zabenka
08.05.07,15:41
Mám takýto problém:
Nie som nejaká počítačovo vzdatná, ale cez icq a skype to viem dosť dobre. aj posielať súbory . hráme s priateľkou aj poker na icq. cez počítač.Mám aj webkameru . A tu je problém, ktorý ma trápi.
Cez skype mi kamerka frčí výborne. Ale na icq, ani za svet.Len sa počujeme. Nainštalovali sme si to icq 6, že sa to vylepší, no vidíme sa, ale ona ma nepočuje, ja ju áno. Prosím múdych, kde je chyba? Ďakujem.
Ešte dodávam že som už staršia, počítaču sa moc nerozumiem, tak vysvetlite to tak , aby som tomu rozumela.
Charon
08.05.07,15:22
Doplňujúca otázka: Skype ide zvuk aj obraz (stále) ale cez ICQ nie?

Nemám ICQ ale viem, že niekde v Options je položka kde sa zapína zvuk resp. vyberá zvukové zariadenie. Je to niekde tam, kde je nastavenie - zvukových zariadení ... skúste pohľadať. Napr. Zvukové zariadenia - prázdne okienko, v ľavom rohu šipka dole a tam nájdete po rozkľuknutí mikrofón - napr. real 150. Skúste. Musí to byť iba v nastavení.
zabenka
08.05.07,17:51
Ahoj.
Áno. Skype ide v poriadku. Normálne.Zvuk aj obraz. Na icq to ani za svet nemôžeme dať dokopy.Sme už v zrelom veku a hrávame cez icq , chceli by sme sa aj vidieť aj počuť. A ešte. Keď aj hru nemáme pustenú, nejde nám to.
Orim
09.05.07,00:07
Obávam sa, že cez ICQ ti to nepôjde. Požívajte na komunikáciu to čo vám ide. Skype, MSN, PalTalk a pod.
zabenka
09.05.07,06:45
Orim.
Iba takú malú otázočku. Prečo? Veď je tam označená kamerka. Ďakujem
Orim
09.05.07,17:36
Mám pocit, že tou kamerou len natočíš nejakú krátku správu, ktorú potom pošleš. A tak isto je to aj so zvukom. Viem, že sú nejaké zásuvné diely alebo čo neviem ako sa to volá, ktoré doinštaluješ k ICQ a možno by to malo ísť, ale mne sa to nikdy nepodarilo tak spojazdniť aby som mohol rozprávať a pozerať "live" cez kameru ako napríklad v skype aj keď som doinštaloval všetko čo sa dalo. Môže to byť tým, že to nemá druhá strana.
Ja som svoju prvú obrazovú a hlasovú komunikáciu robil cez NetMeeting. Potom som používal na rozhovor Odigo, potom MSN Messenger (obraz, zvuk), PalTalk (obraz zvuk). Skúšal som ešte Yahoo MSN. a ešte som skúšal Triliana je to taký súhrn viacerých komunikátorov.
Robil som to podľa toho čo mali moji známi. Každý mal niečo iné :). Teraz prevážne frčím na skype a MSN alebo občas skočím na PalTalk (tu sú miestnosti kde vchádzaš, je tam téma ku ktorej sa komunikuje ale sa väčšinou nedodržiava. je to prevážne zahraničné na 99,9999999999999 % alebo ešte viac. Za posledné 2 roky som tam slovenčinu alebo češtinu nevidel).
zabenka
10.05.07,07:10
Pre Orim
No. Ja si píšem z češkou. Aj hrávame.Komunikujeme cez skype. kobraz+ zvuk výborne. Cez icq, ak sme mali 5,1, tak sme mohly pri hre komunikovať. Keď sme si skúsili prerobiť na icq 6, tak sa aj vidíme, ale počujem len ja. Ona povedala, že cez icq, komunikuje z priateľkou z Čiech normálne.
(obraz+zvuk.). Preto ma to tak zaujíma, kde mám chybu. Ani nejde o to spojenie tak veľmi, veď používame skype, len ma to stále hrýzlo, kde mám chybu, keď ona s tou kámoškou frčí. sme obyžajné baby , staršie a sme zvedavé. A tuto som našla túto poradu, náhodou ,tak som to tu pustila do éteru. Že prečo? Je tu veľa zaujímavých otázok a odpovedí. Sedela som tu na porade celý deň a stále som mala čo čítať. Ďakujem Ti. Aspon viem že sa to nedá aj innému a nie preto že som hlúpa. My sme už porozbalovali aj to, čo sa rozbaliť nedá a stále nič.
Orim
11.05.07,16:02
Prepáč neuvedomil som si to, že môžeš mať inú verziu ja mám 2003. Pretože ma kamarát upozornil aby som si nedával verziu 6 že nejako blbne. S tou 6 nemám skúsenosti, ale kôli tebe si to skúsim nainštalovať.
:)
Ak ti to nebude vadiť vyskúšame to.
zabenka
12.05.07,07:04
Ak to nebude vadiť Tebe, mne určite nie. Skúsime.