internetu. Akurat som vcera dostala fakturu, kde je uz sluzba 4G, takze este chvilu si s nimi ."popisem" a dufam, ze si nakoniec porozumieme.

takze je to na nalepsej ceste.
willma
13.03.08,06:06
čo myslíte, potešilo ma to alebo rozčúlilo? Ale jedno viem isto, Mojej mame to bezmála infarkt privodilo, lebo si prečítala len nadpis a nedočítala do konca.:mad:
Olice
13.03.08,06:13
čo myslíte, potešilo ma to alebo rozčúlilo? Ale jedno viem isto, Mojej mame to bezmála infarkt privodilo, lebo si prečítala len nadpis a nedočítala do konca.:mad:

:confused: Nerozumiem..............

Aha, už je tam príloha.
cactus
13.03.08,06:15
čo myslíte, potešilo ma to alebo rozčúlilo? Ale jedno viem isto, Mojej mame to bezmála infarkt privodilo, lebo si prečítala len nadpis a nedočítala do konca.:mad:


:confused: Nerozumiem..............

Aha, už je tam príloha.

ale, žiaľ, tá príloha je (aspoň pre mňa) nečitateľná:mee::mee::mee:
Olice
13.03.08,06:20
čo myslíte, potešilo ma to alebo rozčúlilo? Ale jedno viem isto, Mojej mame to bezmála infarkt privodilo, lebo si prečítala len nadpis a nedočítala do konca.:mad:
Ja by som povedala, že rozčarovalo. Už aj dlh 0 Sk a úroky 0 Sk treba platiť. Čoho sa ešte dožijeme :eek::D.
Olice
13.03.08,06:21
ale, žiaľ, tá príloha je (aspoň pre mňa) nečitateľná:mee::mee::mee:
Musela som si ten dokument vytlačiť, aby som to mohla prečítať.
Ibaka
13.03.08,07:06
Ja by som povedala, že rozčarovalo. Už aj dlh 0 Sk a úroky 0 Sk treba platiť. Čoho sa ešte dožijeme :eek::D.
Bolo to ešte za socializmu, keď som čítal v dennej tlači perličku zo zapáchajúceho kapitalimu, že istý belgický občan vraj dostal podobný list od elektrární že má nedoplatok 0,- belgických frankov a má dlh uhradiť do určitého termínu na účet. Samozrejme list hodil do koša, avšak po čase mu prišla pokuta (už neviem a akej výške) za neuhradenie nedoplatku. Myslíš že u nás sa to nemôže stať?
willma
13.03.08,07:17
Bolo to ešte za socializmu, keď som čítal v dennej tlači perličku zo zapáchajúceho kapitalimu, že istý belgický občan vraj dostal podobný list od elektrární že má nedoplatok 0,- belgických frankov a má dlh uhradiť do určitého termínu na účet. Samozrejme list hodil do koša, avšak po čase mu prišla pokuta (už neviem a akej výške) za neuhradenie nedoplatku. Myslíš že u nás sa to nemôže stať? ježiš nestraš, to by už bolo skutočne postavené na hlavu. (List mám oskenovaný v PC) Inak som tam riadne nasrdená volala, vraj systém zlyhal. Tak som sa jej spýtala, či systém aj listy do obálok lepí. To zas brigádnici. Akurát som uvažovala, keby náhodou mama vďaka tejto zaujímavosti dostala infarkt, koho by som zažalovala.:mad:
JAJA11
13.03.08,07:24
ježiš nestraš, to by už bolo skutočne postavené na hlavu. (List mám oskenovaný v PC) Inak som tam riadne nasrdená volala, vraj systém zlyhal. Tak som sa jej spýtala, či systém aj listy do obálok lepí. To zas brigádnici. Akurát som uvažovala, keby náhodou mama vďaka tejto zaujímavosti dostala infarkt, koho by som zažalovala.:mad:

My sme mali podobný problém s Tatrabankou. Rušili sme účet a bol tam ešte nedoplatok. Ja som ho zaokrúhlila nahor, takže som tam poslala o pár halierov naviac. Pol roka nám chodili listy s upomienku, že im dlžíme -0,30 haliera a máme to okamžite vyrovnať. Najskôr sme v dobrom upozornili pracovníču banky, aby to tam opravili, lebo mne sa to nedalo opraviť, peniaze som si nemohla sama vybrať, aby sa to vyrovnalo. Ale asi nevedela čo s tým, tak posielanie upomienok pokračovalo. Až keď sme urobili krik a pýtali sa kto platí to poštovné každý mesiac a či im je to jedno, tak to dali na poriadok. :rolleyes:
Kazu
13.03.08,07:38
čo myslíte, potešilo ma to alebo rozčúlilo? Ale jedno viem isto, Mojej mame to bezmála infarkt privodilo, lebo si prečítala len nadpis a nedočítala do konca.:mad:

V Amerike by tvoja mama mohla vytrieskať z nich celý majetok za psychickú ujmu. Ale aj u nás by z toho dačo kvaplo ak to pošleš do "Lebo medveď". Funguje to ešte? Odkedy poznám Poradu nepozerám televíziu.:---
Olice
13.03.08,07:41
V Amerike by tvoja mama mohla vytrieskať z nich celý majetok za psychickú ujmu. Ale aj u nás by z toho dačo kvaplo ak to pošleš do "Lebo medveď". Funguje to ešte? Odkedy poznám Poradu nepozerám televíziu.:---
Funguje. A je to dobrý nápad ;).
zanetth
13.03.08,07:41
V Amerike by tvoja mama mohla vytrieskať z nich celý majetok za psychickú ujmu. Ale aj u nás by z toho dačo kvaplo ak to pošleš do "Lebo medveď". Funguje to ešte? Odkedy poznám Poradu nepozerám televíziu.:---

Myslím, že lampáreň s lebo medveď dávajú v nedeľu na markíze. Ja by som to tam poslala ...Nejaká tisícka by z toho mohla byť.:)
VladoaKatka
13.03.08,07:42
V Amerike by tvoja mama mohla vytrieskať z nich celý majetok za psychickú ujmu. Ale aj u nás by z toho dačo kvaplo ak to pošleš do "Lebo medveď". Funguje to ešte? Odkedy poznám Poradu nepozerám televíziu.:---
Funguje, ale tiež nepozerám:---

P.s.: Už sa mi to stalo viackrát, keď som dala súhlas, naraz naskočil súhlas aj od iného člena porady. To je zhoda zmýšlania:) Olice, čo Ti na to?
Olice
13.03.08,07:53
Funguje, ale tiež nepozerám:---

P.s.: Už sa mi to stalo viackrát, keď som dala súhlas, naraz naskočil súhlas aj od iného člena porady. To je zhoda zmýšlania:) Olice, čo Ti na to?
:) Tiež sa mi to už stalo. Je to zaujímavé. Predstav si koľko ľudí na svete robí v jednej sekunde tie isté veci. Asi sme poniektorí na rovnakej vlnovej dĺžke zmýšľania :D;)
andreaS
13.03.08,08:50
Mna ide slaktrafit zo Slovak Telekomu!!!!

Minuly tyzden nesiel cely den webmail a dnes sa to zda sa opakuje!!! Co si oni myslia je neskutocne... nejdem tam uz ani volat, lebo by si to zlizlo to chuda na telefone, kt. za to ani nemoze...

Cakam dolezite mejly a teraz mam akoze co robit? Aj keby som tam zavolala, tak mi povie ze je to v rieseni a prislubili im opravu do troch hodin - ako mi povedala minuly tyzden, ked im to vypadlo od 7.00, volala som o 13.00 ale k mejlom som sa dostala az kdesi o 18-19.00, co nie je o tri hodiny!

Ale samozrejme ze si za poskytnutu sluzbu nechaju dalej platit...
willma
13.03.08,08:57
V Amerike by tvoja mama mohla vytrieskať z nich celý majetok za psychickú ujmu. Ale aj u nás by z toho dačo kvaplo ak to pošleš do "Lebo medveď". Funguje to ešte? Odkedy poznám Poradu nepozerám televíziu.:---


Funguje. A je to dobrý nápad ;).


Myslím, že lampáreň s lebo medveď dávajú v nedeľu na markíze. Ja by som to tam poslala ...Nejaká tisícka by z toho mohla byť.:) :D:D:D kočky a čo myslíte, že s tým mienim spraviť ?
VladoaKatka
13.03.08,09:01
Držím Ti palce, aby si Ťa vybrali a dostala tie 2 tisícky - však sa to zíde, no nie...
willma
13.03.08,09:02
Držím Ti palce, aby si Ťa vybrali a dostala tie 2 tisícky - však sa to zíde, no nie... Ani nehovor, ako soľ a kedykoľvek :D
anklar
13.03.08,10:48
Teraz ma akosi zarmútilo, že som práve bola na Porade neúspešná. Neúspešný mám tento deň od začiatku. No, neva.
Avšak toto ma špeciálne mrzí: Chcela som prideliť bod nicku Danila. Veľmi som v jej prípade ocenila, že bola ochotná poskytnúť konkrétnu radu zadávateľke prosby o pomoc. Tá ju asi veľmi potrebovala. Ale napriek núdzi, v ktorej sa nachádzala, dožadovala sa pomoci Vás, Poraďákov - účtovníkov dostatočne neúctivým oslovením na to, aby jej nik neodpovedal. A Danila jej aj tak pomohla. Za toto som jej chcela poslať bodík. A nešlo to. Čo sa deje?
willma
13.03.08,10:55
Vysvetlenie nájdeš v Etiketa porady posledné príspevky
anklar
13.03.08,10:56
Mna ide slaktrafit zo Slovak Telekomu!!!!

Minuly tyzden nesiel cely den webmail a dnes sa to zda sa opakuje!!! Co si oni myslia je neskutocne... nejdem tam uz ani volat, lebo by si to zlizlo to chuda na telefone, kt. za to ani nemoze...

Cakam dolezite mejly a teraz mam akoze co robit? Aj keby som tam zavolala, tak mi povie ze je to v rieseni a prislubili im opravu do troch hodin - ako mi povedala minuly tyzden, ked im to vypadlo od 7.00, volala som o 13.00 ale k mejlom som sa dostala az kdesi o 18-19.00, co nie je o tri hodiny!

Ale samozrejme ze si za poskytnutu sluzbu nechaju dalej platit...

Presne túto skúsenosť som mala aj ja. A platila som aj za to, čo som nedostala. A platila som aj viac, než bolo treba. Aj som ich usvedčila, že mi narátavajú viac, videli to na svojom vlastnom papieri, skasírovala som za to jedine úškrn. Tak som ich u seba zrušila. Týmto krokom som sa síce dostala čiastočne z dažďa pod odkvap, ale túto situáciu už viem riešiť.
ZuzanaP
13.03.08,11:01
Presne túto skúsenosť som mala aj ja. A platila som aj za to, čo som nedostala. A platila som aj viac, než bolo treba. Aj som ich usvedčila, že mi narátavajú viac, videli to na svojom vlastnom papieri, skasírovala som za to jedine úškrn. Tak som ich u seba zrušila. Týmto krokom som sa síce dostala čiastočne z dažďa pod odkvap, ale túto situáciu už viem riešiť.


Fúha, a ja zvažujem 4G internet od nich, je za Sk 399,-- s DPH.....:confused:
anklar
13.03.08,11:01
Vysvetlenie nájdeš v Etiketa porady (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=Etiketa+porady) posledné príspevky
Ďakujem za navigáciu, Willma. Som omráčená!
anklar
13.03.08,11:03
Fúha, a ja zvažujem 4G internet od nich, je za Sk 399,-- s DPH.....:confused:
Kľudne. Veď služby nemusia byť rovnaké na celom území.:)
VladoaKatka
13.03.08,11:11
Teraz ma akosi zarmútilo, že som práve bola na Porade neúspešná. Neúspešný mám tento deň od začiatku. No, neva.


Nie si sama a práve som uvažovala o tom, že je to asi s tou 13.-kou, no neviem ako by to vyzeralo - aspoň u mňa - ak by bol aj piatok - hrúza:eek:
anklar
13.03.08,11:19
Nie si sama a práve som uvažovala o tom, že je to asi s tou 13.-kou, no neviem ako by to vyzeralo - aspoň u mňa - ak by bol aj piatok - hrúza:eek:
Nie, Katka, tou trinástkou to u mňa nebude - je to moje šťastné číslo. Asi máme zlú hviezdnu konšteláciu. Vydržať :).
Doplňujem: je mi smutno z rozhodnutia, ktoré učinila Danilka.
willma
13.03.08,11:20
Ďakujem za navigáciu, Willma. Som omráčená! Čo už, život nám prináša rôzne prekvapenia. :o
anklar
13.03.08,11:24
Čo už, život nám prináša rôzne prekvapenia. :o
Hm,:eek:, hm...
Barbara
13.03.08,12:06
Teraz ma akosi zarmútilo, že som práve bola na Porade neúspešná. Neúspešný mám tento deň od začiatku. No, neva.
Avšak toto ma špeciálne mrzí: Chcela som prideliť bod nicku Danila. Veľmi som v jej prípade ocenila, že bola ochotná poskytnúť konkrétnu radu zadávateľke prosby o pomoc. Tá ju asi veľmi potrebovala. Ale napriek núdzi, v ktorej sa nachádzala, dožadovala sa pomoci Vás, Poraďákov - účtovníkov dostatočne neúctivým oslovením na to, aby jej nik neodpovedal. A Danila jej aj tak pomohla. Za toto som jej chcela poslať bodík. A nešlo to. Čo sa deje?


hmmm, žeby preto, že dnes je 13 ého?????:mad:
VladoaKatka
13.03.08,14:06
No dnes toho už mám DOSŤ. Celý deň mám obrátený na ruby, aj ja som smutná... ale to nechajme.
Celý deň uzatváram predchádzajúce roky u dvoch klientov, robím výstupné zostavy z PC, takže som nemala čas ani poštu si zobrať zo schránky. Bola som preparkovať autá a zobrala poštu ...:D:D:D UPOMIENKA z obecného úradu za neuhradenie dane za psa na rok 2008. VČERA t.j. 12.3. som bola na obecnom úrade a ešte som sa aj spýtala ekonomky-pokladníčky, či sa už platia poplatky a ona: nie, zatiaľ nič.:D reku však do konca mesiaca/vždy platím do konca marca/ je ešte čas.

Upomienka na rok 2008 a to sa podržte 600,- SK a druhá za rok 2007 - 300 Sk. Tento rok no budiš, je stanovený poplatok na 300,- Sk ale snáď to nechcú uplatniť aj spätne a mám doplatiť aj za minulý rok??? Všetky poplatky zvýšili o 100%, nič nepošlú - no ja nemá čas a ochotu sledovať a počúvať obecný rozhlas:D:D:D aj keby mi za to platili.

Do 15 dní uhradiť - inak exekučné konanie :eek:- to by ste sa nenas..... srdili.
Dav
13.03.08,14:14
No dnes toho už mám DOSŤ. Celý deň mám obrátený na ruby, aj ja som smutná... ale to nechajme.
Celý deň uzatváram predchádzajúce roky u dvoch klientov, robím výstupné zostavy z PC, takže som nemala čas ani poštu si zobrať zo schránky. Bola som preparkovať autá a zobrala poštu ...:D:D:D UPOMIENKA z obecného úradu za neuhradenie dane za psa na rok 2008. VČERA t.j. 12.3. som bola na obecnom úrade a ešte som sa aj spýtala ekonomky-pokladníčky, či sa už platia poplatky a ona: nie, zatiaľ nič.:D reku však do konca mesiaca/vždy platím do konca marca/ je ešte čas.

Upomienka na rok 2008 a to sa podržte 600,- SK a druhá za rok 2007 - 300 Sk. Tento rok no budiš, je stanovený poplatok na 300,- Sk ale snáď to nechcú uplatniť aj spätne a mám doplatiť aj za minulý rok??? Všetky poplatky zvýšili o 100%, nič nepošlú - no ja nemá čas a ochotu sledovať a počúvať obecný http://www.porada.sk/images/smilies/redface.gif
:orozhlas:D:D:D aj keby mi za to platili.

Do 15 dní uhradiť - inak exekučné konanie :eek:- to by ste sa nenas..... srdili.
Vtedy mi nešlo, dneska mi nejde, zajtra mi nepôjde, a tak ďalej ( Ploštínpank, či ako sa píšu.) Jediná útecha, že gravitačný zákon a zákon schválnosti nezruší veru žiadna vláda. Nech už je 1. apríl, deň mužov, vtákov a unavených účtovníkov!!!!!!!!!!!
Rozalka
13.03.08,18:07
Dnes som sa potešila, keď po výmene niekoľkých ss pri poďakovaní za bodík som zistila, že ide o dcéru mojej kamarátky z detstva. Je to Slovensko malé ...
Maxima25
13.03.08,18:25
mne sa dnes stalo, ze mi klientka priniesla doklady na zauctovanie novovzniknutej nadacie v roku 2007(?), to je ok ved este stihame... ale sok nastal po prestudovani, zakladatelom bola spolocnost, ktoru uz mam uzavretu,pripravene dp + prislusenstvo, dnes som jej to chcela dat podpisat:eek::eek::eek:, a ona len: jaaaaj, to som vam asi mala doniest este v aprili 2007, ked som to zalozila.... vobec ma to nerozculilo, uz som zvyknuta, a ved mame dost vysoky datum.... hura, "vstřic" k aprilu...:rolleyes::D
Kazu
13.03.08,18:42
mne sa dnes stalo, ze mi klientka priniesla doklady na zauctovanie novovzniknutej nadacie v roku 2007(?), to je ok ved este stihame... ale sok nastal po prestudovani, zakladatelom bola spolocnost, ktoru uz mam uzavretu,pripravene dp + prislusenstvo, dnes som jej to chcela dat podpisat:eek::eek::eek:, a ona len: jaaaaj, to som vam asi mala doniest este v aprili 2007, ked som to zalozila.... vobec ma to nerozculilo, uz som zvyknuta, a ved mame dost vysoky datum.... hura, "vstřic" k aprilu...:rolleyes::D

No už som si to 2x prečítala, aj 2x preglgla ale ešte stále akosi .... ani neviem ako to povedať :---
A len tak mimochodom, ešte žije? :D:D:D
Ivana Š
13.03.08,20:05
Ja by som povedala, že rozčarovalo. Už aj dlh 0 Sk a úroky 0 Sk treba platiť. Čoho sa ešte dožijeme :eek::D.


:mad: :mad::mad: niečo podobné:
toto ma dnes po príchode z práce "potešilo": taktiež na skoro infark,,

žiaľ, neviem ten naskenovaný dokument pridať, lebo je príliš veľky (ale ja na to prídem a prilepím ho sem.)




mimochodom ma dnes "potešil" aj môj šéf, od rána nás preháňal... prirovnanie ani nechcem povedať, lebo by bolo neslušné :D

a poobede prišiel, samý úsmev a priniesol nám zákusky, že mal cestou cukráreň :eek: tak sme si aspoň zamlsali :) (a pribrali :mad::mad::mad:
VladoaKatka
14.03.08,04:21
No dnes toho už mám DOSŤ. Celý deň mám obrátený na ruby, aj ja som smutná... ale to nechajme.
Celý deň uzatváram predchádzajúce roky u dvoch klientov, robím výstupné zostavy z PC, takže som nemala čas ani poštu si zobrať zo schránky. Bola som preparkovať autá a zobrala poštu ...:D:D:D UPOMIENKA z obecného úradu za neuhradenie dane za psa na rok 2008. VČERA t.j. 12.3. som bola na obecnom úrade a ešte som sa aj spýtala ekonomky-pokladníčky, či sa už platia poplatky a ona: nie, zatiaľ nič.:D reku však do konca mesiaca/vždy platím do konca marca/ je ešte čas.

Upomienka na rok 2008 a to sa podržte 600,- SK a druhá za rok 2007 - 300 Sk. Tento rok no budiš, je stanovený poplatok na 300,- Sk ale snáď to nechcú uplatniť aj spätne a mám doplatiť aj za minulý rok??? Všetky poplatky zvýšili o 100%, nič nepošlú - no ja nemá čas a ochotu sledovať a počúvať obecný rozhlas:D:D:D aj keby mi za to platili.

Do 15 dní uhradiť - inak exekučné konanie :eek:- to by ste sa nenas..... srdili.
Včera som sa rozčúlila a určite právom, ja viem že zákon o miestných daniach
v niektorých § má účinnosť od 1.decembra 2007, aj to je tam, že ktoré poplatky sa kedy a na základe čoho sa platia, ale z praxe poznám, že nikdy sa neriadili s dátumami. Mám preštudované aj VZN obecného zastupiteľstva,
a to nadobúdlo platnosť 1.1.2008 bez záverečných ustanovení, že aj keď platí až od r.2008 ale bude mať účinnosť už na 12/2007.
No dnes tam idem, som zvedavá .
Som aj na to zvedavá, že keď mám daň z nehnuteľnosti a za TKO zaplatiť do 15 dní od obdržania platobného výmeru a má to byť do konca marca, kedy mi doručia výmer?
Aljok
14.03.08,07:57
Mna ide slaktrafit zo Slovak Telekomu!!!!

Minuly tyzden nesiel cely den webmail a dnes sa to zda sa opakuje!!! Co si oni myslia je neskutocne... nejdem tam uz ani volat, lebo by si to zlizlo to chuda na telefone, kt. za to ani nemoze...

Cakam dolezite mejly a teraz mam akoze co robit? Aj keby som tam zavolala, tak mi povie ze je to v rieseni a prislubili im opravu do troch hodin - ako mi povedala minuly tyzden, ked im to vypadlo od 7.00, volala som o 13.00 ale k mejlom som sa dostala az kdesi o 18-19.00, co nie je o tri hodiny!

Ale samozrejme ze si za poskytnutu sluzbu nechaju dalej platit...
Presne takto isto som sa stresovala aj ja!:mad::mad::mad:
Ak Ti môžem poradiť, urýchlene si zmeň mailovú adresu. Mne sa totiž niekoľko dôležitých mailov jednoducho stratilo pri tých ich častých niekoľkohodinových výpadkoch. A to ešte pánko bol na mňa drzý, že určite mám chybu niekde v počítači ja. Darmo som mu vysvetľovala, že jediný problém mám s ich webmailom...:mad:
betyna8
14.03.08,09:39
No ja sa musim pozastavit sama nad svojou hlupostou. Rano cestou do prace ma zastavil na ulici chlapec,vraj predava noviny o Ziline a vytazok ide na postihnute deti a operaciu jeho ruky.Mal ju pokrutenu v zapasti,asi od narodenia.A tak som mu dala 30 sk, s dobrym pocitom s dobreho skutku som isla prec. Az teraz som si isla pozriet tie noviny a cuduj sa svete, nie su vobec o nasom meste ale je to mesacnik komunistov este z vlanajska. Super.Pochybujem uz aj o mojom dobrom umysle. Urcite to nebolo na ucel aky mi dany chlapec opisal......
hetty
14.03.08,09:46
Aj mne sa to stáva, že dávam peniaze na noviny a iné "dobré veci". Nikdy nie veľa, len nejaké drobné. Manžel sa ma minule pýtal, že čo keď si ten človek za to kúpi alkohol. Ja si však "zaúčtujem" dobrý pocit, že som niekomu pomohla a ten dotyčný nech si podvod vysporiada so svojím svedomím.
Stefan2005
14.03.08,09:52
Včera som sa potešil, že som pripravil DPPO+výkazy na podpis.
Dnes ma "potešili" z SPP - poslali ešte pár dobropisov do roku 2007...
heja3
14.03.08,10:21
Aj keď aj ja mám stresssssssssssss, dnes ma potešil tento mail. :D:D:D
liba2
14.03.08,10:30
vtipné :D
Gabi03
14.03.08,11:44
Mne dnes vyčaril úsmev na tvári (teda s ktorým sa musím podeliť) vyhľadávanie tu na porade. Niečo som si chcela pozrieť v téme srandičky a ako prvú tému vo vyhľadávaní mi hodilo Etiketu Porady. Je to taký udivujúci úsmev vzhľadom na tému v etikete, ktorá sa tam rozoberá. :o :D
VladoaKatka
14.03.08,11:50
Tak bola som na OÚ, pokladníčka hromží, že druhá zamestnankyňa rozposlal všetkým upomienky, chodia jej tam nadávať a druhá sa len usmieva. A ten vlaňajší poplatok za psov, no nemali zaúčtované - kam tie peniaze zaúčtovali?????? ešteže som mala so sebou z vlaňajška to potvrdenie.
Bojdej... ako by povedala naša vnúčka.:)
Gabi03
14.03.08,11:52
Tak bola som na OÚ, pokladníčka hromží, že druhá zamestnankyňa rozposlal všetkým upomienky, chodia jej tam nadávať a druhá sa len usmieva. A ten vlaňajší poplatok za psov, no nemali zaúčtované - kam tie peniaze zaúčtovali?????? ešteže som mala so sebou z vlaňajška to potvrdenie.
Bojdej... ako by povedala naša vnúčka.:)

A náhodou v rozhlase to nevyhlásili, že tie upomienky sú bezpredmetné? :D
Dav
14.03.08,11:52
Ešte predýchavam faktúru od nemenovanej firmy za internetové pripojenie. Majú úplne inú matematiku, než akú som sa učila v škole, inú, ako vie moja čínska kalkulačka aj americký Excel, a predovšetkým inú, ako sľubovali v zmluve:eek:
Marína
14.03.08,12:15
Tak bola som na OÚ, pokladníčka hromží, že druhá zamestnankyňa rozposlal všetkým upomienky, chodia jej tam nadávať a druhá sa len usmieva. A ten vlaňajší poplatok za psov, no nemali zaúčtované - kam tie peniaze zaúčtovali?????? ešteže som mala so sebou z vlaňajška to potvrdenie.
Bojdej... ako by povedala naša vnúčka.:)
Katka, čo tam potvrdenie, mala si na OÚ zobrať radšej vášho drobčeka(havina).;) Hádam aj poplatky za neho by odpustili na 10 rokov dopredu.:D
Aankaa
14.03.08,12:16
... pobavila som sa
VladoaKatka
14.03.08,17:40
A náhodou v rozhlase to nevyhlásili, že tie upomienky sú bezpredmetné? :D

Kdeže, asi ide o prémie.Aktivita sa cení:)

A na druhej strane, my máme stáť na ulici zakaždým keď niečo hlásia, však denne 5x hlásia aký podnikateľ a čo ide predávať.Postaví sa na parkovisko pre krčmu a to je u nás trhovisko. Tu sa asi nemusí dodržiavať zákon o ochrane spotrebiteľa, hlavne, že OÚ zarobí na poplatkoch aj za miesto aj za hlásenie.
Bionda
17.03.08,11:17
Ja som dosť smutná, lebo malé deguliatko nám zmizlo a zdá sa, že ak sa nejako dostalo z výbehu, stalo sa potravou pre našich "lupičov" - 2-och psov a mačičku.:eek: je mi to veľmi ľúto- bol taký krásny a veľký, dcéra- chovateľka plače, budúci majiteľ už tiež túto jóbovku vie- ten tiež plače. Nuž zle sa končil min. týždeň- nedeľa pre nás, dne už hádam ideme do veselšieho, hoci to počasie nie je najkrajšie.
Ale prajem všetkým krásny týždeň bez problémov a nehôd :)
lenkak
17.03.08,16:54
mňa dnes potešilo, že firme, pre ktorú robím, dopadla dobre daňová kontrola.
Simonab
17.03.08,17:06
Ja mám dnes taký zvláštny deň, na DU pri odovzdávaní DP som mala takmer v každom nejakú chybičku či už chýbal podpis, prílohy, niektoré zasa boli dvakrát:D, ale DP môjho SB bolo v poriadku jediné.:--- Takže aspoň to ma potešilo.
Ozaj Lenka gratulujem, toto by aj mňa potešilo. ;)
Zoltán Kovács
17.03.08,18:30
Mňa v sobotu potešilo, že na výstave Nábytok a bývanie v Nitre sme našli sedačku akú sme chceli, a hneď sme aj objednali. Koncom mája nám ju majú dodať. :D
patrik24
17.03.08,19:25
Dobrý deň.
Neviem, či som v správnej rubrike, pretože som tu len 30 minút, ale prosím o pomoc.

Chcem vás poprosiť o odbornú a právnu radu, pretože si už neviem pomôcť, a neviem kam sa mám obrátiť.

Manželka pracuje v istej súkromnej firme, išla na materskú a neskôr na rodičovskú dovolenku, a mám pocit, že zamestnávateľ sa k manželke nezachoval podľa zákonníka práce a krátil jej dovolenku neprimerane.

Manželka je zamestnaná v istej súkromnej firme. Pracovný pomer začala 1.10.2004 ako referentka predaja.
Pracovala zbytok roku 2004, celý rok 2005 a začiatok roka 2006.
31.mája 2006 nastúpila manželka na maródku (rizikové tehotenstvo).
18. augusta 2006 - nástup na materskú dovolenku
18. februára 2007 - zmena na rodičovskú dovolenku
Dňa 1.10. 2007 - nástup späť do práce

Stará dovolenka z roku 2005 = 5 dní - prenesená do roku 2006
V roku 2006 bola čerpaná dovolenka - 13 dní
V marci 2006 - maródka - 11 dní
Čiže v júni, keď manželka nastupovala na maródku /rizikové tehotenstvo/ dostala výplatnú pásku, na ktorej bola uvedená dovolenka v počte zostávajúcich (nevyčerpaných) 12 dní.

V októbri 2007 (nástup do práce po rodičovskej dovolenke) dostala manželka výplatnú pásku, kde bolo uvedených 32 dní dovolenky, ale o mesiac neskôr (november 2007) mala na výplatnej páske už iba 5 dní.
V novembri bola manželka na ošetrovnom s dcérou - 7 dní.

Zamestnávateľ to odvôvodnil tak, že manželka nemá právo na zostávajúcich 12 dní dovolenky z roku 2006, nakoľko je podľa zákona nepatrí, pretože neodpracovala celý rok 2006.

Prosím Vás o pomoc, o vysvetlenie zákonníka práce v tomto prípade.

Ak zamestnanec odpracuje počas roka napr. 5 mesiacov a potom ide na materskú dovolenku, nemá nárok na 20 dní dovolenky?
Alebo sa mu táto dovolenka kráti?
A kedy zamestnávateľ môže použiť formulu zo zákonníka práce, že " nárok na dovolenku a jej pomernú časť za odpracované dni" - tomuto nerozumiem.

Prosím o výklad, pretože už si neviem rady, a mám dosť silný pocit, že tu každý klame.


Študovali sme aj zákonník práce, ale jeho formulácia nám robila menšie problémy s porozumením.

Vopred vám ďakujeme.

S pozdravom

Patrik a Bernardína Ihnátoví
Zoltán Kovács
17.03.08,19:28
Dobrý deň.

Chcem vás poprosiť o odbornú a právnu radu, pretože si už neviem pomôcť, a neviem kam sa mám obrátiť.

Manželka pracuje v istej súkromnej firme, išla na materskú a neskôr na rodičovskú dovolenku, a mám pocit, že zamestnávateľ sa k manželke nezachoval podľa zákonníka práce a krátil jej dovolenku neprimerane.

Manželka je zamestnaná v istej súkromnej firme. Pracovný pomer začala 1.10.2004 ako referentka predaja.
Pracovala zbytok roku 2004, celý rok 2005 a začiatok roka 2006.
31.mája 2006 nastúpila manželka na maródku (rizikové tehotenstvo).
18. augusta 2006 - nástup na materskú dovolenku
18. februára 2007 - zmena na rodičovskú dovolenku
Dňa 1.10. 2007 - nástup späť do práce

Stará dovolenka z roku 2005 = 5 dní - prenesená do roku 2006
V roku 2006 bola čerpaná dovolenka - 13 dní
V marci 2006 - maródka - 11 dní
Čiže v júni, keď manželka nastupovala na maródku /rizikové tehotenstvo/ dostala výplatnú pásku, na ktorej bola uvedená dovolenka v počte zostávajúcich (nevyčerpaných) 12 dní.

V októbri 2007 (nástup do práce po rodičovskej dovolenke) dostala manželka výplatnú pásku, kde bolo uvedených 32 dní dovolenky, ale o mesiac neskôr (november 2007) mala na výplatnej páske už iba 5 dní.
V novembri bola manželka na ošetrovnom s dcérou - 7 dní.

Zamestnávateľ to odvôvodnil tak, že manželka nemá právo na zostávajúcich 12 dní dovolenky z roku 2006, nakoľko je podľa zákona nepatrí, pretože neodpracovala celý rok 2006.

Prosím Vás o pomoc, o vysvetlenie zákonníka práce v tomto prípade.

Ak zamestnanec odpracuje počas roka napr. 5 mesiacov a potom ide na materskú dovolenku, nemá nárok na 20 dní dovolenky?
Alebo sa mu táto dovolenka kráti?
A kedy zamestnávateľ môže použiť formulu zo zákonníka práce, že " nárok na dovolenku a jej pomernú časť za odpracované dni" - tomuto nerozumiem.

Prosím o výklad, pretože už si neviem rady, a mám dosť silný pocit, že tu každý klame.


Študovali sme aj zákonník práce, ale jeho formulácia nám robila menšie problémy s porozumením.

Vopred vám ďakujeme.

S pozdravom

Patrik a Bernardína Ihnátoví

Patrik prosím ťa skús svoju otázku zadať do odbornej témy v sekcii mzdy a pracovné právo. Tu si v oddychovej téme Poraďácka kaviareň, a asi sa nedočkáš odbornej rady. Ďakujem za pochopenie.
Simonab
17.03.08,19:30
Patrik tu si v oddychovej časti porady neviem či Ti tu dáky odborník poradí. Skús zadať svoju otázku sem:http://www.porada.sk/f10-mzdove-uctovnictvo-personalistika-odvody.html
patrik24
18.03.08,06:19
ĎAkujem
DanielaSL
18.03.08,06:31
Včera som sa stretla s Beatkou..organizátorkou našich celoslovenských stretnutí, lebo má dnes pracovné povinnosti v našom malom severnom meste. Posedeli sme si na salaši u Franka a potom ,keď som jej chcela ešte ukázať v ktorej časti je budova, kde má ráno ísť, tak nás stopli - chvíľku pred polnocou - policajti. Už som mala práve fúkať, keď im iné auto pred nosom ušlo, policajti skočili do svojho auta aj s mojimi dokladmi a naháňali ušelca.Nafúkať som nakoniec nenafúkala..veď z minerálky čo by asi? Policajti boli na tú nočnú hodinu síce trochu splašení, ale príjemní... a Bea aspoň okrem klebetenia so mnou aj niečo zaujímavé zažila.:);)

http://www.beruska8.cz/pracovni/policejni/52.gif
Zita5
18.03.08,06:39
Včera som sa stretla s Beatkou..organizátorkou našich celoslovenských stretnutí, lebo má dnes pracovné povinnosti v našom malom severnom meste. Posedeli sme si na salaši u Franka a potom ,keď som jej chcela ešte ukázať v ktorej časti je budova, kde má ráno ísť, tak nás stopli - chvíľku pred polnocou - policajti. Už som mala práve fúkať, keď im iné auto pred nosom ušlo, policajti skočili do svojho auta aj s mojimi dokladmi a naháňali ušelca.Nafúkať som nakoniec nenafúkala..veď z minerálky čo by asi? Policajti boli na tú nočnú hodinu síce trochu splašení, ale príjemní... a Bea aspoň okrem klebetenia so mnou aj niečo zaujímavé zažila.:);)

http://www.beruska8.cz/pracovni/policejni/52.gif

Danka krásny zážitok ;):---:), na taký sa len tak ľahko nezabúda .
DanielaSL
18.03.08,06:48
Bodaj by...veď to bolo moje prvé policajné kontrolovanie a prvé fúkanie v živote a to mám vodičák už dobrých pár rokov v kapse.:)
zanetth
18.03.08,07:47
Práve mi telefonovali, že mi opravili môj pokazený LCD monitor. A cena za opravu je celkom prijateľná. :) Teším sa, lebo som nedúfala, a pomaly som rozmýšľala z čoho ušetriť na nový. Pritom tento mal len 2 mesiace po záruke.
ZuzanaP
19.03.08,08:42
Potešil ma telefonát kamaráta, ktorému robím DP a ešte dolaďujeme posledné veci, ktorý mi povedal, že ma ľúbi....:D Hovorím mu, že teraz v tomto daňovom období ma ľúbia viacerí:---, a on, že tak ja ťa milujem...... Samozrejme v rámci možností, veď sme len kamaráti... Tak mi zdvihol náladu, hneď je deň krajší...:):):)
katkaj
19.03.08,08:47
Potešil ma telefonát kamaráta, ktorému robím DP a ešte dolaďujeme posledné veci, ktorý mi povedal, že ma ľúbi....:D Hovorím mu, že teraz v tomto daňovom období ma ľúbia viacerí:---, a on, že tak ja ťa milujem...... Samozrejme v rámci možností, veď sme len kamaráti... Tak mi zdvihol náladu, hneď je deň krajší...:):):)

Mňa takto milujú všetci vo firme minimálne raz do mesiaca keď rozdávam výplatné pásky spolu s gastrolístkami :D:D:D:D:D
evka-janekova
19.03.08,09:14
Aj ja sa posťažujem, aspoň sa mi uľaví. ;)
:(Tak ma včera rozčúlila učiteľka v jasliach, že ma skoro porazilo. Jasle sú otvorené do 16 hod, ja som prišla za 5 min. 16, môj Adamko už bol posledný, a učiteľka na mňa vyletela, že ako si to predstavujem, že ráno chodí medzi prvými a poobede ide posledný. A to som prišla tak neskoro prvý krát, inak stíham tak o trištvrte.
:(Ona nevidela ako som o pol 4 letela z roboty, medzitým som stihla ist na bleskový nákup, to ma zdržalo lebo pani predomnou kupovala asi na celý mesiac.Potom som sa hnala, nohy preplietala, lebo z práce to mám tak 15 min. k jaslám. Ráno robím od 7, takže o pol ho vodím. Nič som jej nepovedala, ale ešte raz na mna vyletí, tak ju zadavim.:eek: :eek: :eek:
Ja mu to poctivo platím a ked je otvorené od 06. do 16. tak je tam nato aby bola pri ňom, je zato platená, tak ako som aj ja za svoju prácu.
Uf, hneď je lepšie, len tak pre doplnenie: Keď som ho prezliekla a vyšla pred bránu jaslí, bolo 16.00 hodín.
EVKA :cool: :cool: :cool: už v pohode
ZuzanaP
19.03.08,09:39
Aj ja sa posťažujem, aspoň sa mi uľaví. ;)
:(Tak ma včera rozčúlila učiteľka v jasliach, že ma skoro porazilo. Jasle sú otvorené do 16 hod, ja som prišla za 5 min. 16, môj Adamko už bol posledný, a učiteľka na mňa vyletela, že ako si to predstavujem, že ráno chodí medzi prvými a poobede ide posledný. A to som prišla tak neskoro prvý krát, inak stíham tak o trištvrte.
:(Ona nevidela ako som o pol 4 letela z roboty, medzitým som stihla ist na bleskový nákup, to ma zdržalo lebo pani predomnou kupovala asi na celý mesiac.Potom som sa hnala, nohy preplietala, lebo z práce to mám tak 15 min. k jaslám. Ráno robím od 7, takže o pol ho vodím. Nič som jej nepovedala, ale ešte raz na mna vyletí, tak ju zadavim.:eek: :eek: :eek:
Ja mu to poctivo platím a ked je otvorené od 06. do 16. tak je tam nato aby bola pri ňom, je zato platená, tak ako som aj ja za svoju prácu.
Uf, hneď je lepšie, len tak pre doplnenie: Keď som ho prezliekla a vyšla pred bránu jaslí, bolo 16.00 hodín.
EVKA :cool: :cool: :cool: už v pohode

Evka tiež som z PB a počula som, že v jednej škôlke, ktorá bola otvorená aj cez jarné prázdniny, nechceli zobrať chlapca do škôlky počas nich, lebo jeho mama je na materskej, tak môže byť s ňou doma...:eek:
evka-janekova
19.03.08,09:47
Evka tiež som z PB a počula som, že v jednej škôlke, ktorá bola otvorená aj cez jarné prázdniny, nechceli zobrať chlapca do škôlky počas nich, lebo jeho mama je na materskej, tak môže byť s ňou doma...:eek:
Ono to je niekedy celé na hlavu, teraz si mi pripomenula, že sa musím spýtať, či je zajtra otvorené aby som sa neokašlala a ráno ho dovediem pred zatvorenú bránu. Dik.
To ma ešte vytočilo, že ked som minulý rok nepracovala, (pretože nájsť si prácu v PB, ked som na materskej to bol tvrdý oriešok), tak furt nadávala že ho dajú preč, ked nerobím. Teraz mám prácu, zas nadáva, že nestíham. Aj ja som len človek s 2 nohami.
ZuzanaP
19.03.08,09:55
Potešilo ma (dnes mám fakt nejaký dobrý deň), že aj na stránke drsr je odkaz na túto supiš pupiš stránku:)
mirpo
19.03.08,13:28
:) Teším sa, že mám zajtra dovolenku :) a ani sa neviem dočkať večera. Dnes si ideme pre šteniatko, takže huráááááááááá :---:) Doma už máme 10 mesačnú fenku, tak dúfam, že bude všetko OK.:):):)
VladoaKatka
19.03.08,15:22
Potešilo ma a kameň mi spadol zo srdca - výsledky hystológie z odstráneného melanómu z líca mám: negatívne. Uznajte, je to dôvod na oslavu.:)
Dav
19.03.08,15:46
Mňa dnes potešilo, chronologicky:
1. Že mi prišiel výsledok konkurzu do jednej firmy, kde som skončila druhá v poradí
2.Že sa dcére osobne-telefonicky ospravedlnila pracovníčka banky za chybu pri rušení vkladu a že rozdiel, pôvodne v jej neprospech, jej poslali na účet
3. Že mám oddnes tucet bodov.

A trvalá radosť - že existuje Porada.
Maruška54
19.03.08,18:01
Potešilo ma a kameň mi spadol zo srdca - výsledky hystológie z odstráneného melanómu z líca mám: negatívne. Uznajte, je to dôvod na oslavu.:)
Katka to je veľmi dobrá správa
Elena Navrátilová
19.03.08,18:04
Potešilo ma a kameň mi spadol zo srdca - výsledky hystológie z odstráneného melanómu z líca mám: negatívne. Uznajte, je to dôvod na oslavu.:)

Katka teším sa s Tebou moja.
willma
19.03.08,19:04
Potešilo ma (dnes mám fakt nejaký dobrý deň), že aj na stránke drsr je odkaz na túto supiš pupiš stránku:) a keby len tam. Odkaz na túto stránku je aj v časopise EVA a patrí medzi 50 vybraných stránok.
willma
19.03.08,19:06
A pridám sa aj ja s mojou troškou radosti, Mám za sebou ďalšiu úspešnú kontrolu :-).
tuta
19.03.08,20:40
Srdečne blahoželám.
willma
19.03.08,21:08
Ďakovááám
ZuzanaP
20.03.08,05:17
Včera mal drahý meninky a stále som mala pocit, že nemám nič, čo by ho extra potešilo. Kozmetika, sladké, to dostane hocikedy, ale potom som zohnala lístky na DESMOD a CHINASKI a tá radosť stála za to. Takže 9. apríla si to užijeme.....:D
VladoaKatka
20.03.08,08:09
Mne sa začal zobrazovať podpis:), ale len v dlhších príspevkoch.
betka
21.03.08,16:13
Práve teraz zisťujem, čo sa mi stalo za 2 mesiace :D:D

Začala som číselný rad pokladne P/700001-P/7000040,
V/700001........V/700100

Šľak ma ide trafiť, veď je rok 2008:)

PS: Ani sa radšej nepozriem do druhých firiem:eek:
Rozalka
21.03.08,17:20
Ošetri v smernici a máš to v poriadku.
Rozalka
21.03.08,17:21
Včera mal drahý meninky a stále som mala pocit, že nemám nič, čo by ho extra potešilo. Kozmetika, sladké, to dostane hocikedy, ale potom som zohnala lístky na DESMOD a CHINASKI a tá radosť stála za to. Takže 9. apríla si to užijeme.....:D
To si vymyslela dobre, drahý mal meniny a užiješ si aj ty!:);)
Emwa
25.03.08,08:35
Pripojim trosku inu temu. Dnes isla dcera vybavit si predoperacne vysetrenie, za dva tyzdne ide rodit a musi to byt na cisársky, co sa dozvedela minuly tyzden.
V poliklinike na internom ju objednali na koniec maja 2007. A ked sa opytala, ze teda potrebuje skor, lebo uz do dvoch tyzdnov sa narodi druhy drobec, dostala odpoved : No a ?
Sme urcite na Slovensku ???:eek::confused:
katka50
25.03.08,08:39
Pripojim trosku inu temu. Dnes isla dcera vybavit si predoperacne vysetrenie, za dva tyzdne ide rodit a musi to byt na cisársky, co sa dozvedela minuly tyzden.
V poliklinike na internom ju objednali na koniec maja 2007. A ked sa opytala, ze teda potrebuje skor, lebo uz do dvoch tyzdnov sa narodi druhy drobec, dostala odpoved : No a ?
Sme urcite na Slovensku ???:eek::confused:

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Kazu
25.03.08,11:19
Pripojim trosku inu temu. Dnes isla dcera vybavit si predoperacne vysetrenie, za dva tyzdne ide rodit a musi to byt na cisársky, co sa dozvedela minuly tyzden.
V poliklinike na internom ju objednali na koniec maja 2007. A ked sa opytala, ze teda potrebuje skor, lebo uz do dvoch tyzdnov sa narodi druhy drobec, dostala odpoved : No a ?
Sme urcite na Slovensku ???:eek::confused:

To bolo o 10,35.
Teraz je po 13.oo a ešte stále je to "No a?" ? Alebo "No a?" má už červené oči?
anklar
25.03.08,12:55
Jóóój, ako mi je už dobre (široký úsmev)! Konečne mi ide net.
Konečne som opäť uvidela Poradu.sk. Od minulého štvrtka až doteraz som bola zablokovaná. Hádam, nič mi nechýbalo v takej miere, ako práve Porada. Srdečne Vás zdravím.
Emwa
25.03.08,14:40
Odpovedam az teraz, bola som mimo internetu. Vybavili sme to "klasicky slovensky", po znamosti. Ked bude mat vysledky, potom sa do toho pustime, asi len ja bude uz v porodnici.
Inac volala do zdrav.poistovne, v ktorej je poistena a ziadala od nich, aby jej stanovili zdrav.zariadenie, v ktorom jej urobia predoperacne vysetrenie. Zajtra sa maju ozvat. Tak cakame.
Orim
25.03.08,17:52
Mne sa to stalo pred sviatkami. Trochu som upratoval v kuchyni v rámci toho som presypával cukor z otvorených sáčkov do spoločnej cukorničky. Potom sa tak dívam z boku na cukorničku a vidím, že ten druhý cukor je o niečo tmavší. Hneď som začal tušiť kde je pes zakopaný a mal som pravdu. Ten pôvodný cukor bola soľ.

Myslel som, že porazí. :D
wagner
25.03.08,17:59
A stálo by to za porazenie? Vyšla kniha" Zbavte sa zlosti, lebo zlosť sa zbaví vás". Preštuduj a nejaký cukor a soľ Ťa vôbec nevytočí.
Tanče
25.03.08,18:02
Pripojim trosku inu temu. Dnes isla dcera vybavit si predoperacne vysetrenie, za dva tyzdne ide rodit a musi to byt na cisársky, co sa dozvedela minuly tyzden.
V poliklinike na internom ju objednali na koniec maja 2007. A ked sa opytala, ze teda potrebuje skor, lebo uz do dvoch tyzdnov sa narodi druhy drobec, dostala odpoved : No a ?
Sme urcite na Slovensku ???:eek::confused:

NO A ? veď ten termín je s dostatočným predstihom! Veď oni vás objednali už pri počatí....:D
danushka
25.03.08,18:41
NO A ? veď ten termín je s dostatočným predstihom! Veď oni vás objednali už pri počatí....:D

Tak ja budem úplne mimotemy....
TANČE, kde si Ty bola po celý čas?...Nebolo Ťa vidieť dlho-predlho, čo si sa vrátila z Veľkonočných ostrovov?
Eulalia
26.03.08,04:50
Tak ja budem úplne mimotemy....
TANČE, kde si Ty bola po celý čas?...Nebolo Ťa vidieť dlho-predlho, čo si sa vrátila z Veľkonočných ostrovov?
Danushka, možno má Tanče hotové už všetky DP, tak relaxuje a my môžeme závidieť;)
VladoaKatka
26.03.08,05:08
Toto je len začiatok, že podľa nadmorskej výšky budeme platiť za spotrebovaný plyn. Čo bude nasledovať - vzduch????

http://tvojepeniaze.pravda.sk/siroka.asp?y=sk_pludia/plyn_a_d.htm
azla
26.03.08,06:22
Pri raňajkách som si prečítala článok z dnešného SME o zdrojoch a stupňoch vnútornej spokojnosti. Myslím, že aj mnohí Poraďaci nestávajú svoje štastie len na prvom stupni ....
Pripájam článok

http://www.sme.sk/c/3793536/Stastie-muska-iba-zlata.html
Kazu
26.03.08,07:01
Aj keď sa práve nechystám zachraňovať dažďové pralesy, predsa len snažím sa ako viem, aby som povzdvihla "dušu z prachu". Ale zároveň vo mne hlodá červíček pochybností, či predsa len jednou nohou pevne nestojím na tom prvom stupni blaženosti. :--- Spomienka na mlieko za dve koruny je vo mne pevne zakorenená a spomienka na to, že mi stačila 10-korunáčka na nákup vo mne vyvoláva pocit smútku za časmi minulými. :--- Nuž, raz darmo. Nie je so mňa rocková hviezda. Oko zazobaného vidí inak. :D
VladoaKatka
26.03.08,07:18
Aj keď sa práve nechystám zachraňovať dažďové pralesy, predsa len snažím sa ako viem, aby som povzdvihla "dušu z prachu". Ale zároveň vo mne hlodá červíček pochybností, či predsa len jednou nohou pevne nestojím na tom prvom stupni blaženosti. :--- Spomienka na mlieko za dve koruny je vo mne pevne zakorenená a spomienka na to, že mi stačila 10-korunáčka na nákup vo mne vyvoláva pocit smútku za časmi minulými. :--- Nuž, raz darmo. Nie je so mňa rocková hviezda. Oko zazobaného vidí inak. :D

Zuzka nič sa neboj, zachvílu to bude zase 10,- ,leneže eurovka:)
Kazu
26.03.08,07:28
Zuzka nič sa neboj, zachvílu to bude zase 10,- ,leneže eurovka:)

Môžeš hádať. :--- Potešila si ma, alebo ........ ? :D:D:D
ZuzanaP
26.03.08,08:44
Dneska ma jedujú milí klienti. Všetky papiere (kópie DP, RZZP) im poctivo odovzdávam a keď ich teraz potrebujem, tak ich nemajú, lebo nevedia, kde to dali:mad:

Aj vašim sa to stáva alebo máte ich kópie u seba. Veď to by som potrebovala zvlášť miestnosť, aby som si ich mohla nechávať....:cool:
tinaM
26.03.08,08:52
Dneska ma jedujú milí klienti. Všetky papiere (kópie DP, RZZP) im poctivo odovzdávam a keď ich teraz potrebujem, tak ich nemajú, lebo nevedia, kde to dali:mad:

Aj vašim sa to stáva alebo máte ich kópie u seba. Veď to by som potrebovala zvlášť miestnosť, aby som si ich mohla nechávať....:cool:
Zuzanka, ten istý problém mám aj ja.
Už asi 2 roky si tlačím výkazy a DP aj pre seba a toto si odkladám, aby som si mohla odsúhlasiť výkaz o majetku v nasledujúcom roku.
Dokonca klient nevie kde dal všetky doklady z jedného roku. Je to 15 šanonov. Tak to už fakt nechápem.:mad:
ZuzanaP
26.03.08,09:10
Zuzanka, ten istý problém mám aj ja.
Už asi 2 roky si tlačím výkazy a DP aj pre seba a toto si odkladám, aby som si mohla odsúhlasiť výkaz o majetku v nasledujúcom roku.
Dokonca klient nevie kde dal všetky doklady z jedného roku. Je to 15 šanonov. Tak to už fakt nechápem.:mad:


Koľko času mi ale zaberie, aby som to na príslušných miestach vyzistila.....:mad:
ZuzanaP
26.03.08,09:20
Tinka máme rovnaký počet bodov:)
tinaM
26.03.08,09:21
Všimla som si.:)
ZuzanaP
26.03.08,11:03
Mňa asi trafí šlak, idem vybuchnúť od jedu..... :mad::mad::mad:Tak ten milý SZČO neodovzdal na ZP preukaz ZŤP, takže máme úplne iné čísla a nedá sa nám to porovnať, im vyskakuje nedoplatok jak hrom a ja nemám to sprosté RZZP, doma som našla len nejaké poznámky, tak to skúsim napasovať, aby mi to sedelo.... Idem sa prejsť na poštu, lebo mi vytečú nervy.....
Zoltán Kovács
26.03.08,12:09
Zuzanka, ten istý problém mám aj ja.
Už asi 2 roky si tlačím výkazy a DP aj pre seba a toto si odkladám, aby som si mohla odsúhlasiť výkaz o majetku v nasledujúcom roku.
Dokonca klient nevie kde dal všetky doklady z jedného roku. Je to 15 šanonov. Tak to už fakt nechápem.:mad:

Kópie pre seba som robil asi 10 - 12 rokov. Už nerobím. DP tlačím z internetu, RZ ZP z programu. Všetky výstupné zostavy mám odzálohované. V počítači sú na dobrom mieste, a nezaberajú toľko miesta, ako šanony.
ZuzanaP
26.03.08,12:38
Kópie pre seba som robil asi 10 - 12 rokov. Už nerobím. DP tlačím z internetu, RZ ZP z programu. Všetky výstupné zostavy mám odzálohované. V počítači sú na dobrom mieste, a nezaberajú toľko miesta, ako šanony.

Aj ja som zálohovala, ale sťahovala som sa a veci okolo RZZP zostali u maminy v PC, než som ich stihla zálohovať, tak jej padol systém....Čo už, keď som sa spoľahla, že to budú mať....
Zoltán Kovács
26.03.08,12:46
Aj ja som zálohovala, ale sťahovala som sa a veci okolo RZZP zostali u maminy v PC, než som ich stihla zálohovať, tak jej padol systém....Čo už, keď som sa spoľahla, že to budú mať....

Tak moj PC, na ktorom mám zálohy predchádzajúcich rokov, a bežného roka je tabu pre každého. Akákoľvek manipulácia s ním môže mať za následky ťažkú ujmu na zdraví. :D:D:D Srandujem. Okrem PC zálohy mám aj na USB, CD a voľakedy som mal aj na FDD.
miriza
26.03.08,12:50
Mňa rozčuľuje celý tento týždeň, daňové priznanie, daň z motorových vozidiel, hlásenie na daňový úrad, cez víkend tri skúšky a tri práce, čo ešte k tomu dodať.
Gabi03
26.03.08,13:02
Tak moj PC, na ktorom mám zálohy predchádzajúcich rokov, a bežného roka je tabu pre každého. Akákoľvek manipulácia s ním môže mať za následky ťažkú ujmu na zdraví. :D:D:D Srandujem. Okrem PC zálohy mám aj na USB, CD a voľakedy som mal aj na FDD.

mimotemy Čo je to FDD? :rolleyes::D
Nika
26.03.08,13:17
mimotemy Čo je to FDD? :rolleyes::D

myslím, že sú to diskety.....
JAJA11
26.03.08,13:18
mimotemy Čo je to FDD? :rolleyes::D

mimotemy Aj ja som už zabudla na FDD, ale ešte aj teraz mi do nového PC namontovali zariadenie na malú disketu, ale vôbec to nepoužívam, vraj v prípade, že sa zrúti systém na HDD, tak sa to dá zachrániť z diskety, ale na posledných PC sme toto zariadenie vôbec nepoužili. Stojí to však dnes už iba 180 Skk, takže ma to netrápi. :rolleyes: :) :D
Gabi03
26.03.08,13:52
myslím, že sú to diskety.....

Tiež som si to myslela, ale mám tušáka, že tie veľké, nie tie malé. :D Sa teda odborne vyjadrujem, čo?! :D:D
Zoltán Kovács
26.03.08,18:44
V pondelok ma potešil jeden klient, že dostal z DÚ schválený odklad na DP do 30.06.

Mal som tu aj iné, čo ma naštvalo, ale vo vlastnom záujme som to zmazal.
Ivana Š
26.03.08,20:21
V pondelok ma potešil jeden klient, že dostal z DÚ schválený odklad na DP do 30.06.



Mal som tu aj iné, čo ma naštvalo, ale vo vlastnom záujme som to zmazal.

:)Mňa tiež dnes mimoriadne potešili moji štyria klienti - že im schválili z DÚ odklad do 30.06

:mad: a taktiež ma ti istí klienti véééľmi naštvali, že prišli 15.03. - že oni v r. 2007 majú aj príjmy zo zahraničia, čo som netušila, neoznámili mi, že od mája majú pozastavenú živnosť, a pracujú v Rakúsku, tam priznanie ešte nemajú podané, sprostredkovateľská agentúra im povedala, že DP v Rakúsku im oni podajú, ale zatiaľ sa neozvali, čo teraz ?
No čo? Na poslednú chvíľu podaná žiadosť o odklad. Šťastie, že im DÚ vyhovel.
:):):) Aj moje nervy ďakujú DÚ :):):)
VladoaKatka
27.03.08,04:43
Rozčulujú ma reklamné šoty na našich TV staniciach.
Teraz bežíí na TV staniciach reklama ohľadom zavedenia EURO.Táto ma rozčuluje totálne. napr.

"...deň D - Kurz sa zastaví a nikdy sa nezmení"

Je to zavádzajúce:D veď ten kurz aj NBS aj komerčných bánk bude pohyblivý až do 31.12.2008.
pepsikova
27.03.08,06:58
..rozčuľuje ma už týždeň,že vôbec nie som "počítačovo nezdatná" ,ale úplne sprostá,lebo nedokážem kopírovať a vkladať obrázky..a ide ma poraziť,lebo u mňa nefunguje ani pomoc z "pomocníka",jednoducho mi to nejde...

..no.bodaj by ľudia nemali väčšie problémy...


..prajem vám krásny a veselý deň...
Zoltán Kovács
27.03.08,12:57
No mňa dnes naštvalo nasledovné: v našej dedine ZSE sa rozhodlo dnes a zajtra opravovať el.rozvody. Takže dnes a zajtra od 8.30 do 15.00 nebudeme mať elektriku.

Zase môžem ťahať nočnú aby som stihol vytlačiť všetky DP. :mee:
hanelie
27.03.08,13:06
ahoj pepsíková

nedokážem kopírovať a vkladať obrázky.. myslíš gify?
pýtaj sa .... ja mám tiež radšej lopatistické vysvetlenie resp. názorné ukážky ako štúdium odborných kníh :D
ajale
27.03.08,15:43
Bez znervózňovania kohokoľvek sa tu šúlam na niektorých, ktorí ešte na poslednú chvíľu robia DP. :D
Totižto v nemenovanom miestnom rádiu tiež podávajú "zaručené" informácie ohľadne DP a každému odporúčajú stránku daňového riaditeľstva: www.dr.sr.sk (
http://www.dr.sr.sk). :D:D:D
To by bola švanda vidieť tých, čo márne hľadajú túto stránku. :---
Našťastie som im rýchlo napísala mail a oni to hneď aj uviedli na správnu mieru. :rolleyes:

Tak hor sa do tých daňových. :D
Aljok
28.03.08,15:03
Pravda, ale momentalne nie je jedno ci mam v mesaci navyšše 20 tisic, alebo nie
Tak to už je PÁN KLIENT! :)
Aljok
28.03.08,15:05
Bez znervózňovania kohokoľvek sa tu šúlam na niektorých, ktorí ešte na poslednú chvíľu robia DP. :D
Totižto v nemenovanom miestnom rádiu tiež podávajú "zaručené" informácie ohľadne DP a každému odporúčajú stránku daňového riaditeľstva: www.dr.sr.sk (http://www.dr.sr.sk). :D:D:D
To by bola švanda vidieť tých, čo márne hľadajú túto stránku. :---
Našťastie som im rýchlo napísala mail a oni to hneď aj uviedli na správnu mieru. :rolleyes:

Tak hor sa do tých daňových. :D
Nebuď škodoradostná. Dobre? :D:D:D
azla
28.03.08,15:11
Bohu žial on jedná z pozície sily. Je môj najväčší klient, čo sa týka obratu aj platenia za moje služby.
Pracujem vo firme, ale rozčúlilo by ma, ak by mi doniesol (aj keď šéf) veci 5 minút pred dvanástou. (a je mi nadriadený)
Keď tak občas čítam Vaše skúsenosti (občas sa vcítim do úlohy dotknutej osoby - ako vo filme), tak Vám naozaj nezávidim. Mate to oddreté !!!
Smutné je to o to viac, že Vy nie Ste pre klienta podriadení, ale PARTNERI.
Niekedy naozaj treba výjsť v ústrety, ale asi by mala byť niekde hranica a zabudnuté veci riešiť prirážkou, apod.(zabiť je ich malo)
Veľa trpezlivosti prajem.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
VladoaKatka
28.03.08,15:20
No mňa "potešil" klient pred chvílkou. DP odovzdané, zaplatené (dosť veľa), a že on sa rozhodol aby som mu DP prerobil. Totiž "údajne" našiel ešte doklady do r.2007 v spodnom šuflíku stola. Vraždiť by som vedel.

Zolee to snáď nie, ...chýbal by si s Tvojími radami...odtamtud asi sa pripojiť nedá, :D:D až také nôblesné to určite neni:) :eek::) a myslím si, že aj keď je jeden z najlepších klientov, mávni s rukou, aj horšie môže byť, daj si 2 dcl dobrého červeného vína... na zdravie... a život ide ďalej.
VladoaKatka
28.03.08,15:29
Sú lahostajní, nezodpovední Tí, ktorí si myslia, že účto a DP je hračka a dá sa robiť na počkanie. Tiež som pomáhala spracovať jedno DP. Príjmy celosvetové, 10 príloh v DP, milionárska daň - potvrdenia boli vystavené dátumom január max. 15.február a on ich doniesol na veľkonočný pondelok a včera sa už chcel zastaviť pre hotové DP, aby on mal čas a mohol sa rozhodnúť, kedy to odovzdá na DÚ.
Zoltán Kovács
28.03.08,15:53
Pracujem vo firme, ale rozčúlilo by ma, ak by mi doniesol (aj keď šéf) veci 5 minút pred dvanástou. (a je mi nadriadený)
Keď tak občas čítam Vaše skúsenosti (občas sa vcítim do úlohy dotknutej osoby - ako vo filme), tak Vám naozaj nezávidim. Mate to oddreté !!!
Smutné je to o to viac, že Vy nie Ste pre klienta podriadení, ale PARTNERI.
Niekedy naozaj treba výjsť v ústrety, ale asi by mala byť niekde hranica a zabudnuté veci riešiť prirážkou, apod.(zabiť je ich malo)
Veľa trpezlivosti prajem.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Vieš ako to bolo zabudnuté. :D
TOKY
29.03.08,18:00
Práve mi volal klient, či viem vyplniť DP PO. Ja, že áno, viem. Vraj mám po telefóne vysvetliť jeho bratovi ako sa to robí :eek: lebo, že on chce sám vyplniť DP, alebo či zajtra mám čas, aby som mu to ukázala? Keď som povedala, že ja už DP vyplňovať nebudem, nech skúsi vyplniť podľa poučenia nepáčilo sa mu to. Asi si myslí, že keď mi platí za svoje účtovníctvo, budem mu robiť všetko čo si zmyslí, aj DP jeho brata:mad: Keď som povedala, že nestačí vyplniť DP, treba priložiť aj súvahu, výkaz ziskov a strát a poznámky len mlčal.


PS: ach jaj, ešte mi nezaplatil:rolleyes: ale poskoka si zo seba robiť aj tak nedám
zuhl
29.03.08,18:04
Mne volal predchvíľou môj brat, lebo si robí účto sám, odkedy odišiel odo mňa, že som drahá. No a stále ma otravuje a pýta rady. Ale dnes som zostala v šoku: že nestíha, že on to odovzdá až prvého, že ešte nemá "nahodenú" celú pokladňu..., lenže on je platca DPH, tak potom ako robí DPH každý štvrťrok, nechápem. Veď už to mal mať hotové pomaly 25. januára, nie? No som v šoku.
VladoaKatka
30.03.08,05:39
Mne volal predchvíľou môj brat, lebo si robí účto sám, odkedy odišiel odo mňa, že som drahá. No a stále ma otravuje a pýta rady. Ale dnes som zostala v šoku: že nestíha, že on to odovzdá až prvého, že ešte nemá "nahodenú" celú pokladňu..., lenže on je platca DPH, tak potom ako robí DPH každý štvrťrok, nechápem. Veď už to mal mať hotové pomaly 25. januára, nie? No som v šoku.

No vieš s rodinou a kamarátmi je to tak - musíš stanoviť taxu aj za otravovanie. Tuším, že ani v cenníku, čo tu Smith tak pracne spracoval to neni.:):D:)
To DPH - asi tiež podáva dodatočné, alebo vôbec podáva???
Pravdepodobne nie a môžno to vlastné účtovanie ho vychádza viac ako platil Tebe, ale dobre mu tak a určite tie svoje prešlapy si nechá pre seba.
jipro
30.03.08,07:55
Je aj nepochopiteľné a k plaču, keď kontroluješ doklady ktoré Ti priniesol klient a zistíš, že sú medzi nimi doklady z pred dvoch-troch mesiacov a ty už máš hotovú DPH, colnicu....Ale som v šoku, keď tam objavím doklady z pred roka alebo aj dvoch. Keď klienta upozorníš na to, že treba podávať opravné a dodatočné, ktoré si aj vyúčtuješ, tak ti bude tvrdiť, že tie doklady určite nedoniesol teraz a chceš na ňom zarobiť. Uvažujem už aj o tom, že doklady budeme spolu pri odovzdávaní kontrolovať a nie tak, že mi podá tašku medzi dverami a...A najhoršie sa robí niečo známym a rodine . Je to zvyčajne za smiešnu sumu, alebo za ďakujem/niekedy ani to/. Skús odmietnuť, alebo pýtať si ako od ostatných, tak si...... v celej rodine
Ibaka
30.03.08,14:21
Toto je svätá pravda, s rodinou žiadny biznis, zbytočne to naštrbí vzťahy.
Emwa
30.03.08,14:55
Moja "nova" a uskutocnena myslienka: Zaciatkom roka 2008 som zakaznikovi, ktory mi uz par rokov nosil zasadne doklady na poslednu chvilu, poslala doporuceny list na adresu firmy, kde som mu uviedla, "Ak vsetky potrebne doklady mi nebudu dorucene do 10.marca 2008, oznamujem Vam, ze za rok 2007 spracovanie uct.dokladov a DP nespracujem." A cuduj sa svete, nebolo to do 10.3.08, ale 12.3.08 mi d o n i e s o l vsetky doklady. V inych rokoch to stale bolo tak, ze ked som mala ukoncenu jeho firmu, urcite uz bol koniec rocnej zavierky. A za rok 2007 uz 28.3.2008 mal komplet zavierku aj s vykazmi. Asi pomohol ten list:D
Muška
30.03.08,15:54
Teraz som počula Ďura Mokrého povedať:
Kto pracuje, plytvá vzácnym časom :D
Jana Acsová
30.03.08,16:46
Syn začal brať v piatok antibiotiká. Každých 12 hodín.

V piatok 20.00 1.x
V sobotu 8.00 2.x, 20.00 3.x

A veeeľká dilema nastala dnes ráno po zavedení letného času :D
Rozalka
30.03.08,17:49
Teraz som počula Ďura Mokrého povedať:
Kto pracuje, plytvá vzácnym časom :D
Bohužiaľ, práca je zatiaľ najistejší, ale najmenej výnosný spôsob, ako prísť k peniazom. ;)
Gabi03
31.03.08,08:16
Tak dnes ma vytočil jeden poraďák a možno o tom ani nevie. Založil istú tému, ktorá sa mi zdá úplne nevhodná sem a po serióznej diskusii mňa aj iných som si pozrela profil tohto člena. V ním založenej téme by sa zdalo, že je ešte školák, maximálne tak stredoškolák. Ale po vzhliadnutí inej tiež ním založenej témy je dospelý, dokonca ženatý a má aj deti. :eek: Okrem toho viac ako raz neprispel ani do jednej témy.
A vytočilo ma to preto, lebo som sa nechala uniesť svojimi pocitmi a to úplne zbytočne. :mad:

Ale potešilo ma, že sa už konečne oteplieva. :D
Muška
31.03.08,08:47
Gabi,
nič si z toho nerob :)

Vyzerá , že uvedený poraďák len robí prieskum ako "rozohniť" poraďákov.
zanetth
31.03.08,08:58
Dnes mi prišla faktúra s vyúčtovaním plynu s nedoplatkom vyše 8000 Sk. To ma rozhodne nepotešilo.:(
Kazu
31.03.08,10:12
Tak dnes ma vytočil jeden poraďák a možno o tom ani nevie. Založil istú tému, ktorá sa mi zdá úplne nevhodná sem a po serióznej diskusii mňa aj iných som si pozrela profil tohto člena. V ním založenej téme by sa zdalo, že je ešte školák, maximálne tak stredoškolák. Ale po vzhliadnutí inej tiež ním založenej témy je dospelý, dokonca ženatý a má aj deti. :eek: Okrem toho viac ako raz neprispel ani do jednej témy.
A vytočilo ma to preto, lebo som sa nechala uniesť svojimi pocitmi a to úplne zbytočne. :mad:

Ale potešilo ma, že sa už konečne oteplieva. :D

Nuž, čítala som tú tému a svrbela ma klávesnica aj ruky, ale prisadla som si ich :D Takú blbosť snáď "starý" ani napísať nemohol, to tam musel určite "mladý" prilepiť. Možno ten nick používa celá rodina.:---
ZuzanaP
31.03.08,10:29
mňa dnes teší, že svieti krásne slniečko, hneď je svet krajší....:D
Ibaka
31.03.08,19:26
Už dlhšiu dobu pri práci počúvam internet radio : 977 The oldies chanell. Žáner- hity rokov 50, 60 a 70 proste hity mlááádíííí. Všetko OK, len v zozname žánrov je to zaradené v kategórii "pre starších a pokročilých" . Dosť ťažko sa mi to odklikáva ! :D:D:D:D
Martasch
31.03.08,19:43
Potešil ma prístup pracovníkov DÚ v Topoľčanoch pri preberaní daňových priznaní. Drobné chybičky /napr. nesprávny počet príloh/ zabieli, opravili sme číslo a bolo všetko v poriadku. :(
účtovník 007
01.04.08,04:52
Syn začal brať v piatok antibiotiká. Každých 12 hodín.

V piatok 20.00 1.x
V sobotu 8.00 2.x, 20.00 3.x

A veeeľká dilema nastala dnes ráno po zavedení letného času :D

Tak toto je skutočne dosť veľký problém. :eek:Ja by som so synom určite navštívila atibiotikológa. Nič neodkladaj, môže to zanechať na ňom vážne stopy, antibiotikológ Ti poradí čo a ako.:D
Ale keby si chcela radu odomňa antibiotikologičky ohľadne užívania antibiotík, tak by som Ti poradila nasledovné:
Maj vždy po ruke dva budíky. Jeden so starým časom a jeden s novým. Vždy keď na niektorom budíku bude 8,00 alebo 20,00, tak mu daj 1/2 tabletky.
Ale vždy presne v celú hodinu.:)

Zdraví Mudr. Antibiotiková z antibiotikologickej poradne
balunka
01.04.08,05:14
poslala som svoju 8-ročnú dcéru,aby mi kúpila šampón na farbené vlasy.Vrátila sa s tým ,že taký nemajú,majú iba na nepodarené vlasy/správne má byť nepoddajné/ale asi to moja dcéra na mne po všetkých tých DP videla,že ich mám nepodarené
balunka
01.04.08,05:16
Potešil ma prístup pracovníkov DÚ v Topoľčanoch pri preberaní daňových priznaní. Drobné chybičky /napr. nesprávny počet príloh/ zabieli, opravili sme číslo a bolo všetko v poriadku. :(
zaslúžili by si bod
abel
01.04.08,05:39
Tak toto je skutočne dosť veľký problém. :eek:Ja by som so synom určite navštívila atibiotikológa. Nič neodkladaj, môže to zanechať na ňom vážne stopy, antibiotikológ Ti poradí čo a ako.:D
Ale keby si chcela radu odomňa antibiotikologičky ohľadne užívania antibiotík, tak by som Ti poradila nasledovné:
Maj vždy po ruke dva budíky. Jeden so starým časom a jeden s novým. Vždy keď na niektorom budíku bude 8,00 alebo 20,00, tak mu daj 1/2 tabletky.
Ale vždy presne v celú hodinu.:)

Zdraví Mudr. Antibiotiková z antibiotikologickej poradne
Tá odpoveď nemá chybu a je vyčerpávajúca :D - vyčerpala tému aj čitateľa :D. Ale spomenula som si na jeden príbeh, čo by mal byť skôr v téme srandičky. Bola som na návšteve u sestry, keď prišla na kávičku jej suseda. Sedeli sme, klebetili, a po chvíli sa suseda zdvihla, že musí ísť domov, lebo má brať lieky. Vraj berie každých 12 hodín antibiotiká a o chvíľu bude obed, tak aby nezmeškala. Sestra sa jej spýtala, prečo si to načasovala tak hlúpo, veď druhýkrát musí lieky užiť o polnoci... A na to dostala tiež vyčerpávajúcu odpoveď: ale lekár kázal každých 12 hodín.
Takže Janka, nekomplikuj si to. Komplikácie s letným časom u tejto odborníčky neprichádzajú do úvahy. Vždy, keď sú ručičky na dvanástke, šup s tabletkou do pusy :D.
brm
01.04.08,06:39
Už dlhšiu dobu pri práci počúvam internet radio : 977 The oldies chanell. Žáner- hity rokov 50, 60 a 70 proste hity mlááádíííí. Všetko OK, len v zozname žánrov je to zaradené v kategórii "pre starších a pokročilých" . Dosť ťažko sa mi to odklikáva ! :D:D:D:D
naval link pre nás sedemnástky, nech si zmlsneme:D
Ibaka
01.04.08,11:16
navalím, dúfam že vám to pofrčí.
http://www.windowsmedia.com/radiotuner/findstations.asp?locale=41B&genre=OL

Je to hned prvá stanica v ponuke ..977 The oldies..klikni na názov stanice a na Prehrať
Inak tých staníc je tam viac len toto je moja oblúbená
Možno mimo témy a vždy ma poteší
účtovník 007
01.04.08,11:24
už to frčíííííííííííííííííí

super pridám medzi obľúbené

PS: inak neviem prečo nie je v PC možnosť pridať medzi neobľúbené. Lebo ja mám v obľúbených aj DRSR, Štatistics, SOI,OR,Min. financií...a teraz OLDIES CHANELL:D Ale tie prvé by som chcela posunúť do neobľúbené.:D Neporadí nikto?:rolleyes:
liba2
01.04.08,11:26
už to frčíííííííííííííííííí

super pridám medzi obľúbené

PS: inak neviem prečo nie je v PC možnosť pridať medzi neobľúbené. Lebo ja mám v obľúbených aj DRSR, Štatistics, SOI,OR,Min. financií...a teraz OLDIES CHANELL:D Ale tie prvé by som chcela posunúť do neobľúbené.:D Neporadí nikto?:rolleyes:
otázka za bodík :D ale nedá sa :mee:
VladoaKatka
01.04.08,11:35
už to frčíííííííííííííííííí

super pridám medzi obľúbené

PS: inak neviem prečo nie je v PC možnosť pridať medzi neobľúbené. Lebo ja mám v obľúbených aj DRSR, Štatistics, SOI,OR,Min. financií...a teraz OLDIES CHANELL:D Ale tie prvé by som chcela posunúť do neobľúbené.:D Neporadí nikto?:rolleyes:

Koľko nás je teraz naladených na rovnakej vlne????

To sú pesničkej našej mládíííííííí.....super
Dav
01.04.08,12:12
Skúšali ste dnes dačo vygoogliť? Mňa dnes stále kamsi posiela...:D, ešteže mám tie obľúbené záložky:D:D
abel
01.04.08,12:13
navalím, dúfam že vám to pofrčí.
http://www.windowsmedia.com/radiotuner/findstations.asp?locale=41B&genre=OL

Je to hned prvá stanica v ponuke ..977 The oldies..klikni na názov stanice a na Prehrať
Inak tých staníc je tam viac len toto je moja oblúbená
Možno mimo témy a vždy ma poteší
Pekne prosím, aj ja to chcem počuť, ale v mojom PC takú možnosť nevidím :confused:. Môžete bližšie vysvetliť aj pre nás z minulého storočia? Kde mám tú myš zmačknúť?
VladoaKatka
01.04.08,12:23
Pekne prosím, aj ja to chcem počuť, ale v mojom PC takú možnosť nevidím :confused:. Môžete bližšie vysvetliť aj pre nás z minulého storočia? Kde mám tú myš zmačknúť?
Klikni na tú stanicu a zobrazí sa Ti ďalší riadok a tam - prehrať - klik



P.S. Ja klikám s ľavým tlačítkom
abel
01.04.08,12:58
Kruci, mám tam takúto ponuku
Internet Radio
Country Kicker
Downloads
Rock Grab Bag
Dance & DJ
Artist Spotlight
Emerging Artists
Popaholics
Hip Hop Lineup

tak kde mám kliknúť?
lorelei
01.04.08,13:11
Kruci, mám tam takúto ponuku
Internet Radio
Country Kicker
Downloads
Rock Grab Bag
Dance & DJ
Artist Spotlight
Emerging Artists
Popaholics
Hip Hop Lineup

tak kde mám kliknúť?

Abel nie si sama. Ja mam to iste, tak tiez neviem, kde mam klikat;).
Ibaka
01.04.08,13:15
Ty si o krok späť, takže od toho tvojho kroku:
Takže klikneš Internet radio
klikni Hladaj klúčové slovo
V prvej rolovacej poličke celkom hore vyber podľa žánru: Pre starších a pokročilých
Otvorí sa Ti dole zoznam staníc
klikneš na prvú znich ...977 The oldies.
Otvorí sa Ti riadok, klikneš na Prehrať a čakáš kým sa pripojí k médiu

Ale ak klikneš na horeuvedený link, tak by ťa to malo priamo dostať na predposledný riadok, ktorý si otvoríš
VladoaKatka
01.04.08,13:15
Elenka, keď sa Ti otvorí stránka, kde máš tú tabulku :

Výsledky vyhľadávania - sú tam zelené šípky, keď sa nastavíš na určitú stanicu, tak za zfarbí na tmavšie a pri zelenej šípke Ti naskočí okienko - prehráť stanicu a klikni, čakáš ak sa pripojíš odsúhlasíš a už Ti hrá.
lorelei
01.04.08,13:22
Ty si o krok späť, takže od toho tvojho kroku:
Takže klikneš Internet radio
klikni Hladaj klúčové slovo
V prvej rolovacej poličke celkom hore vyber podľa žánru: Pre starších a pokročilých
Otvorí sa Ti dole zoznam staníc
klikneš na prvú znich ...977 The oldies.
Otvorí sa Ti riadok, klikneš na Prehrať a čakáš kým sa pripojí k médiu

Ale ak klikneš na horeuvedený link, tak by ťa to malo priamo dostať na predposledný riadok, ktorý si otvoríš

Teda nepripadam si az taky antitalent, ale mne sa ozaj nezobrazi uz ani to hladaj klucove slovo, takze nemam ako ist dalej. Abel ako?
Kazu
01.04.08,13:24
Pekne prosím, aj ja to chcem počuť, ale v mojom PC takú možnosť nevidím :confused:. Môžete bližšie vysvetliť aj pre nás z minulého storočia? Kde mám tú myš zmačknúť?

Na Malorke, mojka :D:D:D

Počúvajte baby, keď tu budete takého blbostičky vypisovať tak ja naozaj budem musieť ísť tie konáre nosiť. Nechcelo sa mi, tak som manželovi povedala, že mám ešte veľa práce a viete ako po mne zagánil keď videl ako sa pri počítači rehocem? :---
lorelei
01.04.08,13:32
Na Malorke, mojka :D:D:D

Počúvajte baby, keď tu budete takého blbostičky vypisovať tak ja naozaj budem musieť ísť tie konáre nosiť. Nechcelo sa mi, tak som manželovi povedala, že mám ešte veľa práce a viete ako po mne zagánil keď videl ako sa pri počítači rehocem? :---

Kazu, musis to vediet, tvarit sa profesionalne....ved nas takto verejne nevyzrad, ze ake proficky sme tu:D.
abel
01.04.08,13:34
Teda nepripadam si az taky antitalent, ale mne sa ozaj nezobrazi uz ani to hladaj klucove slovo, takze nemam ako ist dalej. Abel ako?
Sme na tom rovnako. Tak som si to vysvetlila tým, že máme inteligentné počítače a vidia, že my nemáme čo robiť na stránke pre starších a pokročilých. Inak mi už na tej stránke dvakrát "zamrzol" počítač a musela som ho reštartovať, takže zostávam pri mojom obľúbenom countryradio.cz :rolleyes:
lorelei
01.04.08,13:38
Sme na tom rovnako. Tak som si to vysvetlila tým, že máme inteligentné počítače a vidia, že my nemáme čo robiť na stránke pre starších a pokročilých. Inak mi už na tej stránke dvakrát "zamrzol" počítač a musela som ho reštartovať, takže zostávam pri mojom obľúbenom countryradio.cz :rolleyes:

Mudro vravis, my sme nadcasove asi:D:D:D.
Kazu
01.04.08,13:42
Kazu, musis to vediet, tvarit sa profesionalne....ved nas takto verejne nevyzrad, ze ake proficky sme tu:D.

To nejde tváriť sa pofesionálne keď to tu čítam :--- a predtým som šmejdila v detských múdrostiach. Keby som nemala uši rehotala by som sa okolo celej hlavy:D
Gabi03
01.04.08,13:43
Keby som nemala uši rehotala by som sa okolo celej hlavy:D

Ja sa rehocem teraz. :D :D :D Máš túto vetu patentovanú? :D
lorelei
01.04.08,13:44
To nejde tváriť sa pofesionálne keď to tu čítam :--- a predtým som šmejdila v detských múdrostiach. Keby som nemala uši rehotala by som sa okolo celej hlavy:D

A ja si Ta viem aj zivo predstavit, stale vysmiata:D:D:D:D;).
Kazu
01.04.08,14:02
Ja sa rehocem teraz. :D :D :D Máš túto vetu patentovanú? :D

:eek:Nnnestraššš! Dúfam, že som ju niekomu neukradla. :eek: :---:---:---
Jana Acsová
01.04.08,16:27
Tak toto je skutočne dosť veľký problém. :eek:Ja by som so synom určite navštívila atibiotikológa. Nič neodkladaj, môže to zanechať na ňom vážne stopy, antibiotikológ Ti poradí čo a ako.:D
Ale keby si chcela radu odomňa antibiotikologičky ohľadne užívania antibiotík, tak by som Ti poradila nasledovné:
Maj vždy po ruke dva budíky. Jeden so starým časom a jeden s novým. Vždy keď na niektorom budíku bude 8,00 alebo 20,00, tak mu daj 1/2 tabletky.
Ale vždy presne v celú hodinu.:)

Zdraví Mudr. Antibiotiková z antibiotikologickej poradneĎakujem Vám Mudr. Takú mudru radu som ani nečakala. Som tak prekvapená perfektným fungovaním tejto stránky, profesionálnym prístupom Poraďákov, že som z toho dostala horúčky a preto doberiem synove antibiotiká ja. V letnom čase. Ale s tými dvoma budíkmi to je priam geniálne. Nabudúce, keď nedostanem horúčky pri prechode na letný čas a syn ich práve vtedy dostane, budem sa pridržiavať Vašich mudrych antibiotikologických rád. Ďakujem Vám. Veľmi ste mi pomohli.:)
Muška
01.04.08,16:41
Pozerala som TV Bratislava- či ako sa to volá. A dostala som taký šok, v nemom úžase som sedela pred TV , obtelefonovala som celú rodinu, aby si to pozreli.
Bola tam reportáž ako musia zbúrať "bratislavský hrad" :eek: , ako ohrozuje obyvateľov. Aj som si zo začiatku myslela, že to musí byť totálna blbosť, ale potom sa tam vyjadroval policajný prezident ako sa bude zabezpečovať doprava, potom hovorili rôzní seriozní páni ako sa urobí replika hradu, ako sa musia zakonzervovať okolité domy....no proste....bolo to dosť dlhé. Sedeli sme tu bez slova, že tu už je fakt všetko možno. Na záver povedal redaktor, že na búracie práce sa bude dať pozerať z petržalskej strany.......a potom sa priblížil ku kamere...a povedal: "snáď ste tomu neuverili"?

....tak som sa pekne nechala nachytať :D:D:D zabudla som, že je 1.apríl
DanielaSL
01.04.08,16:43
Ja som zase čítala v našich novinách, že v susednom vchode máme netopiere... a nie je to 1.apríl...:confused:
cactus
01.04.08,16:50
V Poľskej TV dnes dávali správu ohľadom sedačiek. Ale nie pre deti, ale pre psov.

tak som sa dala nachytať kámoškinmu priateľovi, že sme sa smiali ešte aj večer.
V čom bola pointa?

V Poľsku schválili zákon, že psi musia mať sedačky a to z toho dôvodu, aby nepadali, keď sa brzdí a pod... Proste musia ho pripútať v aute a keď nebude pripútaný, tak ten pes pôjde do väzenia.
Po oznámení tejto správy sme s kamarátkou konštatovali, a to úplne vážne, že ked taká rodina, čo má dve deti a ešte aj psa, ako sa môže v tých sedačkách pomestiť na tom zadnom sedadle?????
To je absurdita, že ??????:D:D:D:D:D
A po čase, až sme prišlina to, že je to 1. apríl... tak ... viete si predstaviť.
Ešte teraz mi tečú slzy od smiechu.... Prskám na všetky strany. Keď som to rozprávala mladým, ani som poriadne prvú vetu nemohla povedať a smialaaaaaa som sa a oni so mnou, hoci ešte nevedeli o čo sa jedná.... chi, chi, chi, ho, ho, ho, ....
Ja, v mojich rokoch, na staré kolená a takto sa dať nachytať...
No čo poviete na to?
Kazu
01.04.08,16:52
Ďakujem Vám Mudr. Takú mudru radu som ani nečakala. Som tak prekvapená perfektným fungovaním tejto stránky, profesionálnym prístupom Poraďákov, že som z toho dostala horúčky a preto doberiem synove antibiotiká ja. V letnom čase. Ale s tými dvoma budíkmi to je priam geniálne. Nabudúce, keď nedostanem horúčky pri prechode na letný čas a syn ich práve vtedy dostane, budem sa pridržiavať Vašich mudrych antibiotikologických rád. Ďakujem Vám. Veľmi ste mi pomohli.:)

Kým som to vyslovila zauzlovatil sa mi jazyk a sliny urobili 4 bubliny. Kto to slovo vymyslel?? :D Ani sa nedivím, že si dostala horúčku. To máš "pretáhuý" jazyk :---
Ivana Š
01.04.08,17:27
A to čo pred chvíľou dávali na J.. v Črepinách je 1. apríl alebo čo?
Vraj Mórová v Činžiaku dostala vyhadzov, lebo hrá negatívnu postavu (inak neviem, nepozerám) a že televízia dostala veľa negatívnych ohlasov na jej rolu, takže sa rozhodli jej postavu zrušiť
???
Kazu
01.04.08,18:57
V Poľskej TV dnes dávali správu ohľadom sedačiek. Ale nie pre deti, ale pre psov.

tak som sa dala nachytať kámoškinmu priateľovi, že sme sa smiali ešte aj večer.
V čom bola pointa?

V Poľsku schválili zákon, že psi musia mať sedačky a to z toho dôvodu, aby nepadali, keď sa brzdí a pod... Proste musia ho pripútať v aute a keď nebude pripútaný, tak ten pes pôjde do väzenia.
Po oznámení tejto správy sme s kamarátkou konštatovali, a to úplne vážne, že ked taká rodina, čo má dve deti a ešte aj psa, ako sa môže v tých sedačkách pomestiť na tom zadnom sedadle?????
To je absurdita, že ??????:D:D:D:D:D
A po čase, až sme prišlina to, že je to 1. apríl... tak ... viete si predstaviť.
Ešte teraz mi tečú slzy od smiechu.... Prskám na všetky strany. Keď som to rozprávala mladým, ani som poriadne prvú vetu nemohla povedať a smialaaaaaa som sa a oni so mnou, hoci ešte nevedeli o čo sa jedná.... chi, chi, chi, ho, ho, ho, ....
Ja, v mojich rokoch, na staré kolená a takto sa dať nachytať...
No čo poviete na to?

Na toto som nachytala môjho manžela. Povedala som mu, že každý kto má psa musí si do auta kúpiť autosedačku pre psov. Ľudkovia, ten ale vybehol z kože. :--- Vraj: :eek::eek::eek: To aj my na dedine? To je ale bordel, totalita, diktatúra, či čo to je? :eek::eek::eek: Kričím: 1 apríl to je.:D A on už tak kľudne hovorí: No čo, na Slovensku je všetko možné a raz aj toto určite príde. Tak už to jedovanie budem mať za sebou. A už mi to druhý krát nerob lebo ma trafí šľak. ......ešte jeden raz by som to vari skúsiť mohla, no nie? :D:D:D
Ivana Š
01.04.08,19:16
Na toto som nachytala môjho manžela. Povedala som mu, že každý kto má psa musí si do auta kúpiť autosedačku pre psov. Ľudkovia, ten ale vybehol z kože. :--- Vraj: :eek::eek::eek: To aj my na dedine? To je ale bordel, totalita, diktatúra, či čo to je? :eek::eek::eek: Kričím: 1 apríl to je.:D A on už tak kľudne hovorí: No čo, na Slovensku je všetko možné a raz aj toto určite príde. Tak už to jedovanie budem mať za sebou. A už mi to druhý krát nerob lebo ma trafí šľak. ......ešte jeden raz by som to vari skúsiť mohla, no nie? :D:D:D


neviem, má dobré životné poistenie? :D