LubikS
07.05.07,12:41
Hladam niekoho kto ide tento rok / 2007 august do chorvatska. kto kedy kam? deti 3 a 6 r. napady . . . a pod.
Fany
13.05.07,16:30
Partia 10 ľudí (9 dosp. 1 dieťa) - Trogir, Čiovo, Arbanija - 5-19.8.
rastom
28.05.07,07:57
Koniec augusta. dve rodiny, autami. www.pakostane.hr
Oproti je Vrgada.. skutočne piesková pláž.... :)))
mazella
05.06.07,21:02
dnes som objavila perfekt ponuku /teda aspon sa mi tak zda/ apartmany MacAdams Potocnica ostrov PAg. Nema niekto skusenosti ci je to tak fantasticke aj vskutocnosti lebo na www strankach je to perfekt???? dakujem
Braňo
06.06.07,04:45
Ostrov Pag je krásny, bol som tam. Odporúčam. :cool:
holubička1
06.06.07,05:06
Veľmi krásne je aj v Gradaci asi 3km od Makarskej, anaozaj prijateľné ceny aj jedla aj ubytovania, vrele odporúčam!
Fany
06.06.07,05:48
No asi celé Chorvátske pobrežie je krásne, tak sa ťažko rozhodovať. V každom prípade, Chorvátsko je prijateľné vzdialenosťou aj cenami. Ja preferujem oblasť Splitu.
Marti.ka
07.06.07,09:22
Rada by som tiež poznala nejaké tipy na dovolenku v Chorvátsku. Chceli by sme ísť vlastným autom a s 2 deťmi, takže preferujem nejakú peknú oblasť vhodnú pre deti, nie veľmi ďaleko.Vďaka.
maneta
12.06.07,03:49
Z vlastnej skusenosti mozem odporucit pre dovolenku s detmi oblast Zadaru - Petrcane - Punta Skala. Prenajimaju tam za dobre ceny cele domceky s oplotenou zahradou a nie je to tam take natlacene ako na Makarskej.
Marti.ka
12.06.07,07:30
Vďaka za tip. Deti sú často choré a počula som, že more pomáha.
pjotra
14.06.07,10:10
My ideme partia dospelych s detmi (2-5 rokov) na Rab, konkretne Lopar. Je tam nadherne, pieskova plaz a more je straaaasne dlho plytke po kolena. Idealne pre deti, ziadne skaly
http://www.lopar.hr/index-eng.html
jamajka
26.06.07,12:19
My ideme partia dospelych s detmi (2-5 rokov) na Rab, konkretne Lopar. Je tam nadherne, pieskova plaz a more je straaaasne dlho plytke po kolena. Idealne pre deti, ziadne skaly
http://www.lopar.hr/index-eng.html


Musím iba súhlasiť. Rab je krásny.
Dank
26.06.07,14:35
Milí poraďáci. O dva dni cestujeme na dovolenku do Chorvátska. Chcela som sa Vás opýtať, ak by sme cestovali cez Slovinsko, stačí na OP, alebo potrebujeme pasy? Ďakujem.
evina
26.06.07,15:27
Milí poraďáci. O dva dni cestujeme na dovolenku do Chorvátska. Chcela som sa Vás opýtať, ak by sme cestovali cez Slovinsko, stačí na OP, alebo potrebujeme pasy? Ďakujem.


Stačí na občiansky.
Jozef Mihál
29.06.07,13:17
Zdravim Poradakov z Basky - Krk.
dara
02.07.07,04:51
Aj my zdravíme Vás, aké je tam počasie???
tulinko
02.07.07,05:08
Z vlastnej skusenosti mozem odporucit pre dovolenku s detmi oblast Zadaru - Petrcane - Punta Skala. Prenajimaju tam za dobre ceny cele domceky s oplotenou zahradou a nie je to tam take natlacene ako na Makarskej.



Celkom zaujímavé, môžete mi napísať, koľko trvá cesta vlastným autom z Blavy, takisto by sme mali záujem vycestovať do Chorvátska, ale na vlastnú päsť s deťmi /2,5 rokov/, môžete mi napísať trasu a niečo bližšie?
Ďakujem.
Chobot
02.07.07,05:53
Celkom zaujímavé, môžete mi napísať, koľko trvá cesta vlastným autom z Blavy, takisto by sme mali záujem vycestovať do Chorvátska, ale na vlastnú päsť s deťmi /2,5 rokov/, môžete mi napísať trasu a niečo bližšie?
Ďakujem.

Minulý rok sme išli do Bašky Vody, kúsok pred Makarskou. Išli sme trasou - BA - Viedeň(tesen pred Viedňou treba zabočiť na Graz) - potom Graz a až po Slovisnkú hranicu bola diaľnica. Cez Slovinsko to bolo nejakých 70 km bez diaľnice a potom v Chorvátsku zase diaľnica až po Split. Tento rok by už mala byť diaľnica otvorená aj ďalej na juh.

Vyrážali sme o polnoci z BA, do Bašky Vody sme dorazili na poludnie. A to aj s prestávkou na obed a viacerými kratšími prestávkami.

Čo by si ešte chcel vedieť?
Jozef Mihál
02.07.07,11:04
Aj my zdravíme Vás, aké je tam počasie???
Vynikajuce, slnecno, voda teplucka.
SERVIS
02.07.07,11:10
Idem 1.krát.
1/ Brala si si kuny alebo eurá?
2/ Mám si zobrať karimatku na pláž, alebo na čom sa dobre leží?
3/ Bola sa si na nejakom výlete?
Ďakujem.
Jozef Mihál
02.07.07,11:18
Momentalny kurz v Baske je 7,14 kuna za 1 euro alebo 0,21 kuna za 1 Sk.
Anonymka
02.07.07,11:37
My ideme len dvaja - do Pisaku, 7 km. od Brely. Je to stredná Dalmácia ... je to veľmi krásne, ale bola som vlani na ostrove Krk v mestečku Malinska a to je tiež super. Hlavne pre rodiny s detmi.
Sany
02.07.07,12:00
ja chodím každý rok na ostrov Krk....paráda....je tam väčšinou čistučké more...aj teraz sa už teším....ešte musím vydržať....cesta trvá autom zhruba 7 - 8 hodín...v pohode
maneta
03.07.07,04:41
Celkom zaujímavé, môžete mi napísať, koľko trvá cesta vlastným autom z Blavy, takisto by sme mali záujem vycestovať do Chorvátska, ale na vlastnú päsť s deťmi /2,5 rokov/, môžete mi napísať trasu a niečo bližšie?
Ďakujem.


Cesta autom z Blavy nám trvala sedem hodín. Po diaľnici cez Rakúsko, Slovinsko a diaľnicou v Chorvátsku. Diaľnice boli v pohode, Slovinsko bol problém. Sú tam dosť úzke cesty a samozrejme boli ucpané turistami. Chodievame do Chorvátska pravideľne, takže sme vyskúšali aj cestu cez Maďarsko, ale vyhrala varianta Rakúsko.
S malými deťmi sme mali ideálne ubytovanie v " Punta Skala". Je to časť dediny Petrčane, ktorá sa nachádza kúsok od Zadaru. Mali sme prenajatý celý domček, kde boli dve izby, kuchyna, velka terasa a oplotená záhrada.
Stálo to 50 EUR. Nemali sme rezerváciu, napriek tomu sme si mohli vyberať.
Pláže sú tam taktiež ideálne pre deti. Jemnučký štrk, dlho plytčina a hlavne veľa stromov.
Prajem príjemnú dovolenku.
Julča
03.07.07,05:53
My ideme v auguste do Ninu / 12km od Zadaru/. Je to maličké mestečko a super pre deti. Sú tam piesočnaté pláže a dokonca aj liečivé čierne bahno. Doporučujem.
Gabi03
03.07.07,06:05
My ideme v auguste do Ninu / 12km od Zadaru/. Je to maličké mestečko a super pre deti. Sú tam piesočnaté pláže a dokonca aj liečivé čierne bahno. Doporučujem.

My ideme na ostrov Vir, ževraj je to blízko. :)
Julča
03.07.07,11:08
My ideme na ostrov Vir, ževraj je to blízko. :)

Áno, je to veľmi blízko. Keby si chcela ísť na to bahno,vojdete do dediny a tam sa niekde opýtajte na mud /bahno/. V Nine sú totiž dve pláže vzdialené cca 1km od seba.A len na jednej je to bahno.;)
Julča
mkatka
03.07.07,11:16
My cestujeme do Ninu už o dva týždne. Môžeš mi napísať, aké je to mesto, prípadne pláž. Mám totiž slabé informácie.
Ďakujem.
Julča
04.07.07,11:53
Skús si viacej informácii pozrieť na www.nin.hr . Ak sa mi to podarí tak ti pošlem nejakú fotku z pláže. Mestečko Nin je veľmi maličké, ale mne sa páči. Centrum mestečka s pizzériami a obchodíkmi obídeš pešo asi za 20 minút. Centrum je sústredené ma malom ostrovčeku.Je to veľmi staré mestečko. Nachádza sa tam veža asi zo 6.storočia nášho letopočtu. Neviem v ktorej časti budeš bývať, tak Ti neviem doporučiť na ktorú pláž budeš chodiť. Ale obe sú piesočnaté a ďaleko do mora máš vodu niečo vyše členkov, preto je to vhodné pre malé deti. Keď si chceš zaplávať, musíš ísť ďalej.
Julča
04.07.07,11:57
Ti Ti posielam ešte pár fotiek z Ninu
111aida
04.07.07,13:33
dobry den..

mozem doporučit Omis...dedinka Krilo Jesenice, perfektne apartmány v dostupných cenách. Navštívila som osobne .
pekny den
mozem dat kontakt pokial máte este záujem
mkatka
06.07.07,04:32
Skús si viacej informácii pozrieť na www.nin.hr (http://www.nin.hr) . Ak sa mi to podarí tak ti pošlem nejakú fotku z pláže. Mestečko Nin je veľmi maličké, ale mne sa páči. Centrum mestečka s pizzériami a obchodíkmi obídeš pešo asi za 20 minút. Centrum je sústredené ma malom ostrovčeku.Je to veľmi staré mestečko. Nachádza sa tam veža asi zo 6.storočia nášho letopočtu. Neviem v ktorej časti budeš bývať, tak Ti neviem doporučiť na ktorú pláž budeš chodiť. Ale obe sú piesočnaté a ďaleko do mora máš vodu niečo vyše členkov, preto je to vhodné pre malé deti. Keď si chceš zaplávať, musíš ísť ďalej.
Ďakujem za informácie aj fotky. Želám peknú dovolenku.
Luna
06.07.07,06:47
Začiatkom augusta sa chystám na dovolenku na Rab-Lopar -vie mi niekto povedať bližšie info. o trajektoch,aké sú poplatky a kedy chodia.ďakujem
Leila2006
06.07.07,08:14
Pokiaľ môžeš, vyhni sa trajektom cez víkend, hlavne v sobotu, vtedy totiž môžeš stráviť čakaním aj niekoľko hodín, čo v horúčave dá asi zabrať...
Luna
06.07.07,08:18
Pokiaľ môžeš, vyhni sa trajektom cez víkend, hlavne v sobotu, vtedy totiž môžeš stráviť čakaním aj niekoľko hodín, čo v horúčave dá asi zabrať...


ja odchádzam v utorok
Leila2006
06.07.07,08:55
Tu som našla cestovný poriadok z mestečka Jablanac:
http://www.rapska-plovidba.hr/plovni_hr.html alebo
http://www.kristofor.hr/ferryplan.html#Ferry alebo
http://www.tzg-rab.hr/hrv/rab/redpolovidbe.php, malo by to byť to isté.
Marína
06.07.07,09:54
Začiatkom augusta sa chystám na dovolenku na Rab-Lopar -vie mi niekto povedať bližšie info. o trajektoch,aké sú poplatky a kedy chodia.ďakujem
V prípade väčšieho množstva motor. vozidiel jazdia nepretržite, čo už nastalo v júni. Cena za osobné MV + 2 dospelé osoby -
13.06.2007 - 89 kuna
26. 06. 2007 - 102 kuna
kurz 13.06.2007
1 EUR = 7,30 kuna (na hranici)
kurz 14.06.2007
1 EUR = 7,10-7,14 kuna (na Rabe)
Na prevoz trajektom v 7-8 mesiaci sa vyzbroj svätou trpezlivosťou.
Na tejto stránke (http://www.hak.hr/cpage.aspx?page=thak4.html) si môžeš pár dní pred odchodom cez "webcamera" sledovať, aký je stav: trajektné stanovištia, hraničné prechody, tunely, viadukty atd.
Prikladám Ti aj(viď priložené súbory):
Leila2006
06.07.07,10:33
Na tejto stránke (http://www.hak.hr/cpage.aspx?page=thak4.html) si môžeš pár dní pred odchodom cez "webcamera" sledovať, aký je stav: trajektné stanovištia, hraničné prechody, tunely, viadukty atd.

Dobrá stránka. Hoci v tomto prípade skôr pomôže hodinu pred príchodom na dané miesto. Namiesto čakania ísť zatiaľ pozrieť niečo iné.
Luna
06.07.07,13:53
Baby ďakujem, ste super.
virka
06.07.07,14:18
Bol niekto na ostrove Vir?Ako tam je?Minulého roku sme boli v Podaci.Páčilo sa nám. No bolo strašne veľa ľudí čo mne trocha prekážalo.Plážové miesto sme si išli obsadiť už ráno. Ako je to na Vire?
Jozef Mihál
08.07.07,07:36
Hlásim návrat z Bašky - Krk. Vcelku dobré miesto na strávenie dovolenky. Okrem iného ma potešilo, že sa tam dá dostať ozaj "na otočku" - pri troche snahy ste tam z BA za 7 hodín.
Leila2006
09.07.07,06:31
Bol niekto na ostrove Vir?Ako tam je?Minulého roku sme boli v Podaci.Páčilo sa nám. No bolo strašne veľa ľudí čo mne trocha prekážalo.Plážové miesto sme si išli obsadiť už ráno. Ako je to na Vire?
Na Vire je strašne veľa pláží, od pieskových, kamienkových až po betónové. Dá sa kúpať takmer všade, čiže je podľa mňa nemožné tie pláže zaplniť. Každý si nájde to svoje.
jess
09.07.07,09:46
Chceme ísť do Viru v auguste. Predpokladám, že je tam dostatok ubytovacích kapacít na "blink" . Alebo má niekto niečo odskúšané v blízkosti pieskovej pláže do 40 EUR za apartmán pre 4 osôbky ?
Leila2006
10.07.07,06:29
Chceme ísť do Viru v auguste. Predpokladám, že je tam dostatok ubytovacích kapacít na "blink" . Alebo má niekto niečo odskúšané v blízkosti pieskovej pláže do 40 EUR za apartmán pre 4 osôbky ?
Obávam sa, že v sezóne tam na blind a ešte v blízkosti pláže s veľkou pravdepodobnosťou nezoženieš nič. Ak, tak niekde ďalej. A do 40 euro - no, silne pochybujem.
Jozef Mihál
10.07.07,11:05
My sme zháňali na blind ubytko v Baške. Ťažko porovnávať úplne rozdielne strediská ale môžem povedať, že v budúcnosti by som si v Baške určite zohnal ubytko vopred.
virka
10.07.07,17:46
Ďakujem za info o Vire, tešila som sa, no napokon bolo obsadené takže nám ponúkli Pakoštan.Vie mi niekto opísať ako tam je. Dúfam že nebudeme ľutovať.Ideme 21. 7. 07.Ďakujem
mmj-michal
10.07.07,18:31
ostrov korčula, dedina Prigradica..doporučujem,ak chcete pokoj,tak korčula je idealne miesto:)
virka
10.07.07,19:40
ostrov korčula, dedina Prigradica..doporučujem,ak chcete pokoj,tak korčula je idealne miesto:)
Keď sme boli minulý rok v Podaci tak tam bolo pekne len trocha preplnené pláže.Z Podace bolo vidieť ostrov Korčula. Máte tam nejaký kontakt, koľko pýtajú za ubytovanie, dobre vedieť -možno na rok.
virka
10.07.07,19:43
Chceme ísť do Viru v auguste. Predpokladám, že je tam dostatok ubytovacích kapacít na "blink" . Alebo má niekto niečo odskúšané v blízkosti pieskovej pláže do 40 EUR za apartmán pre 4 osôbky ?

Na Vir skús: www.croatia.sk, možno objavíš na Vire na ten termnín niečo voľné.
Braňo
11.07.07,11:11
Idem na 8 dní do Vodíc, viete mi poradiť kde sa dajú spraviť výlety autom do okolia? (napr. Plitvické jazerá, Krka..)
Olča
12.07.07,09:50
My sme tohto roku boli prvý krát autom v Chorvátsku - NIN, stredisko Ždrijač.
Boli sme veľmi spokojní s cestou, aj ubytovaním. Išli sme na blind s dvoma malými deťmi, 3 a 7 rokov. Cestovali sme z Prešova cez Maďarsko v noci. Cesta bola v pohode. Trvala nám 12 hodín s prestávkami. V Maďarsku je potrebná dialničná známka. Kupovali sme 4 dňovú za 1530 forintov. V Chorvátsku poplatky za dialnicu 36 a 105 kun(od Goričanu po Zadar). Ubytovanie sme našli bedz problémov hneď v druhej ulici od mora za 30 eura pre tri osoby. Pláž je tam piesková, veľmi plytká voda ďaleko do mora, výborné podmienky pre deti.
jess
13.07.07,05:44
nemáš nejaké fotky ?
TicTac
13.07.07,07:38
Ja som bola minulý rok s priateľom v Pakoštane. Išli sme na blind a podarilo sa nám zohnať ubytovanie 25 EUR na noc za 2-posteľovú izbu. Ubytovanie sa nám páčilo a varili sme si sami.
Tento rok sa tam chystáme znova, v auguste Je to príjemné, kľudné mestečko, more výborné. Odporúčam ;)
Vianocka
13.07.07,08:58
Ja som bola aj tento rok na Istrii v UMAGU. Chodíme autom cez Rakúsko, celá cesta je takmer po diaľnici, takže trvá cca 6 hod aj s prestávkami. Vždy chodíme na blind a vždy zoženieme slušný apartmán pre 3 až 4 osoby do cca 45 EUR/deň. Tento rok sme vyskúšali drahšie ubytovanie v apartmánovej vile s klimatizáciou (nové, moderné zariadenie 89 EUR/deň). Boli sme veľmi spokojní. V Umagu sú rozsiahle pieskové pláže vhodné pre deti, vybavené stravovacími zariadeniami, kde sa dá príjemne posedieť pri šálke kávy alebo dobrom letnom nápoji. Je prekrásny výhľad na šíre more, nakoľko v tejto oblasti nie sú na obzore žiadne ostrovy. V blízkosti pláže je možnosť posedieť si aj v tieni borovicových stromov, ktoré poskytujú úľavu pred slnkom. Mestečko je príjemné a dajú sa z neho robiť výlety do blízkych miest - Roviň, Poreč, Pula, resp. do blízkeho Talianska. Sme tam vždy veľmi spokojní.
Luceta
16.07.07,18:39
ahojte vospolok...
tento rok sa chystame do chorvatska na blind..ale predsa, nevedel by niekto poradit nejaky privat/sme dvaja/ bud vo Vodiciach, alebo v okoli makarskej, tucepi.....nieco pekne a za rozumnu cenu :)
mmj-michal
17.07.07,08:06
Keď sme boli minulý rok v Podaci tak tam bolo pekne len trocha preplnené pláže.Z Podace bolo vidieť ostrov Korčula. Máte tam nejaký kontakt, koľko pýtajú za ubytovanie, dobre vedieť -možno na rok.

Kontakt tam mam,žijú mi tam priatelia z Česka..tento rok tam idem v auguste do mojho oblubeneho apartmanu, je to pre 9 ludi - 2 apartmany,cena je 95 eur/noc za oba apartmany..vyborne situovany,100 metrov od mora..ak budete chciet,po navrate z dovolenky vam zoženiem presny kontakt:)
Anueta79
17.07.07,08:11
odporúčam takisto gradac, ktorý je viacmenej tichší ale ako stvorený pre rodiny. ....
Luna
18.07.07,14:26
Ako je to s poplatkami za diaľnice v Maďarsku? ďakujem.
ekopo
18.07.07,14:33
cca 1500 FT za 4 dňovú nálepku
darvas
19.07.07,07:23
Ahojte poradaci!! vie mi prosim niekto poradit?? - ak si chce sef objednat dovolenku - zajazd do Chorvatska cez firmu a zaroven chce, aby mu firma tu dovolenku spatne fakturovala ako fyzickej osobe - da sa takymto sposobom objednat dovolenka? Dakujem
zuhl
23.07.07,09:33
Ahojte poraďáci, bol niekto v Gradaci v penzióne Naše Malo Misto? Ak áno popíšte mi prosím o tom. A vôbec či je v tom Gradaci dobrá pláž a či sú tam občas aj nejaké vlnky?
jess
29.07.07,09:45
Obávam sa, že v sezóne tam na blind a ešte v blízkosti pláže s veľkou pravdepodobnosťou nezoženieš nič. Ak, tak niekde ďalej. A do 40 euro - no, silne pochybujem.

Na nete bolo len od 65 EUR/4osoby/noc.

Mám kontakt od kamaráta, ktorý sa z Viru teraz vrátil a zajednal mi ubytko - 40EUR /4 osoby/noc. Krásne ubytovanie pre 4 osoby, chladnička, mraznička, TV so satelitom,rádio, klíma, terasa, gril.... Čo viac mi treba ? ....hrooooozne sa teším. Bol to posledný augustový voľný termín. Jediná chybička je, že to je cca 7 minút pešo na pláž, ale nevadí mi. Prostredie podľa fotiek je príjemné...aspoň bude nejaký pohyb :D:D:D
Gabriela 2
31.07.07,06:16
Ahojte, prosím nebol niekto na ostrove Brač v Supetare? chcela by som vedieť ako tam je. varíme si tak by som rada vedela či sa dajú kúpiť potraviny vo väčších obchodoch trochu lacnejšie a či sú tam vôbec také alebo len malé obchodíky. díky.
Marína
31.07.07,09:35
Pripájam Ti pár fotografií, ale tie Ti veľa nepovedia. My totiž v Supetari vystupujeme z trajektu a pokračujeme v ceste na druhú stranu ostrova na Bol. Cca pred 10 rokmi sme raz bývali v Supetari.
Z potravín sa dá kúpiť všetko, čo na dovolenku budeš potrebovať, ale sú podstatne drahšie ako u nás. Môžete si niečo zobrať so sebou. Aj minerálky sú drahé. Doporučujem večer uvariť čaj(mätový, ovocný) s pridaním citróna a prípadne trocha cukru, uložiť v chladničke. Ten je chutný, na rozdiel od minerálok, aj keď sa na pláži zohreje.
Talianske cestoviny stoja cca toľko ako u nás, kurča 2-3 násobok. Tohto roku sme boli na Rabe, takže ceny na Brači neviem ale predpokladám, že budú približne rovnaké.
Na 1. obrázku je pohľad z trajektu na zátoku, v ktorej sa pravdepodobne budete kúpať. Sú tam väčšie okruhliaky a aj piesok.
Na 2. obrázku vidíš kaplnku. Okolo nej vedie chodník. Tam sa dá sĺniť na skalách. Niekedy od vnútrozemia vanie vietor a sú vĺny. Nie je to veľmi kľudné miesto, pretože stále premávajú trajekty a aj iné čĺny. Na rozdiel odo mňa to však niekomu môže vyhovovať. My radi vyhľadávame intímnejšie pláže.
1 + 2 fotografia z r.2005
2 + 3 fotografia z r.2006
Gabriela 2
31.07.07,09:53
Marína ďakujem dúfam že sa budeme mať fajn.
alenad
02.08.07,05:58
Dobrý deň, chcem sa opýtať poraďákov či bol niekto na ostrove Vir pri Zadare. Je naozaj tento ostrov bez stromov? Na niektorých recenziach čítam, že bez slnečníka sa tam nedá pohnúť, niektorí zasa píšu o krásnych borovicových hájoch pri plážach.
jess
02.08.07,06:19
Dobrý deň, chcem sa opýtať poraďákov či bol niekto na ostrove Vir pri Zadare. Je naozaj tento ostrov bez stromov? Na niektorých recenziach čítam, že bez slnečníka sa tam nedá pohnúť, niektorí zasa píšu o krásnych borovicových hájoch pri plážach.

info o Vire je napr. na www.croatia.sk
Leila2006
02.08.07,06:26
Závisí od toho, v ktorej časti ostrova budeš. JV časť je takmer holá, rovná, samé skaly a tráva, nízke porasty, ale v strede a v Z časti sú ozaj krásne borovicové háje. Ale keď si autom, nie je problém ísť sa kúpať, kde to človeku viac vyhovuje. 5 minút jazdy autom a si v úplne inom svete.
A ešte doplním, že aj tam, kde nie sú stromy, sa dá vydržať, lebo je to malý ostrov a vzduch je fajne vlhký, voňavý a fúka tam príjemný vetrík.
Gabi03
02.08.07,06:54
Potvrdzujem slová Leily2006. Hoci my sme veľmi nechodili po ostrove. :D Blízko sme mali pláž a vyšli sme si, keď nebolo najväčšie slnko. Je aj to pravda, že veľa ľudí malo slnečníky, čo nebolo na škodu. Ale okolo 12-tej a 1-dnej tam nebolo skoro živej duše. ;)
virka
06.08.07,17:39
Ahojte Poraďáci! Pred týždňom sme sa vrátili z Pakoštanu. Bolo výborne. Ubytovanie na úrovni, mesto žilo od rána až do noci. Pláže a voda bez chyby, sú síce iné aké dole pri Makarskej tam sú kamienkové. Krásny výlet bol loďou z Pakoštanu na ostrov Vrgada. Je tam ticho a aj piesková pláž - len to treba trocha pochodiť. Urobili sme si tiež jednodňový výlet do národného parku Krka. Je tam tiež krásne a pod vodopádmi sa dá aj okúpať - v sladkej vode a teplej ako more.:)
jess
08.08.07,19:31
Treba na cestu do Chorvátska medzinárodný vodičský preukaz ?
jess
09.08.07,10:23
posúvam......
Braňo
09.08.07,10:56
posúvam......

Dáška netreba. Iba ak by si si tam chcela požičať auto, ale inak nie.
ludmilla
09.08.07,11:07
Vodičské preukazy vydané v ktoromkoľvek členskom štáte EU sú platné v celej únii.
Braňo
09.08.07,11:12
Vodičské preukazy vydané v ktoromkoľvek členskom štáte EU sú platné v celej únii.

Ludmila s tým sa dá súhlasiť, pokiaľ by Chorvátsko bolo členou EÚ. Nie je.
dad111
09.08.07,11:14
Vodičské preukazy vydané v ktoromkoľvek členskom štáte EU sú platné v celej únii.
Ale pozor. Nie vsetky vodicske preukazy platne na uzemi SR a vydane v minulosti su platne v inych statoch unie aj mimo nej. Nechce sa mi to hladat, na nete to istotne je. Ak mas ale cas vybav si novy VP (karticku) a ten istotne plati v celej unii. Nie je rozhodujuce, ci riadis auto Tvoje alebo z pozicovne.
jess
09.08.07,11:24
Dáška netreba. Iba ak by si si tam chcela požičať auto, ale inak nie.

To mi odľahlo, lebo muž má už 3 roky po splatnosti .:)
dad111
09.08.07,11:25
Ludmila s tým sa dá súhlasiť, pokiaľ by Chorvátsko bolo členou EÚ. Nie je.
AHA aj ja som sa dostal. Aj tak ale co som napisal plati aj mimo unie.
jess
09.08.07,11:26
Ale pozor. Nie vsetky vodicske preukazy platne na uzemi SR a vydane v minulosti su platne v inych statoch unie aj mimo nej. Nechce sa mi to hladat, na nete to istotne je. Ak mas ale cas vybav si novy VP (karticku) a ten istotne plati v celej unii. Nie je rozhodujuce, ci riadis auto Tvoje alebo z pozicovne.

NO veď práve, s mužom máme tie ružové kartičky a spokojne chodíme do zahraničia, zatiaľ ich nikto nechcel vidieť. Ale tiež mám dojem, že práve tieto naše neuznávajú. Viem, že nové a tie staré ružové rozkladacie uznávajú.
dad111
10.08.07,05:38
NO veď práve, s mužom máme tie ružové kartičky a spokojne chodíme do zahraničia, zatiaľ ich nikto nechcel vidieť. Ale tiež mám dojem, že práve tieto naše neuznávajú. Viem, že nové a tie staré ružové rozkladacie uznávajú.
Tie stare ruzove rozkladacie uz neplatia ani u nas. A tie ruzove karticky by mali platit aj u nas, len ak su vydane po roku 1997. Medzinarodny vodicak vydaju na pockanie, ten ale plati len spolu s narodnym a teda aj platnym VP. Teda ak mas VP neplatny asi Ti nevydaju ani medzinarodny. Vydanie karticky moze trvat az mesiac. Tu je kazda rada draha. Neviem, ako by to posudzovali, ked stratis VP. Potvrdenie o strate Ti vydaju na pockanie, ci Ti ale na zaklade tohoto potvrdenia vydaju aj medzinarodny VP, neviem. Skus sa pytat na policii.
jess
10.08.07,06:34
Tie stare ruzove rozkladacie uz neplatia ani u nas. A tie ruzove karticky by mali platit aj u nas, len ak su vydane po roku 1997. Medzinarodny vodicak vydaju na pockanie, ten ale plati len spolu s narodnym a teda aj platnym VP. Teda ak mas VP neplatny asi Ti nevydaju ani medzinarodny. Vydanie karticky moze trvat az mesiac. Tu je kazda rada draha. Neviem, ako by to posudzovali, ked stratis VP. Potvrdenie o strate Ti vydaju na pockanie, ci Ti ale na zaklade tohoto potvrdenia vydaju aj medzinarodny VP, neviem. Skus sa pytat na policii.

xxxx...ja mám vydaný v roku 1993 !!!.....to mám akože neplatný ????:eek::eek::eek::eek:....je fakt, že som ho ešte žiadnemu policajtovi neukazovala :D:D:D...tuším iba 1x
ludmilla
10.08.07,19:11
Ludmila s tým sa dá súhlasiť, pokiaľ by Chorvátsko bolo členou EÚ. Nie je.

Ďakujem, máš pravdu, ale i tak ako si vyššie správne uviedol na cestu do Chorvátska úplne stačí náš národný ale platný vodičský preukaz.
A ja som si až teraz uvedomila, že vlastním rakúsky vodičský preukaz, pretože ako jedna z mála som si spravila 2 autoškoly, 1. u nás a 2. v Rakúsku, pretože v tom čase to inak nešlo.
jess
11.08.07,18:41
Tie stare ruzove rozkladacie uz neplatia ani u nas. A tie ruzove karticky by mali platit aj u nas, len ak su vydane po roku 1997. Medzinarodny vodicak vydaju na pockanie, ten ale plati len spolu s narodnym a teda aj platnym VP. Teda ak mas VP neplatny asi Ti nevydaju ani medzinarodny. Vydanie karticky moze trvat az mesiac. Tu je kazda rada draha. Neviem, ako by to posudzovali, ked stratis VP. Potvrdenie o strate Ti vydaju na pockanie, ci Ti ale na zaklade tohoto potvrdenia vydaju aj medzinarodny VP, neviem. Skus sa pytat na policii.

Tak tie naše ružové sú aj naďalej v platnosti. Nie je pravda, že vodičáky vydané pred rokom 1997 sú neplatné !!!!
http://www.minv.sk/tlaciva/novevp.htm
dad111
13.08.07,05:32
Tak tie naše ružové sú aj naďalej v platnosti. Nie je pravda, že vodičáky vydané pred rokom 1997 sú neplatné !!!!
http://www.minv.sk/tlaciva/novevp.htm
Ja som tento problem vyriesil jednoducho vymenou stareho za novy, ak je mas cas doporucujem to urobit tak isto. Riskovat je zbytocne. Teraz to uz nebudem hladat v platnych predpisoch, ale vtedy ked sa ma to tykalo bol dovod asi taky, ze od roku 1997 sa u nas zacali vydavat vodicske preukazy tzv. "europskeho typu"? Vtedy bol schvaleny aj zakon, kde sa pisalo ze vo vodicaku okrem inych udajov ma byt aj udaj miesto trvaleho pobytu. Dovtedy vo vodicaku v tomto riadku a na tom istom mieste bol tusim udaj kto vydal vodicak. Tie karticky boli teda skutocne na prvy pohlad rovnake, len tento jeden riadok mal iny text. V tej dobe prebiehala silna debata, ci je teda VP spred roku 1997 platny alebo nie. Pre istotu som si teda vodicak vymenil. Je to len moj nazor. Pri debate so znamymi od policie som tiez nedostal jasnu odpoved. Ci je alebo nie je platny teda netvrdim na 100%, len doporucujem vymenu za karticku.
Ak teda podla nejakeho predpisu a priznavam, ze som to nehladal, asi ani nebudem, kedze sa ma to natyka, ma byt vo vodicaku platnom v nejakej krajine, podla nejakeho medzinarodneho prava udaj o mieste trvaleho pobytu a nie je tam, vodicak by teda logicky nemal platit. Taky je moj vyklad.
jess
13.08.07,06:35
Mám tam uvedené bydlisko a bol vydaný v r.1993.

Dnes odchádzam do Chorvátska a moc sa teším.
Tatiana
15.08.07,09:51
;)Chceme ísť do Chorvátska s celou rodinkou - štyria - iba tak - sadnúť a ísť.
Chceli by sme na ostrov Pag - mestečko Novalja. Bol už tam niekto z Vás? Keď áno - veľmi by som poďakovala za akúkoľvek odpoveď ... aké sú pláže... kaviarničky, reštaurácie...cesta na ostrov autom....:)
brčko
08.02.08,15:21
(Síce je už rok 2008, no nechcem zakladať novú tému)

Rozmýšlame nad dovolenkou. Doteraz sme ich trávili povačšinou na Slovensku, teda rodinné len na Slovensku a nie cez CK. Tentokrát premýšlame nad Chorvátskom. Manžel môže dostať z práce príspevok na dovolenku, ale len v prípade dovolenky s CK, tak vyberáme z katalogov.
Máme 3ročnú dcerku, preto hladáme miesto s čistým morom s dostatočne plytkým vstupom a programom pre deti. Skôr niečo tichšie, zelenšie. Pretože máme radi kopce a cyklistiku, ak bude aj to, uvítame.

Vzhladom na tieto naše predstavy sa mi zdá vhodné miesto - ostrov Ugljan-hotel Ugljan. Máte s ním niekto skúsenosti? Môžete napísať aké? Prípadne máte iné typy?
Ak prispejete, ďakujem!
pivko
09.02.08,05:43
[quote=brčko;638815](Síce je už rok 2008, no nechcem zakladať novú tému)

Rozmýšlame nad dovolenkou. Doteraz sme ich trávili povačšinou na Slovensku, teda rodinné len na Slovensku a nie cez CK. Tentokrát premýšlame nad Chorvátskom. Manžel môže dostať z práce príspevok na dovolenku, ale len v prípade dovolenky s CK, tak vyberáme z katalogov.
Máme 3ročnú dcerku, preto hladáme miesto s čistým morom s dostatočne plytkým vstupom a programom pre deti. Skôr niečo tichšie, zelenšie. Pretože máme radi kopce a cyklistiku, ak bude aj to, uvítame.

Vzhladom na tieto naše predstavy sa mi zdá vhodné miesto - ostrov Ugljan-hotel Ugljan. Máte s ním niekto skúsenosti? Môžete napísať aké? Prípadne máte iné typy?
Ak prispejete, ďakujem![/quote





Ugljan je presne oproti Zadaru , /Zadarsky kanal/ výhľad na pevninu, veľa trajektov/, nedoporučujem.To radšej zostaň na pevnine a choď do Petrčane alebo Zaton /krásny výhľad na otvorene more blízkosť Zadaru čo je neskutočne krásne mesto a nemusíš zbytočne platiť za trajekt:D/