trubanju
09.05.07,10:37
Prosím pomôžte mi, ako mám vypísať cesťák.
Ráno odchod o 7,00 hod. zo Slovenska - z miesta bydliska autobusom do Bratislavy, z Bratislavy do Čiech autom.
Pobyt v Čechách 2 noci, z vlastných som zaplatila noclach a ani stravovanie nebolo zabezpečené.
Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.

Koľko mám nárok na diety , kedže som jeden celý deň bola v Čechách a 2 dni som bola aj na Slovensku aj v Čechách.
Chobot
09.05.07,08:50
Prosím pomôžte mi, ako mám vypísať cesťák.
Ráno odchod o 7,00 hod. zo Slovenska - z miesta bydliska autobusom do Bratislavy, z Bratislavy do Čiech autom.
Pobyt v Čechách 2 noci, z vlastných som zaplatila noclach a ani stravovanie nebolo zabezpečené.
Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.

Koľko mám nárok na diety , kedže som jeden celý deň bola v Čechách a 2 dni som bola aj na Slovensku aj v Čechách.

TOto je málo informácií. Treba presne uviesť dátum a hodinu prechodu hranicou SR-ČR. Taktiež neuvádzaš, akým autom si išla do ČR (vlastné, niekto Ťa odviezol, zaplatila si za odvoz?).
trubanju
09.05.07,09:02
Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom. Celý deň v nedelu pobyt v Čechách, a v pondelok prechod hraníc cca 13,00 hod a platila som zas len cestu autobusom. Príchod do miesta bydliska cca 19,00 večer v pondelok.
Chobot
09.05.07,09:28
Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom. Celý deň v nedelu pobyt v Čechách, a v pondelok prechod hraníc cca 13,00 hod a platila som zas len cestu autobusom. Príchod do miesta bydliska cca 19,00 večer v pondelok.

Náhrada za:

5.5.:
stravné - 89,- SKK + 300 CZK
vreckové - 5-40% z 300 CZK

6.5.:
stravné: 600,- CZK
vreckové - 5-40% zo 600 CZK

7.5.:
stravné - 89,- SKK + 600 CZK
vreckové - 5-40% zo 600 CZK

Okrem toho máš nárok na preplatenie všetkých autobusových lístkov ako aj dokladu za ubytovanie v plnej výške.
renča1
09.05.07,10:16
Takže, začiatok cesty 5.5. 2007 t.j. sobota , hodina prechodu hranice 13,00 hod. auto bolo súkromné, odvoz som neplatila len cestu autobusom.

Súhlasím s odpoveďou od Chobota, len chcem ešte doplniť:

Pokiaľ išlo o zamestnanca, tak podľa § 7 zákona o cest.náhradach ods.1) sa zamestnanec môže písomne dohodnúť so zamestnávateľom, že pri PC pri ktorej sa použije MV okrem mot.vozidla zamestnávateľa, tak mu patrí základná náhrada za 1 km za každý 1 km jazdy. Okrem toho, že ti zamestnávateľ preplatí cestovné lístky autobusom, tak ti preplatí aj ods.4) náhradu za PHL podľa cien PHL platných v čase použitia MV, prepočítané podľa spotreby v technic.preukaze.


Pokiaľ si išla ako szčo, tak použité os. auto VLASTNÉ (ak je na leasing, tak takéto auto nie je vlastníctvo FO) , tak tiež máš nárok na náhradu 6,20 za 1 km.

PS: predpokladám, že aj dňa 5.5.2007 t.j.v sobotu si cestovala autobusom 6 hodín , teda v rovnakom času ako si cestovala späť. Ak áno, tak v tom prípade uvedené diety v odpovedi od Chobota v SR dňa 5.5.2007 t.j.89,- SK bude o.k.
trubanju
09.05.07,15:43
predpokladám, že aj dňa 5.5.2007 t.j.v sobotu si cestovala autobusom 6 hodín , teda v rovnakom času ako si cestovala späť. Ak áno, tak v tom prípade uvedené diety v odpovedi od Chobota v SR dňa 5.5.2007 t.j.89,- SK bude o.k.

Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.

A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??
renča1
10.05.07,03:26
Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.


Z tvojho príspevku som pochopila, že cestou späť si od hraníc cestovala autobusom a cesta ti trvala 6 hodín. Tak, spýtam sa ešte raz. Koľko hodín ti trvala cesta z hraníc k bydlisku /späť/ alebo z bydliska k hraniciam/tam/? Tiež 6 hodín? Dôležité je koľko hodín si strávila na ceste domov od hraníc. Ak si strávila viac než 5 hodín, máš nárok na stravné § 5 zákon o cest.náhradach.



A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??

Naštuduj si zákon o cest.náhradach, zákon nájdeš v pripnutom linku.

http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach.html

Pre stravné v tuzemsku viď § 5 a pre stravné v zahraničí pozri § 13. Okrem toho tam nájdeš čo všetko si môžeš uplatniť za splnených ďalších podmienok..
Chobot
10.05.07,06:34
Z tvojho príspevku som pochopila, že cestou späť si od hraníc cestovala autobusom a cesta ti trvala 6 hodín. Tak, spýtam sa ešte raz. Koľko hodín ti trvala cesta z hraníc k bydlisku /späť/ alebo z bydliska k hraniciam/tam/? Tiež 6 hodín? Dôležité je koľko hodín si strávila na ceste domov od hraníc. Ak si strávila viac než 5 hodín, máš nárok na stravné § 5 zákon o cest.náhradach.

Toto predsa uviedla hneď v prvom príspevku:



....
Naspať na 3. deň a zasa do Bratislavy autom, a z Bratislavy príchod autobusom do miesta bydliska o 19.00 večer.
...

Preto som vypočítal tých 89,- SKK za tuzemskú cestu v pásme 5-12 hodín.
Chobot
10.05.07,06:42
Chcem sa opýtať, že prečo sa pýtaš koľko som cestovala autobusom. Lebo autobusom som cestovala presne 7.20 do 9.45 v sobotu, a v pondelok 16,00 do 19,10 hodiny.

Otázka mala byť, koľko Ti trvala cesta na území SR v ten deň, tzn. od času prekročenia hraníc do času skončenia SC. Je to dôležité pre určenie náhrady, pretože pre TSC sú pásma
1.do 5 hodín
2. 5-12 hodín
3. 12-18 hodín
4. nad 18 hodín

Renča asi predpokladala, že celý ten čas si strávila cestovaním v autobuse, preto ste sa zle pochopili.


A ešte , kde si presne naštudujem, prečo je stravné 5.5. 89,- + 300,- CZK a v 7.5. 89,- + 600,- CZK. A ešte vyplateńie slovenských korún bude v kurze aktuálneho dňa? Potom to vreckové, musí byť vyplatené a podľa čoho sa určia tie percentá??

To sú zase pásma pre ZSC:
1. 0-6 hodín
2. 6-12 hodín
3. nad 12 hodín

Tým, že v ten deň trvala cesta aj na území SR aj v zahraničí, patrí zamestnancovi náhrada aj za tuzemskú cestu aj za zahraničnú časť cesty.

Percentá si určuje firma rozhodnutím vedenia alebo v nejakom internom predpise. Ak to nemáte určené, patrí zamestnancovi minimálne 5% vreckového.