Fero11
28.09.11,09:03
ee ADSL ide cez spliter, kde sa to deli na pasmo pre telefonovanie a pasmo pre internet, cize jedno na druhe nema vplyv a mozu sa pouzivat aj sucasne
Laik2
28.09.11,07:06
Áno, áno, na ten spliter som zabudol. Preto hovorím, že zrejme je možnosť zrušiť pevnú linku ale cez toto pripojenie ďalej používať internet.
Fero11
28.09.11,07:14
No tak trošku som sa snažil do toho dostať a zistil som, že u nás nie je možnosť optiky, takže jediná možnosť napojenia na internet je cez T-com, alebo orange. Keďže pevnú linku už mám, tak asi zruším len tú a magio, no a ponechám si len internet (je tam možnosť pripojenia bez pevnej linky i s pevnou linkou a pripojenie tam už je). No a čo sa týka televízie, tak asi Sky link, to ešte neviem. Každopádne ďakujem za diskusiu a vaše názory.jj v zavislosti od financnej situacie by som siel bud do Turbo 2 Solo v akciovej cene 17,99 € alebo Turbo 3 Solo za 23,99€ (pozor viazanost 24 mesiacov (ale mas tam zas nejake vyhody router za 1€ zlava pri objednani cez web ...)).
TV: Skylink je celkom v pohode, vcera pribudla do zaklad. balika aj markiza HD a oficialne by mala ist od 1.10.2011, o nedlho pribudne asi aj joj HD, alebo joj plus HD (zatial je to v stadiu rokovania) ak budes kupovat box, tak radsej uz zober box ktory zvlada aj normu DVB-S2 a HD rozlisenie (nechod bezhlavo do najlacnejsej alternativy), porad sa z odbornikmi (nie vzdy ti poradia dobre v predajni, vyuzi radsej odborne fora a skusenosti uzivatelov vlastniacich rozne boxy)
Laik2
28.09.11,07:17
Jasné, díky za upozornenie aj za rady. Každá je momentálne dobrá, aby som vedel, čo a ako, už keď kúpim.
L.R.11
03.10.11,10:38
Ahoj :) zapojila som si do magia usb .. aby osm si pozrela film...alé neviem čo dalej ako to mám spustiť? :/ pomohli by ste mi?
Tamila
03.10.11,11:03
Magio prehráva filmy a programy, ktoré sú nahraté v magioboxe. Film z USB neprehráš.
arizona
03.10.11,11:04
Ahoj :) zapojila som si do magia usb .. aby osm si pozrela film...alé neviem čo dalej ako to mám spustiť? :/ pomohli by ste mi?
AKY USB ?

To si si chcela cez magio box pozriet film z usb kluca,alebo...?
L.R.11
03.10.11,12:12
Hej :) som si chcela pozreť film z usb cez magio box .. :/ išlo by to? lebo kamošké to šlo
L.R.11
03.10.11,12:12
Hej som si chcela pozreť film z usb cez magio box .. :/ išlo by to? lebo kamošké to šlo
misoft
03.10.11,13:59
L.R.11:
Možno kamoške šlo, lebo má USB vstup, u teba však nevieme, aký typ máš. Možno ani USB vstup nemá, takže asi ťažko. Tie od T-Comu nemajú USB vstupy (nepodporujú prehrávanie z externých zdrojov) - jedine prehrávanie nahratých (ak je vybavený pevným diskom) na disk.
arizona
03.05.12,08:27
Budem trochu mimotemy

ale chcem sa spytat ci nahodou niekto neodhlasil Magio a nezostal mu funkcny ovladac,ktory uz nepotrebuje a chce ho predat. / kiss X300T/
arizona
17.06.12,07:13
Budem trochu mimotemy

ale chcem sa spytat ci nahodou niekto neodhlasil Magio a nezostal mu funkcny ovladac,ktory uz nepotrebuje a chce ho predat. / kiss X300T/
posuvam...
popey
19.06.12,08:14
ako funguje v tomto case magio? Mal som ho asi 3 roky dozadu, no bolo to nieco hrozne, stale to vypadavalo...
Mila123
19.06.12,08:21
je viac druhov magio-boxov......tak z akého hľadáš ovládač? (nie sú univerzálne)....

popr. ak sa ti nepodarí pozháňať za cca 20 € ti ho predajú v T-come.......
arizona
19.06.12,11:19
ako funguje v tomto case magio? Mal som ho asi 3 roky dozadu, no bolo to nieco hrozne, stale to vypadavalo...
my ho mame 5 rokov,maximalna spokojnost,nevypadava
arizona
19.06.12,11:21
je viac druhov magio-boxov......tak z akého hľadáš ovládač? (nie sú univerzálne)....

popr. ak sa ti nepodarí pozháňať za cca 20 € ti ho predajú v T-come.......
Dik za radu,viem,len sa mi to zda dost drahe,preto hladam, ci niekto nema nevyuzity.

Nazov a typ ovladaca som napisala v prvom mojom prispevku KISS X 300T
vulxy
03.01.13,15:01
zdar,chcem sa spytat ci nevie niekdo preco mi neide nahravanie do magio boxu,dam nahrat a vypisuje ze "cakajte prosim .......blabla" a nic sa nedeje.ani mi neukazuje nahravky co uz tam mam ,v menu zmizlo "vase nahravky"ako keby som nieco zablokoval ale nemam potuchy ze co.....,inac funguje dobre ....ked viete kde je zrada pradte ....vdaka
je to ...motorola vip2262
Tamila
03.01.13,17:49
Už sa mi to stalo, reštartartovala som a išlo.
vulxy
03.01.13,18:42
uz sa mi to rozbehlo.....aj som restartoval,kable som postuchal ...aj obuchal o stol ovladac tak neviem co mu bolo....a ked neviem preco nieco je tak ako je tak to ma sere....:mad:
arizona
03.01.13,19:29
zdar,chcem sa spytat ci nevie niekdo preco mi neide nahravanie do magio boxu,dam nahrat a vypisuje ze "cakajte prosim .......blabla" a nic sa nedeje.ani mi neukazuje nahravky co uz tam mam ,v menu zmizlo "vase nahravky"ako keby som nieco zablokoval ale nemam potuchy ze co.....,inac funguje dobre ....ked viete kde je zrada pradte ....vdaka
je to ...motorola vip2262
Zavolaj na ich poruchovu linku, mne neraz pomohli ihned, cez telefon. Su tam do 22. hod.
tictac7
03.01.13,19:52
...ale prvá rada je reštart. druhá rada, všetko vypnúť, povyťahovať káble a znova pozapájať ... keď to nepomôže, až potom riešia,a aj tak sa nikdy nedozviem, kde bola chyba....
vulxy
03.01.13,20:53
aj by som zavolal ale ja chcem vediet cim to je......uz to nieje prvy pripad a zatial som to vzdy nejak rozchodil....horsie je z oni mi to nepovedia iba daju mudre rady.....teraz uz to budem sledovat ako sa chova....mam taky dojem ze to ma suvis s rodicovskou kontrolou sice neviem aky ......len taky pocit....
problem je ze sa do toho hrabe kazdy a nikdo nepovie co prestelovall len ked je problem.... oprav to vole,sak ty si chlap:D
focus3ccd
18.01.13,06:18
Magio TV Lite+internet mini. Len pre info pre ostatnych. Davajte si pozor na telefonicke akcie. :mad::mad::mad::mad::mad:

Nechcem to cele rozpisovat, ale uvediem zakladne detaily. Platil som si neobmadzeny net 19 eciek za mesiac bez pevnej linky. Na to mi volal chlap do bieloruska, ze za 3 ecka navyse mi da aj TV. Spolu teda 22 eciek povodny neobmadzeny Net plus TV. Manzelka zmluvu pod natlakom kuriera musela podpisat mojim menom. Dal jej na to 5 minut. Za ten cas sa to ani neda precitat , nieto este porozmyslat nad detailami.... V telefone som sa ho vyslovene opytal, ci mi to ovplyvni moj momentalny net. Povedal, ze nie. Vedome ma oklamal. Dodali mi sluzbu magio plus internet mini. Cize obmadzeny...

Napisal som prvu reklamaciu, na ktoru mi odpovedali, ze im je strasne luto, ale vsetky dataily mi boli na zaklade vypocutia hovoru prezentovane a reklamaciu zamietaju.

Podal som druhu reklamaciu, kde som si vyziadal telefonicky rozhovor, a ze si ho s nimi chcem vypocut. Zrazu sa vsetko zmenilo a boli ochotny ustupit a vratit do povodneho stavu. Mal som aj v zalohe dalsiu moznost, keby som neuspel. Manzelke som nedal plnu moc a ja som bol dokazatelne v Bielorusku. Zmluva nie je platna, lebo som ju nepodpisl.

Tu vam napisem najzaujimavejsie vyjadrenie:
Vo veci nahravanych hovor si Vam dovolujeme uviest nasledovne.

Telefonicke hovory mozu byt nahravane, avsak z kapacitnych dovodov nie je kazdy hovor nahravany. Nahrany hovor sluzi pre potreby nasej spolocnosti pre zvysovanie kvality poskytovanych sluzieb.

Takze, v prvej reklamacii pouzili telefonat na to, aby mi sluzbu nedeaktivovali a v druhom pripade uz telefonat akoze nemusi existovat, alebo ho mozu pouzit len oni...


Su to proste odrbavaci najvacsieho kalibru a svoj nazor mi uz potvrdil nejeden byvali klietn telecomu.....
arizona
18.01.13,20:59
Ja po telefone zasadne ziadne obchody neuzatvaram. Rada si doma vsetko v klude premyslim, pogooglim co potrebujem a potom idem vyzbrojena "osobne vyjednavat"...

Ale raz som aj ja naletela na tel.ponuku od Tcomu. Slo iba o predlzenie zmluvy na dalsie obdobie.O nic dolezite neslo...
Ale ked som potrebovala nieco vybavit priamo u nas v meste na zak. centre, bola som prekvapena. Vraj ma maju "zablokovanu" v systeme,lebo som zmluvu uzatvarala cez telefon, takze vsetko musim vybavovat iba telefonicky.
Poznate tie debaty cez automaty a vysvetlovania zakazdym inemu brigadnikovi na druhej strane linky...:rolleyes::mad: Ked mi koncila druha zmluva, tiez vyvolavali z tcomu a ponukali vseliake vyhody. Akurat som vsetkych poslala do certa!
focus3ccd
19.01.13,05:14
Co sa tyka predlzenia rovnakej sluszby, aj tam sa da porozmyslat tak isto ako aj pri mobilnych operatoroch. Starym vernym zakaznikom nedaju nic a novy davaju kadeco zadarmo, alebo za maly poplatok. Radsej sluzbu odhlasim, a nanovo prihlasim......
arizona
19.01.13,06:06
Co sa tyka predlzenia rovnakej sluszby, aj tam sa da porozmyslat tak isto ako aj pri mobilnych operatoroch. Starym vernym zakaznikom nedaju nic a novy davaju kadeco zadarmo, alebo za maly poplatok. Radsej sluzbu odhlasim, a nanovo prihlasim......
Pri Magiu som mala opacnu skusenost. Pri kazdej novej /pokracujucej/zmluve davali vzdy dalsiu zlavu.
jetam1234
19.03.13,17:13
No ja az taku zlu skusenost nemam. Sluzby Telekomu vyuzivam od r. 2004 - internet a pevnu linku. Posledne ma kontaktovali cez telefon a ponukli rozsirenie aj na Magio TV. Operatorka mi vysvetlila ze ak si ponecham len zakladny balik programov, tak s novy
jetam1234
19.03.13,17:17
No ja az taku zlu skusenost nemam. Sluzby Telekomu vyuzivam od r. 2004 - internet a pevnu linku. Posledne ma kontaktovali cez telefon a ponukli rozsirenie aj na Magio TV. Operatorka mi vysvetlila ze ak si ponecham len zakladny balik programov, tak s novymi zlavami sa mi doterajsie poplatky de facto nezvysia a inertnetove pripojenie sa co do vykonu nezmeni. Podla textu zmluvy, ktoru som podpisoval pri prevzati noveho routera a setopboxu od dorucovatelskej sluzby by to tak na prvy pohlad malo aj malo byt. Instalaciu novych koncovych zariadeni som zvladol podla navodu bez problemu. Internet slapal ihned ako hodinky, ale pri pozerani telky zamrzal obraz kazdych 5 min. Po nahlaseni poruchy na techgroup tel. cislo problem odstranili na druhy den. Dokonca prisiel aj technik a bol ochotny vymenit router, avsak ukazalo sa, ze stacil zasah niekde na ustredni. Teraz som len zvedavy na prvu fakturu. Bohuzial, vyznat sa v tych ich odbornych nazvoch a kodoch je problem. Takze zatial opatrna spokojnost s jednanim personalu a kvalitou sluzby.
1a4ter
21.03.13,03:34
Ja mám mágio už asi 4 roky. Modem router je robený tak, že výstup z routra 1a2 je robený pre počítače. Môžeš teda zapojiť 2 počítače na kábel. Ak by si však potreboval, stačí cez jeden z nich napojiť aj 8 portový svič - rozbočovať. Stojí to okolo 10€ a pripojíš si omnoho viacej počítačov. Samozrejme že všetky tie modemy majú aj wifi, cez ktorú si napojíš koľko chceš notebookov. Porty 3 a 4 sú robené pre mágiobox. Internet ti cez tieto posledné dva nepôjde. Takže si môžeš napojiť max 2 nezávisle na sebe fungujúce televízory. Potrebuješ však 2 mágioboxy. Treba si v Telkome povedať že chceš magio na 2 telky. Za mágioboxy sa platí prenájom, nie som si teraz istý koľko presne, ale je to myslím niečo okolo 1,50€ za jeden.
rastlinka
22.03.13,14:29
Ahojte K nám prišli včera dílermi ponúkajúcimi magio internet. Otec už podpisoval zmluvu, keď som prišla domov. Ja som povedala: Otec, kam sa ponáhľaš ? Dílerovi som povedala: Ďakujem, rozmyslím si to. Díler samozrejme zakladal aj na otcovej ( dôchodca ) dôverčivosti. Otec mu vyrozprával všetko. Takmer aj moju veľkosť topánok. Keďže som povedala, že si to rozmyslím mala som jeden deň na naštudovanie ich ponuky oproti nášmu súčasnému internetu - Slovanetu. Áno, ponuka oproti súčasnému internetu by bola výhodnejšia, ale nie oproti tomu, ak by išiel otec do pobočky v meste a povedal že má záujem o internet pre seniorov aký má spoločnosť v ponuke. Díleri odišli smutní, že nezarobili.
Stále sme v súčasnosti pri Slovanete. Máme router, ktorý môžeme napojiť na 4 PC. TV máme z finančných dôvodov na anténu - 6 programov aj keď uvažujeme o opätovnom pripojení na kábel. Keď tu čítam rady vyššie neviem či tomu dobre rozumiem mohla by som pozerať na jednom TV pozerať 1 TV program na druhom TV pozerať iný TV program ? A koľko TV by som mohla pripojiť ?
arizona
22.03.13,14:47
Ahojte K nám prišli včera dílermi ponúkajúcimi magio internet. Otec už podpisoval zmluvu, keď som prišla domov. Ja som povedala: Otec, kam sa ponáhľaš ? Dílerovi som povedala: Ďakujem, rozmyslím si to. Díler samozrejme zakladal aj na otcovej ( dôchodca ) dôverčivosti. Otec mu vyrozprával všetko. Takmer aj moju veľkosť topánok. Keďže som povedala, že si to rozmyslím mala som jeden deň na naštudovanie ich ponuky oproti nášmu súčasnému internetu - Slovanetu. Áno, ponuka oproti súčasnému internetu by bola výhodnejšia, ale nie oproti tomu, ak by išiel otec do pobočky v meste a povedal že má záujem o internet pre seniorov aký má spoločnosť v ponuke. Díleri odišli smutní, že nezarobili.
Stále sme v súčasnosti pri Slovanete. Máme router, ktorý môžeme napojiť na 4 PC. TV máme z finančných dôvodov na anténu - 6 programov aj keď uvažujeme o opätovnom pripojení na kábel. Keď tu čítam rady vyššie neviem či tomu dobre rozumiem mohla by som pozerať na jednom TV pozerať 1 TV program na druhom TV pozerať iný TV program ? A koľko TV by som mohla pripojiť ?
Ano, mozes pozerat aj dve rozne stanice, na dvoch televizoroch. Jeden box je hlavny, na ktory sa da aj nahravat a druhy,mensi dostanes na druhy TV,ma obmedezne funckcie-bez nahravania.Alebo mozes na jednom nahravat a na druhom nieco ine pozerat.
Router ma wifi- tiez si mozes pripojit viacero pocitacov
erik555
22.03.13,17:05
Keď tu čítam rady vyššie neviem či tomu dobre rozumiem mohla by som pozerať na jednom TV pozerať 1 TV program na druhom TV pozerať iný TV program ? A koľko TV by som mohla pripojiť ?
Ja neviem, ale ked nemusim, tak sa radsej neviazem. A preto namiesto Magio TV (internet mam) som si zaobstaral sat. komplet a kartu Skylink. Je to sice asi nakladnejsie, ale bez viazanosti. Tam je v zakladnom baliku toho viac, ako v Magio a navyse si kedykolvek mozem zaplatit nejaky balik napr. na 1 mesiac! Co pri takychto viazanych sluzieb hadam ani nejde! Samozrejme, ze je potrebne mat volny vyhlad na 23,5°E (Astra3) a s monoblockom na 19,2°E je kopa zahranicnych programov!
http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/fta/
arizona
22.03.13,17:21
Ja neviem, ale ked nemusim, tak sa radsej neviazem. A preto namiesto Magio TV (internet mam) som si zaobstaral sat. komplet a kartu Skylink. Je to sice asi nakladnejsie, ale bez viazanosti. Tam je v zakladnom baliku toho viac, ako v Magio a navyse si kedykolvek mozem zaplatit nejaky balik napr. na 1 mesiac! Co pri takychto viazanych sluzieb hadam ani nejde! Samozrejme, ze je potrebne mat volny vyhlad na 23,5°E (Astra3) a s monoblockom na 19,2°E je kopa zahranicnych programov!
http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/fta/
Je to vec nazoru.
My sme mali dlhe roky Magio Tv, teraz mame Skylink. Pri Skylinu na viacero TV su velmi velke vstupne naklady.
Keby som mala moznost Magia, tak pkracujem s nim dalej,nam vyhovoval na 100%
Fero11
22.03.13,17:39
skylink ... skylink ide s prepacenim do sr***k.
O digi sa tu nebudem zmienovat, lebo je to tak obmedzene s nekvalitnym obrazom, ale cena by aj sla.
Nikto sa vsak nezmienuje o freesat upc.
Momentalne je to jedna z najvhodnejsich sluzieb co sa tyka, kvantity, kvality a ceny. Viac tu http://sk.freesattv.tv/
erik555
22.03.13,17:50
skylink ... skylink ide s prepacenim do sr***k.

A v akej suvislosti???
erik555
22.03.13,17:53
Je to vec nazoru.
My sme mali dlhe roky Magio Tv, teraz mame Skylink. Pri Skylinu na viacero TV su velmi velke vstupne naklady.
Keby som mala moznost Magia, tak pkracujem s nim dalej,nam vyhovoval na 100%
Na kolkych viacero TV? Na Magiu mas kolko?
Zalezi, ake programy mienis pozerat.
P.S. ked Magio vyhovoval na 100%, tak ste chceli Skylink, aby vam vyhovoval na kolko percent? Alebo bola zmena nutna?
erik555
22.03.13,18:00
Nikto sa vsak nezmienuje o freesat upc.
Momentalne je to jedna z najvhodnejsich sluzieb co sa tyka, kvantity, kvality a ceny. Viac tu http://sk.freesattv.tv/
Neviem, nemam v tom prehlad, ale je to na viazanost? Je tam nutny ich stb? Maju v zakladnom baliku aj HD programy?
arizona
22.03.13,18:43
3 telky, dovod bol stahovanie a na novom mieste nie je Magio mozne...
Niran
23.03.13,07:09
Magio som mal niekolko rokov, ale pravdupovediac nemal som s nim dobre skusenosti. Neustale zamrzanie, volanie na servisne stredisko islo mi to riadne na nervy. Ono je rozdiel mat Magio na metalickych kabloch alebo mat ho na optike. Hlavne ak ste v oblasti kde nie je pokrytie optickym kablom. Nehovoriac o tom ze pokial chcete sucastne vyuzivat internet tak rychlost netu je tam znacne obmedzena (pisem o metalickom pokryti). Hladal som viacero moznosti, ale co sa tyka kvality aj ceny ako navyhodnejsi vzhladom v oblasti kde byvam bolo riesenie Skylink. Mam ho druhy rok a som maximalne spokojny, pri spravnom nastaveni (treba sa s tym trosku pohrat) hlavne koli HD programom je obraz pri mojej uhlopriecke obrazovky 107 cm velmi kvalitny. V bezplatnom baliku su vsetky bezne slovenske a ceske programy v HD kvalite Markiza, CT1, CT HD Sport, Nova HD, Prima Family atd. Samozrejme na prijem HD programov je nutny HD prijimac. Vstupne naklady v zavisloti od ceny HD prijimaca su cca 200€. Tolko to vyslo mna ale HD prijimac som kupoval drahsi, dnes je dostat aj za 60-70€. Nevyhodou je azda to ze je mozne slodovat len 1 TV pri jednom prijimaci a jednej karte. Ale aj tu existuje riesenie napr. zakupenim si dvojtuneroveho HD prijimaca, resp. zdielanim zakladneho prijimaca s druhym.
erik555
23.03.13,07:33
aj na Magio TV si mala pripojene 3 telky? Zakladny balik si platila? kolko mesacne? Magio TV ma toho v zakladnom baliku o dost menej, ako Skylink!!!
Fero11
23.03.13,07:37
dvojtunerovy box neriesi sledovanie na dvoch TV, ale sledovanie dvoch kanalov na jednom TV (tzv PiP).
Ak je to linuxovy dvoj a viac tuner box, tak je mozne sledovat odlisny kanal na PC/NTB v sieti
Na sledovanie na dvoch TV sa pouziva/l dualbox, alebo ako sa mu to hovori :) co su 2 boxy v jednej skatuli.
Radsej vsak odporucam kupit zvlast 2x box
Fero11
23.03.13,07:42
Neviem, nemam v tom prehlad, ale je to na viazanost? Je tam nutny ich stb? Maju v zakladnom baliku aj HD programy?
Neviem ci tam je viazanost (skus citat) ja som mal 2 roky viazanost a teraz uz nemam, sice ma to stoji (myslim o 2€ drahsie ako s viazanostou, ale mam moznost kedykolvek odist).
Ich STB neni nutny, dodaju ti len kartu.
V zakladnom baliku niesu HD programy, len CTHD a M1HD
HD balik stoji 5€ a je tam asi 13-14 HD programov
erik555
23.03.13,07:44
jednoducho na satelite mas toho omnoho viac, ako cez kabel. Uz som spominal napr. popri Skylinku (23,5°E) aj 19,2°E s mnozstvom zahranicnych stanic!!!
erik555
23.03.13,07:54
freesat karta nema v tom zakladnom bezplatnom baliku CT sport? Alebo ake ma tam programy? lebo tie co su uvedene, tak lepsie vychadza Skylink, aj ked mesacne za ten "servisny poplatok" 1,20€. pre niekoho takato volba by bola asi prijatelnejsia.
http://www.skylink.sk/prehlad-balickov-3.html?lang=sk&balicekTyp=1&balicekID=20&do[detailBalicek]=1
Fero11
23.03.13,08:05
Co sa tyka balika digital u skylinku, tak tento balik s nezmyselnymi kanalmi sa obycajnemu cloveku oplati davat (ak chce cumiet na nezmyselne a trapne kanaly typu markiza, joj, dajto ci foor atd ... (jedine normalne co tam je, tak je prima zoom, dvojka, ct sport ...)) pretoze tam toho je dost a len za 1,2€. Ak by chcel sledovat nieco normalne, typu discovery, ngc, animal .... tak upc freesat sa viac oplati
erik555
23.03.13,09:00
Co sa tyka balika digital u skylinku, tak tento balik s nezmyselnymi kanalmi sa obycajnemu cloveku oplati davat (ak chce cumiet na nezmyselne a trapne kanaly typu markiza, joj, dajto ci foor atd ... (jedine normalne co tam je, tak je prima zoom, dvojka, ct sport ...)) pretoze tam toho je dost a len za 1,2€. Ak by chcel sledovat nieco normalne, typu discovery, ngc, animal .... tak upc freesat sa viac oplati
Ja som mal na mysli ludi, co nechcu platit mesacne vela...a preto som pisal, ze radsej neviazany Skylink, ako viazany Magio TV. Popritom maju este plno volnych zahranicnych programov, co cez kabel nema. Cez kabel iba to, co mu ponukne konkretny provider.

EDIT: nestudoval som UPC kartu (neviazanu), ale je to ako u Skylinku, ze mas kartu so zakladnym balikom a k nej si kedykolvek mozes aktivovat niektory z dalsich balikov hoci len na 1 mesiac??? ze sadnes k PC a cez interbanking si zaplatis nejaky balik na 1 mesiac?
http://www.skylink.sk/prehlad-balickov-3.html?lang=sk
rastlinka
24.03.13,10:41
Ďakujem za odpovede. Uprednostnujem neviazanosť. Takže asi ten Skylink síce tá vstupná cena - no budem musieť porozmýšľať. Nakoniec som rada, ako som písala, že som dílera zastavila, že si to rozmyslím. Veď vlastne teraz máme net a 6 programov a žijeme.
erik555
24.03.13,11:24
Ďakujem za odpovede. Uprednostnujem neviazanosť. Takže asi ten Skylink síce tá vstupná cena - no budem musieť porozmýšľať. Nakoniec som rada, ako som písala, že som dílera zastavila, že si to rozmyslím. Veď vlastne teraz máme net a 6 programov a žijeme.
napr. tu som nasiel lacnejsi komplet na jednu satelitnu poziciu pre 1 telkac http://www.zdomu.sk/satelitne-komplety/54938-komplet-ferguson-ariva-102e-hd.html

(http://www.zdomu.sk/satelitne-komplety/54938-komplet-ferguson-ariva-102e-hd.html)a je to tvoje a nie pozicane od telekom ;) Za 1,20€ mesacne (balik DIGITAL) jednoznacne Skylink.