majkla
10.05.07,09:30
Dostali sme fa z CR za nahradu skody,ktora vznikla pri zvarani nasho zvaraca-poskodena zvaracia kukla.My sme platcovia DPH aj oni su platcovia DPH vo svojej krajine.Fa je vystavena bez DPH.Pri zauctovani ju prepocitam kurzom NBS- jedna sa tu o samozdanenie,alebo to bude oslobodené od DPH?
daniek
11.05.07,04:58
Ide o prenos daňovej povinnosti na teba ako slovenského platiteľa dph takže samozdanenie
koňo
11.05.07,05:42
Odpoveď nie je taká jednoduchá. Pochopil som to tak, že váš zvarač poškodil Čechovi kuklu, ten si ju opravil a účtuje Vám súvisiace náklady. Kukla ostala v ČR. Nemožno použiť § 16 ods. 7 zákona o DPH o prenose povinnosti.
Podľa všetkého Čech fakturuje náhradu škody, ktorá je aj u nich, aj u nás bez DPH. Samozdaňovať netreba.
Ak by fakturoval opravu, potom mal uplatniť českú DPH, lebo v takomto prípade sa povinnosť neprenáša.