stenly3
08.05.07,10:54
Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za info
Danila
08.05.07,09:35
Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za infoMandátne zmluva sa musí vzťahovať na činnosť, ktorá nevykazuje znaky závislej činnosti. Ak ide o jednorázové obstaranie obchodnej záležitosti, nie je nutné živnostenské oprávnenie. Ak ide o činnosť opakovanú, živnostenské oprávnenie je nevyhnutné, v opačnom prípade je možné takúto činnosť považovať za neoprávnené podnikanie. Obdobný zmluvný vzťah je príkazná zmluva.
joe.black
16.05.07,22:25
zivnost musis mat

Pekný den.Mám novo založenú firmu-reality-sprostredkovanie obchodu.Je možné spolupracovať s pracovníkmi na základe mandátne zmluvy s tým,že by nemusel mať tento pracovník na zkl.mandat.zmluvy živnosť.?Ďakujem za info