Bastian
10.05.07,20:39
Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.:)
misomiso
10.05.07,18:46
Samozrejme ze ovplyvnuje. Ked budes napr. pravidelne chodit sem na Poradu, tak za chvilu tak zneisties v legislativnych veciach, ze potom doma uz ani smeti nevynesies bez cestovneho prikazu a bezpecnostneho auditu na smetne nadoby.
Bastian
10.05.07,18:53
a uz aj doma skartujem papiere:D ...
evina
10.05.07,18:55
a uz aj doma skartujem papiere:D ...

...a počítam zemiaky pri čistení...:D
evina
10.05.07,18:59
Ahojte! Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie? A ci podla vas hra velku rolu v zivote cloveka stastie alebo skor ochota pracovat na sebe? Som zvedavy na vas nazor.:)


Len tak v krátkosti:
Podľa môjho názoru myslenie človeka maximálne ovplyvňuje jeho život a aj život celého jeho okolia. Stačí úplne jednoduchý príklad, ako sa komunikuje a vychádza v ústrety večne zachmúrenému, zle naladenému človeku oproti tomu, ktorý sa dokáže usmievať, riešiť problémy v pohode a hlavne snažiť sa ich riešiť so snahou pochopiť aj myslenie toho druhého... Toto všetko sa dá dosiahnuť, len ak človek pracuje sám na sebe denodenne a keď aj nie navonok, aspoň sám so sebou si prizná chyby a snaží sa ich napraviť v ďalšom konaní...

Pozitívne myslenie a radosť aj z najmenších maličkostí považujem za veľké šťastie :)
Zita5
10.05.07,18:59
...a počítam zemiaky pri čistení...:D


.....a odpad zo zemiakov je určený smernicou :--- ;)
Bastian
10.05.07,19:01
a ked ma syn nahneva tak dostane 5 a 20 + DPH :D :D
Paula
10.05.07,19:04
Samozrejme ze ovplyvnuje. Ked budes napr. pravidelne chodit sem na Poradu, tak za chvilu tak zneisties v legislativnych veciach, ze potom doma uz ani smeti nevynesies bez cestovneho prikazu a bezpecnostneho auditu na smetne nadoby.

:D :D :D :D :D ...to je za makrobodík ....
cloe
10.05.07,19:06
Pozitívne myslenie je jedna z najdôležitejších vecí a ovplyvňuje nielen psychické zdravie ale aj fyzické. Môj názor je, že sila myšlienky môže naozaj prekonať hmotu. Ale problém je asi v tom, že to pozitívne myslenie sa možno dá trochu ovplyvniť /napr. literatúra a pod./ ale v podstate si myslím, že to má človek v sebe. Ja som napríklad taký optimista, že to až možno neni dobré. Keby si ma poznal, tak by si videl, že naozaj aj v tej najčiernejšej čierňave najdem svetlý bod. Aj keď mám tiež chvíle, že sa nedarí ale keď ráno vstanem, tak s tým, že ma môže stretnúť niečo dobré. Mám priateľku, ktorá je presný opak a vidí aj v tom dobrom vždy nejakú chybu. Sme naozaj všelijakí ľudia. A čo sa týka šťastia, tak to by bolo asi nadlho, ale niečo bude asi na tom, že Šťastie praje pripraveným. Rôznych ľudí by mohla postretnúť rovnaká vec, ale len u niekoho by sme to hodnotili, že ten človek mal ale šťastie. Ako príklad môže byť napr. nejaké dobré pracovné miesto. Povieme si, ten mal ale šťastie, že to dostal, ale nevidíme trebárs, že mal na to predpoklady aké nemali ďalší desiati, že bol pripravený.
evina
10.05.07,19:11
Len tak v krátkosti:
Podľa môjho názoru myslenie človeka maximálne ovplyvňuje jeho život a aj život celého jeho okolia. Stačí úplne jednoduchý príklad, ako sa komunikuje a vychádza v ústrety večne zachmúrenému, zle naladenému človeku oproti tomu, ktorý sa dokáže usmievať, riešiť problémy v pohode a hlavne snažiť sa ich riešiť so snahou pochopiť aj myslenie toho druhého... Toto všetko sa dá dosiahnuť, len ak človek pracuje sám na sebe denodenne a keď aj nie navonok, aspoň sám so sebou si prizná chyby a snaží sa ich napraviť v ďalšom konaní...

Pozitívne myslenie a radosť aj z najmenších maličkostí považujem za veľké šťastie :)

Citovala som sama seba, platí čo som napísala, ale doplním takú "vtipnosť"..
Som a snažím sa byť veľmi pozitívne mysliacim človekom...darí sa mi to až natoľko, že keď mám problém musím ho väčšinou riešiť sama so sebou, lebo stačí, že sa chcem len vyrozprávať a dostanem reakciu : Prosím Ťa, veď na Tebe je vidieť, že Ty žiadne problémy nemáš..:D
a práve dnes mám z toho depku :D .

Je pravdou aj to, že som na Porade našla veľa takto pozitívne zmýšľajúcich ľudí, s ktorými sa stretávame pomerne pravideľne aj osobne, resp. telefonicky, takže sa navzájom chápeme, že veru aj my máme problémy:):)
Bastian
10.05.07,19:18
Podla mna si clovek svoj vlastny osud vytvara do velkej miery sam. Urcite hra v zivote velku ulohu vychova od rodicov, skola a ucitelky, kamarati v okoli... Ale ako clovek dospieva, tak ziskava kontrolu nad sebou a svojim konanim a moze si sam urcit svoju cestu - smerovanie. Kazdy ma na vyber - len nie kazdy si to chce pripustit. Pre niektorych je lahsie sa do nicoho nepustit a len sa furt vyhovarat a stazovat na zle podmienky. Verim v to, ze skoro kazdy ma moznost robit male zazraky a stat sa aspon troska stastnym.
Ako hovori stare prislovie - ZAZRAKY SA DEJU... LEN TREBA PRE NE TVRDO PRACOVAT!!!
:)
Bastian
10.05.07,19:34
Co vo vas vytvara pocit stastia?
kukučka
10.05.07,19:41
jednoznačne stretnutie s rodinou
cloe
10.05.07,19:43
Si nejaký psychológ alebo psychiater a robíš anketu?:D
Ale nie. Pocit šťastia vyvolávajú vo mne, tak ako asi u všetkých úplné maličkosti. Úsmev od iného človeka, pekné slovo, nový kvietok atď. Je toho veľa. Je to taká mozaika drobností a to je celé:) Ale keď sa tak naozaj zamýšľam, najväčším šťastím v mojom živote sú moje deti, to asi povie každá matka.
Bastian
10.05.07,19:52
nech sa paci...
misomiso
10.05.07,20:44
Co vo vas vytvara pocit stastia?

Jednoznacne borovicka.
ludmilla
10.05.07,22:17
Co vo vas vytvara pocit stastia?
..tie úplne najobyčajnejšie veci - predvečerné a večerné rozhovory na terase, v záhrade pod nebom plným hviezd. Víkendy s rodinou spojené s vypnutými mobilmi a budíkmi plné smiechu, keď deti pribehnú za nami do postele. Jednoducho rodina.
liduska
11.05.07,03:29
Co vo vas vytvara pocit stastia?
Okrem iného aj hotové DP a RZZP.
Janka6685
11.05.07,03:56
Co vo vas vytvara pocit stastia?

....keď milujem a som milovaná...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Mackovka
11.05.07,04:47
Či ovplyvňuje život človeka myslenie?

Podľa mňa zdroj všetkého – vrátane toho pocitu šťastia, nešťastia, pôvodu choroby, lásky, úspechu, či neúspechu... - je v našej „hlave“. To ako myslíme je fatálne.
Hansa
11.05.07,05:00
Život človeka je taký aký si ho sám spraví /zariadi/. Podľa môjho názoru to znamená, že všetko závisí od myslenia človeka-jednotlivca.
Mne osobne bola od známej doporučená literatúra od Josepha Murphyho /dúfam, že som si na to meno spomenula správne/, v ktorej píše o sile pozitívneho myslenia. V mojom okolí tú knihu čítali hneď štyria ľudia, tak ich zaujala.
Gabi03
11.05.07,05:07
Šťastie a pozitívne myslenie?! Hmmm, skutočná udalosť:
pripravovala som sa na štátnice a samozrejme najväčšie obavy som mala z jedného predmetu, ktorý mi robil najväčšie problémy a predseda komisie mal byť práve profesor tohto predmetu. Avšak jedna otázka sa takmer na 100% zhodovala s mojou DP a tak som si povedala, že by bolo fajn si vytiahnuť túto otázku. Keďže som si ťahala otázky ako prvá, mala som na výber 30 možností. Ale ja som si vytiahla práve tú moju. :D Šťastie? Alebo pozitívne myslenie? :rolleyes:
Mackovka
11.05.07,05:29
Uvítala by som (okrem Murphyho) aj ďalšiu literatúru, ktorá s touto témou súvisí. Teším sa...
Soňula
11.05.07,05:35
Ja si myslím, že pozitívne myslieť sa da naučiť. Niekto má to šťastie, že sa narodí v pozitívne mysliacej rodine, kde potom pozitívne myslí automaticky. Niekto začne konečne pozitívne myslieť až keď ma konečne na to podmienky. Má svoje bývanie, svoju rodinu, svoju prácu. Ťažko sa niekomu myslí pozitívne, keď má problémy so zdravím, problémy v práci, alebo v rodine.
Tiež si myslím, že sila našich myšlienok ovplyvňuje aj naše správanie k okoliu.
Ťažko sa budem správať prirodzene, bezprostredne a veselo, keď ma niečo veľmi trápi, aj keď to chcem. Ale stojí za to sa o to pokúsiť.
bobo1
11.05.07,05:52
Je ešte taká tenká knižka - Mágia každodenného života, Mágia svetla od Márie Szepesovej - vydala to Gardenia v roku 1999, je to preklad maďarského originálu.
evina
11.05.07,06:23
Ťažko sa niekomu myslí pozitívne, keď má problémy so zdravím, problémy v práci, alebo v rodine.


Ja si zas myslím, že práve pozitívne myslenie môže pomôcť prekonať takéto problémy /a veľa ľuďom aj pri ťažkých chorobách/ a o tom to asi aj je.

Ja by som to obrátila ľahko sa pozitívne myslí, ak nemám problém... a vtedy také myslenie asi ani nepotrebujem, jednoducho sa cítim dobre a som spokojná....
Bastian
11.05.07,06:34
Dr. Joseph Murphy: MOC PODVEDOMIA - hned na uvod sa v nej pise: "Zmagnetizovany kusok oceli zdvihne priblizne 12x tazsie bremeno, ale ak nie zmagnetizovany, nepohne ten isty kusok kovu ani pierkom. Toto prirovnanie sa hodi tiez na cloveka.

Knih na tuto temu je vela. Len si dajte pozor, lebo nie vsetky su dobre (aspon mne sa nie vsetky pacili, ale aj v tych slabsich je nieco...). Ked zajdete do knihkupectva a sa tam popytate, urcite budete mat z coho vyberat. Napisem aspon niektore co som cital:

Nikolas B. Enkelman: SILA MOTIVACIE,
Erich J. Lecheune: DOKAZES CO CHCES a dalsie...,
Maxwel Maltz: PSYCHOKYBERNETIKA,
Zig Ziglar: DOVIDENIA NA VRCHOLE,
Og Mandino: viac peknych pribehov,
Norman Vincent Peale: SILA POZITIVNEHO MYSLENIA,
Dale Carnegie: viac knih, Napoleon Hill: Myslenim k bohatsvi,
Prentice Mulford: O MYSLI,
Jack Canfield & Mark victor Hansen: ALADINOV FAKTOR,
Stephen R. Covey: SEDEM ZASAD PRE STASTNY RODINNY ZIVOT, Richard Carlson: NETRAPTE SA PRE MALICKOSTI,
Mark McCormack: CO VAS NA HARVARDE NENAUCIA,
Masami Saionji: DOVERNE O STASTI,
VYBORNA KNIHA- Jonathan Robinson: SAM SEBE ZRKADLOM,
David J Schwartz: MYSLITE VELKORYSO (vynikajuca kniha - pise: "kde je vola tam je aj cesta).....:)
Bastian
11.05.07,06:49
Je ešte taká tenká knižka - Mágia každodenného života, Mágia svetla od Márie Szepesovej - vydala to Gardenia v roku 1999, je to preklad maďarského originálu.
bobo1 mam ju aj ja :)
Je tenka ale je v nej vela mudrosti - napr.:
Bez tvorivych idealov sa duch zatemni, dusa vyhasne a telo sa v chorobach rozpadne... Tvorive idealy akumuluju energiu zivota a vyvoja. Za nieco horiet, bojovat musi kazdy. Ciel je magnet, ktory vzdusnou ciarou pritahuje toho, kto sa s nim spoji. Za prechodnymi cielmi sa vynaraju novsie a novsie ciele, ale kazdy nas prevedie cez dolezity usek, ktory by sme bez tychto cielov neboli vedeli prejst.
Bastian
11.05.07,07:38
Nalada mysle cloveka, ktora v nom prevlada, ma vetsi podiel na jeho uspechu v zivote nez cokolvek ine.
anickaa
11.05.07,08:25
Najdolezitejsie je sa vediet usmiat...
Bastian
11.05.07,08:40
...a casto!:D :D :D
TicTac
11.05.07,08:58
Raz keď som mala veľmi depresívne obdobie, bola som "na dne", dostali sa mi do rúk knihy od Dale Carniege: Ako sa zbaviť starostí a začať žiť; Ako sa tešiť zo života a z práce.
A môžem povedať, že tieto knihy mi veľmi pomohli. Pomohli mi tak, že som sa dostala z depresie a začala som sa tešiť zo života. Samozrejme, že to nebolo jednoduché a nebolo to zo dňa na deň, ale pomaličky a postupne sa mi to podarilo.
Odvtedy sa snažím myslieť pozitívne, tešiť sa z maličkostí. Väčšinou to funguje, ale niekedy mám aj "temné" chvíle :mee:, ale tie dokážem zahnať mojím vrátením sa k optimizmu :)
Veď je osvedčené, že s usmiatym človekom sa lepšie komunikuje ako s človekom, ktorý je zachmúrený a večne frflajúci.
Takže netreba zabúdať na: Keep smiling :cool:
Farks
11.05.07,08:59
Veľmi dobrá kniha na podporu pozitívneho a myslenia a silu vôle je kniha:
Odhodlaj sa zvíťaziť od autorov Jack Canfield, Mark Victor Hansen. Sú to autori,ktorí píšu aj zbierky slepačích polievok pre dušu. Keď som mala zlé obdobie v živote, prekonala som nejaké zdravotné problémy, tak mi práve táto kniha veľmi pomohla. Odporúčam ju všetkým, ktorí trpia nedostatkom pozitivizmu.
JAJA11
11.05.07,10:40
Šťastie a pozitívne myslenie?! Hmmm, skutočná udalosť:
pripravovala som sa na štátnice a samozrejme najväčšie obavy som mala z jedného predmetu, ktorý mi robil najväčšie problémy a predseda komisie mal byť práve profesor tohto predmetu. Avšak jedna otázka sa takmer na 100% zhodovala s mojou DP a tak som si povedala, že by bolo fajn si vytiahnuť túto otázku. Keďže som si ťahala otázky ako prvá, mala som na výber 30 možností. Ale ja som si vytiahla práve tú moju. :D Šťastie? Alebo pozitívne myslenie? :rolleyes:

Aj ja si pamätám skúšku z politickej ekonómie. Mali sme asi 70 otázok a ja som vedela len prvých desať. Keď som išla dovnútra, som povedala, vytiahnúť si sedmičku a mám to za 1. Vytiahla som si sedmičku a mala som to za jedna. Na druhú skúšku som sa nenaučila len jednu otázku a stále som na ňu myslela, len aby som ju nedostala a pravdaže som ju dostala. (možno náhoda, možno myslenie dokáže ovplyvniť aj takéto niečo)
kalkulka
11.05.07,10:57
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?
Danila
11.05.07,11:03
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?Poznám o čom hovoríš. Vtedy nemysli, behaj, plávaj, cvič jógu. Ja čítam najradšej knihu života. Tá sa nedá chválabohu čitať od konca.:)
kalkulka
11.05.07,11:19
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.
evina
11.05.07,12:04
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.
V takýchto chvíľach by som možno rozmýšľala o pomoci od odborníka-psychológa, aj keď dnes ešte mnoho ľudí ma predsudky voči tejto profesii a pocit, že všetko zvládne sám...ale nie je to tak
JAJA11
11.05.07,12:13
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?

Ak niekoho postihne niečo zlé, zomrie mu najbližší človek a pod., potom viem pochopiť aj to, že sa dostane do zlého psychického stavu, a ak má takýchto zážitkov viac za sebou, nečudujem sa ak ho to skosí. Ale mnoho ľudí skosí aj hlúpy neúspech či už v robote alebo na skúške, nevyjde mu niečo tak ako by chcel a nevie si povedať "no a čo" a potom je to už trocha aj jeho chyba. Vždy je lepšie si všímať to dobré čo ma postretlo a na to zlé zabudnúť, alebo vybrať si aj z toho zlého niečo dobré, aj to sa dá - poviem si - mám poučenie pre budúcnosť - a je mi aj to zlé na niečo dobré. :) :) :)
kalkulka
11.05.07,12:28
Nedokážem o tom ešte priamo rozprávať, ale je to niečo podobné ako keby vám zomreli odrazu traja ľudia. Nie je to nič také, akože mi nevyjde nejaká skúška alebo jednoducho prídem o nejaké peniaze, alebo som vyviedla nejakú hlúposť a sa z toho zložím. Sú to veľmi ozaj veľmi boľavé veci, akoby sa odrazu zrútil všetok váš svet a nemáte alebo momentálne nevidíte žiadne východisko. Potrebujem iba nabrať silu a nemám skade, keď sa stále na vás niečo rúti. Neviem ani normálne pracovať. Ozaj to neželám nikomu.
Mackovka
11.05.07,12:37
Kalkulka ťažko poradiť a ťažko posúdiť, či je to zvládnuteľné samému človeku, či nemá vyhľadať aj pomoc. Keď mi bolo najťažšie a myslela som, že horšie už nebude, vždy som zistila, že môže byť ešte horšie. Potom som si povedala, že kým mám jasnú myseľ, mám ešte stále veľa. Mnohí prídu aj „o rozum“ a život ide ďalej. Je to zložité, ale oplatí sa snažiť prijať, čo človek nemôže zmeniť. Je paradoxné, že aj to ťažké a neznesiteľné v živote človeka ho môže obohatiť, aj keď takýto postoj dokáže prijať až časom.
Ak sklame človek, najúčinnejšie, ale aj najťažšie je odpustiť mu – denne si povedať, „ďakujem, že môžem odpustiť XY, a že ho môžem milovať“ – zo začiatku je človeku takto vyslovená myšlienka úžasne „proti srsti“, ale zistila som, že to pomôže nadobudnúť pokoj v duši – a je to jediná cesta ako ďalej neubližovať sám sebe.
Prajem ti, aby sa ubolená duša (alebo aj telo?) skoro uzdravili, a aby ti priatelia pomohli nájsť radost. Mackovka
kalkulka
11.05.07,12:55
Horšie je, že sa dejú veci, ktoré iba ja sama ovplyvniť nemôžem. A to zmierenie so všetkým sa neudeje tak rýchlo. Bude to trvať strašne dlho. A ešte, keď ste na niečo úplne sama a ani pomoc priateľov v tomto prípade až tak nepomôže, lebo s takými vecami sa musíte vysporiadať sami, to je najhoršie. Pripadám si ako keby som došla na jednu obrovskú križovatku a ak chcem ísť za slniečkom, tak musím chobotnici, ktorá ma drží, odťať všetky chápadlá a ísť dopredu za niečím teplým a oveľa lepším a viac sa ani neobzrieť, lebo by som sa mohla vrátiť a to by nebolo správne.
Sheila.chosen
11.05.07,13:06
Najdolezitejsie je sa vediet usmiat...
...a mat pri sebe cloveka, ktory vas rozosmeje, ak to uz sami nedokazete ... :---
kalkulka
11.05.07,13:22
Ale ten človek by teraz musel byť pri mne asi stále, možno by sa to po čase podarilo. Život totiž je niekedy veľmi krutý a nespravodlivý.
JAJA11
11.05.07,13:40
Horšie je, že sa dejú veci, ktoré iba ja sama ovplyvniť nemôžem. A to zmierenie so všetkým sa neudeje tak rýchlo. Bude to trvať strašne dlho. A ešte, keď ste na niečo úplne sama a ani pomoc priateľov v tomto prípade až tak nepomôže, lebo s takými vecami sa musíte vysporiadať sami, to je najhoršie. Pripadám si ako keby som došla na jednu obrovskú križovatku a ak chcem ísť za slniečkom, tak musím chobotnici, ktorá ma drží, odťať všetky chápadlá a ísť dopredu za niečím teplým a oveľa lepším a viac sa ani neobzrieť, lebo by som sa mohla vrátiť a to by nebolo správne.

Áno, to je najhoršie, keď sa človek nemá o koho oprieť, vždy je dobré mať niekoho, kto pomôže niesť problém a hneď váži o polovicu menej. Držím palce, aby si našla niekoho, komu sa dá zdôveriť a kto veľmi rád pomôže, potom sa pôjde ľahšie, ja mám na to môjho muža a pána Boha a vždy mi to pomáha, aj keď sa mi nedarí.
evina
11.05.07,13:45
Ale ten človek by teraz musel byť pri mne asi stále, možno by sa to po čase podarilo. Život totiž je niekedy veľmi krutý a nespravodlivý.

Môže sa ním práve stať ten psychológ....
Čítala som , že ak sa človek nevie vyrovnať aj s najväčšími smútkami /napr. smrť blízkeho človeka/ do pol roka dostáva sa postupne do depresie, a to je v dnešnej dobe dosť vážna diagnóza...To už naozaj nie je o pozitívnom alebo negatívnom myslení...
kalkulka
11.05.07,13:52
Áno, to je najhoršie, keď sa človek nemá o koho oprieť, vždy je dobré mať niekoho, kto pomôže niesť problém a hneď váži o polovicu menej. Držím palce, aby si našla niekoho, komu sa dá zdôveriť a kto veľmi rád pomôže, potom sa pôjde ľahšie, ja mám na to môjho muža a pána Boha a vždy mi to pomáha, aj keď sa mi nedarí.
Tak toto je pravda. Ďakujem za želanie.
Danila
11.05.07,13:54
Tak toto je pravda. Ďakujem za želanie.
A ja Ti zo srdca želám, aby sa Ti to krásne prianie čo najskôr vyplnilo. :)
kalkulka
11.05.07,13:55
Môže sa ním práve stať ten psychológ....
Čítala som , že ak sa človek nevie vyrovnať aj s najväčšími smútkami /napr. smrť blízkeho človeka/ do pol roka dostáva sa postupne do depresie, a to je v dnešnej dobe dosť vážna diagnóza...To už naozaj nie je o pozitívnom alebo negatívnom myslení...
Dúfam, že v takejto depresii neskončím. Zvyčajne som silná osoba, ktorá skôr vždy podržala iných a bola som oporou ostatných, ale donekonečna to asi nejde.
Tweety
11.05.07,13:59
Nezúfaj, nevzdávaj sa, neuzatváraj sa do seba, je to ťažké viem, nebráň sa slzám, všetko čas zahojí, držím prstíky.:) :) :) :)
evina
11.05.07,14:04
Dúfam, že v takejto depresii neskončím. Zvyčajne som silná osoba, ktorá skôr vždy podržala iných a bola som oporou ostatných, ale donekonečna to asi nejde.
Kalkulka hovorím Ti tak trochu z osobných skúseností /myslím nie na mňa osobne, ale ako nedokážem už dva roky pomôcť osobe v podobnej situácii ako si Ty/...
Neviem presne čo sa stalo Tebe, ale mám známu, ktorá v priebehu mesiaca zažila dve veci, ktoré patria k najviac stresujúcim situáciam v živote-ťažká zdravotná diagnóza a strata partnera a všetko čo s tým súvisí...
Mohla a môže prísť za mnou kedy chce, nech potrebuje čokoľvek snažím sa jej pomôcť po každej stránke nielen psychickej ale aj zásobovacej v domácnosti a pod... Dnes po dvoch rokoch mám pocit, že stačí maličkosť /a tá príde min.každý druhý deň/, ktorá nás vráti úplne na začiatok. Som presvedčená, že odborník psychológ by jej pomohol, musí predsa ovládať metódy, kde zatlačiť, kde povoliť a pod. a ja ju bohužiaľ k tomu neviem presvedčiť a po čase si už aj kladiem ja otázku pomáham alebo naopak? Viem ja presne čo jej mám povedať, urobiť a pod. , aby som neurobila skôr zle ako dobre? Môže ostať zdravý človek, ktorý trpí už dva roky a nevyhľadá odbornú pomoc? Tiež má pocit, že doteraz všetko zvládla sama a aj teraz to zvládne, ale ja vidím, že jednoducho na to nemá, a to podotýkam má ma k dispozícii každý deň ak by potrebovala... Nie je to žiadna hanba ani slabosť, ak človek vážne životné situácie nezvládne sám...
kalkulka
11.05.07,14:34
Tak toto je vážne bludný kruh o čom píšeš. V tomto prípade a tak isto aj v mojom, aspoň mám taký pocit, že treba nájsť inšpiráciu kvôli čomu sa oplatí existovať na tomto svete, aby sme znova zistili, že život dokáže byť aj krásny.
Ale na to je treba nájsť v sebe dostato sily. A momentálne, aj keď si myslím, že ju už už naberám, príde niečo, čo ma tej sily zbaví a zas nemám žiadnu motiváciu, hoci aj malú, maličkú, ako trebárs, keď som presádzala kvety.
evina
11.05.07,14:36
Tak toto je vážne bludný kruh o čom píšeš. V tomto prípade a tak isto aj v mojom, aspoň mám taký pocit, že treba nájsť inšpiráciu kvôli čomu sa oplatí existovať na tomto svete, aby sme znova zistili, že život dokáže byť aj krásny.
Ale na to je treba nájsť v sebe dostato sily. A momentálne, aj keď si myslím, že ju už už naberám, príde niečo, čo ma tej sily zbaví a zas nemám žiadnu motiváciu, hoci aj malú, maličkú, ako trebárs, keď som presádzala kvety.

No veď o tom to je, že nájdeš motiváciu na dva dni a bum... Ona má motiváciu najväčšiu - dieťa, a aj tak to nejde, resp. ťažko preťažko a bojím sa, že so zdravotnými následkami......
kalkulka
11.05.07,14:44
Už vážne musím odísť, zatiaľ ďakujem všetkým, ozvem sa.
evina
11.05.07,14:46
Už vážne musím odísť, zatiaľ ďakujem všetkým, ozvem sa.

Drž sa :):)
cloe
11.05.07,17:11
Dúfam, že v takejto depresii neskončím. Zvyčajne som silná osoba, ktorá skôr vždy podržala iných a bola som oporou ostatných, ale donekonečna to asi nejde.
Dúfam, že tá sila v tebe je a znovu ju nájdeš. Viem, že to ide, ale v tom momente, keď sa to deje, človek pochybuje o tom, že to zvládne. Tiež viem o čom hovorím. Mala som veľmi ťažké obdobie. Bol to rok 2000. Stalo sa nám naraz veľa zlých vecí, rôzne úrazy, ukradli nám auto atď. ale to nebolo nič proti tomu, čo malo prísť. Vážne som ochorela a lekári mi nedávali veľa nádeje až na jedného docenta v Blave. Neviem ale keď som sa s ním stretla prvý krát, vedela som, že to prežijem. A výsledky boli zo dňa na deň lepšie. A dnes som tu a vlastne už 7 rokov presluhujem:) Ale chcela som hovoriť o inom. Aj keď mi bolo najhoršie, v horúčkach som asi ani nejak jasne neuvažovala, myslela som len na jedno. Že to nemôžem urobiť svojím deťom. Dcéra mala 11 a syn 14. Dnes ďakujem za každý nový deň a paradoxne aj za to, že sa mi to stalo. To vie pochopiť len niekto, kto bol tak blízko k tomu druhému brehu. Ako to človeka posilní a ako sa ináč díva na veci okolo seba. Než som ochorela naše manželstvo bolo takmer v troskách. Myslím, že keby nie toho, čo sa stalo, tak by sme už boli asi rozvedení. Aj dnes delíme čas na: predtým a potom. Ale ver mi, viem, že môže byť aj horšie. Prežiť svoje deti. Tu už neviem, či by som na to stačila. O tom nedokážem ani polemizovať. Tak ti držím palce a ak tú silu v sebe máš, tak sa znovu objaví. Ver tomu!:)
lenkak
11.05.07,17:18
Najdolezitejsie je sa vediet usmiat...

aj cez slzy sa dá usmievať...
Bastian
11.05.07,19:37
Treba si sadnut do pohodlneho kresla, dat si kavicku, pustit prijemnu hudbu a v klude vydumat "diabolsky plan". Je nutne si polozit par otazok:

1. Kde sa nachadzam - v akej situacii?

2. Ak nie som spokojny so stavom v akom sa nachadzam (ako sa maju veci), tak si musim urcit, co chcem dosiahnut (nech to je zdravie, praca....hocico). Musim si to ale urcit presne.

3. Zhodnotim situaciu ako to mozem dosiahnut - ake mam moznosti. Nebudem rozmyslat nad cestami, ktore su pre mna neschodne (aby som sa potom mohol vyhovarat), ale si polozim otazku - ako to mozem JA dosiahnut?

4. No a potom sa do toho pustim! Treba s tym ratat, ze cesta pritom nebude ruzami obsypana (a mozno hej :) ).

5. A najdolezitejsie je vytrvat - nevzdavat sa (polovica slabochov sa ani nepusti do realizovania svojich planov - snov a ta druha sa vzda velmi skoro).

Este by som k tomu dodal tolko, ze je velmi dolezite sa stretavat s ludmi, ktori nam dodavaju odvahu, ktory vedia povzbudit, ktory v nas veria a maju podobne zmyslanie. Pozor na zlodejov snov, ktori hovoria: do toho sa radsej nepustaj, na to nemas, to je dost tazke vykasli sa na to, to je nemozne....
:) :) :) :) :) :) :) :)
cloe
11.05.07,20:55
Pozor na zlodejov snov, ktori hovoria: do toho sa radsej nepustaj, na to nemas, to je dost tazke vykasli sa na to, to je nemozne....
:) :) :) :) :) :) :) :)
S týmto sa plne stotožňujem. Sny si treba strážiť a držať sa ich. V tomto treba ostať stále ako dieťa. Ak Vám zoberú sny, je toho už málo, čo vám ešte môžu vziať.:)
imino
12.05.07,06:29
Kalkulka, zatial, kym najdes fyzicky niekoho blizko seba, o kom ste vraveli, vedz, ze mas tu ludi z Porady, s ktorymi sa rozpravas, ktori ti radia, vedia ta pochopit, povzbudit atd. Uz teraz si vela urobila, ze si sa vyrozpravala, podelila sa s nami so svojimi tazkostami. Nie vzdy musi byt ten, o kom je rec, tesne vedla nas. Je fajn, ze sa mozes porozpravat a podelit sa so svojimi pocitmi aspon cez telefon, ci internet. ;) Vela sily a trpezlivosti. :) :)
Eulalia
12.05.07,06:38
Ale ten človek by teraz musel byť pri mne asi stále, možno by sa to po čase podarilo........

Kalkulka, sme tu aspoň my, aj keď len virtuálne, ale predsa blízko. Keď budeš mať ťažkú dušu, pomysli si, že sme pri Tebe a z celej sily Ťa povzbudzujeme a želáme Ti len to najlepšie a rýchle zlepšenie situácie. Snáď Ťa to aspoň trochu podrží.
Mimochodom, americkí lekári robili výskumy, ako účinkujú modlitby na diaľku. Pacienti nevedeli, že sa za nich modlia úplne cudzí ľudia. Skupina, za ktorú sa niekto pravidelne modlil, sa uzdravila, resp. sa dosiahlo zlepšenie zdravotného stavu podstatne rýchlejšie a vo väčšom počte ako kontrolná skupina, za ktorú sa nikto nemodlil. Mysli preto aj Ty na nás, že sme pri Tebe.
ALDA
12.05.07,07:51
Snažím sa presne o to, aby som nemyslela, lebo ak rozmýšľam chce sa mi iba plakať a nemám silu na nič a v ničom neviem nájsť zmysel. Je to hrozné. Ani čítať nič neviem. Najlepšie mi robí, keď sa potulujem ako bludná ovca a mám od všetkého a od všetkých svätý pokoj a sama sebe urobím radosť, že si kúpim nejaké pekné oblečenie alebo niečo, čo je iba pre mňa, nech aspoň navonok vyzerám, keď vo vnútri mám čistú púšť.

Súhlasím s Tebou, ale za krátku chvíľu zistíš, že ten svätý pokoj od všetkých nie je to pravé a práve ten Ti bude chýbať, aby si sa z toho dostala a zistíš, že najlepší lekári sú práve tí, od ktorých si chcela mať ten svätý pokoj. A potom kúpiš niečo aj im a bude Ti lepšie na dušičke.
Držím Ti palčeky, všetko sa raz na dobré obráti. Trpezlivosť ruže prináša.
Bastian
12.05.07,10:17
... urcite su momenty, ked clovek potrebuje "svaty pokoj" - len sa netreba izolovat!
kalkulka
14.05.07,04:30
Treba si sadnut do pohodlneho kresla, dat si kavicku, pustit prijemnu hudbu a v klude vydumat "diabolsky plan". Je nutne si polozit par otazok:

1. Kde sa nachadzam - v akej situacii?

2. Ak nie som spokojny so stavom v akom sa nachadzam (ako sa maju veci), tak si musim urcit, co chcem dosiahnut (nech to je zdravie, praca....hocico). Musim si to ale urcit presne.

3. Zhodnotim situaciu ako to mozem dosiahnut - ake mam moznosti. Nebudem rozmyslat nad cestami, ktore su pre mna neschodne (aby som sa potom mohol vyhovarat), ale si polozim otazku - ako to mozem JA dosiahnut?

4. No a potom sa do toho pustim! Treba s tym ratat, ze cesta pritom nebude ruzami obsypana (a mozno hej :) ).

5. A najdolezitejsie je vytrvat - nevzdavat sa (polovica slabochov sa ani nepusti do realizovania svojich planov - snov a ta druha sa vzda velmi skoro).

Este by som k tomu dodal tolko, ze je velmi dolezite sa stretavat s ludmi, ktori nam dodavaju odvahu, ktory vedia povzbudit, ktory v nas veria a maju podobne zmyslanie. Pozor na zlodejov snov, ktori hovoria: do toho sa radsej nepustaj, na to nemas, to je dost tazke vykasli sa na to, to je nemozne....
:) :) :) :) :) :) :) :)
Tak ahojte všetci zlatí poraďáci.
Prešiel víkend a ja tak trocha začínam robiť presne to, čo píšeš Bastian.
Asi veľmi dobre vieš o čom je v takýchto chvíľach reč. Len má to jeden háčik, znie to rozumne a píše sa to pomerne rýchlo, lenže v živote to takto nie je. Je ťažké rozhodnúť sa ako ďalej, tak začínam rozmýšľať ako ďalej a ako dlho mi potrvá takáto agónia. Ešte dobre, že je leto a môžem vyjsť vonku. A nechcem sa až tak izolovať. Potrebujem iba na chvíľu vypnúť a aby ma zbytočne niekto nezaťažoval nepodstatnými blbosťami, lebo momentálne nemám síl niekomu ustavične pomáhať. Teraz skôr ja potrebujem pomoc. Ale chcem byť s ľuďmi, na ktorých sa môžem spoľahnúť a jasne viem, že chcem vo svojom živote niečo zmeniť. Len ešte neviem poriadne ako. To, čo by som momentálne chcela, by však prinieslo aj veľké obete, ale pre mňa a niektorých vôkol mňa aj veľké šťastie. Tak ako sa mám rozhodnúť, keď po mne možno zostane spúšť, ale pre do mnou
už iba veľké šťastie a upokojenie a nielen pre mňa? Asi som toho fakt veľmi veľa vydržala,/to mi povedali moji naj ľudia/, aby museli prísť takéto chvíle, kedy si konečne naplno uvedomujem, kde sa nachádzam a chcem to zásadne zmeniť. Viem iba jedno, že to nesmiem robiť so srdcom, ale iba s rozumom a tentoraz musím byť ozaj sebecká. Ste všetci veľmi zlatí, ďakujem vám za podporu a za možnosť vyrozprávať sa. Dúfam, že aj spoločne s vami sa z toho dostanem a nebude sa mi snívať, že mám depresiu, ktorej sa nemôžem zbaviť. Až som sa v sobotu v noci zľakla.
Bastian
14.05.07,06:55
Drzime Ti palce!!!:)
kalkulka
14.05.07,07:27
Ďakujem vám všetkým, dúfam, že to úspešne zvládnem. Rozmýšľam, že začnem behať ako niekedy dávnejšie. Snáď ma to nejako vzpruží.
Milla
14.05.07,12:48
Dobrý deń, už ani neviem odkiaľ som odpísala túto definíciu pozitívneho myslenia. Keď máte niekto chuť a čas, prečítajte si ju pomaly, mne sa páči možno niekomu pomôže...
"Nachádzam sa v nekonečnosti života, kde je všetko dokonalé, úplné, celistvé. Žijem v harmónii s každým, koho poznám. V hĺbke mojej je bezodná studnica lásky. Nechávam túto lásku vyvierať na povrch. Napĺňa mi srdce, telo, myseľ, vedomie a celú moju bytosť. Vyžaruje zo mňa na všetky strany a znásobená sa vracia späť.
O čo viac lásky dávam, o to viac jej mám, jej zásoby sú nevyčerpateľné.
Keď rozdávam lásku je mi dobre, vyjadrujem tak svoju vnútornú radosť.
Mám sa rada, a preto sa s láskou starám o svoje telo.
Láskyplne ho živím, upravujem a obliekam.
Moje telo sa mi odvďačuje zdravím a energiou.
Mám sa rada, a preto bývam v útulnom a pohodlnom byte, ktorý uspokojuje všetky moje potreby.
Napĺňam jeho miestnosti vibráciami lásky, aby ju pocítil každý, kto doňho vstúpi, a aby príjmal jej životodarnú silu.
Mám sa rada a preto robím prácu, ktorá ma teší, a využívam v nej svoje nadanie a schopnosti.
Pracujem s ľuďmi a pre ľudí, ktorých mám rada a ktorí majú radi mňa.
Za moju prácu mám dobre zaplatené.
Mám sa rada, a preto sa ku všetkým ľuďom správam láskavo a myslím na nich s láskou - viem, že to čo dávam, sa ku mne znásobene vráti.
Priťahujem iba milujúcich ľudí, lebo sú odrazom mojej osobnosti.
Mám sa rada, a preto odpúšťam svojej minulosti a zbavujem sa všetkých svojich predchádzajúcich nepríjemných zážitkov.
SOM SLOBODNÁ.
Mám sa rada, a preto bezvýhradne milujem prítomnosť, a každý jej okamih prežívam pozitívne.
Viem, že moja budúcnosť je harmonická, bezpečná a svetlá, pretože som milovaným dieťaťom vesmíru, ktorý tu teraz a naveky láskavo bdie.
V MOJOM ŽIVOTE JE VŠETKO V PORIADKU.
Pekný deň všetkým!
cloe
14.05.07,14:25
Ďakujem vám všetkým, dúfam, že to úspešne zvládnem. Rozmýšľam, že začnem behať ako niekedy dávnejšie. Snáď ma to nejako vzpruží.
Začni behať alebo rob niečo iné na čo máš chuť. Len stále niečo rob a bude všetko O.K. Niekedy je to lepšie než sa priveľmi "hrabať" vo svojich pocitoch. Len maj stále na mysli to, pre čo si sa rozhodla a nezabudni, že si jedinečná osobnosť. Prajem ti veľa sily!:)
kalkulka
15.05.07,03:47
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.
Bastian
15.05.07,05:24
Tak sa mi zda, ze si plna negativnej energie a to nie je dobre! Az ide z teba strach.
kalkulka
15.05.07,05:32
Ale nie, až tak veľmi nie, iba chcem urobiť všade poriadok, hoci to bude aj kruté. A želám si, aby niektorí otvorili oči a zistili, že aj ja som iba človek a nie som studňa, ktorá nemá dno. Niektoré veci sa donekonečna robiť proste nedajú. Všetko má svoje hranice.
Adam xx
15.05.07,07:32
Ale nie, až tak veľmi nie, iba chcem urobiť všade poriadok, hoci to bude aj kruté. A želám si, aby niektorí otvorili oči a zistili, že aj ja som iba človek a nie som studňa, ktorá nemá dno. Niektoré veci sa donekonečna robiť proste nedajú. Všetko má svoje hranice.


Zdá sa mi, že si riadne unavená zo života. Aj to sa stáva. Ale neobviňuj pre to niekoho iného. Urobila si skrátka niekde v svojom živote chybu. Vyzerá to tak, že si len dávala, rozdávala sa ale si nič nepríjmala. Jednoducho človek nemôže len dávať, ale musí si aj brať. Ale aj to sa musí vedieť!!. Je to skrátka o rovnováhe (v akom koľvek smere). Ak dnes ideš robiť poriadky, tak to je opäť extrém, a to tvojej duševnej rovnováhe nepridá. Áno, momentálne sa cítiš ohromne, to ako si to komusi „dala“, lenže to je iba sebaklam. Je to niečo krátke, prchavé a po čase to bude preč. Takže ak nevieš odkiaľ začať, tak ti poradím, začni od seba. (Neobviňuj svet. Zlepši ho. Ako? Zlepšovaním seba v každej chvíli).Trocha sa zamysli nad svojou minulosťou, urob si takú vlastnú inventúru, kde sa stala chyba, a začni robiť veci s rozvahou a tak, aby to, čo chceš svojim konaním zmeniť, resp. zmeníš, malo trvalú hodnotu. Ale pozor, podotýkam, že pre obe strany (Skôr, ako budeš hovoriť o pravde druhým, uisti sa, že poznáš pravdu). Ja viem, že sa to ľahko píše a ťažšie koná, ale ver, ide to.

Tak držím palce, hlavne aby si mala dostatok síl rozpoznať pravdu, naďalej nachádzať v sebe lásku a radovať sa z malčkostí, na ktorých tento svet stojí.

Život to sú pozitívne spomienky na minulosť, preto ži život tak, aby si mala na čo spomínať. Len pri tom nezabudni, že sú tu aj druhí.
učtovníčka
15.05.07,07:34
Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
Gabi03
15.05.07,07:40
Príjemným sa nazýva to, čo baví, pekným to, čo sa len páči, dobrým to, čo sa cení.
Immanuel Kant

Čím je človek rozumnejší a lepší, tým viac dobra v ľuďoch pozoruje.
Blais Pascal
plavčík
15.05.07,08:03
Pripájam sa k diskusii....KARKULKA...asi viacerí sme prešli niečím podobným ako aj ty.
No v mojom živote som prišiel na to, že "robiť poriadky" s každým sa jednoducho nedá spätne. Lebo vykričať na niekoho blato za niekoľko rokov naraz sa mi nevyplatili. Mne sa osvädčilo urobiť HRUBÚ čiaru i keď to celkom nejde...a začať s každým odznovu a to čo sa mi nepáči mu proste povedať v tom momente ako to príde a nie skladovať v dušičke bordel a čakať kým prekypí.
Skús riešiť problém hneď , potom možno zo začiatku ľudia budú pozerať čo je s tebou, že zrazu nemáš "ochotu"... ale ty tú ochotu máš, ale len do únosnej miery a musí každý človek pochopiť, že aj ty si "LEN ČLOVEK" a máš svoje mädze. No a uvidíš, že sa časom ľudia okolo teba aj zmenia. Ostanú tí, ktorí Ťa majú radi taká aká si a zmiznú tí, ktorí Ťa len využívali/ o takých netreba ani stát/ ...a to bez toho aby si z niekým "robila"poriadok.


A na záver niečo, čo mám v práci na stole stále a čítam si to vo chvíľach keď by som niekoho najradšej chytil pod krk a poriadne s ním zatriasol:
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...


Viem že sa to ľahko hovorí...ale nerob si s toho nič ak Ti to hneď nepôjde...nejde to hneď nikomu ...
Lebo život je ako húsenková dráha...raz si hore - inokedy dole, ide len o to, aby si sa tam dole dlho nezdržiavala.Takže hlavu hore.
kalkulka
15.05.07,08:07
Zdá sa mi, že si riadne unavená zo života. Aj to sa stáva. Ale neobviňuj pre to niekoho iného. Urobila si skrátka niekde v svojom živote chybu. Vyzerá to tak, že si len dávala, rozdávala sa ale si nič nepríjmala. Jednoducho človek nemôže len dávať, ale musí si aj brať. Ale aj to sa musí vedieť!!. Je to skrátka o rovnováhe (v akom koľvek smere). Ak dnes ideš robiť poriadky, tak to je opäť extrém, a to tvojej duševnej rovnováhe nepridá. Áno, momentálne sa cítiš ohromne, to ako si to komusi „dala“, lenže to je iba sebaklam. Je to niečo krátke, prchavé a po čase to bude preč. Takže ak nevieš odkiaľ začať, tak ti poradím, začni od seba. (Neobviňuj svet. Zlepši ho. Ako? Zlepšovaním seba v každej chvíli).Trocha sa zamysli nad svojou minulosťou, urob si takú vlastnú inventúru, kde sa stala chyba, a začni robiť veci s rozvahou a tak, aby to, čo chceš svojim konaním zmeniť, resp. zmeníš, malo trvalú hodnotu. Ale pozor, podotýkam, že pre obe strany (Skôr, ako budeš hovoriť o pravde druhým, uisti sa, že poznáš pravdu). Ja viem, že sa to ľahko píše a ťažšie koná, ale ver, ide to.

Tak držím palce, hlavne aby si mala dostatok síl rozpoznať pravdu, naďalej nachádzať v sebe lásku a radovať sa z malčkostí, na ktorých tento svet stojí.

Život to sú pozitívne spomienky na minulosť, preto ži život tak, aby si mala na čo spomínať. Len pri tom nezabudni, že sú tu aj druhí.


To vieš, inventúru som si spravila už dávno. Viem, kde sa stala tá najväčšia chyba. A to mi ver, že nebola u mňa. Všemožne som sa snažila, ale ak s obrovským balvanom ani nepohneš, tak čo máš robiť? Mala som už vtedy urobiť rázny rez a nie vyčkávať. Teraz ide iba o to, aby som včas rozpoznala, čo je pravda a zbytočne neubližovala.
kalkulka
15.05.07,08:10
Pripájam sa k diskusii....KARKULKA...asi viacerí sme prešli niečím podobným ako aj ty.
No v mojom živote som prišiel na to, že "robiť poriadky" s každým sa jednoducho nedá spätne. Lebo vykričať na niekoho blato za niekoľko rokov naraz sa mi nevyplatili. Mne sa osvädčilo urobiť HRUBÚ čiaru i keď to celkom nejde...a začať s každým odznovu a to čo sa mi nepáči mu proste povedať v tom momente ako to príde a nie skladovať v dušičke bordel a čakať kým prekypí.
Skús riešiť problém hneď , potom možno zo začiatku ľudia budú pozerať čo je s tebou, že zrazu nemáš "ochotu"... ale ty tú ochotu máš, ale len do únosnej miery a musí každý človek pochopiť, že aj ty si "LEN ČLOVEK" a máš svoje mädze. No a uvidíš, že sa časom ľudia okolo teba aj zmenia. Ostanú tí, ktorí Ťa majú radi taká aká si a zmiznú tí, ktorí Ťa len využívali/ o takých netreba ani stát/ ...a to bez toho aby si z niekým "robila"poriadok.


A na záver niečo, čo mám v práci na stole stále a čítam si to vo chvíľach keď by som niekoho najradšej chytil pod krk a poriadne s ním zatriasol:
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...


Viem že sa to ľahko hovorí...ale nerob si s toho nič ak Ti to hneď nepôjde...nejde to hneď nikomu ...
Lebo život je ako húsenková dráha...raz si hore - inokedy dole, ide len o to, aby si sa tam dole dlho nezdržiavala.Takže hlavu hore.
Toto je obrovská pravda, len tá hrubá čiara sa robí ťažko, neviem, či to dokážem, ale to by bolo najlepšie.
evina
15.05.07,08:13
Nikdy nesúper s blbcom!
Stiahne ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami...



Toto si dám asi zarámovať;)
kalkulka
15.05.07,08:36
Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
Nehnevaj sa, odpíšem ti zajtra, ponáhľam sa na pracovnú cestu do KE.
Zatiaľ pa pa všetkým dobrým dušičkám.
Danila
15.05.07,11:53
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.A teraz si skús to, čo si napísala, po sebe prečítať.
Nič v zlom, ale kto seje vietor, zožne búrku. Si hrdá, o pokore ani nehovorím. Čo keby si skúsila aspoň jednému odpustiť? A čo keby si odpustila všetkým? Takto pokoj v duši nedosiahneš.:)
Janka P
15.05.07,13:37
Súhlasím s Danilou. Nie raz som sa cítila podobne ako " kalkulka " využívaná a zneužívaná a všetci ( alebo mnohí ) boli tí zlí. Pravda je ale taká, že v prvom rade sa treba zastaviť pri sebe. Kde robím chybu, že som taká nespokojná ? Prečo sa nechávam využívať ( ak je to naozaj tak )? Mňa osobne veľmi oslovila kniha od Eckharta Tolla " Moc přítomného okamžiku ". Kvôli vnútornej rovnováhe a vyrovnanosti je veľmi potrebné naučiť sa vážiť seba si samého a uvedomiť si, že náš život je jedine v našich rukách a jedine my sme za neho zodpovední, nie je potrebné obviňovať nikoho iného. Obviňovanie nič nerieši, skôr naopak. Kalkulke prajem aby našla v sebe silu a pokoj, ktorý určite v sebe má, len sa treba trochu zastaviť, zabudnúť na emócie a počúvať samu seba.;)
Nika
15.05.07,15:42
Ďakujem Cloe. V prvom rade nesedím doma, ale chodím každý deň vonku až do večera. Vyhrievam sa na slniečku a relaxujem medzi ľuďmi, ktorí ma chápu.
Som im veľmi vďačná, že môžem im vyliať svoju dušičku. A čo je dôležité, začínam robiť poriadky postupne so všetkými, ktorí mi ublížili. Pekne postupne
jeden po druhom príde na mušku. Ja si počkám.Povedala som si, ďakujem,
stačilo. A všetci len pozerajú, čo sa deje, aká som sprostá harpia. Ale teraz už neustúpim, aspoň dúfam. Všetkým to nadelím z mosta-doprosta. Každému, čo si zaslúži. Nechcem zakríknuť, dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Ale ešte ma toho čaká dosť. No musím pekne pomaly. Nikdy som taká sprostá nebola a to bola asi chyba. Aj keď sa sama divím, kde sa to vo mne berie, som presvedčená, že zatiaľ robím dobre. Ale ešte pár orieškov ma čaká. Ten najtvrdší si však nechám na koniec. A buď ho rozpučím na márne kúsky, alebo z neho vytiahnem darčeky ako pre Popolušku.

Kalkulka ak máš pocit, že ti tí ľudia ublížili tak si to s nimi vydiskutuj, problémy treba riešiť a nie odkladať, ale preboha nie takouto formou. Takto nič nevyriešiš, neuľaví sa ti a stále v sebe budeš nosiť pocit krivdy...
luebchenko
15.05.07,16:25
...Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to.

...do mňa naši tak hustili že "to by si klesla na ich úroveň" A takíto ľudia mi ozaj nestoja za to, aby som sa kvôli nim tak ponižovala :D
Ale nedostali ste sa tak trochu mimo tému? ;) Môj názor na pôvodnú otázku je taký, že život (nech už je nám nadelený v akejkoľvek dĺžke) je príliš krátky na to, aby sme si ho kazili nejakými blbcami, ktorí ku šťastiu potrebujú nešťastie druhých. Nie? A čo je to šťastie? Niekomu urobí najväčšiu radosť keď susedovi zdochne koza, niekto je "na větvi" z každej rozkvitnutej kvetinky, niekto je šťastný ak prežije deň bez toho že by ho boleli kríže, niekto je šťastný ak prežije deň ... Položil si filozofickú otázku Bastian :) Ale je jasné že všetko sa odvíja od myslenia človeka. A hlavne od jeho názoru na to čo prežíva. Videla som dokument o akomsi kmeni kdesi v Afrike, kde si ženy nevedeli predstaviť, že by ich muž mal len jednu ženu, lebo veď ako by všetku robotu jedna baba mala zvládať... No a skúsil by taký Slováčisko s takým argumentom domov dôjsť!!! :D:D:D Takže tak
kalkulka
16.05.07,04:13
...do mňa naši tak hustili že "to by si klesla na ich úroveň" A takíto ľudia mi ozaj nestoja za to, aby som sa kvôli nim tak ponižovala :D
Ale nedostali ste sa tak trochu mimo tému? ;) Môj názor na pôvodnú otázku je taký, že život (nech už je nám nadelený v akejkoľvek dĺžke) je príliš krátky na to, aby sme si ho kazili nejakými blbcami, ktorí ku šťastiu potrebujú nešťastie druhých. Nie? A čo je to šťastie? Niekomu urobí najväčšiu radosť keď susedovi zdochne koza, niekto je "na větvi" z každej rozkvitnutej kvetinky, niekto je šťastný ak prežije deň bez toho že by ho boleli kríže, niekto je šťastný ak prežije deň ... Položil si filozofickú otázku Bastian :) Ale je jasné že všetko sa odvíja od myslenia človeka. A hlavne od jeho názoru na to čo prežíva. Videla som dokument o akomsi kmeni kdesi v Afrike, kde si ženy nevedeli predstaviť, že by ich muž mal len jednu ženu, lebo veď ako by všetku robotu jedna baba mala zvládať... No a skúsil by taký Slováčisko s takým argumentom domov dôjsť!!! :D:D:D Takže tak
To je pravda, že je to o pohľade na momentálnu situáciu v akej sa človek nachádza a všetko sa zdá zo začiatku veľmi zlé a viem, že z odstupom času by sme možno situáciu riešili iným spôsobom. Mnohí si myslíte, že asi nie som normálna, keď chcem takto postupovať a robím úplne zle, ale tí ktorých sa to týka, čo o nich píšem ja, to už dávno potrebovali, lebo po dobrom to s nimi nejde. Jednoducho niekto niekedy v živote potrebuje poriadnu príučku, aby sa spamätal. Pomáhaním niekedy totiž robíme pravý opak. A v mojom prípade som mala urobiť rázny krok už roky dozadu a možno by všetko dopadlo ináč a nie aby som ešte aj ja doplatila na to, čo som tak povediac sama od seba nespôsobila. Riešila som situáciu ako sa len najlepšie dalo, tým som pomohla ľuďom okolo seba /aspoň som si myslela, mali sa dobre/, ale doplatila som na to. Tak načo bola potrebná ešte aj moja obeť! Toto keby mi niekto vysvetlil a poriadne?!
kalkulka
16.05.07,04:19
A teraz si skús to, čo si napísala, po sebe prečítať.
Nič v zlom, ale kto seje vietor, zožne búrku. Si hrdá, o pokore ani nehovorím. Čo keby si skúsila aspoň jednému odpustiť? A čo keby si odpustila všetkým? Takto pokoj v duši nedosiahneš.:)
Danila, keby to neboli tak strašne boľavé veci, tak to o čom píšeš by sa dalo, to som robila aj doteraz. Ale na toto nikdy v živote nezabudnem, môže to iba zapadnúť prachom, ale vždy to bude vidno, hoci nie ostro.
kalkulka
16.05.07,04:30
Pozitívne myslenie je dôležité. Ja mám za sebou /aj keď ešte nie celkom/také zlé skúsenosti asi ako ty. Oklamal a ublížil mi človek z rodiny ktorý nemá ani štipku charakteru napriek titulu na ktorom si zakladá. Ľudia z môjho okolia poznajú situáciu a každý sa čuduje že som mu to neodplatila niečím čo by postihlo jeho a jeho rodinu rovnakou mierou ako moju. Jednoducho to nedokážem a rady "dávno si ho už mala zhodiť zo schodov a podobne" mi vôbec nepomáhajú.Vnútorne by som sa s tým nevyrovnala a nepomohlo by mi to. Aj v mysli som sa zaoberala tým, že mu budem želať len to najhoršie a čakať že sa mu stane niečo zlé.Vôbec mi to nepomáha a ešte ma to viac deptá.Nie je to správna cesta. Stojí ma to obrovské úsilie a často aj ten smiech cez slzy. Moji známi a aj niektorí klienti chodili ku mne nasávať energiu a dobrú náladu. Dnes ja vyhľadávam ľudí s ktorými mi je dobre a snažím sa zabudnúť. Keď sa mi to darí tak sa v telefóne ozve exekútorský úrad a mám po dobrej vôli. Všetko úsilie vynaložené v posledných 4 mesiacoch a prebdeté noci pri počítači išli na konto tohoto úradu len preto, že som sa dala podviesť človeku s hrošou kožou a bez charakteru.
Napriek tomu verím že sa z toho dostanem aj za pomoci pozitívneho myslenia, dobrých kníh a zdá sa mi že v poslednom čase stretávam nových dobrých ľudí s čistým srdcom. Cítim to ako obrat k lepšiemu a zadosťučinenie za tie čierne dni. Slniečko vychádza, aj keď veľmi pomaly a keď sa budem živiť pozitívnymi myšlienkami a tá burina okolo je bez lásky a výživy ktorú dávajú dobré skutky a láska k blížnemu tak predpokladám že sama vyhynie, alebo ju to moje slnko spáli.
Milá účtovníčka, tak ty veľmi dobre vieš, ako sa cíti človek, ktorého sklamali a predsa tomu, kto to spôsobil neželáš nič zlé. Veď ani ja neželám nikomu nič zlé, iba proste chcem vyriešiť situáciu a nie vždy sa to dá tak, aby bol každý spokojný. Veľmi dobre si vieš predstaviť ako sa môžem teraz cítiť ja, keď tie udalosti, ktoré sa mi stali boli viaceré zaradom a od viacerých ľudí. Proste zneužívali moju dobrú vôľu, iba si brali a nedávali dokopy nič. A donekonečna to takto nejde, veď to určite vieš. A ešte aj
ty na to d o p l á c a š a musíš sa trápiť sama, tak to ti vôbec nezávidím, ale máš v sebe silu. Prajem ti, aby si v živote našla blízkeho človeka, o ktorého sa budeš môcť ozaj oprieť a ktorý ti vynahradí všetko tvoje trápenie a nech sa konečne v tom pravom svetle aj na teba usmeje to pravé nefalšované teplé slniečko.
liduska
16.05.07,05:46
Ahoj Kalkulka, čítam tvoje príspevky a neviem či som prehliadla, alebo či si nenapísala čo sa ti vlastne stalo.Ja som si pôvodne myslela, že ti niekto zomrel. Ale čím ďalej čítam tvoje príspevky tak v tom bude asi niečo iné. Myslím si že pokiaľ nikto nevie čo si vlastne zažila , je len ťažko radiť. Píšeš len v náznakoch.Prajem veľa pokoja, lásky a porozumenia.
Mackovka
16.05.07,06:25
Danila, keby to neboli tak strašne boľavé veci, tak to o čom píšeš by sa dalo, to som robila aj doteraz. Ale na toto nikdy v živote nezabudnem, môže to iba zapadnúť prachom, ale vždy to bude vidno, hoci nie ostro.

Kalkulka, odpustiť neznamená súhlasiť s konaním niekoho, kto ti ublížil alebo ťa zneužíval. Odpustiť znamená neživiť v sebe nenávisť a pomstu. Ak to nedokážeš, ubližuješ sama sebe. Prajem ti, aby si sa skoro s tým zlým, čo ťa stretlo vyrovnala.
Bastian
16.05.07,09:39
Drzat v sebe hnev a nenavist sa neoplati - dokonca sa o tom teraz vela hovori, ze to moze viest az k rakovine.
Olice
16.05.07,10:23
Kalkulka, verím tomu, že nájdeš silu a zatrpknutosti, ktorá v Tebe je sa zbavíš.
Skús si vybrať inú cestu, je to ťažké, ale skús zabudnúť.
Ak je to i čo i len trošku možné zmeň na nejaký čas prostredie a ľudí okolo seba. Prídeš na iné myšlienky a možno získaš aj iný pohľad na vec.
Je to v Tebe asi všetko veľmi čerstvé.
Maj rada ľudí, ignoruj a nevšímaj si tzv."priateľov".
Ver, tomu, že ak v sebe nebudeš držať myšlienky na pomstu, veci sa vyriešia k Tvojej spokojnosti. Nájdi v sebe pokoj a ten nie je na povrchu, ale veľmi hlboko v človeku.
Želám Ti všetko dobré.
kalkulka
16.05.07,10:41
Kalkulka, verím tomu, že nájdeš silu a zatrpknutosti, ktorá v Tebe je sa zbavíš.
Skús si vybrať inú cestu, je to ťažké, ale skús zabudnúť.
Ak je to i čo i len trošku možné zmeň na nejaký čas prostredie a ľudí okolo seba. Prídeš na iné myšlienky a možno získaš aj iný pohľad na vec.
Je to v Tebe asi všetko veľmi čerstvé.
Maj rada ľudí, ignoruj a nevšímaj si tzv."priateľov".
Ver, tomu, že ak v sebe nebudeš držať myšlienky na pomstu, veci sa vyriešia k Tvojej spokojnosti. Nájdi v sebe pokoj a ten nie je na povrchu, ale veľmi hlboko v človeku.
Želám Ti všetko dobré.
Máš pravdu, je to ešte čerstvé, tá zmena by mi prospela, ale akosi si to nemôžem dovoliť zmiznúť aspoň na dva týždne niekde, to by asi nešlo v práci. Ďakujem za želanie.
Gabi03
16.05.07,10:49
No berte to ako môj úplne subjektívny postoj. Mne "pomáha" v takýchto chvíľach, keď si spomeniem na ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie. (Napr. na deti, ktoré nemajú čo jesť, na ľudí, ktorí sú nevyliečiteľne chorí a pritom si ešte zvyšok života užívajú naplno, na tých, ktorý nemajú žiadny majetok, nemajú ani kde bývať a predsa existujú, ... - konkrétnych ľudí) Potom sa mi moje problémy zdajú banálne a smiešne a prídem na to, že ja vôbec nemám nárok na ľútosť. (Hoci som mala tiež ťažké chvíle, asi som ešte nezažila nič, čo kalkulka.)
Nepozerávate v nedeľu poobede na verejnoprávnej televízii program o troch želaní? Zakaždým sa mi vykotúľa slzička, ako dobre a statočne znášajú svoj osud tí ľudia.
Hanka28
16.05.07,10:52
Myslim si, že život človeka veľmi ovlyvňuje myslenie človeka. Hlavne podvedomie. Ako myslime, tak žijeme. Ak myslim pozitívne, tak veci sa v konečnom výsledku riešia v moj prospech. Ak myslim pozitívne - idem do predu. Dodáva mi to energiu. Ak myslim negativne - tak mi to ubera energiu. A ako človek vnútorne cíti, tak sa navonok správa. A myšlienka má veľku silu. Dá sa o tom veľa rozprávať. Niekedy neskôr ...
kalkulka
16.05.07,10:53
Ahoj Kalkulka, čítam tvoje príspevky a neviem či som prehliadla, alebo či si nenapísala čo sa ti vlastne stalo.Ja som si pôvodne myslela, že ti niekto zomrel. Ale čím ďalej čítam tvoje príspevky tak v tom bude asi niečo iné. Myslím si že pokiaľ nikto nevie čo si vlastne zažila , je len ťažko radiť. Píšeš len v náznakoch.Prajem veľa pokoja, lásky a porozumenia.
Nezomrel mi naozaj chválabohu nikto, ale je to niečo podobné ako keby mi zomreli naraz viacerí najbližší ľudia. A neviem prečo sa všetko nakopilo tak odrazu toľko naraz. Keby aspoň postupne, tak by ma to takto isto nezložilo. Ale už som na tom o trocha lepšie. Aj vďaka všetkým zlatým dušičkám. A všetkým chcem dať vedieť, že ten najtvrdší orech sa ku mne dneska prigúľal a vôbec som ho nerozpučila na márne kúsky, nedokázala som to urobiť, keď na mňa hádzal tie krásne psie očičká a zistila som, že je vlastne nešťastný a je na tom asi presne tak ako ja, iba to držal v sebe. Ten život je ale strašne zamotaný. Až taká zaslepená zlosťou zase nie som.
Hanka28
16.05.07,10:58
Dnes mi vytrhli zub,tak mam chvilku čas. A na poradu chodim malo. Veci si riešim sama. Ale tvoja odpoveď mi vykuzlila krivy usmev,lebo ešte mam strpnute lice. A veci beriem z rezervou a humorom. Nič nie je take strašne aby nemohlo byť lepšie. Či nie?
kalkulka
16.05.07,11:01
No berte to ako môj úplne subjektívny postoj. Mne "pomáha" v takýchto chvíľach, keď si spomeniem na ľudí, ktorí to majú v živote ťažšie. (Napr. na deti, ktoré nemajú čo jesť, na ľudí, ktorí sú nevyliečiteľne chorí a pritom si ešte zvyšok života užívajú naplno, na tých, ktorý nemajú žiadny majetok, nemajú ani kde bývať a predsa existujú, ... - konkrétnych ľudí) Potom sa mi moje problémy zdajú banálne a smiešne a prídem na to, že ja vôbec nemám nárok na ľútosť. (Hoci som mala tiež ťažké chvíle, asi som ešte nezažila nič, čo kalkulka.)
Nepozerávate v nedeľu poobede na verejnoprávnej televízii program o troch želaní? Zakaždým sa mi vykotúľa slzička, ako dobre a statočne znášajú svoj osud tí ľudia.
To vieš, je rozdiel, zažiť nejaké sklamanie, ktorým je napríklad neúspech v škole, problém v zamestnaní, nespravená skúška, z toho všetkého sa dá urobiť reparát. Ale zažiť niečo na vlastnej koži, čo sa týka tvojho osobného, toho najosobnejšieho ja, čo tebou najviac otrasie, alebo zažívať to dlhodobo, to je niečo, čo sa nedá porovnávať. Záleží iba na osobnosti, ako sa s tým vyrovná a aký postoj zaujme. Fakt som sa ešte v živote tak nezložila ako teraz. Toto už nie sú žiadne polená pod nohami, ktoré môžeme ľahko prekročiť, toto sú bašty, po ktorých treba vyliezť, alebo ich zbúrať.
kukučka
16.05.07,11:03
Po prečítaní tvojho prvého príspevku som mala chuť napísať ti: príď do Tatier, vyškriab sa najvyššie ako vládzeš, budeš mať bližšie k nebu a pri pohľade do doliny sa ti budú zdať akékoľvek problémy malicherné a z tej výšky-odstupu uvidíš aj ich riešenie. :)
kalkulka
16.05.07,11:09
Po prečítaní tvojho prvého príspevku som mala chuť napísať ti: príď do Tatier, vyškriab sa najvyššie ako vládzeš, budeš mať bližšie k nebu a pri pohľade do doliny sa ti budú zdať akékoľvek problémy malicherné a z tej výšky-odstupu uvidíš aj ich riešenie. :)
To by bolo super, keby to takto šlo vyriešiť. Hory mám veľmi rada. Je tam taký pokoj a krásne. A teraz sa ti ako zdá?
kalkulka
16.05.07,11:12
Dnes mi vytrhli zub,tak mam chvilku čas. A na poradu chodim malo. Veci si riešim sama. Ale tvoja odpoveď mi vykuzlila krivy usmev,lebo ešte mam strpnute lice. A veci beriem z rezervou a humorom. Nič nie je take strašne aby nemohlo byť lepšie. Či nie?
Možno je na tom niečo. Keby sa to však vždy dalo s úsmevom. A čo ti na mojom príspevku vlastne vykúzlilo úsmev? Želám skoré uzdravenie.
kukučka
16.05.07,11:23
To by bolo super, keby to takto šlo vyriešiť. Hory mám veľmi rada. Je tam taký pokoj a krásne. A teraz sa ti ako zdá?

Že si sa pohla dopredu. Ešte tak mať čarovný prútik! ;)
Gabi03
16.05.07,11:26
Že si sa pohla dopredu. Ešte tak mať čarovný prútik! ;)

Alebo Arabelin prsteň. :D
kalkulka
16.05.07,11:34
No, učím sa chodiť, lebo nie sme v rozprávke. Ale keby to tak bolo, tak by nám občas bolo aj super, keď by nás práve o tie čarovné vecičky niekto nepripravil.
Hansa
16.05.07,11:37
mimotemy Nehnevajte sa, ale téma mala byť "Pozitívne myslenie a motivácia". Zatiaľ sa tu ale rieši niečo iné?! Ďakujem!
kukučka
16.05.07,11:58
Zdá sa ti, že na túto tému sa popísalo málo? :eek: Až tu budeš dlhšie, zistíš, že často sa téma kdesi skrúti, tak isto ako život. A stále sme v téme zdravie a to tu ide, či nie? :) ;)
Hansa
16.05.07,12:31
to kukučka: keďže som prihlásená na Porade len krátko, neznamená to, že sem už roky nechodím. Dá sa povedať, že som viac čitateľ, ako prispievateľ.
Po nahliadnutí do témy "pozitívne myslenie a motivácia" som mala predstavu, že sa téma bude uberať iným smerom. Ale ako hovoríš ty - skrútilo sa to. Nevadí mi to.
Porada je pre všetkých, každý má právo na svoj názor.
Bastian
16.05.07,14:33
Skusme Kalkulke nastavit zrkadlo, aky mame z jej prispevkov pocit. Dufam, ze to nie je drze. Ja som sa raz zucastnil na jednom kurze a tam sa mi to pacilo. Aj ked sme sa tam este nepoznali (a prave to bolo zaujimave - ved clovek vysiela do okolia signaly pohladom, pohybom... Kalkulka prispevkami), napriek tomu sme dali kolovat papier a tam kazdy napisal na kazdeho 1 vetu ako na neho posobi.
Danila
16.05.07,14:39
Na mňa kalkulka pôsobí tak, že chce problém riešiť, čo je pozitívne.:D :)
Gabi03
17.05.07,10:39
kalkulka
17.05.07,12:07
Som tu a chválabohu je to stále lepšie. Sitácia sa vyjasňuje a aj môj pohľad na ňu. Nie je to ešte všetko celkom O.K., ale podržali ma ľudia a stále aj držia, presne tí, o ktorých som vedela, že sú mojou oporou. Začínam veriť v lepšiu budúcnosť, ale taký akýsi strach z toho, že vlastne neviem, čo ma môže ešte postretnúť zo mňa nevyprchal. Musím si ešte vyjasniť niektoré veci a zatiaľ sa niečo ani vôbec nezmenilo, ale ozaj som musela byť chvíľami neprístupná a raziť si vlastnú cestu, aby sa zmýšľanie istých ľudí takouto príučkou zmenilo. Dúfam, čo najdlhšie. Najlepšie by to bolo navždy, ale v to momentálne neverím. Čas ukáže všetko a možno aj vylieči. Bastian, chcem ťa týmto osloviť. Samozrejme, že som bola nevyrovnaná a ešte trocha aj som, ale ak sa ktokoľvek nachádza v zložitej životnej situácii, neverím aby hneď videl ideálne východisko. Hlavné je, aby mal každý pri sebe blízkeho človeka, alebo aj takých ľudí, ako ste vy. A ešte Danila, odhadla si to veľmi dobre. Presne to som chcela urobiť, čo sa mi čiastočne darí. Ďakujem vám veľmi, veľmi, veľmi, že ste ma usmerňovali a upozorňovali, aby som niekde neskĺzla niekam, odkiaľ je veľmi ťažko sa vyhrabať. Dúfam, že sa mi podarí všetko dať dokopy tak, aby aj vlk bol sýty aj ovca celá.
wagner
17.05.07,14:42
Mňa táto téma zaujala. Myslím si, že tie problémy, ktoré kalkulka mala, snažila sa ich riešiť tak, ako momentálne vedela a mohla. Preto niektoré stanoviská k jej problémom sú typu" po vojne je každý vojak generál". Vedia ju pochopiť tí, ktorí niečo také alebo podobné zažili. Kalkulka doporučujem Ti prečítať si zaujímavé knihy, ktoré Ťa privedú na iné myšlienky. Napr. od Murphyho
" Zákony myslenia a viery", od Alexandra Svijaša " Karma - riešenie problémov", "Karma - náprava chýb".Určite veľa vecí pochopíš. Držím Ti palce, lebo vyrovnať sa s takými problémami trvá niekedy dlho. Veľa pevných nervov.
holubička1
17.05.07,14:51
Kalkulka držim Ti palce , ved šťatie je len v tvojich rukach a záleží len za ktorý koniec lana zatiahnes!!
Jevajs
17.05.07,15:32
Neviem či v tomto prípade plati veta: po vojne je každý vojak generál, lebo nik z nás nevie či sa k vojne schyluje, či vojna prebieha, či už je po vojne, a na ktorej strane bojového pola kalkulka stojí. Rady, ktoré boli písané boli myslené iste dobre, ale každý si len predstavoval dané problémy ktoré kalkulka má. Nepíše zo mna zvedavosť, ale v tomto prípade "dobrá" rada nad zlato. Kalkulka, prajem ti všetko dobré.
kalkulka
18.05.07,07:57
Mňa táto téma zaujala. Myslím si, že tie problémy, ktoré kalkulka mala, snažila sa ich riešiť tak, ako momentálne vedela a mohla. Preto niektoré stanoviská k jej problémom sú typu" po vojne je každý vojak generál". Vedia ju pochopiť tí, ktorí niečo také alebo podobné zažili. Kalkulka doporučujem Ti prečítať si zaujímavé knihy, ktoré Ťa privedú na iné myšlienky. Napr. od Murphyho
" Zákony myslenia a viery", od Alexandra Svijaša " Karma - riešenie problémov", "Karma - náprava chýb".Určite veľa vecí pochopíš. Držím Ti palce, lebo vyrovnať sa s takými problémami trvá niekedy dlho. Veľa pevných nervov.
Zdravím ťa Vagner. Vieš, kto na vlastnej koži neprežil niečo podobné, tak ten jeho pohľad na tieto udalosti a jeho zmýšľanie bude vždy trocha odlišné, ako u ľudí, ktorí to zažili na vlastnej koži. Preto máš pravdu v tom, čo píšeš. Ďakujem za želanie a odporúčanie.
kalkulka
18.05.07,08:15
Neviem či v tomto prípade plati veta: po vojne je každý vojak generál, lebo nik z nás nevie či sa k vojne schyluje, či vojna prebieha, či už je po vojne, a na ktorej strane bojového pola kalkulka stojí. Rady, ktoré boli písané boli myslené iste dobre, ale každý si len predstavoval dané problémy ktoré kalkulka má. Nepíše zo mna zvedavosť, ale v tomto prípade "dobrá" rada nad zlato. Kalkulka, prajem ti všetko dobré.
Ďakujem za želanie. Ani sama neviem, na ktorej strane bojového poľa stojím. Pripadám si akoby niekde uprostred.
Prajem vám všetkým, len to dobré, teplé milé dušičky, vôkol vás, triezvy pohľad na život a aby nikto nemusel prežívať podobné chvíle a ako ja.
cloe
19.05.07,13:38
čo už môže byť lepšie na pozitívne myslenie než to dnešné počasie! To slniečko aj so svojími negatívami je super!!!12908
Orsz
19.05.07,14:57
čo už môže byť lepšie na pozitívne myslenie než to dnešné počasie! To slniečko aj so svojími negatívami je super!!!12908

Ak si ho môžeš fakt užívať, tak je to super. No ja som zahrabaná v papieroch, a akosi momentálne pozitívne nemyslím. Ale nemôžem ani tvrdiť, že myslím negatívne. Som niekde uprostred:o.
cloe
19.05.07,16:25
Ak si ho môžeš fakt užívať, tak je to super. No ja som zahrabaná v papieroch, a akosi momentálne pozitívne nemyslím. Ale nemôžem ani tvrdiť, že myslím negatívne. Som niekde uprostred:o.
No ja si som si ho trochu užívala a odplatou za to mi bude ponocovanie pri papieroch.:confused: Na sobotný večer zábava ako vyšitá! Ale trošku som si predsa dobila baterky;)
Orsz
19.05.07,18:58
No ja si som si ho trochu užívala a odplatou za to mi bude ponocovanie pri papieroch.:confused: Na sobotný večer zábava ako vyšitá! Ale trošku som si predsa dobila baterky;)

Neboj sa, nie si sama, ja som síce cez deň nenabíjala baterky, ale pokračujem - teraz sa budem učiť na skúšku, a vyzerám asi takto :( - ale keď to zvládnem, budem takáto:---.
Bastian
21.05.07,07:25
Napis ako dopadla skuska. Drzim Ti palce aby to dopadlo co najlepsie.
Bastian
24.05.07,08:06
Cital tu niekto od OG MANDINA Dvanasteho anjela?
Bastian
31.05.07,09:19
Asi nikto....
Simonab
31.05.07,12:43
Cital tu niekto od OG MANDINA Dvanasteho anjela?

Bastian načrtni stručne o čo v tej knižke ide, možno si ju prečítam.;) Či ani ty si ju nečítal a chcel si vedieť či je dobrá?:rolleyes:
Bastian
31.05.07,13:47
... o jednom fantastickom chlapcovi.... ale viac Ti nemozem prezradit, lebo by som Ta ukratil o zazitok.
Gabi03
01.06.07,04:57
Tak už si ju píšem do svojho zoznamu. ;)
Bastian
01.06.07,06:58
Prezrad ake tam uz zapisane knizky? :)
Gabi03
01.06.07,07:02
Prezrad ake tam uz zapisane knizky? :)

Boh a veda (sa do nej nejak neviem pustiť :D )
Hlava XXII
učtovníčka
01.06.07,07:20
To sú trochu ťažšie knihy ktoré máš v tvojom zozname, ale keď si prečítaš ktorúkoľvek OG MANDINOVKU tak ťa to povzbudí a prinúti zamyslieť sa nad viacerými vecami v živote. Skús...
Gabi03
01.06.07,07:34
Je to typ Coelho? Lebo toho nemusím. :)
Bastian
01.06.07,09:08
Coelho? Ako sa vola celym menom?
Myslim, ze tak ako OG nepise nikto.
Gabi03
01.06.07,09:56
Coelho? Ako sa vola celym menom?
Myslim, ze tak ako OG nepise nikto.

Paeblo Coelho :confused: , či tak nejak.
Ok, tak je na zozname a fakt sa ju pokúsim zohnať a potom už len prečitať.
Simonab
07.06.07,08:13
Takže som trošku hľadala na internete niečo o Og Mandinovi a jeho Dvanástom anjelovi a našla som toto: Norman Vincent Peale o tomto románe napísal : „Je to jedna z najpôsobivejších knižiek, akú som kedy čítal. Keby sa ňou inšpiroval každý človek, ktorému chýba životný elán, bolo by viac šťastných ľudí.“
Gabi03
07.06.07,08:18
Takže som trošku hľadala na internete niečo o Og Mandinovi a jeho Dvanástom anjelovi a našla som toto: Norman Vincent Peale o tomto románe napísal : „Je to jedna z najpôsobivejších knižiek, akú som kedy čítal. Keby sa ňou inšpiroval každý človek, ktorému chýba životný elán, bolo by viac šťastných ľudí.“

Žeby som ju uprednostnila?! :rolleyes: :---
Bastian
07.06.07,11:39
Ja som ju na jeden sup precital - zobral som knihu do ruky, zacal som citat a pustil som ju az ked som docital.
Bastian
13.06.07,05:58
No co, uz ju niekto precital?
Simonab
16.06.07,06:07
No co, uz ju niekto precital?

Zatiaľ nie, ale snažím sa ju zohnať. U nás v kníhkupectvách ju bohužiaľ nemajú a ani o nej nepočuli. Našla som na internete tak ju možno objednám, len sa mi zdá poštovné vyše sto Sk kvôli jednej knižke dosť. A pozerala som aj v antikvariáte, tu majú len knižku Najväčší zázrak na svete a aj tá stála viac ako nová.:confused:
Bastian
18.06.07,05:56
Vacsina knihkupectiev ju ma - kto hlada ten najde.
smoulinka85
02.07.07,09:49
v dnesnom svete stretavame problem za problemom. je len na nas ako ho zoberieme, ked problemy riesime s usmevom zdaju sa nam lahsie. Ani mne sa problemy nevyhli, ale osvedcilo sa mi mysliet pozitivne. A prve co si rano obleciem je usmev. Ani by ste neverili ako to na tych uponahlanych ludi a ludi otravenych zivotom funguje. taka malickost. usmev.
smoulinka85
02.07.07,09:50
a skuste si precitat knihu - Neale Donald Walsch Hovory s Bohem a mnoho pochopite. Odporucam!
smoulinka85
02.07.07,10:02
este mi napadla jedna vynikajuca kniha ked som bola tak povediac na dne - Miluj svoj zivot - Luis Hay
Patrícia5
02.07.07,10:21
:o Tak ja len tak na okraj - je úplne jedno, aké myslenie máš, či pozitívne alebo negatívne. Každý je strojcom svojho šťastia - ak žiješ sám. Ak sa občas spoľahneš na inú osobu, je v tom riziko. Následky však znášaš sám. Najlepšie je žiť zo dňa na deň a nevzdávať sa snov - snívať treba, ale aj byť si vedomý toho, čo je len nesplniteľný sen...
halmir
02.07.07,17:47
:o Tak ja len tak na okraj - je úplne jedno, aké myslenie máš, či pozitívne alebo negatívne. Každý je strojcom svojho šťastia - ak žiješ sám. Ak sa občas spoľahneš na inú osobu, je v tom riziko. Následky však znášaš sám. Najlepšie je žiť zo dňa na deň a nevzdávať sa snov - snívať treba, ale aj byť si vedomý toho, čo je len nesplniteľný sen...
Nesúhlasím,že je jedno ako človek myslí,či pozitívne alebo negatívne.Ak by to bola pravda tak by bolo úplne jedno či je niečo dobre alebo zle,či svoju prácu odvediem kvalitne alebo odflaknem,či porade sa cítim dobre alebo nie a chodím sem len preto,že mi je to jedno.
Myslím že z pozitívne naladených ľudí vyžaruje pozitívna energia a takýto ľudia priťahujú ostatných ľudí rovnakého myslenia.Ja osobne dávam prednosť takej to spoločnosti pred spoločnosťou v ktorej je každý zamračený a každý na každého zazerá. A taktiež si myslím,že je fajn keď sa človek môže občas o niekoho oprieť keď je zle.
Patrícia5
03.07.07,05:43
Tak zase - ja sa usmievam od rána do večera bez ohľadu na to, akú náladu, či problémy práve mám - to je asi potrebné v práci, kde prichádza človek do styku s ľuďmi, určite nie je dobré prenášať svoje osobné problémy do práce. Tiež si myslím, že je dobré sa mať o koho oprieť - mať nejakých fakt dobrých priateľov. Myslím ale, že to nesúvisí s pozitívnym, či negatívnym myslením. Ak má človek potiaže s "prežitím z mesiaca na mesiac" - či už zo zdravotnej, či finančnej stránky, potom existuje len jediné myslenie - a to ako to vyriešiť a vyriešiť to - len pozitívne myslieť by mi iste nepomohlo...:rolleyes:
halmir
03.07.07,18:29
Milá Patrícia 5,vôbec som nemal v úmysle svojím príspevkom niekoho sa dotknúť. Ak sa to stalo ,tak mi je to veľmi ľúto.Je to len môj názor.Taktiež som
tým nechcel navádzať na pretvárku ,som za prirodzenosť ,nech ma berie každý takého aký som .
Milá Patrícia 5, verím ,že si silná a veľmi schopná .Možno si ani neuvedomuješ koľko ľudí v tvojom okolí Ti fandí a verí. Máš pravdu ,že svoje problémy iba pozitívnym myslením nevyriešiš, ale práve pozitívnym myslením sa to začína, len treba si trocha viac veriť. Ty to dokážeš.
danik
03.07.07,19:33
Okrem iného aj hotové DP a RZZP.



Chodim na poradu uz velmi dlho, vela mi pomohla, ale zatial som nenasla odvahu prispievat.
Chcela by som sa rozhodne pridat, ze sväta pravda mať hotove DP, zhruba po 2.4. kazdeho roka aj ja opat každoročne začínam nový život.
judita1971
03.07.07,19:58
pozitívne myslenie zohráva veľkú rolu v riešení problémov. Lebo na danú vec sa pozeráš inak.Úplne pritiahnuto za všetky moje vlasy ale na odľahčenie témy poviem príklad.stúpi do h..... pesimista - povie si,kdeže zahreší si, a povie si prečo práve ja mám takú smolu, prečo sa akurát mne toto stalo, smola na každom kroku. ..... stúpi do h..... optimista - povie si že bude mať šťastie, lebo tak sa vraví.

A ešte trošku inak. každý mi vraví, že mám šťastie lebo nachádzam štvorlístky. Ideme dvaja po ceste a ja ho uvidím pri bežnej chodzi, šťastie ?
alebo to, že ma zaujíma svet okolo seba a vnímam každú jeho maličkosť, aby som sa mohla potešiť ? Ktovie či tu ešte zajtra budem. Idem a všímnem si lienku, všimnem si motýľa pozriem na oblohu - vidím mrak /zamyslím sa čo mi to pripomína/pozriem na zem - aha štvorlístok.
Patrícia5
04.07.07,05:23
Vravíš pretvárka? Ja by som to skôr nazvala profesionálnym prístupom, nie? A len som si obhajovala svoj názor, za ktorým si stále stojím.;)
Olice
30.07.07,16:18
Cital tu niekto od OG MANDINA Dvanasteho anjela?
No, musím povedať, že mi dalo celkom zabrať kým som ju zohnal.
Aj keď ju zatiaľ nemám v ruke, ale už viem kde ju majú.
V stredu si ju idem kúpiť.
Stojí 120,- Sk. Musím povedať, že už sa na ňu celkom teším. :rolleyes: :)
lorelei
31.07.07,06:19
Ja sa drzim hesla - mojho:Nic nie je nemozne...alebo Bude ako nebolo....a Co ta nezabije, to ta posilni... A je to tak, aj ked niekedy hned neviem preco, ono sa to casom vzdy vykristalizuje a cas ukaze, naco to bolo dobre. Aj choroby su o tom, aby clovek prehodnotil svoj sposob zivota, je smutne, ze niekedy sa uvedomime, az ked je ozaj neskoro...Nie sme tu preto, aby sme sa trapili, ale aby sme si pretancovali zivotom....a vnimali vsetko okolo nas, ucili sa chapat...Tiez mam nejake problemy, a snazim sa ich riesit, aj ked vsetko sa neda hned, ani tak, ako ja chcem, ale : ked tlacis o mur, ten mur tlaci tou istou silou teba, ked ho pustis, pusti aj ten mur........a to je o tom, ze niekedy sa veci poriesia aj sami....chce to len cas....
Olice
02.08.07,13:40
No co, uz ju niekto precital?
Práve som ju dočítal. Celý obsah tej knihy patrí do tejto témy ako možno nič iné. Po prečítaní sa cítim tak akosi inak.
Odporúčam, aby ste si ju prečítali.
Bastian
03.08.07,08:43
Práve som ju dočítal. Celý obsah tej knihy patrí do tejto témy ako možno nič iné. Po prečítaní sa cítim tak akosi inak.
Odporúčam, aby ste si ju prečítali.
Dufam ze sa Ti pacila. Ak ano tak som rad.
Napis ako "inak" sa citis.
Olice
03.08.07,10:35
Dufam ze sa Ti pacila. Ak ano tak som rad.
Napis ako "inak" sa citis.
Kniha sa mi veľmi páčila. A to, že sa cítim tak "inak" vyjadrím týmto smajlíkom :) :) :) . Toto vyjadruje moje vnútorné pocity, pretože verím, že stále existuje a existovať bude veľa úprimnej lásky všade okolo nás a v každom z nás.
Želám všetko dobré, krásny deň a tiež víkend.
Gabi03
03.08.07,10:38
Uf. :o No hoci som ja tú knihu ešte nečítala, ja mám zmiešané pocity. Už som sa ju pokúšala ju kúpiť, no nemali ju. Ale teraz neviem. Ak je to zas len: svet je krásny, len sa musíte krásne usmievať a pod. ... tak to nemusím. No nechcem súdiť, pokiaľ si ju neprečítam. (Momentálne mám rozčítanú Hlavu XXII a Boh a veda, takže času teraz niet. :) )
adi11
03.08.07,18:44
Kde dostať tú knihu ? Na trhu som ju ešte nevidela.Nedá sa kúpiť na dobierku?
Ďakujem a prajem príjemný večer
marion
03.08.07,19:37
Ja pridam knizku Rita Pohleova: A dost! Za sedem tyzdnov bez stresu a s cistou myslou. Tato knizka mi velmi pomohla, ked som sa v praci dostala do situacia, kedy som nevedela ako dalej. Sice som navstivila aj psychologicku, ale najviac mi pomohla tato knizka.
A k dalsiemu ulovku v tejto oblasti, tj. knizke som sa dostala tak, ze sme koncili rekvalifikacny kurz o obchodnickych zrucnostiach a jedna spolukurzistka nam kazdej zene darovala knihu Barbara Stanny: Tajomstva sestcifernych zien. Prekvapive strategie ako si zvysit prijmy a zmenit svoj zivot. Nie je to len o tych prijmoch.
Obe knihy vrelo doporucujem.
wagner
04.08.07,13:50
Klikni si na www.martinus.sk (http://www.martinus.sk) tam ju majú, aj v slovenčine aj v češtine. Tiež majú aj pokračovanie knihy Láska sa rodí v Tebe. Posielajú na dobierku a to dosť rýchlo. Mám s nimi vlastnú skúsenosť, doporučujem. Teraz som to pozerala, tak tam je to už vypredané. Ale našla som ju v češtine na www.elegenda.sk (http://www.elegenda.sk) tam ju zatiaľ stále majú Čítam ju aj ja práve teraz, mám ju požičanú.
Olice
04.08.07,15:36
Uf. :o No hoci som ja tú knihu ešte nečítala, ja mám zmiešané pocity. Už som sa ju pokúšala ju kúpiť, no nemali ju. Ale teraz neviem. Ak je to zas len: svet je krásny, len sa musíte krásne usmievať a pod. ... tak to nemusím. No nechcem súdiť, pokiaľ si ju neprečítam. (Momentálne mám rozčítanú Hlavu XXII a Boh a veda, takže času teraz niet. :) )
Tými smajlíkmi som nemal v úmysle načrtnúť, že svet je krásny, len sa musíte usmievať. Aj keď si myslím, že aj to je veľmi doležité.
Vieš, poznám človeka s podobným osudom ako má chlapec v tej knižke.
Tento človek prekonal sám seba už pred mnohými rokmi. Je to pani, ktorá je už viac rokov mojou kamarátkou. Verím, že nebola náhoda, že som ju stretol, pretože ma posunula v mojom živote tam, kde by som sa v myslení, v pohlade na život, na jeho zmysel bez nej asi neocitol. Toto je veľmi dlhý príbeh a ja ho tu nechcem rozpisovať.
Keď som tú knižku dočítal, mal som aj pre toto úsmev v srdci.
Danila
04.08.07,17:14
Tými smajlíkmi som nemal v úmysle načrtnúť, že svet je krásny, len sa musíte usmievať. Aj keď si myslím, že aj to je veľmi doležité.
Vieš, poznám človeka s podobným osudom ako má chlapec v tej knižke.
Tento človek prekonal sám seba už pred mnohými rokmi. Je to pani, ktorá je už viac rokov mojou kamarátkou. Verím, že nebola náhoda, že som ju stretol, pretože ma posunula v mojom živote tam, kde by som sa v myslení, v pohlade na život, na jeho zmysel bez nej asi neocitol. Toto je veľmi dlhý príbeh a ja ho tu nechcem rozpisovať.
Keď som tú knižku dočítal, mal som aj pre toto úsmev v srdci.Ja vždy keď Ťa čítam, mám pocit, že v Tvojom srdci je ten úsmev, pohoda nielen preto, že si prečítal tie knižky.....:) :) :)
cloe
04.08.07,17:29
Marek15 ...pretože verím, že stále existuje a existovať bude veľa úprimnej lásky všade okolo nás a v každom z nás.

Marek, toto je aj moje životné krédo:)
Olice
05.08.07,07:13
Ja vždy keď Ťa čítam, mám pocit, že v Tvojom srdci je ten úsmev, pohoda nielen preto, že si prečítal tie knižky.....:) :) :)
Ďakujem.
Želám pekný deň.;)
Olice
05.08.07,07:15
Marek15 ...pretože verím, že stále existuje a existovať bude veľa úprimnej lásky všade okolo nás a v každom z nás.

Marek, toto je aj moje životné krédo:)
Som rád.:) ;)
Elena Navrátilová
05.08.07,07:23
No, musím povedať, že mi dalo celkom zabrať kým som ju zohnal.
Aj keď ju zatiaľ nemám v ruke, ale už viem kde ju majú.
V stredu si ju idem kúpiť.
Stojí 120,- Sk. Musím povedať, že už sa na ňu celkom teším. :rolleyes: :)
Prosím Ťa, kde si ju zohnal. Vďaka.
Olice
05.08.07,12:51
Prosím Ťa, kde si ju zohnal. Vďaka.
Ja konkrétne tu.
http://www.elita.sk/publisher_view.php?vydavatel=Medium
Elena Navrátilová
05.08.07,12:59
Ja konkrétne tu.
http://www.elita.sk/publisher_view.php?vydavatel=Medium
Ďakujem Ti veľmi pekne... keby si bol žena, tak napíšem, že "krásna víla", ale na muža... neviem alternatívu nájsť a to už značne dlho. :D;) Aj objednané... ;) Koľko to asi cestuje?
Olice
05.08.07,14:25
Ďakujem Ti veľmi pekne... keby si bol žena, tak napíšem, že "krásna víla", ale na muža... neviem alternatívu nájsť a to už značne dlho. :D;) Aj objednané... ;) Koľko to asi cestuje?
Ak na tom trváš, tak Ti pomožem. Možno "krásny princ":D :o .
Ale ja na tom netrvám.
Anik
05.08.07,14:41
Dobrý deň všetkým
tu knížočku si iste tiež zoženiem môžem len potvrdiť že svoj život si ovplyvňujeme sami .Sme tu iste nato, aby sme sa niečo naučili a dokázali
si zotriediť určité hodnoty pre život potrebné iba tak sa dostaneme ďalej
Tiež som toho prežila dosť a mne osobne pomohla už spomínaná kniha od Luisy Hayovej Miluj svoj život a naozaj veľmi tiež vrele odporúčam čítala
som aj knihy od Leontieva o Karme a tiež tam človek veľa pochopí presne názvy si nepamätám bolo to už dávno.
Ja sa riadim heslom a chválabohu mi to vychádza.
"Správaj sa k iným tak ako chceš, aby sa ostatní správali k tebe"
"Každý deň stretnúť človeka to stačí"
S pozdravom Anik
Elena Navrátilová
05.08.07,14:46
Ak na tom trváš, tak Ti pomožem. Možno "krásny princ":D :o .
Ale ja na tom netrvám.
No však to je v pohode... ale víla ... princ je princezná alternatívou, ale víla je predsa len o inom... ale jasné... Tvoje prianie mi je rozkazom "krásny princ" ale ... možno na niečo prídem až prečítam tú knihu... ten názov... anjel celkom mi aj pasuje k víle, nie? :D;)
Elena Navrátilová
05.08.07,14:49
Dobrý deň všetkým
tu knížočku si iste tiež zoženiem môžem len potvrdiť že svoj život si ovplyvňujeme sami .Sme tu iste nato, aby sme sa niečo naučili a dokázali
si zotriediť určité hodnoty pre život potrebné iba tak sa dostaneme ďalej
Tiež som toho prežila dosť a mne osobne pomohla už spomínaná kniha od Luisy Hayovej Miluj svoj život a naozaj veľmi tiež vrele odporúčam čítala
som aj knihy od Leontieva o Karme a tiež tam človek veľa pochopí presne názvy si nepamätám bolo to už dávno.
Ja sa riadim heslom a chválabohu mi to vychádza.
"Správaj sa k iným tak ako chceš, aby sa ostatní správali k tebe"
"Každý deň stretnúť človeka to stačí"
S pozdravom Anik
Ja som ju kúpila tiež na základe odporúčaní tu na porade. Mladšia dcéra ju poctivo vyčítala a vraj niektoré veci ju celkom pozitívne ovplyvnili. Takže som spokojná a ak má niekto doma tiež dospievajúce /lepšie povedané dospelé ale ešte nie vyzrelé deti/ doporučujem.
Anik
05.08.07,18:20
Ešte jeden názor , ktorý mi pomáha prežiť ťažké chvíle, keď sa stane niečo naozaj zlé tak si poviem "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie."
je to trochu morbídne, ale podľa mňa aj pravdivé.
Často si človek ani neuvedomuje , ako svoju energiu míňa úplne nesprávnym smerom a rozčuľuje sa nad vecami, ktoré nedokáže ovplyvniť.
a pritom rozčuľovať sa znamená ničiť si zdravie pre hlúposť iných
prajem príjemný zbytok večera a aj víkendu
Anika
Elena Navrátilová
06.08.07,02:09
Ešte jeden názor , ktorý mi pomáha prežiť ťažké chvíle, keď sa stane niečo naozaj zlé tak si poviem "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie."
je to trochu morbídne, ale podľa mňa aj pravdivé.
Často si človek ani neuvedomuje , ako svoju energiu míňa úplne nesprávnym smerom a rozčuľuje sa nad vecami, ktoré nedokáže ovplyvniť.
a pritom rozčuľovať sa znamená ničiť si zdravie pre hlúposť iných
prajem príjemný zbytok večera a aj víkendu
Anika
Nedá mi nesúhlasiť Anika. Hlavne keď si dá niekto tú námahu, aby jeho vlastným primitívnym spôsobom znevažoval iného človeka. Ukáže pri tom hlavne svoje primitívne myslenie. Veď koľko času zbytočne premrhal na niečo čo nemá žiadny význam, len ukáže svoju závisť, primitívne myslenie.... Neviem či takýmto typom pomôže múdra kniha, ľudská múdrosť, ktorá chvalabohu stále je. Nie je nič krajšie, lepšie, príjemnejšie ako začať deň príjemnými myšlienkami, úsmevom, pekným milým slovkom... Takže prajem krásny dníček plný príjemnej pohodičky. ;):D
Elena Navrátilová
06.08.07,15:45
Už mi ju posielajú na dobierku, dnes mi telefonovali. ;)
Anik
07.08.07,06:54
Príjemný deň
pani Elenka tichúčko Vám závidím - to nám Slovákom ide veľmi dobre,
ale v dobrom samozrejme -ja ju idem dnes zháňať v kníhkupectvách ak to nepôjde skúsim Vašu overenú cestu
prajem príjemný deň Anika
Elena Navrátilová
08.08.07,16:12
Príjemný deň
pani Elenka tichúčko Vám závidím - to nám Slovákom ide veľmi dobre,
ale v dobrom samozrejme -ja ju idem dnes zháňať v kníhkupectvách ak to nepôjde skúsim Vašu overenú cestu
prajem príjemný deň Anika
Anika... už mi prišla... :D prosím... záviď normálne po slovensky... :D nahlas a najlepšie za chrbtom... :D;) alebo pod nickom? :D;) :cool: Teším sa na ňu, verím, že moja zvedavosť bude uspokojená. :D Doporučujem využiť túto službu, nestrácaš čas zháňaním po obchodoch. ;):cool:
Hlinkovx
08.08.07,16:39
celkom dobrá knižka je aj táto
Jak člověk smýšlí
zdroj: internet
Ajuška
08.08.07,16:41
No však to je v pohode... ale víla ... princ je princezná alternatívou, ale víla je predsa len o inom... :D;)

...:---...prečo "vilko" nieee....:rolleyes:
Elena Navrátilová
08.08.07,17:00
...:---...prečo "vilko" nieee....:rolleyes:
:D:D:D:D:D:D a "Majka"?... :D:D:D:D:D:D;) supeeeeeeeer
Anik
08.08.07,18:20
Milíá Elenka
už som zistila,že iba zbytočne strácam čas hľadaním v kníhkupectvách
takže to vyriešim vďaka Marekovi 15 tiež tak ako vy.
Tá závisť nepatrí k mojim silným stránkam
prajem príjemný a ničím nerušený večer
Anika
Elena Navrátilová
09.08.07,02:08
Milíá Elenka
už som zistila,že iba zbytočne strácam čas hľadaním v kníhkupectvách
takže to vyriešim vďaka Marekovi 15 tiež tak ako vy.
Tá závisť nepatrí k mojim silným stránkam
prajem príjemný a ničím nerušený večer
Anika
Ja viem. Tí čo ju považujú za svoju silnú stránku, sa k nej nepriznajú. ;) A som šťastná, že nie. Skvelí ľudia závidieť nevedia, nepotrebujú k životu. Prajem krásny dníček a nech knižočka príde čo najskôr. A ďakujem. ;):cool:
Boboš
13.08.07,12:51
Citujem "Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie?"
Prečosi si nepoložíte otázku: Čo a ako ovplyvňuje myslenie človeka?Ako môže byť pozitívne myslenie, bez pozitívneho cítenia?
Mimochodom každý na sebe robí, pracuje na sebe, trénuje sám seba, tým ako žije svoj život. Preto je toľko neduhov, chorôb a trápení.
anklar
13.08.07,13:24
Citujem "Chcem sa vas spytat, ako podla vas ovplyvnuje zivot cloveka jeho myslenie?"
Prečosi si nepoložíte otázku: Čo a ako ovplyvňuje myslenie človeka?Ako môže byť pozitívne myslenie, bez pozitívneho cítenia?
Mimochodom každý na sebe robí, pracuje na sebe, trénuje sám seba, tým ako žije svoj život. Preto je toľko neduhov, chorôb a trápení.
Súhlasím s Bobošom. Možno preto, že som zo ženských buniek, rozumiem, resp. nerozumiem veciam a vnimam ich cez pocity. Pozitívne cítenie sa pre mňa rovná pozítívnemu mysleniu. A opačne. Mám jednu "modlitebnú knižku", jej názov je Vesmír v nás a písal ju Michal Burda. Je zaujímavé, že kdekoľvek ju náhodne otvorím, rieši práve moje problémy. A vyrieši ich.Teda, vyriešim ich ak práve cítim pozitívne a "poriešim" ak som negatívne naladená. Čo všetko ovplyvňuje myslenie človeka? Myslím si, že je toho veľmi veľa. Prostredie, rodina, ľudia cudzí aj známi, čerstvo rozkvitnutý kvet v záhrade, lastovičky, naše (belorítky) aj susedove (vidlochvosté) obe ma ráno pozdravia, ale najskôr ja pozdravím ich, pes, ktorý celú noc nechcel ísť von, lebo sa niečoho bál... Je toho dosť, však?
Simonab
13.08.07,20:27
No co, uz ju niekto precital?

Tak už som ju aj ja prečítala vďaka Elenke Navrátilovej, ktorá mi ju zohnala a samozrejme darovala. Je to najkrajší darček aký som kedy dostala. Trošku som si poplakala, kiežby som bola taká silná v ťažkých životných situáciách, ako ten dvanásty anjelík:) . "Nikdy to nevzdávaj!" A ako sa tu vyjadril Marek15 stále sa usmievaj :) :) :) :) .
Elena Navrátilová
14.08.07,02:07
Tak už som ju aj ja prečítala vďaka Elenke Navrátilovej, ktorá mi ju zohnala a samozrejme darovala. Je to najkrajší darček aký som kedy dostala. Trošku som si poplakala, kiežby som bola taká silná v ťažkých životných situáciách, ako ten dvanásty anjelík:) . "Nikdy to nevzdávaj!" A ako sa tu vyjadril Marek15 stále sa usmievaj :) :) :) :) .
Simonka to som naozaj šťastná, že.... nemám ďalších slov. :---;) Úsmev, milé slovo... nepoznám príjemnejšiu komunikáciu. :cool:
uko
14.08.07,04:24
Bola raz jedna skupina žabiek, ktoré sa chceli pretekať. Chceli sa dostať na veľmi vysokú vežu. Na atrakciu sa prišlo pozrieť veľmi veľa divákov, aby si pozreli súťaž a povzbudzovali žabky. Súťaž sa začala, ale, z prítomných divákov nikto neveril, že sa niektorej zo žabiek podarí dostať sa na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „Oh, to je príliš namáhavé!!! Nikdy sa im to nepodarí!“ Alebo: „To sa im nemôže podariť, lebo veža je príliš vysoká!“ Žabky začali zaostávať s výnimkou jednej, ktorá sa svižne ťahala hore a hore. Diváci kričali: „Je to príliš únavné! Nikto sa tak vysoko nedostane!“ Jedna žabka za druhou to vzdávali a otáčali sa vzad. Len tá jedna išla vytrvalo ďalej. Vôbec to nechcela vzdávať! Nakoniec to každý vzdal, okrem tej jednej žabky, ktorá sa sama a s obrovskými ambíciami vyštverala až na vrchol veže! Ostatné žabky ale aj diváci chceli vedieť, ako sa podarilo práve jej to, čo všetci ostatní považovali za nemožné. Jeden divák prišiel k žabke a spýtal sa, odkiaľ vzala toľko sily aby sa dostala až na samý vrchol. Vtedy vysvitlo, že víťazná žabka je hluchá!!!
Ponaučenie? Nikdy nepočúvaj tých ľudí, ktorí sú negatívni a pesimistickí, lebo ti kradnú najkrajšie túžby a sny, ktoré nosíš vo svojej duši! Vždy mysli na silu slov, lebo všetko čo počuješ alebo čítaš vplýva na tvoje činy!
Takže: Buď vždy optimista! A naviac buď jednoducho hluchý, keď ti niekto povie, že nevieš realizovať svoje sny! Mysli si: Všetko sa ti môže podariť, ak to naozaj chceš!
Olice
14.08.07,04:28
Tak už som ju aj ja prečítala vďaka Elenke Navrátilovej, ktorá mi ju zohnala a samozrejme darovala. Je to najkrajší darček aký som kedy dostala ..... stále sa usmievaj :) :) :) :) .
Ako málo stačí človeku ku šťastiu.
Jeden múdry pán raz napísal: " Prežívaj čo najviac a čo najdlhšie a čo najvášnivejšie všetko dobré, pozitívne, krásne, nádejné, príjemné, radostné, veselé. Keď to tak nie je, tak si to vymyslite, vysnívajte.
Alebo buďte skromní, že vás dokáže potešiť aj slniečko, šumenie potoka, vetrík v tráve, bzučanie včely.
Buďte nezdolní optimisti, plní istoty, odhodlania.
Smejte sa najmenej dvadsať minút denne. Najlepšie sami sebe, svojim prekážkam a ťažkostiam."
Želám pekný deň.;)
Elena Navrátilová
14.08.07,14:04
Ako málo stačí človeku ku šťastiu.
Jeden múdry pán raz napísal: " Prežívaj čo najviac a čo najdlhšie a čo najvášnivejšie všetko dobré, pozitívne, krásne, nádejné, príjemné, radostné, veselé. Keď to tak nie je, tak si to vymyslite, vysnívajte.
Alebo buďte skromní, že vás dokáže potešiť aj slniečko, šumenie potoka, vetrík v tráve, bzučanie včely.
Buďte nezdolní optimisti, plní istoty, odhodlania.
Smejte sa najmenej dvadsať minút denne. Najlepšie sami sebe, svojim prekážkam a ťažkostiam."
Želám pekný deň.;)To si napísal krásne. No a ideš sa rozčuľovať, že niekto chce mzdový dekrét v obálke. :D Však si sa mal akurát začať tých denne určených dvadsať minút smiať. :D;)
Bastian
14.08.07,16:43
Bola raz jedna skupina žabiek, ktoré sa chceli pretekať. Chceli sa dostať na veľmi vysokú vežu. Na atrakciu sa prišlo pozrieť veľmi veľa divákov, aby si pozreli súťaž a povzbudzovali žabky. Súťaž sa začala, ale, z prítomných divákov nikto neveril, že sa niektorej zo žabiek podarí dostať sa na vrchol veže. Krútili hlavami a hovorili: „Oh, to je príliš namáhavé!!! Nikdy sa im to nepodarí!“ Alebo: „To sa im nemôže podariť, lebo veža je príliš vysoká!“ Žabky začali zaostávať s výnimkou jednej, ktorá sa svižne ťahala hore a hore. Diváci kričali: „Je to príliš únavné! Nikto sa tak vysoko nedostane!“ Jedna žabka za druhou to vzdávali a otáčali sa vzad. Len tá jedna išla vytrvalo ďalej. Vôbec to nechcela vzdávať! Nakoniec to každý vzdal, okrem tej jednej žabky, ktorá sa sama a s obrovskými ambíciami vyštverala až na vrchol veže! Ostatné žabky ale aj diváci chceli vedieť, ako sa podarilo práve jej to, čo všetci ostatní považovali za nemožné. Jeden divák prišiel k žabke a spýtal sa, odkiaľ vzala toľko sily aby sa dostala až na samý vrchol. Vtedy vysvitlo, že víťazná žabka je hluchá!!!
Ponaučenie? Nikdy nepočúvaj tých ľudí, ktorí sú negatívni a pesimistickí, lebo ti kradnú najkrajšie túžby a sny, ktoré nosíš vo svojej duši! Vždy mysli na silu slov, lebo všetko čo počuješ alebo čítaš vplýva na tvoje činy!
Takže: Buď vždy optimista! A naviac buď jednoducho hluchý, keď ti niekto povie, že nevieš realizovať svoje sny! Mysli si: Všetko sa ti môže podariť, ak to naozaj chceš!
Velmi pekne. V zivote to je naozaj tak. Je vela takych co si hovoria ze su iba "realisti". Ze sa drzia iba pri zemi, lebo nechcu spadnut. Alebo ze oni nie su tak hlupy aby na svet pozerali cez ruzove okuliare...
Ja som raz cital: ak namieris lukom na orla, tak tvoj sip poleti daleko, ale padne na zem a netrafi ho. Trafis ho iba ked budes mierit vyssie ako ostatni.
Alebo: ak chces vidiet krasy mora, musis zajst (plavat) dalej od brehu... Kto zostane pri brehu, ten sa moze clupkat v istote - urcite sa neutopi, nemusi sa namahat, ale ani toho vela nezazije a neuvidi....
Olice
14.08.07,18:39
To si napísal krásne. No a ideš sa rozčuľovať, že niekto chce mzdový dekrét v obálke. :D Však si sa mal akurát začať tých denne určených dvadsať minút smiať. :D;)
Veru, veru, máš pravdu. Ale, keď som to predýchal, už som vyzeral takto
:D :D :D a možno aj dlhšie ako 20 minút :rolleyes:
Elena Navrátilová
14.08.07,18:43
Veru, veru, máš pravdu. Ale, keď som to predýchal, už som vyzeral takto
:D :D :D a možno aj dlhšie ako 20 minút :rolleyes:To je správne... 20 minút nie je bohviečo. A vôbec... je toľko krásnych vecí čo robia život tým, aby človek chcel, ... obálka?...že by potrebovala vložiť úplatok do nej? :D
Ajuška
18.08.07,09:27
celkom dobrá knižka je aj táto
Jak člověk smýšlí
zdroj: internet

...uuužas... po koniec som sa ešte nedočítala... opakovane sa totiž musím vracať k tým prvým...:rolleyes:...
elodie
21.08.07,15:12
skor pracovat na sebe. kym nebudete poznat sameho seba, zatial sa vam tak skoro stastie neprida. podla mna je pozitivne myslenie az na druhom mieste.
Bastian
03.09.07,15:45
skor pracovat na sebe. kym nebudete poznat sameho seba, zatial sa vam tak skoro stastie neprida. podla mna je pozitivne myslenie az na druhom mieste.
Pracovat na sebe vsak ako inac - pozitivne mysliaci ludia tak konaju. Stastia vela urcite nebude mat negativne mysliaci clovek (a keby ho mal tak si ho ani nevsimne).
Pozitivne mysliet je zaklad.
Pozitivne mysliaci clovek sa stavia ku vsetkemu konstruktivne. Pracuje, kona a pritom nehundre a nevrci.
:D :D :D
cloe
03.09.07,16:08
Pracovat na sebe vsak ako inac - pozitivne mysliaci ludia tak konaju. Stastia vela urcite nebude mat negativne mysliaci clovek (a keby ho mal tak si ho ani nevsimne).
Pozitivne mysliet je zaklad.
Pozitivne mysliaci clovek sa stavia ku vsetkemu konstruktivne. Pracuje, kona a pritom nehundre a nevrci.
:D :D :D

S tým sa stotožňujem na 100 %.
Ofélia
03.09.07,16:10
Všetci sme ovplyvnení naším detstvom, to čo sme videli doma tak konáme aj my. Veľa ľudí si povie ja nebudem ako môj otec / mama..... a predsa robia ešte horšie. A pravdou je že človek sa učí sám na sebe .. .. je to ako napr. tenis hrám a prehrám uznám svoje chyby - snažím sa byť lepšia, trénujem viac, alebo kašlem na to............
Mnoho ľudí nevie prijať kritiku, áno, zle sa príjima, hlavne keď je od priateľa čo to s ním myslí dobre. Mám okolo seba kamarátov ktrorý sa stále sťažujú, ale keď sa ich spýtate čo urobili za posledných 5 rokov aby sa mali lepšie, povedia "nič". A najhoršie je že tí negatívne mysliaci sú ešte aj veľký chytráci . Myslím že im nepomôže ani kniha, taký v živote musia padnúť nahubu a potom je to ako ten tenis................................!
Olice
05.09.07,05:06
Nie som si celkom istý, či priložený súbor patrí do tejto témy, ale včera som to dostal mailom a chcem sa o to s Vami podeliť:rolleyes:
Bastian
10.09.07,07:01
Nie som si celkom istý, či priložený súbor patrí do tejto témy, ale včera som to dostal mailom a chcem sa o to s Vami podeliť:rolleyes:
... mali by sme sa nad tym zamysliet.
Olice
10.09.07,07:38
... mali by sme sa nad tym zamysliet.
Súhlasím, že by sme sa mali zamyslieť. Len človek je ako rozbúrené more,
na povrchu nepokojné, s mohutnými vlnami, ale kdesi strašne hlboko kľudné a pokojné. Je veľmi ťažké a možno pre niekoho "nebezpečné" dostať sa až tak hlboko a v tom tichu sa zamýšľať. Možno sa aj bojíme, že by sme našli niečo, čo sme vlastne ani nechceli nájsť.....:rolleyes:
Patrícia5
11.09.07,10:24
Zamyslieť by sme sa ozaj mali, ale skôr nad sebou a nad ľuďmi okolo nás - ako ich môžme ovplyvniť. Lebo tu nejde hádam ani tak o bibliu ako takú, tu ide o hľadanie dobra v sebe, o city, ktoré sme sa skoro všetci naučili potláčať, o tie naše staré múdre pravdy (nerob druhým, čo nechceš, aby robili Tebe a pod.). Ak človek ako taký dokáže rozoznať dobro a zlo, nepotrebuje prikázania...
JAJA11
11.09.07,10:43
Zamyslieť by sme sa ozaj mali, ale skôr nad sebou a nad ľuďmi okolo nás - ako ich môžme ovplyvniť. Lebo tu nejde hádam ani tak o bibliu ako takú, tu ide o hľadanie dobra v sebe, o city, ktoré sme sa skoro všetci naučili potláčať, o tie naše staré múdre pravdy (nerob druhým, čo nechceš, aby robili Tebe a pod.). Ak človek ako taký dokáže rozoznať dobro a zlo, nepotrebuje prikázania...

Ale je veľa takých, ktorí to nedokážu a preto existujú zákony - aj Biblia je svojím spôsobom súhrn zákonov a keby sa ňou riadili všetci ľudia (veď jej prikázania dodržujú aj niektorí neveriaci, ktorí majú v sebe dobro a ani ju nemuseli študovať), bolo by na svete omnoho ľahšie. (Mnohí ospravedlňujú zlo tým, že potom by tu bola nuda, ale v súčasnosti sa dostávame do situácie, keď je viac zla ako dobra a už nás nudí aj zlo a preto vymýšľame ešte horšie veci.):mee:
Psycholog
12.09.07,16:21
Zamyslieť by sme sa ozaj mali, ale skôr nad sebou a nad ľuďmi okolo nás - ako ich môžme ovplyvniť. Lebo tu nejde hádam ani tak o bibliu ako takú, tu ide o hľadanie dobra v sebe, o city, ktoré sme sa skoro všetci naučili potláčať, o tie naše staré múdre pravdy (nerob druhým, čo nechceš, aby robili Tebe a pod.). Ak človek ako taký dokáže rozoznať dobro a zlo, nepotrebuje prikázania...
Milá Patricie, souhlasím i nesouhlasím s Tebou, lidi okolo nás nejsme schopni změnit, můžeme na ně působit jen svým příkladem, životním názorem a stylem tak, abychom jim ukázali naše dobro, naši lásku k druhým, naše pochopení (ne odsouzení) jejich života, problémů apod. Pokud bychom se snažili druhé předělávat jemně či silou, jen se nad ně povyšujeme = pýcha a pak každá akce plodí reakci. Čím více se snažíme "pomáhat", tím více se ten druhý uzavírá takže "nerob druhým, čo nechceš, aby robili Tebe". Ani my v tom nejlepším a nejotevřenější rozpoložení nedokážeme vždy přijmout pravdu těch druhých, ikdyž i oni to myslí dobře a upřímně. Končím, abych nepoučoval. Pozitivní myšlení je nutné pro náš život a motivace k překonání překážek. Petr
Gabi03
13.09.07,05:03
Počuli ste už, že dnes je deň pozitívneho myslenia?!
A ževraj aj čokolády :D , hovorili to v rádiu.

(Napriek tomu kvôli pracovným povinnostiam sa nestíham ani "usmiať". :( )
Danila
13.09.07,05:36
Počuli ste už, že dnes je deň pozitívneho myslenia?!
A ževraj aj čokolády :D , hovorili to v rádiu.

(Napriek tomu kvôli pracovným povinnostiam sa nestíham ani "usmiať". :( )To preto, že pozitívne nemyslíš. Mnohým k tomu chýbajú práve tie povinnosti.:) :D :) .
Bastian
13.09.07,05:50
Počuli ste už, že dnes je deň pozitívneho myslenia?!
A ževraj aj čokolády :D , hovorili to v rádiu.

(Napriek tomu kvôli pracovným povinnostiam sa nestíham ani "usmiať". :( )
Takze dnes je nas den!!!
...aj cokolady? To ide celkom pekne dokopy - dobre si pochutnat na nejakej cokolade a potom sa usmievat na ludi (tzv. cokoladovy usmev :D :D :D ).
lenkak
13.09.07,06:06
ja sa len usmievam, čokoládka ani nemusí byť. Práca aj tak neutečie, tak sa aspoň pomedzi papiere pousmievam, ale momentálne len na monitor, kým budem samučká.
eluša
13.09.07,07:02
Forma, akou si toto napísal, ma naladila veľmi pozitívne, gratulujem
evina
13.09.07,07:28
Čokoládu nemusím, úsmev každého príjmem rada :):):):) a vždy...
Meggi 1
13.09.07,10:06
Momentálne sa aj ja usmievam pri monitore, keď si čítam rubriku "Preklepy":D
taťko
15.09.07,17:51
Pane, ak chceš vedieť správne myslieť, tak študuj a veľa rozmýšľaj. Ak chceš byť šťastný - medituj !
betka
15.09.07,19:04
Pane, ak chceš vedieť správne myslieť, tak študuj a veľa rozmýšľaj. Ak chceš byť šťastný - medituj !

Dnes Ti ide karta, ako tak čítam Tvoje príspevky a pozerám profil, zaujímavé...
Aj ja chcem správne myslieť. Poraď ako na to. Síce stále niečo študujem, ale..
Bastian
24.09.07,06:56
Pane, ak chceš vedieť správne myslieť, tak študuj a veľa rozmýšľaj. Ak chceš byť šťastný - medituj !
Len si tym studirovanim neupchaj zavity :D :D :D
Ale fakt - myslim si, ze v zivote cloveka nastane moment, ked by uz mal prestat studovat (a zacat makat :D ). Aj ked nebude mat presne info v cerstvej pamati... nevadi. Ked clovek studoval poctivo, tak by to v nom malo ostat. Nemyslim tym konkretne informacie, ale nejaky ten vycuc - mudrost.
A s tym meditovanim si myslim ze netreba tiez prehanat... poznam jednu babu, co pravidelne medituje a je zda sa mi "trocha mimo".
Moja rada znie: "Ked chces byt stastny, tak pracuj. Predsa za poctivu pracu pride ovocie (pardon nepride - treba si ho obrat :D )."
drozdi
27.09.07,17:45
Priateli...zdravim Vás. Videli ste dokument "Secret"? ,Tajomstvo? Tajmstvo mysle a myslenia?
Bastian
28.09.07,05:24
Priateli...zdravim Vás. Videli ste dokument "Secret"? ,Tajomstvo? Tajmstvo mysle a myslenia?
O com to je?
drozdi
28.09.07,12:25
O posobení myslenok a myslenia na náš život.Tvorbe reality. Funkcia mysle a myslenia....je to dokument.s príkladmi. O tom ye aj ked nieco nechceme tak tvoríme. ...jednoducho to treba vidiet..
Bastian
08.10.07,06:16
O posobení myslenok a myslenia na náš život.Tvorbe reality. Funkcia mysle a myslenia....je to dokument.s príkladmi. O tom ye aj ked nieco nechceme tak tvoríme. ...jednoducho to treba vidiet..
Hadam to niekde najdem a potom o tom podebatime.:)
hanelie
08.10.07,06:42
Hadam to niekde najdem a potom o tom podebatime
aj ja to chcem vidieť, ale v požičovniach o tom nechyrovali, tak kde?:confused:
Simonab
08.10.07,09:07
aj ja to chcem vidieť, ale v požičovniach o tom nechyrovali, tak kde?:confused:

Niečo som našla:) : http://www.charisma-seeker.com/2007/09/pozrite-si-zivoty-meniaci-dokument-the-secret-uplne-zadarmo.html
hanelie
08.10.07,09:36
pomóóóc,:eek: ja viem len po nemecky, rusky a taliansky čo teraz ono to je v angline /a ešte dáke hieroglify/
Bastian
09.10.07,06:00
Bolo by fajn keby tam niekto vedel hodit slov. titulky :)
ondrejvla
17.11.07,17:04
Bastian,
toto je Tvoja téma, schránku správ máš plnú, nemám Ti ako inak poďakovať. Ty veľmi dobre vieš za čo, Tvoj " Dvanácty anděl" mi dal veľký prílev kyslíku do žíl, žiaden prístroj to tu nedokázal... Musíš byť úžasný človek, neviem iné povedať, len ďakujem...
durisovad
17.11.07,17:57
Dovolim si pripojit sa k Vlasticke a tiez cakam, kedy Bastianovi bude mozne poslat SS. Tiez mu mam za co dakovat.
Bastian
19.11.07,09:40
Milá Dáša a Vlasta, ďakujem za milé slová. Za tú plnú schránku sa prosím nehnevajte (niektoré správy mi je totižto ľúto vymazať:)).

Čo sa týka tej knižôčky - pamätám sa na pocity, aké som prežíval, keď som to čítal:rolleyes: - ten príbeh má v sebe silný náboj (motivačný).
Zita5
19.11.07,09:54
Bastian , nedovolí mi pridať bod v neodborných témach . Tak aspoň takto Ťa verejne oceňujem ako človeka , ktorý dokázal Vlastičke zmierniť jej bolesť a žiaľ na duši v jej nie veľmi ľahkej chvíli . Posilnilo to aj Vlastičku .:)

Tvoj skutok je krásny , neviem či sa s Vlastičkou poznáte osobne , ale ak nie , tak je o to krajší .
Bastian
03.12.07,17:55
Našiel som dosť zaujímavú stránku, tak Vám sem prilepím odkaz na ňu:
http://www.skola.jewel.sk/
Majitelia tej stránky vyzerajú na fajn ľudí. Tiež je zaujímavý ich príbeh...
Bastian
03.12.07,18:17
Toto som našiel tiež na ich stránke:


http://www.beruska8.cz/deti/miminka/37.gif
V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká...
Prvé sa spýtalo druhého:


Veríš v život po pôrode?
Určite, niečo po pôrode musí byť... Možno sme tu hlavne preto, aby sme sa pripravili na to, čo bude potom.

Hlúposť, žiadny život po pôrode nie je. Ako by vyzeral?
To presne neviem, ale určite tam bude viac svetla, ako tu. Možno budeme behať po svojich a jesť ústami.

No to je predsa nezmysel! Behať sa nedá. A jesť ústami, to je úplne smiešne! Živí nás predsa pupočná šnúra. Niečo ti poviem: Život po pôrode je vylúčený – pupočná šnúra je už teraz veľmi krátka.
Ale nie, určite niečo bude. Len asi bude všetko trochu ináč, než na čo sme si tu zvykli....

Ale nikto sa predsa odtiaľ po pôrode nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život nie je nič iné ako vlečúca sa stiesnenosť v temnote.
No, ja presne neviem, ako to bude po pôrode vyzerať, ale určite uvidíme mamu a tá sa o nás postará...

Mamu? Ty verí v mamu? A kde má akože podľa teba byť?
No predsa všade okolo nás! V nej a vďaka nej žijeme. Bez nej by sme vôbec neboli...

Tomu neverím! Žiadnu mamu som nikdy nevidel, takže je jasné, že žiadna nie je.
No, ale niekedy, keď sme potichu, môžeš začuť ako spieva, alebo cítiť, ako hladí náš svet. Vieš, ja si fakt myslím, že ozajstný život nás čaká až potom...
Bastian
04.12.07,06:47
Aj tento je zaujímavý:

Dvaja vlci - príbeh na zamyslenie http://www.jewel.sk/images/M_images/pdf_button.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=993) http://www.jewel.sk/images/M_images/printButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=993&pop=1&page=0&Itemid=845) http://www.jewel.sk/images/M_images/emailButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=993&itemid=845)

http://www.beruska8.cz/zviratkalesni/vlci/4.gif Jeden večer vzal starý Indián svojho vnuka a rozprával mu o bitke, ktorá prebieha vo vnútri každého človeka. Povedal mu: “Chlapče, tá bitka v každom z nás je medzi dvoma vlkmi.“

Jeden z nich je zlý.
Je to zlosť, závisť, žiarlivosť, smútok, sebeckosť, hrubosť, nenávisť, sebaľútosť, falošnosť, namyslenosť a ego.

Ten druhy je ale dobrý.
Je to radosť, pokoj, láska, nádej, vyrovnanosť, skromnosť, láskavosť, empatia, štedrosť, vernosť, súcit a dôvera.

Vnuk o tom všetkom premýšľal a po minúte sa opýtal: “A ktorý vlk zvíťazí?”

Starý Indián odpovedal: “Ten, ktorého kŕmiš”.
Elena Navrátilová
04.12.07,07:03
Aj tento je zaujímavý:

Dvaja vlci - príbeh na zamyslenie http://www.jewel.sk/images/M_images/pdf_button.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=993) http://www.jewel.sk/images/M_images/printButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=993&pop=1&page=0&Itemid=845) http://www.jewel.sk/images/M_images/emailButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=993&itemid=845)

http://www.beruska8.cz/zviratkalesni/vlci/4.gif Jeden večer vzal starý Indián svojho vnuka a rozprával mu o bitke, ktorá prebieha vo vnútri každého človeka. Povedal mu: “Chlapče, tá bitka v každom z nás je medzi dvoma vlkmi.“

Jeden z nich je zlý.
Je to zlosť, závisť, žiarlivosť, smútok, sebeckosť, hrubosť, nenávisť, sebaľútosť, falošnosť, namyslenosť a ego.

Ten druhy je ale dobrý.
Je to radosť, pokoj, láska, nádej, vyrovnanosť, skromnosť, láskavosť, empatia, štedrosť, vernosť, súcit a dôvera.

Vnuk o tom všetkom premýšľal a po minúte sa opýtal: “A ktorý vlk zvíťazí?”

Starý Indián odpovedal: “Ten, ktorého kŕmiš”.Tak toto je krásne.... ako z rozprávky. Škoda, že z toho boja v každom z nás nevyhrá vždy alebo aspoň častejšie ten krásny, dobrý... ;)Ale aspoň sa to dobre krásne číta. Ďakujem. Ešte prilož takú "krásu". ;)
KvetkaK
04.12.07,07:11
Pripájam sa je to naozaj krásne... V tejto téme som sa dočítala o knižke "Dvanásty anjel" a nedalo mi a hneď som si ju objednala. Už sa neviem dočkať, keď si ju prečítam.
Bastian
04.12.07,17:27
...príbeh víťazstva ľudského ducha, ktorý stál tvárou v tvár na prvý pohľad beznádejnej situácii. Hrdinovia knižky sú muž na vrchole kariéry, ktorého život stratí kvôli tragickej nehode v jedinom okamihu zmysel, a mladý chlapec hráč baseballového týmu „Andělé“, ktorému fyzické predpoklady nedávajú šancu vyniknúť. No napriek tomu ...
Norman Vincent Peale o tomto románe napísal : „Je to jedna z najpôsobivejších knižiek, akú som kedy čítal. Keby sa ňou inšpiroval každý človek, ktorému chýba životný elán, bolo by viac šťastných ľudí.“
vema
04.12.07,19:35
Pripájam sa je to naozaj krásne... V tejto téme som sa dočítala o knižke "Dvanásty anjel" a nedalo mi a hneď som si ju objednala. Už sa neviem dočkať, keď si ju prečítam.KvetkaK ako si si ju objednala? Aj ja by som chcela.
tami72
05.12.07,10:20
Aj tento je zaujímavý:

Dvaja vlci - príbeh na zamyslenie http://www.jewel.sk/images/M_images/pdf_button.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=993) http://www.jewel.sk/images/M_images/printButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=993&pop=1&page=0&Itemid=845) http://www.jewel.sk/images/M_images/emailButton.png (http://www.jewel.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=993&itemid=845)

http://www.beruska8.cz/zviratkalesni/vlci/4.gif Jeden večer vzal starý Indián svojho vnuka a rozprával mu o bitke, ktorá prebieha vo vnútri každého človeka. Povedal mu: “Chlapče, tá bitka v každom z nás je medzi dvoma vlkmi.“

Jeden z nich je zlý.
Je to zlosť, závisť, žiarlivosť, smútok, sebeckosť, hrubosť, nenávisť, sebaľútosť, falošnosť, namyslenosť a ego.

Ten druhy je ale dobrý.
Je to radosť, pokoj, láska, nádej, vyrovnanosť, skromnosť, láskavosť, empatia, štedrosť, vernosť, súcit a dôvera.

Vnuk o tom všetkom premýšľal a po minúte sa opýtal: “A ktorý vlk zvíťazí?”

Starý Indián odpovedal: “Ten, ktorého kŕmiš”.

Ahoj Bastian!
Tento príbeh je nielen veľmi pekný, ale aj dosť pradivý a poučný pre skutočný život.
Bastian
07.12.07,17:03
Bolo raz jedno slepé dievča, ktoré nenávidelo seba a celý svet zato, že nemôže nič vidieť. Mala vrodenú vadu a nikdy nič a nikoho nevidela. Každého neznášala, okrem svojho chlapca. On bol stále s ňou a vo všetkom jej ochotne pomáhal. Raz mu povedala, že ak by mohla niekedy uvidieť svet, hneď by sa za neho vydala. Stalo sa jedného dňa, že sa konečne po dlhom čase našiel darca očí pre túto dievčinu. A tak sa konečne tešila, že uvidí celý svet a tiež svojho milovaného... Chlapec sa jej hneď po operácii prišiel opýtať: "Tak, teraz keď už uvidíš celý svet, vydáš sa konečne za mňa?" Dievčina sa usmiala, ale keď otvorila svoje nové oči a po prvýkrát uvidela svojho milého, ostala v šoku! Bol tiež slepý... Začala premýšľať o svojom novom živote a nakoniec ponuku slepého chlapca na sobáš odmietla! Chlapec odišiel smutný preč... O pár dní jej prišiel od neho list ,napísaný rukou kamaráta. Mladík jej poďakoval za všetky krásne chvíle, ktoré spolu prežili, a na konci listu stálo: DAJ, PROSÍM, POZOR NA MOJE OČI...
cloe
07.12.07,17:30
Tiež krásny príbeh. Ak naozaj milujeme, dokážeme obetovať úplne všetko...
Katka91
07.12.07,18:18
Bolo raz jedno slepé dievča, ktoré nenávidelo seba a celý svet zato, že nemôže nič vidieť. Mala vrodenú vadu a nikdy nič a nikoho nevidela. Každého neznášala, okrem svojho chlapca. On bol stále s ňou a vo všetkom jej ochotne pomáhal. Raz mu povedala, že ak by mohla niekedy uvidieť svet, hneď by sa za neho ...

Bastian, to bolo pjenkné....
Ja zas na také malé odľahčenie, trošku opačný prípad.
Muž išiel po púšti autom, keď mu došiel benzín. Zobral kanister a išiel hľadať nejakú benzínovú pumpu. Ako tak ide, rozmýšľa: "Ktovie, či nejakú pumpu nájdem... a ak ju nájdem,či budú mať otvorené... a vôbec, ktovie, koľko tu stojí taký benzín... na púšti...či budem mať dosť peňazí...to je hrozné, tí ľudia dnes nevedia, čo by zaň pýtali... to je drzosť najvyššieho rangu... ja by som tomu pumpárovi dal!! Čo si on myslí, že keď sme na púšti, tak ja tu vysolím všetky svoje prachy za benzín.. To určite. A nakoniec, ja sa mu na ten benzín môžem vykašlať!!!" Odhodil kanister, nejaký čas sa ešte ponevieral po púšti a teraz tam niekde jeho kosti bieli horúce africké slnko...
tilia
07.12.07,19:34
Karkulka, ja som vo svojom živote už zažila hrozné veci a keď mi bolo ťažko, tak som si spomenula na pesničku "Jednou
jsi dole, jednou nahore". Raz musí byť aj lepšie. A myslím, že môžem povedať, že je dobre.
Eulalia
08.12.07,05:11
Bolo raz jedno slepé dievča, ktoré nenávidelo seba a celý svet zato, že nemôže nič vidieť. Mala vrodenú vadu a nikdy nič a nikoho nevidela. Každého neznášala, okrem svojho chlapca. On bol stále s ňou a vo všetkom jej ochotne pomáhal. Raz mu povedala, že ak by mohla niekedy uvidieť svet, hneď by sa za neho vydala. Stalo sa jedného dňa, že sa konečne po dlhom čase našiel darca očí pre túto dievčinu. A tak sa konečne tešila, že uvidí celý svet a tiež svojho milovaného... Chlapec sa jej hneď po operácii prišiel opýtať: "Tak, teraz keď už uvidíš celý svet, vydáš sa konečne za mňa?" Dievčina sa usmiala, ale keď otvorila svoje nové oči a po prvýkrát uvidela svojho milého, ostala v šoku! Bol tiež slepý... Začala premýšľať o svojom novom živote a nakoniec ponuku slepého chlapca na sobáš odmietla! Chlapec odišiel smutný preč... O pár dní jej prišiel od neho list ,napísaný rukou kamaráta. Mladík jej poďakoval za všetky krásne chvíle, ktoré spolu prežili, a na konci listu stálo: DAJ, PROSÍM, POZOR NA MOJE OČI...
Tak to je sila... prebehol mi mráz po chrbte.
Elena Navrátilová
08.12.07,05:20
Bolo raz jedno slepé dievča, ktoré nenávidelo seba a celý svet zato, že nemôže nič vidieť. Mala vrodenú vadu a nikdy nič a nikoho nevidela. Každého neznášala, okrem svojho chlapca. On bol stále s ňou a vo všetkom jej ochotne pomáhal. Raz mu povedala, že ak by mohla niekedy uvidieť svet, hneď by sa za neho vydala. Stalo sa jedného dňa, že sa konečne po dlhom čase našiel darca očí pre túto dievčinu. A tak sa konečne tešila, že uvidí celý svet a tiež svojho milovaného... Chlapec sa jej hneď po operácii prišiel opýtať: "Tak, teraz keď už uvidíš celý svet, vydáš sa konečne za mňa?" Dievčina sa usmiala, ale keď otvorila svoje nové oči a po prvýkrát uvidela svojho milého, ostala v šoku! Bol tiež slepý... Začala premýšľať o svojom novom živote a nakoniec ponuku slepého chlapca na sobáš odmietla! Chlapec odišiel smutný preč... O pár dní jej prišiel od neho list ,napísaný rukou kamaráta. Mladík jej poďakoval za všetky krásne chvíle, ktoré spolu prežili, a na konci listu stálo: DAJ, PROSÍM, POZOR NA MOJE OČI... Nechcela som písať názor... ale každý kto miloval vie o čom je skutočná láska. Možno by som vedela darovať jedno oko a myslím, že v realite by to bolo iné. Je to dojímavé, núti človeka zamyslieť sa nad tým čo všetko ČLOVEK v dobrej vôli dokáže ... ak chce. Bohužiaľ alebo našťastie uvažujem len teoreticky. Moja "láska" vidí.... ;)
elli
13.12.07,20:41
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?

Nikdy ta nestretne/sa ti nestane viac nez vladzes uniest. Aj ked v tej chvili sa ti to zda urcite inak, stale plati to chronicky zname "...aj to prejde...", na ktore treba mysliet aj vtedy, ked Ti je zle, aj vtedy, ked Ti je dobre.
elli
13.12.07,20:56
Milá Patricie, souhlasím i nesouhlasím s Tebou, lidi okolo nás nejsme schopni změnit, můžeme na ně působit jen svým příkladem, životním názorem a stylem tak, abychom jim ukázali naše dobro, naši lásku k druhým, naše pochopení (ne odsouzení) jejich života, problémů apod. Pokud bychom se snažili druhé předělávat jemně či silou, jen se nad ně povyšujeme = pýcha a pak každá akce plodí reakci. Čím více se snažíme "pomáhat", tím více se ten druhý uzavírá takže "nerob druhým, čo nechceš, aby robili Tebe". Ani my v tom nejlepším a nejotevřenější rozpoložení nedokážeme vždy přijmout pravdu těch druhých, ikdyž i oni to myslí dobře a upřímně. Končím, abych nepoučoval. Pozitivní myšlení je nutné pro náš život a motivace k překonání překážek. Petr

Tiez suhlasim i nesuhlasim
1. jediny clovek, ktoreho dokazem zmenit, som ja sama. Je to "sakra prace", ale stoji to za to :-)))
2. stastie nie je stav, ale rozhodnutie. Stastnym ludom sa nestavaju INE veci, len k nim maju iny PRISTUP.
3. "Rozhodni sa, ze sa ti to podari, a budes mat pravdu. Rozhodni sa, ze to nevyjde, a tiez sa nemylis. H. Ford"
Patrícia5
19.01.08,04:50
Som zvedavá ako by ste pozitívne mysleli, keď zažijete jednu hroznú vec, myslíte si, že to nejako prekonáte, ešte ste sa z tej nevylízali a zažijete ešte horšiu katastrófu a nemôžete sa z toho spamätať, máte pocit, že celý život to neprekonáte, iba ak to zapadne prachom, ale nezabudnete a na toto zažijete asi o dva týždne ďalší silný otras, snažíte sa to všemožne vyriešiť, ale nejde to a na to príde ďalší otras a máte pocit, že všetko vaše snaženie je na nič. A toto všetko prežijete v priebehu necelých dvoch mesiacov. Ako máte nájsť silu pozitívne myslieť, keď sa všemožne snažíte a všetka vaša snaha vždy vyjde nazmar?
Ja s Tebou súhlasím, lebo v podstate je to pozitívny prístup k riešeniu situácií, keď len nekonštatuješ, že sa stali, ale snažíš sa ich riešiť. Ale vážne existujú také obdobia, keď má človek dojem, že sa všetko na neho rúti a že len dúfa, že práve toto bolo to posledné. Ale ak sa snažíš všetko riešiť, príde aj to lepšie obdobie - vravím z vlastnej skúsenosti (ja som mala to "zlé" obdobie ešte nedávno, ale už je dobre - uvidíme na ako dlho). Drž sa!
jaja1
19.01.08,06:00
Bolo raz jedno slepé dievča, ktoré nenávidelo seba a celý svet zato, že nemôže nič vidieť. Mala vrodenú vadu a nikdy nič a nikoho nevidela. Každého neznášala, okrem svojho chlapca. On bol stále s ňou a vo všetkom jej ochotne pomáhal. Raz mu povedala, že ak by mohla niekedy uvidieť svet, hneď by sa za neho vydala. Stalo sa jedného dňa, že sa konečne po dlhom čase našiel darca očí pre túto dievčinu. A tak sa konečne tešila, že uvidí celý svet a tiež svojho milovaného... Chlapec sa jej hneď po operácii prišiel opýtať: "Tak, teraz keď už uvidíš celý svet, vydáš sa konečne za mňa?" Dievčina sa usmiala, ale keď otvorila svoje nové oči a po prvýkrát uvidela svojho milého, ostala v šoku! Bol tiež slepý... Začala premýšľať o svojom novom živote a nakoniec ponuku slepého chlapca na sobáš odmietla! Chlapec odišiel smutný preč... O pár dní jej prišiel od neho list ,napísaný rukou kamaráta. Mladík jej poďakoval za všetky krásne chvíle, ktoré spolu prežili, a na konci listu stálo: DAJ, PROSÍM, POZOR NA MOJE OČI...

Kásny príbeh. Mám pre vás ťiež podobné krátke video, treba to vidieť:
http://uk.youtube.com/watch?v=Hhm4USUe3ng&feature=related
oluska_1
19.01.08,22:11
Našiel som dosť zaujímavú stránku, tak Vám sem prilepím odkaz na ňu:
http://www.skola.jewel.sk/

Na tejto stránke Škola pozitívneho myslenia (http://www.jewel.sk)
sú publikované knihy o pozitívnom myslení od Kurta Teperweina a iné zaujímavé veci, a je tu i fórum, (http://www.jewel.sk/forum)kde sa dá nájsť veľa vecí na tému pozitívneho myslenia a riešenia životných situácií. Doporučujem.
kalkulka
20.01.08,09:33
Ja s Tebou súhlasím, lebo v podstate je to pozitívny prístup k riešeniu situácií, keď len nekonštatuješ, že sa stali, ale snažíš sa ich riešiť. Ale vážne existujú také obdobia, keď má človek dojem, že sa všetko na neho rúti a že len dúfa, že práve toto bolo to posledné. Ale ak sa snažíš všetko riešiť, príde aj to lepšie obdobie - vravím z vlastnej skúsenosti (ja som mala to "zlé" obdobie ešte nedávno, ale už je dobre - uvidíme na ako dlho). Drž sa!
Ani som nevedela, že reagujete na moje staršie príspevky. Vďaka. Bolo mi vtedy hrozne a napadali ma vtedy všelijaké myšlienky, keď som už nemala silu ísť ďalej. Aj som niekedy uvažovala ako by mi bolo dobre na druhom svete.
Sama by som si život neskántrila, ale mala som toho skutočne dosť. Iba ten, kto prežije v živote katastrofálne chvíle, iba ten vie posúdiť aké je to ťažké. A nech mi nikto nehovorí, že ak sa na také niečo bude niekto dívať pozitívne, tak to prežije ako keby sa nič nestalo. Toto sú iba rečičky. Každá ťažká udalosť v živote každého z nás poznačí, záleží však iba na tom, či ho posilní alebo dočista zničí. Neprajem nikomu ťažké údery v živote a hlavne vtedy, keď sa všemožne snažíte, aby všetko bolo dobré, tak ako by to malo byť. Ďakujem všetkým skvelým poraďákom za podporu.
kalkulka
20.01.08,09:48
Karkulka, ja som vo svojom živote už zažila hrozné veci a keď mi bolo ťažko, tak som si spomenula na pesničku "Jednou
jsi dole, jednou nahore". Raz musí byť aj lepšie. A myslím, že môžem povedať, že je dobre.
Veľa záleží aj na tom, akých ľudí máš v tej chvíli vôkol seba. Samotná pesnička by vtedy bola pre mňa iba malinkou kvapkou v mori. Bolo to strašné obdobie. Nikdy na to nezabudnem. Pomohli mi ľudia z môjho najbližšieho okolia. Som im nesmierne vďačná. Najhoršie vtedy bolo, že ja som nemala sily
a ešte k tomu som musela držať človeka, na ktorom mi záležalo. Až po niekoľkých mesiacoch som po kúskoch vyslovila to, čo ma najviac trápilo a nosila som to dlhé mesiace v sebe práve tej najpravejšej osobe, ktorá o tom mala už dávno vedieť. A tak som dostala odpoveď, že raz ma musí asi poriadne opiť, aby som povedala všetko. Uľavilo sa nám vtedy totiž obom.
Len s tým opitím sa to asi nikomu nepodarí. Mám totiž vždy akúsi kontrolnú páku alebo vôbec nepijem. A neviem len tak tárať všetko do vetra. Mám v sebe totiž zabudovanú akúsi kontrolku, ktorá vždy dáva bacha na to, aby som v tom danom momente niekomu neublížila tým, čo by som mohla povedať, lebo v tej chvíli by to určite bolo nestráviteľné a nepochopiteľné, ale po čase určite múdre a pomôže.
Tanče
20.01.08,10:34
všetky naše traumy podmienuje pristup, aky zvolime k nasim problemom. ako si co pripustime. smutime nad clovekom ktory nas opustil, ci len niekde "k susedom" alebo navzdy. Ak si uvedomime, ze sa to neda zmenit ani vratit, tak nas smutok je vlastne nasa vlastna sebalutost. Takze trapime sami seba. Ziadna priputanost nie je zdrava, a to doslovne, pretoze nevieme ovplyvnit vsetky zakona zivota a teda mali by sme ratat s tym ze nastanu aj problemy, komplikacie, zlomy - podla toho ako sme si zasluzili, a tak sa nase trapenie odraza na nasom zdravi.
Presla soma ja ja vseliakymi "udalostami" zivota ale nastasie prisla som .... vlastne to nie je dobre vyjadrenie.... vnimam to skor ako ze som bola obdarovana! pochopit zmysel a suvislosti zivota tak aby som ho mohla zit normalne, teda bez stresov a trapenia. Velmi mi pomohlo uvedomenie si, ze JA - je to, co s nami robi vsakovake veci, pretoze v tomto postaveni sa izolujeme vlastne od celku ktory tvorime aj my. Sme len castou a sucastou tohto celku. Ci s nami alebo bez nas tento svet bude nadalej, a preto ked sa mi nieco komplikuje, nehladim na to tak, ze JA mam problem, ale snazim s to vnimat bud ako signal na nieco, zacnem byt citlivejsia co mi tym chce zivot povedat, kde som urobila chybu alebo co sa deje okolo mna. Casto su najprv mensie signaly ktore nas maju upozornit na bliziace sa komplikacie, a ak sme k tymto signalom hluchi, slepi, pripadne vypocitavi, chamtivi ... teda nevnimavi, moze nas to "skolit". Plati tu introspekcia, ktoru ak nezanedbavame a poucujeme sa z chyb, tym sa zdokonalujeme. Taktiez nas ubijaju o c a k a v a n i a. Najhorsie vo vztahoch je ocakavat od druheho cosi co si prajem ja. Ak su ludia kvalitni tak vsetko do seba zapada prirodzene. Lenze nase ega su tie ktore nam v tomto vsetkom brania. Priputam sa k cloveku a zistim ze ten clovek ma vlastne trapi, lebo nie je taky akeho som ho ocakavala. A pritom to v podstate nemusi byt vobec o mne, ale o tom cloveku a jeho "restoch" ale ja si uzurpujem pravo byt trapena. Priputam sa k veci, ked ju stratim, ide ma rozhodit, priputam sa k peniazom - no uplna katastrofa...atd. Tak takto nie! Odkedy hladim na svet ako na "predstavenie" ktoreho som aj ja ucastnikom lae vnimam ho nie cez seba ale v suvislostiach, odvtedy n e p o z n a m trapenie. Jednoducho beriam v mojom existovani vsetko tak, ako prichadza resp. aj odchadza, pretoze aj to zle je na nieco dobre a vsetko vsetucko na svete ma riesenie a z pohladu akoby niekoho cudzieho - svedka na to vsetko sa mi nic nevidi ako trapenie.
Tak toto mne dalo pozitivne myslenie!
A v tomto je sila mojho pozitivneho myslenia
oluska_1
20.01.08,20:47
Ahoj, Elenka!

Ešte prilož takú "krásu".

Pokúsim sa ja
Krásna žena (http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=994&Itemid=845)


Možno všetci by sme mali ten bordový klobúk vziať do rúk už oveľa skôr....

S týmto sa naozaj dá iba súhlasiť :)
durisovad
20.01.08,21:06
A vraj staroba je nestastie. Naopak - cim som starsia, tym som spokojnejsia, aj ked bordovy klobuk som si zatial nekupila.
oluska_1
21.01.08,16:42
Ahojte, pozitívne mysliaci!:)
Dnes pridám ešte niečo k téme.
Príbeh o Úspechu, Zdraví a Láske (http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=744&Itemid=847)
tina1
05.02.08,17:22
Kazdy nas problem je schodik, po ktorom sa da ist vyssie
Bastian
05.02.08,18:07
Ahojte, pozitívne mysliaci!:)
Dnes pridám ešte niečo k téme.
Príbeh o Úspechu, Zdraví a Láske (http://www.jewel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=744&Itemid=847)

Myslel som si ň, že je to odkaz priamo na ich príbeh... Mám na mysli majiteľov tej stránky. Skúste si ho tam niekde nájsť. Zoznámili sa tak, že on (klávesák) hľadal speváčku, ktorá by s ním išla na jednu akciu... nakoniec nešli, ale zostali spolu...
JAJA11
06.02.08,06:33
Kazdy nas problem je schodik, po ktorom sa da ist vyssie

Pekné a poučné. :):) Urobilo mi to dobrú náladu. :):)
hanelie
06.02.08,07:01
od: bastian
Myslel som si ň, že je to odkaz priamo na ich príbeh... Mám na mysli majiteľov tej stránky. Skúste si ho tam niekde nájsť. Zoznámili sa tak, že on (klávesák) hľadal speváčku, ktorá by s ním išla na jednu akciu... nakoniec nešli, ale zostali spolu...
:):)http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
tina1
12.02.08,15:54
Vždy, keď sa prihodí niečo zlé, môžem si vybrať, že budem obeťou, alebo sa z toho poučím