emzet
07.05.07,16:21
Ahojte, chcel by som vas poprosit o radu...

som konatelom s.r.o. a kolega, s ktorym spolupracujem na istych projektoch, je zivnostnik...

chceli by sme vystupovat pod jednou firmou...preto zvazujeme zalozenie spolocnej s.r.o., ktora by iba zastresovala nase spolocne aktivity...

otazka: je mozne, aby sa prijem v spolocnej novovzniknutej s.r.o. rodelil kazdy mesiac, resp. po kazdom projekte na polovicu a kazdy z nas si danu sumu fakturoval ako dodavatel? to znamena: ja 50 % prijmu na moju s.r.o. a on 50% prijmu na jeho zivnost?

to znamena, ze nova s.r.o. by mala na konci zdanovacieho obdobia Ziadny alebo minimalny zisk.

hrozia pri tom nejake rizika? existuje nejake ine riesenie ako s.r.o.?

dakujem pekne a prajem pekny den
Danila
07.05.07,14:47
Ak by si si prečítal všetko, čo tu je o s.r.o. napísané, mal by si celkom dobrý prehľad. Z toho, čo si napísal mi vychádza iba to, že chceš použiť formu podnikania prostredníctvom s.r.o. na minimalizovanie zisku. Spôsob akým to opisuješ nie je možný. Alebo budete podnikať spoločne v s.r.o., kde budete dvaja spoločníci, zainteresovaní na dosiahnutom zisku na základe SZ, alebo budete dva podnikateľské subjekty s právom vzájomne si faktúrovať poskytnuté dodávky.
emzet
07.05.07,14:49
dakujem pekne :)