jermen
09.05.07,13:12
Dobrý deň,
som konateľom vo firme a chcem sa vzdať tejto funkcie.Čo musím urobiť?
Bola som menovaná na základe spoločenskej zmluvy.
Anna1974
09.05.07,11:44
TO znamená treba zvolať zasadnutie valného zhromaždenia spoločnosti, spísať treba zápisnicu, kde bude zvolený nový konateľ spoločnosti. Musí byť prítomná nadpolovičná väčšina spoločníkov kvôli uznášaniaschopnosti valného zhromaždenia. Následne na to treba podpísať dodatok k spoločenskej zmluve a zmenu treba dať zapísať do obchodného registra. Viacej vám poradí právnik,lebo toto je otázka jednoznačne pre právnika..;-)
josh
09.05.07,13:51
Alebo..... poslat list, ze sa vzdavas funkcie konatela :) a nech si robia co chcu
Gabca
09.05.07,15:35
Vzdanie sa funkcie konatela treba urobit pisomne, poslat doporucene do sidla firmy, najlepsie s dorucenkou aby si mala datum prevzatia toho vzdania sa. Ak sa do troch mesiacov neuskutocni VZ a nezvoli sa novy konatel /ak si jediny/, je vzdanie sa konatelstva pravoplatne. Takto je to v zakone, este je treba vediet, ako to mate v spolocenskej zmluve, ci tam nahodou nieje nejaky bod o ukonceni konatelstva.
Robila som takuto transakciu /aj bez pravnika/ ak budes mat nejake dotazy, kludne napis, poradim akej chybe sa vyhnut.