krikra
31.01.05,17:04
kvôli svojmu budúcemu klientovi si hodlám založiť živnosť, predmety podnikania podnikateľské poradenstvo (a ďalšie)

pre klienta predovšetkým spracovávam info z účtovníctva (finančné a ekonomické analýzy), ďalšie interné info, okrem toho vypĺňamť správy pre materskú firmu, pre banku, ďalej mu radím čo a ako pri výbere informačného systému, pri výbere dodávateľa web stránky + ďalšie veci ako sledovanie neplatičov a s tým súvisiace "sekretárske" práce a iné veci

1. Plánujem s klientom ako živnostník podpísať zmluvu o poskytovaní služieb kde bude všetko špecifikované - dátum, miesto plnenia, sumy, povinnosti atď, to všetko v jednej zmluve (čo by sa podľa OZ malo dať bez problémov). Dá sa to takto? Aké predmety podnikania je mať dobré pre tento účel v ŽL?

2. Kde je nejaká hranica medzi závislou a nezávislou činnosťou v tomto prípade? Alebo má ma to vôbec zaujímať? Živnosť mi vyhovuje, aj klientovi.

prosím poraďte

ď.
ricij
31.01.05,16:42
Tu nejde o závislú činnosť, takže to na ŽL pokojne môže ísť. Stačí zmluva a potom faktúrovať. A samozrejme ak máš predmet činnosti zapísaný v ŽL.
krikra
01.02.05,12:23
ok, vdaka
hor sa na urady uz sa tesim
Rupert
01.02.05,12:35
Co sa tyka zmluvy tak ako pises spravit ju podla OZ. Trebars mozes spravit aj zmluvu o dielo.
A co sa tyka ake cinnosti dat na zivnostensky list. Tak staci ked si pozries www.zrsr.sk
a tam si pozres co si trebars poradcovia davaju do zivnosti.
A samozrejme ty urcite poradia aj na Zivnostenskom urade ako to spravne napisat.
boitana
10.10.05,08:28
nasa firma ide refakturovat uctovnicke prace druhej firme a tu by som sa chcela opytat ci v zivnostenskom liste musi byt napisane kokretne o aku sluzbu ide-sluzby-uctovnicke prace,alebo staci tak ako to mame my- sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti-dakujem
Luba2
10.10.05,08:38
Ja robím tiež na živnosť, veľa vecí je podobných, alebo rovnakých, ako píšeš Ty, v živnostenskom liste mám podnikateľské poradenstvo, účtovnícke práce a administratívne práce (ešte aj všeličo iné, ale toto používam k tej zmluve)

Prepáč, nevšimla som si dátum, to mala byť odpoveď na prvú otázku.
ajobs
10.10.05,08:47
nasa firma ide refakturovat uctovnicke prace druhej firme a tu by som sa chcela opytat ci v zivnostenskom liste musi byt napisane kokretne o aku sluzbu ide-sluzby-uctovnicke prace,alebo staci tak ako to mame my- sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti-dakujemŠtandardná živnosť je " vedenie účtovníctva " , " činnosť účtovných poradcov " a " činnosť ekonomických a organizačných poradcov ". Všetko sú to voľné ohlasovacie živnosti.
boitana
10.10.05,08:50
dakujem za odpoved este sata opytam ze ci nemas s tym skusenost ci,by som si mala dat rozsirit zivnostensky list o tuto cinost alebo mi to prejde u danovnikov s tym co mam
ajobs
10.10.05,08:54
čo máš uvedené v ŽL ?
boitana
10.10.05,10:11
čo máš uvedené v ŽL ?sprostredkovanie obchodu a sluzieb v rozsahu volnej zivnosti
ajobs
10.10.05,16:49
No, možno by to mohol byť problém, závisí od typu kontrolujúcich, avšak keď chceš rozšíriť živnosť, stojí to 1000 Sk - myslím. Skúsim okolo toho ešte niečo zistiť, neviem však, prečo nemáš v živnosti vedenie účtovníctva, keď sa tým živíš (predpokladám) ?
Janca
11.10.05,05:14
Skús nazrieť cez register čo má napísané Norika ...