zita1
10.05.07,18:09
Firma má zamestnancov, ktorí pracovali asi týžden pre živnostníka, ktorý tiež pracoval pre túto firmu. Na konci mesiaca firma chce prefaktúrovať tieto mzdy živnostníkovi vrátane odvodov. Na sumu sa má dať 19%? alebo to bude bez dph?
ďakujem.
daniek
11.05.07,04:37
prefakturácia personálnych nákladov ak je to vrámci tuzemska a obidvaja ste platiteľmi dph tak s 19% dph.
zita1
13.05.07,17:10
veľmi dakujem
Milan Benka
14.05.07,04:29
prefakturácia personálnych nákladov ak je to vrámci tuzemska a obidvaja ste platiteľmi dph tak s 19% dph.

S DPH aj v prípade, že odberateľ nie je platiteľom DPH (pridelenie v tuzemsku).

V prípade pridelenia zamestnancov do zahraničia - miesto dodania služby určíme podľa §15/7,8.