palof
08.05.07,13:58
Pozdravujem Vás....hľadám schopného právnika, ktorý pomôže vyriešiť môj problém v exekúcií...nájde sa tu taký?
Ďakujem...
willma
08.05.07,13:20
ale mám dojem, že by bolo vhodné uviesť niečo bližšie
riccado
08.05.07,19:07
ideme na to, nahoď problém...
Melnick
08.05.07,19:12
riccado,škoda ,že palof -zakladateľ témy nie je prítomný. Ja vymažem môj príspevok kde tému posúvam. OK ? Aby sa stránka zbytočne nezaplňovala a po čase vymažem aj tento príspevok,pretože nič nerieši.
palof
09.05.07,12:30
..takže bližšie k veci...minulý rok mi odrazu zamestnavatel oznamil a nasledne aj odfaxoval list o začatí exekúcie, už priamo výkon, nasledne na to samozrejme totalne zablokovanie mzdy v zmysle zakona...problém: nebolo mi umožnené reagovať do 14 dní námietkami a to preto, že zasielanie korešpondencie prebiehalo na adresu, kde som kedysi dávno mával prevádzku, avšak sa vracala ako adresát neznámi. Ja som adresu bydliska nezmenil a vyskytuje sa aj na živ.registry a dokonca i oprávnený mal moju adresu preukázatelne známu. Preskúmaním dotyčných spisov bolo zistené, že asi po tretom dotazovaní sa poskytol živ.urad aj moju domácu adresu, ale aj napriek tomu súd vydal rozhodnutie o vykonaní exekúcie....pproblém je, že som nemohol reagovať namietkami a je tam rozdiel vo vymáhanej sume...dodatočne po upozornení na moju adresu mi exekutor poslal upovedomenie, avšak namietky už boli pase, aj ked som ich podal....sud chcel 17000 za namietky, ale moj plat už bol 4400, čo som namietal...došlo k uhrade istiny a potom odrazu prišlo vyjadrenie k namietkam, kde sud neriešil dôležitu namietku na vymahanu sumu a znova chcel poplatok....čo mám teda robiť?
palof
11.05.07,06:34
tak pozri prispevok, už tam je
riccado
12.05.07,11:56
zopar otazok k tvojmu problemu:
1. v exekucnom titule (rozsudku or nieco ine) si oznaceny ako fyzicka osoba - podnikatel?
2. upovedomenie o zacati exekucie bolo zasielane na adresu, ktoru mas zapisanu v zivnostenskom registri, alebo na inu?
3. v com nesedi podla teba vymahana suma?

nieco vymyslime, len potrebujem vediet tieto veci...
palof
16.05.07,13:11
Korešpondencia bola zasielana na adresu prevadzky, kde som kedysi podnikal, avšak na živ.registri mám sídlo na domácej adrese ale zaroven aj nahlasenu prevádzku na adrese,kde ta posta chodila. Boli k dispozícií obe adresy. Pošta z adresy prevádzky sa vracala, ako adresat neznamy. Bolo možne poslať poštu na adresu bydliska. Nič nedošlo, až po dvoch rokoch priamo vykonateľná exekucia na mzdu a to ani nie mne, ale zamestnavatelovi, od ktorého som sa dozvedel, že sa niečo deje. Nemal som možnosť sa brániť a využiť 14 dňovú lehotu na námietky. Výška sumy nesúhlasí s tým, čo mám ja registrované a čo som sa snažil v čase vzniku problému riešiť s oprávneným, kedy som mu poslal supis neuhradenych faktur. Ten sa k tomu nevyjadril.
Melnick
16.05.07,15:28
Chlapci vy sa tu nejdete akosi stretnúť. :rolleyes: Nedohodnem vám nejaké rande?:D
Deni
14.06.07,09:00
Ja by som potrebovala tieto informácie ohľadom exekúcie:

Kamarátovi prišiel exekučný príkaz na vymoženie nejakého nedoplatku na
životnom poistení+poplatky z omeškania a trovy- pekne to narástlo.
On je však momontálne dobrovoľne nezamestnaný a nevlastní žiadny majetok.
Chcem vedieť, či sú pri exekúciách nejaké premlčacie doby, alebo ho táto exekúcia bude mátať dovtedy, kým ju nebude možné uspokojiť a do tej doby mu bude pekne narastať, za každý deň omeškania?? Poradíte mi niekto ako to vlastne s tými exekúciami funguje? Môžu exekútori siahnuť na účet v banke alebo stavebné sporenie? Moc ďakujem :)