Michaela76
10.05.07,12:14
Ahojte, mám nasledovný problém:

s.r.o. bola založená v marci, zapísaná v OR bola až 19.04., ale zamestnanca sme prijali už od 01.04. Od tohoto dátumu sme ho aj zahlásili na soc. a zdrav. poisťovni. Na sociálke s tým mali síce problém, ale nakoniec chceli len doložiť výpis z OR, ktorý sme im tam dodatočne zaniesli. Na zdravotke ich to netrápilo. Ako to bude teraz s odvodmi? Musíme ich zaplatiť za celý mesiac, keďže pracovná zmluva bola uzatvorená od 01.04.? Alebo až od 19.04., keď bola spoločnosť zapísaná v OR? Treba potom prerobiť pracovnú zmluvu? Ale čo potom s prihláškami do poisťovní?
vopred ďakujem
Zoltán Kovács
10.05.07,11:18
Ahojte, mám nasledovný problém:

s.r.o. bola založená v marci, zapísaná v OR bola až 19.04., ale zamestnanca sme prijali už od 01.04. Od tohoto dátumu sme ho aj zahlásili na soc. a zdrav. poisťovni. Na sociálke s tým mali síce problém, ale nakoniec chceli len doložiť výpis z OR, ktorý sme im tam dodatočne zaniesli. Na zdravotke ich to netrápilo. Ako to bude teraz s odvodmi? Musíme ich zaplatiť za celý mesiac, keďže pracovná zmluva bola uzatvorená od 01.04.? Alebo až od 19.04., keď bola spoločnosť zapísaná v OR? Treba potom prerobiť pracovnú zmluvu? Ale čo potom s prihláškami do poisťovní?
vopred ďakujem

Keď prac.zmluva bola od 01.04. tak zamestnancovi patrí mzda za celý mesiac (ak samozrejme, že odpracoval).
Ale mňa skôr zaráža to, že ani SP ani ZP nenamietali proti tomu, že pracovná zmluva bola podpísaná s neexistujúcim subjektom. Nakoľko sro môže vykonávať úkony až po zapísaní do OR, dovtedy vlastne ani neexistuje. A čo by ste robili v prípade, ak zápis odmietnu a prac.zmluva je podpísaná?
Michaela76
10.05.07,11:22
joj, tak to ja neviem, ja som na firme až od mája a toto všetko išlo mimo mňa. a teraz to mám dať do poriadku a keďže som tiež v x-veciach len začiatočník, mám z toho riadny guláš. takže, ak sme ešte neboli zapísaný v OR, ale vznik firmy je niekedy v marci, tak aj pracovná zmluva je neplatná?
brm
11.05.07,05:40
ja tieto habaďúry riešim tak, že ho prihlásim do sociálky dňom aký je na obchodnom registri a za predchádzajúce obdobie ktoré odrobil dostane ako mimoriadnu odmenu...teraz ti ten guláš niekto možno strávil na sociálke ale o päť desať rokov ti to niekto zráta pri kontrole....