vanilka
10.05.07,12:24
do firmy sme dostali zahranicnu fakturu v ramci EU/ nie je to faktura za tovar/ kde je rozratane aj DPH ako to zauctovat?
ALBO
10.05.07,13:07
Najprv si zistite, či fakturovali DPH oprávnene, t.j. miesto dodania je mimo Slovensko §15.Ak je Fa v poriadku, potom je tá DPH súčasťou daných nákladov.
vanilka
11.05.07,12:25
dakujem za pomoc ale aky typ DPH tam mam dat, uctujem v MRP win, 49? neviem si s tym poradit
Milan Benka
11.05.07,13:12
Najprv si zistite, či fakturovali DPH oprávnene, t.j. miesto dodania je mimo Slovensko §15.Ak je Fa v poriadku, potom je tá DPH súčasťou daných nákladov.


dakujem za pomoc ale aky typ DPH tam mam dat, uctujem v MRP win, 49? neviem si s tym poradit


Ak vám faktúrovali DPH ( miesto dodania služby bol iný čl. štát ), DPH (napočítané v zmysle zákona platného v inom čl. štáte) je súčasťou nákladov. Pri zadávaní do programu dáte typ DPH 39 - neovplyvňuje DPH ( v zmysle slov. zák. o DPH).
Najka
21.06.07,05:14
Ahojte, mám fa z ČR za dopravu tovaru, kde je vyčíslená aj DPH. Pri faktúre mám kópiu faktúry od dopravnej spol., ktorá túto dopravu zabezpečila. Obidve firmy sú platcovia DPH. Šéf im túto faktúru hneď uhradil aj s DPH. Čo s tým teraz, ako to zdaniť?
ALBO
21.06.07,05:47
Ahojte, mám fa z ČR za dopravu tovaru, kde je vyčíslená aj DPH. Pri faktúre mám kópiu faktúry od dopravnej spol., ktorá túto dopravu zabezpečila. Obidve firmy sú platcovia DPH. Šéf im túto faktúru hneď uhradil aj s DPH. Čo s tým teraz, ako to zdaniť?
V prípade, že je tam tá česká Fa s DPH neoprávnene (neviem to posúdiť z toho čo ste uviedli) tak vám nezostáva nič iné ako požiadať o vystavenie DP dodávateľa a vrátenie peňazí.. DPH odviesť musíte´=samozdanenie urobiť. DU praha vám tú neoprávnene vystavenú DPH nevráti. To je vzťah medzi vami a dodávateľom. Ak nepochodíte tak to celé date do nákladov.
Najka
21.06.07,05:58
Takže v prípade, že by som túto faktúru nechala tak ako je, aj s dph, mám ju dať len do nákladov alebo aj samozdaniť?
ALBO
21.06.07,06:07
Takže v prípade, že by som túto faktúru nechala tak ako je, aj s dph, mám ju dať len do nákladov alebo aj samozdaniť?
Samozdaniť ju musíte v každom prípade ak miesto dodania služby je slovensko.
Najka
21.06.07,06:11
Pri tom samozdanení mám brať cenu bez DPH?