seda
09.05.07,11:37
Dobrý deň, ak máte trocha času zaujímal by ma Váš názor. Môj známy, ktorý je zamestnancom aj živnostníkom sa ma nedávno pýtal, či môže nakúpiť šatstvo z veľkoobchodu second handu prenajať si na sobotu, nedeľu priestor v kultúrnom dome na dedine a predávať. Momentálne neprevádzkuje žiadnu živnosť a napadlo ho niečo také. Nevedela som mu odpovedať či niečo také naše zákony povoľujú. Ja mám vedomosť len o klasickej prevádzke, so všetkým čo k tomu patrí. Rada by som sa touto cestou opýtala na Váš názor. Čo myslíte je niečo také možné, ako nápad to nie je zlé, no čo sa týka zlegalizovania nejakého takého podnikateľkého zámeru, je to pre mňa nereálne. Vôbec neviem čo by si mal okolo toho vybavovať na úradoch. Čo musí mať, aby z toho nemal problémy. Ďakujem za Vaše názory.
Monika Kováčová
09.05.07,09:39
živnostenské oprávnenie na ambulantný predaj a ERP. + inšpekčná kniha - autorizovaná na ŽÚ.
vikinka
09.05.07,09:45
Ešte doplním,že treba asi mať aj povolenie od hygieny.
Monika Kováčová
09.05.07,09:46
... myslím, že nie... hygiena nie, ak ide o textil
vikinka
09.05.07,09:50
... myslím, že nie... hygiena nie, ak ide o textil
Mala som klientku s týmto druhom činnosti a musela mať aj povol.od hygieny,tá určí čo sa može predávať a čo nie,viem napr.že spodné oblečenie a niektoré kojenecké veci a aj obuv sa nesmela predávať,radšej by som si to overila priamo na hygiene.
Monika Kováčová
09.05.07,09:52
oukej .
seda
09.05.07,09:58
Veľmi pekne ďakujem za Vaše názory, ak má v ŽL, druh živnosti maloobchod v rozsahu voľných živností, nestačí mu to k ambulantnému predaju? Musím si to naštudovať, lebo vôbec nemám skúsenosti s takýmto predajom, ale má to asi dosť blízko ku klasickej prevádzke.
jopo
28.05.07,08:04
druh živnosti maloobchod v rozsahu voľných živností, nestačí. musi byt aj konkretne uvedene ze sa jedna o ambulantny predaj.
rastom
30.05.07,08:08
... myslím, že nie... hygiena nie, ak ide o textil
ANo je to textil.. ale použitý, takže hygiena ANO.
P.S.1: Osobne si myslím, že éra second handov je už za zenitom :o)
P.S.2: Taký malý problémik...
Nákup je zvyčajne v kg... predaj v ks...
Treba si to vyriešiť.
P.S: osobná rada. Ak chceš predávať pre "isté" socialne skupiny, tak Ti stačí si prenajať priestor v čase ked "poberajú"
:)