EkoMax
09.05.07,14:19
Čítala som o tejto otázke v mnohých príspevkoch, no nie som si istá.
SZČO mala v roku 2005 nárok na stravné pri služovných cestách na Slovensku ? Zamestnancom vyplácala diety podľa zákona o cestovných náhradách. Predchádzajúca účtovníčka mu účtovala stravné aj na SZČO.
Viem že od 1.1.2006 bola zmena, že si už aj SZČO mohla účtovať stravné percentuálne ako pri zamestnancoch podľa zákona a aj 1.1.2007 bola zmena, že si môže účtovať stravné v plnej výške. Ale s rokom 2005 NEVIEM, môže mi nikto poradiť ?:confused:
Tweety
09.05.07,14:33
Stravné počas PC je jedná vec, na ktorú bol nárok aj v roku 2005.
Stravné- ako stravovanie za odpracovaný deň, tak ako u zamestnancov podľa §152 ZP, si môže SZČO uplatniť až od 1.1.2006.
EkoMax
09.05.07,16:46
Veľmi pekne ďakujem