Bambi23
09.05.07,07:53
Ahojte,
chcela by som sa poradit s evidenciou dovoleniek u zamestnancov, vratnikov, ktori pracuju v 3-smennej prevadzke.

Ako im mam pocitat dovolenku, ked si napriklad vypisu cerpanie dovolenky od 7.5. - do 20.5.2007?
Mam to evidovat ako 10 pracovnych dni, alebo len tie dni, ktore mal mat sluzbu, napr. 7.5., 10.5., 13.5., 16.5. a 19.5. - co bude vlastne len 5 dni dovolenky?

Ide mi o to, ze niektori "sikovnejsi" si vypisu dovolenky po jednom dni, a to len vtedy ked im vychadza sluzba, teda nie napriklad 2 tyzdne v kuse, ale len po jednom dni, cim si dovolenku usetria. Niektori "poctivejsi" si ju vypisu spolu a potom sa medzi sebou hadaju. Podla mna je spravne vypisat si ju spolu, ale neviem ci im to mozeme "prikazat", asi nie. A ani neviem ci je to takto spravne.

Mozno je to hlupa otazka, ale takyto problem riesim prvykrat ... ucime sa stale :)

Dakujem
lemonka
09.05.07,06:14
Zamestnavatelovi by vobec nemalo zalezat na tom, akym sposobom je dovolenkovy listok vypisany. Ci ho napisete ciernou alebo modrou, ci pouzijete take ci take tlacivo - vzdy ide iba o cerpanie dovolenky. Z naroku sa dovolenka potom stihne iba za tie dni, kedy ma dany zamestnanec naplanovane pracovat a to taku vysku naroku, ktora je prepocitana (ak napr. pracuju 7,5 hod, tak 1,0 z naroku, ak pracuju napr. 11,25 hod cisteho (v dvojsmennej prevadzke) tak potom 1,5 z naroku) - zalezi ake mate zmeny a ake interne pravidla. NESMIETE mu stiahnut dovolenku za den, kedy ma naplanovane nepracovat (OFF). Vtedy ma prirodzene volny den.