schmidke
07.05.07,20:26
Založili sme občianske združenie, ktoré nebude podnikať.
Chcel by som vás poprosiť o nejaký stručný zoznam povinností, ktoré musí OZ plniť. Stanovy sme registrovali na ministerstve, máme pridelené ičo, otvorili sme účet, financovaní budeme z členských prísevkov. Zaujíma ma, či musíme viesť JÚ, podávať DP do 31.3. Ďalej by ma zaujímalo, keď budeme potrebovať niekoho "zamestnať", čo je najvýhodnejšie (dohoda o vykonaní práce?) a čo z takéhoto zamestnania vyplýva (prihlášky/odhlášky v poisťovniach, odvody do ZP, SP, ÚP, daň).
Ďakujem za stručné info, prípadne odkazy na iné zdroje info.
Melnick
07.05.07,18:39
Založili sme občianske združenie, ktoré nebude podnikať.
Chcel by som vás poprosiť o nejaký stručný zoznam povinností, ktoré musí OZ plniť. Stanovy sme registrovali na ministerstve, máme pridelené ičo, otvorili sme účet, financovaní budeme z členských prísevkov. Zaujíma ma, či musíme viesť JÚ Áno, za predpokladu,že nepodniká a jeho príjmy v predchádzajúcom období nedosiahli 3 mil.korún,v opačnom prípade účtujete v PÚ pre neziskovky., podávať DP do 31.3. Ďalej by ma zaujímalo, keď budeme potrebovať niekoho "zamestnať", čo je najvýhodnejšie (dohoda o vykonaní práce?) a čo z takéhoto zamestnania vyplýva (prihlášky/odhlášky v poisťovniach, odvody do ZP, SP, ÚP, daň).Máte úplne rovnaké povinnosti ako ostatní zamestnávatelia a či dohoda ,alebo TPP to musíte zvážiť Vy.
Ďakujem za stručné info, prípadne odkazy na iné zdroje info.
.................................:)