Nandrolon
07.05.07,11:35
Zdravim.
Kupili sme do kancelarie 2 ks obrazov, ktore davaju 1 celok. Nejedna sa o ziaden obraz za x desiatok tisic, ale o nejaku replikaciu ci ako to nazvat. Jeden stal zhruba 1500 Sk vratane DPH.
Ako to zaradit? /este som taketo blbosti nezaradoval/.
a ako je to s DPH?
jedna sa tu konkretne uz o umelecke dielo? teda ako o dlhodoby neodpisovany majetok /i ked je to do 30 tis./?
Dakujem pekne za vcasne odpovede.
betka
07.05.07,10:01
Určite nejde o umelecké dielo a nie o majetok vylúčený z odpisovania. Účtovala by som o ňom ako daňovom náklade a to vtedy, ak slúži na zabez.,udržanie, dosiah. Vašich príjmov z podnikania. Ak máte nejaké takú živnosť, kt. prilákate svojich zákazníkov k vám práve týmto obrazom, a cítia sa u Vás príjemne, pretože tam máte tento obraz, a viete to pred dańovou kontrolou obhájiť, može byť dańový náklad.
Danila
07.05.07,10:01
Zdravim.
Kupili sme do kancelarie 2 ks obrazov, ktore davaju 1 celok. Nejedna sa o ziaden obraz za x desiatok tisic, ale o nejaku replikaciu ci ako to nazvat. Jeden stal zhruba 1500 Sk vratane DPH.
Ako to zaradit? /este som taketo blbosti nezaradoval/.
a ako je to s DPH?
jedna sa tu konkretne uz o umelecke dielo? teda ako o dlhodoby neodpisovany majetok /i ked je to do 30 tis./?
Dakujem pekne za vcasne odpovede.Tak takéto blbosti ani zaraďovať nemusíš. Bez ohľadu na obstarávaciu cenu sa považujú za umelecké diela tie, čo sú fakt umelecké na základe zákona o autorských právach ......
Nandrolon
07.05.07,10:15
díky, práve toto som potreboval počuť.
Pretože niekedy veľmi dávno keď som tu ešte nepracoval /tak 20 rokov/ mám niektoré obrazy /okolo 8 tis Sk/ zaradené ako umelecké diela, a ostatné obrazy /300,- - 500,- Sk/ zase išli zrejme pred tými 20-timi rokmi do nákladov, lebo nie sú na účte umeleckých diel...
Ďakujem za odpovede.