ivanaj
10.05.07,11:27
Ahojte poradaci,
mame problem s jednym zamestnancom, ktory ked zistil ze sa zvysili priplatky za pracu v sobotu a nedelu a takisto sviatok tak to zacal zneuzivat a cez tyzden si dost casto vybera napr. nahradne volno, alebo dovolenku alebo ide k lekarovi a potom pride cez vikend, ktory ma lepsie preplateny.
napriklad teraz 4.5. bol u lekara potom prisiel v sobotu do prace, v pondelok 7.5. si zobral dovolenku a v utorok cez sviatok prisiel opat do prace.
Chceli by sme vydat nejake pravidlo, ktore by nepovolovalo pracu cez vikend ked si predtym zamestnanec zoberie dovolenku alebo nahradne volno.
Pozerala som aj ZP ale ten nic take tam nespomina. Viete mi poradit ako by sme to vedeli vyriesit?
dakujem
Iv
Gabi03
10.05.07,09:32
Toto v zákone nie je nikde ani len opísané, predpokladám. Lekárske prehliadky asi ťažko obmedzíte, ale čerpanie dovolenky môžete nariadiť, tak aspoň takto to obmedziť. A v konečnom dôsledku, ak máte takto rozvrhnuté smeny, že sa pracuje aj v tieto dni, vám to bude asi jedno. Keď nezaplatíte jeho, zaplatíte iného. Alebo je tam len morálny problém? Tak sa s ním iba porozprávať. Inak to nevidím.
Ľubica2
10.05.07,10:53
My máme v pracovnom poriadku uvedené, že prácu nadčas alebo cez víkend ...... možno vykonávať len s predchádzajúcim súhlasom nadriadeného. Tzn. kto chce u nás prísť do práce mimo riadnej pracovnej doby, tak to musí mať odsúhlasené, a nie ako sa im zachce.