charmelka
10.05.07,17:11
Kedze som uz druhy rok nestihla DEN MELANOMU - a mam viacero materskych znamienok, ocenim PORADU pri hladani odbornej lekarskej pomoci s Vasimi osobnymi skusenostami.

Moje kriteria:

MIESTO: BRATISLAVA
CAS: NIE PRILIS DLHY MEDZI VYSETRENIM, RESP. OBJEDNAVKOU A JEHO REALIZACIOU A NASLEDNYM ZAKROKOM
CENA: viac ponuk na porovnanie a zvazenie ocakavanej kvality a ceny
SPOLAHLIVOST A KVALITAvOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM ZA VAS CAS, USILIE A ODPORUCANIA:)

cHARMELKA
Marína
10.05.07,18:06
Nie všetky materské znamienka sa musia odstrániť. To vie posúdiť len odborník - kožný lekár. Ak ten zváži, že je potrebné ich odstrániť, doporučí Ťa na chirurgické odd., kde Ti ich odstránia bezplatne a pošlú na histológiu.
Mackovka
11.05.07,04:27
Súhasím s Marínou. Najlepšia cesta podľa mňa je kožný lekár - onkológ. So zapáleným znamienkom ma poslali na chirurgiu, ale išla som najprv ku kožnému - onkológovi. Jeho názor bol - zásadne do znamienka, ktoré je zapálené nezasahovať. Najprv mi ho preliečil a až potom dovolil vybrať. Po chirurgickom zákkroku môžeš-nemusíš mať komplikácie a potom je na škodu, že odborný lekár nevidel ako znamienko vyzeralo pred zákrokom.
Pekný deň. Mackovka
charmelka
11.05.07,17:23
Mile damy, dakujem za odpovede, dostala som sa k nim prave teraz.
Zatial som u kozneho lekara, kam podla bydliska patrim, nebola, tak nemozem popredu zavrhnut ani tuto moznost. Ale predsa si len myslim (bez urazky nasho statneho zdravotneho sektoru), ze ked by som tuto zalezitost realizovala cez specializovanu sukromnu ordinaciu, tak mam asi vacsiu istotu, ze to vybavim rychlejsie a mozno aj progresivnejsimi metodami.
Ak by ste mali odporucenia na sukromne ordinacie, uvitam toto info formou sukromej spravy:)))

Zelam Vam prijemny weekend

Charmelka
accad
11.05.07,17:50
V Bratislave vykonávali vyšetrenie materských znamienok nasledovní lekári:
MUDr.Bohunská Soňa-Kl.korekt.dermatológie, Partizánska 2
MUDr.Gajdošová Snežena-NZZ kožná ambulancia, Saratovská 24
MUDr.Haviarová Zora-Cosmed-Mlynské Nivy 45
doc.MUDr.Hegyi Vladimír, PhD.-Dermatoven.Kl.DFNsP-Limbová 1
MUDr.Hegyiová Ľubica-Medicina Correctiva-Mudroňová 39
MUDr.Kolátorová Gabriela-kožná amb., Líščie údolie 57
MUDr.Kurišová Renata-NZZ Dermatoven.amb., Hroboňova 4
MUDr.Novotná Alexandra, PhD.-Kl.korekt.dermatológie, Partizánska 2
MUDr.Polák Imrich-Tomesa, Opavská 26
MUDr.Poláková Katarína-Prevent.Centrum OÚSA, Heydukova 10
MUDr.Slezáková Ivana-Medifera, Štúrova 12
MUDr.Tomeková Adriana-Tomar, Tehelná 16
MUDr.Zaujec Ľubomír-NMO, Cesta na Červený most 1
MUDr.Žemberová Michaela, Centrum LK Premena, Poľná 19
MUDr.Žilínková Mária prim.-Kožná klinika FNsP, Ružinovská 6
Gabi03
07.06.07,11:50
Mala by som otázku. Mama nás objednala k chirurgovi na odstránenie materských znamienok. Avšak o mesiac nato ideme na dovolenku pri more. Myslíte, že to nevadí? Marí sa mi, že by tam mal byť väčší odstup od zákroku až po slnenie resp. dotyk s vodou. Môžete mi to potvrdiť resp. vyvrátiť? Ďakujem.
Zita5
07.06.07,11:53
Mala by som otázku. Mama nás objednala k chirurgovi na odstránenie materských znamienok. Avšak o mesiac nato ideme na dovolenku pri more. Myslíte, že to nevadí? Marí sa mi, že by tam mal byť väčší odstup od zákroku až po slnenie resp. dotyk s vodou. Môžete mi to potvrdiť resp. vyvrátiť? Ďakujem.


Gabika , môjmu synovi vyberali v apríli znamienko na krku . Nakoľko mu naň svietilo slniečko tak sa mu to zapálilo a musel ísť k doktorovi a dlho to nosil zalepené . Takže priame slnečné ľúče nie sú vhodné na ranku , aj tak bude dlho zfarbená a treba ju chrániť pred slnkom určite aspoň nejakým prelepením .

Doporučujem konzultáciu s lekárom .
Gabi03
07.06.07,12:03
Gabika , môjmu synovi vyberali v apríli znamienko na krku . Nakoľko mu naň svietilo slniečko tak sa mu to zapálilo a musel ísť k doktorovi a dlho to nosil zalepené . Takže priame slnečné ľúče nie sú vhodné na ranku , aj tak bude dlho zfarbená a treba ju chrániť pred slnkom určite aspoň nejakým prelepením .

Doporučujem konzultáciu s lekárom .

Myslela som si :( Ďakujem.
zilpo
08.11.07,05:54
Dada
08.11.07,06:30
Dievčatá, mali by ste vedieť, že ak je nutné odstrániť znamienka, tak jedine v jeseni, alebo v zime. Jarné a letné slnko môže veľmi uškodiť.
Darica
11.09.11,14:42
Prosím vás o vaše osobné odporúčania na vybratie znamienok na tvári mestá prešov, košice. Dakujem