Slavena
07.05.07,20:03
Manžel mal na sebe raz oblečenú košeľu a taký bol v nej zlatý. Osud však chcel, aby som ako starostlivá manželka z opatrnosti prvý krát košeľu oprala v rukách /ak by náhodou púšťala farbu/. Jemne som ju teda preprala a hodila do vane, kým nedoperem i ostatné prádlo. Keď som ju však išla plákať, boli na nej biele škvrny a vzápätí mi došlo, že predtým som do vane naliala domestos. Košieľka je bordová a tie škvrny sú len na ľavom rukáve. Už som skúšala namáčať škvrny aj v šťave z cvikle, ale aj príroda sa tomu prieči. Čo mám robiť? Mám prerobiť dlhé rukávy na krátke a tváriť sa, že táká pôvodne aj bola a že muž si už nepamätá akú košeľu vlastne mal. Pomôžte mi žienky!
Melnick
07.05.07,18:17
Tu je asi každá rada drahá.:mee: To budú škvrny ako po Save / to je zasa moja skúsenosť/ Ale presvedč manžela,že tie rukávy mal naozaj krátke. My ti to dosvedčíme.:)
ondrejvla
07.05.07,18:36
Tu je asi každá rada drahá.:mee: To budú škvrny ako po Save / to je zasa moja skúsenosť/ Ale presvedč manžela,že tie rukávy mal naozaj krátke. My ti to dosvedčíme.:)

Alebo ho vyhreš, kde ich stratil...http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif

Nezmizne to ničím, mne vnuci na úplne novučičký koberec vyliali savo...! Ten koberec vypadal, ako by ho napadol had, ale taký 2,5 metrový. Nepomohli ani fixky na textil, nič...
lenkak
07.05.07,18:39
na savo nič nepomôže, kde sa robí so savom len s bielymi vecami. Ak útok sava prežijú .
janasv
07.05.07,18:46
Mne sa rozpadol uterak na mieste, kde som sa ho dotkla s prstami od Sava :eek:.
No a flaky na koseli mame, nastastie, dole - teda tam, kde sa to pcha do nohavic.....:cool:
najag
08.05.07,06:03
Namoc koselu do Domestosu celu a skvrny z kosele zmiznu urcite vsetky a manzel bude zase v nej zlaty :-)))))) Ine riesenie neexistuje :-))))), mimo kratkych rukavov.
Melnick
08.05.07,07:03
Slavena, neber naše rady ako iróniu,ale teraz ma napadá : choď do obchodu,pokús sa kúpiť rovnakú košeľu - neboj malý rozdiel si manžel nevšimne. / dúfam,že ma teraz mužská časť porady nezatratí:D / Tá nahradí pškodenú a manželovi povedz ,že mu tak veľmi pristala ,že si mu kúpila aj s krátkymi rukávmi na leto ./ to bude tá škvrnitá -pekne opravená.
A ešte si aj pusu vyslúžiš- uvidíš.:) :) :)
A manžel sa Ti bude páčiť hneď 2x.
Szabóová Verona
08.05.07,08:43
Mali by sme všetci zabudnúť na SAVO aj na DOMESTOS. Zničí nám to životné prostredie. Existujú oveľa šetrnejšie prostriedky. Viac len v súkromných správach, lebo by to bola reklama!
bábika
08.05.07,12:35
Škvrny od domestosu ani od sava, naozaj ničím nezmiznú, čo tak povedať mužovi ako to naozaj bolo a hneď navrhnúť riešenie, dať skrátiť rukávy?Alebo potom súhlasím s radou od - MELNICK.
najag
08.05.07,13:46
Kosela by mala byt iba technicko-chemicky problem, ale urcite nie vztahovy. Kosela by nemala byt pricinou nicoho, aj ked bola oblubena. Nehody sa jednoducho v manzelstve stavaju, raz jednemu, raz druhemu. Ak by mala byt poskodena kosela meradlom a pricinou problemov vo vztahu, tak by ten vztah nestal za nic.
Charon
09.05.07,07:25
Chémia - po chlóre - savo a/alebo domestos - nie sú škvrny. Dochádza k úplnému odfarbeniu (ak nie zničeniu) látky. Teda žiadne pracie prostriedky ani nič iné nepomôže. Látka je zničená, bez farby ...