?Martina
09.05.07,08:12
Prosím o pomoc v tomto (asi specifickom) prípade:
Nasa firma dodáva výrobky do Polska. Kvôli výpadku vo výrobe neboli dodrzané dodávky a výrobky za nas dodala sesterska firma v Nemecku.
Výrovok tak bude o 20 EUR/t drahší. Týchto 20 EUR nám chce Polska firma vyuctovat (mame to znasat my). Ide o rozdiel z prepravy.
Akym sposobom nam to maju vyuctovat, aby to bolo co najcistejsie z hlasidka DPH?
Maju nam Nemci prefakturovat cely vyrobok (vratane toho navysenia) a my refakturovat Poliakom bez 20 EUR, alebo nam maju poliaci len preuctovat prepravu 20 EUR. A co s DPH?
ALBO
09.05.07,08:44
Nemci poliakom vyfakturujú T aj prepravu. Poliaci vám budú refakturovať časť ceny tej prepravy. No a riadiť sa bude DPH polským zákonom, ako oni majú refakturáciu v zákone. (podľa našeho by to fakturovali bez DPH ak ste platitelia §16/1, §9/4).
?Martina
09.05.07,08:46
Bude to pre nas uznatelny naklad? Môzem to zauctovat riadne na 518 do prepravy alebo do nejakych sankcii?
?Martina
09.05.07,08:51
Doslu fakturu na 20 EUR od Poliakov zauctujem ako samozdanenie z EU?
Co s tym nakladom? Je uznatelny?
?Martina
09.05.07,09:00
Este otazocka:
Keby nam Nemci vyfakturovali za zvysenu cenu a my by sme potom vyfakturovali Polsku za cenu o 20 EUR nizsiu, malo by to charakter trojstranneho obchodu?
Ako by sme to mohli riesit v tomto pripade?