tangel
10.05.07,10:36
Chcela by som sa informovať a prečítať si viacero názorov na tému, či musí byť ku každej vystavenej faktúre dodací list. Budem mať totiž daňovú kontrolu DPH za rok 2005 a budú to kontrolovať na daňovom úrade, takže tam im nesieme všetky doklady a ja mám zaúčtované vystavené faktúry, ale nie pri každej je priložený dodací list. Môže to byť problém?:confused: A ešte by som poprosila nejaké typy, na čo nemám zabudnúť, keď im tam budem niesť všetky doklady... lebo už keď to tam odnesiem už bude neskoro čosi vyberať či vkladať. Ďakujeeeeeem
Timka1
10.05.07,08:42
K faktúram dokladám aj dodací list. Pokiaľ ide o faktúrované služby uvediem na faktúru, že slúži zároveň ako dodací list. Ale myslím, že v tom by nemal byť problém ak nie sú pri faktúrach.
K daňovej kontrole by si mala priložiť, okrem tých dokladov, ktoré ťa vyzvali, karty majetku, zmluvy s dodávateľmi a odberateľmi, inventúru skladových zásob, inventúru pokladne, proste čo by sa im zišlo. Ak niečo budú potrebovať, oni ťa vyzvú na doloženie.
Beata
10.05.07,08:46
Mne práve skončila jedna kontrola na DPH. Dala som im tam úplne všetko. Samozrejme, že ku faktúram by mali byť vystavené aj dodacie listy. Ak nemáš dodacie listy, dobré by bolo keby boli krycie listy rozpočtu, alebo niečo iné, čo nahrádza dodací list, záleží od toho čím sa firma zaoberá, čo predáva, či tovar, alebo službu. Ja mám napríklad aj Zmluvy o dielo a každá faktúra je vystavená na základe niektorej ZoD. V prípade, že nemáš ZoD, mali by byť aspoň objednávky.
Čo som bola prekvapená, pýtali odo mňa aj knihu jázd, mzdy, evidenciu majetku, odpisový plán... skrátka všetko.
No a samozrejme musí byť evidencia DPH po jednotlivých mesiacoch, či quartáloch, podľa toho aký ste platitelia.
sta
10.05.07,08:52
JDM
14.10.08,10:24
Neviete náhodou, či po vstupe do EÚ je povinnosť firiem písať na dodacie listy aj ceny výrobkov /tovarov/? Teraz sme mali na návšteve jedného pána, ktorý mal vo firme audit, a vravel, že mu bolo vytknuté, že pri faktúrach došlých aj vyšlých nemá správne dodacie listy. Išlo o tie, ktoré nemali ceny. Ale inak to nemalo vplyv na nič. Len sa skonštatovalo, že podľa Európskych smerníc je potreba na dodacie listy písať aj ceny. Ďakujem.