jani73
07.05.07,09:30
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Kolegyňa, vystavuje fa v inom softe, k fa automaticky priraďuje prepravné listy a dátumy dodania služby. Tieto fa potom preberám a zaúčtovávam do Omegy , zistila som však, že na jednej fa je dátum dodania ešte 27.3.07 a fa je vystavená 02.05.2007 , marec však už mám uzavretý, DPH odvedenú / sme mesačný platci). Musím ju zaradiť do marca, alebo ju môžem vložiť do mája s dátumom vystavenia?
Ešte sa nám to nestalo. Ďakujem.
Orsz
07.05.07,07:36
Dobrý deň, prosím Vás o radu. Kolegyňa, vystavuje fa v inom softe, k fa automaticky priraďuje prepravné listy a dátumy dodania služby. Tieto fa potom preberám a zaúčtovávam do Omegy , zistila som však, že na jednej fa je dátum dodania ešte 27.3.07 a fa je vystavená 02.05.2007 , marec však už mám uzavretý, DPH odvedenú / sme mesačný platci). Musím ju zaradiť do marca, alebo ju môžem vložiť do mája s dátumom vystavenia?
Ešte sa nám to nestalo. Ďakujem.

Pri vystavených faktúrach sa musí dodržať dátum dodania a to 27.3.2007 - takže DPH musí byť v mesiaci 3/07. A opravila by som aj dátum vystavenia na max.15 dní od 27.3.2007 - pretože firma je povinná vystaviť faktúru najneskôr do 15 dní od dodania tovaru alebo služby.
jani73
07.05.07,07:52
Ďakujem za odpoveď, no nie som moc nadšená. Program máme dobre nastavený, ale partner, pokiaľ nám neukončí prepavu u neho v softe tak sa toto stane, máme taký múdry soft - vyhodiť z okna, sú s ním len problémy.
Ešte raz vďaka a pekný deň