Viera J.
10.05.07,05:28
Dobré ránko prajem!
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc - mám zamestnankyňu, ktorá si zobrala úver z HOME CREDIT-u a nezaplatila dve splátky- uzavrela DOHODU O ZRÁžKACH ZO MZDY!
Prišiel mi list v ktorom ma žiadajú o zrazenie dvojnásobku mesačnej splátky
čo činí 2.066, -- Sk.
Poraďte mi prosím Vás či to môžem stiahnuť v celej sume a ako to mám zaúčtovať?mohla by som to dať na 572 ako Pohľadávky,exekúcie (s účtom???


Ďakujem!!!!:confused:
mkatka
10.05.07,04:44
Zraziť jej môžeš maximálne koľko jej vychádza po odpočítaní na zamestnanca a na vyživované osoby. Pomocné tabuľky nájdeš na Porade, skús vyhľadať/exekúcie/
Čo s týka účtovania, u nás účtujeme zrážky zo mzdy; exekúcie, výživné ... nasledovne: 331 / 379
Antonia1
10.05.07,04:52
Dobré ránko prajem!
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc - mám zamestnankyňu, ktorá si zobrala úver z HOME CREDIT-u a nezaplatila dve splátky- uzavrela DOHODU O ZRÁžKACH ZO MZDY!
Prišiel mi list v ktorom ma žiadajú o zrazenie dvojnásobku mesačnej splátky
čo činí 2.066, -- Sk.
Poraďte mi prosím Vás či to môžem stiahnuť v celej sume a ako to mám zaúčtovať?mohla by som to dať na 572 ako Pohľadávky,exekúcie (s účtom???


Ďakujem!!!!:confused:
Skús pozrieť: http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia-zrazky-zo-mzdy.html?highlight=exek%FAcia
učtovanie 331/379 exekúcie, výživné
monikad
24.05.07,11:35
Ahojte, prosiiiiiim o radu..

Zamestnanec ma cistu mzdu 6581, zenaty, 4 deti..

mne z tabuliek na vypocet zrazok, ktore koluju po porade, vyslo, ze jednoducho mu niet z coho urobit zrazku.. ide o exekúciu..

Co mi poradite?

Dakujem..
antonia111
24.05.07,12:06
Tak mu nezrazíš nič a dáš to na vedomie exekútorovi.:)
Zita4
24.05.07,12:17
Ahojte, prosiiiiiim o radu..

Zamestnanec ma cistu mzdu 6581, zenaty, 4 deti..

mne z tabuliek na vypocet zrazok, ktore koluju po porade, vyslo, ze jednoducho mu niet z coho urobit zrazku.. ide o exekúciu..

Co mi poradite?

Dakujem..
Z takej čistej mzdy pri 4 deťoch ani nemôže vyjsť žiadna zrážka.
monikad
24.05.07,13:04
mozno zbytocna otazka, ale pre istotu..

z cestakov za pracu v zahranici sa zrazka neda urobit, je to tak?
ZuzanaP
25.05.07,04:23
Z cesťákov, nie, zrážky sa robia z čistej mzdy.