Kamaja
07.05.07,19:58
Kto poradí ako napísať rozvod manželstva?
lenkak
07.05.07,18:04
Vzor

Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností

rodičov k maloletému dieťaťu

(§ 24, § 26 ZR)



Okresnému súdu

......................



Navrhovateľka: ............................., rod. ........... nar. .............,

bytom .....................



Odporca: ........................., nar. .................., bytom .........................

o rozvod manželstva a úpravu práv

a povinností rodičov k mal. Dieťaťu



I.

S odporcom som uzavrela manželstvo ..................... pred ................. U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám ................. narodila dcéra................. Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo v ...................



Dôkaz: Sobášny list

Rodný list maloletej

Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



II.

Manželstvo sme uzavreli po krátkej známosti. Okrem menších nedorozumení bolo pomerne harmonické až do roku ..............

K vážnemu narušeniu manželských vzťahov došlo v ................., Od uvedenej doby sa odporca voči mne správa agresívne a viackrát ma aj udrel. Začal požívať alkoholické nápoje a nedáva mi peniaze na vedenie domácnosti. Často sa zdržiava mimo našej domácnosti, najmä cez víkendy.



Dôkaz: Výsluch účastníkov

Výsluch svedkyne dcéry .............


III.

So zreteľom na našu maloletú dcéru som mala záujem udržať naše manželstvo Ako manželia sa nestýkame od ............., odkedy mi odporca prestal prispievať na domácnosť a tiež na výživu maloletej dcéry. Preto rozsudkom ..................... bola maloletá dcéra zverená do mojej výchovy a odporca bol zaviazaný platiť jej na výživu mesačne po 1100 Sk.



Dôkaz: Spisy ..............



IV.

Vzťahy medzi manželmi, z vyššie uvedených dôvodov zapríčinených odporcom, sú tak vážne rozvrátené, že naše manželstvo neplní a ani v budúcnosti už nemôže plniť svoj spoločenský účel. Po prerušení nášho manželského spolužitia koncom roka .........niet žiadnej nádeje na jeho obnovenie. Preto sa chcem s odporcom rozviesť.

Manželstvo účastníkov nevytvára vhodné prostredie ani pre výchovu maloletej dcéry, ktorá je vystavovaná neustálym stresovým situáciam, vyvolávaným odporcom. Preto rozvod manželstva účastníkov nebude ani v rozpore so záujmami maloletej ........., ktorú chcem aj naďalej vychovávať, a to v pokojnom prostredí.



Dôkaz: Výsluch účastníkov

Výsluch dcéry ................

Potvrdenia o zárobkoch účastníkov



V.

Navrhujem preto, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento



r o z s u d o k:

Manželstvo ..............., rod. .................a ............, uzavreté .............. pred ....................., sa rozvádza.

Maloletá ............., nar. ................ sa na čas po rozvode zveruje do výchovy matky.

Odporca je povinný počnúc dňom právoplatnosti výroku o rozvode manželstva prispievať na výživu maloletej ............ sumou 1200 Sk vždy do ôsmeho dňa v tom-ktorom mesiaci vopred k rukám matky.

Odporca je povinný nahradiť navrhovateľke trovy konania do 3 dní od právoplatnosti rozsudku.



V ........................, dňa
najag
08.05.07,06:05
To mam naozaj vsetko napisat ???:):):)
willma
08.05.07,12:09
samozrejme že si to musíš uspôsobiť na svoje podmienky a pomery a čo sa týka výšky výživného treba dať vyššiu sumu ale reálnu.
Ofélia
08.05.07,12:40
Doplním, že treba napísať adresy zamestnávateľov oboch manželov. Sudca si sám žiada napr. z daňového úradu výšku priznaného príjmu.
Trošku je toto dosť komplikované pre toho kto to prvý krát ide písať, ja som to písala cca takto:
1. mená , narodenie, adresy, manželov
2. adresy zamestnávateĺov
3. meno a r. č. dieťaťa + adresa
4. čo chcem od súdu
5. prečo to chcem ( dôvody rozvodu)
6. záver čo chcete od sudcu ( dieťa do opatery, výška výživného + dátum a ako ich má posielať ak dieťa navštevuje krúžky treba ich vypísať)
Nepíšte či chcete aby sa manžel navštevoval s dieťaťom, toto nech si podá sám!
Maňaska
09.05.07,07:24
Upravu práv a povinností rodičov k maloletému dieťaťu má zmysel písať iba vtedy, ak ide o deti, ktoré ešte nedovršili 18 rokov. V prípade že áno, súd konanie vo vecí detí zastaví. Ak sa o výške výživného nedohodnú manželia, výživné si bude žiadať dieťa samo.
Súd len rozvedie manželstvo.