mumiška
07.05.07,18:06
Ahojte poraďaci,
možno mi niekto odpovie na moju otázku.
Keď účtujem v pokladni tak pretože mám veľa dokladov pokl.doklady od jednej firmy zaúčtujem jedným výdavkovým dokladom pričom podkladom je tabuľka v exceli kde je rozpisaný každý jeden doklad základ+DPH ale do účtovnictva už dávam celkový sumár základ + DPH, mala som kontrolu a nikdy mi to nevyhodili , ale teraz som počula že to nie je správne , pretože pri evidencii DPH má byť každý doklad a každá DPH z dokladu zúčtovaná zvlášt , čiže napr.nákup PHM za celý mesiac 15 bločkov by mali byť v pokladni zúčtované každý zvlášť a nie spočítaný základ+DPH.

Kto má pravdu? Mumiška
gogina
07.05.07,16:18
ja to robím tiež tak, veď tých dokladov je strašne veľa a mne pokladňu donesú posledného dna ˇv mesiaci a potom mám z toho horor. Prikladám ešte zaký zoznam, podobne ako ty. Tak že, nerob si ťažkú hlavu s toho ak to kontorla nenapadla je to o.k. Musíme si nejako uľahčiť našu ťažkú prácu, niekdy ozaj nedocenenú.
Enyma
07.05.07,16:20
Vo firme, v ktorej som pracovala pred rokom a pol, síce som účtovala v PU, ale učtovala som kazdy bloček z ERP zvlast, nakolko bolo to pracne,
ale prehladne. Teraz uctujem v JU - na A 4 si nalepim aj 3 blocky z ERP
napr. za PHM a urobim do uctovnictva jeden vydavkovy doklad, mne sa
to moc nepaci, ale nakolko nam uctovnictvo - uctuje uctovnicka externe
a aby to bolo lacnejsie, ale že to poradili aj danovacky, ale vzdy je to o
jednotlivcovi, ktory pride na kontrolu.

Enyma
betka
07.05.07,16:27
Skúste popozerať aj tu, je viac názorov ako to účtovať. Ak to chcete mať prehľadne 1 bloček, 1VPD, ak ich máte veľa, môžete urobiť sumár. Je to vec názoru:
http://wwww.porada.sk/showthread.php?t=44279&highlight=viac+blo%E8kov
dracica
07.05.07,18:58
presne tak zavisí od počtu položiek supiska šetrí čas a peniaze klientov...
môže byť problém s denným stavom pokladne pretože nie je reálny stav, sedí iba mesačný stav pri súpiskach...
Orsz
07.05.07,19:11
Ahojte poraďaci,
možno mi niekto odpovie na moju otázku.
Keď účtujem v pokladni tak pretože mám veľa dokladov pokl.doklady od jednej firmy zaúčtujem jedným výdavkovým dokladom pričom podkladom je tabuľka v exceli kde je rozpisaný každý jeden doklad základ+DPH ale do účtovnictva už dávam celkový sumár základ + DPH, mala som kontrolu a nikdy mi to nevyhodili , ale teraz som počula že to nie je správne , pretože pri evidencii DPH má byť každý doklad a každá DPH z dokladu zúčtovaná zvlášt , čiže napr.nákup PHM za celý mesiac 15 bločkov by mali byť v pokladni zúčtované každý zvlášť a nie spočítaný základ+DPH.

Kto má pravdu? Mumiška

Môžeš byť kľudná, v tvojom prípade je táto podmienka splnená. Máš predsa rozpis každého dokladu v tabuľke z excelu. Pre DPH to stačí. Takéto sumáre sú v poriadku.