dudula
08.05.07,06:44
Ked niekto hovori o obrate firmy za rok, mysli tym sučet tržieb z predaja výrobkov, služieb, tovaru, cennych papierov a aj majetku? Proste vsetky trzby za dany rok?
Fany
08.05.07,06:46
Ano, iba tržby (nie mínus výdavky) teda nie zisk.
dudula
08.05.07,06:51
jasne, islo mi skor o to, ci sa do toho zahrna aj predaj DHM, ci materialu...
betka
08.05.07,09:54
Podľa zákona o DPH par.4 je riešený pojem obrat a čo sa ním rozumie.
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
Denda
08.05.07,10:03
Pripájam link z vypracovaných otázok čo je obrat :http://www.porada.sk/t19875-eo-je-to-obrat.html