kolicok
07.05.07,20:55
Mám taký problém. Menil som na Simsone 51 nový piest a valec po výbruse. Po skompletovaní motora sa motor ani "neozval". Ja som laik do toho a chcel by som sa opýtať Vás, ktorí s tým robili a máte skúsenosti, aby ste mi poradili. Ďakujem.
najag
08.05.07,05:58
Po vymene piestu je potrebne znovu nastavit aj zapalovanie na motore, pretoze rozobratim motora doslo aj k zmene hornej uvrate.Treba postupovat podla navodu a pokynov vyrobcu pre nastavenie. Samozrejme, ak boli dodrzane vsetky ostatne podmienky pri demontazi a montazi. Zaroven je potrebne aj nastavit bohatost zmesi, pretoze doslo k zvyseniu kompresneho pomeru motora a motor potrebuje teraz chudobnejsiu zmes, nez mal predtym, ked boli volnejsie piestne kruzky.Teraz bohata zmes moze zahodit sviecku, takze iskra nepreskoci.Pamatat treba na mazanie, nakolko pojde o zabeh motora.
Braňo
08.05.07,06:20
Dobre prečisti sviečku (aj jemným šmirgľom) a skontroluj aj či hádže iskru.
kolicok
19.05.07,16:41
Po vymene piestu je potrebne znovu nastavit aj zapalovanie na motore, pretoze rozobratim motora doslo aj k zmene hornej uvrate.Treba postupovat podla navodu a pokynov vyrobcu pre nastavenie. Samozrejme, ak boli dodrzane vsetky ostatne podmienky pri demontazi a montazi. Zaroven je potrebne aj nastavit bohatost zmesi, pretoze doslo k zvyseniu kompresneho pomeru motora a motor potrebuje teraz chudobnejsiu zmes, nez mal predtym, ked boli volnejsie piestne kruzky.Teraz bohata zmes moze zahodit sviecku, takze iskra nepreskoci.Pamatat treba na mazanie, nakolko pojde o zabeh motora.

zapaľovanie som nastavil tak, ako má byť, aj bohatosť zmesi, ale stále nič. Zaujímave je to, že keď som nahodil piest motorka mi išla asi 1/2 hodiny dobre a postupom času som nemohol pridať na plny plyn, len do polovice, lebo nad polovicou mi "dusilo" motorku. Potom asi za 15 min som už nemohol ani naštartovať. Je to čudné!!!!
najag
24.05.07,13:20
Piest sa menil a vybrus sa robil asi preto, ze uz bola nizka kompresia valca. To znamena, ze bola aj nastavovana velka bohatost zmesi, pretoze cast odchadzala cez netesne kruzky. Po vybruse motora je potrebne nastavit zakladne nastavenie podla vyrobcu, ak nie je samostatne mazanie, tak aj zvysit mazanie, pretoze ide o zabeh motora, ktory sa vyznacuje velkym trenim, preto je dolezite dostatocne mazanie. Ak sa motor dusil, bola velmi bohata zmes, zahadzala sa sviecka a motor sa neda nastartovat. Pri pridavani plynu sa bohatost iba zvysovala, co dusilo motor. Treba pozriet aj vzduchovy filter, ci nie je zaneseny a nezvysuje bohatost zmesi.Treba pozriet aj zapalovanie, ci je nastavene spravne.
patro
18.12.07,18:44
dobry chcel by som sa opitat kolko by stala cena na Kawasaki KDX 125 mam prasknuty kruzok ..
patro
18.12.07,18:44
kolko by stala oprava prasknuteho kruzku na Kawasaki KDX 125
Chobot
19.12.07,08:02
dobry chcel by som sa opitat kolko by stala cena na Kawasaki KDX 125 mam prasknuty kruzok ..

;)Je to síce pekné, že si sa obrátil s problémom na Poradu, ale Porada nie je autoservis, tu nemáme cenníky. Praktickejšie by preto bolo opýtať sa to v nejakom autorizovanom servise, kde majú cenníky súčiastok.:)

Ale možno sa nájde niekto na porade, kto vie ceny náhradných súčiastok...:rolleyes::D