johanka1981
10.05.07,12:06
Ahojte poradáci,
mam dve otázočky:
-v istej banke má eseročka kontokorentný účet, kde by mala podla zmluvy ísť pravidelná mesačná splátka. Uver sa však neplatí včas a banka nám v bankovom výpise vyrubuje "poplatok za omeškanie splátky". Na aký účet to zaučtovať? Ja som to učtovala na 545, no v postupoch som sa dočítala, že sa tu neučtuju úroky z omeškania vyplývajúce zo zmluvy o úvere. Ako teda?
- ako zaúčtovať vrátenie súdneho poplatku daňovým úradom na základe rozhodnutia o vrátení súdných poplatkoch. Jedná sa o neplnenie si danových poviností, mam rozhodnutie, a danový úrad tento sudny poplatok zaplatil na účet.
Vie mi niekto poradiť nejaku dobru knižôčku na postupy účtovania pre podnikateľov aj s komentárom?
jana89
10.05.07,10:49
Ak Ti môžem poradiť mne sa veľmi osvedčila kniha od Ing. Cenigovej
" Podvojné účtovníctvo podnikateľov"
johanka1981
10.05.07,13:59
Odpovie mi niekto, prosím?
Ľuba
10.05.07,14:17
No neviem, čo to vlastne je - poplatky alebo úroky? Ak poplatky, tak by som dala 568, ak úroky tak 562.
Čo sa týka súdnych poplatkov, pravdepodobne boli pôvodne zaúčtované na 538, takže vrátenie by som dala 648.
ANNAP
12.01.12,12:38
Mám takýto prípad: zahájili sme ako firma súdne konanie voči jednému neplatičovi, prebehol súd a v uznesení sa píše, že súdny poplatok, ktorý sme zaplatili nám má byť prostredníctvom daňového úradu vrátený.Uznesenie je z 9.12.2011 a na DU vravia, že to prejdú aj 2-3mesiaci pokiaľ im to súd doručí,a pošlú nám peniažky na účet, ako to mám zaúčtovať v podv. účtovníctve ?