ivanaj
10.05.07,13:02
Caute poradaci,
rada by som sa poradila ako je to s pn-kami ktore trvaju dlhsie ako 10 dni. eviduju sa aj na socialnej poistovni na registracnom liste alebo staci len evidenciu pn poslat do zdravotnych poistovni.
Je rozdiel v PN a OCR?
ZuzanaP
10.05.07,11:04
PN - je ak je zamestnanec chorý, prvých 10 dní platí zamestnávateľ, ak trvá dlhšie ako 10 dní, odošle sa časť IV. spolu s potvrdením do SP (nie na RL)+ oznámi sa príslušnej ZP PN od prvého dňa na oznámení o zmene platiteľ
OČR - je ošetrovanie člena rodiny (dieťa), platí celé SP
ivanaj
10.05.07,11:18
Ja sa pytam len preto, lebo na pokynoch pre vyplnanie RLFO je uvedeny dovod prerusenia 4 - prerusenie od 11.dna potreby osetrovania FO alebo prerusenie od 11. dna starostlivosti o dieta
ZuzanaP
10.05.07,11:26
To sa týka OČR, ktorá by trvala viac ako 10 dní.
bui
01.10.07,19:12
Dobre citam? Ked je zamestnanec PN tak to treba nahlasit aj do ZP?
Mam prvy krat pripad PN, a zatial som sa len docitala ze doklad SP, potvrdeny lekarom a potvrdenie pre SP posielam ak bude PN trvat dlhsie ako 10 dni, poslat to musim do 3 dni..potom ze prvych 10 dni plati PN zamestnancovi ja, potom mu plati SP,nedocitala som sa zatial co sa robi potom, ked zamestnanec ukonci PN, napr.14 den..kto co kam zasle..ci sa zase zasle nejake potvrdenie o skonceni PN do SP...s tym ze od skoncenia uz vyplacam normalne mzdu....

Zamestnanec konci u nas na konci oktobra a tak sa rozhodol, ze mi este trosku skomplikuje zivot..ale konieckoncov raz to muselo prist...:D
veronikasad
01.10.07,19:18
Dobre citam? Ked je zamestnanec PN tak to treba nahlasit aj do ZP?
Mam prvy krat pripad PN, a zatial som sa len docitala ze doklad SP, potvrdeny lekarom a potvrdenie pre SP posielam ak bude PN trvat dlhsie ako 10 dni, poslat to musim do 3 dni..potom ze prvych 10 dni plati PN zamestnancovi ja, potom mu plati SP,nedocitala som sa zatial co sa robi potom, ked zamestnanec ukonci PN, napr.14 den..kto co kam zasle..ci sa zase zasle nejake potvrdenie o skonceni PN do SP...s tym ze od skoncenia uz vyplacam normalne mzdu....

Zamestnanec konci u nas na konci oktobra a tak sa rozhodol, ze mi este trosku skomplikuje zivot..ale konieckoncov raz to muselo prist...:D
Ak má prac. zmluvu na dobu určitú, skončíš pracovný pomer dátumom uvedeným na PZ. PN pokračuje ďalej, dávku až do ukončenia PN vypláca SP.

Do zdr.poisťovne nahlasuješ PN na Oznámení ... do konca nasledujúceho mesiaca od začiatku a skončenia PN.

--------
Veronika
bui
01.10.07,21:43
dakujem...cize do ZP tiez poslat oznamenie o PN..teda dve na zaciatk PN a aj na konci..

Myslim si ze PN skonci skor ako doba urcita. Teda zazijem aj ukoncenie PN.
Tam treba tiez poslat nejake tlaciv do SP? Opat od lekara potvrdene tlacivo o ukonceni PN...? A este nieco ine? Do akeho terminu po ukceni PN to treba zaslat?
Stina
02.10.07,04:43
Do ZP posielaš "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie".
Do SP po 10 dni trvania PN posielaš potvrdenie o DPN časť II (žiadosť o nemocenské) a Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
Ak bude PN ukončená pred skončením pracovného pomeru do SP zasielaš Potvrdenie o ukončení DPN časť IV.
Ak pracovný pomer skončí skôr ako bude ukončená PN nemocenské až do ukončenia PN vypláca SP.
Viera1000
01.07.09,17:03
Môže mi niekto poradiť na mzdovom liste Likvidácia, dňa , doklad sa píše dátum, keď zamestnanec predloži ukončenie PN?
Ďakujem
atka4
09.07.09,13:14
prosila by som usmerniť:
11. a 12.-ty deň PN pripadá zamestnancovi na So a Ne, kedy v pracovnom pomere nepracuje. (prac. doba je Po-Pia).

Je potrebné aj v takom prípade postúpiť PN-ku na SP?

Ďakujem :-)
VERONIKA6
09.07.09,13:16
prosila by som usmerniť:
11. a 12.-ty deň PN pripadá zamestnancovi na So a Ne, kedy v pracovnom pomere nepracuje. (prac. doba je Po-Pia).

Je potrebné aj v takom prípade postúpiť PN-ku na SP?

Ďakujem :-)
Aj v tomto prípade postupuješ DPN, je to nad 10 dní. Počítajú sa vždy kalendárne dni.
atka4
09.07.09,13:17
Aj v tomto prípade postupuješ DPN, je to nad 10 dní. Počítajú sa vždy kalendárne dni.

Ďakujem:-);)
rommy
10.07.09,06:57
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ak mám PNku tá sa vystavuje s adresou trvalého pobytu, no čo ak bývam inde len tam nemám nahlásený trvalý ani prechodný pobyt, mám nejako zamestnávateľovi oznámiť ten prechodný pobyt ak by mi chcel prísť na kontrolu? Bývam s priateľom v prenajatom byte. Pretože ak príde na trvalý tak ma tam nenájde a to by mohol byť problém že.
Ančika
10.07.09,07:17
Miesto pobytu počas PN-ky treba nahlásiť už lekárovi, ktorý ti tlačivo vypisuje! A aj všetky zmeny počas PN treba riešiť cez lekára.
veronikasad
10.07.09,07:21
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ak mám PNku tá sa vystavuje s adresou trvalého pobytu, no čo ak bývam inde len tam nemám nahlásený trvalý ani prechodný pobyt, mám nejako zamestnávateľovi oznámiť ten prechodný pobyt ak by mi chcel prísť na kontrolu? Bývam s priateľom v prenajatom byte. Pretože ak príde na trvalý tak ma tam nenájde a to by mohol byť problém že.
Adresu, na ktorej sa budeš v čase PN zdržiavať, nahlás ošetrujúcemu lekáurovi. Na PN-ke je kolonka "Presná adresa, kde sa bude poistenec zdržiavať v čase dočasnej pracovnej neschopnosti".

Ak ju uvedieš, SP ťa nebude kontrolovať na adrese trvalého bydliska.