papulisko
09.05.07,10:14
Byvaly uctovnik vo firme vytvoril opravne polozku k roznym pohladavkam. Je vytvorena cca 4,5 roka. Moja otazka znie, mozem tieto opravne polozky zuctovat (zrusit, rozpustit) ? Aka je podmienka rozpustenia opravnej polozky ? Samozrejme okrem toho, ze jej vymozitelnost sa stala nerealna, alebo ze sa upustilo od jej vymahania. Je tam nejaka doba, po ktorej mozem danu opravnu polozku rozpustit ?
A dalsia otazka v tejto suvislosti - po akej doba mozem pohladavku odpisat ? Da sa to niekde v zakonoch najst ?
Dakujem :)
Tweety
09.05.07,10:18
Nájdeš to v § 20 Zákona o dani z príjmov. Priamo o daňovo uznaných výdovkoch v § 19
ivako
09.05.07,10:46
Byvaly uctovnik vo firme vytvoril opravne polozku k roznym pohladavkam. Je vytvorena cca 4,5 roka. Moja otazka znie, mozem tieto opravne polozky zuctovat (zrusit, rozpustit) ? Aka je podmienka rozpustenia opravnej polozky ? Samozrejme okrem toho, ze jej vymozitelnost sa stala nerealna, alebo ze sa upustilo od jej vymahania. Je tam nejaka doba, po ktorej mozem danu opravnu polozku rozpustit ?
A dalsia otazka v tejto suvislosti - po akej doba mozem pohladavku odpisat ? Da sa to niekde v zakonoch najst ?
Dakujem :)
Skús si pozrieť:
papulisko
09.05.07,10:48
Dakujem za promptnu odpoved. Ale o tom, po akom case mozem odpisat pohladavku som tam nic nenasiel.
A este jedna jedna otazka k tomu. V pripade, ze v case tvorby opravnej polozky bola tato tvorba posudena ako pripocitatelna polozka, jej rozpustenie bude posobit ako odpocitatelna polozka ? A odpisanie pohladavky bude tiez pripocitatelna polozka ?
Dakujem