MirkaHR
31.01.05,15:08
Mam trivialnu otazku.
V priebehu tyzdna potrebujem pripravit zmluvu na kratsi pracovny cas pre zodpovedneho zastupcu, ktoreho zamestnam. Je to prvy krat, co niekoho musim zamestnat, o nalezitostiach zmluv co to viem. Nevedel by mi ale prosim niekto poradit, ci niekde existuju sablony, resp. vzorove zmluvy, ktore su viac menej vseobecne pouzitelne, lebo sama to urcite dokopy nedam. Uz som pozerala na nete, ale sa mi nic nedari najst.

D!
jancomas
31.01.05,14:41
skus v SEVTe
Evaman
31.01.05,14:49
Mirka ak máš po ruke zákonník práce, kukni na § 43, tam sú všetky náležitosti , čo má pz obsahovať. Ináč Ti neviem narýchlo poradiť kde by si našla nejakú pz, ale skúšala si cez google pod vzor pracovnej zmluvy?
Žofka
01.02.05,06:28
Pracovná zmluva na kratší pracovný čas je v podstate taká istá ako na plný pracovný úväzok. Musí obsahovať všetky náležitosti aká tzv. normálna. Ak máš pracovnú zmluvu po ruke na plný pracovný úväzok, môžeš ju použiť, len do bodu pracovný čas dáš formuláciu: Zamestnávateľ sa so zamestnancom dohodli na kratšom pracovnom čase, ako je ustanovený týždenný pracovný čas, a to (a tu uvedieš dohodnutú dĺžku pracovného času). Ak dojednáš PP do 20 hodín týždenne v prípade výpovede je tu výpovedná doba len 15 dní. Ak uvedieš viac, to je maximálne 39,9 hodiny tu už je aj výpoveď rovnaká ako pri plnom pracovnom úväzku.
Heni
01.02.05,07:04
Je niekde limitované minimum, na koľko musí byť uzavretá zmluva na kratší prac.čas? Dalo by sa aj na hodinu-dve týždenne, nie?
MirkaHR
01.02.05,08:04
Dakujem, kukla som to i v zakonniku a taktiez Zofka, dakujem, presne to som este nevedela, ci to mozem urobit ako zmluvu na plny pracovny uvazok a ako to tam naformulovat.

TO:Heni: na zivnostenskom mi povedali, ze minimum limitovane nie je , ale aby to posobilo tak vierohodnejsie, tak nech ho zamestnam aspon na 1 hod. tyzdenne a musi za tu hodinu dostat min. minimalnu hodinovu mzdu. Nasla som, ze je to 37,40. Zda sa mi to malo, ale o to lepsie. Ja toho zastupcu potrebujem len na papieri.