gabuš
09.05.07,09:10
Dobrý deň, mám takúto otázku:


Máme zamestnanca, ktorý poberá na dieťa daňový bonus. Od apríla 2007 nastúpila do našej firmy aj jeho partnerka. Od mája 2007 by chcela poberať ona daňový bonus. Nie sú zosobášení, zamestnankyňa sa od neho odsťahovala, takže nebývajú v spoločnej domácnosti. Ústne da dohodli, že ona bude od 5/207 poberať daňový bonus.Čo je potrebné, resp. aké doklady je potrebné k tomu aby jej bol vyplácaný daňový bonus.

Ďakujem.
DanielaSL
09.05.07,07:14
Jemu by som nechala podpísať zmenu v tlačive "Vyhlásenie...." kde ukončí poberanie bonusu. A ona nech si ho vo "Vyhlásenie...." uplatní.
Johanka
09.05.07,07:20
Dobrý deň, mám takúto otázku:


Máme zamestnanca, ktorý poberá na dieťa daňový bonus. Od apríla 2007 nastúpila do našej firmy aj jeho partnerka. Od mája 2007 by chcela poberať ona daňový bonus. Nie sú zosobášení, zamestnankyňa sa od neho odsťahovala, takže nebývajú v spoločnej domácnosti. Ústne da dohodli, že ona bude od 5/207 poberať daňový bonus.Čo je potrebné, resp. aké doklady je potrebné k tomu aby jej bol vyplácaný daňový bonus.

Ďakujem.
V spoločnej domácnosti musí bývať poberateľ DB a dieťa.
Túto skutočnosť prehlasuje vo Vyhlásení ..., prikladá rodný list dieťaťa. Ak dieťa nie je školopovinné, je potrebné aj potvrdenie o návšteve školy - príprava na budúce povolanie.
misolga
09.05.07,08:09
Súhlasím S Johankou.Daňový bonus sa uplatňuje na dieťa, ktoré žije v spoločnej domácnosti so žiadateľom o daňový bonus-rodičia nemusia byť zosobášený, takže ak došlo k zmene u zamestnanca mal to nahlásiť zamestnávateľovi a daňový bonus od začiatku ďalšieho mesiaca mala začať poberať matka dieťaťa+priložiť rodný list a podpísať vyhlásenie...
DanielaSL
09.05.07,10:56
Súhlasím S Johankou.Daňový bonus sa uplatňuje na dieťa, ktoré žije v spoločnej domácnosti so žiadateľom o daňový bonus-rodičia nemusia byť zosobášený, takže ak došlo k zmene u zamestnanca mal to nahlásiť zamestnávateľovi a daňový bonus od začiatku ďalšieho mesiaca mala začať poberať matka dieťaťa+priložiť rodný list a podpísať vyhlásenie...

Rodný list by nemusela prikladať , pokiaľ ho má mzdárka priložený k spisu partnera. Stačí ho preložiť k jej materiálom.
gabuš
30.05.07,08:46
Veľmi pekne ďakujem za všetky rady, ktoré ste mi poslali na tému daňový bonus. Ste super. Ďakujem.