4326
09.05.07,08:24
Ahojete,

poprosím vás o radu. Dala som do opravy vežu - zaseklo sa v nej cd.
Dotyčný pán mi vežu neopravil, lebo ide o neopraviteľnu závadu.
Stratil cd a chce 300 Skk. Má právo požadovať úhradu, ak nevykonal žiadnu opravu a ešte stratil cd?
Poraďte prosím. Ďakujem
sunborn
09.05.07,07:48
Opravcovia zvyknu mat nejaky formular, ktory si klientom vymenia, ked im odovzdas vec k oprave. Je to nieco podobne ako v autoservisoch, ked odovzdavas voz servisnemu zasahu. Vtedy specifikujes aj to, co mas v aute odlozene. Tak to malo byt aj v tvojom pripade. Ak je v formulari zapisane zaseknute CDcko mozes sa ho dozadovat. Ak nie je schopny najst CDcko ziadal by som nahradu ak bolo originalne.

Servis moze pozadoval uhradu aj bez realizacie opravy. Aj rozobratie pristroja a detekcia problemu je ukon, ktory zaberie cas a musi ho niekto v servise vykonat. V takom pripade by si ti mal vystavit doklad o ukonoch, ktore v spojitosti s detekciou problemu vykonal spolu s cennikom prac. U fakturacie aj za neopravitelny kus som sa stretol u autorizovanych servisoch mobilnych telefonov, kedy ti v pohode vratia kus ako neopravitelny ale s fakturou za detekciu problemu.

Nabuduce si treba mozne varianty dat ocenit predajcovi dopredu este pred tym ako vec prevezme. Je dobrym zvykom u niektorych servisov ze sa dohodnu s majitelom na oprave veci do urcitej sumy (ktorá sa zda byt pre majitela veci vzhladom na funkciu a vek veci prijatelna) a u niektorych servisoch sa stretnes aj s ustretovostou kedy ti so slzou v oku vratia nepouzitelny a neopravitelny kus bez naroku na honorar za to ze ti to oznamia. Obchod a sluzby su predovsetkym o ludoch.

Mam pocit v tomto pripade ze ide skor o hru zo strany servisu kedy cena bola nahodena v takej vyske skor z dovodu straty CDcka. Niekto potrebuje uhrat taky stav kedy ty zabudnes na CDcko a on na 300 SK.