gjana
10.05.07,10:11
Dobrý deň, pretože sme menili skladové priestory potrebujeme od ŠUKL nové povolenie. Zodpovedná zamestnankyňa potrebuje výpis z obchodného registra a potvrdenie od lekára, že môže pracovať s liečivami. Keďže za výpis aj prehliadku u lekára sa platí, firma jej to chce preplatiť. Ale kam to zaúčtovať? Ďakujem vopred.
Tweety
10.05.07,08:25
Asi máš na výpise kolky nie? ak áno, tak 538, prehliadku by som dala na 528, ale je to nedaňový náklad spoločnosti a zdaniteľný príjem zamestnankyne.
gjana
10.05.07,10:06
Ano mám na mysli kolky. Toho som sa bála, že prehliadka bude nedaňová a že pôjde o nepeňažný príjem zamestnankyne, ktorý bude treba zdaniť. Ale celkom dobre tomu nechápem, že kolky daňovo uznané a prehliadka nie, veď obe sa týkajú zamestnanca a ten to robí v prospech firmy. Najradšej by som dala všetko do nákladov firmy a zamestnancovi nič nezdanila. Ale to asi nepôjde, však?
Tweety
10.05.07,10:11
Kedže ide o výpis z vášho registra je to náklad uznaný, ale ak je tá prehliadka pre zamestnanca potrebná a máte ich uvedené v smernici, potom to bude tiež náklad daňovo uznaný, a môžete to zaúčtovať na 527- ako zákonné soc.nákl.
gjana
10.05.07,10:23
Ja som myslela Výpis z registra trestov, ospravedlňujem sa.
Tweety
10.05.07,10:26
No, tak ten je tiež nedaňovým nákladom, a zdaniteľným príjmom zamestnanca. Správne by ich mala platiť zamestnankyňa sama, bez toho aby boli v účtovníctve zamestnávateľa.
Janka P
10.05.07,10:28
Naši zamestnanci (stavebná firma ) žiadajú pomerne často o výpis z RT kvôli zákazkam u vojakov a je to určite daňový výdavok, prešlo to aj daňovou kontrolou.
gjana
10.05.07,10:36
Súhlasím s Jankou P. Mne sa to nepáči, že má ísť o nedaňový náklad, keďže to bude pre firmu. A keby som povedala zamestnancom, že im to zdaním, tak by mi asi vlasy vytrhali :-)
Janka P
10.05.07,10:54
Sú to výdavky, ktoré súvisia s dosahovaním zisku. Nevidím dôvod, prečo by nemali byť daňovým výdavkom.