Gituška
10.05.07,10:45
Moja sestra má jeden veľký problém a nevie ako ďalej. Pracovala v jednej nemenovanej stávkovej kancelárii, ktorá pred mesiacom krachla. V ústredí jej telefón nezdvíhajú a ani sa tam nezdržiavajú. Bola tam x-krát a volala x-krát. Nemá vyplatenú mzdu za február, marec a ani za časť apríla. Čo má robiť, ako má rozviazať pracovný pomer, ako má nárokovať náhradu mzdy, nevie sa prihlásiť ani na úrad práce ani hľadať novú prácu, nakoľko nemá uzavretý pomer s predchádzajúcim zamestnávateľom.
Gabi03
10.05.07,08:49
Tak si to vyjasnime.
Má uzavretý pracovný pomer s krachnutou spoločnosťou, alebo nemá?
Gituška
10.05.07,08:51
Je jej riadny zamestnanec až do dnešného dňa, nakoľko sa to neriešilo. nemenovaná spoločnosť im žiadne informácie nedáva, len pred mesiacom im dala obežník, že ich prevezme niekto iný. Ale však nemôže čakať donekonečna nie?
Gabi03
10.05.07,08:55
Ak je ešte zamestnancom pôvodnej firmy, dala by som okamžitú výpoveď z dôvodu nevyplatenia mzdy... (pozri ZP). Ešte by som si overila, či sa náhodou nedostali do konkurzu, v tom prípade treba prihlásiť svoju pohľadávku v určenej dobe. Samozrejme žiadať o vyplatenie nevyplatenej mzdy, prípadne sa vyhrážať súdom.