PavolK
10.05.07,14:00
Dobrý deň,
Práve sa snažím vyúčtovať cestu zo zahraničia medzinárodnej prepravy. Viem koľko mám zaplatiť stravné v tej ktorej krajine , ale neviem vyčísliť presný čas pobytu na danom území. Náš vodič píše príchod odchod na daný deň lenže stáva sa že prechádza inou krajinou no čas prechodu cez hranice nezapíše. Napr. Poľsko 18.1 príchod 19,40, 19.1. odchod 6,30/// Litva 19.1 príchod 17,10 21.1.odchod 9,10///. Ako to mám presne vypočitať, alebo aspoň približne. Možno je to blba otázka ale neviem si rady a chcem aby to bolo v poriadku. A ako je to z vreckovým je to 40% na deň?A z čoho sa to strháva. Ja viem treba si preštudovať zákon ale ak mi možete poradiť bude to pre mna ľahšie. Tak Ďakujem vopred.PavolK
Orsz
10.05.07,12:13
Dobrý deň,
Práve sa snažím vyúčtovať cestu zo zahraničia medzinárodnej prepravy. Viem koľko mám zaplatiť stravné v tej ktorej krajine , ale neviem vyčísliť presný čas pobytu na danom území. Náš vodič píše príchod odchod na daný deň lenže stáva sa že prechádza inou krajinou no čas prechodu cez hranice nezapíše. Napr. Poľsko 18.1 príchod 19,40, 19.1. odchod 6,30/// Litva 19.1 príchod 17,10 21.1.odchod 9,10///. Ako to mám presne vypočitať, alebo aspoň približne. Možno je to blba otázka ale neviem si rady a chcem aby to bolo v poriadku. A ako je to z vreckovým je to 40% na deň?A z čoho sa to strháva. Ja viem treba si preštudovať zákon ale ak mi možete poradiť bude to pre mna ľahšie. Tak Ďakujem vopred.PavolK

Čas môžeš vyčísliť približne, podľa uvedeného príkladu, vodič strávi v každej krajine, ktorou prechádza aj 2 dni, tak že počítaj to podľa toho, ako Ti to približne napíše. Vreckové 40% sa počíta z nároku na stravné v ten deň. Príklad: V ČR je stravné 600 CZK, ak tam strávi viac ako 12 hodín, zoberme do úvahy takú možnosť, tak v ten deň mu prináleží 600,CZK + 40% x 600 CZK = 240,-CZK, teda spolu 840,-CZK (teda stravné + vreckové). Ak by tam strávil menej ako 12 hodín, ale viac ako 6 hod., má nárok na 300,-CZK + 40% x 300CZK = 120,-CZK, teda spolu 300 + 120 = 420CZK. Teda počíta sa vždy z nároku na stravné platného v ten deň, a tiež v tej valute.